SERVICE (g0 SPEURDERS Q® Droog en rustig PUZZEL tak Dé oplossing voor uw zoektocht! Kruiswoord-min-een HOC 160 maandag 29 NOVEMBER 200/ CD VAN DE DAG genre: wereldmuziek/Itali aanse chansons Gianmaria Testa Altre Latitudini Harmonia Mundi 2741253 Eindelijk beschikbaar voor de Nederlandse muziekliefhebber: de zacht schurende stem van de Italiaanse ballade- en charmezanger Gianmaria Testa. Zijn drie cd's op het exquise label Le Chant Du Monde zijn opeens voorhanden nu hij komende maand zijn lang verwachte concertdebuut maakt (za. 11/12 Frits Philipszaal, Eind hoven en zo. 12/12 Kleine Komedie, Amsterdam). Testa (1958) brak in 1997 met een bejubeld optreden in de Parijse Olympia door naar de internationale muziekwereld. Voordien gold hij als een Italiaanse 'Geheimtipp'. Hij is het typisch voorbeeld van een autodidact: een chansoneske verteller die zingzeggend anecdotes uit het leven van alledag verhaalt. Hij verpakt ze in een melodra matisch, warm muzikaal decor (klarinet, accordeon, viool, cello, koper, sax) - zo kruidig als de truffels uit Piemonte, waar Gianma ria vandaan komt. Zijn stiel is folkloristischer en authentieker dan die van zijn collega Paolo Conté. Maar die is dan ook van huis uit advocaat, Testa werkte bij de Italiaanse spoorwegen. Kennisma ken? Dit is zijn beste plaat tot nti. BOEK VAN DE DAG Onderwerp: Prentenboek Erik van Os Elle van Lieshout Pieteboe Uitg. Gottmer Prijs: 13 Nu sinterklaas weer in ons land is neergestreken, is het een gezellig rommeltje overal. Thuis vind je pepemoten in alle hoeken, je spul len zijn van hun vaste plaats en er zijn voortdurend pieten zoek. Want waar is toch de hoofdpiet en waar zijn alle cadeautjes geble ven? In dit vrolijke sinterklaasboek draait ook alles om ondeugen de pieten die zich voortdurend verstoppen. Ze zitten achter de flapjes in de tekst en op iedere bladzijde komt er weer eentje bij. Op deze manier hebben de makers geprobeerd twee vliegen in een klap te slaan: goed zoeken en tellen van één tot tien. Daar wringt dan ook gelijk de schoen: kleintjes vinden het leuk om te zoeken maar kunnen nog niet tellen! De tekst is op rijm en Marjolein Krij ger maakte er felgekleurde illustraties bij. KOKKERELLEN Soep van spruitjes met kaas Vegetarische maaltijdsoep voor 2 personen Voor de lekkerste soep en de lek kerste stamppot met spruitjes dient u eigenlijk spruitkoppen te nemen. Uw groenteman ver koopt ze niet. Ze gaan na het oogsten bij de tuinderij samen met de resten van de spruitjes- planten weg om als veevoe der te dienen. De spruitkop pen bevatten aanzienlijk meer smaakstoffen dan de spruitjes die van de zelfde plant komen Ingrediënten 300 gram spruitjes, schoongemaakt; 250 gram aardap pelen, geschild; 1 stukje foelie; 2 tablet ten voor groenten- bouillon; 150 gram bele gen Noordhollandse of Zaanlander kaas, in blokjes (ca. 1/2 cm.) gesneden wit te peper uit de molen; eventu eel 'vleugje' geraspte nootmus kaat; 2 bosuitjes, met veel fris groen, fijn gesnipperd. Bereiding Halveer de spruitjes en snijd de aardappelen in stukjes. Zet ze samen op met 1 liter kokend water en voeg de bouillonta bletten en het stukje foelie toe. Laat alles 18-20 minuten zachtjes koken. Verwijder het stukje foelie. Maak er daarna met de staafmixer of foodpro cessor een fijne pureesoep van. U kunt de gekookte spruitjes en aardappelen natuurlijk ook door een fijne zeef wrijven en de verkregen puree aan het resterende kookvocht toe- rj voegen. Klop de nu ver- kregen puree soep even flink met een garde op. Proef de soep en voeg zout, peper en eventu eel een vleugje noot muskaat naar smaak toe. Laat de soep dan nog enkele minuten zachtjes sudderen. Schep vlak voor het opdienen de kaasblokjes en de bos uitjes door de kokende soep. Roer de soep daarna nog enkele malen krachtig door. Presentatie Dien de soep op in een voor verwarmde terrine. Geef er knapperig stokbrood bij of dien er kleine gebakken broodblok jes (croutons) apart bij op. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: In beide richtin gen op de A58 tussen knooppunt De Baars en knooppunt Bata- dorp en op de A28 tussen knooppunt Hattemerbroek en Harder wijk. