Willemen wijst Foreholte de weg SPORT 7 >orting Trigon knokt zich naar gelijkspel LZ 1886 incasseert grootste nederlaag van het seizoen Slechte beurt korfballers TOP De Zijl-LGB/Vivax is modale hoofdklasse ontstegen Idoorn en jriksen sterk - Ralph Apeldoorn i Atletiek) heeft zijn pres- n vorig jaar bij de Ze- ivelenloop in Nijmegen irbeterd. Vooral dankzij rk laatste stuk was hij 38 en sneller dan in 2003 om 49.20). In het inter- jle veld eindigde hij net de eerste vijftig. Vetera- lph p van Duijvenvoorde de lAtletiek) en Hans Wub- ry BV '36) eindigden niet op ter elkaar ook nog bij de lek londerd. Van Duijven- eii legde de vijftien kilome- 50.18, Wubben had iseconden meer nodig, rouwen liep Martine litis ksen, ook van de Leidse Ide ing, een zeer sterke race. n, kon in het eind van de Ie jjrsnellen en finishte in als 33ste vrouw. lerli id ivoor d< ■Asam 'ZOI erlc iack - Nationaal kampi- Pe iesbeth Mau-Asam is te [hersteld van haar lichte sure. De Woubrugse ackster won de derde itiewedstrijd. Op de eter hield ze de opnieuw dende Annita van achter zich. Melanie de lit Leiderdorp eindigde 1( Ie. In de tussenstand m Doorn de ranglijst bij es aan. Niels Kerstholt de mannen te sterk voor ersteeg en Woubrugge- ibbert-Kees Boer. Door ist gaat hij ook aan kop hee lassement. ïale hah ihei Asten vierde jote Prijs titie nsport - Leopold van t de lijft goed presteren met ird Fleche Rouche. De intAjiter uit Duizel eindigde rate Prijs van Stuttgart Veijde. Dat leverde hem een op van 10.000 euro. Vo- aki (k in Brussel stuurde hij >s« rige Franse merrie naar plaats. Van Asten was daa llste German Masters in de [t nadrukkelijk uit op de 2. rijs, een dure auto. In de maakte hij in de haast va ringfouten. De sleutel- I de Mercedes waren Duitser Ulrich Kirch- bleef met Damhus Ca- ko nieuw foutloos en was 2n n seconde sneller dan loot Christian Ahlmann. as 1 ntse Belg Jos Lansink bol >rde. kvvi mte maandag 22 november 2004 160 Kim Geerlings vliegt een verdedigster van VHC voorbij. Foto: Henk Bouwman door Lukas van der Storm handbal - Het vrouwenteam van Foreholte heeft dank zij een ruime 34-23 zege op VHC de koppositie in de hoofdklasse B geconsolideerd. De Voorhoutse ploeg be gon in de druk bezochte eigen hal overrompelend, met een serie van vijf doelpunten. Na een spetterende eerste helft stond de thuisploeg al op een comfortabele 18-9 voorsprong. Meer dan een kwart van de Voorhoutse productie kwam op naam van Lindsay Willemen. De uitblinkster scoorde maar liefst tien keer. Ook in de breedte had trainer Menno de Klerk weinig reden tot zorgen: alle veldspeelsters troffen doel. Foreholte kan nu met ver trouwen uitzien naar de lastige bekerontmoeting met medekoploper Wings, dat met een 28-12 overwinning op Hellas 2 ook een goede generale kende. Het mannenteam van Saturnus was met 23-20 te sterk voor Snelwiek 2 uit Rotterdam. ,,We maakten in de eer ste helft te veel fouten in de dekking", zei trainer Ra- chid Abdellaoui. „In de tweede helft hebben we steeds met een of twee doelpunten voorgestaan en liep het beter." Volgende week treft Saturnus koploper DIOS. De vrouwen van Stompwijk '92 boekten uit bij West- landia 2 een vrij gemakkelijke overwinning (25-19). De formatie van trainer Tom van der Beek nam in de loop van de tweede helft een zeer ruime voorsprong. Daar na gunde Van der Beek iedereen speeltijd en kreeg zijn ploeg nog een aantal doelpunten tegen, maar de over winning kwam nooit in gevaar. De mannenploeg uit Stompwijk was in de uitwedstrijd bij EHC minder succesvol. Na een gelijkopgaande eer ste helft (10-10) deed het gebrek aan reserves de ploeg uiteindelijk de das om. De