Roomburg krijgt loon naar werken SPORT 6 Grasshoppers sloopt DAS LOHC heeft pasklaar antwoord op fysiek spel Asvion Castellum werkt aan zelfvertrouwen tegen Leython Zege helpt Scylla 2 weinig The Bassets gedevalueer|£i bekerfinale maandag 22 NOVEMBER 20( door Peter Klein vrouwen hockey - Wel de com plimenten krijgen over je goede spel, maar toch schlemielige ne derlagen lijden. Het begon bijna te knagen aan de selectie van Roomburg, dat vorig seizoen lang een rol speelde in de titel strijd. Met de vette 6-1 overwin ning gisteren op Almere speelde de ploeg de nare smaak van de matige prestaties in de eerste klasse in een klap van zich af. Eindelijk kreeg Roomburg dan loon naar werken. Ook in Alme re speelde de ploeg een goede eerste helft. Waar de kansen de afgelopen weken niet werden benut, stond het vizier ditmaal wel op scherp en kon de forma tie van coach Yvonne Koot en manager Marjan Seelen al met een veilige 4-1 voorsprong gaan rusten. Vooral via snel combi natiespel over de rechterflank, het handelsmerk van Room burg, scoorden Alieke Hordijk, Leontien van Tilburg, opnieuw Hordijk en de nu in de basis opgenomen Marit Jalink vier van de vele kansen. Tussendoor vond Almere uit een corner eenmaal het Leidse net. In de tweede helft werd het spel van Roomburg slordiger. Toch liep de ploeg via opnieuw Van Til burg en Maaike Spaans uit naar 6-1. In de dezelfde klasse snoepte LOHC het op de tweede plaats staande Rood-Wit een puntje af, 2-2. „We hebben de tijd ge nomen en gekregen om inge speeld te raken", verklaarde coach Martijn van Delft de op mars van zijn team. „Daardoor is het geloof in eigen kunnen teruggekeerd en loopt alles alle maal veel gemakkelijker." Net als in de vorige duels keek LO HC tot in de tweede helft tegen een achterstand aan. Pas in de laatste twintig minuten werd de druk op de bezoekers uit Aer- denhout opgevoerd. Via een treffer van Julie Tromp, die uit een pass van Eline Mooyaart fraai over de keepster liftte, en een corner van Eline van Nim- wegen kwam de Oegstgester ploeg verdiend langszij. Het laatste doelpunt viel overigens in de slotseconde. Het hoogst spelende team in de Leidse regio, overgangsklasser Alecto, boekte eveneens een 2- (advertentie) Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest tel. 071 -5155872 2 gelijkspel tegen het bezoeken de Union. „Een overwinning zou natuurlijk mooi geweest zijn", sprak coach Maurits Ei kenhout na afloop. „Dan waren we Union voorbij gestreefd en hadden in de middenmoot ge staan. Gezien de wedstrijd moeten we blij zijn met de 2-2. Gelukkig speelde Temby Schneider ondanks haar bles sure een goede partij in de ver dediging en was Christien Brauckmann in het doel nau welijks te passeren. Annemarie Huijg maakte een prima inval beurt." De opening was voor Alecto. Floor Lely had haar verjaardag extra glans kunnen geven, maar faalde oog-in-oog met de kee per. De treffers werden wel door Union gerealiseerd. Vlak voor rust zorgde Frederique van Kauuwen voor aansluiting, 2-1. Na de pauze maakte Karin van Rijn na een combinatie van Van Kauuwen en Daniëlle de Goede de gelijkmaker. De tweedeklassers boekten alle een overwinning. Catwijck klopte in Driehuis Strawberries met 3-1. Annelies Kornet sla lomde naar de 1-0 ruststand. Margot Pasmans bood direct na de pauze Alice van Duin een niet te missen kans. Vijf minu ten voor tijd zette Sandra Bos- Van Dijk uit een comer de 3-1 eindstand op het scorebord. Forescate voegde met de 1-0 overwinning op het Zeister Phoenix opnieuw drie punten aan het bescheiden totaal toe. De verdediging gaf geen kans weg. Marieke