Justitie: Meer drugskoeriers dagvaarden FORUFEI Van Aartsen voorlopig enige aanvoerder WD BINNENLAND Geld en sollicitaties stromen binnen bij de Groep Wilders Advocaten: OM ziet in brandstichters terroristen Kesler: Niet betalen voor politie Erectieproblemen? Voortijdige ejaculatie? 0800-0006 Dekker belaagd door boze huurders Weerribben uitverkoren tot mooiste plek van Nederland Niet vrij met bolletjes in buik Op ziekenbezoek soestdijk - Prinses Eloise is alvast de trap op gerend, haar vader prins Constantijn draagt broertje prins Claus Casimir in de buggy achter haar aan. De prinselijke familie ging gisteren op bezoek bij de ernstig zieke grootvader en overgrootvader prins Bern- hard. Foto: ANP/Marcel Antonisse venray/gpd - Vier jongeren die van plan zouden zijn geweest met molotovcocktails een aan slag te plegen op de Marok kaanse moskee in Venray wor den beschuldigd van terroris me. Advocaten van twee van de vier verdachten hebben dit on afhankelijk van elkaar ver klaard. Het openbaar ministerie heeft vorige week tijdens een besloten zitting van de raadka mer van de Roermondse recht bank aangekondigd, dat tegen de vier terrorismewetgeving wordt ingezet. Justitie bekijkt of ze betrokken zijn bij een wijd vertakt extreemrechts netwerk dat aanslagen pleegt of heeft willen plegen. Een woordvoerster van het enschede/gpd - De KNVB wil niet betalen voor extra politie- inzet als de eredivisie extra voetbalwedstrijden gaat hou den in het zogeheten play-off- systeem. Betalen voor openbare veiligheid is principieel onjuist, betoogde directeur betaald voetbal Henk Kesler gistermid dag in Enschede. Kesler noemde het 'een beetje (advertentie) Direct Resultaat! (Slechts een consult volstaat) Speciaal getrainde, gekwalificeerde artsen Vooral van belang voor mannen met voortijdige ejaculatieproblemen Aparte wachtkamers om uw privacy te waarborgen 103 klinieken wereldwijd Wij zijn gespecialiseerd in hel behandelen van erectieproblemen bij diabetes, hoge bloeddruck, roken, stress-gerelateerde klachten, enz BEL GRATIS BodonMetical Gmp.de reteldladets in ■atrdijte gezondheirkzorg. qn nu in Vaferiantf BOST i2; openbaar ministerie in Roer mond ontkent dat de vier ver dachten beschuldigd worden van terrorisme. Volgens haar is de aanklacht tot op heden be perkt gebleven tot poging tot brandstichting. Of dat zo blijft, maakt justitie pas vlak voor de openbare terechtzitting bekent, zegt zij. De advocaten vermoeden dat op de Noord-Limburgers de terrorismewetgeving van toe passing wordt verklaard om hun straffen zo hoog mogelijk te laten uitvallen. Op poging tot brandstichting staat een maxi male gevangenisstraf van 15 jaar. Als er sprake is van een terroristische daad, kan de rechter levenslang opleggen. utrecht/anp - Een zaal vol boze huurders in Utrecht heeft zater dag minister Dekker van volks huisvesting benauwde momen ten bezorgd. De bewindsvrouw werd op boegeroep en fluitcon certen onthaald. Ze kreeg tij dens haar geïmproviseerde praatje luidkeels verwijten naar het hoofd geslingerd. 