SPORT Bestuur Leiden Atletiek stopt per direct Alie Rousseau werd sterk tussen de jongens 7 S 'Oerwoudgeluiden bij duel jeugd Roodenbur^ Open brief Geen tegoedbon voor Orson donderdag 2 DECEMBER 200, SPORT EN SPEL BILJARTEN door Robbert Minkhorst leiden- Het bestuur van Leiden Atletiek is gisteravond tijdens een ledenverga dering opgestapt. Na kritiek van een groep 'verontruste leden' trokken de drie nog zittende bestuursleden hun conclusies. Een select groepje leden was de afge lopen weken al in gesprek met het be stuur. De voornaamste kritiek luidt dat het bestuur 'ver af staat' van de vereni ging en 'niet zichtbaar is'. De leden hoopten met de gesprekken een ont stane impasse te doorbreken, zegt hun woordvoerder Erik van Leeuwen, pr- man bij de club. Bovendien wilden ze het bestuur een sierlijke aftocht gun nen. Daar kwam het gisteravond niet van. Tijdens de tumultueuze vergadering kondigde voorzitter Bill Thomson per direct zijn vertrek aan, nog voordat de groep leden haar ongenoegen open baar had gemaakt. Met hem stapten ook de twee andere overgebleven be stuursleden op. „Letterlijk", verduide lijkt Van Leeuwen: „Ze liepen weg en verlieten de zaal." Het bestuur voelde zich voor het blok gezet. „Het was niet zo bedoeld, maar het werd opgevat als een motie van wantrouwen. Het zou ze sieren als de bestuursleden begin volgend jaar opzij zouden stappen. Dan konden ze met een bos bloemen en een handdruk de deur uit." Het abrupte vertrek leidde tot ge schokte reacties van andere leden, die niets wisten van wat zich de laatste weken achter gesloten deuren had af gespeeld. Na tekst en uitleg van de be wuste groep, kwam er steun, aldus Van Leeuwen. Uit de groep zijn zes nieuwe bestuursleden naar voren ge schoven. Van Leeuwen blijft pr-man, maar wordt geen bestuurslid. Het nieuwe bestuur treedt waarschijnlijk begin volgend jaar aan. „Algemeen punt van kritiek was dat het bestuur weinig concact onderhield met leden, niet zichtbaar was, niet uit de eigen gelederen kwam en weinig communiceerde. Daar had ik zelf ook last van", verklaart Van Leeuwen. „Ik was bij de gesprekken. Bestuursleden moesten zich aan mensen voorstellen die al tien jaar actief zijn bij de club. Dat zegt toch wel iets. Kritiek is mak kelijk, maar er moeten ook mensen zijn die er wat aan willen doen. Er staat nu een nieuwe ploeg, uit de eigen gelederen die bereid is van alles te doen. Ik denk dat de vereniging daar blij mee moet zijn." Leiden Atletiek kampt al jaren met be stuurlijke beslommeringen. Thomson werd vanwege zijn bestuurlijke kwali teiten twee jaar geleden naar voren ge schoven. Daarvoor versleet de atletiek vereniging vijf voorzitters in zes jaar. Thomson wilde gisteravond geen reac tie geven. „Ik heb nu uitgebreid be zoek thuis. Een andere keer geef ik graag commentaar." Amerikaanse basketbalster vindt nieuwe familie in Katwijk door Robbert Minkhorst katwijk - Ze zit ontspannen op de bank in het huis van haar coach, in Katwijk. Alie Rous seau, Amerikaanse, 24 jaar, glimlacht. „Iedereen behandelt me hier als familie." Zo anoniem als in een etalage aanvankelijk, zo thuis voelt ze inmiddels in Katwijk en bij bas ketbalclub Grasshoppers. Ze zette zichzelf op internet, stuur de wat videomateriaal op en een paar maanden later zat ze duizenden kilometers verderop. Ontheemd, maar wel snel een vaste waarde geworden in het Katwijkse team: Guard Alexan dre (Alie) Rousseau uit de Ver enigde Staten. De kennismaking „Ik ben hier om basketbal te spelen en om door Europa te reizen. Mijn naam is voluit Alexandre maar iedereen hier noeipt me Alie. Ik reis om zo nieuwe manieren van leven te leren kennen. Ik vind dat het voor iedereen goed is om zo maar naar andere landen te gaan, en daar andere culturen te ervaren en te zien hoe ande ren leven." Zij koos niet Nederland, Neder land kQos haar uit - specifieker coach René Mulder van Grass hoppers. „Ik wilde naar Europa. Grasshoppers was