ploeg van Ria Kieft verloor met 23-20. „Aan het begin van de competitie hadden we door wat mutaties al een smalle selectie", zei zij. „Daarbij kwam dat vorige week een van de spelers een gebroken vinger opliep, waardoor we helemaal geen wissels meer hadden. Aan het eind van de wedstrijd neemt de scherpte toch wat af. Dat is jammer, want met een aantal verse krachten hadden we misschien toch een andere score op het bord kunnen krijgen." Remco Pabst was bij Rijnstreek de man van de wed strijd. Hij kwam maar liefst achttien keer tot scoren te gen het zwakke Roda. Na een rommelig begin - na ze ventien minuten was het pas 2-2 - liep de teller nog fors op naar 33-23. Trainer Wim Reijn was lovend over topscorer Pabst. „Maar hij was hier ook toe in staat door het spel van zijn teamgenoten", zei hij. Na een matige eerste helft bleken de vrouwen van Oa se te sterk voor de veteranen van Hellas 4. Na een ach terstand van enkele doelpunten kwam de ploeg uit Roelofarendsveen terug tot 8-8. In de tweede helft won de snelheid van de jonge ploeg van trainer Wim van Leeuwen het van de ervaring en techniek van Hellas. Oase won met 22-17 door Wim Siera waterpolo - LZ 1886 stapelt in de hoofdklasse nederlaag op nederlaag. Zaterdag incasseer de de ploeg van de niet te benij den trainer Michel van der Zeeuw de grootste van het sei zoen. De Leidenaars kregen in het Haagse Zuiderparkbad met 19-5 een flink pak op de broek van de koploper HZ/Zian. In de eerste periode kon LZ 1886 de schade nog beperkt houden (2-1) maar nadat de eerste scheurtjes in de zonever dediging kwamen, was het hek van de dam. De Leidenaars wa ren fysiek niet opgewassen te gen de Hagenaars die na een 6- 2 tussenstand in een kort tijds bestek direct doorstoomden naar 12-3. In de laatste periode incasseerde de nummer laatst van de hoofdklasse nog eens zeven doelpunten. Voor LZ 1886 scoorden Timo Bongers (2), Joeri Klein (2) en Mathieu Spros. Regerend kampioen AZC uit Al phen aan den Rijn won de thuiswedstrijd tegen ZPB met 8-6. De Alphenaren hadden duidelijk nog de midweekse be kerwedstrijd tegen Polar Bears in de benen. Behalve de te ver wachten vermoeidheidsver schijnselen was AZC ook niet ongeschonden uit de strijd ge komen. Zo had Kjell Boom een dikke snee op zijn jukbeen na een klap van Bas de Jong en zwom Kimmo Thomas met ge kneusde vingers rond in het duel tegen de ploeg uit Baren- drecht. Boom scoorde onlangs zijn blessure drie keer en nam uit een overtalsituatie de be langrijke 6-5 voor zijn rekening. In de laatste rondgang liepen de Alphenaren nog uit naar 8-5. De doelpunten kwamen verder van Niels Zuidweg (3) en Pieter en Chris Boot. Katwijk won met 9-5 van De Dolfijn. Een prima prestatie van de Katwijkers, die de nederlaag tegen De Gouwe blijkbaar goed hebben verwerkt. Na een voor zichtig begin (0-1) was het snel over met de tegenstand van het thuis nog ongeslagen De Dol fijn. Doelpunten kwamen van Alex Sieval (3), Hans van Duyn (2) en Ferry Spros (2), Christi- aan Teunisz en Wim Schaap. Sassenheim kwam in dezelfde tweede klasse ook al tot winst. De ploeg van trainer John Rem- kes won met 8-5 van De Vuur- sche. Het afinaken van de over- talsituaties was bij beide ploe gen het grote struikelblok. De thuisclub scoorde daaruit maar twee keer. In de laatste periode liep Sassenheim uit van 5-4 naar 8-5. Robert Kloos scoorde viermaal. Koudekerk won in de derde klasse voor de tweede maal op rij. Zaterdag werd VZV met 9-2 gedeklasseerd. In de eerste pe riode sloeg de ploeg van Mark Kimpel de eerste slag. De thuis club nam een 4-0 voorsprong. Wemer Stolk vertolkte weder om een hoofdrol; hij doelpunt te drie keer. Jeroen