'Diefstal' en 'uitgestelde execu tie' riepen toehoorders Dekker toe, toen zij probeerde haar nieuwe huurbeleid uit te leg gen. Directeur Van Veen van de Woonbond vroeg daarop de zaal om de minister haar ver haal te laten afmaken. De Woonbond, belangenbehar tiger van huurders, had de bij eenkomst in de Utrechtse Jaar beurs niet beter kunnen prik ken. Een week na de bekend making van de plannen van Dekker en enkele dagen voor dat die haar begroting voor 2005 met de Kamer bespreekt. De WD-bewindsvrouw wil met extra huurverhogingen en min der regels de markt openbre ken. Verhuurders moeten in ruil meer nieuwe huizen bou wen. De corporaties moeten ook elk jaar 250 miljoen euro betalen om de bezuiniging op huursubsidie op te vangen. Hilversum/ANP - Natuurgebied De Weerribben in Overijssel is de mooiste plek van Nederland. Dat vinden de kijkers van het NCRV-programma De mooiste plek van Nederland, waarvan zaterdagavond de finale werd uitgezonden. Het Friese Mod dergat en het Groningse Lau wersmeer eindigden respectie velijk op de tweede en de derde plaats. Sinds 4 september werden in twaalf afleveringen in totaal 36 mooie Nederlandse plekjes ge presenteerd. Kijkers konden via internet hun voorkeur uitspre ken. Nationaal Park De Weerribben is een natuurgebied in Noord west Overijssel, in de buurt van Steenwijk. Het is een landschap waar water en riet overheersen. Het park haalt geregeld het nieuws. Zo zijn Staatsbosbe heer, Alterra en het ministerie van Landbouw sinds 2002 met wisselend succes bezig met het uitzetten van otters in het ge bied. flauw' van de Raad van Hoofd commissarissen om de nieuwe opzet van de eredivisie af te wij zen. ,,De play-off zorgt voor 10.000 extra politie-uren. Dat is drie procent van het totaal en kost 800.000 euro. Daar staat tegenover dat het betaalde voetbal een impuls krijgt en de overheid extra BTW-inkomsten tegemoet mag zien." door Jaco van Lambalgen noordwijkerhout/gpd - Frac tieleider Jozias van Aartsen had de algemene ledenvergadering van tevoren flink onder druk ge zet. Hij wil de enige echte poli tiek leider van de WD zijn, en of de leden hem daar maar de ruimte voor wilden geven. Dat deden ze, maar niet precies op de manier die hem voor ogen stond. „Voor wie het nog niet duidelijk was: Jozias heeft alle ruimte om de WD maximaal te profile ren." Vice-premier Gerrit Zalm vat aan het eind het najaars congres van de WD nog even samen: Jozias van Aartsen is de politiek aanvoerder van de par tij. „Hij moet de leiding nemen in het openbare politieke debat, en in het openbaar de agenda zetten." Het congres heeft een motie van die strekking van het hoofdbestuur eerder op de dag aangenomen. Daarmee lijkt de leiderschapscrisis in de VVD opgelost. Of toch niet hele maal? De WD staat onder druk. In de peilingen raakt de partij steeds meer achterop, terwijl de weg gelopen liberaal Geert Wilders ongekende zetelwinst boekt. Tijd om knopen door te hak ken, oordeelt de afdeling Ede. Zij dient een motie in om het leiderschap van de WD voor eens en altijd bij de fractievoor zitter «eer te leggen. WD-fractieleider Jozias van Aartsen moet namens zijn partij de leiding nemen in het politieke debat, zei een meerderheid van de liberalen op een congres in Noordwijkerhout. Foto: GPD/Phil Nijhuis „Kiezers willen weten; wie heeft de regie? Als we dat niet besef fen zijn we de voeling met dit land kwijt," betoogt J. van den Hazel. Nu maken zowel Zalm als fractievoorzitter Van Aartsen aanspraak op die functie. Van Aartsen neemt de gok en spreekt zich al voor het congres volmondig uit voor de motie. „Ik heb de ambitie om politiek leider te zijn, daar kunt u mij dan over twee jaar op afreke nen. Dat gaat veel van de leden in Noordwijkerhout wat te snel. „Leiding geven is een functie die berust op het verkrijgen van gezag. Dat moeten we niet in een reglement vastleggen", zegt WD-coryfee Henk Vonhoff. Hij wijst er fijntjes op dat „Wiegel, ook als minister van binnen landse zaken, anders dan frac tievoorzitter Rietkerk, destijds duidelijk de politiek aanvoerder was." Onder druk