SERVICE SPEURDERS ®0 Groene sandwiches k V V Zachter Dé oplossing voor uw zoektocht! HOC 160 maandag 22 NOVEMBER 2g CD VAN DE DAG Genre: funk/new Orleans The Neville Brothers Walkin' In The Shadow Of Life Virgin/EMI 72438 66473 2 o It's a family affair, zong Sly Stone al. Bij de uit New Orleans afkom stige Neville Brothers is het familiebedrijf allesbepalend. De solo carrières van Art, Cyril en zelfs neefje Ivan (en hij had iets van Len ny Kravitz) zijn in de loop van ruim 35 jaar ondergeschikt geraakt aan het familiebandje. Dat is niet zo vreemd, want The Neville Brothers staan niet alleen in het in praktijk brengen van New Or- leans-funk, maar behoren sowieso tot de beste 10,15 live-attrac ties ter wereld. Hun platencatalogus is niet van hetzelfde hoge ni veau, maar op deze nieuwe cd staan enkele onwaarschijnlijk sterk gebrachte stukken. Zo zullen alleen deze veteranen in staat zijn om de Holland-Dozier-Holland-klassieker Ball Of Confusion nog beter uit te voeren dan The Temptations. Woedend zingen Art, Cy ril, Charles en Aaron om beurten de klassieke regels over vreemde lingenhaat in onze onveranderd gebleven revanchistisch gebleven samenleving. Net zo op zijn plaats is het muzikale gebed Kingdom Come dat Cyril schreef met U2's Bono over aids of de beatbox-uit voering van Frank Farian's Rivers Of Babylon. BOEK VAN DE DAG Onderwerp: huwelijk Yvonne Kroonenberg Wat rijmt er op huwelijk? uitg. Contact Prijs: €10,00 Gruwelijk en afschuwelijk! Opnieuw heeft Yvonne Kroonenberg een pakkende titel gevonden voor een verse bundeling van haar columns. Na Alle mannen willen maar één ding, Alles went behalve een vent, Kan ik hem nog ruilen?, Zij houdt van hem. Hij ook, Het zit op de bank en het zapt en Meneer, als ik u zie heb ik zo'n zin in ruzie haar zevende. Is de toon deze keer anders? Nou nee. Een wil lekeurige greep: 'Over mannen valt niet veel te zeggen. Ze zijn grauw of uitdrukkingsloos en als ze jong en dynamisch voorbij ve ren in goedbedoelde kleren, trek ik evengoed mijn neus op: ijdel tuit.' Of, in een column als contactadvertentie voor een vriendin: 'Haar kinderen zijn volwassen. Haar ex niet.' Een boek voor lief hebsters, kortom. En dat zijn vrouwen die zich er al lang bij heb ben neergelegd dat de man tot een in de evolutie ver achtergeble ven diersoort behoort. KOKKERELLEN Voor 12 stuks Wanneer u de groene sandwi ches nog een keer doorsnijdt, le vert dat 24 appetizers op die vooral goed smaken bij straffe dranken zoals gin, aquavit en wodka. Ingrediënten 12 dunne sneetjes wit(casino)brood; 1 bosje waterkers, ca. 50 gram; 75 gram verse roomkaas, zoals Mon Chou; 1 eetl. crème fral- che; 1 theel. ge raspte mieriks wortel, eventueel uit blikje of potje; zout; witte peper uit de molen; 2 eetl. fijngeraspte Zwitserse (Glarus) kaas, uit kuipje. Bereiding Pluk de blaadjes van de waterkers. Spoel ze in ruim koud water. Dom pel ze daarna on der in kokend wa ter en neem ze onmid dellijk daarna met behulp van een schuimspaan uit het hete water. Laat de blaadjes op keu kenpapier uitlékken en zoveel mogelijk opdrogen. Hak de blaadjes fijn en wrijf ze daarna door een fijne zeef. Vermeng de puree van water kers met verse roomkaas (op kamertemperatuur), crème frai- che en mieriks wortel. Roer alles tot een gladde massa. Voeg even tueel zout en/of peper toe. Bestrijk zes sneet jes brood met het groene mengsel. Strooi de Zwitser se kaas er over. Leg de andere sneetjes er op. Verwijder daarna de korsten van het brood en snijd de dubbele sneetjes diagonaal door. Presentatie Schik de sandwi ches op een met een (papieren) servet beklede schaal. Tip Vervang mieriks wortel door Zaan- se mosterd en neem fijngeraspte overjarige Goudse kaas in plaats van de groene Zwitserse kaas. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: In beide richtin gen op de A58 tussen knooppunt De Baars en knooppunt Bata- dorp en op de A28 tussen knooppunt Hattemerbroek en Harder wijk. