i Ruud Gullit lacht even niet meer 'We moeten niet overgevoelig zijn' NBA treedt hard op na staken duel Wanprestatie Feyenoord ter: Van het lopen kan edie zijn' jTdehaage ^rbluft en pgelucht ïar SPORT maandag 22 november 2004 I stopt vroeg en t record ittabi per naar Wronki r - Ali Elkhattabi, spits reist morgen en woens- auto naar Polen voor de co-, bekerwedstrijd tegen Wronki. De chauffeur a spelersbus rijdt hem. De iVttaan heeft vliegangst en de voorkeur aan de lometer per auto af te De rest van de selectie egeleiders van AZ vlie- insdag per charter naar Uit die stad gaat de en|er bus met Elkhattabi de 60 kilometer naar Wron- donderdag om 17.30 wedstrijd tegen Amica torter 4i Jgestoken il - Een 16-jarige jongen is het duel Besiktas - Ri- voor de Turkse voetbal - titie op de tribune van nu-stadion neergesto- de rust waren rivalise- upportersgroepen met lags geraakt. Het 16-ja- itoffer overleed in een luis aan zijn verwondin- politie heeft twee ver- iangehouden. 'anp/rtr - FIFA-voorzit- Blatter zou de Engelse Itionals hebben gesteund gelopen week van het en gelopen tijdens de :happelijke interland te- tnje. De donkere spelers Cole en Shaun Wright- kregen in het duel oer- luiden naar hun hoofd :d. Na afloop van de vonden veel opinie- in Engeland dat het na- elftal van het veld had lopen. De criticasters gisteren onverwacht Blatter. „In deze om- ïeden... Ik zou mijn •'■uring gegeven hebben q an het veld waren gelo- k' ilatter zei dat de FIFA op ment onderzoekt welke Telingen de wereldvoet- de spelers gaan geven istisch gedrag in de toe- s"n te voorkomen. „Iets als on el t veld aflopen zou een kheid zijn", aldus de ir. Hij noemde dat (het O, van het veld) een goe- y ïedie tegen racistische publiek. door Hans Leber rotterdam - De voetballers van Feyenoord krijgen deze week te maken met een hele andere Ruud Gullit. De meestal lachen de coach kondigde maatregelen aan na de blamerende nederlaag van zijn ploeg tegen Groningen (1-2). Alsof de spelers 's ochtends met tegenzin hun tas hadden in- gepakten, zó slecht speelde Fey enoord. De Groningers pakten net als vorig jaar de punten in de Kuip en Gullit voelde het ook nog eens aankomen. Het had hem allemaal niet bevallen, de laat ste dagen. Hij zette het zelfs op het bord tijdens de wedstrijd bespreking: zijn ploeg leefde verkeerd naar de wedstrijd toe. „Je kan het je spelers wel zeg gen, ze moeten het zelf oppak ken", zei de geplaagde trainer. Werd er te gemakkelijk over ge dacht, was het onderschatting van de Groningers, die toch hun laatste drie wedstrijden hadden gewonnen? „Ik hoop het niet", zei Gullit. En achter zijn doorgaans zo guitige hoofd pakten donderwolken samen die de Feyenoord-spelers deze week slecht weer zullen bezor gen. „Dit kan ik niet tolereren." Een week na de door Feyen oord volwassen gespeelde top per tegen Ajax pakte Groningen in de Kuip alle punten. En ver diend ook nog, daar was ieder een het over eens. In zijn derde wedstrijd scoorde de nieuwe Noor bij Groningen, Erik Nev- land, de twee doelpunten, -waarmee hij op een gemiddelde van een doelpunt per wedstrijd kwam. Bij de 0-1 in de 23ste mi nuut kwam daar de hulp van Feyenoord-doelman Góbor Ba- bos bij, die de bal na een schot van Sander van Gessel verkeerd (naar voren) verwerkte en zo de bal aan de inlopende Nevland presenteerde. Die hoefde slechts door te lopen om te sco ren. Dirk Kuijt, die in de oude fout verviel en weer eens twee opge legde kansen miste, scoorde nog wel de 1-1 ((38ste minuut) nadat de verder