Huyskens scoor de uit een corner het enige doelpunt. Alphen boekte de zelfde bescheiden 1-0 zege op het nog puntloze Reigers. De Rijnstrekers benutten geen van de circa dertig corners, maar scoorden alleen een veldgoal via invaller Michelle Ouendag op een pass van Pamela Kapel. In de derde klasse kwam Leidse Studs tot dezelfde uitslag tegen het Amsterdamse Xenios. Goal- getter Tessa van den Boomen bleef ver van haar supervorm, maar maakte met een back hand uit de draai wel een schit terend doelpunt. In dezelfde klasse en afdeling ging Noord- wijk met 3-0 onderuit bij het laaggeklasseerde Abcoude. Koploper Waddinxveen voelt in de vierde klasse onveranderd de hete adem van Voorhout (op een punt) en Hisalis (op twee punten) in de nek. Voor hout versloeg in Nieuw-Vennep Kikkers met 4-1. Marjolein Koudijs en Carolien Vermeij, uit een strafbal, scoorden voor rust. Andermaal Koudijs en Tessa van Doeveren waren na de pauze succesvol. Hisalis was met 3-1 te sterk voor Zand- voort, dat wel de score opende. Invalster en Al -speelster Cathy Theunissen zorgde voor de ge lijkmaker bij rust. Manon ten Holter en Celine Schmidt, na een solo, tekenden voor de eindstand. ld< ir Alecto blijft na zege bij Zwart-Wit in titelrace door Peter Klein mannenhockey - Niet alleen van de 'kleintjes' in de eerste klasse B wint LOHC dit jaar met duidelijke cijfers. Tegen de vooral fysiek sterke subtop per Asvion haalde het Oegstgeester team gisteren met 5-0 eveneens fors uit. De formatie van de coaches Peter van der Meer en Cees Koppelaar blijft daarmee in de achtervolging op kop loper Amersfoort. „Tegen een fysiek sterkere tegenstan der moet je de persoonlijke duels ver mijden", luidde het tactisch concept van Van der Meer. „Alle vrije ballen moet je snel nemen. Dan kun je goed positiespel spelen en dat lukte uitste kend. Ook de omschakeling van bal bezit naar balverlies en omgekeerd klopte geweldig. Te snel in ieder geval voor Asvion, dat nooit in zijn spel kwam. Daarnaast hielden we opnieuw de nul vast. De verdediging met we derom keeper Wouter Leeuwenburg in een hoofdrol stak prima in elkaar." Bij rust stond LOHC door Derk van Vierssen Trip op een bescheiden 1-0 voorsprong. Pas na de pauze kwam de doelpuntenmachine op gang. Maurits Zwart verdubbelde de score, waarna Van Vierssen Trip twee veldgoals maakte. Rechtsachter Mark Reitsma tekende voor de eindstand. Net als LOHC in afdeling B is Alecto in de eerste klasse A de directe con current van koploper DSHC. De Lei derdorpers waren in Breda heer en meester over Zwart-Wit, al was de 4-2 zege een te bescheiden afspiegeling van het krachtsverschil. Binnen twee minuten had Jeroen Kuipers Alecto met een tip-in al op voorsprong gezet. Tien minuten later was het 2-0. Jaïr Levi volgde het voorbeeld van Kui pers. Levi stond ook op de goede plaats om de rebound na een back schot van Kuipers in te tikken voor de 3-1 ruststand. Na de pauze kwam het Leiderdorpse team van coach Han Kolleman op het spekgladde veld minder goed uit de voeten. Levi maakte uit een van de vele kansen zijn derde treffer. In dezelfde afdeling verloor Room burg in Rotterdam met 2-1 van Aeo lus, dat voor een groot deel uit voor malige spelers van hoofdklasser Rot terdam bestaat. „Toch hadden we een punt verdiend", stelde coach Erik Kruysmulder na afloop vast. „Uitein delijk hadden wij het grootste deel van de tijd een veldoverwicht. Maar uit het omgaan met kansen blijkt hun ervaring. Ze kregen er vier en benut ten er twee." De nieuwkomer in het Leidse team, Tim van Berkel, zorgde uit een assist van Daryon van Duin voor de 