Kenny Heemskerk: 'Ik heb mazzel gehad' SPORT Stoere taal levert schorsing op iër BALLETJE MET Heintje komt BS Leiden pesten Vincent 'The Vulcano Van der Kooy 3 rjü donderdag l8 NOVEMBE ke) dei SPORT EN SPEL biljarten door Peter van der Hulst lisse - De glimlach van Kenny Heemskerk geeft tegelijkertijd een vrolijk en een triest beeld. Zijn rechtermondhoek trekt om-' hoog, zoals het hoort, maar aan de linkerkant blijven zijn lippen sip naar beneden hangen. De keeper van FC Lisse moet zicht baar moeite doen om met zijn linkeroog te knipperen. Het zijn de naweeën van de ziekte van Lyme. Heemskerk lag twee we ken lang met een hersenvlies ontsteking en verlammingsver schijnselen in het ziekehuis na dat hij eerder door een teek was gebeten. „Ik heb het ondergaan, was me niet bewust wat er ge beurde. Totdat opeens mijn fa milie aan het bed stond en ik dacht 'wat is hier aan de hand'." Heemskerk werd afgelopen maandag uit het Haarlemse Spaameziekenhuis ontslagen. Thuis in zijn woning beseft de doelman dat hij pech en geluk heeft gehad. Pas laat werd door artsen de emst van zijn situatie ingezien, gelijktijdig weet de 26- jarige Haarlemmer dat het veel slechter had kunnen aflopen. Hoe hij ooit zo ziek heeft kun nen raken, blijft voor Heems kerk een raadsel. Opeens had hij een plek op zijn scheenbeen zitten, „Begin oktober zat er een grote kring. Misschien dat ik door een teek ben gebeten toen ik een bal uit de bosjes haalde. Ik weet het niet." Aan vankelijk luidde de diagnose een schimmelinfectie. De plek verdween ook langzaam. Later kwam daar rugpijn bij. Spit, was het oordeel. De keeper kreeg spierverslappers. Hevige hoofdpijn volgde. Heemskerk weet het aan de medicijnen en stopte ermee. Ruim twee weken geleden ver ergerde het ziektebeeld. „Mijn gezi,cht was aan de linkerkant verlamd geraakt. Op maandag kwam er een arts van de dok- tersdienst en hij was de eerste die vroeg of ik vreemde plek op mijn -lichaam heb gehad." De beet van de teek had voor een infectie met de 'Borrelia burg dorferi'-bacterie, gezorgd. Heemkerk liep daardoor her senvliesontsteking op. Voordat hij het wist lag Heems kerk in het ziekenhuis en kreeg hij antibiotica toegediend. Zelf herinnert hij er zich nog maar weinig van. „Ik had op zaterdag De Plas uit Langeraar is dankzij een 4-2 overwinning op titel houder Euro-Amusement aan de leiding gekomen in de natio nale kadercompetitie. Vier teams volgen op twee match- punten en daaronder zit Spor- trust/Van Diemen dat met 4-2 van Het Groene Hart won. De Sassenheimers wonnen dankzij een zege van kopman Ronald Filippo in negen beurten met een slotserie van 64. Ben Dui venvoorde verloor, maar Niels van Noord zorgde voor de matchzege in zestien beurten. De Engel/V.d. Aart verloor op nieuw met maximale cijfers (6- 0), dit keer van Verdel uit Ter Aar. Via een 4-2 zege is De Sport/Music Mining uit Wete- ringbrug de koppositie tot op vier matchpunten genaderd. Het Lissese De Engel/V.d. Aart is hekkensluiter. Het driebandenteam van Jum bo blijft dankzij een 5-3 over winning op hekkensluiter Rem brandt in de top meedraaien van de nationale eerste klasse. Peter Vlaar maakte met een moyenne van 1,323 een goede indruk. Rob Lamboo (1,071) sleepte er een spannend gelijk spel uit, waardoor de twee matchpunten mee naar War mond gingen. Jumbo staat vier de op de ranglijst. Rijnsburg verloor met Kijk Uit Zegveld en de se-reserves verloren i van Damlust Gouda. gendoorn (Samen Sterk) scorer in de hoofdklasse, won tot dusver als partijen. Tussenstand aan kop: 1. 3-6; 2. Damlust 3-6; 3. KDC Kijk Uit 3-4; 5.LDG3-2. len, r Tropl hoc! ■lekeei zond IQ nd m K, ils'an .aei Erii M vlieg Iranji e. ,Ja htek San. 