[elden van morgen verslaan Quick Boys SPORT AZC verrassend naar bekerfinale Verhees gehuldigd na tweede plek Olympiade <de'r R8 voetbal onder 20 jaar moet nog gaan leven in Nederland Don Leo wordt graaf Leo Elftal van de week Volle bank m-duo bij aldub GHC De voetballers van rden voorlopig ge- door technisch manager lemon en assistent- Wout Holverda. Trainer Groenendijk legde zijn neer vanwege gezond- oblemen. De club be- enkort of zij een trai- telt voor de rest van het naar een meer struc- plossing zoekt. ten kandidaat 6 er Leede 8' iheim - Jan Schoen wordt 7 hijnlijk de nieuwe voor af tan Ter Leede. Schoen Ron Mulder opvolgen die 1[ ecember aftreedt. Schoen ilde jarenlang in het eer- 7. al van de Sassenheimse n bekleedde onder meer ctie 'bestuurslid techni- aken'. De Sassenheimer gedragen door een werk- an zes personen. woensdag 17 NOVEMBER 2004 door Willem Spierdijk voorhout - Voorhouter Louk Verhees (40) werd afgelopen zondag door de bridge bond gehuldigd voor zijn prestaties op de Olympiade in Istanbul, een toernooi dat op zes november de finale beleefde. Het Ne derlands team eindigde op dat toernooi op een tweede plaats achter Italië. Was het een belangrijk toernooi? „Bridge is een rare sport. Je hebt eigenlijk drie belangrijke toernooien. De Olympiade die net is afgelopen, is daar één van. Verder heb je de Bermuda Bowl, daar mogen maar zestien landen ter wereld aan meedoen. Nederland gaat daar volgend jaar ook naar toe met drie paren. Zoals het er nu naar uitziet, zit ik daar met mijn partner John Jansma ook bij. Dan bestaat er nog de Ro- senblum Cup, dat is een wereldkampioen schap waar elk land meerdere teams voor mag inschrijven. Die wedstrijd is de vol gende keer in 2006 in Verona." In Istanbul was Italië te sterk? „Zoals gewoonlijk. De Italianen zijn full- profs. In Nederland zijn we semi-profs. Bridgers verdienen in Italië een paar ton euro per jaar, er is daar een grote sponsor die er veel geld in steekt. De Italianen heb ben meer routine, dat betekent niet dat ze altijd van je winnen. Op het laatste EK wonnen wij, maar deze keer waren zij de besten. Maar ik heb het idee dat we het ver schil aan het goed maken zijn." Een profbestaan is in Nederland niet voor je weggelegd? Ik werk vier dagen, één dag besteden we aan trainingen. Dat wordt gecompenseerd door de Stichting Top Bridge. Van beroep ben ik software-engineer." En bestaat er een goed computerpro gramma voor bridge? „Een Nederlands programma, Jack, is we reldkampioen. Maar het is nog niet zo goed als bij het schaken, waar een computer topspelers kan verslaan. De ontwikkeling gaat wel snel. Bridge heeft ook een psycho logisch aspect, je moet inschatten wat je te genstander denkt en doet. Dat is niet ge makkelijk in een computerprogramma in te bouwen." Hoe ziet het bridgeprogramma voor de komende tijd eruit? „We willen graag naar de Bermuda Bowl. Maar er zijn daarvoor allerlei internationale toernooien. We reizen eigenlijk de hele we reld over." Hoe staan jullie er in Nederland voor? „Er bestaat nog niet een heel goed ranking- systeem zoals bij schaken. Dat moet nog verder worden ontwikkeld. Het maakt mij niet uit of we het beste zijn van Nederland of niet. Op het laatste NK voor paren wer den we met een klein verschil achter de hoogstgeklasseerden tweede. We behoren bij de beste vijf paren, laat ik het daar op houden." Bridger Loek Verhees. Archieffoto: Mark Lamers n ten Voorde - In de zomer is Neder- t toneel van het derde levenement in de wereld, ilfs de meeste liefhebbers e impact van dat toer- Dg niet helemaal