een van de eerste teams die reageerden", vertelt de Amerikaanse. Ze zette zichzelf in de etalage van Bas- kètball Exposure. Dat is een website waarop spelers zichzelf aanbieden die bijvoorbeeld een of meerdere jaren in Europa willen basketballen. Mulder las haar scoutingrap- port, zag wat videobeelden en was verkocht, vertelt hij. „Vier meisjes gingen na vorig seizoen weg, onder wie onze eerste guard. We hebben nog Carola de Jong, maar ze zou dat niet in haar eentje kunnen - we had den dus nog iemand nodig. Wat ik van Alie heb gezien op video, beviel me zeer. Niet alleen haar spel, maar ook hoe ze een wed strijd inging en hoe ze zich op stelde in het team. Ik wist al snel: zij is het voor dit team." De ervaringen „Ik mis mijn familie veel, maar ik ben hier erg goed opgevan gen. Iedereen is geweldig. Ik word fair behandeld, mensen zijn aardig en ik heb het erg naar mijn zin. Het is moeilijk om bij je familie weg te zijn, maar iedereen behandelt me hier als familie. Dat voelt heel positief." Rousseau woont in een zomer huisje in Katwijk en komt gere geld bij de familie Mulder over de vloer. „Ze voelt zich op haar gemak hier", zegt Mulder. „Ze ligt hier ook op de bank. Mijn jongste zoon had op school wat moeite met Engels, maar heeft dankzij haar al heel veel bijge leerd." Gisteravond vierde de Amerikaanse met haar teamge noten en coach Sinterklaas. Rond kerst is de Amerikaanse twee weken vrij. Die gebruikt ze om familie op te zoeken. „Wat me aan Nederland bevalt, is dat mensen ontspannen zijn. Everybody is laid back. In Ame rika is dat anders. Iedereen heeft het continu druk. Ik vind het bijzonder om te zien hoe verschillend mensen zijn, wil weten wat hun verschillende achtergronden zijn - bijvoor beeld dat ze Sinterklaas vie ren." Ze kan moeilijk aangeven wat haar tegenvalt, of stoort. Na even twijfelen komt het onver mijdelijke cliché: het weer. „Buiten de taal dan. Ja, die ben ik aan het leren, samen met Jes sica Kemp (haar Canadese teammaatje). We know our words - we just cannot put them all in sentences." En ver der? „Iedereen geeft hier altijd meteen een mening over Bush. Ik merk dat ze hem in Europa niet zo leuk vinden." De achtergrond Rousseau werd 24 jaar geleden geboren in Queens, New York Ze groeide op in Florida, speel de basketbal in het schoolteam en kreeg een beurs en haalde haar mba-graad op de universi teit in Georgia. Daar speelde ze vier jaar basketbal en was twee jaar (assistent)coach van het universiteitsteam „Ik had een goede jeugd. We waren niet rijk en niet arm. We hadden wat we nodig hadden. Ik heb twee oudere broers en die speelden buiten altijd bas ketbal. Zo ben ik ook mee gaan doen, against the guys. Ik heb nooit een andere sport gedaan. Ze maakten het me niet makke lijk op de pleintjes, maar dat moest ook niet. Ik werd er juist beter van." Dat vindt ook haar coach. „Ik zocht een speciaal iemand voor het team. Ze is niet alleen indi vidueel sterk, maar ook een goede teamspeler. Ze is ook een bijzonder persoon. Ze is harte lijk, enthousiast en werkt hard. Ze staat open voor dingen en voor mensen. Ze geeft clinics en trainingen aan de jeugd. Bij de club draait ze bardiensten." Mulder, die al meer dan twintig jaar actief is bij de club, maakt dat lang niet altijd mee met spelers die invliegen. Het basketbal Rousseau ging in zee met Grasshoppers omdat ze 'om de prijzen wü spelen'. De doelstel ling van de clubs is om de play offs te halen. „Het klikt. Ik hoop dat we goed blijven spelen en misschien bij de top drie kun nen eindigen. Ik blijf in princi pe een jaar. Misschien kom ik na de zomer terug. Ik weet niet of ik nog eens zo ver van huis wil zijn. Spelen om het kampi oenschap kan een reden zijn." In de nationale kadercompeti tie kwam Sportrust/Van Die- men dankzij een 4-2 overwin ning op lijstaanvoerder Concor dia nu samen op kop met HWA/Swatch. Na een spannen de wedstrijd grepen de Sassen- heimers de matchzege. Captain