1-1 ruststand. In de tweede klasse boekte Forescate met 6-5 een 'waterpolo-uitslag' tegen het bezoekende IJssel. De Voorscho- tense formatie herpakte zich be kwaam na de vroege achterstand en had in het begin van de tweede helft een gat geslagen. Sander Briedé en Jelle Steensma uit corners, en Vincent van Nimwegen uit een strafbal zetten de 3-1 ruststand neer. Van Nimwegen was direct na de pau ze nog tweemaal succesvol. Steensma zette de 6-3 neer, waarna Forescate de grip op de wedstrijd verloor. IJssel kwam in de laatste vijftien minuten nog akelig dichtbij. Catwijck zette in de derde klasse te gen bezoeker Rijswijk dezelfde 6-5 uit slag neer. De kustbewoners kwamen zelfs 6-2 voor, maar moesten in het slotakkoord van de tweede doorgang nog drie tegentreffers incasseren. Wouter de Mol en Pieter de Bel zetten Catwijck snel op een 2-0 voorsprong. Rijswijk kwam even snel weer langszij. Door een onterecht toegekende straf- corner aan Hou waart kon de thuis club toch met een voorsprong gaan rusten. Na de pauze scoorde eerst Maarten Plug en tekenden vervolgens De Bel en De Mol uit een corner voor lie hun tweede treffer. de e De koploper in deze klasse, Alph p v verpletterde in Heerhugowaard de iAtl lijknamige ploeg met 5-0. Thierry (V': leefde zich met vier doelpunten op [er twee voor en twee na rust, eens lek ion* uit. Mark Bonder zorgde voor de eó stand. Leidse Studs verloor met als van Xenios. Tamer Fabas maakte Ijsec doelpunt voor de studenten. Louter nederlagen voor de teams ksei de vierde klasse. Noordwijk redde niet bij koploper Waddinxveen, Wouter Putman realiseerde de 1 isne Etienne Roederer was goed voor de 2 tussenstand. Voorhout nam met de 2-1 nederli bij Souburgh voorlopig afscheid zijn fraaie positie in de top van klassement. Rolf de Blanken had 1-A de positieve 1-0 ruststand gezoi Hekkensluiter Alkemade verlt iaci eveneens met 2-1, van Bleiswijk. Pi esb Blom redde de eer, maar miste i ;he een strafbal. {sur< acks titie etei der ach Sijme-Jan Paardekoper van Castellum probeert het blok van Marcel Stegehuis (links) en Dennis Glasbergen te passeren. Foto: Mark Lamers volleybal - Castellum heeft door een 4-0 overwinning op Leython weer wat zelfvertrouwen herwonnen. De Alphense volleyballers nemen door deze zege ver af stand van de rode streep, voor Leython uit Leiderdorp lijkt de situatie in de derde divisie nu al uitzichtloos. Castellum had het in de eerste set moeilijk tegen Ley thon. Coach Hans Schimmel had moeten schuiven in zijn opstelling door een blessure van André Lamain. Na die met 27-25 gewonnen set ging het beter lopen bij de thuisploeg. In de tweede set had Leython geen ver weer tegen een goede serie opslagen van Sijmen-Jan Paardekoper. Ook Wouter Boerefijn was in die fase goed op dreef. Na de 2-0 bouwde Castellum de stand op een solide manier uit naar een 4-0 via de setstanden 25-21 en 25-22. Volgens Hans Broere, de trainer van Leython, verkeer de zijn ploeg in een Sinterklaasstemming. „We gaven heel gemakkelijk punten cadeau, we hebben geen mo ment een kans gehad op setwinst." Gemini (vrouwen) had op papier met 4-0 moeten win nen van de hekkensluiter in de derde divisie Shot. Maar dat lag volgens coach Daan Meijs toch anders. „We misten onze aanvoerster en passer Sandra van der Valk door een vingerblessure. En bij de stand 2-2 ging Vera Versluis door haar enkel. Toen moesten we verder zonder onze twee beste passers." Met dat gegeven in het achterhoofd presteerde Gemini redelijk. De eerste set werd na een 19-24 achterstand nog gewonnen door een mooie serie services van Jolien van 't Schip. Ook