OHC gaat Alecto verspeelt kansen binnen twee minuten tan gezeur enonder LSG laat landskampioen ontsnappen Noeki Klein scoort elf keer voor ZVL SPORT 9 egstgeest '80 stelt teleur Zevende zege op rij De Zijl- LGB/Vivax maandag 29 NOVEMBER 2004 lt Oj. :k, r lkat NI mijl g di enhockey - LOHC toonde uizen zijn verkeerde gezicht, iet een tweede plek in de te klasse B zo succesvolle stgeestse ploeg richtte zich de nummer vier van de jst niet op haar techniek, op gezeur tegen de mede- er. Huizen hield met 3-0 drie en in eigen huis. '°r% U(> 1 n S[ oen. gmii e fok beti I drie 1 bi imi Zo'1 ig in dat hielt ir. Je n, ze Peter Klein goed kunnen omgaan druk", noemde een teleur- ïlde coach Peter van der het bijna arrogant te noe- gedrag van zijn spelers, strijd om de titel gaat tus- 1 Amersfoort en LOHC. Iede- genstander heeft tegen jou te verliezen en zelf moet je ïen om Amersfoort in de 'teblijven hijgen. Die tegen- ^fyer is altijd gretig en zit je le huid. Als het even niet t, moet je niet op je mede- ;rs gaan zeiken. Dan toon eigen onmacht en profi- de tegenstander." On- s de afwezigheid van de isseerde Oswald Mattheus- schiep LOHC zich wel de- open kansen, maar het vi vas inmiddels niet meer op oei gericht. deling A van de eerste klas- chterhaalde Alecto koplo- rans )§HC, dat bij het laag ge- eerde USHC gelijk speelde, ^wonnen de Leiderdorpers 2-0 van Alliance. Vooral in lerste twintig minuten do- .-^ïerde de thuisploeg, die Br uit een corner van Hidde ,5%s maar eenmaal tot sco- 'kwam. Twee doelpunten Alecto door te vroeg af in onthouden. Pas tien mi ll voor tijd kon aanvoerder |me1rick van der Graaf uit een jimage definitief het e mTitsverschil in de score uit- tfen- 'vjzelfde afdeling was Room- 7restA met 2-1 de meerdere van ,z\'Neker Zwart-Wit. Daarmee een gat van vijf pimten "Hapen met de rode streep. et}' 4art van de Leidenaars was n n Irmachtig. Na twaalf minu- ivas door een veldgoal van Stolwijk en een rebound na ns Strafcorner door Tim van al een flinke marge op- vd. De 2-1 ruststand in de tweede helft prima ""Sdigd. z' !lWasse et- i twee assenaarse Kieviten was tweede klasse met 4-3 te voor Forescate. Beide |eams scoorden elk drie A uit een strafcorner, de iloeg maakte het verschil en veldgoal. Sander Brie- h Joost Baaten maakten in lerste bedrijf de vroeg op- )en 2-0 achterstand onge daan. Briedé zorgde voor de 3- 3, maar Kieviten was anderhal ve minuut voor tijd toch nog de gelukkigste. Alphen werd met de eclatante 12-0 zege op het bezoekende Kikkers herfstkampioen in de derde klasse. „Laat er geen twij fel over bestaan, dat we ook aan het eind van de competitie op die plek willen eindigen", stelde aanvoerder Geert Frommé, die zelf een treffer voor zijn reke ning nam. „Met minder dan de titel nemen we geen genoe gen." De enige concurrent van de Alpbenaren is het Amster damse FIT, dat op vier punten staat. Sander van der Boon, uit drie corners en een strafbal, en Thierry Ras werden gisteren ge deeld topscorer met ieder vier doelpunten. Mark Duffhues scoorde tweemaal. Arthur Glo rie maakte het dozijn vol. De tweede achtervolger, Cat- wijck, haakte af na een bescha mend 7-0 verlies bij het hoofd stedelijke Xenios. Leidse Studs speelde 2-2 gelijk bij Castricum en nam daarmee weer een puntje verder afstand van de degradatiezone. Jasper Zuure maakte bij een 2-0 achterstand de aansluitingstreffer. Philip Gallas zorgde, in ondertal, voor de eindstand. Heel even mochten drie van de vier 'Leidse' vertegenwoordi gers in de vierde klasse denken aan deelname in de strijd om het kampioenschap. Voorhout haakte door een 3-1 nederlaag tegen koploper Waddinxveen voorlopig af. Oscar de Blanken maakte met een sleeppush uit een corner nog