Duivenvoorde won in de twaalfde beurt met een slotserie van 38 zijn duel. Onderaan ver loor De Engel /Van der Aart (Lisse) opnieuw met 6-0. De te genstander van Cas Juffermans ging in de vijfde beurt uit met een serie van 159. In een Lan- geraarse derby versloeg Verdel runner-up De Plas met 6-0. De Sport/Music Mining uit Wete- ringbrug kwam dankzij een 4-2 winst op twee matchpunten van de koplopers. BRIDGE Het eerste viertal van de Leider- dorpse Bridge Club (LBC) heeft zich dankzij een 22-8 zege op LBC 3 steviger aan kop genes teld. Het NBB-district Leiden had afgelopen maandag zijn tweede zitting in de viertallen competitie en daarin deed het Crash 8-team goede zaken door met 21-9 van Bodegraven 2 te winnen. Crash 8 staat hierdoor op de tweede plaats en Sleutels 2 kwam op de derde positie dankzij een 19-11 winst op PAS 2. PAS 3 staat met 13 punten - dit viertal leed een ruime 25-5 nederlaag tegen het eerste team - voorlopig op de laatste plaats van de regionale hoofdklasse. DAMMEN dewijn United nipt aan de ding in de regionale eredivii Ramses Sjaffies blijft door 6-4 zege in het spoor van koplopers. Stand aan kop: 1. Elbee 8-65] Bolle Olifant II 8-64; 3. Uni1 8-57; 4. Ramses Sjaffies 8-54 Downstairs 8-41. GO Drie spelers van de Leidse Club (LGoC) namen deel de Martinicup te Groningen een voor de gosport groot de nemersveld van 75 spelers e il digde Filip Vanderstappen t de vierde positie. Amoud R c gers van de Loeff werd kn zesde en Wim Hofman ve tiende in de eindrangschikkü POOL Het Leidse poolteam Dijk n Predators staat dankzij een r gelijkspel tegen de Hague F li Scratchers na vier ronden een keurige zevende plaats de regionale eerste klasse. Ij] Pocket staat voorlopig op vijfde plaats, maar speelde dusver slechts twee wedst i den. De Katwijkers wonn beide wedstrijden overigi met 8-1. Het Leidse Dijk Stickman staat in de middi i moot en Dijkjes The Sins hekkensluiter met 5 punten drie wedstrijden. SCHAKEN Alphenaar Richard Meijer heeft de barrage om het individueel kampioenschap van de Dam- bond Midden-Holland (DMH) gewonnen. Meijer versloeg Ri chard Kromhout (RDC Ifijns- burg). Beide dammers plaats ten zich namens de DMH voor de halve finales van het NK. Ar jen de Mooij (RDC) won de bar rage voor een derde startbewijs. Koploper Elbee blijft dankzij een 6-4 overwinning op Bran- Grootmèester Jan Smeets t dernam halverwege het n voor schakers tot 20 jaar in dia een inhaalrace en kw:rt zich na tien ronden met 7 pi ten weer bovenaan het vio melden. In de elfde ronde v Vi loor hij echter op tafel één v de plaatselijke held: grootmei ic ter Pentyala Harakrishna. E»n ronde later verloor hij van Hongaarse grootmeester renc Berkes. Daardoor zakte Oegstgeester sportman van jaar in het klassement. Daj een winstpartij in de slotron wist de nationale jeugdkam oen Dennis Ruijgrok (LSG) zi a nog enigszins op te wertyy naar een positie in de midde tl moot met 5 punten. Alie Rousseau: „Nederlanders zijn ontspannen. Ik heb het hier erg naar mijn zin." Foto: Dick Hogewoning. De wedstrijd tegen streekge noot Leiderdorp van dit week einde heeft voor de Amerikaan se geen bijzondere betekenis. Ook aan haar teamgenoten merkt ze weinig. Mulder ver klaart: „Van ons uit heeft deze wedstrijd nooit zo'n lading. Al leen vorig jaar was het voor een aantal meiden anders. De zus jes Bröring wilden wel erg graag winnen. Ik denk dat Leiderdorp favoriet is. Dat team is al een aantal jaren bij elkaar. En zij hebben thuisvoordeel." leiden - Voetbalvereniging Roo- denburg is boos op DOSR. Bij de jeugdwedstrijd DOSR Cl te gen Roodenburg Cl van afgelo pen zaterdag zouden 'oerwoud geluiden' zijn gemaakt. Op ver zoek van de scheidsrechter hebben vertegenwoordigers van DOSR in de rust ingegrepen en er een einde aan gemaakt. Scheidsrechter Jansen uit Noordwijk zegt zelf niets ge hoord te hebben. Wel hebben spelers en begeleiders zich bij hem beklaagd. De arbiter zegt dat