)eze tegenvaller is ónze mislukking' SPORT :n dag zonder indbal is een tg verloren 7.5 Even goede vrienden Tien! Tien! Tien! R8 erburg-voorzitter Jos Silverentand vertrekt na zestien jaar sport en spel i F 'Blamage' voor Grasshoppers ALLETJE MET Niemand zei dat Max Jong een klootzak was naamkaartje www.balletje.net HDC992 donderdag 25 november 2004 BILJARTEN ibbert Minkhorst "Woude - Het vertrek was onafwendbaar, erentand had zijn afscheid ongetwijfeld an- orgesteld, maar het financieel probleem ee de voorzitter voetbalclub Meerburg uit roude opzadelde, werd hem fataal. Hij aar vrede mee. „Ik ben zestien jaar voorz'rt- leest. Er komt altijd een moment dat het t", blikt hij terug. „Het is goed dat er een «stuur is, met nieuwe, frisse ideeën." len weekeinde traden Silverentand en de bestuursleden terug. Zij zijn opgevolgd en driemanschap, dat later wordt aange- et nog twee nieuwe leden. Hajo Laman tter), Marcel Zwetsloot (secretaris) en Mi- ijt (verantwoordelijk voor sponsoring en icatie) vormen voorlopig het nieuwe be- 1 de vereniging. De afgetreden bestuursleden vonden dat hun po sitie onhoudbaar werd toen ze er niet in slaagden extra inkomsten voor de club binnen te halen. Naast het sportpark, langs de rijksweg A4, wilde Meerburg reclamedoeken ophangen. Met de ge meente is lang onderhandeld, maar die weigerde uiteindelijk toestemming te geven. Daarmee ont stond direct een financieel probleem voor Meer burg - op de opbrengst van de reclame was al ge rekend. Hoe groot het tekort is, is niet duidelijk; Silveren tand wil geen cijfers geven. Naar verluidt gaat het om enkele tienduizenden euro's. Meerburg klop te nog aan bij de gemeente voor extra steun, maar de deur bleef dicht. De club heeft de afge lopen jaren 'meer dan genoeg gekregen', oor deelde het gemeentebestuur. Daarmee doelde het op de verbouwing van het complex en op het geld voor de noodzakelijke verhuizing als de A4 in een tunnelbak verdwijnt. Zoeken naar een antwoord op de schuldvraag hoeft voor Silverentand niet meer. Had de ge meente op enig moment toeschietelijker moeten zijn? De oud-preses ontkent niet, hij berust. „Ik praat niet over schuld. Er is niets uit de hand ge lopen, iets lukte gewoon niet. Daar trekken wij onze consequentie uit. Dat wij nu het boetekleed aantrekken, klopt. Deze tegenvaller is ónze mis lukking. Dat wij zijn opgestapt, is correct.'' Wat de gevolgen voor de vereniging zijn, moet nog duidelijk worden, blijkt uit Silverentands woorden. Bezuinigingen sluit hij niet uit, 'maar dat hangt af van de nieuwe plannen van het be stuur'. Dat bestuur 'barst van de ideeën', aldus de oud-voorzitter, die er alle vertrouwen in heeft dat daar goede plannen uit voortkomen. „Het gaat niet slecht met de financiën van Meerburg. We gaan niet failliet", verzekert Silverentand. Het nieuwe bestuur meldt in een uitgegeven ver klaring „een evenwicht te willen vinden tussen de sportieve ambities van de vereniging en de fi nanciële mogelijkheden van de club. Daarin spe len kostenbesparing en het uitbouwen van spon soring een belangrijke rol." Samen met de aan staande verhuizing 'de speerpunten', aldus de clubleiding. Onder Silverentand groeide Meerburg van een dorpscluppie uit tot een vereniging die uitstraling heeft op de regio. Met name uit Leiden en Lei derdorp stroomden de afgelopen jaren de leden toe. Het aantal verdubbelde ruim. Meerburg telt nu bijna 750 