in de tweede set was een reeks opslagen beslissend. Nu was het Mariska Vrolijk, die met haar service de stand van 13-13 op 23-13 bracht. Na verlies van de derde set, speelde Gemini bij de stand 2-1 de beste set. Met mid- denaanvalster Marloes Hoogeveen als buitenspeelster won de thuisploeg de set met 25-21 en de wedstrijd met 3-1. door Menno Schraven basketbal - Won Grasshoppers een paar weken terug in het be kertoernooi nog maar met vijf punten van DAS, afgelopen za terdag maakten de Katwijksen gehakt van de ploeg uit Delft: 94-46. Tot 15-13 kon DAS nog aan klampen. Via 20-13 en twee driepunters van Carola de Jong stond het een paar minuten la ter al 31-13 en was de wedstrijd feitelijk gespeeld. DAS mocht als excuus het gemis van de beste speelster (nota bene een juniore) aanvoeren. Grasshop pers miste echter ook enkele speelsters, waardoor Diana van den Boon (16 jaar) voor het eerst haar opwachting in de eredivisie mocht maken. In de tweede helft weigerde de Katwijkse ploeg gas-terug te ne men en werd de voorsprong ge staag uitgebreid. Coach René Mulder: „Heel positief vond ik dat niemand egoïstisch werd, wat ook is te zien aan het aantal assists. Bovendien bleef de ploeg ondanks het grote ver schil fanatiek verdedigen." Het verschil in het derde kwart was bijvoorbeeld 26-8, waarna DAS in de slotfase zelfs nog werd 'gedoubled'. Scores Grasshoppers: Rous seau 21, De Zwart 17 (10 re bounds), De Jong 16, Versteeg 14, Kemp 13 (11 steals). Een driepunter van Kirsten van Haver voor 54-56 leek de over winning voor BV Leiderdorp op MPC-Celeritudo in te lui den. Groot was de teleurstel ling, nadat de ploeg van coach Joris Zandbergen met 67-61 als nog aan het kortste trok. Lange tijd ging het slordige duel gelijk op, met een veelzeggende rust stand van 23-24. Leiderdorp probeerde een hoog tempo te spelen tegen de met slechts ze ven speelsters aantredende Groningse ploeg. De Leider- dorpsen verzuimden te vaak om de fast-break met succes af te ronden, waardoor die extra inspanningen zich uiteindelijk tegen de ploeg keerden. Ook werden er te veel vrije worpen gemist (9 op 20 in de tweede helft). In het derde kwart leek Celeri- tudo definitief afstand te ne men, maar Leiderdorp knokte zich toch weer terug. Zandber gen: „Na die driepunter van Van Haver had ik echt geloof in de winst, zeker als we nog een aanval van hen hadden kunnen afstoppen. Kirsten liet haar te genstandster echter direct ook een driepunter scoren, waarna de ploeg niet meer in staat was nog op voorsprong te komen. We hebben het uiteindelijk zelf laten liggen, ook al hadden we eigenlijk meer verdiend." Scores BV Leiderdorp: LeCuyer 12, Leitner 12, Bransz 11. Mannen MSV lijkt heel langzaam pro gressie te boeken, ook al viel er nog het nodige aan te merken op de 98-87 overwinning op Houtman-Attacus. De Noord- wijkse ploeg had vrijwel de ge hele wedstrijd de leiding, maar kon niet meer afstand nemen dan een punt of tien. Halverwe ge bedroeg de voorsprong acht punten (51-43). Vooral aan het op tijd terugval len in de verdediging, bijvoor beeld na een mislukte aanval, schortte het nodige. MSV- coach Burhan Alibegovic: „Het is een combinatie van concen tratie en wilskracht om te rea geren op gevaar en daar niet één, maar misschien wel twee acties op te ondernemen." De soms verkeerde manier van ver dedigen leidde in elk geval tot liefst 35 punten van de vrije- worplijn voor Attacus. Alibego vic: „Volgende week tegen kop loper Groene Uilen is een toets waar we nu echt staan en of we dit seizoen nog een stabiele ploeg kunnen worden." Scores MSV: Engelhart 19, Boll 