erste verlies voor sporting Trigon Moe lang houdt tOIOK-coach iïoers dit vol? SPORT 7 te. Tulploop doet het met snelle Belgen MSV nestelt zich aan kop van de promotiedivisie Gemini/Kangeroes verliest van koploper maandag 29 NOVEMBER 2004 itvalr Michel van Gent F erd fbal - Sportipg Trigon heeft derde speeldag van de Pra competitie bij Ready de eer- lederlaag geleden: 14-11. achttal van Robin Somme- kende een goede start te- de lijstaanvoerder, maar daarna een half uur vrijwel kon iel stil (1-3, 6-3 rust, 9-4). in verdedigers lieten regelma- teken vallen, omdat zij zich ilijk konden instellen op de ie tegenaanvallen. Ook de 'allers lieten zich te snel •iden tot een schot, zonder goede afvang neer te zet- Martijn Walvis (2), Patty René Bekker, Misja enn man en Maarten van Vliet twflend met een lichte lies- ;ure) haalden wel op tot 12- r maar de dertiende tegen- en er maakte aan alle illusies laaijeinde. kee :divi»r ïaal wijt" EERSTE KLASSE Pemix moest zijn spel danig aanpassen tegen Vitesse door een gebrek aan lengte bij de mannen. Zij moesten zich als schutters bewijzen, terwijl zij de afvang meer moesten mijden. Dat ging hen goed af, blijkens de dertien doelpunten die zij zouden produceren. De Leide- naars bezaten eenmaal een voorsprong van vier punten (9- 5), maar zagen hun tegenstan ders naderhand tot 11-10 en 12-11 naderen. Goals van Ma- non la Lau, Frans Treur (2) en Christian Lindhout brachten echter uitkomst (14-11, 16-12). Annemieke Pierrot droeg bij haai' debuut in de basis één goal bij aan de 18-14 zege. TWEEDE KLASSE Tempo behaalde een afgete kende 22-14 overwinning op ZKC'31. Coach Axel Bouman P is dicht bij stunt tegen Deetos Michel van Gent Idrecht - TOP behaalt meer complimenten dan punten in de ste weken van de zaalcompetitie. De hoofdklasser uit Sas- heim kreeg achteraf alle lof toegezwaaid voor de wijze, irop zij het gerenommeerde Deetos in eigen huis had vast- eL Er was echter nauwelijks troost voor de twee ongelukkige sngoals in de slotminuten, waardoor TOP toch nog met 19- renoor. 'loej spelerskaravaan van TOP arriveerde door fileproblemen on- weg pas laat in Dordrecht, zodat de voorbereiding kort was. resulteerde in krap vijf minuten in een 3-0 achterstand. Ie k ,ch Harold Jellema kon met een time out zijn ploeg terug op goede spoor zetten (5-5). maar de thuisploeg bleef steeds scoreverloop bepalen (8-5, 8-8 rust). Opmerkelijk was dat g d der Harmzen in deze periode de helft van de Sassenheimse ductie op zich nam. de pauze zat TOP beduidend beter in de wedstrijd en nam vai0ok de leiding over (9-11,11-13). „Wij waren in die fase ge- e n )n sterker, omdat we meer uit de breedte scoorden. Deetos '°'est het hoofdzakelijk hebben van het uitspelen van een paar erpunten", oordeelde Jellema. Om die schutters aan banden eggen zag hij zich dan ook genoodzaakt twee defensieve wis- toe te passen. Nisha Verweij en Ewoud van der Kooij kwa- in de verdediging Mascha Nieuwenhuijsen en Felix van no Sommen aflossen. Dat gebeurde in het slotkwartier, waarin onderling verschil nooit groter dan één punt was. [t \e minuten voor tijd leek TOP met 17-18 (Van der Sommen) ede Weg naar de volle winst, maar het venijn zat in de staart. rst maken zij met een wanhoopsschot vanaf de middenlijn '^r(jk. Vervolgens maakt een dame 19-18 terwijl ze duidelijk een F passen had gelopen. Daar waren mijn collega van Deetos ;n gk het na afloop allebei over eens", treurde Jellema. os - TOP 19-18 (8-8 rust). Doelpunten