wel de 1-0. Hi- salis legde met 2-1 het loodje bij Berkel Rodenrijs en is daar door ook niet meer dan een middenmoter. Karst van de Borg maakte nog wel de gelijk maker. Noordwijk tenslotte kwam op eigen grond in de streekderby tegen rodelantaarndrager Al kemade met 5-3 tekort. Op de zege van de bezoekers uit de Veen viel niets af te dingen. „Ze waren gewoon beter", zei de Noordwijkse coach Loek Pin kers. „Het kwartje viel nu eens naar onze kant", meldde Al- kemade-captain Peter Blom. Pim Slot opende voor de bezoe kers al in de eerste minuut de score. Wouter Putman maakte gelijk, maar Alkemade zag zijn initiatiefrijk spel beloond met doelpunten van jeugdspeler Tom van der Salm en Peter Aar- dema: 1-3. Van der Salm ver grootte na de pauze met een backhandschot de marge tot drie. Putman en Slot zetten hun tellers elk op twee treffers, waarna Robert Urlus voor de eindstand zorgde. iensp euw< bert nze 'nr d hiemy ken - Door een teleurstel- 4-5"3-5 nederlaag tegen jiet Ion uit Roosendaal heeft veraf1 geest '80 een rol als ach- biteer gekregen voor het /jejioenschap van de tweede jj jft. Na een rustige start met I remises zette Joop Piket ploeg op voorsprong door g0ade zwarte stukken een ^initiatief op de damevleu- j ontwikkelen en een twee- 7 WeJijpi°nnen naar de over- ,MenAe brengen. Een verliespar- eeft [der tijdsdruk van Caroline 0/triand en het verlies van veel i P°uw tegen voormalig }r Charles Kuijpers bete- b een achterstand die niet werd goedgemaakt. De lent (ion van Fred Slingerland a js „niet verzilverd (remise) en nederlaag van js .jan 't Hof werd alleen nog lijk pPenseerd door een dege- ier rf^nstpartij op het topbord Nikolic. lental van LSG 2 kwam te- ISR Ivoren Toren uit Rot- rave/11 niet verder dan een 5-5 tndeling. Zes partijen kwa- dat fot een beslissing en enke- et „Jrvan ontaarden in de tijd- )an iase 'n een ware heksen- echt Nederlagen aan de lagere l0r ün van Machiel de Heer, Ik jat 2tn Anne Reedijk werden 00^.**[angen door winstpartijen n anfe topborden door Henk 'utten en Joost Mellegers. |n 5-4 achterstand lag de VeepP aanvoerder Sven Bak- jj. Ivenals in de vorige ronde 'Jakker z'n partij, tweede klasse ging LSG 3 inderuit tegen de reserves ZICT (3.5-4.5). Dit Breda- mn kwam sterk voor de dag ®nder anderen meester Jo- ian Mil. Het betekende de nederlaag voor LSG 3. In derde klasse hadden veel 'Leidse' ploegen een offday. In klasse 3C ging Voorschoten na z'n prachtige start in de compe titie opnieuw onderuit. ZSC/Saende bleek met 5-3 te sterk. In 3D verloor de Alphen- se Schaakclub (ASC) nipt met 4.5-3.5 van de verrassende kop loper Utrecht 3. Na ruim drie speeluren werd door ASC nog een 3-2 voorsprong gekoesterd door winstpartijen van captain Martin van Gils, Paul de Vries en kopman Dinard van der Laan. In de tijdnoodfase ging het aan de resterende borden mis. Wouter Hennink verzuim de een toreneindspel met een pion meer te verzilveren waar door de nederlaag een feit werd. In de derde klasse E reis de Leithen met drie invallers naar Dordrecht en werd kans loos met 5-3 naar huis ge stuurd. Naast een viertal remi ses won André Mes als enige Leithenaar een partij. Het op papier sterkere Philidor Leiden kwam bij de Haarlemse fusie club Het Spaarne niet verder dan een 4-4 gelijkspel. De Oegstgeest'80-reserves nestel den zich dankzij een 5-3 zege op Bloemendaal 2 op de derde positie van de ranglijst. Kop man Robert Straver, Johan Boots, Wessel Volders en de Katwijkse huurling Jan Hellen- berg kwamen tot winst. Remi ses van Arthur van der Spek en Marcel de Jeu stelden de matchwinst veilig. In klasse 3F stuurde LSG 4 hekkensluiter CSV met een 6-2 nederlaag naai' huis. Na twee remises gaf Je roen van der Linden