de zaak 'niet overdreven moet worden'. Trainer Arie Kramer van RT denburg is echter woedei j. „Het gebeurde door jeugdsj Iers van DOSR, maar er stond D ook oudere mensen bij. W.j] zijn we mee bezig? Het gaat h j om kinderen van 12,13 jaar. hebben veel allochtone kinc ren in ons elftal, maar ik heb nog nooit meegeaakt." Jeugdvoorzitter Peter Schrai van DOSR weet niet wat er u gelopen zaterdag is voorgev e, len. „Ik hoop dat Roodenbi dit bij ons aankaart. Dan ku(. nen wij onze maatregelen iipj WWW.BALLETJE.NET UI i o e, m UI ui: o z j ui ui ;i 'Balletje met' testte gehaktballen in sportkantines en beoordeelde voet balterreinen in de regio. De komen de maanden is het de beurt aan websites van sportclubs. Zijn ze in formatief, zijn ze goed vormgege ven, zijn ze actueel? Dit keer is het de beurt aan handbalvereniging Fo re holte'ü it Voorhout (www.hvfore- holte.nl) Routebeschrijving: Die ziet er heel netjes uit. Uitslagen: Uitslagen en het pro gramma van alle teams zijn ge makkelijk te vinden. Actualiteit: Er is blijkbaar weinig te beleven bij de handbalvereni ging, want behalve de wedstrijden bevat de site nauwelijks nieuws. Het bericht van de voorzitter da teert ook al van drieënhalve maand geleden. Vormgeving: De webmaster zal de gekozen kleurencombinatie onge twijfeld prachtig vinden. 'Dit doet pijn aan je ogen' was de reactie van de functionaris die bij deze krant de site in een plaatje moest omzetten. Op de homepage springt er nogal wat tekst op een neer. Kan het ietsjes rustiger? Sponsors: Die zijn er voldoende en het is zelfs mogelijk door te klikken naar de gulle gevers. Overige informatie: Deze site is erg op de leden gericht. Er is geen algemene informatie over de club te vinden of iets over de historie van de handbalvereniging. Eindoordeel: De site is voor ver betering vatbaar maar voor een kleine club zeer aanvaardbaar. De ophef rond Joep van Rijn, American-Footballspeler van Lightning Leiden, is nog niet voorbij. Van Rijn werd door de American Football Bond Nederland ge schorst naar aanleiding van uitspraken in het Leidsch Dagblad. Hij stelde in iets te heftige bewoordingen dat Eindhoven Raptors een heel warm onthaal konden ver wachten. De Raptors hadden eerder om nogal kinderachtige redenen een reglemen taire zege geclaimd. De shirts van beide ploegen leken op elkaar en Leiden had als uitspelende ploeg geen vervangende kledij bij zich. Van Rijn betuigde een paar dagen geleden middels een ingezonden brief in deze krant spijt en ging met open mond door het stof. Van de AFBN kregen wij er uit hoof de van voorzitter Vittorio L. De Marchi ook een. Die drukken we niet af. Wel krijgt de bond dit briefje terug. Geachte AFBN, meneer De Marchi, Nou, nou. American Footballers kunnen er wat van. Brieven schrijven. En regeltjes volgen. De zo jonge en sterk groeiende sport - uw woorden - gespeeld door ferme jongens en stoere knapen - onze woorden - staat op zijn achterste benen door wat nu al Het Incident mag worden genoemd. Een jonge, talentvolle en toegewijde sporter is het spelen onmogelijk gemaakt. Hij was met zijn hele team naar Eindhoven gereisd, een reis van ruim 130 kilometer. Toen mocht hij niet spelen want de kleurtjes van de shirts leken te veel op elkaar en daarom moest het hele team ruim 130 kilometer terug. Tsja, de ene ploeg wil spelen voor de punten, de ander gebruikt de reglementen om te winnen. Terwijl Eindhoven best hun reserveshirts uit de kast had kunnen trekken. Of geeft dat te veel extra was voor de moeders van de ineens niet meer zo ferme Eindhovense jongens. Als Joep van Rijn daar een beetje pissed over is, begrijpen wij dat. U begrijpt dat niet en schorst hem. Als wij bij deze beslissing het vervolgens heel toevallig vinden dat de voorzitter van Eindhoven tevens vice-voorzitter van de AFBN is, reageert U met te stellen dat hij om belangenverstrengeling te voorkomen tijdelijk uit zijn functie bij de tuchtcommissie (nog