van Sander Harmzen (6), Stanley )g (4), Mascha Nieuwenhuijsen. Felix van der Sommen (2), Marijke van r in Berg, Marion Broekhuizen, Judith Kok en Daniël Harmzen. H( jk e peef ieter van der Vliet y - DIOK liep in Den Haag een stevige oorwassing 3rcl ye Leidse rugbyers werden 1ggel koploper Haagsche Rug- ecolJub vooral in de tweede vanj volledig van de mat ge- en zagen de teller pas jen bij 87-3. [lang houdt DIOK-coach t Broers dit nog vol? Als r-«ebroken man zat Broers d. kt op het veld, niet in om enig commentaar te ;n. Hij was zojuist getuige sPa est van een historisch *8 lepunt van zijn club tegen oen jq0g n0oit eerder waren zo groot en zo 6 ^uitgedrukt in cijfers. DIOK de hoek waar de klappen en niets duidt er op dat een einde aan komt. om)lessureleed neemt met de en Broers raakt door iatc*electiespelers heen. j weken geleden sprak iuujs in deze krant nog zijn voo)uwen uit in een goede af- on5fn hoopte hij op een snel- e Mtree van zijn geblesseerde rs. Maar de manier waar- jn ploeg tegen HRC werd roogd, moet aan de Leidse peester gevreten hebben, peler ging Broers altijd |p in de strijd en hij nam jenoegen met iets minder, voor zijn club als voor eiste Broers het uiterste :hzelf. tien minuten ging de verdediging de fout in jt verkeerd beoordelen van jliep geschopte bal. Paul en Mike Radasinki liepen in de weg, waardoor Breuer de bal oppikte en liet scoren. had voor het eerst vaste vakken gemaakt, nadat hij in zijn eerste drie weken van zijn dienstver band in Alphen nog met spelers had geschoven. Deze opstelling bleek goed te werken, want met 13-6 was het pleit bij rust al be slecht. Erik Holthausen (7) en Martijn Hooijer (6) waren goed op schot. Jasper van Doom had minder geluk, want hij viel met een enkelblessure uit. In de tweede helft kreeg Fiks meer greep op Good Luck door langer aan te vallen en defen sief meer druk op het vijande lijk schot te leggen. Het achttal van Peter Star stond voor rust steeds achter, maar nam na rust (12-10) het initiatief over (14-17). Jelle Hooimeijer maak te met zijn vijfde doelpunt 16- 19, waarna Saskia van der Does uit een gemiste strafworp van Arjan Wildschut de wedstrijd besliste met 16-20. Dominique Roest droeg drie strafworpen en één veldgoal bij aan de 18-23 zege. DERDE KLASSE De Danaïden deelde in de strijd om het kampioenschap in 3D alvast een eerste klap uit aan KZ Leiden door met 12-16 te winnen. Beide ploegen speel den eerst in zo'n hoog tempo dat er regelmatig plaatsfouten waren of schoten zonder dege lijke afvang. De ploeg van Erik van Lunteren, KZ, stond in een mum van tijd 3-0 voor, maar kwam in het vervolg slechts moeizaam tot scoren. Dat gaf de formatie van Hans van Huis gelegenheid om het initiatief stevig in handen te nemen (3-5, 6-8 rust, 6-10). Stephan van Nierop (2) en Aart Tholens brachten hun club na 9-10 in krap vier minuten naar 9-13. Invaller Frank van Heijningen maakte nog wel 10-13, maar hij en Christel van Lunteren mis ten nog een goede kans om het gat verder te dichten. Aan de andere kant maakte Martijn van der Meer een doorloopbal wel goed af (10-14), waarmee het eindresultaat niet meer in het geding kwam. Velocitas had meer kunnen be reiken in de topper tegen Wei devogels dan een 17-17 gelijk spel. „Onze gretigheid heeft ons de das omgedaan", stelde coach Klaas Bosman, doelend op de zes strafworpen tegen voor onreglementair verdedi gen. Zijn ploeg kwam met Mar- linde Oosterhoff voor Wendy Steven Kalkman van KZ Leiden probeert