ekraïne op rand burgeroorlog' 15% Illegalen opgepakt bij Hoogvliet in Alphen OFFICIËLE 3 1 J GAMMA IS VERNIEUWD KORTING Alphen: gevangenis voor criminele illegalen ipositieleider Joesjtsjenko laat zich inzweren als president iden plotseling kwistig t parkeervergunningen howroomkeukens inclusief ipparatuur tot 70% korting. LD-bus vandaag op Leidse markt Marco bezoekt Ali in 'Leidse Kuip' Dick Wansink overleden (61) IN LEIDEN FLEVOWEG Büch-veiling: 565.000 euro Feestelijke UIT morgen bij deze krant Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad WOENSDAG 24 NOVEMBER 2OO4 @0 SPEURDERS Plaats een speurderadvertentie in uw dagblad, mail naar: speurder@hdc.nl Tel.: (072) 519 6868 Fax (072) 519 6869 Geplaagde soap Het Glazen Huis uit lijden verlost Onduidelijkheid over de precariotarieven voor terrassen blijft Leidse connectie van Albert Einstein in Museum Boerhaave Veel zon Jeroen Straathof zet punt achter QJBZUslsj z sportief leerproces 6/7° U/4 onze correspondent 0 Reiding Oekraïne staat op de rand van een roorlog. Dat heeft Viktor Joesjtsjen- tegd. De oppositieleider, die volgens toriteiten de presidentsverkiezingen mdag verloor, legde in het parie gisteren - met zijn hand op de bij eed als president af. ier Janoekovitsj en diens aanhang 1 niet in het parlement aanwezig, kovitsj zou officieel de verkiezin- ebben gewonnen, maar Joesjtsjen- leschuldigt hem en president Koetsjma van grootschalige verkiezings fraude. De Oekraïense oppositie is van plan vandaag met vertrekkend president Koetsjma over de omstreden presidents verkiezingen te onderhandelen. De op positie wil met het overleg de groeiende politieke crisis bezweren, verklaarde op positieleidster Timosjenko tegen het Russische persbureau Interfax. Ook gisteren werd in Kiev weer massaal gedemonstreerd voor Joesjtsjenko. Beto gers die gisteravond opdrongen naar het presidentiële paleis werden ingesloten door oproerpolitie. Vertrekkend president Koetsjma betitel de de demonstraties gisteravond als een politieke farce. Hij eiste dat alle partijen om de tafel gaan zitten om tot een op lossing te komen. Joesjtsjenko gaf al eer der aan dat hij daar niets in ziet. President Koetsjma verwijt het Westen de spanningen in het land op te voeren door de presidentsverkiezing oneerlijk te noemen en een herziening van de uit slag te eisen. De VS, de EU en de Organisatie voor Vrede en Samenwerking in Europa (OV- SE) hebben hun beklag gedaan over het oneerlijke verloop. EU-voorzitter pre mier Balkenende liet Koetsjma gisteren telefonisch weten dat hij „betwijfelt of de voorlopige uitslagen de wens van de kiezers weergeven". Volgens Rusland moedigt de Europese Unie met haar verklaringen de oppositie aan tot gewelddadige en illegale acties. De Russische president Poetin steunt zittend premier Janoekovitsj. Gister avond zei de Russische minister van buitenlandse zaken echter dat Rusland zich niet zal mengen in interne Oekraïn- se gelegenheden. Verschillende provincies in het westen van Oekraïne rebelleerden door Joesjt sjenko tot winnaar uit te roepen. De re gering staat onder grote druk om de uit slag te herzien. alphen aan den rijn - De Ar beidsinspectie en de Vreemde lingendienst van de politie Hol lands-Midden heeft gisteren tien illegale werknemers aange troffen bij het distributiecen trum van Hoogvliet in Alphen aan den Rijn. De medewerkers die illegaal in het land verblij ven worden door de Vreemde lingendienst het land uitgezet. De arbeidsinspectie maakt pro ces-verbaal op tegen de werk gever. Bij de inval werden in totaal tweehonderd werknemers ge controleerd. Daarvan bleek dat negen werknemers illegaal in Nederland verbleven en één werknemer wel legaal in het land was, maar geen vergun ning had om hier ook te wer ken. Bij de controle werden di verse valse identiteitsbewijzen aangetroffen die de indruk moesten geven dat de betrok kenen legaal in Nederland ver bleven. Bij de actie waren een kleine vijftig medewerkers van de politie en de arbeidsinspec tie betrokken. De illegale werk nemers waren via vijf uitzend bureaus in dienst van Hoog vliet. Ook tegen deze uitzend bureaus wordt proces-verbaal opgemaakt. 