Ikea Leiderdorp nog niet zeker 0 0 0 3 REGIO 79 75 99 •lieuwe confrontatie in Oegstgeestse woontorensoap 4H Veroordeling na dodelijk ongeval in Wassenaar R3 Kloof tussen meubelbedrijf en regiogemeenten heeft de grootte van één voetbalveld Kledingatelier Schoolstraat kan geen kant op 'Gemeente Voorschoten weet niet waarover zij praat' Vrijspraak van vrouwenhandel om im T5Ü *L89 Graag gedaan. Super deBoer T75 n'o doodt eenden Voorschoten LH ishandeling Leiderdorp itljji ierdorp - Twee mannen uit kkel hen aan den Rijn en Leiden run een 17-jarig meisje uit Al- 100 ?n zijn gewond geraakt bij te n i vechtpartij op de Heinsius- [ven n in Leiderdorp. Zij hadden 15 in tevoren in het bowling- prij itrum boven de Winkelhof Zw i woordenwisseling gehad dii tdrie jongens. Toen zij, ge- oek ren, het drietal op de Heinsi- n v tan onieuw tegenkwamen, s. onnen de drie klappen uit te ;em en. De 19-jarige Alphenaar t o eg vermoedelijk met een ket sen plot klappen op zijn hoofd, wej irdoor hij enkele hoofdwon- oni i opliep. De Leidse jongen n z kneuzingen aan zijn nek op i de de Alphense werd tegen de voo nd geduwd, waardoor zij eui aafwonden opliep aan haar tran eën. De drie daders zijn de ma op twee brommers weg de eden. e iderdorpse r inpvijzen dvo iirdorp - De eigenaars van nooiste Leiderdorpse tuinen gen vrijdagavond een prijs, commissie 'Mooi Leider- lijk1 ggitf1 ale op len, qos p' heeft het afgelopen jaar r(X voor- en zijtuinen in het k, p geïnspecteerd en een lijst p winnaars samengesteld. Vi, dag om 19.30 uur zijn be- aa], [stellenden welkom in De ,e zenhof aan de Cor Gordijn- ;el. In de theaterzaal is een rlopende diavoorstelling, in deine zaal is er informatie onder meer tuinonder- id, bijen en ecologisch na- eheer. Tussen 20.00 en 10 uur verschijnen op het cherm de foto's van de tui- die Mooi Leiderdorp dit twee keer heeft bezocht, [leeisluitend wordt bekend ge- ix d ikt wie met een prijs naar gaat. Er zijn prijzen in de jx a gorieën kleine tuin, grote aanhoektuin, bijzondere tuin, len ertuin, ecologische tuin en xigf liste straat. Wethouder ks, "~l kenboer reikt de prijzen uit. irde Wereld ema in Rijnland len iin aan den rijn - Allerlei die inisaties die iets betekenen poli r de gezondheidszorg in i op rikkelingslanden presente- ple| zich morgen in de Alphense iging van het Rijnland Zie- volg huis. Met de informatie- ivon kt schenkt Alatus, de orga nisatie waar onder andere het land Ziekenhuis en de ver ingshuizen Leythenrode en shoorn onder vallen, aan- ht aan de campagne 'Toe- en g tot zorg voor iedereen!' De |@h tmatiedag valt midden in /eek van Internationale Ge- v dheid, waarin ruim veertig erlandse ziekenhuizen acti- iten organiseren. itil0 oekers zijn morgen van jag 0 tot 20.00 uur welkom in last restaurant van het zieken- 30 aan de Delftzichtweg. Om .fpj 0 uur begint daar boven- jg2j i een minisymposium dat uur duurt. and door urwerk den ierwoude - Een 13-jarige iger jen uit Zoeterwoude kreeg in voor elkaar om bij het afste- van vuurwerk in een wo- aan de Burgemeester lafidstraat, een binnenbrand- veroorzaken. De jongen is onbekend letsel naar het IC worden gebracht. De reer moest er aan te pas :n om de brand te blussen. earn kk( rd« >25( lei- crai idwi Na bij won dwf aarl is Vlif luis eni litie huil ord will tSi Ri'Iai dinsdag 23 november 2004 icHOTEN - De politie heeft afgelopen weekeinde drie igens uit Voorschoten opge- t omdat ze twee siereenden den gedood. De politie trof