Onderzoek naar gedrag van Sturing SPORT Aanstichter rel speelt dit seizoen niet meer Hans Vonk moet sturen en coachen Oud-Kamerlid Valk promoveert op AZ Koeman laat Ajax vrijuit spelen tegen Juve Van Basten: 'Selectie Kluivert komt dichterbij' Federer wint Masters Cup UITSLAGEN Leuke kerel enoorders n vrije dag 10AM - Ruud Gullit, de van Feyenoord, heeft Lij andaag een extra training ijn A-selectie ingelast. De iternational heeft de vrije ior zijn spelers geschrapt wede over de pijnlijke lederlaag zondag tegen J iningen (1-2). Ook moes- lU n manschappen zich gis- al vroeg in de Kuip mel- jor een pittige nabespre- jevolgd door een training, risk iandag werkt Feyenoord nen ial gesproken de oefen- in de middag af. ndinegoor zes ten uit roulatie oven/arnhem - Onder- eeft gisteren uitgewezen ïVennegoor of Hesselink s ebroken heeft in de wed- aal egen Vitesse. De aanval- 1 d{ |PSV is wel vier tot zes A uitgeschakeld. Hij viel )ee' g uit met een schouder- 238 ie. Peter van den Berg ;t vt lit kalenderjaar niet meer e voor Vitesse. De verde- noest zondag in het duel 31PSV vroegtijdig naar de 1 iet een voetblessure, uzii >operatie rik Larsson "A ON A - Henrik Larsson is 11111 e rest van het seizoen uit- ikeld. De 33-jarige Zweed ld°Barcelona werd gisteren 5 eerd aan een gescheurde sti md in de linker knie. Hij ee3 blessure zaterdag op in rac Istrijd tegen Real Madrid. nPc cheurde kruisband werd ,0^ t tijdens de kijkoperatie. aal| eedse international is al n s' de speler van FC Barce- lste e dit seizoen niet meer ikomt. Eerder liepen .Gabri en Edmilson ook 5 knieblessures op. ische keeper apt op dope dinsdag 23 NOVEMBER 2004 .H lizendste >ir Aiex it nd it L- Franky Vandendries- nt1 e doelman van de Belgi- 113 isteklasser Moeskroen, 'n ositief gereageerd op een 5Pe test. Hij onderging op 23 r na de wedstrijd tegen lo een controle. De be- 311 teeper heeft een contra- vei se gevraagd. Volgens zijn van left Vandendriessche po- 'aai ïtest door drie legale in- con van de clubarts tegen iel L htig nis Pocsik ;'o leden en est - In Boedapest is >za iterpolobondscoach vel Pocsik overleden. De a ir was van 1981 tot '84 J u oach van de Nederland- ne nenpoloërs. Hij werkte 201 leriode met spelers als Van Belkum, Aantjes en weerd. Pocsik werd 64 1?r et Oranje werd hij in lie' htste op het EK, vierde WK in 1982, zesde op het 1983 en zesde in het JT^sch toernooi van 1984 f1) ïgeles). Zelf won hij als l111? ran he Hongaarse ze- eI olympisch goud. door Egbert van der Weerd arnhem - Vitesse-trainer Edward Sturing heeft spijt van zijn emo tionele uitbarsting zondagmid dag tijdens de wedstrijd Vitesse- PSV. Naar het gedrag van de trainer wordt een vooronderzoek ingesteld door de aanklager van de KNVB. „In die paar minuten rond de rode kaart voor Michael Dings- dag ben ik té emotioneel ge weest. Ik was op dat moment té betrokken bij de groep en dat is niet goed. Als trainer moet je de rust bewaren en kunnen analy seren. Dat heb ik niet gedaan", aldus Sturing gisteravond in een reactie op het vooronder zoek van de voetbalbond. Sturing gaf gisteren meteen aan dat hij de eventuele consequen ties zal dragen. „Ik heb ervan geleerd. Het is me niet eerder overkomen en het zal me ook niet gauw meer gebeuren", al dus de 41-jarige trainer, die de ontlading na 67 minuten wijt aan een combinatie van facto ren. Verdediger Dingsdag kreeg een rode kaart op aanwijzing van de vierde official, een uit zonderlijk fenomeen in het Ne derlandse voetbal. „Het was hectisch, het gebeurde vlak voor mijn ogen en ik raakte even de controle over mijn emoties kwijt. Later op televisie heb ik het nog eens teruggezien en ik vond dat niet goed, maar ik ben ook maar een mens." Amper vier