een vakgenote in stelling te brengen, die door Denise Christiaan- se (voorgrond) wordt verdedigd. Foto: Eric Taal Plijter (enkelblessure) in een kwartier van 4-2 op 4-8, maar verzuimde door te drukken (13- 13). Janneke Oldenkamp (2), Marjah Snatersen en Bart van Dooremaal zorgden nog wel voor 13-15, 15-16 en 16-17, maar dat bleek door gehaast spel onvoldoende voor winst. De verdedigers van Madjoe hadden nauwelijks vat op het zuivere schieten van de man nen van Rapid. De Rijnsburgers verloren na 2-2 de aansluiting (2-5) en raakten via 4-8 (rust) zelfs 9-14 achter. Coach Ron van den Berg besloot toen tot een dubbele wissel door Miran da Pronk en Jan Pieter Sip in te zetten. De eerstgenoemde maakte weliswaar twee treffers, maar dat hielp weinig: 13-16. Stefan Grootswagers maakte drie doelpunten. „Als je kansen niet afmaakt, zo als helemaal vrije doorloopbal- len, dan verlies je gewoon", ver zuchtte trainer Theo van der Leek van Fluks na de 13-14 ne derlaag tegen DSO (A). Zijn ploeg, waarin Maarten Dekker de plaats van Ronald van Dron- gelen heeft overgenomen, kon hooguit één doelpunt afstand nemen in beide helften (7-7 rust). Arno van Haarlem en Erik Caspers maakten met elk vier goals. Tot overmaat van tegen slag viel Esther Hoek uit met een enkelblessure. Crescendo maakte twee tumul tueuze slotminuten door tegen Dubbel Zes. Eerst maakte Mi chel Wijnen uit een overgeno men strafworp 12-12 na protest van de coach van de bezoekers. Vervolgens gaf hij vanuit de verdediging over de lengte van het veld een pass op invaller Edwin van der Kraan, die vrij voor de paal miste. De tegenstanders leken op winst af te stevenen door een strafworp te benutten, totdat invalster Carola Wijnen op de valreep nog 13-13 inschoot. Geen wonder dat coach Martin Verhorik het spel als 'een beetje chaotisch' bestempelde. jnds =storisch dieptepunt tegen HRC S»i< Met deze Haagse actie was de toon gezet. Wat DIOK ook probeerde, het bleek een vaak heilloze weg. HRC wachtte de kansen af. Met veel variatie vanuit de voor- waartsen werden de driekwar ten bediend, die vervolgens op avontuur konden. Zowel links als rechts werden de vleugels door de thuisclub goed benut, waar DIOK snelheid tekort kwam. De teller bij rust stond al op 31-0. In de tweede rondgang werd de ene na de andere aanval op kin derlijk eenvoudige wijze afge rond. De Leidse spelers leken kapot gespeeld en lieten steeds meer steken vallen. Vijf minu ten voor het einde van de wed strijd schoot Jordi Bonhof met zijn penalty de hatelijke nul van het scorebord. Uitgerekend Lei- denaar in Haagse dienst Ian van der Werf bepaalde met de conversie van Job Wolff de eindstand op 87-3. In Sassenheim raakt The Bas sets steeds meer in zijn ritme. Na de stevige overwinning vori ge week op de reserves van Cas- tricum voor een plaats in de be kerfinale, was gisteren RC Delft met 48-8 aan de beurt. Volgens technische man Marco van der Heiden was er sprake van een 'niets-aan-de-hand-wedstrijd'. Aan de Vijfmeiweg liet de thuis club er geen twijfel over be staan wie er zou winnen. Vanaf het eerste fluitsignaal zette The Bassets de tegenstander onder druk. Alleen bleven de kansen nog onbenut. Na tien minuten begon The Bassets te scoren, onder anderen via Thijs Ver- heijen (drie keer). Gelegen heids-wmger Eric Roor was twee-keer succesvol: 48-8. Rachid Mohammadi gaat eenzaam op kop tijdens de halve marathon van de Tulploop. Foto: Eric Taal atletiek - In Roelofarendsveen bond de