Hakhverdian in A-selectie waterpolo SPORT KZ-voorzitter Van Lunteren rondt zijn derde etappe af Ton van Es vrees een zware straf I De KNVB zoekt meer waarnemers amateurvoetbal Y.!.!YT1Y Samen met Klein en Van Belkum René Ras verlaat aan het ein de van dit seizoen zon dagderdeklasser Foreholte. Ook jeugdtrainer Hans Schalk heeft besloten zijn contract in Voor hout niet te verlengen. Van der Marei in bestuur Katwijk katwijk - Leen van der Marei wordt bestuurslid van w Kat wijk. Hij neemt de post 'techni sche zaken' over van Wim Guyt. Van der Marei voetbalde in En geland bij onder meer de reser ves van Ipswich Town. Hij speelde in het eerste elftal van de voetbalverenigingen Ter Leede en Katwijk. Schoen voorzitter van Ter Leede sassenheim - Jan Schoen wordt vanavond benoemd tot voorzit ter van Ter Leede. De Sassen- heimer werd al enige tijd gele den naar voren geschoven door een werkgroep die op zoek moest naar een nieuwe voorzit ter nadat de huidige preses Ron Mulder zijn vertrek bekend had gemaakt. Het bestuur heeft dat advies overgenomen en heeft Schoen als kandidaat naar vo ren geschoven. Inhaalprogramma op 18 december leiden - De KNVB heeft het af gelaste voetbalprogramma van 20 en 21 november verplaatst naar 18 en 19 december. Op za terdag 18 december heeft dan de wedstrijd Rijnsburgse Boys - Quick Boys plaats. Op zondag 19 december wordt ook in de eerste klasse een topper ge speeld. Dan ontmoeten WSB en SC Feyenoord elkaar. Schalke 04 traint bij Ouick Boys Noordwijk - De Duitse club Schalke 04 traint deze ochtend op het sportcomplex van Quick Boys. De Bundesligaclub speelt vanavond in De Kuip tegen Feyenoord in het UEFA-Cup toernooi. De training op Nieuw-Zuid begint om 10.00 Wildcard voor Huta Calung Rotterdam - Jesse Huta Galung heeft een wildcard gekregen voor de nationale Masters vol gende week in Rotterdam. De 19-jarige Hillegomse tennisser, nummer 20 op de nationale ranglijst, is daarmee de twaalf de deelnemer aan het evene ment dat van 6 tot en met 12 december in het topsportcen trum naast De Kuip wordt ver speeld. De tennissers spelen in vier poules van drie. De win naars gaan door naar de halve finales. Raemon Sluiter is als eerste geplaatst. woensdag 1 DECEMBER 2004 j leiden - Het district West II van de KNVB is op zoek naar waarnemers. Deze onafhankelijke officials moeten zoge naamde risico-wedstrijden bezoeken en daar na afloop over rapporteren. Waarnemers worden ingezet bij wed strijden waarbij 'problemen' worden verwacht. Ook zijn zij aanwezig bij duels tussen elftallen die eerder dat seizoen al tegen elkaar hebben gespeeld en waarbij ongeregeldheden zijn voorgevallen. De groep waarnemers in West II is nu ongeveer 30 man groot. Volgens hoofd wedstrijdzaken Ron Veenendaal van de KNVB kan de groep niet groot genoeg zijn. „Een eerste oproep heeft 13 aan meldingen opgeleverd, we hebben on langs in de Officiële Mededelingen een tweede oproep geplaatst." De waarnemers krijgen een scholing van de KNVB en ook een (geringe) vergoe ding. Veenedaal: „Die is iets meer dan vijf euro, rijk word je er niet van. Je moet dit zien als een hobby." Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportredai,r tie.ld@hdc.nl Biurakn Hakhverdian: „Ik heb nog een lange weg te gaan." Archieffoto: Mark Lamers door Gertjan van Geen leiden - Bondscoach Paul Metz heeft vijf debutantes opgeno men in zijn waterpoloselectie voor een oefentoernooi later de ze maand in Hongarije. De vijf zijn afkomstig uit Jong Oranje dat dit jaar Europees kampioen werd. Onder hen Biurakn Hakh verdian en lefke van Belkum van het Leidse ZVL, dat met Noeki Klein al een international in de gelederen had. Voor Hakhverdian geldt de uit