De branie keert terug bij Ajax SPORT 3 Landzaat kan het ook op zwarte schoenen iental Vitesse machteloos tegen PSV Oud-keeper Hoogerman overleden (lut Socrates r Garforth ith - Socrates heeft zater- i50-jarige leeftijd zijn de- emaakt bij de Noord-En- lub Garforth Town. In de I jou mocht de voormalige aanse international als aen r tien minuten meedoen Tadcaster. Het duel ein- sut in 2-2. De meeste van de Ltei oeschouwers waren op II öj 'orkshire derby afgeko- )geü m een glimp op te van- len< n Socrates, die sinds zijn ■rliji inering in 1990 alleen i mi ian gewicht heeft gewon- twe Ie kennismaking viel niet hei Ik kreeg acuut last van eren n Het allemaal veel anei rdan ik gewend ben." een d Serginho te voorkomen 'ana ater Janeiro - Officials van de eus aanse club Sao Caetano ste l n beschuldigd van Gret I Zij waren ervan op de void e dat Serginho ernstige d vii oblemen had. De speler nd-2 >27 oktober in de wed- ij legen Sao Paulo dood op ld. De politie wijst met de uldigende vinger naar de Iter en clubarts van Sao io. Beide mannen wisten Jginho in februari in de hartkliniek een uitgebreid roek onderging waarbij Iiastgesteld dat de verde- ïiet meer mocht voetbal- ei ifer wil nog e« maanden loon m v iuhe - Winfried Schafer fou rnog steeds van uit dat scoi idscoach is van Ka rn fo o. De Duitser (54) heeft an o dien nog zes maanden op salaris van zijn werk- iindi Bondsvoorzitter Iya van !t Ja[ ioen maakte donderdag, e ka ig na de oefenwedstrijd in te p! en Duitsland (3-0), be- ens lat Schafer was ontsla- jaai lij vergat alleen zijn werk- top top de hoogte te bren- maandag 22 november 2004 blgens Schöfer wordt Iya de rug gedekt door de er van sport van Ka- jks Michele scoort 'I topt penalty - Udinese is door een an 5-4 bij Lecce dicht bij ek in de kwartfinales van liaanse bekertoernooi ge- il Het was een uitermate tijfel duel, waarin Lecce na een met 3-0 voor stond, de Michele was echter de mste hoofdrolspeler. De fan Udinese maakte twee te linten en stopte in bles- jd een strafschop van Vu- Hij moest tussen de palen n ee staan, omdat de Sloveense an Handanovic rood had jen wegens het neerleg- •rd. ui diezelfde Vucinic en de mid's waren gebruiJkt. ngsl mme ian 1 dal)* uro. Ie verb de bon jas Hui n, dhovenaren krijgen in tien competitiewedstrijden op rij geen goals tegen ins van den Nieuwenhof igei I koèke idig in ovei rat rust I door Peter van Duyl doetinchem - Met de punten en het vertrouwen keert bij Ajax ook heel langzaam de branie te rug. Toen de overwinning tegen De Graafschap (0-5) zaterdag was veilig gesteld, richtten de meegereisde Amsterdamse sup porters hun pijlen onbarmhartig op oud-directeur Leo Beenhak ker. De nieuwe adviseur van de Superboeren kreeg er in verbaal opzicht ludiek, maar tegelijk on genadig van langs: '5-0, 5-0 en Leo staat voor lui'. Het hatelijke gezang kwam voort uit een mengeling van te vredenheid en opluchting. De interne onrust en sportieve ma laise sneden wekenlang als een fileermes door de geledingen van de regerend landskampi oen, maar het meest verwoes tende werk lijkt achter de rug. Sinds de stevige cosmetische ingreep van een paar weken ge leden - acht wisselingen, een aantal jonge Nederlandse inter nationals op de bank - peurde Ajax zeven punten uit drie duels. Dat hadden er zelfs ne gen kunnen zijn als het zich vo rige week niet te kort had ge daan tegen Feyenoord. De ultieme maatregel waartoe de technische staf in de Arena zich