organisatie van de Tulploop bijna traditioneel een aantal sterke atleten aan zich. Waar in vorige jaren nog wel eens een Keniaan op de prop pen kwam, moest de loop zich nu tevreden stellen met twee snelle Belgen. Op de tien kilo meter waren zuiderburen Kris Moernhout en Theo van den Abbeel sterk met tijden onder de 32 minuten. Sebastiaan Kerkvliet (De Spartaan) eindig de op een zevende plaats in 34.59. Op de halve marathon was Am sterdammer Rachid Moham madi oppermachtig. De win naar legde de 21,1 kilometer af in 1.08.54. Achter Michael Woerden uit Mijdrecht eindig de Vincent Los (Leiden Atletiek) op de derde plaats. Met 1.14.20 verbeterde hij zijn beste tijd op deze afstand. Vlak achter Los eindigde Stefan van der Pols van de Noordwijkerhoutse strandlopers als vierde. Met Ben Kerkvliet, Paul Barnhoorn en Peter Klaver bij de beste tien was Leiden AÜetiek goed verte genwoordigd voor in het veld. Op de matig bezette vijf kilome ter was Maikel Stolwijk opper machtig. De voetballende weg- atleet won in 16.35. Tim Brouwer de Koning is bij de Warandeloop in Tilburg als elfde geëindigd in het nationale veld. Hij legde de 8,2 modderi ge kilometers af in 27.22. Brou wer de Koning liet daarmee zijn clubgenoten Pieter van der Luijt (veertiende) en Jaco Luij endijk (zeventiende) enkele plaatsen achter zich. Ralph Apeldoorn en René van Dijke vielen net buiten de toptwintig. Brouwer de Koning gaf in Til burg een passend vervolg aan zijn overwinning bij de Clin- gendaelcross, eerder deze maand. De kersverse sportman van Leiderdorp bevestigde zijn kandidatuur voor de Europa cup veldloop voor clubteams, volgend jaar in Italië. Leiden At letiek mag als Nederlands kam pioen voor clubteams een team afvaardigen. „Het nieuwe par cours lag mij wel", zei Brouwer de Koning. „Omdat ik vrij licht ben, kan ik goed door de mod der heen komen. Ik kon me in het begin mooi richten op de clubgenoten voor mij en gaan deweg steeds meer naar voren opschuiven." De goede klasseringen van Van der Luijt en Luijendijk waren opmerkelijk. De pas 22-jarige Van der Luijt begint zich steeds meer vooraan te tonen in de nationale veldlopen. Tot de laatste omloop van zo'n 1.650 meter lag de Noordwijker rond de tiende plaats. Het laatste ge deelte verloor hij nog enkele plaatsen, maar Van der Luijt was na afloop zeer tevreden. „Ik ben toch weer een stuk ho ger geëindigd dan vorig jaar". De positie van Luijendijk was opvallend, omdat hij na een weggegooid jaar nu echt uit het dal lijkt te zijn gekrabbeld. In 2003 liep hij zeer sterk in Til burg, maar werd daarna ver te ruggeworpen. „Afgezet tegen mijn vierde plaats vorig jaar is de zeventiende plaats mis schien niet zo goed, maar ik ben er erg blij mee. In Soest, bij de volgende wedstrijd in het nationaal crosscircuit, hoop ik mijn oude niveau van weer te benaderen." Op de korte cross bij de vrou wen kwam Sylvia de Vries tot een negentiende plaats. De Leidse atlete kon daarmee goed aanpikken in de middenmoot. Annemieke Peet finishte enkele plaatsen lager. Hans Wubben (AAV '36) eindigde bij de veer tigplussers als vierde, achter twee Belgen en een landgenoot. A-junior Jan Roos kwam in zijn leeftijdscategorie knap bij de eerste rijfden. Grasshoppers herstelt zich sterk door Menno Schraven basketbal - MSV is de enigszins verrassende nieuwe koploper in de promotiedivisie. De basket ballers uit Noordwijk verwezen in een rechtstreeks duel De Groene Uilen naar de voorlopi ge tweede plaats: 72-84. „Ik hoop