PSV is verlost van trauma SPORT Veldslag voor schaatsers op weg naar Spelen in Turijn Eindhovenaren overleven eindelijk eerste ronde Champions League AZ: Robbemond en Mans mogen direct vertrekken Cruciaal duel FC Utrecht Heerenveen rekent op punt Bartoli stopt met wielrennen Voetballers vinden geluk in koelcel Hooijdonk ken uit roulatie bul - Pierre van Hooij- komt vermoedelijk voor terstop niet meer in ac- 34-jarige spits van Fe- ce heeft last van een espeesblessure en mag weken niet trainen. De jballer liep de blessure op jpsdag 17 november op in Iterland van Nederland te- Andorra in Barcelona. jrrie Damen erleden l)A - 'Bolle' Damen is dood. loormalige NAC-voetballer, Jcultheld in Breda en om- pen, overleed in de nacht Üinsdag op woensdag op fcige leeftijd in zijn slaap, lie Damen maakte tussen I en 1980 furore in het geel- t als technisch verzorgde, e linkermiddenvelder. Ibijnaam 'Bolle' had Damen Inken aan zijn continue d tegen overgewicht. Al op rige leeftijd stopte de Bre- r met profvoetbal, omdat het te druk had met zakelijke jommeringen. I aangeklaagd spreekkoren iid - Real Madrid kan reke- ip een straf van de UEFA. ib is aangeklaagd voor ra- :he spreekkoren tijdens de ipions League-wedstrijd sdag tegen Bayer Lever- u Roque Junior en Juan ïverkusen werden regel- onheus bejegend. De Ie official heeft rapport op- laakt voor de UEFA. Ook de nse arbiter Nielsen waren ketsende spreekkoren niet aan. Real moet rekening den met een forse geldboe- een thuiswedstrijd zonder I lek. stenberg ient bij RKC .wijk - Randy Rustenberg gisteren een contract tot io 2006, met een optie voor n jaar, getekend bij RKC ijk. De 20-jarige verdedi- ram afgelopen zomer van in speelde op amateurba- r RKC Waalwijk. Inmid- lehoort hij tot de A-selec- heeft hij al drie wedstrij- het eerste gespeeld. srs test »r Minardi en - Christijan Albers it vandaag als testijder in jrmule 1-wagen van Mi- i plaats. De test is op het it van Misano aan de Adri- ie kust. Albers maakte eer- j fspraken met Jordan dat 1 december in Jerez in Ije als testrijder fungeert. |5-jarige coureur uit Laren e al eerder voor Minardi in |en 2002. Albers reed afge- seizoen in de DTM. *9 ii Zwieten •rieden iden - Herman van Zwie- le voormalig voorzitter van ederlandse volleybalbond id-burgemeester van .den, is dinsdag op 63-jari- iftijd overleden. Hij had ïersentumor. Van Zwieten ien jaar lang (1993-2003) eses van de volleybalbond. was hij ook vice-voorzit- n de wereldvolleybalbond maar na onenigheid met fvj itter Acosta moest hij die Lr ie opgeven waarmee Ne- W nd veel invloed inleverde t internationale volleybal. juita betrapt cocaïnegebruik lllpDe Colombiaanse doel- Yl René Higuita is betrapt op "ebruik van cocaïne. De 38- sluitpost, die met enkele 10 c erkelijke acties bekendheid ierf tijdens het wereldkam- nschap voetbal in 1990, op 24 oktober positief. In chting van zijn straf is ita door zijn club Aucas de (Ecuador) voorlopig ge- donderdag 25 NOVEMBER 2OO4 401: 01, izing directeur leybalbond den - Matthijs Huizing t de nieuwe directeur van ederlandse volleybalbond. I-jarige directeur van de i consult Groep, een trai- •- en adviesbureau, volgt m-directeur Ted van der op. jiknapp stapt bij Portsmouth en - Portsmouth-manager r Redknapp heeft gisteren inctie neergelegd. De 1 van de Premier League- ;an er niet mee leven dat oaat Velimir Zajec tot