te besef int wie kent de jongens inje onder 20 jaar nou ei- den van morgen bewe- h vandaag de dag nog in rte anonimiteit door de se duinen. Maduro, Ba- suren? De meeste sup- van Quick Boys, die hun met 3-1 zien verliezen inje, hebben op deze gu- dagavond geen idee wie voetballers zijn. t de mensen niet eens te nemen, want van het at nog geen wervende kingskracht uit. Straks Dmer zal dat anders zijn, ht bondscoach Wim van „Alle wedstrijden van nen live op televisie." wen? Misschien. Maar le duidelijkheid: na het het EK is het WK tot 20 het derde voetbaltoer- Éft de wereld. „Veel men- ^■en nog niet precies wat ioudt, maar dit toer- it ons land gigantisch iliciteit opleveren. In Zuid-Amerika zitten in Ijoenen mensen aan de I0tl kluisterd. En als de pu- hier eenmaal op gang aat het WK in Neder- vanzelf leven." ederlandse ploeg op dat de voetbalwereld gaat H*4n, is nog maar zeer de hanje onder 20 herbergt kln4 a paar leuke spelers, zo !t oefenduel met Quick naar het is geen ploeg rloopt van topkwaliteit, lebben niet echt een ïlaire ploeg. Wereld- Ijn zullen we niet wor- acht Van Zwam, zelf r van tegenstander lrt" loys. „Deze lichting mist ene supertalent, zoals iten dat ooit was." die de ploeg in de zo meer body zou kunnen [is Collins John, de spits John is vanwege Ouick-Boysspeler Maarten Bak concenteert zich op de bal. Foto: Mark Lamers zijn kwaliteiten al overgeheveld naar Jong Oranje, maar tijdens het WK mag hij nog uitkomen voor de ploeg onder 20 jaar. „We hebben al met Collins ge sproken en zijn eerste gevoel zegt hem dat hij heel graag mee wil doen aan het WK." Van Zwam, die tijdens het WK Foppe de Haan boven zich krijgt, heeft nog een halfjaar de tijd om van het degelijke Oranje toch nog iets aantrekkelijks te maken. Over die aanloop naar het toernooi is heel wat te doen geweest, omdat De Haan het van de gekke vindt dat de Ne derlandse competitie niet is aangepast aan het WK. „Wij vinden het WK allemaal heel belangrijk, maar de eredivisie eindigt pas op 22 mei terwijl het toernooi al op 10 juni begint", toonde hij zich onlangs kritisch. Van Zwam is het met De Haan eens. „Maar wij hebben nu eenmaal niet de cultuur zoals in sommige andere grote voet ballanden, waar de spelers twee maanden voor het WK uit de competitie worden gehaald." De KNVB heeft zich de kritiek van De Haan inmiddels ook aangetrokken, waardoor Van Zwam begin januari op trai ningskamp kan naar Turkije. „En daar hopen we de basis te leggen voor een mooi WK." Quick Boys, dat de speelwijze op verzoek van Van Zwam had aangepast, kreeg seconden voor het eindsignaal de eretreffer ca deau van de scheidsrechter. Marcel van der Horst benutte de strafschop. DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportredac- tie.ld@hdc.nl Ruud de Vos en Rob Scholtes uit Voorschoten zijn de be langrijkste favorieten voor de fi nale van het NK kunststoten. Dankzij een tweede plaats bij het kwalificatietoernooi is Scholtes als eerste geplaatst voor het NK dat van 10 tot en met 12 december in Amster dam wordt gehouden. Leidenaar Carlo Rutjes heeft afgelopen weekeinde een knap pe prestatie geboekt bij een in ternationaal schermtoernooi. In het Belgische St. Niklaas werd hij met de degen derde, in een deelnemersveld van 150 schermers. De selectie van hoofdklasser ARC verbijft van 3 tot en met 7 januari op Tenerife. Tijdens het korte trainingskamp op het Ca- narische eiland speelt de Al- phense voetbalclub op 5 janua ri een oefenwedstrijd tegen Quick Boys. Het is nog rustig aan het trai nersfront. Wim Eilander ver trekt aan het