Wolvers en Jorrit Wulffers namen twee doelpunten voor hun rekening. Alkemade moest in Den Helder genoegen nemen met een 5-5 gelijkspel. De ploeg uit Roelof arendsveen liet in de slotfase een 4-1 voorsprong glippen. Ronald van der Tang haalde tweemaal doeltreffend uit. Vrouwen Hoofdklasser ZVL stelde stevig teleur door het cruciale duel te gen Nereus met 15-7 te verlie zen. Beide ploegen hadden tot nu toe vier punten verzameld en bij verlies zou een klassering bij de eerste zes een moeilijke opdracht worden. De Leidse startgemeenschap had het niet naar de zin in Zaandam. Zo kon trainer André Zandvliet na commentaar op de leiding in rukken en was ook Iefke van Belkum niet lang van de partij. Met drie persoonlijke fouten kon zij als snel de kant opzoe ken. Tussen de bedrijven door kwamen beide ploegen ook nog aan poloën toe, met Nereus als bovenliggende ploeg. Noeki Klein scoorde drie keer. Voor de vrouwen van Alkema de lijkt handhaving in de twee de klasse een onmogelijke op gave. Door de 6-2 nederlaag te gen Vlaardingen staat de water- poloploeg uit Roelofarendsveen nog vaster op de laatste p 3rs[ asn kwi thel van Gent ,tso< gesl 1 Sporting Trigon haalde op de leen 15-15 gelijkspel tegen ZKV overgangsklasser uit Leiden was e igen zijn aanvallen steeds lang Dp spelen, omdat de ploeg minder Hj n fysieke kracht bezat dan de te- 4et 'der. Dat lukte voor rust uitste- rant Maarten van Vliet (4), Mir- r. 0 mi, Aukje van Rijn, René Bekker lijn Walvis hielden hun club van 8-6 aan de leiding. De verdedi- oni fêlde aan het begin van de twee- e tl ft ongeconcentreerd, waardoor negen minuten tijd 8-12 werd. lieven de Leidenaars knokken gez n beter resultaat, en met succes, nii Daan Niesing redde ruim twee ters i voor tijd het verdiende punt zijn tweede schotpoging door :urn d zag vallen. >pai n di le et klasse Va kelijk maakte Pernix de fout in de |e tempo van Snel mee te gaan. 36-1 ijewitten raakten irt korte tijd 5-1 Wal tnaar waren bij rust alweer aar- 16 ggekomen (7-5). Coach Kees van R f in de pauze opdracht meer op ie u wen te spelen. Deze aanwijzing hie «d uitgevoerd, blijkens goals van la Lau (3), Irene van der Burg (2) gres t Karstens. De laatstgenoemde ippi ds in de derde minuut door haar ich sgaan, maar speelde desondanks da ij uit. In de laatste tien minuten voorsprong van 13-17 tot 17-18, or het eindsignaal als een bevrij- >lots 'am. wen ]o01 Ie klasse n si had het niet gemakkelijk bij Ven- de ort, al zou de 10-21 eindstand unü doen vermoeden. De Alphenaren ove 1 in een nieuwe opstelling. Si- ict 1 loot en Jet van Duin waren van rva risseld. Dat leverde met name ingsproblemen op in de tweede die gauw in statisch spel verviel, nai Khil bleef lang rond drie punten De thuisclub haalde zichzelf in dse lfende zeventien minuten geheel pe ipel door regelmatig beslissingen ^aii scheidsrechter aan te vechten. C migingen Jet van Duin (3), Suzan- jd. I dra (2), Jasper van Doorn, Mar- Chi Oijer en Wouter Keizer rustig nterscoren. lediging van Fiks was goed op n dl gen ADO en dwong door goed ispi plaatsfouten af. De Oegstgeeste- 1 de eten vanaf de rust in 23 minuten Een maar één vrije bal door. Fenno otfa 1 Berg (2), Saskia van der Does, door Wim Siera waterpolo - Het duél tegen Brandenburg was voor de waterpoloërs van De Zijl-LGB/Vivax een verplicht nummer. De Leidenaars wonnen afgetekend met 12-6, maar ook het dozijn doel punten van de thuisclub kon niet verhullen dat de confrontatie tussen beide hoofdklassers za terdag van mindere kwaliteit was. De waterpoloërs uit Bilthoven konden De Zijl- LGB/Vivax in het zwembad De Zijl niet inspire ren tot sprankelend waterpolo. De