minuten na de rode kaart en de emotionele uitbar sting van trainers en spelers, raakte het publiek over de kook en beledigde scheidsrechter Ruud Bossen. Die legde de wedstrijd een kwartier stil. Om die reden is de aanklager be taald voetbal ook een onder zoek begonnen naar het gedrag van voetbalclub Vitesse. Sturing voelt zich niet verant woordelijk voor het staken van de wedstrijd. „Ik hou me bezig met de wedstrijd, niet met het publiek. Je kunt wel een voor beeldfunctie hebben, maar die heb ik niet alleen. Er gebeurden op dat moment zo veel dingen tegelijk. Er werd een rode kaart gegeven, er was een dader, een slachtoffer, een vierde official, er waren twee coaches en spe lers. Dan kun je de schuld niet bij één man neerleggen. Denk je dat er anders niks was geroe pen?" Hoewel Sturing zijn woede af reageerde op de arbitrage, in clusief de vierde official, betwist hij de rode kaart niet. Dingsdag sloeg PSVer Gerald Sibon in het gezicht. „Ik was kwaad over een eerdere actie, niet vanwege de rode kaart. Die was terecht", aldus Sturing, die zondagmid dag ook nog riep dat Vitesse 'wordt gezocht' door de arbitra ge. „Wij spelen scherp, maar ik vind dat we wel erg veel kaarten krijgen. Als ik al die kaarten te rughaal, zijn er heel veel niet te recht. Maar goed, zo zullen meer trainers denken", aldus de coach gisteravond na een dagje extra media-aandacht. „De eerste keer dat zoiets mij gebeurt, staan direct alle came ra's erop en is het een landelijk item. Ik beschouw het maar als een leermoment." door Peter van Duyl turiin - Op zoek naar een nieuwe uitdaging waaide Hans Vonk aan het begin van dit seizoen zomaar binnen bij Ajax. Nog altijd ambitieus, maar doordrongen van het be sef dat hij als derde doelman voor speelmi nuten afhankelijk was van andere dingen dan zijn eigen kwaliteiten. Volkomen on verwacht rolde alle voorspoed echter zijn kant op en mag Vonk zich op dit moment eerste keeper van de landskampioen noe men. Vanavond speelt hij tegen Juventus. De ervaren goalie is een van de voornaam ste winnaars van de paleisrevolutie die een paar weken geleden in Amsterdam uitbrak. Het krediet van de jeugd was tot op de laat ste druppel verbruikt, ervaring en rust wer den de nieuwe toverwoorden. En juist daarvan heeft Vonk het nodige in zijn baga ge zitten. Hij kreeg de voorkeur boven Maarten Stekelenburg. Ofschoon Vonk geniet van zijn status als nummer één, vindt hij elke ophef overdre ven. „Het is duidelijk dat Stekelenburg en Lobont bij deze club meer toekomst heb ben dan ik. Ik ben bijna 35, heb ook maar een jaarcontract. Dus er komt automatisch een moment dat er weer gewisseld gaat worden. Alleen, ik weet ook hoe het in de voetballerij werkt: zolang het goed gaat, word ik echt niet gewisseld. Straks in de winterstop wordt de situatie ongetwijfeld heroverwogen. De keuze voor Vonk is niet eens gebaseerd op zijn kwaliteiten als doelman. De man met het Zuid-Afrikaanse paspoort moet vooral sturing geven aan een defensie, waarin tot een paar weken geleden veel te veel mis ging. In die coachende rol voelt Vonk zich als een vis in het water. „Het is mijn natuurlijke stijl van keepen. Ik ben veel met anderen bezig, zozeer zelfs dat de keeperstrainer af en toe zegt: let op, je moet ook nog ballen pakken. Dat heb ik altijd al gehad, ook al toen ik 21 was." De eerste weken van het seizoen waren vreemd voor hem. De keeper die bij Hee renveen boven elke twijfel verheven was, moest bij Ajax zowel Lobont als Stekelen burg voor zich dulden. Problemen gaf dat niet, voor Vonk was het een bewuste keuze. En alles is nieuw, dat compenseert een deel van het feit dat je niet speelt. Als je drie, vier jaar derde keeper bent, dan is het misschien niet leuk