Oranje met goed gevoel de winter in SPORT Arjen Robben: 'Ze schopten ons gewoon doormidden' Debuut van Khalid Sinouh bij Marokko zit vol symboliek 2 O Roemenië levert in, Tsjechië ontsnapt Gemiste strafschop bezegelt lot Haan Kwalificatie ver weg voor België keysters terug der Trophy - Met veel feeste en, maar zonder Cham- Trophy zijn de Neder - hockeysters gisteravond ekeerd in Nederland. De zondag in Argentinië ID nd met een zege van 2-0 itsland in de finale, was neten deel van de baga8e Pfj hijnlijk achtergebleven imn T.'n 1fi donderdag l8 NOVEMBER 2004 vliegveld van Frankfurt -franje een tussenstop e. „Jammer, het was toch hte kater na een prachtig >anJP°'"' ze' bondscoach ZI3 ammers. iër Daei over %,Jns van honderd De doelpuntenhon- de Iraanse voetballer Ali nog steeds riiet gestild, j j jarige leeftijd passeerde P» feizadigbare spits de ma- grens van honderd tref- nterlands. Hij scoorde n in de WK-kwalificatie- ijd tegen Laos (7-0) vier Jaarmee bracht de we- ;ordhouder zijn totaal op èlpunten in 133 inter- ^sj voor Iran. Daei, oud-spe- e' ondermeer Bayem ïen en Hertha BSC, ver een jaar geleden het ecord van de Hongaarse eid Ferenc Puskas, die 84 u in beroep en ontslag De Roemeense voet- \drian Mutu is bij de epelende organisatie van mier League in Engeland iep gegaan tegen zijn g bij Chelsea. Mutu is nteel voor zeven maan- schorst wegens cocaïne- Chelsea ontsloeg de er na de positieve do- barcelona/gpd/anp - Arjen Robben haalde na afloop van Andorra-Neder- land hard uit naar de spelers uit het dwergstaatje, die het twee keer drie kwartier hadden voorzien op de lede maten van de Oranje-spelers. Robb- ben vond het optreden van de ama teurs een regelrechte schande. „Het liefst schopten ze ons dwars doormid den. Het had niets met voetbal te ma ken, ik heb het ook nog nooit eerder meegemaakt", zei de aanvaller van Chelsea. Robben vloog in de slotfase zijn tegen stander bijna naar de keel toen die de zoveelste aanslag op hem pleegde. „Ik schoot uit mijn slof en dat had ik ei genlijk niet moeten doen. Maar op een gegeven moment is de grens bereikt. De scheidsrechter was een drama, net als de grensrechters. Die traden ook niet op. Mijn tegenstander schopte me vol op mijn kuit en dat kan een zware blessure ten gevolge hebben." Door zo'n overtreding moest Ruud van Nistelrooij na ruim een half uur de strijd al staken. De spits ging met een uiterst pijnlijke heup naar de kant en moest door de medische staf van Oranje in de kleedkamer worden be handeld. Of hij komend weekeinde met zijn club Manchester United al weer kan spelen, is nog niet duidelijk. Van Nistelrooij: „Het slaat eigenlijk nergens op deze wedstrijden. Ze horen niet thuis in de kwalificatiereeks. Dit soort landen speelt zo verdedigend en zo gemeen. Je wint altijd van ze, maar eigenlijk doe je het nooit goed." Het enige voordeel, zo erkende Rob ben, is dat je als topspeler een gratis cursus mentale weerbaarheid krijgt. Het geduld van de Oranje-spelers werd veelvuldig op de proef gesteld. Robben merkte vanaf de eerste mi nuut dat Andorra erop uit was om met grove middelen Nederland van het lijf te houden. „Deze spelers zien niet eens de bal. Ze doen maar wat. Het enige wat ze proberen is zo lang mo gelijk de nul te houden. Voor geen en kel land is het makkelijk om tegen zo'n muur van verdedigers te spelen. Met goed positiespel probeerden we over de vleugels wel doorheen te komen, maar dat viel niet altijd mee. Daarom koos ik soms toch