Leidse hoodfklasser is de competitie uitstekend begon nen en heeft uit de eerste zes wedstrijden de volle buit gehaald. De hoge positie op de rang lijst schept echter verplichtingen en daar kon de ploeg maar ten dele aan voldoen. Alleen het eerste gedeelte van de wedstrijd kon de toe schouwers boeien. De thuisclub had de kwalita tief mindere tegenstander al vlot op de rug en nam na een half uur spelen een ruime 8-3 voor sprong. Met die marge op het bord was meteen de spanning uit de wedstrijd. De trainer van de Leidse fusieclub en tevens as- sistent-bondscoach Jacob Spijker zit momen teel goed in de spelers en kon het zich dan ook veroorloven de reservebank veel speeltijd te gunnen. Het spelpeil zakte naarmate de wed strijd vorderde aanzienlijk. De Bilthovenaren toonden zich bij vlagen gelijkwaardig, maar slaagden er nooit in aansluiting te vinden bij de nummer twee van de hoofdklasse. De Zijl-LGB/Vivax heeft in korte tijd een vol wassen kleur gekregen. De fusieclub draait zijn hand er niet meer voor om een hoofdklasser als Brandenburg eenvoudig terug te wijzen. En dan is de ploeg van trainer/speler Robert Havekotte niet eens de minste van het stel. Brandenburg heeft zich de laatste jaren onder leiding van Lei derdorper Ruud Plouvier ontwikkeld van po tentiële degradatiekandidaat tot stabiele mid denmoter. Plouvier stapte onlangs op maar ook zonder hem ligt handhaving wel in het ver schiet. De Zijl-LGB/Vivax heeft het vizier vooral gericht op het duel van 11 december. Dan ontvangen de Leidenaars in eigen huis de verrassende kop loper HZ/Zian. De wedstrijd tegen Brandenburg ging zaterdag uit als een nachtkaars. Het publiek werd alleen nog opgeschrikt door een hilarisch doelpunt van De Zijl-speler Jurjan Menagie. Doelman Le on Burger tastte mis na een toch niet al te ster ke inzet van de midvoor. Het doelpunt van Niels Joor was van een veel betere kwaliteit. In de vierde periode slaagde de routinier erin uit een schier onmogelijke situatie met een leep boogballetje de twaalfde treffer van de thuis club uit zijn mouw te schudden. De Zijl-LGB/Vivax - Brandenburg 12-6. Periodestanden 4-1, 4-2, 3-0 en 1-3. Doelpuntenmakers De Zijl-LGB/Vi vax: Niels Joor (2), Joachim de Ruvsscher (2), Paul Verwey (2), Ivo Dietz (2), Mike van Beukering, Roeland Spijker, Jurjan Menagie en Niels Plasmeyer. Martine Anholts van Fiks staat klaar op de bal af te geven. Foto: Dick Hogewoning Jelle Hooimeijer, Michiel Vreeken en Ar jan Wildschut voerden intussen de score op tot 15-6. De ploeg miste ook nog twee strafworpen. Martine Anholts on derscheidde zich door enige knappe as sists, die bijdroegen tot 17-8 winst. Derde klasse Velocitas behaalde een echte 'korfbal uitslag' tegen Vlug en Vaardig: 29-4. Het achttal van Klaas Bosman stond na vijf minuten op 5-0 zonder een schot tegen te hebben gehad. Ook de 18-2 ruststand zei genoeg over de scheve krachtsver houding. Bart van Dooremaal maakte liefst tien doelpunten, maar ook Iwo Nelson (5), Janneke Oldenkamp en An dré van Wallinga (4) waren op schot. De enige tegenslag was dat Wendy Plijter al vroeg in de wedstrijd met een enkelbles sure uitviel. De verdediging van Fluks stelde zich slecht in op het aanvalsspel van DOC. Op passes vanaf de zijkant had de ploeg geen antwoord. De Noordwijkers stel den de tegenstander niet alleen in staat de score op te voeren, maar gavon ook enkele strafworpen weg. De 6-10 voor sprong van Fluks veranderde zo in een 13-10 achterstand. Deze bleek niet meer goed te maken: 16-15 verlies. Arno van Haarlem (5), Erik Caspers (4), Manon Oosting (3), Esther Hoek (2) en Frank van Meijgaarden scoorden. Madjoe was in de eerste