lisch directeur is be- ERH 1( jd. Zajec is een vriend van A mouth-voorzitter Milan larie. Redknapp vindt dat le benoeming van Zajec lositie wordt ondermijnd. door Cijs van Oosten arnhem - Op de Winterspelen van Lillehammer 1994 kregen de schaat sers gezelschap van een groep short trackers, in Nagano 1998 kwam er een eenzame snowboarder bij en in Salt Lake City 2002 plaatsten zich in eens drie bobsleeteams voor de Olympische Spelen. De doelstelling van NOC*NSF om aan elke volgende Olympische Winterspelen een nieu we discipline aan het Nederlandse palet toe te voegen, wordt echter voor Turijn 2006 niet gehaald. De groei aan disciplines is in de afge lopen jaren tot een halt gekomen, hoewel er door chef de mission Eddy Verheijen nog wel is gepionierd in di verse takken van de wintersport. NOC *NSF leverde technische ondersteu ning aan de nationale curlingploeg en financiële ondersteuning aan de nationale ijshockeyploeg, maar olym pische kwalificatie bleef uit. Naast de traditioneel omvangrijke schaatsploeg is de hoop gevestigd snowboardster Nicolien Sauerbreij (parallelslalom), shorttracker Cees Juffermans en de bobteams van Eline Jurg en Ilse Broeders. Ze hebben ge meen dat ze er vier jaar terug in Salt Lake City er ook al bij waren. Potenti ële nieuwe gezichten zijn Edwin van Calker (tweemansbob) en Luc van Ommen (snowboard halfpipe), die herstelt van kruisbandletsel. NOC*NSF maakte gisteravond voor de wintersporters de normen en li mieten voor deelname aan de Olym pische Spelen in Turijn bekend. Voor de bobbers, snowboarders en short trackers is het verhaal niet zo inge wikkeld: nominatie is te verdienen op grond van een internationaal aan sprekende prestatie, na vormbehoud volgt kwalificatie. Voor de schaatsers, het quotum is twintig per land, ontrolt zich op nieuw een lang en gruwelijk scenario: zekerheid over olympische kwalifica tie is er op z'n vroegst twee maanden voor de Spelen in Turijn van 10 tot 26 februari 2006. De Nederlandse schaatsers kunnen zich dit seizoen al nomineren per afstand door bij de eerste twaalf te eindigen op het WK sprint, WK afstanden of het eindklas sement van de World Cup. De nominatie biedt de schaatsers enig houvast op het nationale olym pisch kwalificatietoernooi in decem ber 2005 in Heerenveen, maar weinig zekerheid. Een veldslag is wederom gegarandeerd omdat per afstand meer genomineerden aan de start verschijnen dan er olympische start plaatsen te verdelen zijn. Voor de 500 meter, 1000 meter en 1500 meter gaat het om vier plaatsen, voor de 3000 meter, 5000 meter en 10.000 meter om slechts drie plaatsen. door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - De frustratie is weg. Bevrijd van het juk van de onmacht knokte PSV zich giste ren voor het eerst sinds vijftien jaar weer tussen de Europese eli te, die vanaf het vroege voorjaar mag strijden om de belangrijkste trofee voor clubteams. Karakter en hartstocHt bezorg den PSV tegen Arsenal het be nodigde gelijkspel (1-1), dat de club weer wat aanzien in de voetbalwereld verschaft. Helemaal op eigen kracht deed PSV het gisteravond niet. De re mise tussen Rosenborg en Pa- nathinaikos (2-2) zorgde voor de noodzakelijke marge met de nummer drie van groep. E in de Champions League. Een jaar geleden waren tien punten nog te weinig, nu mag PSV in zijn laatste wedstrijd van de voor ronde, uit tegen Panathinaikos, de