Hillebrand eist, De Ruijter buigt 0 0 0 REGIO -otesten tegen volbouwen Oude Rijnzone bruikers Sjelter kunnen verhuizen in Leiderdorp 49 49 29 R3 Restanten van een huiskamer Conflict dreigt bij Akzo Nobel 0.99 099 099 059 Graag gedaan. Super deBoer 50% korting eva iomdiefstal assenaar - Een 44-jarige lit Wassenaar wordt ver- an diefstal van elektrici- energiebedrijf deed onderzoek naar het verbruik in een woning St. Willibrordusstraat. In dwas een hennepkwe- ngetroffen. De ijkzegels elektriciteitsmeter waren :en. De bewoonster rmoedelijk met het tel- m de meter geknoeid. dinsdag l6 november 2004 (advertentie) 'Gemeentegrens mag geen blokkade zijn' 0" liten over «omgeving Bewoners van een lj°Ê ining van de Algemene T01 .stichting Leiderdorp iSei dagen het meeste over onomgeving. Te weinig ing rond het huis, slecht luden tuinen en ver uitten roepen ergernis nimmer twee in de top- i ergernissen staat het lerhoud, gevolgd door vuilcontainers. Dat een enquête naar lot die de woningstich- [d. 22,5 procent van de Ijsten werd ingevuld te- lurd. Vijf procent van Iers die de vragen be lden, heeft helemaal iten. enaar draait ninder terug r - De onroerende- ksting (ozb) in Wasse- it minder omlaag dan lelijk berekend. Uit een |ie van het Wassenaarse ;stand blijkt dat de Jrijzen de afgelopen ja- (met 50 procent - zoals feld in de rest van het haar met 65 procent zijn I. Die extra verhoging 1 automatisch dat de Ite minder geld van het Het gaat om 1,7 mil- o en om dat 'gat' te gaat de ozb niet met bet 4 procent omlaag. nade: plan kale vorming Het einde van iekschool Rijnak- tekent een leuke mee- vervolg van voorpagina leiden/oegstgeest - De Leidse wethouder Hillebrand was be reid de tunnelruzie met Oegst- geest voor de rechter uit te vech ten. Om Leiden te laten meewer ken aan een arbitrageprocedure, heeft Oegstgeest een aderlating ondergaan. Voordat de commissie Poel geest haar onderzoek begon, stond al vast dat de tunnel tus sen de Leidse Merenwijk en het Oegstgeestse Poelgeest ge bouwd moest worden. Hille brand: „Anders hadden we niet meegewerkt." Niemand zat te wachten op een harde confrontatie bij de rech ter. Toen commissaris Franssen begin juli de arbitragecommis sie installeerde, liet hij door schemeren dat een rechtsgang de Leidse regio veel imagoscha de zou kunnen toebrengen. Dat Leiden nu meebetaalt aan de tunnel, is een troost voor De Ruijter die, zoals hij dat zelf al tijd zegt, de penningmeester van Oegstgeest is. Minder blij, geeft hij toe, is hij met de tun nel. Een tunnel zonder door gang voor auto's was hem vele malen liever geweest. Maar Lei den was niet te vermurwen. In het diepste geheim heeft de Oegstgeestse wethouder De Ruijter een paar maanden gele den de fractievoorzitters van de vier politieke partijen in het dorp op de hoogte gesteld van de Hillebrands eis dat de tunnel niet meer ter discussie mocht staan. Vóór de aanleg van nieuw bouwwijk Poelgeest sloten Oegstgeest, Warmond en Lei den in 1995 een convenant af waarin uiteenlopende bepalin gen zijn opgenomen. Toenter tijd is al vastgelegd dat er een tunnel onder het spoor zou ko men. Dat uitgangspunt bleef Leiden hanteren. Hillebrand: „Een verbinding met de Leidse Merenwijk is net zo belangrijk als de brug naarhet Oegstgeest se winkelcentrum Lange Voort. Mensen moeten de keuze heb ben waar ze hun kinderen naar school doen en waar ze hun boodschappen willen halen. Een gemeentegrens mag geen blokkade zijn." In Poelgeest, zo geeft een be woner van de buurt aan, heeft een 'wijkbrede' enquête uitge wezen dat 70 procent van de buurtbewoners de tunnel niet wil. 'Al dat extra verkeer uit Lei den'. Wethouder Hillebrand en zijn Oegstgeestse collega bena drukken dat er goede verkeers- remmende maatregelen wor den getroffen. De verantwoordelijkheid van 'Clusiuslaan snel volbouwen' Nu over de aanleg enfinancie- ring van de tunnel niet langer wordt gebakkeleid, kan pro jectleider Dost die de nieuw bouwwijk moet afbouwen de schetsen voor de Clusiuslaan in Poelgeest uit zijn bureaula de vissen. Bij de inrichting van de Clusiuslaan is rekening ge houden met de komst van een tunnel. Zolang die verbinding op losse schroeven stond, waagden de projectontwikke laars zich niet aan de uitvoe ring van het project, dat onder meer sociale woningen, een peuterspeelzaal en een huis artsenpraktijk herbergt. Oegst- >r de basisscholen in e. Burgemeester en ers willen