'oi"'5 13 amn s enige darts In de regionale eredivisii 1$ stuivertje wisselen op de positie. Dankzij het 8-2 van Brandewijn United in de Bolle Olifant (Nieuw- nep) kwam dit keer het 1 Elbee aan de leiding. Elb met 10-0 van Tarsal Koos Minck. Ramses Sjaffies 1 door het 6-4 verlies tegei Wim's Tattoo Team - sluiting met de kop niet den. The Happy Family met 8-2 van Downstairs E del ;nog jarig1 ■erzat p-en nter )aarn cordf elpui staat hierdoor nu op del voorf ond plaats. Roland Scholtenu deze ronde succesvol me j1 e^o keer 180 en Jos Vasen ha hoogste finish met een 1 el Tussenstand aan kop: 1. Elbe Bolle Olifant II6-48; 3. United101 Ramses Sjaffies 6-40; 5. Down 36. eeen icorc eid F iel tr HI II en -Di Adria bridge Kenny Heemskerk: „Ik had last van tintelingen en door de verlamming in mijn gezicht kreeg ik mijn oog niet meer dicht, kon ik mijn tanden niet meer poetsen en als ik probeer de te eten, beet ik op mijn lip". Archieffoto: Taco van der Eb mijn elftal nog bij Noordwijk prijst zich gelukkig. „Ik zat te- gezien en 's avonds was ik hele maal van de kaart. Ik had een rare magnesiumsmaak in mijn mond. Zondags heb ik niets ge daan en ik weet nog dat ik op maandag met de huisarts en de dokter in het ziekenhuis heb gesproken, maar wat er toen is gezegd, weet ik niet meer. Ik had last van tintelingen en door de verlamming in mijn gezicht kreeg ik mijn oog niet meer dicht, kon ik mijn tanden niet meer poetsen en als ik probeer de te eten, beet ik op mijn lip." „Later ga je nadenken. Dan weet je dat je er lang mee hebt gelopen. Op de trainingen was ik sneller moe, en had ik sneller last van spierpijn." De antibio- ticakuur heeft Heemskerk van de zwaarste lichamelijke onge makken verlost. De keeper gen het zwaarste stadium van de ziekte aan. In dat geval kun nen de gevolgen, ook psy chisch, blijvend zijn. Ik heb mazzel gehad. Achteraf was het ook goed dat ik ben gestopt met de spierverslappers voor mijn rug, want het had daardoor goed fout kunnen gaan." „Ik ben blij dat ik weer thuis ben, want hier kom ik pas echt weer tot rust. In het ziekenhuis heb ik twee mensen zien over lijden en dan ga je wel relative ren. Je gaat anders over de din gen nadenken, beseft dat ande re dingen dan voetbal veel be langrijker zijn." Wellicht heeft dat uiteindelijk ook een positieve uitwerking op zijn spel. Heemskerk maakte zich in het doel van FC Lisse geregeld veel te druk en dat kwam zijn nauwkeurigheid niet ten goede. „Vorig seizoen was slecht. Ik wilde ten koste van al les terug naar het betaalde voetbal en daardoor maakte ik een aantal fouten. Dit seizoen was ik al een stuk rustiger. Was ik niet meer zo gefixeerd op winnen, maar plezier hebben in het spel. En nu dit is gebeurd ben ik helemaal rustig." Toch kan de Haarlemmer, die eerder bij AZ en Haarlem keep te en aan zijn derde seizoen bij FC Lisse bezig is, niet wachten om het trainingsveld weer op te gaan. Zijn vriendin Yvonne pro beert hem nog af te remmen. Ze moest zelfs de autosleutels verstoppen om te voorkomen dat Heemskerk al naar de club was afgereisd. „Maar maandag wil ik ltijken of ik wat kan doen. Ik wil dan ook weer halve dagen in de sportzaak gaan werken. Mijn conditie is niet echt ach teruit gegaan, maar ik ben wel zeven kilo afgevallen." De huiskamer hangt inmiddels vol met kaarten. En via email kreeg hij tal van steunbetuigin gen van Lisse-supporters, maar ook van aanhangers van clubs als DOVO, Noordwijk en Quick Boys. „Het is leuk om dat te le zen. Dat heeft mij erg goed ge daan. Zelfs uit Qatar kreeg ik een bericht van een oud-kee- perstrainer", aldus Heemskerk, die over ruim twee weken weer beschikbaar hoopt te zijn voor het duel met Marken. „De wil is er wel, maar de vorm moet er natuurlijk ook zijn. Al met al heb ik een maand niets ge daan." Het Leidse De Sleutels nestelde zich dankzij een zege op Crash 6 (18-12) en een klein verlies te gen Crash 5 (16-14) iets steviger op de tweede