Frans Bauer tekent Hoe motiveer je een gabber? exclusief bij TROS MEDIA 'Ik mis het kamerlidmaatschap niet' Lastige linkseDan Rather stopt ermee Jezus redt met Josefin AVRO-dj ingehaald door zijn ziekte 'Promotie voor Nederlandstalige muziek' Remkes: Media moeten uitkijken den haag - Minister Remkes van binnenlandse zaken wil dat de media terughoudend zijn met publicaties over personen die beveiliging krijgen. In het Radio 1-programma De Och tenden kwalificeerde de WD- bewindsman gisteren foto's van beveiligde woningen als 'de kat op het spek binden'. „Het uit lokken van risico's moet wor den voorkomen", aldus Rem kes. Terughoudendheid bij de media kwam deze week ter sprake tijdens een ministerieel overleg over de nasleep van de moord op Theo van Gogh. Nieuwe directeur voor Endemol Hilversum - Het amusements bedrijf Endemol heeft een op volger aangewezen voor me- diaondememer John de Mol. De onderneming maakte giste ren bekend dat Peter Bazalgette de nieuwe creatief directeur wordt. Die functie had De Mol tot 1 mei dit jaar. Bazalgette is sinds 2002 de topman van de Britse tak van Endemol. Daar voor was hij bij dit bedrijf als creatief directeur actief. donderdag 25 NOVEMBE! Hilversum - De TROS krijgt voor de komende driejaar het eerste recht op programma's met Frans Bauer. De populaire zanger heeft zich verplicht voor programma's rond zijn persoon eerst aan de TROS denken. Heeft de zender er geen trek in, dan kan hij naar een andere omroep. „Bauer en de TROS hebben dit contract afgesloten met name om gezamenlijk Nederlandsta lige muziek te promoten, die beide partijen een zeer warm hart toedragen", aldus een TROS-woordvoerster. Huib Boermans, mediadirec teur van de 'Grootste familie van Nederland' is opgetogen: „Met Frans halen we een fami lieman bij uitstek binnen. Wij zijn er enorm trots op dat hij zijn medewerking wil geven aan programma's voor de TROS. Zijn populariteit is onder onze achterban gigantisch groot." Het contract is een gevolg van onder meer het programma 1000 Sterren Stralen dat elke zaterdag op Nederland 2 wordt uitgezonden. Het bevalt Bauer prima bij de TROS: „Het is fan- tastich om in het land op te tre den en om te zien hoe blij ik mijn fans maak met mijn mu ziek. Maar ik vind het ook erg leuk om televisie te maken. Bij het maken van De Bauers heb ik beel plezier gehad en nu bij 1000 Sterren Stralen is het heel leuk om jonge artiesten te mo gen begeleiden. Bij de TROS voel ik me ontzettend thuis. Ik ga al jaren mee op de ledenrei- zen en ervaar dan dat de groot ste familie van Nederland echt bestaat." Eind oktober won Frans Bauer de Televizier-Ring met De Bau ers op RTL 4. Een tv-vervolg bij de TROS zit er voorlopig niet in. De zanger heeft het momenteel veel te druk met 1000 Sterren Stralen. Bovendien verwachten de zanger en zijn vrouw Maris- ka nog een kleintje. WAAR ZIJN ZE GEBLEVEN? Eens waren ze beroemd, nu zie of hoor je weinig meer van ze. Hoe zou het toch met die Bekende Nederlanders van weleer zijn? Vandaag: Wim Mateman (59). door John Bruinsma Rijswijk - „Het wethouderschap is ónverge- lijkbaar met het kamerlidmaatschap. Een wethouder bestuurt, een kamerlid bedrijft politiek. Al wist ik dat wel omdat ik ook al tien jaar wethouder in Aalten was voordat ik voor het CDA in de Tweede Kamer kwam. Wat ik in Rijswijk doe, lijkt eigenlijk nog het meest op het burgemeesterschap in de tijd dat ik in Oost-Gelderland politiek actief was. Ik ben dan wel wethouder voor het