onzichtbare Sa lomon Kalou na een partijtje worstelen met Antoine van der Linden de bal voor had gekre gen. Groningen speelde zoals de laatste succesvolle weken: verstandig, naar de eigen mo gelijkheden. Van het spitsen- duo Nevland/Glenn Salmon zal nooit iemand een Gouden Schoen winnen, voor een ver dediging is het een lastig stel. Opportunistisch, en met Nev land erbij in staat hard te wer ken. De instelling van Gronin gen contrasteerde met die van Feyenoord, waar ze niet alleen een off-day hédden, maar hem ook leken te némen. Soms leek het alsof de Gronin gers meer ballen van Feyenoor- ders kregen dan van zichzelf. Juist de twee spelers die bij het 'blije' Feyenoord deze week de eerste negatieve signalen van het seizoen afgaven, Hossam Ghaly en Thomas Buffel, lever den een ondermaatse prestatie. Juist nu ze wél een hele wed strijd mochten spelen. Ghaly zei tegen het weekblad VI dat hij vindt dat Ruud Gullit eens een goed gesprek met hem moet voeren, en opbeurende kritiek moet leveren in plaats van steeds op de noodzaak van simpel voetbal te wijzen. De Egyptenaar zou na gisteren wel Feyenoorder Thomas Buffel is de onderliggende partij in een duel met Sander van Gessel van FC Groningen. Foto: ANP/Toussaint Kluiters eens een heel ander gesprek te gemoet kunnen zien dan waar hij zo naar verlangt. De Belgische international Tho mas Buffel kon wel eens in zijn laatste Feyenoord-weken zitten. Hij speelde vlak en was met een verloren duel bij de cornervlag mede-verantwoordelijk voor Groningens tweede doelpunt. Uit de voorzet die nooit had mogen komen, ontstond in de 70ste minuut een soort scrim mage waarin Nevland de bal binnen gleed. Buffel liet deze week weten zijn contract bij Feyenoord zeker niet te verlen gen, nu hij onder Gullit bank zitter is geworden. Gisteren leek het alsof de Belg al niet meer bij Feyenoord speelde en hij zich zelf met zijn spel niet de inte resse van andere clubs hoeft te bezorgen. Het leek helemaal nergens op bij de Rotterdammers, ideeën- loos gemodder waarvoor de af wezigheid van Shinji Ono (bles sure) en Pascal Bosschaart (schorsing) niet als excuus kan worden aangedragen. De achterstand op koploper PSV bedraagt nu negen punten. PSV-trainer Guus Hiddink zet vraagtekens bij stilleggen Vitesse - PSV WÊ |herfurt/grd - Op de dag inni Romme in Berlijn ereldrecord benaderde, ichem Uytdehaage zelf n vijf kilometer. Alleen e Utrechter er in Erfurt lertig seconden langer minuten en 43 secon- dtS aage reageerde opge- luit die andere Duitse lal. „Ik ben blij dat ik Drd nog in handen heb. vind het vooral jammer r niet bij was in Berlijn, ontzettend hard ge- j n da ei 1 u blJ el L" ïvoudig olympisch kam- wereldrecordhouder op n tien kilometer, werd steeds op de hoogte en van de eindtijden in ,Toen Tom Prinsen ne- onden sneller reed dan ;k eerder in Hamar, be ien beetje te vrezen voor ireldrecord. Die tijd van is natuurlijk ontiegelijk aage, nog altijd kam- let de naweeen van een igeluk, was dus bijna Ive minuut langzamer. >en ik tevreden met hoe gaat. Die tijd van Gianni me, motiveert me ook." Schaatstoppers verleg- izen door Frank van den Heuvel arnhem - Voor de scheidsrech ter was er geen twijfel mogelijk. Hij had gedaan wat hem is voorgeschreven. „Dit zijn de richtlijnen", zei Ruud Bossen gistermiddag na afloop van Vi tesse - PSV en keek er streng bij. Naar de letter van de nieuwe KNVB-wetten had hij inder daad gelijk, maar die theoreti sche benadering stond op ge spannen voet met de beleving in het Gelredome. Na afloop