verkiezing niet als een heel gro te verrassing. De routiniers Gil lian van den Berg en Danielle de Bruijn ontbreken in de se lectie door andere verplichtin gen. „Er rijn een aantal gebles seerden en er zijn er een paar gestopt", zegt de 19-jarige Leid se. „Die zijn nog altijd veel be ter dan ik. Maar ik ben er heel erg blij mee." Het toernooi geldt als eerste se rieuze testcase op weg naar het WK-kwalificatietoernooi in maart in Madrid. Hakhverdian, geboren uit Armeense ouders, moet nog zien of ze dan nog steeds deel uit maakt van de se lectie. „Zo niet, dan wacht ik gewoon tot de volgende keer. Ik ben nog heel erg jong. Ik heb nog een lange weg te gaan." Afgelopen zomer behaalde ze met het Nederlands team goud op de Europese jeugdkampi oenschappen. „Een absoluut hoogtepunt", zegt ze nu. „Het jaar ervoor waren we vierde en in de voorbereiding ging het niet zo goed. Als je dan ziet dat het allemaal gaat lopen, dan is dat zo gaaf. Echt geweldig. Het moment dat het gebeurt is zo heftig, dat het eigenlijk tekort duurt." Met het bereiken van de Euro pese titel was een doel bereikt. „En dus moest ik een nieuw doel stellen. Tenminste, zo heb ik het geleerd. In januari is het WJK in Australië. Daar wil ik ook een medaille halen." In Au stralië is ook lefke van Belkum van de partij, die bij het EJK topscorer werd. Hakhverdian speelde met LZ 1886 tot vorig seizoen in de on- derste regionen van de hoofd klasse mee. Door het samen gaan met De Zijl/LGB tot start gemeenschap ZVL is er ineens een ploeg met veel potentie ontstaan. Het aantal punten leidt nog niet tot een hosanna stemming - ZVL staat zevende met zes punten uit acht wed strijden - maar de Leidsen le den tegen de topploegen slechts nipte nederlagen. „We halen goede uitslagen. Het ver baast me dat het zo snel zo goed gaat. We kunnen goed meedoen. In de tweede helft van het seizoen wordt het lastig omdat lefke een halfjaar in Ha waii gaat studeren en poloën, maar een plaats in de topzes moet lukken." De volledige selectie bestaat uit: doel: Marleen Ars (PSV), Ilse van der Meij- den, Meike de Nooy (Brandenburg), veld: lefke van Belkum, Noeki Klein, Biurakn Hakhverdian (De Zijl), Jorieke Oostendorp, Marieke van den Ham, Mieke van der Sloot (Polar Bears), Ya- semin Smit, Karen Weerd (De Gouwe), Marlous Slaghuis (Brandenburg), Ellen Zinger (OZ&PC), Rianne Guichelaar (Het Ravijn), Mieke Cabout (Donk). René Ras. Archieffoto: Taco van der In Den Haag houdt trainer Henna Grünholz het bij HS Texas DZS voor gezien. Bert de Best (Semper Altius) tekent bij Die Haghe. Jan Lourens blijft bij Forum Sport. In Rotterdam gaat Wim van der Steene weg bij TOGR en tekende Jack van den Berg bij ASWH een jaar bij. Bij hoofdklasser UVS gaat conditietrainer Wim Driessen uit Oegstgeest na de jeugd nu ook het eerste elftal van de blauwwitten onder handen ne men. Matthijs Keemink en Ed- vin Pejcinovic (beiden Voor schoten '97) zijn geselecteerd voor de Nederlandse amateur selectie onder 23 jaar. Sjorensley Koffie heeft met succes overschrijving aange vraagd van Alphense Boys naar FC Boshuizen. Sinds 16 novem ber mag hij voor de Boshuizer- club uitkomen. Bas van der Kroon (Lugdunum) is weer speelgerechtigd voor zijn oude club LSW '70. Voetbalvereniging Docos heeft in Louwrens Lagendijk een nieuwe secretaris. Hij volgt in deze functie Hans Visser op, die wel actief blijft als vrijwilli- gerscoördinator Bij voetbalvereniging Hoek heeft voorzitter Kees de Feyter zijn vertrek aangekondigd. De Feyter is het niet eens met de beleidsvisie voor de komende jaren. De kans dat de Haagse clubs VIOS, LENS en Cromvliet met elkaar fuseren is groot. De nieuwe naam zal dan HSV Es- camp worden. Een speler van