op een han- fcier onder hoge wacht je™ lichtingen uitkomen ,n lan niet via de Leidse Biod; een docent alge- uzikale vorming in te treekmuziekschool ird houdt op 1 juli opx in omdat Leiderdorp - de grootste deelnemer tjÊ iziekschool - daar vori- d toe heef besloten. B Alkemade hebben al en bedacht waarmee ite wel iets terugkrijgt centen en eventueel n goedkoper uit is ook. van beide alternatieven 1 wachtgeldverplichtin- D itlopen door op de één manier een overbodig n docent van Rijnak- dienst te nemen. de pre ln,e Ni ce' tje leiderdorp - Op de plek waar hij jarenlang woonde, ligt nu een hoop puin, stenen en gruis. De oud-bewoner zet de restanten van zijn wo ning aan de Leiderdorpse Hoofdstraat op de foto. Er is geen ontko men meer aan, de sloop van huizen langs rijksweg A4 in Leiderdorp is definitief begonnen. Op 4 november begon een sloopbedrijf in opdracht van rijkswater staat met de verwijdering van asbest uit de huizen aan de Hoofd straat. Daarna volgden onderdelen die met de hand moeten worden weggehaald, zoals ruiten. Nu is het de beurt aan de machines, die stukje bij beetje de muren weghappen. Dat gaat een stuk langzamer dan de ouderwetse methode met de slopersbal. In verband met ge- luids- en stofoverlast is die manier van slopen niet meer toegestaan. Na de huizen aan de waterkant van de Hoofdstraat zijn de overburen aan de beurt. Vervolgens begint het neerhalen van huizen aan de Re sedastraat. Deze klus moet voor de kerstdagen klaar zijn. In januari begint de sloper met het afbreken van de portiekwoningen aan de B.G. Cortslaan. Aan die straat worden nog een paar huizen bewoond, de laatst bewoonde huizen in het sloopwijkje. Woningstichting AWL heeft nog ruim een maand de tijd om voor deze laatste bewoners een ander huis te vinden. Foto: Hielco Kuipers ieta Kroft an den rijn/regio - In dagen zamelden de [15-jarige scholieren eijna en Anne Rood uit lan den Rijn maarliefst derd handtekeningen plannen voor de be- van de polder Gnep- Provinciebestuurder is, die ze gisteravond ngst nam, kan er nog J®j wachten. Het duo gaat de actie, nu ze weten le polder wel eens vol kan worden met dui- uizen. uwing van de Gnep- van de plannen die iep Oude Rijnzone ,jv;vr het gebied tussen 1 Bodegraven. De ge- rz, Leiden, Zoeterwoude, Ie, Alphen en Bodegra- en twee jaar geleden al H rovincie Zuid-Holland P ^er van Koophandel tn n ineengeslagen om te P aar huizen, bedrijven 8 kunnen komen in de ij. A fag* trun 49, komende vijftien jaar en waar juist aandacht moet blijven voor natuur. Gisteravond gaf de club aan in welke richting ze denkt. De raadzaal in het Alphense stadskantoor zat met 270 aan wezigen mudvol. Het aantal overtrof de verwachtingen van de organisatie. Veel aanwezigen deelden de zorg van de twee meisjes. Het duo kreeg een.luid applaus. „Dat kleine beetje groen dat we hebben, willen we behouden", merkte het tweetal op. „Dagelijks fietsen we van Alphen naar school in Leiden. We moeten er niet aan denken om alleen maar tussen huizen en bedrijven te rijden." Gedeputeerde Dwarshuis, voor zitter van de stuurgroep Oude Rijnzone, deed nog zo haar best om te benadrukken dat nog niets zeker is en dat er zeker wordt gelet op openheid en groen. Maar ze kon de zorgen niet wegnemen. Evenmin was projectleider en stedenbouwkundige Jeroen de Jong daartoe in staat. Hij Alphen aan den Rijn In het gebied tussen de Oude Rijn (blauw) en rijksweg 11 (rood), Leiden en Bodegraven moeten behalve woningbouw, bedrijven, wegen en de Maximabrug ook een Rijn Gouwe Lijn komen (stippellijn). Illustratie: projectteam Oude Rijnzone schetste aan de hand van kaar- staat. In het gebied tussen Al- Leiden, waar de Rijn Gouwe ten de veranderingen die het phen en Bodegraven verandert Lijn komt. De strook langs de Oude Rijnzonegebied de ko- niet veel. Dit in tegenstelling tot Oude Rijnzone wordt een lint mende vijftien jaar te wachten het gebied tussen Alphen en vol bebouwing. het tunnelproject komt bij Lei den te liggen. „Wat niet wil zeg gen dat we kunnen doen en la ten wat wij willen", verklaart Hillebrand. ,,Als we aan gouden muren denken, wat de prijs na tuurlijk enorm opschroeft, moeten we dat met Oegstgeest overleggen. Maar alle partijen zijn erbij gebaat de kosten zo laag mogelijk te houden, dus ik voorzie geen problemen." geest staat te springen om be taalbare woningen. Als het aan Dost ligt wordt de Clusiuslaan zo snel