leden. Het eerste elftal klom vanuit de vijfde klasse op naar de tweede; dit seizoen staat de ploeg ongeslagen aan kop in de derde klasse. Dat besef overheerst bij Silverentand - niet de ongelukkige wijze waarop zijn voorzitter schap aan zijn einde kwam. „Natuurlijk zijn dat de dingen waar je trots op kunt zijn. Ik beleef veel plezier bij Meerburg - het is een hele fijne vereni ging. Ik ben een blijf een Meerburgen coacht mannen Stompwijk '92 bbert Minkhorst iST - Als vrouw onder :ende) mannen houdt meer dan een decenni- Waarom zou het anders Kieft, handbalcoach bij ijk '92, gedijt prima, toch ook een beetje gens." geestse is bezig aan rtiende seizoen als de mannen. Ze de zelf op een behoor- iu, eerst bij Kwiek Den Haag, en later bij i in Leiden. Een spor- fepunt: ze scoorde ooit ;nde treffer voor de ubin de bekerfinale, peelt Kieft nog, voor anten van Stompwijk, vendien traint. Kieft is mens - vorig jaar eerde irlands Handbal Ver- ir met de bronzen eld, voor het vele werk iet. De mapnen van ijk 1 noemen haar 'on- ante'. it bij het herhalen van snaam. „Ik doe de len en de hele mikmak in", legt zeluit. „Ik 9e de was, regel de kle- ïet vervoer en schrijf ag van de wedstrijden. iar of vijf had ik het helemaal gehad. Toen tussenuit geweest, dat vee maanden volge- Totdat ik weer bij een d van heren 1 zat en ;en op de bank zag kt als de vrouw die gaat werken maar wel het huishou den blijft doen en voor de kin deren blijft zorgen. Achteloos merk ze op: „Ik doe eigenlijk nog steeds alles sinds ik terug ben bij Stompwijk. Ik ben per fectionistisch - ik wil het ge woon goed geregeld hebben." Kieft maakte met het mannen handbal een flinke opmars mee. Stompwijk '92 is de fusie vereniging van sporten als voet bal en handbal uit Stompwijk en Zoeterwoude. De handbal lers spelen hun thuisduels in de Klaverhal. Maar als nieuwe ver eniging moest Stompwijk on deraan beginnen. „We zijn van de vijfde klasse naar de eerste gegaan. We hebben vier kampi oenschappen en promoties op rij meegemaakt, zowel in de zaal als op het veld." Kieft had het geluk dat ze met een jonge, gretige en getalenteerde groep aan de slag kon, toen ze begon. „Het waren wel jongens die een stevige hand boven zich nodig hadden. Er liepen wel wat ego'tjes bij, die dachten: ik kan het alleen wel. Mijn taak was het om te zorgen dat het een teamsport bleef. Voor mij was het een uitdaging." Wel aarzelde ze om mannen- coach te worden. In haar laatste jaar bij Satumus vroeg een be stuurslid of ze wilde overstap pen om een recreantenafdeling voor de vrouwen op te zetten. Dat deed ze en twee jaar later kwam het verzoek om de man nen te gaan coachen. „Ik heb er lang over moeten nadenken. Ik was nog nooit eerder coach ge weest. Bij de vrouwen zat een Ria Kieft tussen 'haar' mannen: „Het waren wel jongens die een stevige hand boven zich nodig hadden. Er liepen wel wat ego'tjes bij, die dachten: ik kan het alleen wel." Foto: Taco van der Eb man, dus ik heb eerst nog ge vraagd of het niet makkelijker was om dan te ruilen. Hij wilde dat niet. Ik wilde eerst drie maanden op proef aan de slag, om te kijken of het wederzijds wel klikte. Zouden ze me ac cepteren?" „Hoe het is, onder mannen? Lachen. Ze nemen geen blad voor de mond, zijn open en eerlijk. Het mannenhandbal is best pittig - het kan er stevig aan toe gaan in een wedstrijd. Maar na afloop is het altijd sportiever dan bij de