in een of ferpartij z'n teamgenoten het goede voorbeeld. Adinda-Ser- dijn-Koster, Biaina Geragousi- an, Jonathan Faydi en Lucien van der Lisdonk bezegelden het Capelse lot. door Peter Klein VRouwENHOCKEY - Binnen twee minu ten verspeelde Alecto zijn kansen op een goed resultaat bij het hooggeklas- seerde HIC. De Amstelveense thuis ploeg sloeg, na een volledig gelijkop- gaande eerste helft, in de eerste hon derdtwintig seconden na de pauze een beslissend gat van twee treffers. De Leiderdorpse ploeg van coach Maurits Eikenhout verloor tenslotte met 4-1. Tactisch klopte het bij overgangsklas- ser Alecto in de eerste doorgang uitste kend. „We kozen voor de counter", licht Eikenhout toe. „Bekend was, dat HIC daar moeite mee heeft." Alecto kwam terecht op voorsprong. En als keepster Christien Brauckmann vlak voor de pauze niet een foutje had be gaan en Karin van Rijn alleen voor de keeper niet had gemist, zou in ieder geval de ruststand volkomen anders zijn geweest. Na rust gaf Alecto de wedstrijd uit handen. Eikenhout: „Direct na de pauze kregen we weer te maken met het Leiderdorps slaapmutsje en kregen we in twee minuten twee doelpunten om de oren. Tegen een ervaren ploeg als HIC is de wedstrijd dan gelopen. Toch wil ik hier niet spreken van dom puntverlies. Wel hebben we in de eer ste helft van de competitie vijf domme punten laten liggen. Tegen Cartouche en bij EMHC hadden we een beter re sultaat kunnen boeken." Alecto opende in de 17de minuut uit een strafbal de score. Uit een van de vele Leiderdorpse counters gaf Margit van Paridon een fraaie pass aan Karin van Rijn, die in de cirkel op de stick werd geslagen. Inge de Zeeuw benutte de strafpush onberispelijk. De Leider- dorpsen hielden het gevaarlijker spel tot aan de rust (1-1) vast. Het counter- spel kreeg in de tweede helft geen voortzetting. Na de snelle achterstand van twee treffers gingen de kopjes hangen. Keepster Brauckmann voor kwam hoogstpersoonlijk een grote achterstand en eindstand. Bankzitter Marianne van Exel stond in de basis op de plek van de geblesseerde Tembi Schneider en toonde zich een be trouwbare voorstopper. Mignon van Gent speelde haar laatste duel voor Alecto. Ze ondergaat een knieoperatie en zal de rest van het seizoen niet meer in actie komen. Over het 2-2 gelijkspel in de eerste klasse bij Qui Vive kon Roomburg's coach Yvonne Koot alleen maar teleur gesteld zijn. „De wedstrijd was al afge floten. We stonden met 2-1 voor en er moest alleen nog een corner genomen worden. Die tikte Qui Vive er in. Zoals bij Qui Vive is het eigenlijk de hele eer ste competitiehelft gegaan. We hebben steeds uitstekend gehockeyd, stonden regelmatig op voorsprong, vaak tot vlak voor tijd. Maar de punten gingen meestal aan onze neus voorbij." Ellen van der Zalm op een pass van Alieke Hordijk in de eerste helft en Marit Ja- link in de derde minuut van de tweede helft bogen de 1-0 achterstand om in een 2-1 voorsprong. De fraaie reeks die Roomburgs stadge noot LOHC de afgelopen weken neer zette, werd in Hilversum door de ge lijknamige thuisploeg met een 4-3 zege bruut onderbroken. Het Leidse team van coach Martij n van Delft liet een 2- 0 voorsprong door Kiki Cheriex en Barbara Gardeniers vlak voor de pauze op knullige wijze glippen. Hilversum scoorde na rust nog tweemaal uit hun wapen, de strafcorner, voordat Pleun van Reesema nog iets terug kon doen. De tweedeklassers staan na de eerste competitiehelft alle drie keurig in de veilige middenmoot geposteerd. Fo rescate poetste bij Bennebroek met de derde 1-0 zege op rij de dramatische competitiestart meer dan volledig weg. Emilie de Neree tekende uit een cor ner voor het 'gave' doelpunt. Alphen verzamelde net als de