meer. Nu zijn de trai ningen nieuw, de omstandigheden ook. Dat maakt het interessant. Bovendien heb ik elke maand met Zuid-Afrika gespeeld, ik kwam ook nog wel aan wedstrijden toe." Vanavond in Turijn beleeft Hans Vonk een nieuw hoogtepunt: zijn Europese debuut voor Ajax. In januari wordt hij 35, maar in stadion Delle Alpi zullen de kriebels in de onderbuik bij de ervaren goalie toch duide lijk voelbaar zijn. „Ik heb met Heerenveen zes duels in de Champions League ge speeld. Maar toch ben ik wel zenuwachtig voor dit soort wedstrijden. Je zit bij een nieuwe club, je moet je weer bewijzen. Ik kan het me niet veroorloven slecht te kee pen. Die druk is er wel." eybalbond ™igt naam itie6 en - De volleybalbond r t0' o gaat per 1 januari ver gtv Volleybal Nederland. 0|naamswijziging wil in- lirecteur Ted van der reiken dat de nationale albond een herkenbaar straling krijgt. Het is een ilannen waarover de aad zich op 11 decem- et uitspreken. „Ik moet Ms uitleggen voor wie ik flensen denken aan de Z )e NeVoBo heeft niet de n baarheid die de KNVB Jbeeld wel heeft aldus Valk. renstijn gaat tot Peking iam - Judoka Deborah L^eJistijn heeft besloten haar an toch voort te zetten u llympische Spelen in in 2008. Eerder zag het er tdat ze medio volgend 'jJer] t haar sport zou stop- Athene won Gravenstijn de afgelopen zomer sch brons. amsterdam/anp - Voor het eerst is een Nederlandse voet balclub onderwerp van een proefschrift. Historicus Gerrit Valk promoveert vandaag aan de Universiteit van Amsterdam op de geschiedenis van AZ. „AZ is de naam!", luidt de titel van de dissertatie van het vroe gere PvdA- Tweede-Kamerlid. Valk beschrijft vijftig jaar voet bal in Alkmaar. Ooit ontving Valk als directeur van het Alk- maarse archief de archiefstuken van AZ en van AZ'67 en Alk maar '54, de clubs die de huidi ge nummer twee van de eredi visie voorgingen. Tien jaar geleden kreeg de his toricus en voetballiefhebber het idee om er een studie van te maken. Maar door zijn Kamer lidmaatschap had hij er maar weinig tijd voor. AZ is zijn grote passie. In het onderzoek speelt de totstandkoming van het be taald voetbal in 1954 in Neder land een grote rol. Het betaald voetbal was een initiatief geweest van buiten de KNVB. De bond zag niets in be taald voetbal en vond dat een sporter geen geld met zijn sport behoorde te verdienen. Alk maar '54 was destijds een van de pionierende wilde clubs. Valk signaleert bij AZ veel be langstelling voor het proef schrift. Hij meent dat betaald- voetbalclubs zich over het alge meen weinig bewust zijn van hun historie. Turijn/ANP - Trainer Ronald Koeman laat Ajax vanavond in Turijn tegen Juventus vrijuit voetballen. De oud-intematio- nal acht zijn ploeg normaal ge sproken kansloos tegen de kop loper van de Serie A. Niet zo raar als je de cijfers van Juve be kijkt: dit seizoen incasseerde de ploeg slechts vier tegentreffers en in de Champions League wonnen de Italianen alle vier voorgaande wedstrijden heel koel met 1-0. Koeman gebruikt die weten schap om zijn team in de rol van underdog te duwen. „Nie mand verwacht dat wij hier zul len winnen. Dat kan positief zijn omdat de druk dan van de ketel is en we deze wedstrijd anders kunnen benaderen dan anders. In de thuiswedstrijd te gen Juventus hadden we ook meer verdiend dan de 1-0-ne- derlaag. De Amsterdammers kunnen in Turijn worden geholpen door de actuele stand van zaken in groep C van de Champions League. Juventus kwalificeerde zich al voor de knock-outfase van het toernooi. Daarnaast speelt de Turijnse ploeg ko mend weekeinde de belangrijke competitiewedstrijd tegen In- ternazionale. „Wellicht dat dat een voordeel voor ons kan zijn", bekende Koeman. „Aan de andere kant; ik heb