toerist uithangen. De rekenmeesters waren gister avond de verliezers. Gecalcu leerd werd er niet, dat was on mogelijk. Passie en emotie voerden de boventoon in het Philips Stadion, waar zich een ongekend scherp en heet ge vecht ontspon. Arsenal gaf zich pas gewonnen, toen het met negen man kwam te staan. Na Lauren moest ook Vieira in de tweede helft met een rode kaart het veld verlaten. PSV teerde ruim tachtig minu ten op een flitsstart, die de toch al zelfverzekerde ploeg een ex tra stoot adrenaline gaf. Nadat enkele speldenprikken van Ar senal zonder gevolg waren ge bleven, leidde de eerste Eind- hovense aanval het eerste doel punt in. Van Bommel lanceerde Sibon met een verre trap vanuit het middenveld; de spits kopte de bal bekwaam in de rechter voet van Farfan die met zijn Hiddink net zo blij als in Korea ,,Ik voel me net zo blij als tij dens het WK toen ik met Zuid- Korea succes behaalde. Ik ben blij voor iedereen in Eindho ven", zei Guus Hiddink giste ren na het duel met Arsenal. Zijn collega Arsene Wenger was tevreden over het spel van zijn eigen ploeg. „We hadden een slechte start, maar waren uiteindelijk het betere team'', stelde Wenger. „Het was voor ons jammer dat de scheids-, rechter Lauren en Vieira na aist een tweede gele kaart gaf. Daardoor mochten we uitein delijk nog blij zijn met het ge lijke spel." doelpoging een hoekschop af dwong. Ook op die plek leverde Van Bommel een vlijmscherpe voorzet af, waar Ooijer bij de eerste paal het hoofd tegen zet te: 1-0. Omdat Panathinaikos in dezelf de fase op voorsprong kwam bij Rosenborg dreigde direct een rampscenario voor Arsenal. De ploeg die enkele maanden gele den nog werd geafficheerd als 'het beste team ter wereld' schakelde meteen een tandje bij en kreeg, na een slippertje van Bouma, een uitstekende kans via Henry. De Fransman vond oog-in-oog met doelman Gomes het zijnet. Nooit eerder dit seizoen stond PSV zo zwaar onder druk als halverwege de eerste helft. De verdediging werd in extreme omstandigheden op zijn meri tes getest. De weerstand brak slechts eenmaal: een perfecte één-twee tussen Henry en Ljungberg was Bouma te veel en liet Gomes kansloos: 1-1. PSV gaf op het middenveld te veel ruimte weg. Vooral de jon ge spelmaker Fabregas kreeg (van Vogel) alle gelegenheid om de virtuozen vóór hem in stel ling te brengen. De gedachte dat Arsenal zou temporiseren - een momentenploeg geworden is - leek voor PSV een illusie. Het duel kreeg nog voor de rust het karakter van alles-of-niets, van leven of dood. De vraag drong zich op wie als UITSLAGEN Rosenborg uitgeschakeld De rol van Rosenborg BK in groep E van de Champions League is uitgespeeld. De Noorse ploeg, die twee keer verloor van PSV, kwam giste ren in Trondheim niet verder dan een gelijkspel tegen Pana thinaikos: 2-2. Door dit resu- eerste zou bezwijken onder de temposlag. PSV veroorloofde zich, door Bouma en Vogel, een paar slippertjes die zonder ge volgen bleven. In de as van het veld bleef het team van Hiddink kwetsbaar en vond Arsenal ge makkelijk de combinatie. PSV bleek niet bij machte om druk te zetten op de Engelse verdedi ging. Sibon begon sterk, maar oogde na rust vermoeid en on machtig, ook al omdat de aan sluiting vanuit het middenveld ontbrak. Eén van de weinigen die zich, zowel fysiek als mentaal, uitste kend staande hield, was Van Bommel. De aanvoerder cre- eerde