einde van dit voet balseizoen bij Strijen en Rob Wamer volgt zijn voorbeeld bij Monster. Ben van Aken is per direct opgestapt bij de Benne- broekse club BSM. Bij hoofdklasser Spakenburg houdt Peter Visee het voor ge zien. Bij de club uit Bunschoten heeft spits Paul Lieftink wegens persoonlijke problemen af scheid genomen. Hij traint mo menteel mee bij FC Hilversum. Voorschoten '97 moet op zoek naar een nieuwe jeugdvoorzit- ter. Jan Hevel stopt. Ben Huitema (FC Lisse) en Bart van Leeuwen (UVS) zijn niet herkiesbaar als regio-afge vaardigden van de KNVB West n. Cees Driebergen (Rijnsburg- se Boys) en Phil Verstraaten (Lugdunum) zijn de nieuwe kandidaten. Een aantal jonge regionale cy- clocrossers mocht deelnemen aan de wereldbekerwedstrijd in Pijnacker voor beloften. De Tsjech Martin Bina won met ruime voorsprong. Sebastian Langeveld (Lisse) kwam niet verder dan een 21ste plaats. Bart Rietveld uit Ter Aar (35ste) en Leidenaar Siebe Breed (38ste) reden de zware wed strijd ook uit. Wielervereniging Swift (85 jaar) organiseert op zaterdag 4 december het regiokampioen schap cyclocross Zuid- en Noord-Holland. De eerste start op het parcours De Bult is om 11.00 uur. Swift houdt op zater dag 27 november om 16.00 uur een jubileumreceptie. De vierde schaatsmarathon om de Peter van Vliet Cup werd wederom een prooi voor Rijns burger Gerard Nijgh. Tessa Kor- tekaas (Voorhout) won bij de vrouwen en Imro Nai Chung Tong (Leiderdorp) bij de junio ren. Tijdens de gewestelijke verga dering van de KNSB Zuid-Hol land is de Zilveren Schaats uit gereikt aan de gemeente Kat wijk. De ereprijs ging naar Kat wijk voor de inspanningen die de gemeente in de afgelopen ja ren heeft verricht ten behoeve van de ijssport in het algemeen. Emeline Huizer is het 400ste lid van hockeyclub Hisalis (Lis se). Lea Lindhout uit Noordwijk is eerste reserve van de Neder landse selectie voor het WK snooker in Veldhoven. Michael Woerden, Milou Len- fers (Lisse), Jolanda van Beelen (Katwijk) en Sebastiaan Kerk vliet (Voorhout) pakten de winst in hun categorie bij de Oosterduinloop in Noordwij- kerhout. Bij de Duinloop in Katwijk waren Henk van der Oever, Marijke van der Steen, John van Laar en Lenie van der Plas de besten. Tijdens springwedstrijden in Woerden heeft een ploeg van gymnastiekvereniging Nieuw Brunhilde (Leiden) drie prijzen gewonnen. Goud op de lange mat, brons bij de kast en een vierde plaats op de minitram- poline. Vrijdag 26 november neemt korfbalclub KZ Leiden afscheid van voorzitter Amout van Lun- teren. De receptie in het club huis begint om 19.00 uur. In de etalage van Bahlmann Sport in Alphen aan den Rijn is vanaf 16 november de nieuwe kunststof korf te zien. In Buitenkaag wordt zaterdag avond een dartstoemooi voor koppels gehouden voor spelers vanaf 14 jaar. De wedstrijd in de sportzaal begint om 19.30 uur. Deelnemers kunnen zich een uur van tevoren opgeven tegen betaling van vijf euro. doetinchem - Hij kwam naar ei gen zeggen eindelijk thuis in Rotterdam bij Feyenoord, ver trok vervolgens naar Ajax en is na een kort avontuurtje in Mexico sinds dinsdag Super boer bij De Graafschap. Don Leo, of graaf Leo zoals ze hem in Doetinchem noemen, voelt zich met zijn 62 jaren nog steeds te jong voor een leven zonder voetbal. Als technisch adviseur wil hij voorkomen dat de nummer laatst van de eredi visie volgend seizoen op een ni veau lager moet uitkomen. „Wat me bezielt om hier iets te gaan doen? Ach, na veertig jaar in deze poel van jolijt vind ik het nog veel te vroeg om achter de hanggeraniums te gaan zit ten. Mag