CDA, maar ik probeer boven de partijen te staan. Ik moet een omvangrijk bezuinigingspak ket binnenhalen. Op een totale begroting van 130 miljoen euro moet 9 tot 10 miljoen worden gesnoeid. Mijn drijfveer? Belang stelling. Betrokkenheid. De samenleving moet een beetje netjes lopen, vind ik. Ik ben voor orde. De burger moet erop kun nen rekenen dat de overheid haar zaakjes regelt. Maar ja, Nederland is onderdeel van Europa en heeft niet alles meer alleen voor het zeggen. En de tegenstellingen in het land zijn scherper geworden. Ik ben negentien jaar lid geweest van de Kamer. In de aanloop naar de verkiezingen van 1998 wilde partijvoorzitter Helgers van het CDA de fractie vernieuwen. Op zich was ik daar niet tegen. Maar ik vond en ik vind het nog steeds niet terecht dat ik daar het slachtoffer van ben geworden. Het ging mij met name om de selectieprocedure voor de kandidaatstelling. Die vond ik een aanfluiting. Mensen wegsturen omdat ze er al een aantal jaren zitten, zo werkt het niet. Op die manier gaat veel broodnodige erva ring verloren. Ik heb er geen trauma aan overgehouden. Het is te lang geleden. Bovendien ben ik niet iemand om met wrok door te blijven lopen. Ik heb destijds wel de emoties be leefd die bij zo'n afscheid horen. Die pleeg ik ook wel kenbaar te maken. Dat heb ik toen óók gedaan, toen Helgers me belde om te vertellen dat ik geen plek op de kan didatenlijst kreeg. Ja, dat heb je kunnen zien op tv. Ik zou het nu weer net zo doen. Ik vind niet dat ik me rancuneus heb ge dragen. Ik heb gedaan wat ik moest doen. En daarna was ik het kwijt. Met Helgers heb ik geen contact meer. Hij zit ook niet meer in de politiek. Ik ben hem een halfjaar nadien wel tegen het lijf gelo pen. Toen zei hij dat het hem speet wat er gebeurd was. Hij heeft zelfs gezegd dat 'ie me had moeten laten zitten, dat 'ie zich te veel door het principe van 'drie termijnen is genoeg' had laten leiden. Vond ik groots van hem. Ik mis het kamerlidmaatschap niet. Ik vind dat ik in die bijna twintig jaar als kamerlid best veel dingen heb kunnen doen. Al met al kijk ik niet ontevreden te rug. Ik ben bevoorrecht geweest'dat ik de kans kreeg het te doen. Ik kijk wel naar de dag van morgen, laat daar geen misverstand over bestaan. Ik ben 59 jaar, maar ik ben nog niet van plan met werken te stoppen. Dat zit niet in de aard Hilversum - De 18-jarige Sher- lon helpt een oude dame in haar pantykousen en doet een poging haar coupe netjes in model te brengen. Bij het ont bijt worden de dame en haar medebewoners door de 17-jari- ge Anita van koffie en thee voorzien. Donny (19) bedient 's avonds bij een chic diner. De beschrijving doet denken aan gewone jongeren met een bijbaantje in een verzorgingste huis. Maar schijn bedriegt. Het zijn fragmenten uit het nieuwe reality drama Gabbers Gas ten, dat vanavond op Yorin van start gaat. De ouderen die in het programma optreden zijn de lichamelijk gehandicapte gasten van een Rode Kruis-va- kantiehotel. En het zijn geen goedgemutste vrijwilligers die hen van alle ge makken voorzien. Nee, de ou deren dienen als oefenmateri aal. Voor tien ontspoorde rand groepjongeren die worden op geleid tot vrijwilliger voor het Rode Kruis. Zo is de Brabantse Anita in het dagelijks leven een 'hardcore gabber', die ondanks de leerplicht haar dagen op straat slijt. Ook Sherlon uit Almere en aan staand vader Donny (Voorburg) hebben het naar school gaan tijden geleden afgezworen. Ze leven van een uitkering. Met hun