1005 geen wachtlijsten meer ttr; x Dat noteus Waarsenburg Met ingang van het jaar zijn alle wachtlijs- ir parkeervergunningen den weggewerkt. De ge- te gaat per 1 januari bijna a vergunningen uitge lat betekent wel dat er r parkeerplaatsen voor cers van de stad overblij- moment hanteert de ge- e een uitgiftenorm voor —«vergunningen van 85 \t nt. Met andere woorden: Né 100 parkeerplaatsen in ld waar vergunninghou- ïogen staan - dat zijn be- vergunninghouderplaat- bk alle plekken voor be- parkeren - geeft de ge- te 85 vergunningen af. De nieuwe uitgiftenorm is 100 pro cent. Uit onderzoek is namelijk gebleken dat bezoekers van Lei den slechts beperkt gebruik maken van de betaalde par keerplekken in de stad. Dit komt onder meer door de po pulariteit van het park en mid denterrein aan de Haagweg en de steeds betere bezetting van de parkeergarages. Met het besluit om meer par keervergunningen uit te geven, werkt de gemeente niet alleen in één klap alle wachtlijsten weg, de extra vergunningen le veren ook meer geld op. De ge meente verwacht met de maat regel 32.000 euro extra binnen te krijgen, terwijl de daling van de inkomsten uit parkeermeters wordt geraamd op slechts 7000 euro. (advertentie) KeukenConcurrent organiseert woensdag, donderdag, vrijdag en 1 terdag een verkoop van showroomkeukens inclusief apparatuur. 1anleiding hiervoor is dat er plaats gemaakt moet worden voor de ieuwe modellen. Hierdoor moeten de showroomkeukens verkocht 1 rden met kortingen oplopend tot maar liefst 70%. Er zijn zelfs odellen die tegen ELK AANNEMELIJK BOD de showroom moeten verlaten. De verkoop is alleen bestemd voor PARTICULIEREN. Amstelveen: Maalderij 19. - Alkmaar: Noorderstraat 3. Hoorn: De Factorij 22. - Leiderdorp: Meubelplein 10. diagen: De Witte Paal 231. - Zaandam: Pieter Ghijsenlaan 11. Bel gratis voor onze overige adressen en openingstijden 0800-0233535 of kijk op www.keukenconcurrent.nl (s); De Leidsch Dagblad-bus trekt er vandaag voor het eerst op uit. Vanaf ongeveer half tien staat hij op de markt in Leiden, ter hoogte van het Stadhuis plein. In of bij de blauwe be stelbus bevinden zich enige LD-redacteuren, op zoek naar verhalen. Tips, ontwikkelingen, ergernissen, vragen en nieuw tjes kunt u bij hen kwijt. De re dacteuren gaan er onmiddellijk mee aan de slag. De eerste re sultaten staan in de krant van donderdag. AVRO-dj Rigter (37) overleden haarlem - Radiopresentator Wim Rigter (37) is gistermiddag overleden aan de gevolgen van slokdarm- en botkanker. Amper anderhalve week nadat de pre sentator van Arbeidsvitaminen en AVRO's Nachtdienst tijdens een daverend feest in Bloemen- daal aan Zee afscheid nam, raakte hij gistermiddag thuis in Haarlem in coma, alvorens de dood intrad. Rigter had een maandenlang, snel verergerend ziekbed achter de rug. Rigter laat een vrouw en dochtertje van twee jaar achter. Met zijn echtgenote hield de dj een ont roerend en treffend dagboek bij op internet. leiden - Rapper Ali B heeft in de Leidse Schouwburg gisteravond onverwacht bezoek gekregen van een oude bekende. Niemand minder dan Marco Borsato, vergezeld van zijn vrouw Leontien, kwam in Leiden kijken naar de theatershow 'Ali B vertelt het le ven van de straat'. Hoewel Borsato en Ali B het lied 'Wat zou je doen/Nooit meer een morgen' ooit samen in de Kuip zongen en er vervolgens de hitlijsten mee aanvoerden, liet Borsato zich op zijn vrije avond niet verleiden tot een duet in Leiden. Wel ging het duo na afloop gezamenlijk op de foto in de 'Leidse Kuip'. Pagina Kunst: Recensie. Foto: Mark Lamers COMMENTAAR (advertentie) STUDIE JEUGDZORG parlementair onderzoek de jeugdzorg in Nederland, uit politieke hoek, maar sector zelf komt het ver lens nauwgezet in kaart te en waarom het de afgelo- ren voortdurend is misge- 'ij de opvang van jongeren crisissituatie. Met hun p lijken de diverse hulp- tingsinstanties, gesteund rechters en artsen, nu ook beseffen dat er heel wat aan de jeugdzorg in Ne- id en dat pas maatregelen nodig zijn. root belang is dat duidelijk hoe het woud rganisaties in de uist beter kan functione- niet langer langs elkaar werkt. Of, nog beter, hoe uctuur van de zorg zo kan in versimpeld dat bij cala- len adequaat wordt inge- 1. Incidenten van het afge L half iaar Honlr aan H< half jaar - denk aan de van Savanna - hebben dan eens aangetoond dat mplexiteit van de jeugd- r mede toe heeft bijgedra- :w)apiat iedereen elkaar een aanstaart als het