DWV is voor de wedstrijd tegen AFC '34 door ic politie aangehouden voor het gt niet dragen van zijn autogorc hi Hij moest mee naar het politi bureau omdat hij volgens trai n; ner Ton Ojers wat op zijn kerira stok zou hebben. j Wielrenner Klaas van Hage (Noordwijkerhout) rijdt vol- 1. gend jaar in de topcompetitie Van Hage verruilt de Swabo g ploeg voor B&E uit Zwanen burg met Michel Cornelisse afcsi ploegleider. Olga van Velzén [o (Ton van Bemmelen Sports) n stopt met wielrennen. De Ha ui zerswoudse had problemen )1| met haar gezondheid. et De Final Four van de basket ia baljunioren wordt volgend ja in mei in de Vijf Meihal in Leide K gehouden. De organisatie is iijoi handen van BS Leiden De NeVoBo gaat per I janut ji 2005 verder als Volleybal Ne- el derland. Met die naamswijzi ging wil de Leidse interim-di-jl| recteur Ted van der Valk beréP ken dat de nationale volleyba bond een herkenbaardere uiti straling krijgt. De inschrijving voor de Spoifca verkiezing in Alphen aan den ai Rijn is geopend. Nominaties kunnen worden gestuurd naajes de Sportraad, Reigerstraat 31, 2406 VC Alphen aan den Rijn. u In het Katwijkse zalencentrue Tripodia wordt op vrijdag 3 di n cember een groot kickboksevi ie nement gehouden. Jaap van Plas, Ronald Hoppers, Ronnif van Bekkum, Cem Senol, Tim van der Putte, Cor van Duiver bode en Peter van Duyn zijn Katwijkse deelnemers. IJsclub Nut en Vermaak be-, staat 100 jaar en houdt een feestelijke receptie op 14 de cember in partycentrum Keij; in Leimuiden. door Anton Diedrich leiden - Hij is het gericht van korfbalvereniging KZ Leiden. Voor, tijdens en na de fusie tus sen Zuiderkwartier en Ons Ei land was Arnout van Lunteren voorzitter. Voor de tweede keer heeft hij die functie vaarwel ge zegd. Afgelopen vrijdag kreeg Van Lunteren een afscheidsre ceptie aangeboden in zijn eigen kantine. „Het wordt tijd dat de vereniging begrijpt dat er ook iemand anders op die stoel kan ritten", zegt de scheidende pre ses. „Ik heb sommige dingen nu zo vaak voorbij zien komen, dat ik er niet altijd meer zin in heb. En dat hoort niet." Van Lunteren (46) was voorzit ter in drie etappes. De eerste etappe was bij Zuiderkwartier, de grootste van de twee fusie- partners. In 1985 trad hij toe tot het bestuur, een jaar later was hij op zijn 27ste de jongste voorzitter in de clubgeschiede nis. „Ik had in dienst gezeten en was inmiddels officier ge worden", vertelt Van Lunteren. „Voor ik wegging, was ik be trokken bij de evenementen commissie en gaf ik jeugdtrai- ningen. Met een groepje van een man of vijf liepen we zes dagen per week bij de club rond. Toen ik terugkwam, wilde ik wel weer iets voor de club doen. Maar dan op een ander niveau." Dat begon als tweede penning meester. Vervolgens maakte toenmalig voorzitter Thea van der Kaaij bekend er na tien jaar mee te stoppen. „We zochten een geschikte opvolger binnen de club. Ik zei: waarom zou het niet een van ons worden? Voor ik het wist zaten ze allemaal be dachtzaam te knikken en naar mij te kijken. Ik vond mezelf er te jong en onervaren voor, maar ik heb het toch maar aan gepakt." Van Lunteren was inmiddels nauwelijks meer weg te denken bij de korfbalclub in Leiden zuidwest. En dat terwijl hij aan vankelijk helemaal niks zag in de sport. „Het was bij ons geen familiesport", zegt de Leide- naar - wiens broer Erik trainer is bij KZ, diens vrouw de nieu we voorzitter is en hun dochter in het eerste team speelt. „Mijn jongere zusje was het gaan doen en mijn broer werd door onze ouders ook op korfbal ge zet. Ik ging wel eens mee, maar ik vond het niks. Een beetje een truttige sport, met de meisjes samen. Tsja, ik was tien. Maar als je een paar keer rondloopt, dan