na een dik uur ook de beste kans van de tweede helft, maar het ontbrak hem aan macht om Lehmann te ver schalken. PSV kreeg pas lucht toen Lauren met een tweede gele kaart was weggestuurd. Het gevaar van Henry was daar mee niet ingedamd; hij coun- laat is Rosenborg (twee pun ten) zelfs kansloos voor plek drie, nog goed voor de derde ronde in de UEFA-beker. De Grieken hebben nog alle kans om in hun laatste duel, thuis tegen PSV, door te gaan in de Champions League. terde zowat in zijn eentje naar de 1-2. Gomes redde echter voortreffelijk. Tien minuten later zette Henry met een fijne stiftbal Ljungberg alleen voor de keeper, maar ook die list bleef zonder schade voor PSV. Aan de andere kant van het veld reageerde Alex net te laat op een doorkopballetje van Sibon. Een tweede rode kaart, voor Vieira na een aan slag op Park, brak uiteindelijk het verzet van Arsenal. Omdat Rosenborg op hetzelfde mo ment een gelijkspel afdwong te gen Panathinaikos overleefde PSV het laatste kwartier in een staat van ongekende euforie. PSV: Gomes; Ooijer, Alex, Bouma en Lee; Van Bommel, Cocu en Vogel (65. Beasley); Park, Sibon en Farfan. ARSENAL: Lehmann, Lauren, Touré Campbell en Cole; Ljungberg, Fabre gas, Vieira en Pires (69. Hoyte); Reyes (63. Van Persie) (81. Flamini) en Hen ry BASKETBAL Vrouwen, eredivisie. Wildcats - Grasshoppers 67 - 48. Probuild - Celeritudo 74 - 53. DAMMEN Izjevsk (Rus). WK tweekamp. Mannen, negende partij: Georgiev (Rus) Tsjizjov (Rus) 1-1. Stand na negen van de vijf tien partijen: 10-8. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3563, 24 november. 13, 16, 18, 21, 25, 33, 34, 35, 45, 46, 47, 52, 54, 60, 66, 67, 69, 72, 77, 78. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Moskou. Fed Cup. Halve finales, stand na eer ste dag: Frankrijk - Spanje 2-0. Golovin - Medina Garn- gues 6-3 6-3. Dechy - Sanchez Lorenzo 6-2 6- Groningen. Challenger. Eerste ronde: Wessels (Ned/8) - Fischer (Dui) 6-3 6-1. Groep E. PSV (Ned) - Arsenal (Eng) 1-1 (1-1). 8. Ooijer 1-0. 31 Henry 1-1. Scheidsrechter: Fandel (Dui). Toeschouwers: 35 100. Rode kaart: 65. Lauren (Arsenal, 2x geel). 78. Vieira (Arsenal, 2x geel) Gele kaart: Ooijer (PSV). Ljungberg (Arsenal). Rosenborg BK (Noo) - Panathinaikos (Gri) 2-2 (0-1). 16. Konstantinou 0-1, 68. Helstad 1-1, 71. Skacel 1-2, 76 Hestad 2-2 Scheidsrech ter: De Santis(lta) PSV 5 3 1 1 10 5- 3 Arsenal 5 1 4 0 7 6-5 Panathin. 5 13 16 7-7 Rosenborg 5 0 2 3 2 5-8 Laatste wedstrijden, dinsdag 7 decem ber: Panathinaikos - PSV, Arsenal - Ro senborg. Groep F AC Milan (Ita) - Sjakhtar Donetsk (Oek) 4-0 (0-0). 52. Kaka 1-0, 53. Crespo 2-0, 85. Crespo 3-0, 90. Kaka 4-0. Groep G. Anderlecht (Bel) - Valencia (Spa) 1-1 (1- 1). 19. Corradi 0-1, 24. Wilhelmsson 1- 1. 48 Di Vaio 1-2 Werder Bremen - Inter Milan (Ita) 1-1 (O- 0). 49 Ismaél 1-0 (strafschop). 55 Martins 1-1. Inter Bremen Valencia Anderlecht AC Milan Barcelona Celtic Sh. Donetsk 0 1 12 10- 3 1 1 10 9-4 1 3 4 4-10 0 4 3 3-9 Laatste wedstrijden, dinsdag 7 decem ber: Celtic - AC Milan, Sjakhtar Donetsk - Barcelona. 5 2 1 2 7 6-8 5 0 0 5 0 4-14 Laatste wedstrijden, dinsdag 7 decem ber: Inter - Anderlecht, Valencia - Werder Bremen. Groep H. CSKA Moskou (Rus) - FC Porto (Por) 0-1 (0-1). 