de lijst met 26 namen bekeken en die is niet mis hoor. Maar het scheelt natuurlijk wel als bijvoorbeeld Nedved en Del Piero niet meespelen." Voor Ajax staat naast prestige ook de derde positie in de pou le nog op het spel. Wil Ajax ook na de winter nog Europees ac tief zijn, dan moet die plaats worden geconsolideerd. Koe man verwacht echter niet dat vandaag al een beslissing valt. „Zowel Juve als Bayem Mün- chen (tweede in de groep) speelt een thuiswedstrijd dre normaal gesproken gewonnen wordt. We moeten zorgen dat we in de laatste wedstrijd thuis van Bayern winnen, dan hou den we alles in eigen hand." Koeman liet gisteren op de laat ste persconferentie voor het duel tegen Juventus doorsche meren dat hij aanvallend wel licht met een verrassing komt. „We willen spelen om te win nen. Ik zeg nog niet hoe, want dat wil ik eerst met mijn spelers bespreken." Mogelijk geeft Koeman de pas 17-jarige Babel een kans als ba sisspeler. „Als je me een beetje kent, heb ik er niet zoveel pro blemen mee om zo'n speler in dit soort wedstrijden voor de leeuwen te gooien", aldus Koe man, die de aanvaller op de af sluitende training in zijn basis formatie opnam. Vermoedelijke opstelling Ajax: Vonk; Trabelsi, Grygera, Escudé en De Jong; Galasek, Van der Vaart en Maxwell; Rosales, Babel en Boukhari. den haag/gpd - Marco van Bas ten was een spits die het pu bliek op de banken kreeg. Als bondscoach is hij ook geen grij ze muis. Over Robin van Persie zei hij: „Ik heb hem zien reage ren bij het Nederlands elftal na een wedstrijd op de bank. Zoals hij liet merken dat hij het daar niet mee eens was, dat was niet goed." De bondscoach vindt dat Van Persie eerst moet gaan voetballen en pas dan in voet- bal-praatprogramma's moet gaan zitten. De bondscoach was gisteren te gast bij het RTL5-televisiepro- gramma Voetbal Insite. Hij zei, geheel in strijd met wat zijn werkgever KNVB uitdraagt: „Ik vind de aandacht voor lieden die gekke dingen roepen op de tribune (de spreekkoren, red.) overdreven." Meerdere keren tijdens de uitzending relativeer de de bondscoach de kouwe drukte om het voetballen heen: „Het gaat om het voetballen." Over de jonge generatie Neder landse voetballers was hij, zoals al eens eerder, weinig compli menteus: „Ze zijn te veel met auto's bezig, het moet om het voetballen gaan. Over de niet- selectie van Patrick Kluivert: „Hij heeft in zijn laatste periode bij Barcelona weinig gespeeld, nu speelt hij weer wat meer. Zijn selectie komt dichterbij." En over de keuze voor Danny Landzaat boven Mark van Bommel als middenvelder bij Oranje: „Danny is beter in het stuwen van de aanval en het helpen van de verdediging. Hij is meer allround. Landzaat loopt veel, heeft een goede mentaliteit. Ik heb tegen Van Bommel gezegd dat hij aan be paalde punten moet werken. Het zou niet juist zijn als ik hier zou zeggen welke punten." houston/anp/afp - Roger Fe derer heeft zondagnacht voor de tweede maal de Masters Cup op zijn naam geschreven. In het Amerikaanse Houston versloeg de Zwitser zijn Australische ri vaal Lleyton Hewitt in de finale met 6-3 en 6-2. Federer mocht voor zijn overwinning in het af sluitende toernooi van het ATP- seizoen 1,5 miljoen dollar prij zengeld naar huis meenemen. De 23-jarige tennisser sloot in Houston een bijzonder succes vol seizoen in stijl af. Hij won, inclusief Houston, elf toernooi en, waarvan drie grandslams (Australian Open, Wimbledon en US Open), versloeg 22 keer een speler uit de mondiale top tien en eindigde met een balans van 72 zeges tegen zes nederla gen. Zo succesvol is een tennis ser niet meer geweest sinds 1984, het jaar waarin de Ameri kaan John McEnroe 82 keer won en slechts drie keer ver loor. Federer won dit jaar