Voor- schotensen zestien punten. In Zeist was Phoenix met 4-1 de mindere van het team van de nieuwe coach Erwin Maarhuis, die opnieuw vaste waardes Marloes van den Heuvel, Fleur Jansen en Anouk van de Bosch miste. De in vallers uit de Al-jeugd, Nicole van Schaik, Michelle Ouendag en Suzan van Schaik namen drie van de vier doelpunten voor hun rekening. De er varen Pamela Kapel was goed voor de vierde treffer. Debutant Catwijck haalde een enkel competitiepunt minder binnen. De kustbewoners verloren thuis met 2-0 van het betere Voordaan. Noordwijk versloeg in de derde klasse het hoger geklasseerde Haarlem met 5-2. Nog voor rust had de ploeg door Maaike Steup en Maureen Asselbergs al een gat geslagen. Na rust liep Noordwijk door Nannette de Koning (2x) en Annieck van Gennip naar 5-1 uit voordat Haarlem definitief de eind stand bepaalde. In dezelfde klasse was Leidse Studs met 7-0 kansloos bij kop loper Castricum. In de vierde klasse besliste Voorhout de strijd om de koppositie in een rechtstreeks duel met Waddinxveen met 4-3 in zijn voordeel. De thuisclub, die op een punt op de tweede plaats stond, moest tot driemaal toe een ach terstand wegwerken. Bibiche Rath slaagde daar in de. eerste helft twee maal in. Na de pauze zorgde Marjolein Koudijs eerst voor de derde gelijkma ker en tenslotte voor de winnende tref fer. Hisalis rukte met de bescheiden 1- 0 overwinning bij Purmerend op naar de twee stek achter Voorhout. De Lis- sese ploeg heeft een puntje achter stand. Voorstopper Annemarie Wes terbeek maakte uit een corner het eni ge doelpunt. LSG'er Rudy van Wessel (rechts) ging in de slotfase tenonder tegen grootmeester Ivan Sokolov. Foto: Hielco Kuipers door Jan Bey leiden - Bij het Leidsch Schaak genootschap (LSG) ontbrak af gelopen zaterdag net dat kleine beetje mazzel, dat nodig is om de nonchalant opgekomen landskampioen ZZICT beentje te lichten (4.5-5.5). Drie kwar tier na het startsein ontbraken in het Bredase team Jan Tim man en de Duitse grootmees ters Fabian Doettling en Roland Schmaltz. Ook de Voorschoten- se meester in Bredase dienst Ri- ni Kuijf was nog niet gearri veerd. Het viertal was in de veronder stelling dat het aanvangstijdstip bij LSG één uur was, maar dat is al jaren om twaalf uur in het Leidse denksportcentrum. Als de heren nog een kwartier later zouden zijn gearriveerd, wer den hun partijen reglementair verloren verklaard door de arbi ter. Hoe dan ook, de LSG'ers rouwden er niet om, hadden wel zin in een stunt en trokken fel van leer. Een Leidse zege was gedurende de strijd dan ook heel reëel. Het wedstrijdvenijn zat dan ook niet in de start maar in de staart. Vermoedelijk door die tijdsachterstand trok Kuijf de trukendoos open tegen LSG's routinier Leon Konings. Met stukoffers probeerde Kuijf de stand te forceren, maar overzag een matwending met stukver lies en kon opgeven. Edwin van Haastert kon de 2-0 op het sco reformulier brengen, nadat zijn tegenstander een remisewen ding verzuimde en Van Haas tert een kleine kwaliteit won. Martin Roobol wilde na vele competitienullen (acht op rij) wel weer eens een score bin nenbrengen en maakte remise. Vlak voor de tijdcontrole kwam LSG zelfs op een 4-2 voor sprong en leek het team met 6- 4 te gaan zegevieren. Nadat Mi- chiel Bosman in de tijdfase - hij was nota bene eindelijk wat los gekomen - had verloren van grootmeester Movsesian, bracht Mark van der Werf een halfje binnen tegen grootmees ter Doettling. Jeroen Blokhuis won van de Bredase teambege leider Henk Verstappen, die als invaller fungeerde. Bij de lands kampioen ontbraken de 'Leid se' vaste krachten Erik van den Doel en John van der Wiel we gens verplichtingen in de Bun- desliga. Evenals in de vorige wedstrij