16 (9 rebounds), Emanuelson 14, Van Leeuwen 12, Snijders 12. Zelden of nooit won BS Leiden de laatste jaren bij The Black Eagles, maar dit seizoen is een heel ander verhaal. De koploper won in Rosmalen, mede dank zij een sterk derde kwart, met 67-82. De Leidenaars stonden woens dag op de training met maar drie fitte spelers, maar beschik ken over zo'n brede selectie dat Engelhart scoorde voor MSV 19 punten. Archieffoto: Taco van der Eb ook een dergelijke situatie goed is op te vangen. Leiden opende onder aanvoe ring van Thomas Schelvis en Je rome Hoste sterk (18-28), maar liet verdedigend wel een paar steekjes vallen. In het volgende kwart stokte de motor om on duidelijke reden plotseling. Een aantal slechte aanvallen op rij met veel balverlies leverde een 34-36 ruststand op. Pas in het derde kwart legde de Leidse ploeg de basis voor de zege. Na een noodzakelijke time-out van coach Richard den Os schakel den alle spelers een tandje bij en ging de score in rap tempo van 41-42 naar 46-61. In het vierde kwart kon Den Os het zich veroorloven Bob Vegter (elleboogblessure) en Bram Moinat (rugklachten) rust te gunnen. Het werk onder de borden werd moeiteloos over genomen door junior Kenrick Zondervan en Thomas Dekker, die met enkele snoeiharde dunks definitief het pleit be slechtten. Scores BS Leiden: Schelvis 24, Hoste 17, Zondervan 14. Ron Hoogendam tafeltennis - Scylla 2 leverde in de voorlaatste speelronde voor eigen publiek een prima presta tie door Varese met 6-4 te be dwingen. Ondanks de keurige zege - uit werd nog met 7-3 ver loren - lijkt degradatie naar de tweede divisie zo goed als zeker voor de Leidse reserves. Ger hard Kray, Martijn van Leeu wen en Pim Mosterd wonnen ieder twee partijen. Volgende week spelen de Leidenaars hun laatste duel thuis tegen num mer twee Unicum, terwijl de nummer voorlaatst Varese, uit komt tegen Disnierats, dat een punt boven de rode streep bi vakkeert. De Salamanders is kampioen. Avanti deed tot halverwege de competitie serieus mee om het kampioenschap in de tweede divisie, maar de Rijnwoudse ploeg zag zaterdag Amstelveen met die eer strijken. Zelf kwam het kwakkelende Avanti, be houdens de nog immer onge slagen Martin Groenewold, niet verder dan 5-5 tegen degrada- tiekandiaat SAR. Jaap Schilper- oort herstelde zich met twee winstpartijen van de blamage van vorige week. Ronald Vijver berg moest tegen de bezoekers uit Zeeuws Vlaanderen het ant woord schuldig blijven. De Ha- zerswoudse equipe moet het in de slotronde nog opnemen te gen kampioen Amstelveen, met als inzet de tweede plaats. Pecos, uitkomend in de tweede divisie groep 3, was opnieuw met 7-3 te sterk voor het gede gradeerde De Salamanders 2 en is veilig. Friso Reitsma was in Wateringen weer te sterk voor Ramic, Nader en Beekman. Kish Prashad speelde zich ou derwets naar twee winstpartijen en de fysiek matige Ron Schip- aanboord viel andermaal uit de toon met één gewonnen partij. Het voor de derde divisie veel te zwakke Docos kreeg voor de vijfde maal dit seizoen met 10-0 op de broek. Tegen Vice Versa '51 uit Oudenbosch waren Pe ter Millikan, Jelle Schreurs en Tim Beerman vooral druk met ballen rapen achter de eigen ta fel. Volgende week mogen de Leidenaars nog eenmaal op het laagste landelijke platform uit komen, bij het Zeeuwse Brielle. De vrouwen van Docos mogen in de eerste divisie slechts ho pen op een wonder. Want na het verdienstelijke gelijkspel (5- 5) tegen Vice Versa blijft de si tuatie penibel. De opponentes uit Oudenbosch, die het nog moeten opnemen tegen kampi oenskandidaat Brandersstad, hebben door de