dames. Mannen zeggen sneller: oké, af gelopen, we gaan een biertje drinken. De sfeer bij mannen is meer ontspannen." De humor, het ontstaan van een vriendengroep en de pres taties maken ook dat Kieft het lang volhoudt. „Het spelletje blijft boeien. Als je team pres teert, kan ik blijven genieten. En die humor van mannen on der elkaar steekt er toch boven uit." De opmars van de handballers is ten einde, Kieft schat in dat Stompwijk aan zijn top zit „Twee jaar geleden promoveer den we vanuit de afdeling naar de regionale klasse. Op dat mo ment hadden we een behoorlijk sterke groep. Vervolgens vielen door pech, verhuizingen en blessures drie mensen weg. We hebben het gered, dat jaar. We zouden daarna een wisseling maken met jongere jongens. We deden het niet, anders wor den ze te snel voor de leeuwen gegooid. Ik heb ze ombeurten laten meespelen. Nu moeten we, met de huidige jonge groep, ons kunnen handhaven. We hoeven ook niet hogerop. Bij mij handbalt iedereen. Ik laat niet de beste zes spelen en de rest op de bank." De resultaten stemmen de coach niet ontevreden. „We hebben nu vier wedstrijden ge speeld, en onlangs de eerste ge wonnen. De eerste hebben we - heel ongelukkig - met één punt verloren. De tweede nederlaag was geflatteerd." Kiefts ver wachtingen voor dit seizoen zijn bewust bescheiden; de se lectie is smal. De twee competi tieteams hebben samen zestien spelers. „We zitten te krap in de spelers om goed te blijven pres teren." Aan een pensioen denkt Kieft voorlopig niet. „We hebben thuis allemaal onze sporten - mijn zoon voetbalt, mijn doch ter speelt korfbal en mijn man tennist. Als ik op zondag mijn handbal niet heb, is dat voor mij een verloren dag. Als er nou een trainer komt die ook wil coachen, stap ik opzij. Maar er is geen aanleiding nu en ik heb het ontzettend naar mijn zin." Aan wat anders denkt ze even min. „Iets wat ik bij de mannen heb, bouw je ergens anders niet meer zo makkelijk op. Ik zou het daarom niet meer willen." Het kaderteam van Sportrust- /Van Diemen is uit de nationale bekerstrijd. Na het 4-2 verlies in de uitwedstrijd tegen Preciform uit Hilversum, werd in een thuiswedstrijd opnieuw met 4-2 verloren. Captain Ben Duiven voorde redde de Sassenheimse eer door een zege in twaalf beurten. BOWLING In alle provincies zijn de jaar lijkse stedenontmoetingen ge houden. In diverse bowlingcen tra namen teams deel van Lei derdorp, Noordwijkerhout en Leiden Zuid-West in de voor ronden van Zuid-Holland.Het vrouwen- en herenteam van Leiderdorp werd veertiende met een gemiddelde van 167,70 en Noordwijkerhout daar direct achter met een gemiddelde van 165,58. BV Leiden Zuid-West stelde teleur met een 19de plaats en een gemiddelde van 162,98. Leiderdorp en Leiden krijgen de gelegenheid om op 12 december hun serie over te spelen. BRIDGE Het eerste team van de Leider- dorpse Bridge Club (LBC) greep direct de koppositie in de hoofdklasse van het district Lei den. Bij de start van de nieuwe viertallencompetitie won het LBC-team van captain Arnold van Wijk met 24-6 van zijn tweede team. Het tweede team van De Sleutels (captain Ad van der Geest) kende eveneens een succesvolle start met een 22-8 zege op PAS 3 (Marcel Vilé). PAS 2 van Ivo Kwakemaak ver sloeg verrassend het eerste team van PAS (Erik Kien) met 21-9. Het vorige seizoen goed in de top meedraaiende viertal van Sassem Troef (Hans Hiel) begon met een 