letsend aan met onder hun sen de dieren. Het drietal (15 17 jaar) was van plan de iden thuis op te eten. De po- ekon de jongens in de kraag ten na een melding van een uige dat iemand bij hotel- laurant De Gouden Leeuw eend onder een jas had ge- ipt. De jongens zijn verhoord regen een proces-verbaal r openlijke geweldpleging, nieling of diefstal en dieren- ihandeling. (advertentie) door Janneke Dijke leiderdorp - De komst van Ikea naar Leiderdorp is nog lang niet zeker. Ikea wil in Leiderdorp een vestiging ope nen van 27.000 vierkante meter, maar de regiogemeen ten willen maximaal 22.000 vierkante meter. Het is nog niet duidelijk of een van de partijen water bij de wijn doet om het verschil van het formaat voetbalveld op te lossen. De Leiderdorpse wethouder Laman laat weinig los over de onderhandelingen. „Er was al ruimte voor Ikea, maar nu zijn de voorwaarden wat duidelijker ge formuleerd. Het is aan Ikea om erop in te gaan." Ikea is duidelijk. „Het wordt een standaardvestiging van 27.000 vierkante meter", meldt marketingmanager H. van Trierum van het Zweedse woonbedrijf. De nieu we vestigingen die Ikea opent hebben ongeveer die omvang. Zo beslaat Ikea in Haarlem 28.000 vierkante meter. Tot nu toe sprak Ikea van 22.000 vierkante me ter in Leiderdorp. „Wij zijn nog steeds enthousiast om daar een vestiging neer te zetten. Stapje voor stapje lijkt het erop dat dat gaat lukken. Ik kan uiteraard niet zeggen wat de belemmeringen nog zijn." Volgens Van Trierum verkeren de onderhandelingen in de laatste fase, en duren ze vermoedelijk nog een paar maanden. De regiogemeenten (Leiderdorp, Leiden, Oegstgeest, Alkemade, Voorschoten en Zoeterwoude) hebben het echter over een ander formaat winkel van maximaal 22.000 vierkante meter. Om aan de bezwaren van Zoe terwoude tegemoet te komen, hebben de regioge meenten zelfs afgesproken dat er op maximaal 14.500 vierkante meter woonartikelen uitgestald mogen wor den. De rest is bestemd voor overige ruimtes, zoals magazijn en restaurant. Zoeterwoude had aanvankelijk bezwaren tegen een grote Ikea omdat de gemeente bang is dat Ikea klanten afsnoept van de Rijneke Boulevard, met als gevolg fail lissementen en leegstand in Zoeterwoude. Zoeterwou de wilde eigenlijk dat Ikea maximaal 15.000 vierkante meter zou beslaan maar is nu om, meldt een woord voerster van de regio Holland Rijnland, waarin de re giogemeenten verbonden zijn. De regiogemeenten hebben Zoeterwoude in ruil voor de steun beloofd dat ze bij de provincie lobbyen voor meer verschillende soorten winkels aan de Rijneke Boulevard. „Een die renspeciaalzaak mag nu bijvoorbeeld niet op de Rijne ke Boulevard. Daardoor kan de Rijneke minder levens vatbaar worden", zegt de woordvoerster van Holland Rijnland. „Dat kunnen we veranderen door bij de pro vincie te pleiten voor een ruimer vestigingsbeleid. Anneke Martijn: „Voorschoten is een boodschappen-dorp, geen shop-dorp." Foto: Henk Bouwman door Loman Leefmans voorschoten - Haar winkel an nex atelier in tweedehands kle ding is commercieel, maar voor ziet ook in een sociale behoefte. Jonge ouders en ouderen met een kleine beurs zijn bij haar kind aan huis, op de eerste ver dieping van een pand in de Schoolstraat. Daarom baalt eige nares Anneke Martijn-van Beve- ren dat de gemeente haar ver biedt om te verhuizen naar een nabijgelegen werkplaats aan de Treubstraat, op de begane grond. „Als je daarover in ge sprek raakt met de wethouder, dan blijkt dat