zeven leeftijdsgenoten is het niet anders gesteld. Linda (21) over haar niet-werkende leventje: Mijn leven is één grote vakantie. Ik sta op wan neer ik dat wil, doe wat ik wil." De 17-jarige Ted heeft net drie maanden cel achter de rug. Over Michel (19) wordt verteld dat hij veel drugs gebruikte. Gabbers Gasten laat zien hoe de tien 'gabbers' in drie weken worden klaargestoomd om een week lang zelfstandig het va kantiehotel te runnen. Maan den of jaren deden ze niet veel meer dan op straat rondhangen en herrie trappen. Nu gaan ze maaltijden bereiden en serve ren, hotelkamers schoonmaken en het belangrijkste: de van hulp afhankelijke gasten helpen bij het opstaan en slapen gaan, De gabbers en gastheren uit Gabbers Gasten voor het Rode Kruis-zorghotel. Foto: GPD/Ton Kas! licht. aan- en uitkleden, toiletbezoek en wasbeurten. Het programma-idee komt van het Rode Kruis. 'Amusement met een boodschap' noemt de hulporganisatie de realityserie. De jongeren beschikken im mers over een vrij onzekere toekomst. Door op deze manier werkervaring op te doen, ma ken ze meer kans op een rede lijke baan. En daarbij hoopt het Rode Kruis kijkers te inspireren tot het doen van vrijwilligers werk. Hoe nobel dit streven ook, het moet natuurlijk wel interessan te en leuke televisie opleveren. En de acht afleveringen zijn ze ker niet gevuld met beelden van jongens en meisjes die braaf rolstoelen duwen en bingo avondjes leiden. In tegendeel. Met een hoop gemok en ge scheld doorlopen ze het leer proces. Alleen al op tijd op het werk verschijnen blijkt bijzon der moeilijk. Een enkeling komt gewoon helemaal niet. Zo verkennen Carlos en Tho mas liever de omgeving op een gejatte fiets dan dat ze hotel gasten aan de bar van drankjes voorzien. Voor 'wasles' is ook niet veel animo. Bij wijze van oefening moeten ze eerst elkaar wassen. „Dat gaat echt te ver", vindt de volumineuze Linda, die bovenal niet op tv wil ver schijnen in haar badpak. De kijker die niet gediend is van grof taalgebruik kan beter de af standbediening bij de hand houden. 'Thuis' in de villa waar de gabbers samen moeten le ven, komen alle frustraties en irritaties eruit. 'Fokking' blijkt ieders favoriete bijvoeglijke naamwoord. Vooral de 18-jari- ge Damanja schreeuwt er heel wat los wanneer ze haar omge ving verwijt niets aan het huis houden te doen of beschuldigt van horlogediefstal. De camera legt alles vast. „Vooral in het begin ben je je er constant van bewust dai'e r|Jd mera op je is gericht", vi 'a 1 Sherlon naderhand. „Oi,as lijkt groot, maar dat viel Dor tegen. Je hebt tien jong» 'lss C een teamleider, een psy 'an b' én een hele cameracrev acht staan niet bepaald onoj fn- in een hoekje." Erg veel rekening met el houden ze niet. De 'hari muziek staat veelal op h t hoogste standje, het sta 1 blauw van de rook. „He een crèche", vertelt Lira 0 °P een week is het dan ook iei}'3 jj voor drastische maatrej 5 Joim OSt WO n. 17.2 iaat 1 tyen. 1£ nd. 20 .20.3 Co. 2 en. 22 )-uitsl Piek 3. lijt hoi )oorlo| ouma; Om het gezelschap wat ne bij te brengen onder "a een halve dag legertrairi is exemplarisch voor de ke weg die de jongeren rie afleggen. Kim Hartman Gabbers Gasten, Yorii IN MEMORIAM Wim Mateman: „Ik zou het net zo doen als het me weer overkwam." Foto: GPD/Cees Zorn van het beestje. Mijn contract als wethou der loopt tot 2006. Ik verzeker u dat ik ook daarna nog actief zal zijn. Alleen weet ik nu nog niet wat dat zal zijn. De politiek is on voorspelbaar. Een