28. McCarthy O-l. Bijzonderheid: Ignasjevitsj mist in 35e minuut straf schop voor CSKA Moskou. wronki/gpd - De winter moet nog invallen, maar AZ richt de blik al op volgend seizoen. Twee selectiespelers, Miel Mans en Reinier Robbemond, hebben te horen gekregen dat ze per direct mogen vertrekken. „We denken dat ze niet de stap kunnen maken naar het niveau dat AZ nastreeft. Daarom zien we voor hen geen toekomst meer bij onze club", zei Martin van Geel gisteren in Wronki. Daar speelt AZ vanavond zijn tweede wedstrijd in groep F van de UEFA-Cup. Mans (26) heeft nog een contract tot 2007, ter wijl de verbintenis van Robbe mond (32) dit seizoen afloopt. In januari zet Van Geel de vol gende stap naar volgend sei zoen. Dan gaat hij om tafel met spelers van wie het contract af loopt: Fortes Rodriguez, Bus- kermolen, Van Galen en Nelis- se. Hoewel concrete aanbiedin gen niet zijn gedaan, houdt de clubleiding terdege rekening met het vertrek van spelers. De prestaties van AZ blijven bij de grote clubs niet onopgemerkt. Scouts van gerenommeerde Europese clubs bezoeken de laatste weken steevast de thuis wedstrijden van AZ. De vraag is natuurlijk hoe ver AZ, en dus voorzitter Scheringa, kan gaan om spelers te behou den. „Ik denk dat hij dit elftal heel graag bij elkaar wil hou den", zegt Adriaanse. „Zo doet hij het ook met zijn museum. Als hij zijn mooiste schilderij wil houden, dan houdt hij het. ook al biedt iemand er nog zo veel voor. Maar ik moet wel zeggen dat een schilderij iets anders is dan een speler. Een schilderij heeft geen eigen me ning, een speler wel. En als een speler van AZ een aanbieding van een Europese topclub krijgt, kun je hem waarschijnlijk moeilijk tegenhouden." brugge/anp - Onder toeziend oog van Michel Platini moet FC Utrecht vandaag in België vech ten voor de laatste kans op het bereiken van de derde ronde van de UEFA-beker. De Franse oud-voetballer, tegenwoordig lid van het uitvoerend comité van de FIFA, huldigt voor aan vang van de wedstrijd tegen Club Brugge de Belg Gert Ver- heyen, die tegen Utrecht zijn 80ste Europese wedstrijd voor Brugge speelt. Brugge heeft in Oekraïne een valse start gehad. De Belgen verloren daar hun eerste duel van Dnjepr Dnepropetrovsk (3- 2). Vanavond speelt Brugge pas de tweede wedstrijd in de twee de ronde. Utrecht kan slechts terugblikken op twee nederla gen, bij Real Zaragoza en thuis tegen Dnjepr. De ploeg van trainer Foeke Booy moet dus wel, vandaag in het Jan Breydel Stadion. Met naar verwachting 23.000 toe schouwers op de tribune treedt Utrecht hoogstwaarschijnlijk aan in het vertrouwde systeem met drie spitsen. Brugge han teert dezelfde speelwijze. Booy weet nog steeds niet of hij kan beschikken over aanvaller Hans van de Haar, die nog herstelt van een ziekte. „De kans is 50 procent dat hij kan spelenal dus Booy gisteren na de laatste training. Met een gelijkspel is Utrecht af hankelijk van de andere resul taten, bij winst kan de club thuis tegen Austria Wien in de laatste wedstrijd nog een goede kans maken op de derde ronde. heerenveen/anp - SC Heeren- veen wacht vanavond in het Abe Lenstra-stadion tegen VfB Stuttgart een loodzware klus. Het elftal van trainer Matthias Sammer (begroting 67 miljoen euro) bestaat uit veel sterspe lers. Desondanks vreest Hee- renveen-coach Gertjan Verbeek het UEFA-Cupduel met de Duitsers niet. „Mijn voorganger Foppe de Haan heeft het duel VfB Stuttgart - Benfica voor me bekeken. Hij was niet onder de indruk. Stuttgart won weliswaar met 3-0, maar