voor de lange bal." Barry van Galen vond dat hij een 'hele lastige' wedstrijd kreeg voorgeschoteld bij zijn debuut. „Het was overvol. Er was geen ruimte om te voetballen." Het nam de vreugde over zijn eerste interland niet weg. „Er zullen er niet veel meer bijkomen. Ik heb immers geen tien jaar meer voor de boeg. Maar van elke volgende kans die ik krijg, ga ik net zo genieten als nu." Van Galen denkt dat hij dan ook weer 'normale' tegenstanders zal treffen. „Deze gasten waren natuurlijk een drama. Ze deden een wedstrijdje, zo hard mogelijk je tegenstander raken. Wij deden niks terug, maar als je al naar ze keek begonnen ze al te kermen en te gillen." Met het record als oudste debutant van Oranje, was Van Galen blij. „Ik ga toch de boeken in. Het oude record stond al meer dan tachtig jaar, het werd tijd voor een opvolger. Ik hoop dat ik net zo lang in de boeken blijf staan." De speler van AZ vertelde dat hij tijdens de wedstrijdbespreking aan vankelijk niet geloofde dat zijn naam bij de eerste elf stond. „Ik zocht mijn naam op het bord en keek aanvanke lijk naar de spelers met de nummers 12 tot en met 18. Toen ik mezelf daar niet tussen zag staan, ging ik er van uit dat ik als negentiende man op de tri bune plaats moest nemen. Pas toen ik verder keek, zag ik dat ik een basis plaats had. Fantastisch, Oranje is toch het hoogst haalbare dat je als voetbal ler kunt halen." us erlaag isü [Oranje 1 xg ong Oranje heeft gisteren j]e| fenwedstrijd van Frank- or loren. In Sète werd het 3- itei [voor<Jeel van het thuis- flak voor rust kreeg hj ijk van de formatie van de Haan de rode kaart, moment stond Neder- met 1-0 achter. Jong miste onder anderen Huntelaar en Van Persie. is De Haan was dat geen voor de nederlaag. VUUl UC LlCUClldug. ■oni rijk sloeg op een gegeven cjej nt aan het wisselen, maar DaVlÖS mag flifit aan het wisselen, maar ^gjjftiende, zestiende man j „e lok beter dan die van ,e^l nze jongens zijn nog te kerel. Ze verliezen te Volley lilliet t - De rechtbank van r it heeft Pro Volley giste- Hiet verklaard. Een cura- en at maandag met verte- ien ordigers van de organisa- r topvolleybal en de Ne- dse volleybalbond NeVo- r de laatste financiële af ingen. Volgens Pro Vol- orzitter Theo Meijer hoe- ïuldeisers niet veel te ihten: „Er is vrijwel niets ■te u n". rtcl lub ;erdl s na )tm kor ij i."S door Peter van Duyl Barcelona - Erg indrukwekkend was het allemaal niet, maar het Nederlands elftal deed gisteren tegen Andorra genoeg om met een goed gevoel van het veld te stappen. De professionele 0-3 overwinning bezorgde Oranje de koppositie in zijn kwalificatie- groep, de jacht op een ticket voor het WK van 2006 wordt in de lente vervolgd. De meest opvallende man uit de Engelse Premiership drukte gisteren in Barcelona ook na drukkelijk zijn stempel op het Nederlands elftal. Arjen Robben maakte tegen het zwakke An dorra haarscherp duidelijk waarom Marco van Basten al maanden naar hem smacht. De bondscoach probeerde het met Dave van den Bergh, met Ro- TSLAGEN Bondscoach Marco van Bas ten heeft gisteren zijn aan voerder Edgar Davids op de tribune gezet hoewel hij zelf wilde spelen. De technische staf van Oranje had zijn twij fels over de fitheid van de aanvoerder. Davids meldde zich maan dag al met een liesblessure in Noord wijk, maar hij leek gisteren tijdens de afsluiten de training toch fit genoeg om in actie te komen. Van Basten en zijn collega's dachten daar echter anders over. Het was slechts