bekeerde, heeft meer op geleverd dan ze bij Ajax ooit hebben durven hopen. Het ar metierige De Graafschap kon onmogelijk een echte test wor den genoemd, maar zelfs op De Vijverberg werd duidelijk dat Ajax momenteel een stuk sta bieler is dan voor de grote om mezwaai. Anti-helden als doel man Hans Vonk en de verdedi gers Escudé en Grygera, de vleesgeworden degelijkheid, bieden exact waaraan de club in nood behoefte had. Het hervonden elan is in Am sterdam de voorbode voor inte ressante tijden. Een diepe crisis is succesvol het hoofd geboden, maar de ontwikkeling van ver schillende spelers stagneert pijnlijk. Tot aan de winter speelt Ajax nog thuis tegen RBC en Vitesse en uit bij RKC Waal wijk, Groningen en FC Utrecht. Er is voor Ronald Koeman geen enkele aanleiding om de sa menstelling van zijn team nog voor de kerst te veranderen, zo dat internationals als John Hei- tinga en Wesley Sneijder (zater dag wel de vervanger van Rafael van der Vaart) pas na de jaar wisseling weer een serieuze kans op een plekje in het basis elftal maken. En zelfs dan is het geen gekke gedachte dat de spelers die het nu goed doen een streepje voor hebben. Nu de ergste storm in Amster dam is gaan liggen, duikt er plotseling ook weer goed nieuws op. De scouts en de trainers van Ajax reizen mo menteel stad en land af op zoek naar een geschikte centrum spits voor na de winterstop. De namen van Jan Koller, Nwank- wo Kanu en die van de Griekse Europees kampioen Angelos Chariteas worden genoemd, maar in Doetinchem vestigde een 17-jarige aanvaller uit de ei gen opleiding alle aandacht op zich. Ryan Babel debuteerde vorig seizoen al in de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag om daar na in het niets te verdwijnen. Nu Wesley Sonck in de Arena heeft afgedaan, komt het talent echter weer in beeld. Zaterdag mocht Babel na ruim een uur invallen voor Yannis Anastasiou en bij de eerste de beste gele genheid dat hij de bal raakte, mikte hij snoeihard raak. Het was zijn eerste goal op het hoogste niveau, hij werd met een ook de jongste speler die dit seizoen in de eredivisie scoorde. De aanvaller, niet eens lid van de A-selectie, sprak na afloop van een fantastisch mo ment, hoewel hij zich openlijk verwonderde over de ruimte die de defensie van De Graaf schap hem bij zijn treffer liet. De sterke invalbeurt van Babel doet niets af aan de Amster damse inspanningen om een nieuwe spits te halen. Ronald Koeman heeft echter wel aan gegeven dat Ajax alleen zaken doet als de aanwinst het elftal direct sterker maakt. Als de speurtocht naar versterking on verhoopt toch doodloopt, breekt voor Ryan Babel de zon door. „Dan gaan we op dezelf- EREDIVISIE Ajacied Mauro Rosales draait weg van De Graafschap-speler Dave Bus. Foto: ANP/Robert Vos de manier verder", aldus Koe man. „En dan is Babel een seri euze optie." De 0-5 zege in Doetinchem was meer dan verdiend, maar kreeg pas na de pauze gestalte. Na een moeizame eerste helft brak Julien Escudé al in de derde mi nuut na rust de ban. Daama kostte het Ajax geen enkele moeite meer om een grote uit slag op het bord te krijgen. Een eigen doelpunt van Dave Bus, opnieuw Escudé, Babel en To- mas Galasek droegen hun steentje bij aan de uitslag. DE GRAAFSCHAP: Van Dijk, Bot, Ka- lezic, Kooijman, Bus; Mocelin (69. Van der Kruis), Berck Beelenkamp (60. Van Leerdam), De Graef, Zongo (52. Va- leev); Haklander, Van Beukering. AJAX: Vonk, Trabelsi, Grygera, Escudé, De