plaats in de natio nale tweede divisie. Het Leidse Crash 4 klom via een verrassen de 25-4 zege op Bodegraven 1 en een winst van 19-11 op Lan- gedijker BC 2 naar de derde plaats. Tussenstand aan kop na vijf ronden: 1. Langedijker BC 107; 2. De Sleutels 94; 3. Crash IV 88; 4. BOC UI 87; 5. Crash V 80. De Oegstgeestse sportra het jaar, Jan Smeets, ne< aan het wereldkampioei f schaken tot 20 jaar, van; l€?e 1 daag tot en met 1 decen 111101 India. Er zijn 108 deelne Naast Smeets speelt ook derlands jeugdkampioei n f0 nis Ruijgrok van het Leii ,sc^. Schaakgenootschap. n, st. ong( Fenw Naarendorp vrijgesproken Orson Naardendorp heeft geen verdere straf gekregen naar aan leiding van zijn rode kaart in de wedstrijd Noordwijk - FC Lisse. De aanvoerder van FC lisse werd op 31 oktober uit het veld ge stuurd omdat hij de scheidsrechter zou hebben geduwd. Uit tv- beelden bleek later dat Naarendorp niet de dader was. De spe ler werd na de rode kaart wel automatisch geschorst. Dat bete kende dat hij een week later tegen Ter Leede ten onrechte aan de kant moest blijven. Het Hazerswoudse Samen Sterk gaat na drie speelronden stevig aan de leiding in de regionale Hoofdklasse (DMH). Het ver sloeg DEZ Reeuwijk met 12-4. KDC Katwijk hield aansluiting met de kop dankzij een 10-6 ze ge op het Leids Damgenoot- schap (LDG). De Katwijkse top- borden met Bas Messemaker en Jan Schijff bleken te sterk voor de LDG'ers Peter Bron- string en Hans Kolfoort. RDC In de nationale eredivisi 0|i, snooker had Jumbo gee le moeite met hekkensh U Purmerend (6-3). Tam 1 fa, Daan Hoekstra en Xa van Rossem pakten aller wedstrijdpunten. Doori 'orer ge zal Jumbo overwinter jj v°° een derde plaats. *1^ v In het Open kampioens Yf van Warmond gaat de V de H Simmer-show nog steed mor In de halve finale won S van ranglijstaanvoerder 111151 Blok en in de finale blee 'llJlt( runner-up Henk Vers ter lsl-)( baas. Simmer won daan nieuw twintig rankingpt ■Hl* en staat op de zevende a' het algemeen klassemei l"3611 verliezersronde werd nen door Martin Zevenl112e J' kere ils." (bij)zaken in de sport Erik Huijbens was al lang en breed gestopt als basketballer. De loopbaan van de lange Leiderdorper, thans woonachtig in Lelystad, voerde langs BV Leiderdorp, BS Leiden, voormalig eredivisionist Eindhoven en Akrides. Bij die laatste vereniging volgde een emotioneel afscheid. Huijbens koos voor zijn gezin. Niet veel later liep hij ineens rond bij Orca's uit Urk. Afbouwen heet dat, of een jaartje lekker spelen omdat het nog zo leuk is. Eind vorig seizoen was het echt afgelopen. Hoewel? Heintje Huijbens loopt weer te ballen. Orca's kwam in persone le problemen door de blessure van zijn center en Huijbens was wel te porren. Maar, zei hij, ik doe alleen de thuiswedstrijden mee. Het gezin gaat voor basketbal in de eerste divisie. Het eni ge wat de ex-Leiderdorper meekrijgt van uitwedstrijden zijn late telefoontjes van teamgenoten op zaterdagavond met een ver slag. Tenzij, tenzij, een uitwedstrijd van Orca's langs koploper BS Leiden voert. „Dan wil ik wel meedoen", zegt Huijbens. „Die kans laat ik niet lopen." Op 11 december is het zo ver. Dan maakt hij zijn heroptreden in Vijf Meihal om de ongeslagen lijstaanvoerder een loer te draai en. En om een avondje te stappen met zijn vrienden natuurlijk. Want die ziet hij door al die aandacht voor zijn gezin veel te weinig. BELLETJE MET Joep van Rijn. Archieffoto: Taco van der Eb Het nieuwe huis van Light ning Leiden was bijna te klein afgelopen weekeinde. De zoon van de voorzitter mocht niet meedoen in de wedstrijd tegen de Groningen Giants. En waarom? Joep van Rijn, het slachtoffer, had twee dagen eerder in het Leidsch Dagblad stoere taal gesproken over de revanche die de ploeg wil ne men op de Eindhoven Raptors: „Die jongens gaan met de