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A9 bij Beverwijk en A27 bij Oosterhout. Dinsdag: A2 bij Vught en A59 bij 's-Herto- genbosch. Woensdag: Al 2 bij Duiven en A67 bij Eersel. Donder dag: A2 bij Nederweert en A29 bij Oud-Beijerland. Vrijdag: A7 bij Marum en Al2 bij Ede. Zaterdag: A2 bij Waardenburg en A6 tussen Lemmer en Swifterbant. A30 bij Ede en A73 bij Boxmeer. Legenda 1000 Luchtdruk(mbar) Isob; I -10° -5° 5° 10° 15° 20° 25° 3i Koufront imms Warmtefront HET WEER <3 (300 r^ittrootr r <3 zon licht bewolkt bewolkt door Jan Visser Vandaag ligt er een hogedrukgebied duidelijk ten zuiden van onze streken en krijgt een lagedrukge bied met daaraan verbonden een regenzone het voor het zeggen. Bovendien komen de isobaren, de lijnen van gelijke luchtdruk, dichterbij mekaar en dus zal ook de wind wat aan kracht winnen. Een herfstachtig weertje krijgen we dan ook. De dag begint grijs met veel wolken en uit die be wolking valt ook regen. In de loop van de namiddag wordt het droger. Geheel droog is het echter niet na de passage van de regenzone. Een enkele bui weet zich door de mazen van het net te begeven, maar aangezien buien nu eenmaal een plaatselijk feno meen zijn, valt het best mee. Tussendoor is er dan zelfs plaats voor een opklaring. Positief hierbij is dat het gevoelig zachter wordt met middagtemperaturen van ongeveer 12 graden. Wel is het zo dat er een ste vige westenwind staat, aan zee vrij krachtig tot krachtig en in het binnenland hoofdzakelijk matig van kracht. Er kunnen windstoten voorkomen. Vannacht verandert heel weinig. Een dik wolkenpak ket omhelst onze streken en dus is er van opklarin gen weinig sprake. Het kwik daalt naar 9 graden. De wind draait naar het westen tot noordwesten en zwakt een fractie af, al blijft er geheel de nachtperio de een redelijke wind staan. Morgen bevinden we ons aan de noordoostelijke rand van een hogedrukgebied. Hierdoor komt de stroming van over de Noordzee en drijven er soms veel wolkenvelden voorbij. Plaatselijk valt wat lichte neerslag. Er staat minder wind en het kwik klimt op nieuw naar redelijke waarden van ongeveer 11 gra den. Woensdag en donderdag is het rustig met eerst nevel of mist. Daarna probeert de zon zich door het wol kendek te forceren. Op donderdag zal dat gemakke lijker lukken. Bij een overwegend droog weerbeeld klimt het kwik naar maxima rond 9 graden. Na 5 Ab Niet het gevraagde woord invullen, maar een woord dat bestaat uit ters van het gevraagde woord in dezelfde volgorde min 1 letter. (B.v Omschrijving "dierenverblijf". Antwoord zou zijn "stal", maar ingt moet worden "sta"of "tal". Welke van die twee het moet worden, ken uit de kruisende woorden.) (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders@hdc.nl Tel.: 072 519 68 68 Fax: 072 519 68 69 Horizontaal: 1. Onheil; 5. schoollokaal; 7. voortdurend; 8. tweetal; 9. scheepsstuur; 11. zoete, kleverige massa; 14 WE hout; 16. lokspijs; 17. wisselborgtocht; 18. bestemming; 19. verkeerd; 20. tennisterm; 22. zitje bij een café; 25. dio 'J^j saurus; 27. erkentelijkheid; 29. nut; 30. spijskaart; 31. eer, Verticaal: 2. Wedren; 3. verzekeringspapier; 4. oogziekte; 5. bevestigingsmiddel; ó.hoekpilaster; 8. rustig; 10. gehaliP gewas; 12. Europees land; 13. mirakel; 15. eentonig; 16. 19. knaagdier; 21. opdracht; 22. vorstenzetel; 23. toestand luee rust; 24. slang; 26. ongaarne; 28. wier. Oplossing van zaterdag: Horizontaal: 1. Luxe; 4. tred; 7. on; 8. the; 10. ne; 13. pittoresk cht- 16. nr; 17. lc; 18. klep; 19. adat; 20. ut; 22. kl; 23. zichtbaar; 25 27. app; 29. Ie; 30. sneu; 31. Isar. Verticaal: 1. Lomp; 2. un; 3. et; 4. te; 5. en; 6. deuk; 9. hoon; 11. stretch; 12. geldkas; 14. inlui; 15. scala; 21. step; 23. Zeus; 24. roer; 26. in; 27. au; 28. pi; 29. la. 1 h; u I c 19.C ogo ML den fed!

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20