Jong; Sneijder, Galasek, Maxwell; Rosales (68. De Ridder), Anastasiou (64. Babel), Boukhari (78. Mitea). Van der Vaart fit voor wedstrijd tegen Juventus Rafael van der Vaart is fit ge noeg om morgen met Ajax in actie te komen in het Cham pions League-duel met Juven tus. De aanvoerder, die kamp te met een lichte knieblessure, zat zaterdag tegen De Graaf schap uit voorzorg nog op de bank, maar is volledig fit. John Heitinga, eveneens gebles seerd, gaat niet mee naar Tu rijn. Met nog twee poulewedstrij- den te gaan is het nog lang niet zeker dat Ajax ook na de win ter in Europa actief is. Hele maal kansloos voor de tweede ronde is Ajax nog niet, maar door de blamerende nederlaag bij Maccabi Tel Aviv strijdt de ploeg van Ronald Koeman normaal gesproken met de Is raëliërs om de derde plaats, die recht geeft op een Uefa Cup-ticket. Beide ploegen hebben drie punten, Ajax houdt Maccabi achter zich op basis van het onderling resul taat. Op 8 december besluit Ajax zijn Champions League seizoen, dan komt Bayern München naar Amsterdam. Maccabi ontvangt die dag Ju ventus. In Turijn gaat Ajax op zoek naar een punt. Na vier keer op rij met 1-0 te hebben gewon nen, is Juventus al zeker van de eerste plek in de groep. „We kunnen ongedwongen spe len", zei Koeman gisteren, „want niemand verwacht iets." Hoe Ajax morgen speelt, wilde Koeman niet zeggen. In elk ge val maakt de 17-jarige Ryan Babel deel uit van de selectie van achttien man die vanmor gen naar Turijn vliegt. Babel kwam tegen De Graafschap als invaller in het veld en scoorde niet alleen een doelpunt, maar maakte ook een sterke indruk. Hoewel het talent geen enkele Europese ervaring heeft, wilde Koeman niet uitsluiten dat Ba bel tegen Juventus begint. k De weg naar de win- ligt wijd open voor PSV. ieijevreesde duel met Vitesse gistermiddag wel per- schade op, maar geen de status van de ploeg, ran met 0-2, blijft ongesla- weigert nog altijd hard- om doelpunten weg te Nu al tien wedstrijden voèeld. 2 :t ee fe ids D lOT ader it. >r he d.Dlerde iddel Ie 1 /oetb leasle ini /erdif c de li! Var Rijks eunefuis) 1 2S( Speler AZ scoort schitterend tegen RKC Jan Vennegoor of Hesselink liep tegen Vitesse een zware schouderblessure op. De PSV'er is tot de winter stop uitgeschakeld. Foto: GPD/Hans Broekhuizen -0).l Idatl laatst nt 1 bedfnaai ren v kloof 1 oofdj n n kwe >k Rij d waar- orie. het wen adel dit si ök i cerfe teu: dsta en. r PSV over een 'dikke' bank, waarmee het alle tegenslagen tot dusverre de baas is. De wedstrijd tegen Vitesse stond in dat opzicht model voor dit seizoen. Gomes en Alex behoorden tot de beste spelers en het gemis van Van Bommel, De Jong, Farfón alsmede het wegvallen van Vennegoor of Hesselink werd niet of nauwe lijks gevoeld. PSV liet zich in de beginfase on nodig ver naar achteren druk ken. Hiddink: „Door slecht uit verdedigen en het weggeven van hoekschoppen kwamen we in de problemen. Zulke details zijn erg belangrijk." Met name Lucius speelde in de eerste helft slordig en leed te veel balverlies. PSV slaagde er zelden op een rustige manier de opbouw te verzorgen. „We waren te snel met de eindpass en sloegen een paar stations over. Daardoor moesten onze spitsen teveel vechten om in balbezit te komen en kwamen we niet aan gegroepeerd aan- valsspel toe", analyseerde Hid dink. Na de rust zette PSV meteen meer druk en raakte Vitesse in problemen. Een mooie steek pass van Ooijer bracht Park vrij voor het doel. De