speelde heel sta tisch. Het is belangrijk om niet op achterstand te komen, want dan trekken ze zich massaal te rug. We zijn niet kansloos. Het spel van Stuttgart is te controle ren", aldus Verbeek. Heerenveen verloor in poule G van het UEFA-cuptoernooi eer der dit seizoen met 4-2 van Benfica. Ongeacht het resultaat van vandaag blijft de kans aan wezig in Europees verband te overwinteren. „We zullen dan van Dinamo Zagreb en SK Be- veren moeten winnen. Om op safe te spelen, hebben we tegen Stuttgart een punt nodig. Daar reken ik ook op", zegt Verbeek. Chelsea 5 4 1 0 13 9-1 Paris SG 5 1 2 2 5 2-5 Porto 5 1 2 2 5 2-5 CSKA Mosko 5 1 1 3 4 2-4 Laatste wedstrijden, dinsdag 7 decem ber: FC Porto - Chelsea, Paris SG - CSKA Moskou. VOLLEYBAL Rijswijk. Top Teams Cup. Mannen Groep B: Omniworld (Ned) - Bratislava (Slw) 3-1 (25-14 23-25 25-23 25-19). Groep C: VK Kladno (Tsj) - Ortec Nesse- lande (Ned) 3-0 (30-28 25-20 25-20). Vrouwen Groep B: Longa'59 (Ned) - Zeiler Köniz (Zwi) 3-1 (25-22 25-18 17-25 25-18) Milaan/ANP - De Italiaanse wielrenner Michele Bartoli stopt met wielrennen. De 34-ja- rige coureur van de Deense CSC-formatie maakte dat giste ren tijdens een persconferentie in Milaan bekend. „Ik heb te weinig motivatie om verder te gaan", verklaarde de voormalig Italiaanse kampioen. De ambitie verdween door de vele pijntjes, vooral in schouder en rug, die de renner kwelden. „Ik ken de oorsprong niet van al die pijntjes", zei Bartoli, „Misschien zijn ze wel veroor zaakt door al die pillen die ik tijdens mijn loopbaan heb ge slikt." Bartoli won in zijn carrière ze ven klassiekers: Ronde van Vlaanderen, Amstel Gold Race, Kampioenschap van Zürich, Luik-Bastenaken-Luik (2x) en Ronde van Lombardije (2x). Daarnaast veroverde hij twee keer de wereldbeker, in 1997 en '98, en werd twee keer derde op het WK (1996 en '98). In totaal behaalde de wielrenner uit Pisa 55 overwinningen bij de profs. Overwinningen in de Ronde van Frankrijk, waaraan hij vijf keer deelnam, waren er niet bij. Wel won hij twee etappes in de Ronde van Italië. Bartoli stond te boek als een specialist bij uit stek in de eendaagse koersen. Bartoli werd in 1992 prof bij Mercatone Uno. Hij bleef daar drie jaar voordat lui overstapte naar MG. In 1998flfetste hij een seizoen voor Asics waarna Ma pei hem inlijfde. In september 2001 trok hij het shirt van Fassa Bortolo. In 2004 werd CSC van Bjarne Riis zijn laatste werkge- dresden/anp - Dynamo Dres den zoekt zijn heil in een wel heel bijzondere therapie om degradatie uit de tweede Bun- desliga te voorkomen. De club laat zijn spelers met enige re gelmaat drie minuten plaatsne men bij -110 graden in een vriescel. Volgens clubarts Hegner wordt het centrale zenuwenstelsel ge prikkeld door de extreme kou, ondergaat het lichaam een schokreactie en komen er ge- lukshormonen vrij. De 'patiën ten' (zijn spelers) voelen zich verfrist en worden gehard. Hegner zegt een optimaal effect te kunnen bereiken als de spe lers drie uur voor de wedstrijd de vriescel induiken. Trainer Franke heeft over dat laatste echter zijn veto uitgesproken. De aanschaf van de vriescel van anderhalf bij anderhalve meter kostte de club 165.000 euro. Dolle vreugde in het stadion van PSV. De Eindhovenaren zitten de in de volgende ronde van de Champions League. Foto: ANP/Robert Vos

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 23