van Vitesse-PSV werd derhalve volop gediscussieerd over de noodzaak om het duel te sta ken. De Arnhemse aanhang uitte zijn frustratie over de rode kaart van Michael Dingsdag door Bossen herhaaldelijk en mas saal 'de hoer van PSV te noe men. Een vermaning via de sta dionspeaker had geen effect. „Het werd alleen maar hevi ger", constateerde Bossen, die vervolgens ingreep. Overdre ven? Guus Hiddink en Edward Sturing, de twee trainers, von den van wel. Sturing: „Ik heb persoonlijk niets gehoord van de spreekkoren. Was dit nou zo erg dat je er de wedstrijd voor moet stilleggen?" Bossen: „Als je dit niet hoort, dan ben je doof." Paus Hiddink: „Bossen zal gevoeld hebben wat hij voelde. Maar die uitdrukking, dat is eigenlijk een karikatuur. Laat het dat ook zijn. We moeten niet overge voelig gaan reageren. Niet roomser zijn dan de paus." En met een lach: „Het gaat hier om een heel oud beroep. Daar is niets mis mee, het is allemaal erkend. We moeten deze be roepsgroep niet denigrerend behandelen." Bossen zag er de grap niet van in en wenste het incident niet te bagatelliseren. „Iedereen heeft zijn eigen normen. Wij hebben afgesproken dat dit niet kan." De aanleiding tot de spreekkoren was bijzonder. Dat de slaande beweging van Dingsdag in een luchtduel met Gerald Sibon werd bestraft met een rode kaart, wekte geen ver bazing. Wel de manier waarop Vitesse-speler Nick Hofs vindt geen gehoor bij scheidsrechter Ruud Bossen die de wedstrijd tegen PSV staakt. Foto: GPD/Hans Broekhuizen Bossen tot de beslissing kwam. Hij had zelf niets gezien, maar werd op de ernst van Dingsdags actie gewezen door vierde offi cial Reinold Wiedemeijer. „Prima", vond Bossen. „Dat hebben we zo afgesproken. Als hij iets ziet dat niet op het veld thuishoort, is het zijn taak om dat te melden. Hetzelfde geldt voor de assistent-scheidsrech ters." Sturing wond zich in die hectische periode flink op aan de zijlijn. Hij wilde zijn ploeg opjutten, beaamde hij. Dat daarmee ook het vuurtje bij de harde kern werd opgepookt, het zij zo. „Ik ben verantwoor delijk voor hoe het elftal zich op het veld manifesteert, niet voor het gedrag op de tribunes." Uiteindelijk kwam het arbitrale kwartet na een kwartier terug en werd de wedstrijd hervat. PSV had al een 0-1 voorsprong op zak - Sibon zag zijn vrije trap in de 56ste minuut via de muur van Vitesse in de touwen rollen - en speelde het restant profes sioneel uit. DaMarcus Beasley maakte er in de laatste minuut zelfs 0-2 van en opnieuw stond Sibon aan de basis. De van Heerenveen overkomen spits moest bij PSV vooralsnog genoegen nemen met een rol als reserve. Nu Jan Vennegoor of Hesselink tot de winterstop moet revalideren, zal Sibon zijn kans krijgen in een reeks van wedstrijden. En daar is hij blij mee. „Al is dit natuurlijk heel Nederlagen als tegen Gronin gen zijn duur in een seizoen waarin niets meer en niets min der van de ploeg wordt ver wacht dan meedoen om de ti tel. Gullit wilde niet toelichten welke consequenties zijn spe lers deze week te wachten staan. Maar als volgende week uit tegen Heerenveen wordt verloren, is het in Rotterdam niet alleen slecht weer, dan komt er een orkaan. FEYENOORD: Babos; Gyan. Saïdi (42. Loovens), Paauwe en Mtiliga; Castelen (64. Lazovic), Buffel, Ghaly en Goor, Kalou en Kuijt. FC GRONINGEN: Roorda; Elshot. Van der Linden, Kruiswijk en Floren; See- dorf, Matthijs, Hugo (68. Pinas) en Van Gessel: Nevland (90. Fledderus) en Salmon (90. Veldmate). vervelend voor Jan." De twee basisplaatsen - tegen Arsenal