17-13 nederlaag tegen LBC 3 van Cor de Boer. In de competitie van de Ge mengde Paren hebben Michiel Janssen en Svenneke van der Heuvel - na de eerste zitting - de leiding genomen met een score van 664,5 punten (59,33 procent). Cees de Zeeuw en Gé Franse volgen kort met 650,5 punten (58,08 procent). DAMMEN Samen Sterk heeft z'n kopposi tie in de regionale hoofdklasse verstevigd dankzij een 13-3 ze ge op het Leids Damgenoot- schap. Op het kopbord won topscorer Erik Hoogendoorn ook z'n vierde partij voor de Hazerswoudenaren. Fred Slin gerland scoorde voor LDG een winstpartij. RDC Rijnsburg kwam de lijstaanvoerder uit Hazerswoude flink te hulp en bracht dankzij winstpartijen van Arjen de Mooij en Piet van Egmond runner-up Damlust Gouda z'n eerste nederlaag toe (9-7). Beide Katwijkse teams (1 en 2) leden een 10-6 nederlaag in de vierde ronde tegen teams uit Reeuwijk en Zegveld. Stand aan kop: 1Samen Sterk 4-8; 2. Damlust 4-6; 3. Kijk Uit 4-6; 4. KDC 1 4-5; 5. RDC 4-3. DARTS Koploper Elbee kon in de ze vende ronde van de regionale eredivisie opnieuw een puntje uitlopen. De Leidenaars won nen zelf met 8-2 van Jambessies terwijl de concurrenten niet verder kwamen dan 7-3. Bolle Olifant 2 (Nieuw-Vennep) won van Downstairs en Brandewijn United won van Tarsal Koos Minck. Ramses Sjaffies verste vigde de vierde positie door een 8-2 zege op hekkensluiter De Botte Speer. De darters Kralt, Steggerda en Bedijn gooiden in deze ronde drie keer 180. Hoog ste finishes was er van D. Ver- maat met 117 en 119. Stand aan kop: 1. Elbee 7-59; 2. Bolle Olifant II7-55; 3. United 7-53; 4. Ram ses Sjaffies 7-48; 5. Downstairs 7-39; 6. Rataplan 7-35. POOLBILJART Dijkjes F&M Tornado's is de Pro Team League in eigen huis redelijk begon nen. In de eerste sessie werd nipt met 3-2 verloren van regerend landskam pioen Dijkje Duinzicht uit Den Haag. Er waren partijwinsten in 9-ball van Mario Lannoye op de Leidschendam- mer Erik Algera en een Leidse 8-ball winst van Jesse Thehu op Fred Jansen. Nationale topper Alex Lely was een doorslaggevende factor in het voor deel van de Hagenaars. In de tweede sessie werd met 3-2 gewonnen van het Amsterdamse Club 8 met de Europese topspeler Nick van den Berg in zijn team. Na een 9-ball winst van Wim Braam en een 8-ball zege van Jesse Thehu was de zege van Mi-Len Pan op NK Van den Berg de sensatie (125-116 in straightpool) Stand aan kop: 1. Kapitaalvisie 2-4; 2. Purple Pool 2-4; 3. Club 8 2-2; 4 Dijkje Duinzicht 2-2; 5. Dijkjes F&M Tornado 2-2. SCHAKEN Grootmeester Jan Smeets kende op het WK tot 20 jaar in India een slechte start met een paar moeizame remises en twee ne derlagen in de eerste acht ron den. De Oegstgeestenaar heeft vijf punten en staat met nog vijf ronden te gaan twee punten achter koploper Pentyala Harik- rishna. Nederlands jeugdkam pioen Dennis Ruijgrok (LSG) scoorde tot dusver - met vier remises en een zege - drie pun ten. Nijmegen - De basketbalsters van Grasshoppers hebben gister avond een dikke nederlaag geleden tegen Wüdcats. In Nijmegen verloor de eredivisionist met 67-48. „We waren er niet klaar voor", zei coach René Mulder. „De inzet was onder de maat. Het was een blamage." Grasshopers stond in een mum van tijd 18-2 achter en kwam die klap niet te boven. De Katwijksen scoorden uit zestig pogingen slechts dertien keer. Mulder: „Niemand haalde zijn nor male niveau en verdedigend was het niet op te