Koreaan raak te de paal, net als Beasley in de rebound. Sibon kwam steeds vaker in balbezit en groeide in de wedstrijd. Met een droge vrije trap, van richting veran derd door de muur, brak hij de wedstrijd open. Vitesse was machteloos. Het wegvallen van Van den Berg, ook al voor rust, leidde tot zo veel omzettingen dat het mid denveld onthand werd (Yakubu ging in de verdediging spelen) en de aanval beroofd van zijn snelheid. Coach Sturing haalde de gevaarlijke Amoah een linie terug en koos voorin voor Glus- cevic, die ver van het doel totaal ongevaarlijk was. Zo werd PSV de baas in het Gel- redome. Lucius - ook al op maat bediend door Ooijer - had de wedstrijd moeten beslissen en omdat hij verzuimde, mocht Vitesse ook met tien man nog even geloven in een resultaat. PSV kon echter rekenen op de onpasseerbare Alex, die elke aanvalspoging persoonlijk de nek omdraaide en op 22-jarige leeftijd al van onschatbare waarde is voor de ploeg. VITESSE: Jevric; Vreven, Van den Berg (30. Gluscevic), Dingsdag en Jansen; Hofs, Yakubu, Janssen en Frankel (90. Rojer); Knopper en Amoah. PSV: Gomes; Ooijer, Alex, Bouma en Lee; Lucius, Vogel en Cocu; Park, Ven negoor of Hesselink (35. Sibon) en Beasley. door Theo Brinkman alkmaar - Bij Oranje liep hij woensdag weer op spierwitte schoenen, want die vindt hij nou eenmaal het mooist. Op zwarte weet Denny Landzaat zich echter net zo gemakkelijk te onderscheiden. Zaterdag avond liet hij maar weer eens een magistrale bal van zijn voet vertrekken. Zijn vroege doel punt zette AZ tegen RKC in het spoor van een 3-0 zege op RKC. Zodra Landzaat zich meldt bij het Nederlands elftal, trekt hij zijn witte voetbalschoenen aan. Wit of rood, zilver of goud: de bondscoach doet daar niet moeilijk over. Co Adriaanse wel. In de visie van de AZ-trai- ner moet een speler zich onder scheiden door zijn spel, niet door zijn schoenen. De club onderschrijft dat. En dus luidt in Alkmaar het kledingvoor schrift dat de schoenen 'over wegend zwart' moeten zijn. De trainer wordt door zijn aan voerder op zijn wenken be diend. Op zwarte Puma's met een witte streep onderscheidt Denny Landzaat zich door zijn spel. Bijna foutloos doet hij zijn werk in dienst van anderen. Bij na zeventig balcontacten had Landzaat zaterdag. Slechts drie daarvan leidden tot balverlies. Naast dat relatief onopvallende werk schittert hij soms door prachtige doelpunten. Hij was er in de eerste weken zo mee opgevallen, dat hij de laat ste tijd de luwte verkoos. Alle aandacht werd hem na zijn vliegende start van het seizoen een beetje te veel. Het kwam hem dan ook niet slecht uit dat anderen de aandacht trokken in de afgelopen weken. Stein Huy- segems (twee goals tegen Auxerre), Martijn Meerdink (de onorthodoxe, regelmatig sco- Adriaanse wint bij coachjubileum Met zijn 71ste wedstrijd op de bank bij AZ vierde Co Adriaanse zaterdagavond te gen RKC Waalwijk een jubi leum. Het was zijn vierhon derdste eredivisiewedstrijd als trainer/coach. Het staatje is onderverdeeld in 87 wed strijden bij PEC Zwolle, 93 bij FC Den Haag, 101 bij Wil lem II, 48 bij Ajax en 71 bij AZ. Op de ranglijst aller tij den staat Adriaanse met vierhonderd op de negende plaats. Over zeven wedstrij den is hij achtste, want dan heeft hij Jan Reker (406) in gehaald. Lijstaanvoerder is Bert Jacobs, die tot 741 duels kwam. rende rechtsbuiten), Joris Ma- thijsen en Barry van Galen (de butanten in Oranje): ze stonden in de schijnwerpers