een detail op een avond waar ervoor Oranje heel weinig te win nen was. Van Basten vond het positief dat Nederland won én de bovenste plaats in de groep overnam van Roe menië, maar het duel met Andorra zal ook de bonds coach niet lang bijblijven, „ïk houd hier niet bepaald een warm gevoel aan over." meo Castelen en met Dirk Kuijt op links, maar van hun nalaten schap bleef weinig meer over, toen Robben bij Chelsea weer fit raakte. Natuurlijk was de weerstand van Andorra - 55.000 inwoners, nauwelijks professionele voet ballers - minder dan mager, Robben maakte wél binnen een minuut duidelijk dat Oranje ook weer kan uitdelen via de linkerkant. Hij speelde een sleutelrol bij de eerste twee doelpunten. Halverwege de eerste helft mik te hij, overigens vanaf rechts, een vrije trap op het hoofd van Phillip Cocu, die raak knikte. Exact tien rondjes op de klok verder gooide Robben het duel persoonlijk in het slot na een knappe actie, waarbij Dirk Kuijt ondersteuning verleende: 0-2. De derde goal kwam na rust op naam van Wesley Sneijder, die daarvoor Robben, Kuijt en Pier re van Hooijdonk mocht be danken voor de hulp. In bles suretijd eindigde een schot van weer Robben op de paal. Niet alleen Robben, ook Mario Melchiot beleefde een bevredi gende rentree in Oranje. Omdat Edgar Davids toch niet fit ge noeg was, mocht Barry van Ga len op zijn 34ste zelfs debute ren in het Nederlands elftal. De man uit Velserbroek was als een kind zo blij met zijn eerste éch te cap, maar tot grootse daden kwam de middenvelder van AZ niet. Clubgenoot Joris Mathij- sen werd in de slotfase ook zijn debuut gegund. Er school een zekere symboliek in de zeventiende interland van 2004 - zoveel speelde Oranje er nog nooit in een jaar - die het Nederlands elftal gisteren in Barcelona afwerkte. De tegen stander heette 'slechts' Andor ra, maar het duel werd gespeeld op steenworp afstand van Nou Camp, het stadion van FC Bar celona. Dat is de ploeg die het voetbal speelt waar Marco van Basten met Oranje van droomt Zover, beseft de bondscoach best, is zijn elftal nog lang niet, Barry van Galen (links) kwam tijdens zijn debuut voor Oranje niet tot grootse daden. Foto: ANP/Ed Oudenaarden hoewel de cijfers in orde zijn. Na de zege op Andorra is Ne derland koploper in groep 1, de vier duels leverden tien punten op. Knappe zeges boekte Oran je op Finland en vooral Tsje chië, alleen in Macedonië ging het mis. De 2-2 op de Balkan was weinig minder dan een wanprestatie. De getallen op het tussenrap port zijn dus in orde, maar in de kantlijn is er voldoende ruimte voor op- en aanmerkin gen. Bij zijn aantreden stelde Van Basten dat hij 'dominant' en 'initiatiefrijk' voetbal wilde spelen, maar daar is Oranje de afgelopen drie maanden niet aan toegekomen. Tegen Tsje chië was het gelukkig, tegen Macedonië vooral rommelig. Gisteren deed Nederland zijn werk professioneel, maar het was dan ook absurd geweest als het duel met de amateurs van Andorra tot problemen had ge leid. Hoewel Nederland in de beginfase nog met de schrik vrij was gekomen, nadat een ogen schijnlijk geldige treffer van An dorra werd afgekeurd. Het is daarom niet zo heel vreemd dat Van Basten sinds zijn aantreden druk aan het zoeken is geweest. Het systeem staat vast, maar de personele invulling varieert veelvuldig. In de zes duels die Oranje onder leiding van Van Basten speelde, gebruikte hij inmiddels 29 spe lers en dan hebben vaste inter nationals als Seedorf en Klui- vert nog geen