van Vonhoff wordt As term 'politiek leider' - „dat doet mij toch teveel den ken aan het gestamp van kap laarzen" - vervangen door 'po litiek aanvoerder'. Na zijn machtswoord melden meer leden weerstand tegen de motie. Eén voor één zeggen zij 'hele maal niet in verwarring' te zijn, en zeker geen overbodige regels te willen vastleggen. Sommigen zeggen openlijk Van Aartsen te links te vinden. Hij pleit voor een samengaan met D66, 'link ser kan niet'. Het is oud-minister Frank de Grave die Van Aartsen voor een openlijke afgang behoedt. „Hij wil van ons de ruimte om de komende twee jaar de koers van de WD te bepalen. Laten we daarover een duidelijke uit spraak doen. En laten we dan over twee jaar beslissen of we de reglementen moeten wijzi gen." Het blijkt de oplossing. De mo tie gaat van tafel en een uit spraak van het bestuur, dat Van Aartsen als fractievoorzitter de politiek aanvoerder is, krijgt al gemene bijval. „Dat Van Aartsen zich nu al meldt om te zijner tijd lijsttrekker te worden getuigt van lef, en dfct willen we toch", vindt partijvoorzitter Van Zanen. Daarmee gaat vrijwel alle aan dacht tijdens het congres uit naar het leiderschap. Tot frus tratie van leden die zich in de wandelgangen druk maken over de koers van de partij en de opkomst van Wilders. „Het gaat alleen maar over de pop petjes, daar trek je toch geen kiezers mee", zegt Henny van der Horst uit Rijswijk. „Als dat zo blijft stap ik op. Dan ga ik naar Wilders." „De WD moet zich nu echt op de inhoud gaan richten," zegt ook senator Uri Rosenthal na afloop. „En Van Aartsen moet het land in, praten met men sen. Het is niet voldoende om op te treden in Nova, en Barend Van Dorp. Kiezers willen mensen van vlees en bloed zien. De samenleving is al zo irtueel." derlander in Cambodja mpenh - Een 50-jarige Ne- Inder is zaterdag in Cam- b in staat van beschuldi- [gesteld wegens seksueel uik van twee jongens van h 15 jaar. De man werd ïsdag gearresteerd in Siha- jville. Hij was op dat mo- in het gezelschap van de Ite van de twee jongens, lens de politie bekende de dander het contact, maar ij dat de jongens hem had- iiitgenodigd. De man ris- 1 [vijftien jaar cel. litie geeft op Itaak-Smolders i - Het onderzoek naar de ieiging van Hans Smolders, jnalig LPF-Tweede-Kamer- Ji chauffeur van Pim For- is gestaakt. Dat heeft een fdvoerder van het open- Iministerie in Breda ge- lEr is geen dader gepakt, p april 2004 meldde een piet een pistool zich bij de Jng van Smolders in Til- 1 Hij zei dat Smolders It stoppen met de politiek, lolitie is volgens de woord- per van het OM 'uitgere geerd'. py komt 1 bij brand irdam - Een brand in een fcning in Amsterdam-Zuid- neeft vrijdagavond laat het i gekost aan een baby van a maanden. De brand ond half twaalf uit in de £ig op de derde etage. Di- a aankomst ontdekte de weer dat de baby nog in ndende flat lag. Een po llet kindje te redden, At niet meer baten. is FC Zwolle jigehouden er - Dertig voetbalsup- i van FC Zwolle zijn za- jgavond aangehouden in /er_entrum van Deventer. De jjajj zocht de confrontatie oor\Je politie en met suppor- ben;an Go Ahead Eagles, de FC Zwolle zon- VO(Jiddag speelde. De politie vijftig agenten in te zet- Deventer toen bleek dat iporters van Zwolle amok :en. Toen de groep stenen naar agenten en rivalise- supporters van Go Ahead besloot de politie de aan te houden. Vanhoudingen iansfeest t ie- bivi - De Arnhemse politie lat zttn de nacht van zaterdag )an jndag tijdens het dansfeest omk 85 personen aangehou- i te regens het bezit van hard- erstj. Het feest had