eropaan dat de sector het manifest 'Ge heim Geweld' op tafel heeft ge legd om orde op zaken te stel len. Dat daarbij naar het zware middel van een parlementair onderzoek wordt gegrepen, toont de ernst van de zaak aan, maar of het de daadkracht ten goede komt moet worden be twijfeld. De jongeren en hun ouders zijn er veel meer bij gebaat dat nu snel actie wordt ondernomen en een eind wordt gemaakt aan de verkokering binnen de hulpverlening. De eer ste signalen dat daar aan wordt gewerkt zijn inmiddels afgegeven door commissaris Van Eijck voor jeugd- en jongerenbeleid die in samen spraak met staatssecretaris Ross van volksgezondheid enkele concrete voorstellen heeft ge daan. Van de sector - maar ook van 'Den Haag* - mag worden verwacht niet langer te talmen en daarop in te haken. Haast is geboden, bewijzen onheilspel lende cijfers telkens weer. Een parlementair onderzoek zou die zo gewenste snelheid van han delen wel eens kunnen frustre- leiden - Dick Wansink, de drij vende kracht achter de Leidse Blues Jazzweek en voormalig eigenaar van Jazzcafé The Du ke, is maandag overleden. Hij was al geruime tijd ziek, maar de laatste tijd juist aan de bete rende hand en alweer volop be zig met de organisatie van Jazzweek van 2005. Begin dit jaar ging het evene ment wegens ziekte van Wans ink niet door. En hoewel hij een flinke jas had uitgedaan, zijn beide nieren moesten worden verwijderd, krabbelde Wansink langzaam weer op. Zijn overlij den afgelopen maandag kwam, ondanks de slopende ziekte die hem eerder velde, onverwacht. Wansink is 61 jaar geworden. Pagina R4: Mister Jazzweek wilde mensen bij elkaar brengen Feest t/m zondag 28 november a.s. OP HET GEHELE ASSORTIMENT ooma •Zie de voorwaarden in de bouwmarkt. Flevoweg 1, Leiden, www.gamma.com haarlem - De eerste van de drie veilingen van de boekencollec tie van Boudewijn Büch heeft gisteren bij het Haarlemse vei linghuis Bubb Kuyper 565.000 euro opgeleverd. Vantevoren was met een omzet van tussen de 400.000 en 600.000 euro re kening gehouden. Topper was een zeventiende- eeuws reisverslag door Oost-In- dië van J. Hartgers dat een richtprijs van tussen de vijf- en zevenduizend euro had en uit eindelijk voor 38.000 euro weg ging. „Er was veel belangstel ling en er zijn hoge prijzen ge haald", constateert directeur Jeffrey Bosch van het veiling huis tevreden. „Ik denk dat slechts zo'n tien procent van het boekenaanbod onverkocht is gebleven." De overige twee veilingen vinden medio 2005 bij Bubb Kuyper plaats. (advertentie) Met het oog op de komende feestdagen verschijnt morgen een superdikke UIT-bijlage. Feestelijk genieten met verhalen over feestmode, kerstversierin gen, kerstdecoraties, kerstkaar ten, uit eten, kerstcircussen, kerstfilms en een greep uit de theaterprogramma's en kerst concerten. Daarnaast een aantal pagina's met cadeautips en na tuurlijk de wekelijkse informatie over theater, concerten, musea, films en uitgaan. zin is het toe te juichen Adriaan Brandenburg door Nancy Ubert alphen aan den rijn - De nieu we gevangenis in Alphen aan den Rijn, die de grootste van het land wordt, is bedoeld voor illegale vreemdelingen die iets op hun kerfstok hebben. Burge meester Schoof deelde gisteren mee dat de bajes pertinent geen uitzetcentrum wordt voor asiel zoekers. De grootste gevangenis komt naast de bestaande penitentiai re inrichting De Geniepoort op de plek waar tot vorig jaar het asielzoekerscentrum stond. De nieuwe bajes, die 1300 ge vangenen kan herbergen, biedt werkgelegenheid aan ongeveer 780 personen. De Dienst Justiti ële Inrichtingen heeft in de nieuwe Alphense gevangenis in totaal zo'n 600 bewaarders no dig. Verder staan er vacatures open voor onder meer activitei tenbegeleiders en medisch per soneel. Pagina R3: 'Nieuw gevang geen gevaar voor Alphen' De ochtendkrant die weet of jouw ziekenhuis wel gezond is. Proef n« Leidsch Dagblad in de ochtend. 4 weken voor f 0 75 0 Ja, ik ontvang graag 4 weken lang iedere ochtend Leidsch Dagblad voor maar 9,75. Dat is nog geen 0,41 per dag! Postcode Plaats Geboortedatum Leidsch Dagblad. Antw nr 127, 1800 VB Alkmaar. Gratis tel. 0800 - 1711 E-mail: lezersservicei^hdc nl of surf naar www.leidschdagblad nl Deze aanbieding is geldig tot 31 maart 2005 Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1