speelminuut ge had. Tien voetballers mochten onder hem voor het eerst het oranje shirt aantrekken. De meest revolutionaire breuk met het verleden is dat Van Basten Oranje weer toeganke lijk heeft gemaakt voor spelers uit de Nederlandse competitie. FC Utrecht, AZ, NEC en RKC Waalwijk, alle leverden ze sinds augustus een of meerdere inter nationals. Opvallend genoeg begon Oranje gisteren uitgere kend tegen het zwakke Andorra met het hoogste aantal 'buiten landers' uit de hele kwalificatie reeks: vijf. Begin februari oefent Neder land tegen Engeland, tot de zo mer staan er nog vier WK-duels Johan Cruijff en Frank Rijkaard, gisteren in Barcelona op de tribune bij Andorra - Nederland. Foto: ANP/Ed Oudenaarden op de agenda: twee tegen Roe menië, Armenië (thuis) en Fin land (uit). Pas dan begint voor Nederland én Van Basten het echte werk en zal meer duide- Seattle SuperSomcs 95- Houston Rockets 88-84, Min- - Miami Heat 108-97, wricks - Phoenix Suns 101-107, "o Spurs - New York Knicks 99-81, to Kings - Chicago Bulls 113-106, v Toronto Raptors 101-89. HANDBAL HOCKEY iOefeninterland, mannen België 4-1 (2-0). 14. Matthijs 1-0, 16. Reekers 2-0, 38. Weusthof <7 Brulé 3-1 (sc), 67. De Nooijer 4- Vogels; Van der Horst, Delmee, Derikx en Mahieu; Hoyng, Evers en Klaver, Reekers en Ronald Brou- /OUI (ls Meijer, Weusthof, Matthijs Brou- StOl If"01, ^olders en ®ru|Jn- del PRIJSVRAGEN r; K 3557, 17 november. 22, 31. 35, 36, 37. 38. 44, 46. 68. 70.71,72, 76. 79. 'behoud van typefouten) TENNIS jj a Rasters Cup, mannen. roep: Roddick (VSt/2) - Henman "I -5 7-6 (6), Safin (Rus/4) - Coria VOETBAL tWC 16-4 kor n in tel «rijden. Dok Oranj* 3-0 (1-0). 12. 1-0, 80 Bergougnoux 2-0, 90. Ber- 4 3-0. 45. Rode kaart: Kruiswijk (Jong :nh el V3 n|e: f:riet3el' Verhaegh, Loovens, en Jansen; Mathijssen, De Ridder Leil tosselveld) en Schaars; Fafiani (46. tietlramdaoui en Braafheid. Trn Kameroen 3-0 (0-0). 71. Kuranyi 1 (lose 2-0, 88. Klose 3-0, Italië - Fin- OOkl (1-0). 33. Miccoli 1-0, Slowakije - f| O-O, Azerbeidzjan - Bulgarije 0-0, Polen 0-0, Schotland - Zweden 1-4 O™ Allback 0-1, 49. AllbSck 0-2, 72. 0-3, 73 Berglund 0-4, 78. McFad- rafschop), Spanje - Engeland 1-0 'Horno 1-0. ove dan n be :gev kuit VOLLEYBAL top Teams Cup, vrouwen, tweede (Por) - Longa'59 (Ned) 2-3 (25-23 2525-22 9-15). door Wilber Hack rabat - Het debuut van Khalid Sinouh voor het nationale team van Marokko (4-0 winst) - het land van zijn trots - zat gisteravond vol symbo- liek. Behalve de gebruikelijke witte sokken droeg de keeper van RKC een oranje shirt, de kleur van het land waar hij zich thuisvoelt en waaraan hij zijn hart verpand heeft. Van zijn broer Mohammed Sinouh, zelf vroeger profvoetballer bij Haarlem en Sparta, kreeg Si nouh nog wat raadgevingen. „Let goed op het veld", zei Mohammed Sinouh, zelf vroeger prof voetballer bij Haarlem en Sparta. „Daar zitten verraderlijke hobbels in. Doe geen gekke dingen. De vorige keeper van de nationale ploeg maaide over een terugspeelbal. Want één fout en dan is het gewoon exit." De belangstelling voor het oefenduel tegen Bur kina Faso - een land dat door de KNVB is ge adopteerd - was niet groot. In het immense sta dion hadden maar een paar duizend mensen plaatsgenomen. Het Sinouh-gehalte was wel heel hoog. Zijn twee broers zaten in het stadion. Zijn oom had er met zeven neven een autorit van honderden kilometers vanuit Tanger voor over om bij het debuut van de doelman aanwezig te zijn. En zes jeugdvrienden