die Land zaat liever even meed. Zaterdagavond trad hij echter weer op de voorgrond, in de thuiswedstrijd tegen RKC die achteraf met recht 'een tussen doortje' mocht worden ge noemd. AZ had geen enkele moeite met de Waalwijkse mid denmoter en was superieur. Het werd na een kwartier op weg geholpen door de ope ningstreffer van Landzaat. Die zette daarmee andere hoog standjes van de avond (zoals de technisch fraaie 2-0 van Barry van Galen en een spectaculaire volley van Kenneth Perez op de paal) in de schaduw. Het was voor Landzaat niet zijn eerste fraaie lob van het sei- zoèn. De eerste was in Thessa- De Graafschap-Ajax 0-5 (0-0). 48. Es cudé 0-1, 53. Bus (eigen doel) 0-2, 65. Escudé 0-3, 66. Babel 0-4, 71. Gala sek 0-5. Scheidsrechter: Jol. Toeschou wers: 11.000. RBC Roosendaal-SC Heerenveen 1-3 (1-1). 17. De Graaf 1-0, 28. Hestad 1- 1, 49. Hestad 1-2, 54. Huntelaar 1-3. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 4800. Gele kaart: De Graaf, De Lange„ Viedma (RBC Roosendaal). AZ-RKC Waalwijk 3-0 (1-0). 16. Land zaat 1-0, 51. Van Galen 2-0, 90. Huy- segems 3-0. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 8273. Gele kaart: Van Hintum (RKC). Vrtesse-PSV 0-2 (0-0). 55. Sibon 0-1. 90. Beasley 0-2. Scheidsrechter: Bos sen. Toeschouwers: 17.349. Rode kaart: 61. Dingsdag (Vitesse). Gele kaart: Amoah, Janssen (Vitesse). Vogel (PSV). Feyenoord-FC Groningen 1-2 (1-1). 24. Nevland 0-1, 39. Kuijt 1-1, 71. Nev- land 1-2. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschouwers: 40.500. Gele kaart: Loovens (Feyenoord). FC Twente-FC Utrecht 0-1 (0-1). 37. Tanghe 0-1. Scheidsrechter: Van Eg- mond. Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Rahim (FC Twente). FC Den Bosch-NEC 0-0. Scheidsrech ter: Blom. Toeschouwers: 5323. Gele kaart: Cas, Snoyl, Verhaegh (FC Den Bosch), Nalbantoglu, Wielaert, Wisger- hof (NEC). Willem ll-NAC Breda 0-1 (0-1). 27; Mendes da Silva 0-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 12.600. Rode kaart: 75. Quinn (Willem II, 2x geel), 87. Gudelj (NAC Breda, 2x geel). Gele kaart: Hadouir (Willem II), Van den Eede, Mendes de Silva (NAC Breda). Topscorers: 1. Kuijt (Feyenoord) 11, 2. Kalou (Feyenoord). Huntelaar (SC Hee renveen) 9, 4. Perez (AZ) 8, 5. Venne goor of Hesselink (PSV), Boussaboun (NAC) 7, 7. Van de Haar (FC Utrecht). Janssen (Vitesse), Reuser (Willem II), Landzaat (AZ), Den Ouden (ADO Den Haag) 6, 12. Hofs (Vitesse), Goor (Fey enoord), Boutahar (NEC), Koné (Roda JC), Amoah (Vitesse), Sergio (Roda JC) 5. PSV 13 11 2 0 35 33- 5 AZ 13 9 3 1 30 33-11 Feyenoord 13 8 2 3 26 35-15 Ajax 13 7 4 2 25 30-15 Heerenveen 13 7 2 4 23 23-21 FC Utrecht 13 6 3 4 21 20-17 Vitesse 13 6 2 5 20 21-18 NAC 13 6 2 5 20 23-32 Groningen 13 5 4 4 19 22-2L Willem II 13 5 2 6 17 19-22 Roda JC 13 4 4 5 16 21-23 FC Twente 13 4 2 7 14 15-18 RKC 13 3 5 5 14 15-19 NEC 13 3 4 6 13 13-16 ADO 13 3 2 8 11 18-24 Den Bosch 13 2 3 8 9 10-33 RBC 13 2 1 10 7 15-36 Graafschap 13 0 5 8 5 13-33 Programma, 26 november: RKC WaaL wijk-Vitesse, 27 november: AD0 Den Haag-Willem II, PSV-FC Twente, NEC- Roda JC, 28 november: Heerenveen-Fey- enoord, Ajax-RBC Roosendaal, FC Gro- ningen-AZ, NAC Breda-FC Den Bosch, FC Utrecht-De Graafschap. EERSTE DIVISIE Topscorers: 1. Van den Bergh (Sparta) 13, 2. El Hamdaoui (Excelsior), Derksen (Fortuna Sittard) 11,4. Hamming (Veen- dam) 8, 5. Hofstede (VW Venlo), Koever mans (Sparta), Mustapha (Sparta), Van Loenhout (VW Venlo). Lopes