plaats in fnhemse stadion Gelredo- personen zitten nog an \De rest kreeg ter plekke oete. De feestgangers kre- rachfien toegang meer tot Qli- De politie vond XTC-pil- hocaïne, amfetaminen, sp| en partydrug GHB. doodsbedreiging itbalbestuur iard :s naE - Het bestuur van de ties p voetbalclub HTC heeft Dm'ïte gedaan bij de politie an dthriftelijke bedreiging met mopd. Ook twee pupillen van henl3 jaar kregen de afgelo- "Jedeeken brieven onder ogen dat n dreigementen stonden, vieiütter Ter Burg tast in het ir over de aanleiding en de Jpist van de tien brieven afgelopen maanden zijn Volgens hem lijkt het t maken te hebben met vrijnlangs in het leven geroe- een l-pupillenselectie. ft. „1 i - islag op Turkse [ebtikel Roermond rond - Onbekenden heb- l Roermond een aanslag sgd op een Turkse winkel, de straat werd een pro- I naar binnen gegooid dat h ontplofte. Niemand I gewond. Buurtbewoners len even na twee uur een knal. De deur van de su- irkt, het kozijn en een werden vernield. De be ts van huizen boven de I vluchtten na de explosie ïat op. nonstratie en racisme rdam - Ruim 2000 men- Sjlklmonstreerden gisteren in HPisterdamse binnenstad te- Icisme. Het protest met >tto 'Samen voor een ^jk Nederland' was de af- Jg van het Nederlands So- "jorum. Bijna drie dagen ujaren er meer dan hon- Clebatten en workshops in 2rdam waar 'andersgloba- discussieerden over 'een Pp wereld zonder afbraak, 0 en racisme'. De vreed- grerlopen demonstratie tn de Dam naar het beeld Dokwerker op het Jonas 1 Meijerplein. den haag/gpd - Geert Wilders is een inzame lingsactie begonnen voor zijn nieuwe partij. In een mailtje vroeg hij mensen die hem een steun betuiging hebben gestuurd om een financiële bijdrage voor de Stichting Groep Wilders. Inmid dels heeft hij honderden reacties binnen. „Onge looflijk", zegt hij zelf. „Mensen sturen steunbetuigingen, kondigen aan dat ze den, honderd euro gaan storten, het gaat echt ontzettend hard. Hartstikke leuk." Geert Wilders klonk gisteravond wat verbluft. Vrijdag stuurde hij dertienduizend mensen die hem de afgelopen weken een hart onder de riem hebben gestoken, een maillje met het verzoek om finan ciële steun. Sindsdien is hij overspoeld met reac ties. „Ik heb echt honderden mailtjes gehad. En ik kan niet eens zien of er al geld gestort is. Ik heb die rekening vrijdag geopend, en kan er pas over een dag of wat bij." Wilders stapte eerder dit jaar uit de WD na een hoog opgelopen conflict, omdat hij zich niet wil de neerleggen bij het partijstandpunt over even tuele toetreding van Turkije tot de EU. Hij vormt nu een eenmansfractie in de Tweede Kamer. „De stichting is een voorloper van de beweging die ik volgend jaar wil vormen. Het wordt echt serieus. Ik wil bijeenkomsten gaan houden, in Den Haag en elders in het land." Wilders wil van het geld een pand huren, compu ters kopen en een paar mensen in dienst nemen. De gevestigde partijen krijgen subsidies, maar Wilders kan daar geen aanspraak op maken zo lang hij geen partijorganisatie achter zich heeft. „Mensen bieden echt van alles aan. Sommigen hebben nog een oude computer, anderen weten een pand", lacht Wilders. En ze willen actief wor den in zijn nieuwe partij. „Ik krijg stapels aan meldingen binnen. Die verschillen enorm. Van serieuze brieven met cv's van mensen die het no dige gepresteerd hebben, tot mensen die een mailtje sturen dat ze wel de Kamer in willen, maar eventueel ook genoegen nemen met een zetel in het Europees Parlement." „Dat moet allemaal goed uitgezocht worden. Daarom heb ik medewerkers nodig. En