comeback in de Kamer? Daar heb ik nog nooit over nagedacht. Ik zie wel wat er op mijn weg komt. Een plekje op de lijst-Wilders? Ik ben het CDA trouw gebleven. Daar voel ik me thuis. Ik heb ook nooit overwogen de partij de rug toe te ke ren. En het is niet makkelijk wat dit kabinet moet doen. Ik ben blij dat ik niet in de schoenen van Balkenende sta." Woonplaats: Rijswijk Was bekend door: Kamerlidmaatschap voor het CDA (1979-1998) Hoogtepunt: Einde aan het automatis me van gemeentelijke herindeling Dieptepunt: De verkoop van Fokker aan DASA Verdient nu de kost met Wethouder fi nanciën in Rijswijk Nog wel herkend op straat: Ja Voor het laatst in de bladen: Geen idee Hilversum - Tien jaar geleden wist radiopresentator Wim Rig- ter nog te genezen van een her sentumor, maar slokdarmkan ker werd hem fataal. Woensdag overleed de Haarlemmer op 37- jarige leeftijd. De ziekte werd in februari dit jaar bij de AVRO-dj geconstateerd. Wim Rigter werd vooral bekend door het programma Arbeidsvi taminen op Radio 3, dat hij van 1997 tot 2001 presenteerde. Op televisie kondigde hij in het programma Toppop Nonstop oude clips uit de jaren zeventig en tachtig aan. Na vijfjaar stop te hij met het ochtendprogram ma op de radio. Van Bon Jovi kreeg hij 'pukkels', en hij was het uitdelen van de befaamde 'pluimen' aan de baas van de dag ook zat. Na zijn vertrek bij Arbeidsvitaminen ging Rigter aan de slag als de eerste oplei dingscoördinator van de pu blieke popzender. „Veel pre sentatoren zijn geneigd alleen maar gas te geven en vergeten normaal tg praten", zei hij in een interview. „3FM moet het juist hebben van de verschei denheid van presentatoren." Zelf was hij ontdekt door Peter Holland bij een Amsterdamse piratenzender. Na een dienst verband bij de VARA kwam hij terecht bij de AVRO waar hij 's nachts zijn radiocarrière begon. Daar werd hij behoorlijk in het diepe gegooid, stelde hij achter af. „Eigenlijk is er in de sfeer Wim Rigter 1967 - 2004 van begeleiding nooit iets ge beurd. Een hele generatie pre sentatoren is voor de leeuwen geworpen en heeft het zelf moeten uitzoeken." Voordat de slokdarmkanker zich bij hem openbaarde, was Rigter weer 's nachts in de stu dio te vinden, bij het program ma AVRO's Nachtdienst. Ook was hij te horen als verslagge ver voor het Radio 1-program- ma '1 op de Middag'. Vrienden, kennissen en luiste raars werden de afgelopen tijd via een weblog op de hoogte gehouden van de laatste ont wikkelingen rondom zijn ziekte. Op de site, een initiatief van een vriend, deden Rigter en zijn vrouw opvallend open verslag van de diverse kuren, operaties en de laatste onheilstijdingen van de artsen. Begin september maakte de presentator bekend dat er uitzaaiingen in zijn bot ten waren ontdekt. Dat bleek zijn 'doodvonnis'. „De kanker heeft ons keihard ingehaald", schreef Rigter. „Hoelang we nog hebben weet niemand. Het is een tijdbom zonder klok- kie erop dat zegt wanneer de ontploffing is." Ruim zevenhonderd mensen reageerden via de weblog op dit bericht. Ook veel collega's leef den mee met de dj. 3FM-disc- jockey Giel Beelen wenste hem half juli in zijn ochtendpro gramma nog voorafgaa een zware operatie alle diezelfde avond draaid 'j van Inkel op Radio Ver< j voor Rigter het numme 1. Living Years' van Mike Mecanics. Tien dagen liet Rigter via de intern» weten dat zijn gezondhi achteruit ging. Hij kon meer lopen en de hasj ook niet meer voor dat beter voelde. Toch daclfl nog wel een tijdje vol t» houden. Wim