dat mijn spelers zich nu bewust worden waar een team prestatie toe kan leiden", ver zuchtte MSV-coach Burhan Ali- begovic direct na afloop. De Noordwijkers waren zeker in de eerste helft heer en meester in Groningen en stonden bij rust al vijftien punten voor (33-48). Daarbij moet wel worden aan getekend dat de ervaren en sta biele tegenstander (met enkele ex-eredivisiespelers in de gele deren) met een aantal lichte blessures te maken had. Niettemin toonde MSV einde lijk de vereiste werklust en teamgeest die noodzakelijk zijn om ook van sterkere tegenstan ders te winnen. Alibegovic leg de de vinger enigszins cryptisch op de zere plek: „Eindelijk stel den de spelers de vraag 'wat kan ik voor het team beteke nen' voorop. In plaats van wat betekent het team voor mij?" Door dat juiste uitgangspunt ontstegen de Noordwijkers het matige niveau van de laatste weken en werd veelvuldig fraai basketbal vertoond. Gevoegd bij een sterke verdediging, be perkt balverlies en steals op be langrijke momenten, kon MSV het verschil maken en handha ven. En na afloop was er het ge nieten van de nieuwe status. Scores MSV: Engelhart 24, Van Leeuwen 12, Boll 10, Snijders 10. Ook in wedstrijd nummer tien was voor BS Leiden van serieu ze tegenstand geen sprake. Het Zoetermeerse Zoebas werd ge makkelijk met 106-74 opzij ge zet. De wedstrijd had een op vallend tintje doordat drie spe lers van Zoebas over een verle den bij Blitz dan wel Leiden be schikten. Ook voor Leiden- coach Richard den Os (ex-Blitz) betekende dat een weerzien met oude bekenden. Juist deze spelers, onder wie Curtis de Roo, hielden Zoebas nog rede lijk lang in de race. Kort voor rust zette Leiden echter aan en nam het via onder meer twee driepunters van junior Kristi- aan van Loon onmiddellijk af stand: 46-35. In het derde kwart maakte Lei den, onder aanvoering van Bob Vegter heel duidelijk de dienst uit. Vegter, die al vroeg drie persoonlijke fouten had opge lopen, profiteerde van de kwetsbaarheid van Zoebas on der de ring. De score ging daar door rap omhoog naar 82-48. Het vierde kwart was er alleen om het verschil, met een uit blinkende Jeroen van Dorp, nog verder op te laten lopen. Den Os: „Ondanks alle kleine en grote blessures en de slechte voorbereiding met slechts een paar fitte spelers op de training, blijven we winnen. De drie ju nioren en een speler uit het tweede blijken moeiteloos in te passen. De situatie moet alleen niet te lang duren, anders gaat het wel tegen ons werken." Scores BS Leiden: Van Dorp 21, Vegter 20 (9 rebounds), Moinat 12 (10 rebounds), Schelvis 11. De vrouwen van Grasshoppers beschouwden de midweekse wanprestatie tegen Wildcats kennelijk als een incident. Am per drie dagen later werd het tegenvallende Lieshout met klinkende cijfers verslagen: 97- 54. Voor het oog van de came ra's van de regionale televisie liep de Katwijkse ploeg meteen al in het eerste kwart uit naar een 34-17 voorsprong. Door de afwezigheid van de zieke Ame rikaanse center van Lieshout kreeg vooral Petra de Zwart alle vrijheid onder de borden. Ze pakte in de eerste helft acht aanvallende rebounds, waar door Grasshoppers ook de no dige tweede kansen op een sco re kreeg. Na de 55-32 ruststand gunde coach René Mulder zijn basis wat meer rust en kregen de jon gere speelsters de gelegenheid zich te bewijzen. Van een even tuele verslapping was niets te merken. Via 78-32 werd uitein delijk net niet de grens van honderd geslecht. Mulder: „De nederlaag in Nijmegen