am bulance naar huis", liet Joep noteren. Spierballentaal, geheel in de stijl van de sport: American Football. De officiële bond dacht daar alleen heel anders over en schorste de speler (bij naam: Destroyer) direct, tot na der orde, en ik elk geval tot hij voor de tuchtcommissie ver schijnt. Joep heeft spijt, hoewel hij er kent dat 'met jongens onder el kaar' vaker zulke taal te horen is. „Maar ik heb een wedstrijd gemist die ik echt niet had wil len missen." De besluitvaardigheid van de American Footballbond Neder land (AFBN) heeft de club en de Van Rijns schrik aangejaagd. „Ons protest over de gang van zaken in Eindhoven ligt al drie weken bij de bond. Kennelijk kunnen ze wél binnen 24 uur een schorsing opleggen." Light ning Leiden maakte bezwaar tegen de reglementaire neder laag die de club in Eindhoven leed. De tenues van de twee teams lijken sterk op elkaar en Eindhoven weigerde daarom te spelen. De uitspelende ploeg had andere shirts mee moeten nemen. Kinderachtig natuurlijk van de Raptors. Zelfs voor een sport die nog in de kinderschoenen staat. De snelle schorsing voor Van Rijn vinden ze maar verdacht. Al was het maar omdat de vice- voorzitter bij de bond, Ben Dankers, preses is van diezelfde Eindhoven Raptors. Dankers staat overal buiten, zegt hij zelf. Wie iets anders suggereert, zal nog met hem te maken krijgen, laat hij doorschemeren. Maar Joep, de volgende keer kun je beter iets navolgends zeggen over die corrupte Eind- hovense watjes: We rollen ze op. We geven ze van katoen. We laten ze een poepie ruiken. NAAMKAARTJE Vo illi -D We geven ze van Jet} |]jet v Risico is dan wel dat je m at m. zich voor je zal schamen ,or(jj^ rtop idse v rde I inger irzitt lulde hten T« Waarom heeft een sportclub juist die naam? Een korte i n". over de herkomst van de namen van regionale sportcl Deze week GHC (Groene Hart Combinatie), de voetbalclub Leiden. Groene Hart Combinatie (GHC) is aan het tweede seizoen bJ" het is een fusieclub van de Leidse voetbalclubs Sleutels en V( het samengaan schreven de clubs een prijsvraag uit voor we naam. Er kwamen 87 inzendingen binnen. Voor de handl de namen als FC De Vliet en w Cronesteijn haalden het niet nba. keuze viel op de inzending van VCL-lid Paul Sprenger die mi |"a 76 'Groene Hart Combinatie' kwam. Sprenger kwam met zijn si tie omdat het complex van de nieuwe club aan de Voorschol nberw in Leiden ligt, aan de rand van het Groene Hart. Kriek: uo Spu to Kinf -Tori Scheidsrechter Pieter Vink (37) uit Noordwijkerhout floot afge lopen zondag zijn eerste Ajax- Feyenoord. Vink kreeg positieve kritieken van de kenners. Maar wa^vond zijn vrouw Iris Vink ervan? Heeft u in het stadion geze ten? „De vader van Pieter begeleidt hem altijd. Het lijkt me logisch dat hij bij zo'n mooie wed strijd ook meegaat. Ik heb de wedstrijd met een stel goede vrienden zitten bekijken." ri Let u dan op de beide ploe gen of juist op de scheids rechter? „Ik let natuurlijk extra op Pie ter. Ik hoop dat-ie het goed doet. Het is niet leuk als-ie ne gatief commentaar krijgt, ze ker als het in jouw ogen onte recht is. Ik vind het vaak ook niet goed als je ziet hoe som mige spelers reageren. En dan blijkt uit de beelden dat ze het niet goed hebben." Heeft u er verstand van? „Ik volg het al een tijdje. Ik draai aardig mee, laat ik het zo maar zeggen. Je groeit er in." Gaat het aan tafel altijd over voetbal? „Het fluiten is bij Pieter voor een deel overgegaan van hob by naar beroep. Het is hier in huis een deel van het leven geworden." Leeft het in Noordwijker hout? „Zeker met zo'n wedstrijd als Ajax- Feyenoord word je heel vaak aangesproken. Dat is ontzettend leuk." Uw man komt op het veld zelfverzekerd over. „Het is natuurlijk de bedoe ling dat de spelers de beslis singen van de scheidsrechter accepteren, daarom