remise nog al tijd een voorsprong van zeven punten op hekkensluiter Do cos, dat Yu Ling Wu en Nadia Huizer twee keer en Dianne van der Meer een keer zag winnen. Wil Docos nog een kansje ma ken, dan zal het in Zeeuws Vlaanderen moeten stunten te gen SAR, terwijl nummer voor laatst Maasbree dik onderuit moet gaan tegen Hoonhorst, dat nog een kleine kans maakt op de titel. door Pieter van der Vliet de i erst ibb< ïstg rugby - The Bassets hee lass eindstrijd van de nationale bybeker gehaald. In de ha) 1 nale wonnen de Sassenhei h met 36-19 van Castricuml tegenstander van The komt uit het duel tussen D*Ol en The Hookers. Voor het wordt de bekercompetitii n$p< speeld zonder clubs uit de lijft klasse. Zij spelen samen rd l clubs uit België in de int irite tionale 'Beneliga'. rote Met de komst van Thijs Vei Je. I en naar Sassenheim heeft op Bassets er een smaakmake jk ii De voormalig ereklasses rige van DIOK scoorde bij zijn e pl buut vier try's en had daai 0ste een groot aandeel in de tn« winning op Castricum 2. rijs, gens coach Michiel Snijdi ma Verheijen de man die vo« rin§ thuisclub het verschil ti de winnen en verliezen kan Du ken. „Als je Thijs een bal jble en hij kan op snelheid ko niet dan is er geen houden qs« aan." ïoot Binnen vijf minuten was li ntsc raak. Een goed opgeboi »rde aanval leverde de driekw voldoende ruimte op om te snellen. Verheijen dichtti laatste de overgebleven mi De thuisclub bleek veel te voor de Noord-Hollande J f zette de tegenstander va eigen helft. Alex Hooge kon zo simpel de voorsp uitbreiden naar 12-0. Casti was volledig de kluts kwi chel kwam nauwelijks tot fatsoi aanvalsspel. Een afgesl1 - S aanval viel ten prooi aan eer chiel van der Plas, die met ove van de Sassenheimse 'gen waartsen de score op 5Pel( bracht. Rob van der Hin f> converteerde: 19-0. Met ^er tien minuten te spelen ,ant The Bassets gas terug. C cum profiteerde daarvan üjn twee vijfpunters. 8-6 Ook in de tweede ront ^ld drukte The Bassets de tl c stander in de verdediging. neg uit de voorwaartsen werd ''ev< cesvol de lijnaanval gezn bi Verheijen' bewees zijn ni Da club met twee vijfpuntersn y< nen vijf minuten een fj I zij dienst. Hoewel Castricum d za een try nog wel tegenspar was het weer Verheijen dl li tegenstanders passeerde et vierde try liet noteren. Va relij Heiden bepaalde met de !e te versie de eindstand op 361 'iew In het Belgische Wall "ra; speelde DIOK met 16-16| 'ggei tegen ASUB. Coach Ri f rn Broers was het met die i wer niet eens. „We hadden hitlied woon moeten winnen, 'a L dat mocht niet. Het agresK gedrag van de ASUB-supjx k h in de richting van de sch ?aa rechter, zorgde ervoor da tii man in de tweede helft :v°' maal de weg kwijt raakte. or h slotfase kregen we plots 'am- een penalty tegen en weti gelijk. Die man is na afloo| j. l gelijk weggegaan. DIOK kreeg binnen tien si had den al te maken met de j>rt, blessure. Tim Schuin 'oei hield een pijnlijke knie ove n 11 het allereerste balcontact i oot kick-off en moest vervi dss< worden door Joost van hig: pard. DIOK moest toezien die de tegenstander uitliep nai Jchi 3. Jordi Bonhof was ve be woordelijk voor de Leidse lren' ten. Met een tweede pf sPe' van Bonhof en een try van sch co Kunnen kwam DIOK ml1 git 11 terug in de wedstrijd. 1 laatste kwartier nam Chi °ije Wal met een vijfpunter sc ploeg op sleeptouw en 'edi leek een overwinning in d £en te staan. Tot het thuispi P'aa zich met de leiding van de fter strijd ging bemoeien. Een ma sierde penalty in de slotfa1 Be verde de thuisclub 16-16 o|

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18