heeft geen negatieve uitwerking ge had. We hebben naderhand nog naar een verklaring ge zocht. Doordeweeks spelen lijkt ons niet zo te liggen. Belangrij ker is dat we na vijf competitie wedstrijden nu al zes punten hebben, terwijl we daar vorig jaar elf duels voor nodig had den. We krijgen nu wel een paar sterkere tegenstanders, waaronder Leiderdorp, volgen de week." Scores Grasshoppers: De Zwart 27 (12 rebounds), Rousseau 21, Versteeg 12, Carola de Jong 10, Kemp 9, Van Bohemen 8 (10 re bounds). Een sterke eerste helft en een veel mindere tweede maakte BV Leiderdoip kansloos voor een overwinning op Landslake Lions: 74-63. Net als vorige week in Groningen stapten de Leiderdorpsen met een wat on behaaglijk gevoel van het veld af. Na een prima openingsfase kon de ploeg van trainer Joris Zandbergen tot aan de rust net voor blijven, 30-31. Het vervolg verliep een stuk minder. De te genstander in Landsmeer ging van buitenaf steeds beter schie ten en schroomde er in de ver dediging niet voor om de nodi ge fysiek in de strijd te werpen. De speelsters van Leiderdorp hadden moeite om los van de tegenstander te komen en zich vrij te spelen, waardoor de aan val te vaak stokte. Na het ont stane gat van twaalf punten, kreeg Leiderdorp nog een kans om tot vijf punten te naderen. Balverlies leverde direct een score aan de andere kant op. Zandbergen: „We zijn niet goed met hun fysieke spel omge gaan. Er werd veel geduwd en aan armen getrokken. Dat mag volgens mij nog steeds niet, maar we lieten ons daar te veel door uit ons spel halen." Scores BV Leiderdorp: LeCuyer 27. Castellum heeft moeite met voorsprong volleybal - De vrouwen van Gemini verloren met 3-1 van de koploper in de derde divisie, Irene. Toch bood de Voorscho- tense ploeg meer tegenstand dan verwacht. „Ik ben tevreden met het spel, niet met het resul taat", oordeelde coach Daan Meijs. Gemini moest het in Bilthoven stellen zonder de geblesseerde Sandra van der Valk en Vera Versluijs. Irene Boersma was al vervangster opgetrommeld. De eerste twee sets gingen gelijk op. „Met een beetje geluk had den we met 2-0 voorgestaan", denkt Meijs. Maar na twee sets was de stand 1-1. De eerste set ging na een setpoint voor Ge- mini toch naar de thuisploeg. De Voorschotense ploeg gaf echter niet op. Onder aanvoe ring van de goed spelende Joy ce van der Kooij trok Gemini de stand gelijk. „Daarna schakelde Irene een tandje bij en vielen wij misschien wat terug", aldus Meijs. Met 25-15 en 25-21 trok Irene de wedstrijd met 3-1 naar zich toe. Leython (mannen) verraste met een 3-2 overwinning op Velo. Leython-coach Hans Broere zwaaide de meeste lof toe aan zijn buitenaanvallers Onno Draijer en Denn® Glasbergen. „Vooral Dennis heeft voor ons de tweede set binnengehaald." Leython trok de stand daarmee gelijk en kwam vervolgens op een 2-1 voorsprong. Velo sleep te nog een vierde set uit het vuur, maar die werd door de thuisploeg met 15-13 gewon nen. Castellum heeft problemen met het verzilveren van een voorsprong. In de derde en de vierde set verwierven de Alphe- naren zich een ruime voor sprong tegen Punch. Beide ke ren slaagde de ploeg van coach Hans Schimmel er niet in te winnen. Dat verklaart waardoor er een 1-3 einduitslag op het scorebord verscheen. „Bij een voorsprong sluipt er angst in de ploeg, dat is jammer. Vooraf was ik tevreden geweest met twee punten, achteraf zeg ik dat we met 3-1 hadden moeten winnen."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19