uit de Amsterdamse wijk Osdorp, waar Sinouh is opgegroeid, kwa men naar Rabat. Marokko miste een groot aantal vaste spelers. Spits Zairi kwam niet opdraven. Wat Khalid Si nouh meer zorgen baarde was de afwezigheid van spelers als Naybeth (Tottenham), Ouaddou (Stade Rennes), El Karkouri (Charlton Athtletic), El Kadouri (Dynamo Kiev) en Alloui (Perugia), want daarmee ontbrak de complete verdediging van Marokko. De opmerking dat hij veel ballen zou krijgen was aan hem niet besteed. „Ik had het liever anders gezien, want ik moet mijn eerste interland natuurlijk wel winnen." Met Sinouh, kalm en geconcentreerd keepend, stond er bij Marokko een persoonlijkheid onder de lat. Het contrast met zijn collega Mohamed Kabore was schrijnend. Die ontpopte zich als het prototype van de Afrikaanse doelman. Zijn ver schijning voorspelde al weinig goeds. Kabore had een muts op zijn hoofd die in Nederland door uitbeners in de vleesindustrie wordt gedragen. In de tweede helft bleek nog eens dat schijn zelden bedriegt. Kabore stormde zonder dat er reden toe was zijn strafschopgebied uit. Oulmers (Charleroi) schoof de bal in het lege doel voor de Marokkaanse openingstreffer. Een kwartier later zorgde Ajacied Boukhari voor 2-0 uit een aanval, die Sinouh met een pass inleidde. Sinouh zal wel een blijvertje worden bij de Ma rokkaanse selectie. Hij liet zien hoe een moderne keeper mee moet voetballen bij het verwerken van een groot aantal terugspeelballen. Hij greep ook een keer in buiten de zestien en stopte een schot van Conombo. Sinouh maakte ook kennis met de hardheid van het Afrikaanse voetbal. Bij het plukken van een voorzet werd hij tegen de vlakte gelopen. Sinouh kreeg tien minuten voor tijd een pu- bliekswissel. Onder applaus ging hij naar de kant. Marokko omarmde een nieuwe keeper in een Hollands oranje trui. Marokko vierde nog meer feest, want Sarsar en Abdessadki maakten er 4-0 van en gaven het debuut nog meer glans. Nog op het veld kreeg Sinouh de eerste felicita ties. Yassine Abdellaoui belde vanuit Nederland. „Ik ben blij dat het erop zit", zei Sinouh. En over de oranje trui. „Die wilde ik hebben, want daar stond nummer een op. Maar het was wel de prachtige symboliek van een Nederlander die in Marokko speelt." jerevan/skopje/anp - In de kwalificatiegroep van het Ne derlands elftal beleefde Roeme nië gisteren een slechte dag. Het land verloor twee punten bij Armenië, 1-1. Tsjechië ont snapte bij Macedonië, waar Oranje eerder gelijkspeelde. Het werd 2-0 door treffers in de slotfase. Roemenië, dat eerder had ver loren bij Tsjechië, trad in Jere van gehandicapt aan. Zo ont braken onder anderen Chivu, Mutu en Lobont, de doelman van Ajax. Dat Roemenië door een treffer van Marica na een halfuur op voorsprong kwam, was tegen de verhouding in. Na de hervatting hield het over wicht van de thuisspelende for matie aan. Dat leidde tot de ge lijkmaker van Dochojan, die de bal uit een hoekschop met een prachtige volley ineens in het doel schoot. Daar bleef het bij, hoewel Armenië in de slotfase nog enkele goede mogelijkhe den op de winst kreeg. Tsjechië, dat afgezien van de nederlaag in Nederland nog geen punten verspeelde, stond guangzhou/anp/dpa - China kan zich niet meer plaatsen voor het wereldkampioenschap voetbal van 2006 in Duitsland. De ploeg van bondscoach Arie Haan won gisteren in Guangz hou weliswaar met 7-0 van Hongkong, maar dat was in de strijd op afstand met Koeweit niet voldoende voor het berei ken