moeten ze natuurlijk zelfverzekerd heid uitstralen, je zou het zelfs een beetje 'arrogantie' kunnen noemen." Is Pieter thuis ook de baas? „Dat mocht-ie willen." WWW.BALLETJE.NET 'Balletje met' testte gehaktballen in sportkantines en beoordeelde voetbalterreinen in de regio. De komende maanden is het de beurt aan websites van sport clubs. Zijn ze informatief, zijn ze goed vormgegeven, zijn ze actu eel? Dit keer is het de beurt aan het Leidsch Schaakgenootschap LSG (www.lsg-leiden.demon.nl/). Routebeschrijving: waar is toch dat Denksportcentrum? Weet u het niet? Dat blijft zo als u de site van LSG raadpleegt. Uitslagen: keurig, de uitslagen van de interne en externe com petitie zijn op deze site terug te vinden. Actualiteit: we klikken even het hoofdstukje 'nieuws' aan. En? We vinden wat oude clubbla den van vier jaar geleden. Vormgeving: we nemen niet aan dat iemand dit 'vormge ving' noemt. Sponsors: als je er als club op laat voorstaan je spelers niet te betalen, heb je vast ook geen sponsors. En zijn er toch spon sors: jullie krijgen geen waar voor je geld want je staat niet op de site. Overige informatie: volgens de site is LSG een 'illuster' genoot schap en betreed je bij LSG 'een nieuwe wereld'. Dat zal best en het zou leuk zijn om hier iets over terug te kunnen vinden op internet. Eindoordeel: de LSG site bevat informatie over competities en wedstrijden. Er zijn vast leden die dat genoeg vinden. Wij niet. Leidsch Schaakgenootschap JU; 1 •■y.-yry-— - «■-aiaiiwIianMM NB: De makers van de site van vorige week, voetbalclub RCL uit Leiderdorp, claimen dat er wel een routebeschrijving is terug te vinden. Dat klopt, wij hebben echter een half uur naar de site zit ten staren en 'm niet kunnen ontdekken. We kunnen daarom het half punt aftrek niet terugdraaien! Kijk uit Jimmy 'the whirl wind' White, 'rocket' Ron nie O'Sullivan, Steve 'the nug get' Davis, want hier komt Vin cent 'the vulcano' Van der Kooy. De oud-profwielrenner heeft de snookerkeu opgepakt en haalde vorige week de finale van het Open Warmond in Jumbo Snooker Centre. Van der Kooy, tijdens zijn carri ère geplaagd door blessures en een jaar uit de running geweest met de ziekte van Hodgldn, kwam zonder wielerploeg te zit ten na het opheffen van de BankGiroLoterijformatie. Maar hij kan het sporten niet laten. „Nou, sport, sport.Het is meer geestelijke ontspanning", zegt 'the vulcano' erover. Van der Kooy heeft een hoogste break staan van 53. Voor de doorsneespeler een utopie. „Maar er lopen zat jongens rond die er hun hand niet voor omdraaien zegt hij. 'The vul cano' snookerde al tijdens zijn wielercarrière, ter ontspanning. Hij heeft de keu een jaar in de kast gelaten, maar pikt het spel letje snel weer op. Van der Kooy speelt in Jumbo 3, een team in de tweede divisie. De verwachting was eerd hij zou gaan korfballen. I x'iav deden hij en broer EwoiK Me ger bij Pernix. Ewoud sto| lkx met wielrennen, trok de 1 PRi balschoenen aan en is na jaar Pernix overgestapt n TOP. „Ik ga ook weer koii B,6f len", zegt 'the vulcano'. dan in een lager team." twee weken heeft Van deit een negen-tot-vijfbaan, a Mis,ei koper binnendienst bij e< ^p7:.e wijks bedrijf. „Dan is twe 16-4 snookeren, twee keer kor trainen en wedstrijden in weekeinde een beetje tel «rijder van het goede. Ik wil ook - eens thuis zijn." Eind november krijgen hi zijn vriendin de sleutel vi nieuwe woning in de Leii fosseli Merenwijk. „Vlakbij hetl Ham(ia balveld", zegt Van der Ko „Wie weet. Als het snooki ï-oj. lekker gaat en ik kan de e divisie halen, ga ik daar w A, meer het accent op legge 0-3. 7 Draait het korfballen ovei tijdje als een tierelier, dan daar wat meer tijd aan be den. Voorlopig doe ik gev T wat ik leuk vind, als ik uil werk kom."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20