Rigter was begin nog met zijn vrouw en dochtertje te gast in he '®J programma PaPaul vai 9° Leeuw. Rigter vertelde pijn om zijn gezin in d» moeten laten, en het fe ook zijn zus aan kankei Zelf verloor hij zijn mo aan die ziekte op jonge Als ik straks God tegei sla ik hem op zo'n bloe wijze dat in vergelijkinj!n Passion of the Christ e» ring van Sesamstraat is boos ben ik." De dj was er overigens overtuigd dat hem nog gelijke ontmoeting staa pL wachten. „Het is ook hichi nemelijk dat er hierna 1 niets is. Dat er een turn licht is om mensen nie t. niek te laten raken, ma 2 het aan het einde toch wordt. En dat je dan ge rugkeert als mestkever, ui CAN1 /AS. 0 15.3 lircus I 6.00 F 16.15 16.1 ly festi itkick. 18.2 e hoe kakke Terza in alt Rep Dooi 09.0 new york/anp-rtr-dpa - Toen de cruci ale staat Florida in de Amerikaanse ver kiezingsnacht van begin deze maand naar de Republikein George W. Bush ging, was Dan Rather één van de eersten die op de televisie in klare taal zei dat de Democratische kandidaat John Kerry het Witte Huis nu eigenlijk wel kon ver geten. Toch kon het boegbeeld van het avondjöumaal van de Amerikaanse zen der CBS daarmee niet de indruk wegne men dat hij op de hand van de Demo craten was, een indruk eigenlijk al heel lang om hem heen hing. Dinsdag maakte de beroemde verslagge ver bekend dat hij in maart ontslag neemt, en het was een voorval uit de re cente verkiezingsstrijd dat hem de das omdeed. Rather (73) kwam in septem ber namelijk onder vuur te liggen door het verschaffen van foute informatie over het Viemam-verleden van presi dent Bush. Hij presenteerde in zijn pro gramma memo's die zouden bewijzen dat Bush als lid van de Nationale Garde maar weinig deed. De latere president zou bovendien het hand boven het hoofd zijn gehouden, waardoor hij niet naar Viemam hoefde. CBS moest later verklaren dat de zender de echtheid van de documenten niet kon bewijzen. Ook Rather moest zich publiekelijk verontschuldigen. De nieuwsman zei toen al met zijn bazen te hebben gesproken over een eventueel vertrek, omdat zijn geloofwaardigheid een flinke dreun had gekregen. Samen besloten zij destijds de uitkomst van de presidentsverkiezingen af te wachten. Nu die bekend is, heeft Rather zijn con clusies getrokken. Al ten tijde van Richard Nixon wist de journalist conservatief Amerika stevig tegen de haren in te strijken. Roemrucht is een persconferentie in verkiezingstijd, waarin Nixon de lastig doorvragende Rather toebeet of hij soms ergens ver kiesbaar voor was. „Nee, meneer de pre sident. U wel?", was het antwoord. En toen Rather een vraag aan Nixon ooit in leidde met de opmerking dat hij hem stelde 'met alle respect voor uw presi dentschap', hakte Nixon terug: „Dat zou dan iets heel nieuws zijn." Reed Irvine, ten tijde van Ronald Reagan een invloedrijke conservatieve criticus, vond Rather zó vooringenomen, dat hij de campagne Can Dan ('blik Dan in') begon. Ook op internet is Rather vaak het mikpunt van kritiek van rechts. De site www.ratherbiased.com (niet alleen een verwijzing naar de naam van de journalist, maar letterlijk ook 'nogal par tijdig') doet alles om de reputatie van 'li beral' Rather te besmeuren. Rather begon zijn loopbaan in 1950 als verslaggever in Texas. In 1962 kwam hij bij CBS, waar hij vele wereldleiders in terviewde, inclusief iedere president van Eisenhower tot en met Bush junior. Be roemd werd hij ook door het verslag dat hij deed van de moord op John F. Ken nedy in 