lossen." Petra van der Zwart (17 punten) en Alie Rousseau (11) kwamen in de dubbele cijfers. (BU)ZAKEN IN DE SPOUT Jong is het zat bij ndia. De 35-jarige doel- ie vorig seizoen nog bij kvijk onder de fat stond, onmiddellijke ingang apt. Volgens de oud- erkte de spelersgroep igen. .Alles was altijd eaky." g kreeg bij de start van oetbaljaargang de voor oven Westlandia-icoon Janssen. „Dat vond dereen leuk. Maar nie- zei dat recht in zijn ge- :r is er niet één geweest 'Max, je bent een kloot- ij Westlandia heb ik het gezien. Het keepen is ir onmogelijk ge- zegt de sluitpost, die onder de lat stond bij nus, Tonegido, ADO aag, Telstar, Haarlem, en Bosch en Katwijk. In de wedstrijd tegen Elink- wijk gleed De Jong uit. „ik voelde iets knappen in m'n kuit. Tegelijkertijd knapte er achteraf blijkbaar nog veel meer. Toen ik in de rust wilde kijken of een vervolg nog mo gelijk was, kreeg Marcel Jans sen van wat spelers al de high-five. Op het sportpark was in de kleedkamer eerder die week mijn eigen stoel weg gehaald. Dan weet je niet wat je moet denken." De Jong blijft de jeugdkeepers trainen van ADO Den Haag. „Volgend seizoen speel ik misschien wel op een lager ni veau, maar de kans dat ik stop is groter." Of Max, verzin een smoes. Doe als Richard Witschge en zeg dat je op zondag moet werken. En ga bij een zater dagclub spelen. arom heet Sporting Trigon Sporting Trigon? Een korte itleg over de herkomst van de namen van regionale lubs. Deze week de korfbalclub uit Leiden. :6r lclub Sporting Trigon ontstond in 1995 door een fusie les Pacta en De Algemene. Fides Pacta was op zijn beurt |;n fusieclub. In 1973 besloten Vicus Orientis en Fluks sa- gaan. Het woord 'Trigon'(driehoek) wijst terug op de lbs die de basis vormen van het huidige Sporting Trigon woord Sporting? „We vonden dat dat gewoon lekker Daar zit helemaal niets achter", aldus voormalig voorzit- is de Haas. WWtom tij CJCV. nam Noardwijk (ZR) 'Balletje met' testte gehaktballen in sportkantines en beoordeelde voetbalterreinen in de regio. De komende maanden is het de beurt aan websites van sportclubs. Zijn ze informatief, zijn ze goed vormgegeven, zijn ze actueel? Dit keer is het de beurt aan de Noordwijkse korfbalclub Fluks (www.ckvfluks.nl). Routebeschrijving: met de gemakkelijk te vinden routebeschrijving is het complex van Fluks ge makkelijk te vinden. Uitslagen: in orde. Actualiteit: laatste bericht dateert van tien dagen geleden. Gebeurt er echt zo weinig bij Fluks? Vormgeving: inhoudelijk deugt deze site, jam mer dat (gaaaaap...) de vormgeving een beetje saaaaai is. Sponsors: zijn er sponsors? Wel informatie over de mogelijkheden voor sponsoring, 't Zal wel stormlopen. Overige informatie: er is van alles over de club te vinden. Maar als we wat meer willen weten over de club moeten we een ellenlang stuk doorlezen. Kan dat fluks iets flitsender. Eindoordeel: aardige site, waaraan wordt ge werkt om 'm nog beter te maken, (en een plusje voor het forum). De wedstrijd Quick Boys - IJsselmeervogels houdt de gemoederen nu al bezig. De topper in de hoofdklasse B tus sen de huidige nummers een en twee van de ranglijst staat gepland voor 11 december, er gens na de lunch. Maar hoe laat precies? Zaterdagwedstrijden beginnen normaal gesproken om half drie, zo heeft de KNVB bepaald. Quick Boys wil de thuiswed strijden al jaren om drie uur la ten beginnen. Nu heeft Ter Leede daar