zes keer van Hewitt, die één set won in al die keren. „Hij heeft me dit jaar behoorlijk de oren gewassen", zei de Australiër. door Jan van der Nat new york/leiden - De National Basketball Association heeft geen halve maatregelen geno men na de onverkwikkelijke vechtpartij afgelopen vrijdag tussen spelers van de Indiana Pacers en fans van de Detroit Pistons. Vlak voor het einde van de wedstrijd liep een op zich onschuldig opstootje tussen Ron Artest (Pacers) en Ben Wal lace (Pistons) uit op een massa le vechtpartij op het veld en op de tribunes. Nooit eerder is een NBA-wed strijd zó uit de hand gelopen en als het aan commissioner Da vid Stem, de grote baas van de NBA, ligt, zal dat ook nooit meer gebeuren. De betrokken spelers werden flink aangepakt. Artest mag de rest van het sei zoen niet meer spelen en zijn salaris - een slordige vijf mil joen dollar - zal niet worden betaald. Zijn ploeggenoten Stephen Jackson en Jermaine O'Neal, die ook fans te lijf gin gen, werden voor respectieve lijk 30 en 25 wedstrijden ge schorst. Ook zonder doorbeta ling van hun salaris. Vooral voor sterspeler O'Neal (niet te verwarren met Shaquille overi- Ron Artest van de Indiana Pacers is voor 73 wedstrijden geschorst. Foto: Reuters/Ray Stubblebine gens) tikt dat behoorlijk aan. Hij staat nog tot 2010 onder contract bij Indiana voor een totaal van ruim 126 miljoen dollar. Dat is 220.540 dollar per wedstrijd. Andere spelers kregen lichte schorsingen, bijvoorbeeld om dat ze van de spelersbank kwa men, hetgeen bij een opstootje standaard verboden is. Ook De- troits Ben Wallace kwam er ge nadig af. Hij blijft zes wedstrij den in burger. De reactie van Wallace op een stevige overtre ding van Artest op hem was de directe aanleiding. Bij Artest, die provocerend op de jurytafel was gaan liggen, sloegen echter de stoppen door toen een toe schouwer een beker drank over hem heen gooide. Bij de strafbepaling heeft, zo verklaarde Stern, meegespeeld dat met name Ron Artest in zijn vijf jaar als NBA-speler (hij be gon bij Chicago) een historie heeft opgebouwd als een 'lasti ge jongen'. Hij werd al diverse keren geschorst. Stem kondig de ook aan dat de bewaking in alle 30 NBA-arena's onder de loep wordt genomen, omdat beveiligingsmedewerkers vrij dag niet adequaat reageerden. De nu aan de kant gezette spe lers zullen straks hun loopbaan gewoon kunnen voortzetten. Nou ja, gewoon... Spelers die in het verleden zeer negatief in het nieuws kwamen, konden welis waar verder spelen, maar zijn getekend voor het leven. Kermit Washington, die in 1977 Rudy Tomjanovich, de latere coach van NBA-kampioen Houston, knock-out sloeg, was op slag kansloos om na zijn actieve car rière iets te gaan doen binnen de NBA. Hij slaagde redelijk als zakenman, maar: It'll be on my grave: 'The guy who hit Rudy Tomjanovich', zei Washington twee jaar geleden bij gelegen heid van het zilveren jubileum van wat in de Amerikaanse sportgeschiedenis bekend staat als 'The Punch'. Of neem Vemon Maxwell, de enige speler ooit, die verhaal ging halen bij een fan. In Port land had een toeschouwer met smerige opmerkingen, waarbij die aan het adres van Rafael van der Vaart kunnen worden geciteerd in een Sinterklaas rijm, het bloed onder nagels weggehaald bij de speler van Houston. Hij vloog tien rijen hoog de tribune op en ver bouwde het gezicht van de man. Met 'Mad Max', zoals zijn bijnaam niet voor niets luidde, liep het niet best af. Tijdens de laatste jaren van zijn loopbaan had hij een knipkaart voor de gevangenis: aanranding, het willens en wetens overbrengen van een soa, bezit van marihua na, verboden wapenbezit, het niet betalen van alimentatie, enz. BASKETBAL New York. NBA. Toronto Raptors - San