hij geen idee heeft waarover hij praat." Om de 'weigerachtige houding' van de gemeente te begrijpen, is een duik in het verleden no dig, zegt de atelierhoudster. Haar vader begon in 1954 een zaak in kachels en betrok een pand aan de Schoolstraat dat aan de achterkant doorliep naar de Treubstraat. Het vijftig jarige jubileum werd onlangs nog gevierd. De zoons namen later de firma over die een aan tal jaren geleden werd verkocht aan een Wassenaars bedrijf. In de winkel van toen zit nu Bak ker Sport. Daarboven runt Anneke Mar tijn een kledingatelier, Krean- neke, waarmee ze in de voet sporen trad van haar moeder. Ze handelt in tweedehands kle ding en geeft er workshops en kinderpartijtjes. „Je begrijpt dat ik een aangepaste 'fanuliehuur' betaal, want anders was er geen droog brood in tweedehands kleding te verdienen." De brandweer kwam begin dit jaar met een reeks voorschrif ten om het pand veiliger te ma ken. Martijn moest tijdens noodzakelijke verbouwing uit wijken. Met toestemming van de gemeente betrok zij drie we ken lang een deel van de ver derop gelegen Gevers Deynoot- school die op de nominatie stond om te worden gesloopt. „Wat ik al verwachte, gebeurde ook. Het wemelde er al na een paar dagen van de rollators en kinderwagens. Ik draaide een weekomzet in twee dagen en mensen waren er blij mee, in deze economisch mindere tij den. Toen ik na de verbouwing terugkeerde, kwam het oude probleem weer boven; oudere dames komen de trap niet op. Daardoor gaat gebruikte kle ding ook relatief vaak en te vroeg terug naar de eigenaars of het goede doel. Ik heb drie MS- patiënten die niet langs kunnen komen bij een workshop." Om die problemen op te los sen, viel het oog van Martijn op de ongebruikte werkplaats van haar voormalige familiebedrijf. De door de gemeente als loods omschreven werkruimte staat leeg en is vanuit het winkelge bied niet te zien doordat het aan het einde van een steeg aan het Treubplein is gesitueerd. Kreanneke mag zich er niet ves tigen. „Volhangen mag ik het wel, er handelen niet. Zoals zo vaak in dit soort gevallen, schermt de gemeente met het zogeheten bestemmingsplan. Dat passen ze alleen aan als het hen uitkomt. Ik zou al tevreden zijn als ze me gedogen voor een bepaalde periode. Maar de ge meente vindt het onwenselijk als mensen zich in het poortje voor de werkplaats ophouden, terwijl er altijd bedrijvigheid op die plaats is geweest. En ik heb nou niet een winkel waar het enorm druk wordt. Verder zou mijn nieuwe atelier, dat ik eerst grondig wil verbouwen, een economische bedreiging zijn voor enkele andere winkels. Ik kan er hooguit één bedenken waarvoor dat eventueel het ge val zou zijn, helemaal aan de andere kant van de School straat. Hieruit blijkt nog maar eens dat de wethouder (PvdA'er Verschoor) niet weet waarover hij praat." Volgens Martijn ligt aan de kwestie ook het 'misplaatste ge dachte' ten grondslag dat het centrum een uitstraling tot ver buiten de gemeentegrenzen moet hebben. „Voorschoten is een boodschappen-dorp, geen shop-dorp. Het is een forens zonder aantrekkingskracht van buitenaf. Dus moet het dorp er zijn voor de grote winkelketens, maar óók voor de plaatselijke winkeliers." Eind deze maand buigt de plaatselijke gemeenteraad zich over de toekomst van Kreanne ke. Om haar verhuisplannen kracht bij te zetten, heeft de ei genares contact opgenomen met het plaatselijke Rode Kruis en de ouderenbonden. „Die steunen mij, maar hebben dat nog niet