ik? Of moet ik daar toestemming voor vragen." In woord en gebaar is Beenhakker in het stampvolle perszaaltje van De Graafschap nog steeds dezelfde man als die het bij on der meer het Nederlands elftal, Feyenoord, Ajax en Real Madrid voor het zeggen had. Welbe-, spraakt en met tuitende lippen en verveelde diepe zuchten legt hij uit wat hij bij De Graafschap wel en niet komt doen. „Om misverstanden te voorko men wil ik benadrukken dat niemand hier bij de club voor zijn baan hoeft te vrezen", be gint Beenhakker. Hij wil naar eigen zeggen geen trainer wor den en ook geen technisch di recteur of voorzitter. „Ik wil mijn steentje bijdragen aan de doelstelling van deze club. En dat is handhaving op het hoog ste niveau." Voorzitter Veen van de hekken sluiter van de eredivisie hoort glunderend toe. Beenhakker doet het goed bij de sponsors, opent deuren bij makelaars, spelers en andere verenigingen. ilkema -•yj"- Van Fruchten Van Beelen f Leede) nff (Quick Boys) TjV (Quick Boys) lige ersklassement oe .-dgar van Schie Matthijs Keemink Remco Tuinenburg lustin Stuy j. Nick Schnater Raymond Flaton SS" Bartjan Onderwater iCCI Kevin Winter Bob Hoogkamer Hendrik van Beelen Raymond Kolder Michel Roest club ARC Voorschoten '97 ARC Rijnsburgse Boys Rijnsburgse Boys Quick Boys Rijnsburgse Boys FC Lisse Ter Leede Quick Boys Ifijnsburgse Boys ARC gem. 7,27 7,25 7,25 Raymond Kolder is koploper af. De middenvelder van Rijnsburgse Boys duikelde van de eerste naar de tiende plaats in het spelersklassement, door een vijf in de wedstrijd tegen Capelle. ARC'er Edgar van Schie voert de ranglijst nu weer aan, de beide keepers Keemink en Tuinenburg delen de tweede plaats. Voor het eerst dit seizoen komen twee spelers van Quick Boys de toptien binnen. Raymond Flaton kreeg een acht, Hen drik van Beelen een negen. Kolder was niet de enige Rijnsburger met een laag cij fer. Er staat dus geen geel zwart shirt in het Elftal van de Week. Wel drie spelers van Voorschoten '97, dat de eerste overwinning in de hoofdklasse boekte. Tim Kluivers kreeg voor een puike pot een negen. Clubklassement Tim Kluivers. Archieffoto: Mark Lamers Het elftal heeft een goed ge vulde reservebank vol achten, die de basisopstelling net niet hebben gehaald. Daniël Hen- sen (Katwijk), Frank Buizer (Voorschoten '97), Jeffrey de Vries en Joost Leonard (bei den Noordwijk) mogen hopen op een invalbeurt. 5 spelers scoorden gemiddeld een 7,00 7,22 club 12de speeldag gem. 7,17 1. Rijnsburgse Boys (5,55) 6,70 7,13 2. ARC (6,42) 6,67 7,13 3. Ter Leede (6,75) 6,64 7,11 4. FC Lisse (6,17) 6,63 7,10 Quick Boys (7,33) 6,63 7,09 6. Noordwijk (7,33) 6,50 7,09 7. Voorschoten '97 (7,33) 6,34 7,09 8. Katwijk (6,55) 6,26 9. UVS (6,08) 6,22 Alphense ploeg wil in eindstrijd wat rechtzetten door Gertjan van Geen alphen aan den run - In een meer spannend dan kwalitatief hoogstaand duel heeft AZC/Sprey Hout de finale van de beker bereikt. De Alphense waterpoloërs wonnen tot ieders verrassing van favoriet Polar Bears: 12-11. Op 4 december speelt de ploeg van trainer An- dré de Jeu de eindstrijd in het Amsterdamse Sloterparkbad te gen HZ/Zian. Het lijkt zo normaal, dat AZC de bekerfinale bereikt. De Alphen se waterpoloërs hebben bijna een abonnement op de eind strijd. De laatste tien jaar ont brak AZC niet. Maar zo gewoon is het niet meer. AZC is zijn do minerende rol kwijt in de natio nale competitie. Twee keer al verloor de vijfvoudig landskam pioen dit seizoen een hoofd klasseduel. Afgelopen zaterdag nog was Polar Bears in Ede met 7-6 te sterk en eerder was ook het Haagse