wel eens bezwaar tegen gemaakt - dat werd de Sassenheimers in Katwijk niet in dank afgenomen - maar in middels wordt drie uur be schouwd als de normale tijd. Het bestuur van Quick Boys heeft een verzoek gedaan aan IJsselmeervogels om de aan vangstijd van het onderlinge duel wat later te leggen. „We willen graag om zes uur begin nen", beaamt technisch coördi nator Dirk van Duijn. Het is de laatste ivedstrijd van het jaar. het is de topper, we willen al on ze leden de gelegenheid geven om die wedstrijd te zien. Ook de mensen die op die dag zelf moe ten voetballen", verklaart hij. Het is nieuws voor voorzitter Gerrit Heijnen van IJsselmeer vogels. „Zés uur? Neenee, ze hadden gevraagd of het drie uur mocht zijn. O, is er een nieuw verzoek? Tsja, in deze tijd van het jaar is dat ongunstig. Maar in eerste instantie mogen van mij de spelers en trainer beslis sen. Als een van hen al een af spraak heeft voor die avond, dan ga ik niet zeggen: je moet om zes uur voetballen. Hebben zij geen grote bezwaren, dan ne men we het in overweging. Een keertje later thuiskomen moet kunnen, daar staat in de toe komst vast weer eens wat tegen over. De trainer en spelers mogen beslissen. Dank je de koekoek, vindt trainer Philip den Haan. „Mij maakt het niet zo veel uit. Ik zie het voordeel er niet van, maar ik wil ook geen spelbreker zijn.Hij vindt dat de vraag niet op zijn bordje thuis hoort. „Dit is een bestuursaangelegenheid. Ik kan het aan de spelers vra gen, maar het bestuur heeft ver antwoordelijkheid voor al die supporters. Dat het koud wordt, alia. We zijn niet van marse pein. Laat de besturen er maar uitkomen. Enige onenigheid in het Bun- schoter kamp. Dat kan nooit de bedoeling zijn geweest van Quick Boys. Of..?Als ze niet akkoord gaan, zijn wij ei>en goede vrienden", zegt Dirk van Duijn met een guitige glimlach. Ja, zij wel. Korfballer Bart van Doore- maal (20) gooide er afgelopen zaterdag tien in in de wed strijd van zijn club Velocitas tegen Vlug Vaardig. De Lei derdorpers wonnen met 29-4 Dat kan je geen korfbaluit slag meer noemen. „Het was inderdaad een heel dikke overwinning. We zijn onder de nieuwe trainer over gestapt op een nieuw systeem. Dat betaalt zich dit seizoen uit. Op het veld staan we bo venaan in de derde klasse en nu in de zaal ook." Je zal er niet vaak zoveel ge maakt hebben. „Vier jaar geleden heb ik er ook tien gemaakt. De laatste jaren kwam het wel voor dat ik er vier of vijf ingooide. Ik pro beer mijn kwaliteiten als schutter steeds verder te ont wikkelen. Maar uiteindelijk kan het me niet schelen hoe veel ik scoor. Als we er als ploeg aan het einde van de wedstrijd maar eentje meer hebben dan de tegenpartij." Wel balen wanneer je na wee treffers weer moet verdedi gen. „Dat had ik zaterdagVel. Na dat ik op acht doelpunten was gekomen, duurde het een tijd je voordat ik weer in het aan- valsvak kwam. Dan sta je wel te popelen om weer terug te komen." Heb je veel reacties gehad? „Van de ouders van de kinde ren die ik train omdat er iets in het clubblaadje heeft ge staan. En van anderen omdat het ook in de krant stond." Kan je niet hoger spelen dan bij Velocitas? „Dat is wel altijd een droom van me geweest, Maar voorlo pig zit ik goed bij Velocitas. Ik kan het nu goed combineren met mijn opleiding tot gymle raar. Misschien dat er zich ooit een kans aandient."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 25