Monteiro (AGOW) 7 Programma, 26 november: AGOW Apel- doorn-Sparta Rotterdam, FC Dordrecht- Haarlem, Emmen-FC Volendam, Excelsi- or-TOP Oss, Fortuna Sittard-VW-Venlo, Helmond Sport-MW, Heracles Almelo- FC Eindhoven, Stormvogels Telstar-BV Veendam, 28 november: Go Ahead Eag- les-FC Zwolle. loniki, tegen PAOK voor de UEFA cup, een week later thuis tegen Willem II herhaalde hij het kunstje. En afgelopen zater dagavond, thuis tegen RKC, vertrok, wederom van de rand van het strafschopgebied, een lob van zijn voet. Landzaat wip te bij zijn aanname de bal even omhoog, draaide zijn lichaam een kwartslag en passeerde zonder om te kijken doelman Khalid Sinouh met een nauw keurige boogbal. Een doelpunt dat zo uit het oeuvre van Den nis Bergkamp leek te komen. Of het zijn mooiste was? „Dan moet ik hem eerst eens terug zien op televisie", zei Landzaat, die 'blind' scoorde. „Volgens mij stond Sinouh helemaal niet zo ver voor zijn doel. Ik denk dat ik hem verraste. Maar of het mijn mooiste was, weet ik niet. Met Willem n heb ik tegen Fey enoord ook eens een prachtige lob gescoord. En die tegen PA OK en Willem II waren natuur lijk ook mooi." Op coulantie van de trainer hoeft Landzaat echter niet te rekenen. Zijn witte schoenen blijven taboe. „Het is het beleid van de club. Daar gaan we niet van afwijken", zegt Adriaanse. Eén keer maakte hij in het ver leden een uitzondering. Clyde Wijnhard, aanvaller van Willem II, mocht op zijn lichtblauwe schoenen gaan spelen zodra hij de grens van vijftien doelpun ten had bereikt. Wijnhard bleef steken op dertien. AZ: Timmer; Kromkamp, Mathijsen, Opdam en De Cler; Landzaat, Van Ga len (62. Sektioui) en Buskermolen (75. Lindenbergh); Meerdink (75. Ramzi), Huysegems en Perez. RKC WAALWIJK: Sinouh; Greene, Teixeira (81. Van der Velden), Lonquet en Van Hintum; Promes. Martens (72. Oost), Takak en Krohn-Dëhli; Putter (65. Hoogendorp) en Janssen. hoorn/gpd - Na een lang ziek bed is afgelopen week Bertus Hoogerman, oud-doelman van Ajax, op 66-jarige leeftijd over leden. Hoogerman speelde tus sen 1956 en 1965 214 duels in de hoofdmacht van Ajax. Lambert Jacobus Hoogerman (van 23 april 1938) was volgens voormalig ploeggenoot Sjaak Swart een 'Frans de Munck- achtige' keeper. „Een grote, sterke vent op wie de spitsen niet zonder schroom afstorm den." De doelman en de rechtsbuiten debuteerden op 16 september 1956 in dezelfde wedstrijd voor Ajax 1: een bekerduel met Stormvogels in De Meer. Hoo german verving de geblesseerd geraakte Eddy Pieters Graaf land. Hij kreeg geen doelpunt tegen en Ajax won met 3-2. Het duurde nog vier jaar eer hij de vaste doelman werd. Hij maakte zijn competitiedebuut op 26 oktober 1958 in ae uit wedstrijd tegen MW (1-4). als invaller voor Jan van Drecht, en ook in dat duel kreeg hij geen treffers tegen. Met ingang van het seizoen 1960-'61 kreeg Hoogerman de voorkeur. Hij bleef vijf seizoenen eerste kee per, alvorens Rinus Michels in 1965 aantrad als trainer en Gert Bals overkwam van PSV. De meest legendarische wed strijd speelde Hoogerman met Ajax in 1960, toen Feyenoord in Amsterdam met 9-4 won. Na dat duel werd het verhaal de wereld ingeholpen dat de kee per van Ajax met de verkeerde lenzen in op doel had gestaan. Hij zou zijn eigen lenzen niet hebben kunnen vinden en een paar van zijn schoonmoeder hebben geleend. Hoogerman heeft die anekdote later diverse malen ontkend.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15