officieel kenbaar ge maakt." den haag/wassenaar - De Haagse recht bank heeft gisteren een Wassenaarder (57) veroordeeld wegens schuld aan een dode lijk verkeersongeval op de Oostdorperweg in Wassenaar op 22 september vorig jaar. Daarbij kwam een 74-jarige fietser om het leven. De Wassenaarder, die een tractor be stuurde, kreeg tachtig uur werkstraf en een voorwaardelijke rij-ontzegging van een half jaar opgelegd. De tractorbestuurder was al bijna een kwart eeuw in gemeentedienst en kwam nooit met justitie in aanraking, ook niet in verband met verkeersdelicten. Maar hij was die dag gaan rijden terwijl de grendel van de achterklep van de aanhangwagen defect was. Die grendel stak een kleine 20 centi meter uit. Toen hij een fietser voor hem zag op de smalle Oostdorperweg, besloot hij in te halen, terwijl hem ook nog een vrouw op een paard tegemoetkwam. Daardoor had de man maar weinig tijd voor zijn inhaal manoeuvre: hij moest snel terug naar de rechterkant van de weg. Door die laatste handeling kwam het fietsende slachtoffer tegen de zijkant van de aanhangwagen. Di rect daarna bleef de fietser hangen achter de kapotte grendel die in een hoek van ne gentig graden uitstak vanaf de aanhangwa gen. Hij viel met een harde smak op de grond en overleed korte tijd later in het zie kenhuis. Tijdens de behandeling van de strafzaak twee weken geleden had de officier van jus titie 150 uur werkstraf en een voorwaarde lijke rij-ontzegging van een half jaar geëist. den haag/hazerswoude - Een 44-jarige Nigeriaanse die was veroordeeld omdat ze een landgenote onder drei ging van voodoorituelen als prostituee zou hebben laten werken in een Hazerswoud- se seksclub, is in hoger be roep door het Haagse ge rechtshof vrijgesproken. De rechtbank in Den Haag had haar in augustus 2002 tot zestien maanden cel veroor deeld plus acht maanden voorwaardelijk. De vrouw ging in beroep omdat ze ontkende. De be handeling van dat beroep diende twee weken geleden. De hofaanklager eiste toen dezelfde straf als de recht bank had opgelegd. Op 12 november 2001 werd een 18-jarige illegale met de bijnaam 'Joy" te Hazerswou- de in seksclub Rijndijk 59 aangetroffen bij een inval door het Prostitutie Controle Team van de politie Hol lands Midden. Zij vertelde de agenten een schokkend ver haal. Niet de leiding van de seksclub zou haar onder druk hebben gezet, maar een stel landgenoten. In een flat aan de Kwangodreef in Utrecht-Overvecht zou het meisje op beestachtige wijze zijn verkracht bij wijze van ontgroening, om haar murw te maken voor het werk dat ze daarna moest doen: de hoer spelen in diverse seks clubs. Zij zou eerder ook al een gruwelijk voodoo-ritueel hebben moeten doorstaan waarbij het hart uit een le vende kip werd gerukt en in haar mond werd geduwd, zo vertelde ze. Ook zouden haar nagels rijn afgeknipt waar van met losse haren een 'voodoopakketje' werd sa mengesteld. Zo dwong de 44-jarige Nige riaanse de 18-jarige dochter van een vriendin tot prosti tutie in seksclubs te Hazers- woude, Haaksbergen en Eindhoven, althans zo luidde de aangifte van het slachtof fer. Maar de verdachte ont kende alles. Zij beweerde het slachtoffer alleen te kennen als een vriendin van haar ei gen dochter. 