ga je je toch meer betrok ken voelen en ik ben het ook maar gaan doen." De Van Lunterens bleken talent te hebben. Erik is zelfs de enige speler van Zuiderkwartier die ooit de nationale selectie heeft gehaald. Arnout van Lunteren speelde tot rijn knieën het niet meer aankonden. „Ik moest stoppen toen ik 32 jaar was. Normaal gesproken komen mensen die stoppen nog wel eens een wedstrijd kijken in het weekeinde. Maar het is anders als je jarenlang actief betrokken bent geweest bij het reilen en zeilen van een vereniging. Dan keer je een club niet zo makke lijk de rug toe." Van de beide broers Van Lunte ren kwam de eerste aanzet tot de korfbalfusie. „We hadden gehoord dat Ons Eiland weg moest voor huizenbouw. Het idee om samen te gaan kwam in ons op en we zijn erover gaan praten." In 1992 was de fiisie een feit. Daarmee begon de tweede etappe van Van Lun terens voorzitterschap: de eer ste preses van de nieuwe ver eniging. In 1995 nam Van Lunteren voor de eerste keer afscheid. „Mijn derde termijn van drie jaar zat erop en mijn vriendin ging af studeren in Amsterdam. Ik wil de mijn handen vrij houden om te beslissen wat ik daarna ging doen. Misschien zouden we wel gaan samenwonen in Amster dam. Daarnaast is drie termij nen lang genoeg om je af te vra gen of je nog wel moet blijven zitten." Zijn opvolger gaf echter al snel de pijp aan Maarten. De nieu we vereniging had grote plan nen voor een verbouwing van het clubhuis en Van Lunteren wilde daar wel weer bij helpen. „Het was niet mijn bedoeling om terug te keren als voorzitter. Ik had gewoon heel veel kennis, ook over de verbouwing, in mijn hoofd ritten." In eerste instantie trad hij toe tot het bestuur met als specifie ke takenpakket de verbouw, aanbouw en bijbouw aan de Montgomerystraat. Maar een jaar later begon hij toch aan de derde etappe. Daarvan heeft Van Lunteren deze maand de finish bereikt. „Dat besluit had ik al anderhalf jaar geleden ge nomen", zegt hij. „Vervolgens kwamen we er achter dat mijn vriendin in verwachting was. We hebben in juli een dochter tje gekregen. Als ik nog niet ze ker wist dat ik ermee zou op houden, dan was zij een door slaggevende reden geweest." Van Lunteren gaat nog wel door met zijn bezigheden bij de Leidse Sportfederatie en in de tuchtcommissie van het korf- balverbond. En ook bij KZ Lei den kan hij het toch niet laten. De voormalig voorzitter gaat een commissie opzetten die zich bezig moet houden met groot en klein materiaal en de huisvesting. „Wat ik met de ver bouwing heb opgezet, komt dan onder verantwoordelijk heid van deze commissiezegt hij. Hij kan het besturen niet laten, zo lijkt het. „Ik zou het niet zo lang hebben gedaan als ik het geen fantastische job had ge vonden, dat is zeker zo. Maar ook voor de club is het goed om een nieuw gezicht op die stoel te hebben. Mijn ideeën zijn niet zaligmakend. Ik geloof er wel in, maar iemand anders kan andere ideeën hebben." Dat neemt niet weg dat de club een onderdeel van zijn leven is ge worden. „Absoluut. Dat geldt trouwens niet voor mij, alle le den van KZ voelen zich betrok ken." Daarop is Van Lunteren, terugkijkend op achttien jaar voorzitterschap, nog het meest trots. „Het gevoel 'die club is van óns'. Kijk, de fusie was een las tig proces en ik denk dat we dat goed hebben gedaan. De ver bouwing was een heel groot project en ook dat is goed afge rond. Als zoiets klaar is, ben je daar ook best trots op. Maar dat KZ Leiden een gezonde club is met een goede sfeer vind ik be langrijker. En daar heeft een be stuur zeker invloed op. Als je je terugtrekt in de vergaderkamer en het enige contact met de mensen is tijdens een ledenver gadering, krijg je dit gevoel niet. Ik probeerde open te staan, al tijd aanspreekbaar te zijn. Dat vind ik belangrijk voor een voorzitter." 