den ging er in de tweede wed strijdfase van alles mis aan Leidse zijde. Raoul van Ketel blunderde een toren weg tegen grootmeester Schmaltz en cap tain Stefan van Blitterswijk be handelde een eindspel on nauwkeurig waardoor hij een zekere remise verkwanselde. Met alleen de twee topborden nog aan het werk behoorde een gelijkspel nog altijd tot de mo gelijkheden. Tom Middelburg was bezig - na z'n verrassende winstpartij op nationaal kampi oen Loek van Wely in de vorige ronde - om de levende schaak- legende Jan Timman te vloeren. „Ik stond vermoedelijk gewon nen, maar ik kon de winst niet vinden. Ondanks het toren eindspel, waarin ik een pion meer had, maakte Timman fraai remise", zei Middelburg ietwat teleurgesteld. Dat Rudy van Wessel na zes lange speel uren alsnog van schaker van het jaar 2003 Ivan Sokolov ver loor, hoort bij het 'ongeluk' dat LSG dit seizoen lijkt te achter volgen. De Leidenaars staan hierdoor na vier competitie duels puntloos onderaan. Waterpoloërs Katwijk raken verder achterop door Wim Siera waterpolo - Katwijk leed in de laatste wedstrijd voor de winterstop duur punt verlies. De tweedeklasser kwam in het zwembad Aquamar in Katwijk tegen De Futen niet verder dan 8-8. Door de remi se is de achterstand op koploper De Gouwe opgelopen tot vijf punten en daarmee zijn de kansen op het kampi oenschap verder geslonken. Katwijk liet de zege door de vingers glip pen. De ploeg van trainer Ruud Worm- goor speelde niet best, maar slaagde er wel in op een 8-4 voorsprong te komen. Aan het slot van de derde periode kwam de klad erin bij de nummer twee op de ranglijst. De aanval van De Futen kon zich naar hartelust uitleven en in de vierde periode kwam de ploeg uit Am stelveen op gelijke hoogte. De wedstrijd krijgt nog een staartje. De Futen begon met een niet-speelgerechtigde speler, waartegen protest werd aangetekend. Voor Katwijk scoorden Alex Sieval (3), Hans van Duyn (2), Christiaan Teunisz, Ferry Spros en Kjeld Boonstoppel. Sassenheim slaagde er niet in De Gou we de eerste nederlaag van het seizoen toe te dienen. De tweedeklasser verloor in zwembad De Sniep in Waddinxveen met 8-6 van de koploper. Ondanks de nederlaag speelden de Sassenheimers een goede wedstrijd. In de vierde perio de had de ploeg van trainer John Rem- kes nog uitzicht op de zege. De gasten haalden een 5-2 achterstand op en kwa men op 5-5. In de slotfase gaf de routine van De Gouwe de doorslag. De doelpun ten kwamen van Martijn Odems en Ar jan Odems (2), Leon Bakker en Jerry Le pel. Het mannenteam van Koudekerk is duidelijk op de weg terug. Zaterdag won de derdeklasser voor de derde keer op rij. In 's-Gravenzande werd Westland '96 met 4-3 verslagen. De ploeg van trainer Marc Kimpel had de zege voor een groot deel te danken aan Marco Overes. De doelman viel niet op een fout te betrap pen. De gasten stonden gedurende de gehele wedstrijd aan de goede kant van de score (1-2 en 1-3). Pas in de laatste minuut kwam Westland op 4-3. Voor Koudekerk scoorden Rob Westgeest, Pim Speel, Rene Overes en Sander Filli- po. Alkemade leverde zaterdag een puike prestatie door het hooggeklasseerde Aquafit met 7-6 terug te wijzen. De ploeg uit Roelofarendsveen herstelde zich van een mindere periode. Vorige week speelde Alkemade nog gelijk tegen het zwakke Noordkop. In eigen huis kwam de derdeklasser strijdbaar voor de dag. Aquafit nam wel telkens een voor sprong (0-2 en 4-6) maar lang duurde dat niet. In de laatste periode maakte Martijn Oosterveen het verschil. Doel man Marcel Gal had geen antwoord op twee afstandschoten. Oosterveen en Ro nald van der Tang scoorden drie keer. Peter Zonderop maakte de ontbrekende treffer. Noeki Klein was zaterdag in een zeer