van de volgende ronde in de Aziatische WK-kwalificatie. De Chinezen kwamen één doel punt tekort. Pijnlijke bijkom stigheid: Zheng Zhi miste een strafschop. Hij zette daarmee Haan op het vliegtuig naar huis. De uitschakeling was het gevolg van de 6-1-zege van concurrent Koeweit op Maleisië. Daardoor kwamen beide teams uit op 15 punten en hetzelfde doelsaldo van plus 13. Koeweit plaatste zich op basis van het aantal ge maakte treffers: 15 (-2) tegen 14 (-1) voor de Chinezen. Haan zat de dag na zijn 56ste verjaardag met sterk wisselende emoties op de bank. Aanvanke lijk liep alles naar wens. Na een uur stond China met 5-0 voor en Koeweit pas met 2-1. Toen de inhaalrace van de Koeweiti begon, werd de Chinese nervo siteit met de minuut groter. De gemiste strafschop was daarvan het overtuigende bewijs. Enkele uren later trok Haan de consequenties en nam, zoals ook was overeengekomen, af scheid als bondscoach. „Ik voel me leeg", was zijn reactie. „Ik heb medelijden met de spelers. We waren er zo dichtbij. Na WK-KWALIFICATt* GROEP 1 Andorra - Nederland 0-3 (0-2). 21. Cocu 0-1, 31. Robben 0-2, 78. Sneijder 0-3. Scheids rechter: Yefet Isr) Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Escura (Andorra), Landzaat (Nederland) Andorra: Koldo; Txema, Toni Lima, Fernandez en Escura; Sivera (87. Garcia), Sonejee. Ruiz. Ildefons Lima en Jimenez (78. Ayala); Sitva (72. Sanchez). Nederland: Van der Sar; Melchiot, Ooijer, Cocu (83. Mathijsen) en Van Bronckhorst; Landzaat. Van Galen (68 Van Hooijdonk) en Sneijder; Kuijt. Van Nistelrooij (36. Makaay) en Robberr. Armenië - Roemenië 1-1 (0-1). 29. Marica 0- 1, 63. Dochojan 1-1 Scheidsrechter; De Bleeckere (Bel) Toeschouwers: 3000: Gele kaart- Vardanjan, Hovsepian (Arm). Armenië: Bete; Dochojan. Vardanjan. Hovsepi an en Nazarjan; Mkhitarian. Tatevosjan. Voska- nian (73. Karamian) en Siachgeldian (87. Aleksanjan). Grigorian (72. Mkrtsjian) èn Ma- nucharjan Roemenië: Stelea; Stoican. Dancia. Flavws Moldovan en Barcauan, Caramann (46.- Dica). Cernat. Paraschiv (74. Bratu) en Tararachë; Marica en Neaga. Macedonië - Tsjechië 0-2 (0-0). 87. Lokveoc 0-1. 90. Koller 0-2 Scheidsrechter: Meier (Zwi) Toeschouwers: 12.000. Gele kaart Igor Mitreski (Mac) Macedonië: Milosevski; Bozinovski, .SedlQski, Igor Mitreski en Vasovski; Krstev (46. JartceVs- ki), Alexander Mitreski, Cadikovski (67. Stojk- ov) en Noveski; Pandev en Sakiri (76 Ignatov). Tsjechië: Cech, Grygera (76. Lokvenc), Bolf, Ujfalusi en Jankulovski; Poborsky, Galasek, Vachousek (59. Jun) en Rosicky; Koller en Ba ros (14. Heinz). Nederland 4 3 1 0 10 ÏO- 3 Roemenië 5 3 1 1 ÏO ÏO- 5 Tsjechië 4 3 0 1 9 .6- 2 Finland 5 3 0 2 9 10- 6 Macedonië 5 1 1 3 4 6-7 Andorra 4 1 0 3 3 Armenië 5 0 14 1 ,2-; 12 Eerstvolgende wedstrijden. 9 februari: Macedonië - Andorra; 26 maart: Roeme nië - Nederland. Armenië - Andorra, Tsj'e- chië - Finland. GROEP 2 Georgië - Denemarken 2-2 (1-1). 9. To- masson O-l. 34. Demetradze 1-J, 64. Tomasson 1-2, 76. Asatiani 2-2. Turkije - Oekraïne 0-3 (0-2). 9. Goesev 0-1, 17. Sjevtsjenko 0-2, 89. Sjévtsjejv ko 0-3. Griekenland - Kazachstan 3-1 (2-0), 24 Charisteas 1-0, 45. Charisteas 2-0, 86- Katsouranis 3-0, 87. Baltiev 3-1 (straf schop). Oekraïne 5 3 2 0 11 9- 3 Denemarken 4 1 3 0 6 6-4 Albanië 4 2 0 2 6 '3- -5 Turkije 5 13 1 6- 5 Griekenland 4 12 1 5, ,5- 4 Georgië 4 1 2 1 5 'J5 Kazachstan 4 0 0 4 0 2-10 Eerstvolgende wedstrijden, 9 februari: Albanië - Oekraïne. Griekenland - Dene marken, Kazachstan - Georgië GROEP 3 Liechtenstein - Letland 1-3 (1-1). 