Antonio Spurs 96-91, Phoenix Suns - LA Clippers 122-111, Boston Celtics - Seattle Supersonics 102-83, Miami Heat - Philadelphia 76ers 94-83, Detroit Pistons - Charlotte Bobcats 117-116 (na twee verlengingen). New York Knicks - Cleveland Trailblazers 97-93, Denver Nuggets - Dallas Mavericks 110-82, Sacramento Kings - Mil waukee Bucks 88-79, LA Lakers - Chicago Bulls 102-93. Oefa (Rus). WK-tweekampen Vrouwen, tweede set. derde partij: Kamyshlee- 4-2 voor Tansykkoetsjina, eerste set voor Ka- myshleeva (5-3). Mannen, achtste partij: Tsjizjov (Rus) - Geor- giev (Rus) 1-1 Stand na acht van de vijftien partijen: 9-7 voor Georgiev PRIJSVRAGEN Cavaliers 98-88. Houston Rockets - Portland va (Ned) - Tansykkoetsjina (Rus) 1-1 Stand Lucky Day 3561, 22 november 2. 5, 7, 8, 9. 15. 26, 31. 32, 38, 46. 49, 54. 55. 58,61,72,73,76, 80 (Onder voorbehoud van typefouten) Groningen. Challenger: Eerste ronde: Sijsling (Ned) - Huta-Galung (Ned) 2-6 7-5 6-1, Middelkoop (Ned) - Gi- cquel (Fra) 6-2 6-2 Engeland. Premier League Aston Villa - Tottenham Hotspur 1-0. ACHTERLIJN Die Geert Jan Bakker heb ik altijd wel een leuke kerel gevonden. De huidige assis tent-trainer van vv Noordwijk ken ik nog uit de tijd dat hij zelf een balletje trapte. Hoewel, met de kwalificatie 'balletje trappendoe ik Bakker ernstig tekort. De Noordwijker was een geweldige voetballer, hij speelde in het Nederlands elf tal onder 18 jaar, stond onder contract bij AZ. Graag mag ik vertellen over die prachtige schijnbeweging die hij maakte toen Noordwijk ooit oefende tegen het Neder lands elftal. Bakker stond te genover Edo Ophofen ik heb nooit een speler ernstiger in een schijnbeweging zien trap pen dan Ophof toen. De verde diger vloog hvee meter de ver keerde kant op, richting afras tering, en Bakker kon gewoon rechtdoor op het doel af. Van Ophof is daarna nooit meer iets vernomen. Zou iemand nog eens tussen de reclamebor den kunnen kijken op sport park Duinwetering? 'Hij zat als tennisspeler, ten- nisleraar, ladykiller, golfspeler, golfleraar, voetbalspeler, voet baltrainer en boerenbridger al tijd bij de eerste honderd van Nederland, maar hij haalde bij al die 'sporten' net nooit de absolute top', schreef colum nist Ruud Bröring in de krant van gisteren over Bakker. Over dat voetbaltrainerschap wil ik het nu even hebben. Bakker vormt sinds tu>ee jaar bij vv Noordwijk een trainers duo met Andries Wendt. Vorig seizoen bleef Noordwijk op het nippertje in de hoofdklasse, maar dit jaar heeft het tweetal de zaak op de rails. Als de ploeg zaterdag van Ajax wint, staat Noordwijk zelfs op een keurige vierde plaats. En er wordt bij vlagen nog aardig gevoetbald ook. Nu maakte Bakker een paar weken geleden bekend na dit seizoen te stoppen. Hij kan het trainerschap niet combineren met zijn werk als golfleraar. Daar geloof ik helemaal niets van. Als op dinsdagavond Noordwijk traint. Bakter nog even mee kan doen, hij aan het werk kan met een aantal topamateurvoetballers, zou hij liever op de driving-range staan om een golfrecreant te Ieren de bal met een ijzertje ze ven niet 100 maar 105 meter weg te slaan? Ik denk dat Bakker het zat is, de kritiek, het geouwehoer van de vijfde colonne, het gezeur van de supporters. Dat is jam mer voor Noordwijk. Want met twee trainers uit het eigen nest, oud-voetballers als Sjaak Sluis en Arnold Reinders in het technisch management en een voorzitter, Theo Sweers, die zelf topvoetbal speelde, staat er een aardige basis om in de toe komst succes te boeken. Bakker moet dus blijven(En Wendt ook) yyillem Spierdijk Hans Vonk, derde doelman van Ajax, staat vanavond tegen Juventus onder de lat. Foto: Hans van Weel

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19