productieve bui. De topscorer van ZVL had er deze competitie al 25 inliggen en deed er tegen De Ham nog een schepje bovenop. De defensie van de Wormer- veersen slaagde er niet in de Leidse in ternational te beteugelen. Klein scoorde in het met 23-6 gewonnen hoofdklasse duel elf keer. Zij werd op afstand ge volgd door Iefke van Belkum (3). Andere doelpunten kwamen van Yvonne van der Velde, Biurakn Hakhverdian en Toe- sja Klein (2), Wendy Huygens, Aukje van Belkum en Lorette Velting. De vrouwen van Alkemade kregen vlak voor de winterstop nog even flink klop. In thuisbad De Tweesprong in Roelof arendsveen was middenmoter Alliance met 13-5 te sterk. Met nul punten uit ne gen wedstrijden is de klassering van Al kemade uitzichtloos. De achterstand op de nummer elf DWT is vijf punten. door Wim Siera waterpolo - Ondanks man moedige pogingen slaagde ook PSV er niet in De Zijl- LGB/Vivax af te stoppen. De Leidenaars versloegen de waterpoloërs uit Eindhoven met 11-10. Het was de ze vende zege op rij. De ongeslagen status van De Zijl-LGB/Vivax hing zaterdag in het zwembad De Zijl aan een zijden draadje. De thuis ploeg speelde niet de beste wedstrijd van het seizoen. Het optreden van de ploeg van trainer Jacob Spijker was te wisselvallig om de kwalita tief mindere, maar wel ge routineerde, Eindhovenaren op afstand te zetten. PSV profiteerde vooral in de eer ste periode van de grillen aan Leidse kant (0-3). De achterstand was voor De Zijl-LGB/Vivax het sein alle schroom overboord te zet ten. In de derde periode leek er geen vuiltje meer aan de lucht (10-6). PSV gaf zich nog niet gewon nen. Vlak voor tijd strandde een overtalsituatie van de bezoekers nog voor het Leid se doel. Voor De Zijl-LGB/Vi- vax scoorden Niels Plasmeij- er, Paul Verwey, Joachim de Ruysscher en Koen Plasmeij- er twee keer. Ivo Dietz, Niels Joor en Roeland Spijker maakten de overige treffers. AZC schoof het lastige De Robben met 9-7 opzij. De landskampioen had in Hil versum tegen de laaggeklas seerde opponent veel perso nele problemen. De ploeg van trainer André de Jeu be gon nog wel zo okselfris aan het duel. International Kjell Boom scoorde al vlot de 0-1 maar daarna begon de rampspoed. Met een pink uit de kom kon Boom de kant opzoeken. In de derde perio de bij een 6-3 voorsprong voor AZC konden nog twee spelers het water verlaten. Midvoor Kimmo Thomas en Michiel Vork werden door het arbitrale duo met drie persoonlijke fouten uitgeslo ten. De Jeu moest noodge dwongen een beroep doen op de jongelingen Björn Mol en Ivo Kuyveshoven en met zeven man speelde AZC het duel uit. In de laatste perio de stopte Sjoerd van der Lee nog een strafworp. Voor AZC scoorden Niels Zuidweg (3), Pieter Boot en Björn Mol (2), Chris Boot en Kjell Boom. LZ 1886 leed een alleszins redelijke nederlaag tegen AZ &PC. De Leidenaars waren na de 19-5 nederlaag tegen HZ/Zian flink van slag, maar toonden in het thuisduel te gen de hooggenoteerde Amersfoorters een ander ge zicht. LZ 1886 hield de scha de tegen AZ&P# binnen de perken: 10-4. En dat had niet alleen te maken met het be tere spel van de thuisclub. De opponent, onder leiding van oud-bondscoach Ivo Trumbic, kwam in Leiden niet al te best voor de dag. Dat gegeven gaf trainer Mi chel van der Zeeuw te den ken. Ik heb mijn jongens een compliment gegeven maar het spel van AZ&PC was zeker voor een topploeg een blamage." In de derde periode was het duel beslist. Ondanks het matige spel kwamen de gas ten op een 7-1 voorsprong. In de laatste periode deed LZ 1886 wat het in de eerste pe riodes had nagelaten: sco ren. Jolger Klein maakte twee doelpunten. Broer Joeri kwam al eerder tot dat aan tal.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21