7. Ver- pakovskis 0-1. 31. Mario Frick 1-1-. 57 Zemlinskis 1-2 (strafschop), 89. Proho- renkovs 1-3. Rusland - Estland 4-0 (3-0). 23. Kanaka l-O, 27. Izmailov 2-0, 34. Sitsjev 3-.0, 67. Loskov 4-0. Luxemburg - Portugal 0-5 (0-2). 11. Boa Morte O-l, 27. Ronaldo 0-2, 51. ^ani- che 0-3, 66. Pauleta 0-4, 83. Pauleta 0- 5 (strafschop). Portugal 5 4 1 0 13 Ï7- 3 Slowakije 4 3 10 10 15- 3 Rusland 4 2 117 10- 8 Estland 5 2 1 2 7- 8-. 8 Letland 5 2 1 2 7 10-12 Liechtenstein 5 1 1 3 4 8-14 Luxemburg 6 0 0 6 0 4-24 Eerstvolgende wedstrijden, 26 maart: Estland - Slowakije. Liechtenstein - Rus land. GROEP 4 Cyprus - Israël 1-1 (1-2). 12. Keisi O-l. 45. Okkas 1-1. 86. Nimny 1-2. Ierland 4 2 2 0 8*6-1 Frankrijk 4 2 2 0 8 4-0 Israël 4 2 2 0 8 6-4 Zwitserland 3120 59.3 Faeröer 4 0 1 3 1 2jl2 Cyprus 5 0 1 4 1 4-11 Eerstvolgende wedstrijden, 26 maart: Is raël - Ierland, Zwitserland - Frankrijk. GROEP 7 lijk worden over de vraag of het Nederlands elftal in deze for mule het waard is om ooit bui ten de schaduw van Camp Nou te treden. in Skopje lang op 0-0. Wellicht mede omdat één van de gevaar lijkste aanvallers, Baros, al na een kwartier geblesseerd uitviel. Pas in de laatste vijf minuten vielen de doelpunten. Eerst scoorde Lokvenc, koud in het veld als vervanger van Ajacied Grygera. De speler van Bochum deed dat uit een voorzet van Poborsky. Koller van Dortmund zorgde vervolgens nog voor de 2-0. Bij Tsjechië speelde ook Galósek van Ajax mee. Krstev van FC Groningen stond in de basis bij Macedonië. Servië-Mont. 4 3 1 0 10 10- Litouwen 4 2 2 0 8 6-1 Spanje 3 1 2 0 5/3-1 Bosnië-Herz. 202 O 2 1*1 België 3 0 1 2 11-5 San Marino 4 0 0 4 0 Qk13 Eerstvolgende wedstrijden. 9 februari: Spanje San Marino; 26 maart: België - Bosniê-Herzegovina. GROEP 8 Malta - Hongarije 0-2 (0-1). 39. Gera Q- 1. 90. Peter Kovac 0-2. Zweden 4 3 0 1 9 14- 2 Bulgarije 3 2 1 0 7 9-4 Kroatië 3 2 1 0 7 6-2 Hongarije 4 2 0 2 6 5-8 IJsland 4 0 1 3 1 4-10 Malta 4 0 1 3 1 1-13 Eerstvolgende wedstrijden, 26 maart: Bulgarije - Zweden, Kroatië - IJsland. brussel/anp - Bel gi^ka n deel name aan de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal in Duitsland (2006) vergeten. De Rode Duivels gingen giste ren voor eigen publiek met 0-2 onderuit tegen Servië en Mon tenegro. Daarmee bleef België in groep 7 na drie duels op 1 punt staan. Met Buffel (Feyenoord) en Sonck (Ajax) in het basisteam kon België geen treffers afdwin gen. Ook met AZ-aapvaller Huysegems, na ruim een uur ingevallen voor Sonck, lukte het niet. Servië en Montenegro had min der moeite met scoren. Vukic en invaller Kezman (ex-PSV) brachten de doelpunten op hun naam. Met tien punten uit vier duels gaat de ploeg met Li touwen aan de leiding in de poule. zo'n wedstrijd is het heel moei lijk toe te geven dat het alle maal voorbij is. Gezien de kan sen hadden we met dubbele cij fers kunnen winnen." Jo Bonfrère slaagde er met Zuid-Korea wel in de volgende ronde te bereiken in het kwalifi catietoernooi van Azië. De Zuid-Koreanen ver-sloegen de Maladiven met 2-0 en werden daarmee winnaar van groep 7. De overwinning kwam tot stand dankzij doelpunten van Do-Heon Kim en Dong-Gook Lee. De PSV'ers Park en Lee speelden de hele wedstrijd. Feyenoorder Song kwam twin tig minuten voor tijd in het veld. Japan behaalde de perfec te score in groep 3 na de 1-0- zege op Singapore van gisteren.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21