1963. In 1972 volgde hij de Wa- tergate-affaire. Rather had kort voor de Amerikaanse invasie in Irak bovendien als enige Amerikaan een interview met de Iraakse dictator Saddam Hussein. Rathers ontslag geldt alleen voor het avondjournaal, waar hij bijna een kwart eeuw geleden de wereldberoemde Wal ter Cronkite opvolgde. Rather blijft wel meewerken aan de nieuwsshow 60 Mi nutes, meldt CBS. Wie hem gaat opvol gen is nog niet bekend. Namen die wor den genoemd zijn die van Witte Huis verslaggever John Roberts en 60 Minu tes-correspondent Scott Pelley. Dan Rather achter de 'newsdesk' van CBS. Foto: Reuters/John Paul Filo Hilversum - Timmerman Jozef schrikt zich een ongeluk als de vriendin van zijn zoon Jezus wordt gebeld op haar mobieltje. Een tijdmachine laat bijbels Nazareth herleven in de avon tuurlijke adventskalender Jezus en Josefine. In de hedendaagse inrichting waar hij is opgeno men komt een 12-jarige Jezus bij de dokter: „Mijn moeder zegt dat ik de zoon van God ben." Begrijpend knikt de psy choloog hem toe. „Heb je pro blemen thuis?" Jezus:Ach, Jo zef drinkt nogal veel wijn." Daar komt de aap uit de mouw, denkt de psycholoog. „Is hij ge meen tegen jou?" „Nee, maar het valt nog niet mee om al dat water in wijn te veranderen." Een tripje door de tijd wordt mogelijk als de 12-jarige Josefi ne in de antiekwinkel van de satanische Thorsen een tijdma chine ontdekt. Josefine zou op dat moment maar wat graag Christus en het hele christen dom van de aardbodem laten verdwijnen. Ze is op 24 decem ber geboren en daardoor komt er nooit iets van haar verjaar dag terecht. Als haar klas het kerstverhaal op de planken brengt, wil zij daarom het liefst koning Herodes zijn. „Want die houdt ook niet van Jezus." Als ze de rol van Maria krijgt, vraagt ze zich af wat er zou ge beuren als de kribbe zó smerig was dat het kindeke komt te overlijden. Josefine reist af naar de werkplaats van Jozef waar een even oude, puberende Je zus dan timmermansleerling is. Samen keren ze terug naar het Denemarken van twee millen nia later, waar Jezus zich be wust wordt van de goddelijke taak die voor hem is weggelegd. En dat is linke soep! Thorsen lijkt in zijn opzet te slagen, want wie wil nog het lot van de hele mensheid op de schouders nemen als hij weet dat hij daarbij zal eindigen aan het kruis? Josefine dreigt de he le heilsgeschiedenis in de war te schoppen. In acute nood belt Jezus haar u reth met het mobieltje (jor heeft achtergelaten. H» 18.30 feest komt op het spel alsmede de hele werelt waar we in geloven. In een adventskalende afleveringen vol specia wordt duidelijk of kers jaar wel doorgang kan ;ST De kijkertjes blijven aa einde van elke afleverij kerstserie in spanning met een'cliff hanger', sprek een stichtelijke oproep *'°l' scherm flitsen Jezus ei van Denemarken naar en weer terug alsof het Het verhaal van Jezus 1 ne is zó zoet en zó mois je afvraagt wie er sinds t vinding van de tv nog heeft aan een domine» Bart van Zoelen Jesus en Josefine, Nedei 18.00 uur «lorge 1) Aus Wettei 10.: in Ene Heut 3.00 •Jagess. ft. 15.» \bente Talkst fünf. itter! for acl I.55E schat Pano I2.58 ARC Nachl 65. G Just .40 C - Die las M Bat Tage: Einde lorgei Volle "ierar; ion. :heibe maga; irbare I.16.C zum leutsc ZDF lenze islant 22." Tem lerlin 1 r. 01.» |er. 01 wirkl 04.0J lydreé 9-12 :iekm ie var :iek. i orgen ORC Hollar Hollar I.00 h belp Hollai oogi lio Nc JTRE is wa gd. 1:

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 10