HZ/Zian dat. De Haagse ploeg versloeg de Al phense zelfs in het eigen zwem bad De Thermen, waar AZC in zeven jaar niet had verloren. AZC heeft pas op de plaats ge maakt na de vijf vette jaren, waarin het drie keer de dubbel veroverde. De Jeu is in hoog tempo aan het verjongen. Niet AZC maar Polar Bears is de ploeg die dit seizoen zou gaan domineren. Met Bas de Jong, Marco Scheffer, Jeroen Cavaljé, Ton van Jaarsveld, Rick Nijho- ving en Richard van Eek heeft de ploeg een meer dan solide basis liggen. De Jeu zag Tjerk Kramer en Joeri Stoffels vertrek ken, terwijl keeper Ronald Sol zich pas in de tweede helft van het seizoen bij de ploeg voegt. Hij werd door de personele problemen zelfs gedwongen de 16-jarige Ian Huijskeshoven te laten spelen. „Daarom is dit een stunt", zei de winnende coach. „Polar Bears heeft zich op drie plaatsen juist versterkt. Zij waren volgens de insiders vooraf al kampioen en beker winnaar." Gelukkig worden polo wedstrij den in het water beslist. Zoals AZC zich vorig seizoen en drie jaar geleden in de bekerfinale liet beetnemen, was het nu de beurt aan de bekerhouder. De thuisploeg kwam via de broers Bjöm en Kjell Boom 2-0 voor, maar keek na het eerste part te gen een 4-3 achterstand aan. In de tweede periode haalde AZC hard uit: 5-1. De Alphenaren zwommen, knokten en beukten erop los zonder dat het duel ontspoorde. Twee keer lieten de bezoekers zich met - nota bene - een man meer in het water verrassen, waardoor AZC in de contra kon scoren. De Jeu: „We wilden de bal graag hebben en waren bereid de tegenstander bij wijze van spreken 'de kop eraf te trekken'. Dat zie ik graag. Het zou vervelend zijn als wij hier als een paar watjes aan het kunstzwemmen waren. En nog vond ik dat zij fysiek meer mochten dan wij." Hoewel AZC in drie van de vier parten de onderliggende partij was, hield het door de uitblin kende doelman Sjoerd van der Lee het hoofd boven water. Van der Lee was allang met polo op niveau gestopt, maar houdt zich door de afwezigheid van Sol beschikbaar. Drie keer had hij ronduit mazzel dat hij een bal met zijn hoofd stopte, maar er zijn van die avonden dat het meezit. Vervulde Van der Lee een hoofdrol, een belangrijke bijrol was er voor Chris Boot. De jeugdige Alphenaar kampte een paar weken geleden nog met motivatieproblemen en wilde stoppen. Het gemak waarmee hij gisteravond twee ballen van afstand scoorde, verraadde dat hij weer goed in zijn vel zit en een juiste beslissing heeft geno men door zijn pololoopbaan te vervolgen.. Na 10-6 kwam AZC nog even in de problemen. Nooit echter kon Polar Bears op gelijke hoogte komen. Op 11-10 scho ten de bezoekers met een man meer een uitgespeelde aanval van dichtbij naast. De onerva renheid van AZC kwam in de laatste minuten wel aan het licht. Twee keer speelde de thuisploeg een aariVWte snel uit en met nog 30 seconden op de klok, balbezit voor een aan val van maximaal 35 seconden, en een man meer in het water leed AZC balverlies. Tot een verlenging kwam het niet. Tegen Zian in de finale heeft AZC ten opzichte van zichzelf iets goed te maken. „Wat wij in de competitie tegen Zian lieten zien, was een blamage", aldus De Jeu. „We speelden als een kampioensploeg en dat zijn we niet. Wel zijn we een stuk ver der dan vijf weken geleden. Straks, in Amsterdam, moeten we Zian met huid en haar op willen vreten." AZC/Sprey Hout - Polar Bears 11-10 (3-4, 5-1, 2-3, 2-3). Doelpunten AZC: Bjöm Boom 3, Niels Zuidweg. Chris Boot, Kimmo Thomas en Kjell Boom 2. Pieter Boot.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21