ik wil bij eenkomsten beleggen waar ik die mensen kan ontmoeten. Zodat ik kan zien wat voor vlees ik in de kuip heb." Wilders voelt niets voor toestanden zoals die zich bij de LPF hebben voorgedaan. „Het is ook goed dat de verkiezingen pas over twee jaar zijn. Dan kan ik alles rustig op poten zetten." Sinds de moord op Theo van Gogh wordt Wilders dag en nacht bewaakt. „Dat heeft rare conse quenties. Zo kan ik bij de Kamer van Koophandel de bestuursleden van de stichting niet met naam en adres inschrijven. Dat is te gevaarlijk." Ondertussen blijft zijn aanhang groeien. Volgens de Politieke Barometer van de NOS zou de Groep Wilders, als er nu verkiezingen gehouden wor den, op dertien zetels kunnen rekenen. Bij Mau rice de Hond komt hij uit op 29. PvdA-leider Bos kondigde dit weekeinde in een interview aan se rieus rekening te houden met de voormalige WD'er. Hij sloot zelfs een regering van PvdA en de Groep Wilders niet uit. „Een volwassen reactie", vindt Wilders. „Je moet luisteren naar de mensen in het land. Bos is ver standiger dan (WD'er, red) Vonhoff, die zei dat ik niet meer ben dan een strobrand. Het laait even fel op, maar is ook zo weer weg. Ik kan daar wel tegen, maar het is niet aardig voor die hon derdduizenden mensen die mij steunen. Maar ik moet het nog wel waarmaken natuurlijk. Voorlo pig is het allemaal nog virtueel. De verkiezingen zijn pas over twee jaar." Wilders haalt zetels weg bij de PvdA Het onafhankelijke Kamerlid Wilders is volgens een zater dag gepresenteerde peiling van Maurice de Hond goed voor 29 zetels. Dat zijn er drie meer dan een week ge leden. De winst van de uit de WD gestapte Wilders gaat deels ten koste van de PvdA. Die zakt volgens De Hond naar 47 zetels. Het CDA zou volgens De Hond 25 zetels halen. Dat komt neer op een verlies van 19 ten opzichte van de huidige situatie. Ook de WD verliest fors: zij zou uitkomen op 16 zetels, tegen 28 nu. haarlem/anp - Het openbaar ministerie in Haarlem gaat meer bolletjesslikkers die op Schiphol zijn aangehouden, vervolgen. Het gaat om drugskoeriers die tijdens hun inbewaringstelling nog drugs in hun buik hebben. Tot nu werden bolletjesslikkers met minder dan drie kilo zonder straf heengezonden. De Hoge Raad bepaalde on langs dat deze verdachten niet in voorarrest mogen worden gehouden totdat ze hun drugs hebben uitgepoept. Mensen van wie vaststaat dat ze niet worden vervolgd, omdat ze minder dan drie kilo drugs bij zich hebben, mogen niet wor den vastgehouden, besliste de Hoge Raad. Deze mensen zouden dus moe ten worden vrijgelaten, ook al zitten de drugs nog in hun li chaam. Een onwenselijke situatie, aldus het OM. Volgens persofficier van justitie E. Hartjes is het niet zo dat alle drugskoeriers weer worden vervolgd. „De mensen die tijdens hun eerste dagen in de gevangenis hun drugs kwijt raken, worden vrijgelaten en niet vervolgd. De drugskoeriers bij wie dat niet lukt, worden vanaf nu wel weer vervolgd en krijgen een dagvaarding mee." Het OM wil hiermee voorko men dat drugskoeriers met de smokkelwaar nog in hun li chaam de straat op worden ge stuurd. Hartjes: „We willen niet de verantwoordelijkheid dat ze daarmee de drugs het land bin nen brengen of doodgaan doordat de bolletjes in hun li chaam knappen." Minister Donner van justitie stelde vorig jaar de richtlijn in, dat opgepakte drugskoeriers die minder dan drie kilo bij zich dragen, er zonder straf vanaf komen. De drugs worden in be slag genomen en vervolgens worden zij op straat gezet.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 3