en FC Utrecht - en invalbeurten gaven Sibon het gevoel dat hij 'niet aan het wegzakken was'. „Die gaven me toch wel ver trouwen. Ook vandaag voelde ik me sterk. Het ging lekker, ik heb in elk geval laten zien dat ik graag wil spelen." Sport 3: Tiental Vitesse machte loos tegen PSV Veldslag tussen Pistons en Pacers auburn hills/anp/rtr - De NBA heeft hard opgetreden tegen vier spelers die betrok ken waren bij de gestaakte basketbalwedstrijd tussen de Detroit Pistons en de In diana Pacers. De bond schorste vier spelers voor onbepaalde tijd: Ron Artest, Stephen Jackson en Jermai- ne O'Neal (Indiana) en Ben Wallace (Detroit). Door de schorsingen trad Indiana za terdagavond met slechts zes spelers thuis aan tegen Or lando Magic. De wedstrijd tussen de De troit Pistons en de Indiana Pacers werd vrijdag gestaakt, nadat spelers van beide teams slaags waren geraakt. Na die beslissing liepen de emoties nog hoger op en vochten Pacers-spelers met fans van de thuisploeg. „Dit is het meest verschrikkelijke wat ik ooit alsspeler of coach heb meegemaakt", vond Pistons-coach Larry Brown. Het was de eerste keer in de historie van het Amerikaanse profbasketbal dat een wedstrijd werd ge staakt. De Pacers wonnen het duel met 97-82. Het duel werd stilgelegd met nog 45,9 seconden op de klok. Center Ben Wallace van Detroit kreeg bij een lay-up een duwtje in de rug van Ron Artest (Indiana), waarna beide spelers slaags raakten. De banken van beide ploe gen liepen leeg en aan het einde van de schermutselin gen lag Artest provocerend languit op de jurytafel. Daar werd hij geraakt door een plastic bekertje met water die door een toeschouwer werd gegooid. Artest, toch al een heethoofd, raakte over zijn toeren en klom de tribu ne op. Hij kreeg gezelschap van zijn ploeggenoot Step hen Jackson. Na de kruis tocht keerden beide spelers terug op het veld waarbij zij werden achtervolgd door fans van Detroit. Aanvoerder Jermaine O'Neal (Indiana) schoot zijn ploeg genoten te hulp en deelde ook klappen uit. Politie her stelde de orde voor zover mogelijk was. Het publiek wierp alles wat los en vast zat: van stoelen en aanste kers tot drank en popcorn naar de Indiana-spelers. „Ik had het gevoel dat ik moest vechten voor mijn leven", keek Indiana-coach Carlisle terug. Negen toeschouwers raakten licht gewond, vier van hen moesten voor be handeling naar een zieken huis. Na afloop werd een deel van de schuld op de arbitrale lei ding geschoven. De drie um pires hadden te laks gehan deld en te lang gewacht om de hulp van de beveiliging in te roepen. In dat geval hadden de spe lers van Indiana niet de tri bunes in kunnen klimmen om de confrontatie met de toeschouwers aan te gaan. NBA-baas David Stem noemde de incidenten 'shockerend, weerzinwek kend en onvergeeflijk'. „NBA-spelers mogen nooit, ik herhaal: nooit, de trames opgaan om verhaal tezoe- ken ongeacht de provocatie of ander zuigend gedrag van de toeschouwers." De NBA zal de incidenten aan de hand van beelden van negen camera's evalueren. De poli tie ondervroeg seizoenkaart houders van Detroit om na dere toelichtingen. Het over weegt een aanklacht in te dienen tegen de betrokken spelers van Indiana. Voor aanvang van de wed strijd werd het publiek van Indiana door de speaker er op gewezen dat het gooien van voorwerpen verboden was en automatisch zou lei den tot arrestatie. De oproep werd door de 17.317 fans in het Conseco Fieldhouse in Indianapolis met applaus begroet.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 13