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A9 Alkmaar - Am stelveen, bij Velsen en A58 Breda - Eindhoven, bij Tilburg. Dins- dag;Al Amersfoort - Apeldoorn, bij Barneveld en A2 Eindhoven - Maastricht, bij Waalre. Woensdag: A29 Rotterdam - Bergen op Zoom, bij Oud-Beijerland en A35 Almelo - Enschede, bij Almelo. Donderdag: A12 Utrecht - Duitse grens, bij Arnhem en A27 Utrecht - Almere, bij Almere. Vrijdag: Al7 Roosendaal - Moerdijk, bij Oudenbosch en A67 Eindhoven - Belgische grens, bij Eersel. Zaterdag: A27 Utrecht - Breda, bij Werkendam en A76 Geleen - Heerlen, bij Nuth. Zondag: A15 Gorinchem - Nijmegen, bij Ochten en A59 's-Hertogenbosch - Zierikzee, bij Waalwijk. HET WEER door Jan Visser Een langs de 50ste breedtegraad denderende west circulatie staat vooralsnog niet op de menukaart; overtuigende aanwijzingen dat het binnenkort seri eus gaat Sinterklaaswinteren evenmin. Kortom, voorlopig niet echt tot de verbeelding sprekend weer. Een hoogterug is dezer dagen het belangrijkste weersysteem. Dat betekent veelal droog en rustig weer met in de nacht en ochtend kans op mist. Later in de week zou de invloed van een storing merkbaar kunnen worden maar of we daar nou erg veel nattig heid van zullen krijgen is onwaarschijnlijk. De be langrijkste atmosfeermodellen prolongeren tegen het einde van de week het hogedrukgebi'ed in de bo venlucht (hoogterug). Vanuit het westen gaat het systeem zich wellicht verder consolideren hetgeen betekent dat ook tijdens het Sinterklaasweekeinde het rustige weer wordt gecontinueerd. Het wordt dus niet 'hoor de wind waait door de bomen'. Na de regen van gisteren blijft het vandaag op de meeste plaatsen droog. Hooguit valt er vanochtend nog een enkele bui(tje) en dan voornamelijk nog in de kustgebieden. Verder is het overheersend bewolkt al sluit ik een enkele opklaring niet uit. De wind is meest zwak en veranderlijk, aan zee waait het meest matig tot vrij krachtig uit het noorden tot noordoos ten. De middagtemperatuur komt uit op circa 9 gra den. Morgen waait er een zwakke wind uit oostelijke richtingen. Verder blijft het overal droog met in de nacht en ochtend kans op mist, daarna is er ook wat zonneschijn en de maximumtemperatuur komt uit op circa 7 graden. Doordat de wind ook na dinsdag uit oostelijke rich tingen blijft waaien gaat de temperatuur langzaam iets naar beneden. In de nacht kan het soms wat gaan vriezen maar daar blijft het waarschijnlijk bij. Onder invloed van een depressie boven de Noordzee heeft het gisteren van tijd tot tijd geregend. h=5 Rotterdam Scheveningen Katwijk IJmuiden Egmond I hoog 05:45 en 17:59 01:20 en 11:24 04 59 en 17:11 00:36 en 13:06 05:19 en 17:31 00:56 en 13:26 05:46 en 17:49 01:14 en 13 46 06 06 en 18:09 01:34 en 14:06 Purmerend O IJmuiden Zaanstad :>F w O. Hoofddorp STRIPS Alphen a/d Rijn DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck vsJEG»fc/vJS H5TTTJT ■Z-iAiKeAJ BREM66N VAN per STOO/M0CÜT.. CM fOövAJS TOT AV20RP oe VB HSBK SWT MiCOUAAS. O AT iK PIT /Moe Aioer M6EA1AKEAJ O BC «2C«t CHEATOHS SYNDICATE. IK tt'T, (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders@hdc.nl Tel.: 072 519 68 68 Fax: 072 519 68 69 Niet het gevraagde woord invullen, maar een woord dat bestaat uit de ters van het gevraagde woord in dezelfde volgorde min 1 letter. (B.v. Omschrijving "dierenverblijf'. Antwoord zou zijn "stal", maar ingevu moet worden "sta"of "tal". Welke van die twee het moet worden, moei ken uit de kruisende woorden.) 1 Horizontaal: 1. Loods; 4. lengtemaat; 7. tast; 9. ivoor; p W| 11. gezicht; 12. gesloten; 13. vacht; 15. verzoek; 16. ijverigiet rit 18. kweker; 19. feestkleding; 20. handvat; 22. mond; 25. vo|erRc bij; 27. aanwijzend vnw.; 28. zeer; 29. prooi; 31. bitterheid;)^™ 32. niet vergezeld van; 34. schreeuw; 35. slang. 'et ge Verticaal: 1. Eenzaam; 2. deel van een week; 3. Engels gral^™ schap; 4. beginstreep; 5. hevig; 6. kudde dieren; 8. gezamei' bewoners van een land; 10. wondverband; 12. these; 14. sli 15. schel; 17. huidsmeer; 18. metselspecie; 20. droefgeesti; NC :tuee H. 21. roem; 23. bedrog; 24. deel van een breuk; 26. zandheuvl16 0 29. vaartuig; 30. opera van Verdi; 32. telwoord; 33. gelofte.iet he Oplossing van zaterdag: Na Horizontaal: 1. Schools; 7. beha; 8. fiks; 10. Ino; 12. nat; 13. kleib M l 16. tree; 18. Isar; 20. Leo; 21. getij; 23. Osei; 26. akela; 28. sol; Jtrech 30. aga; 32. pees; 34. glit; 35. inhalen. !®Y(ai Verticaal: 1. Sen; 2. choke; 3. ha; 4. of; 5. links; 6. ska; 7. bint; 11. se; 14. lelijk; 15. riool; 17. ree; 19. ave; 21. gesp; 22. talen; .21.0 24. Saaie; 25. laat; 27. ex; 29. oei; 31. gin; 33. sh; 34. gl. Pli]>

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 22