een pet erbij) is gezet. Hmmm. Zijn belang is kennelijk dat American-Footballwedstrijden zonder te spelen beslist worden. Daar wordt de sport niet groter van. Die groeit alleen als ze beoefend wordt door jon ge, talentvolle en toegewijde jongens als Joep van Rijn. Hoogachtend, Balletje Met NAAMKAARTJE Hoe komt een sportclub aan zijn naam? Een korte uitleg over de herkomst van de namen van sportverenigingen. De 'alternatieve' schaakvereniging Fischer Z is opgericht op 17 juni 1982 in Amster dam. De naam verwijst naar de onder de oprichters zeer populaire popgroep. Fischer Z schijnt ook een term uit de statistiek te zijn, maar schakers denken hierbij echter na tuurlijk meteen aan een zet van Bobby Fischer. Bij het vaststellen van de naam, op de oprichtingsvergadering, kreeg de naam S.P.SA (Same Player Shoots Again) evenveel stemmen als Fischer Z en de uiteindelijke beslissing werd genomen door middel van een spelletje. Dit betrof geen schaak, maar een ander spelletje. De direct betrokkenen kunnen zich echter niet meer herinneren of het hier een spelletje toepen of een spelle tje flipperen betrof. Het clubblad van Fisher Z heet Reykjavik en verwijst naar de speel plaats van de schaakmatch uit de vorige eeuw tussen Fischer en Spasski. Orson Naarendorp, de aanvoerder van FC Lisse, werd in de wedstrijd tegen Noordwijk uit het veld gestuurd. De KNVB hanteert dit seizoen een nieu we regel. Wie een rode kaart krijgt, is in elk geval de volgende wedstrijd auto matisch geschorst. Nu wil het geval dat Naarendorp ten onrechte uit het veld werd gestuurd. Hij had helemaal niets gedaan! FC Lisse probeerde nog een schorsing te voorkomen, maar het standpunt van de KNVB was onwrikbaar. Voorzitter Rob Faas van FC Lisse is er niet tevre den mee. „Ik ga dit op de volgende KNVB- vergadering zeker aankaarten. Het is de eerste keer dat zo'n regel zo uit pakt. Bij de behandeling door de tuchtcom missie liet FC Lisse tv-beelden zien. Naarendorp werd dan ook vrijgespro ken. „Ik ben blij dat er tv was. Als dat niet zo was geweest, was ik voor nog meer wedstrijden geschorst", vertelt de Lissese aanvoerder. Intussen heeft hij natuurlijk ten on rechte een wedstrijd schorsing uitgeze ten. Naarendorp: „Het zou reëel zijn als die wedstrijd in mindering werd ge bracht op een volgende schorsing. Ja ja, dat zullen de komende tegenstan ders waarderen. Bij FC Lisse loopt er een speler rond met een tegoedbon voor een doodschop op zak. Naaren dorp ten overvloede: „Zo denk ik er na tuurlijk niet over. BELLETJE MET: BARRY OPDAM Barry Opdam uit Lisse maakte zondag voor zijn club AZ de winnende treffer tegen FC Groningen. Tussen wat benen door prikte de centrale verdediger de bal in de uiterste hoek langs doel man Bas Roorda. Dat was een lelijk doelpunt, zeg! „Lelijk, lelijk. Het was voor mij de mooiste van het sei zoen, want het was ook mijn eerste doelpunt ha, ha. Het belangrijkste is natuurlijk dat dat doelpunt drie punten opleverde." Je trok een beetje 'een gekke bek' na dat doelpunt. „Bij Studio Voetbal zeiden ze dat ze het wel een mooie reactie was. Ikzelf was er niet zo blij mee. Het komt een beetje over alsof het de gewoonste zaak van de wereld is dat ik scoor. Er kwamen ook mensen naar me toe die zeiden: zo ken nen we je helemaal niet." Met de goal maakte je wel je foutje goed bij het doelpunt van Groningen. „Begin jij nu ook al. Dat was mijn fout niet. Ik stond op dat moment niet in de laatste linie, ik was net een duel aange gaan. Jan Kromkamp speelde terug op Michel Buskermolen. Hij rekende niet op een terugspeelbal en de bal ging on der zijn benen door. Michel en ik wor den wel vaker door elkaar gehaald." Als jullie zo doorgaan is AZ straks kampioen. „Houd even op. Ik blijf liever met beide benen op de grond. Iedereen die mij kent, weet dat. Laten we nou maar rus tig aan doen. Het kan ook weer een keer slechter gaan."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 16