'Roodenburg heeft een naam' Arnout van Lunteren: „Korfbal was bij ons geen familiesport." Foto: Hielco Kuipers. door Robbert Minkhorst leiden - Roodenburg-trainer Ton van Es houdt rekening met een zware straf van de KNVB na de gestaakte wedstrijd tegen Koudekerk van zaterdag. De naam Roodenburg is besmet, geeft hij als verklaring. Zijn col lega Erwin van der Zee van Koudekerk drong maandag al aan op sancties voor de Leidse club. Arbiter Van Blijswijk, die giste ren niet bereikbaar was voor commentaar, staakte het duel vanwege ongeregeldheden rond het veld. Een Roodenbur- ger was de leider van de Koude- kerkse selectie aangevlogen. Daarna ontstond een opstootje met toegesneld publiek. De elf talleider liep een dubbele rib- breuk op. Van Es twijfelt inmiddels sterk of hij nog verder wil bij de za terdagvoetballers. De coach eist maatregelen van het bestuur na de uit de hand gelopen wed strijd tegen Koudekerk, en de zekerheid dat de club misdra gingen niet pikt. Welke voor waarden de Katwijker stelt, wil hij niet zeggen. Deze week be spreekt het bestuur van de Leidse voetbalclub de gebeurte nissen rondom de gestaakte wedstrijd, waarbij een speler van Roodenburg de leider van Koudekerk, Rijk Oppelaar, ver wondde. Van Es: „Ik pik dat niet. Ik kan er helaas zelf niks meer aan doen. Het is nu een zaak van het bestuur. Ik heb wel een eis gesteld." Vermoede lijk wil de Katwijker dat de be wuste speler wordt geschorst. Van Es verbindt daarnaast voorwaarden aan zijn contract verlenging. De trainer verwacht dat hij 'in januari of februari' met het bestuur om tafel gaat om dat te bespreken. „Ik moet heel goed nadenken of ik wel wil blijven. Dan moet er wel wat op papier gezet worden." Bijvoorbeeld dat dingen die za terdag gebeurden, 'niet kun nen'. Van Es houdt zich op de vlakte over hoe een club zou moeten optreden. Hij laat het midden of een verenigir spelers moet wegsturen. Van Es is bezig aan zijn eenju seizoen bij Roodenburg. wist dat hij een 'een lasti groep' zou krijgen. „Maar dacht dat ik het inmiddels a^i dig op de rails had." Aan duel van zaterdag heeft hij elk geval 'een flinke kater ovi 0 gehouden'. „Ik ben de uiic^u ging aangegaan: misschien k a ik het beter maken. Volgens r gaat het ook veel beter. Als e iemand wissel zet, vragen ze r 0 na de wedstrijd waarom. Voi jaar zouden ze de trainer ven hebben gescholden. En nu b len de jongens als ze een g( L kaart krijgen, of vinden ze 1 stom van zichzelf." Oppelaar laat weten dat twee ribben heeft gebroken. elftalleider deed zondag aang te. Hij wil weinig kwijt over 1 voorval. „Het gaat nu redel met me. Het zal nog een pa weken duren voor ik weer in running ben. Het is verder e zaak van de strafcommissie. Als voorschot daarop dró Koudekerk-trainer Van der Z al aan op een zware sanc voor de Leidse club. Hij maandag in deze krant dat bond 'een daad moet stelle Van Es is bang dat die wens u komt. „Ik hoop dat de KN^ boetes uitdeelt aan ons en a; Koudekerk, maar ik houd mi hart vast. Roodenburg heeft ei naam. We hebben al een aanl spelers met gele en rode kaa ten. Ik ben bang dat de spraak in ons nadeel uitvalt. Van Es kan zich voorstellen t de bond de schermutseling in de wedstrijd tegen Leidse Boys een rol laat spelen, hoev hij meent dat de schuld ten 0 rechte in de schoenen van Ro denburg is geschoven. „Cf6 was helemaal onze fout ni Wat wil je: als een speler v ons een doodschop krijgt enf arbiter stuurt een speler vl 1 ons weg. We zijn nog in berofl gegaan.' Zonder succes. „D.. naam hè. Weer Roodenburg. "j e

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18