helft bij DSO (A) veel te gehaast en schoot zodoende nauwelijks raak (3-3 rust). Coach Ron van den Berg maande zijn ploeg tot rust. Dat had even effect, blijkens de goals van Bas Heemskerk (2), Stefan Groots- wagers en Joop Heemskerk (3-7). In het slotkwartier keerden de haast en de on zuiverheid weer terug in het spel, zodat de late goal van Grootswagers zeer wel kom was: 8-10 winst. KZ Leiden had het moeilijk met de krap pe afmetingen van het speelveld en de wiebelende palen van Watervliet. De roodblauwen scoorden in een halfuur slechts één keer, mede doordat zij twee strafworpen misten. Dat verklaart waar om een 2-6 voorsprong helemaal verlo ren ging (6-6). Maartje van Berkum (2), Christel van Lunteren en Leon Bekken zetten hun club weer op het goede spoor. KZ won uiteindelijk met 9-10. Het zag er lang naar uit dat Crescendo tenminste een punt zou overhouden aan de derby tegen De Danaïden. De thuisploeg dicteerde tot 11-9 het score verloop, maar daarna was het over. Crescendo was namelijk sterk afhanke lijk van de zuiverheid van Michel Wijnen en Gertjan Hensing, die respectievelijk zes en vier keer scoorden. De beide hoofdaanvallers konden in het slotkwar tier nauwelijks meer loskomen van hun verdedigers Martijn van der Meer en Mark Rietbergen. Dat maakte Crescendo kwetsbaar. De Danaïden nam het initia tief over, vooral omdat verschillende spelers de bal door de mand kregen. Zes van de acht spelers scoorden minimaal twee goals. In de laatste zes minuten be zorgden Nienke Feenstra, Mark Rietber gen en Aart Tholens hun club een 13-16 zege. door Michel van Gent korfbal - TOP is na twee speel ronden al flink achterop geraakt in de race om de vijf plaatsen van de nieuwe korfballeague. De hoofdklasser uit Sassenheim verloor kansloos met 17-10 te gen medepromovendus SKF. „Dit is zeker een tegenvaller. Wij zullen nu één keer tegen een topploeg moeten winnen om deze verloren punten in te lopen", rekende coach Harold Jellema de gevolgen van deze nederlaag koeltjes uit. Op de openingsdag van de veldcompetitie had TOP al eens met 14-18 van SKF verloren. De Sassenheimers dachten nu meer kans te maken, aangezien zij beter in hun nieuwe spel met schieten zonder vaste af vang zijn gegroeid. Dat bleek in Veenendaal geenszins het ge val. De formatie van Jellema had in de eerste helft wel een licht overwicht, maar kwam nooit meer dan één doelpunt los. Dat had vooral te maken met het zwakke schot, want on der de zes treffers voor rust (7- 6) zaten twee strafworpen. Na de pauze kwam TOP hele maal niet meer in het stuk voor en kwam maar liefst met 16-8 achter te staan. Coach Harold Jellema zag zijn slechte voorge voel bevestigd worden. „Bij de rust had ik al het gevoel dat het moeilijk zou worden, omdat mijn team uitstraling miste. Ik hoopte dat we ons in de tweede helft zouden herstellen, maar dat gebeurde niet. We hadden totaal geen rendement bij het schot. Ga maar na, we schoten na rust 47 keer en dan maak je maar vier doelpunten, waarvan een strafworpconstateerde de Heerenveener gelaten. Marijke van den Berg, Sander Harmzen en Stanley Lardé. normaliter altijd goed voor flink wat doelpunten, bleven onder maats en werden zelfs gewis seld, evenals Mascha Nieuwen- huijsen, die haar rentree maak te na een enkelblessure. Maar ook invallers Johanna van Drongelen, Inge Homburg, Bas van Amsterdam en Ewoud van der Kooij konden het tij niet ke ren, zodat TOP na de 17-10 ne derlaag laatste staat. SKF - TOP 17-10 (7-6). Doelpunten van Daniël Harmzen (3). Marijke van den Berg. Stanley Lardé, Felix van der Sommen (2) en Marion Broekhuizen.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19