'Joy' had twee maal bij haar en haar Neder landse man gelogeerd, maar verder had rij geen bemoeie nis met haar, zo heeft de ver dachte altijd volgehouden. Tijdens de behandeling van het beroep twee weken hoorde het hof een aantal getuigen uit Nigeria die ont lastende verklaringen over de verdachte aflegden. Vol gens die getuigen kende het slachtoffer, anders dan rij had beweerd, de verdachte al uit Nigeria. Dat zou vol gens de verdediging de 'leu genachtigheid' van het slachtoffer aantonen. Raadsman Van Dijk van de verdachte beweerde dat het slachtoffer ook een motief voor een valse aangifte had: na die gruwelijke aangifte kreeg ze pardoes een ver blijfsvergunning. Het hof vond de zaak niet bewezen. Het hof vernietigde het von nis van de rechtbank en sprak de in Borsele woon achtige Nigeriaanse vrij. Zij zat een fors deel van de door de rechtbank opgelegde straf al in voorarrest uit. Ze gaat daarvoor een schadeclaim indienen bij justitie. Nancy Ubert toen al afgebouwd waren. Pro jectleider Dost van de gemeen te noemt het onjuist dat de tweede bouwvergunning op 'formeel juridische gronden' werd afgewezen. Burgemeester en wethouders dachten er net zo over en spanden een hoger beroep aan. Als de Raad van State vaststelt dat Oegstgeest die tweede bouwvergunning (net als de eerste) niet aan ontwikkelings maatschappij Jos Jansen had mógen toekennen, krijgen de Poelgeest-bewoners een be langrijk wapen in handen. Dan staan de woontorens er illegaal. Niet dat de bewoners van de te genoverstaande dure huizen denken dat de flats nog afge broken worden als ze een rech ter daarom vragen. Maar ze hebben dan wel het bewijs in handen waarmee ze bij de ci viele rechter een forse schade vergoeding kunnen eisen. Voor wie de soapopera heeft gevolgd en maandagmiddag de 'afievering bij de Raad van Sta te' bekijkt, lijkt het op een her haling van zetten. Nog steeds draait het om het Ontwikke lingsplan Poelgeest dat van 1996 dateert. De gemeente mist een bestemmingsplan voor de wijk waaraan bouwaanvragen getoetst kunnen worden. De Raad van State heeft twee jaar geleden daarover al eens een uitspraak gedaan toen de partij en elkaar troffen in het hoger beroep dat te maken had met bouwvergunning nummer één. De staatsraad besliste toen dat het ontwikkelingsplan als uit gangspunt dient omdat dit de enige ruimtelijke onderbou wing is. Dus wordt er in Den Haag opnieuw gebakkeleid over het ontwikkelingsplan, dat voor beide partijen van cruciaal be lang is. In dat document staat over de flats onder andere geschreven: 'De torentjes rijn vijf zes lagen hoog en bevatten twee wonin gen per bouwlaag'. Jos Jansen heeft er op sommige lagen tweeënhalf gebouw en op an dere etages weer één. In totaal rijn er meer woningen dan ge middeld twee per laag. Vraag is of de torens ranker wa ren uitgevallen als de bouwer was uitgegaan van twee wonin gen per bouwlaag. De gemeen te en de bouwer zeggen dat het allemaal niets had uitgemaakt. De bewoners denken daar vol komen anders over. Buurman Van der Giesen: „Wij hadden ons huis nooit gekocht als we wisten dat deze flats er zouden komen." 50% korting op alle speculaas vers uit eigen oven bijv. Speculaasbrokken per stuk 150 gram 50% korting op alle oerbroden bijv. Oerbrood zonne heel 50% korting op Super de Boer Vruchten- en Suikerbroden bijv. Rozijnenbrood 500 gram Super Choconut cake per stuk 500 gram Wat je vers haalt is lekker. En het leuke is dat ons beste vers ook zéér voordelig is, want onze prijzen zijn altijd laag. Aanbiedingen geldig t/m 28 november 200H. Prijswijzigingen, drukfouten ef/of uitverkocht voorbehouden bijv. Mueslibrood 500 gram

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15