mogelijkvolgebouwd. Vraag is echter of de betrokken partijen nog steeds achter plannen kunnen staan die lan ge tijd in een la lagen te ver stoffen. sassenheim - Het overleg tussen de directie van Akzo Nobel Sas senheim en de vakbonden over het sociaal plan zit muurvast. De vakbonden - FNV Bondge noten, CNV Bedrijvenbond, De Unie en VHP - vinden dat Akzo Nobel te weinig biedt, de direc tie verwijt de bonden een niet realistische opstelling. Bij het bedrijfsonderdeel Car Refinishes, dat autolakken maakt, moeten zo'n 190 van de 1000 banen verdwijnen. De di rectie wil de mogelijkheid openhouden tot gedwongen ontslagen. De bonden weigeren daarover te onderhandelen. „Akzo Nobel is een bedrijf dat onlangs weer goede kwartaal cijfers heeft laten zien", zegt onderhandelaar B. Roodhuizen van de FNV. „Bovendien maakt dit bedrijfsonderdeel winst. On der die omstandigheden is het niet te verkroppen dat de ba nen van veel mensen gevaar lo pen." E. van Mheen van de CNV: .Ak zo Nobel, of beter gezegd het management, heeft de proble men over zich heen afgeroe pen. In een slechte markt is het tot een half jaar geleden door gegaan met het aantrekken van personeel. Met andere woor den: waarom zouden de klap pen dan alleen moeten vallen op de werkvloer?" Een ander verschil van mening gaat over de looptijd van het sociaal plan. De bonden willen 26 maanden (tot 1 januari 2007) de directie wil niet verder gaan dan 12 maanden. J. Burger, communicatiemanager van Ak zo, vindt dat juist getuigen van een billijke en sociale instelling: „Hoe lang kun en mag je men sen in onzekerheid laten? Aan de andere kant houden wij ook niet van gedwongen ontslagen. Het management gaat geduren de die twaalf maanden en ook daarna substantieel bemidde len voor degenen die hun baan verliezen. We willen niet aan het principe van een verbod op gedwongen ontslagen. Dat is niet meer reëel in deze tijd." Wat Roodhuizen en Van Mheen ook steekt is dat het sociaal plan bij Akzo Nobel Sassen heim slechter is dan de sociale plannen bij andere Akzo-vesti- gingen die recent met reorgani saties te maken hebben gehad. „Dan kom ik weer op het ver haal dat deze vestiging en met name dit onderdeel winst maakt", aldus Roodhuizen. Op een bijeenkomst vorige week kregen de werknemers, leden en niet-leden, een petitie voor gelegd waarin de directie wordt gevraagd terug te keren naar de onderhandelingstafel op basis van het eindbod van de bon den. Tot vreugde van de bon den werd die petitie nagenoeg volledig omarmd. De petitie wordt vandaag aan het mana gement aangeboden. 'frs lenie Mienie mogen van gemeenteraad onder geen beding op straat komen te staan is ordt ag_ :htv luffafeke Dljke inte on< erei ikai - De verhuizing van id kers van gebouw Sjel- I leiderdorp naar het II louw aan de Buiten- a an met ingang van 1 ir( 'orgaan. Maar om dit 'n mag de gemeente elzaal lenie Mienie en beding op straat 'e komende maand en alternatieve ruimte euterspeelzaal aan de ;t 'aan gevonden wor- 'is legde een meerder- rl'e heid van de gemeenteraad gis teravond op het bordje van het college. De PvdA was eigenlijk van plan die eis keihard te maken en te gen het verhuisplan te stem men, net als de drie oppositie partijen deden. Daarmee zou er een meerderheid tegen het plan zijn. Tijdens een schorsing praatte het college coalitiepartij PvdA om. Onder protest ging woordvoerster Van Steijn om en stemde haar partij toch voor het verhuisplan, maar wel ver gezeld van een dreigement. Als er geen alternatieve ruimte voor lenie Mienie wordt gevonden, dan wil de partij het besluit la ter dit jaar terugdraaien. De gemeente heeft de huur op gezegd van de montessori-peu- terspeelzaal, zodat er ruimte ontstaat voor de gebruikers van het slooprijpe Sjelter (het soci aal-cultureel werk, de Leider- dorpse volksuniversiteit, stich ting De Kinderkring en de Lei derdorpse schaakclub). Volgens wethouder Laman weet het be stuur van lenie Mienie allang dat het moet uitkijken naar een andere plek. lenie Mienie moet volgens afspraak intrekken bij montessori-basisschool Elcker- lyc aan de Klimopzoom, maar die heeft geen ruimte beschik baar. Bestuurslid M. van Beek van lenie Mienie noemt het een welles-nietes spelletje tussen de gemeente en Elckerlyc waarvan de peuters de dupe worden. Vandaag praten de drie partijen met elkaar om te zoeken naar een oplossing. Juist om die reden vonden alle raadsfracties, op het CDA na, het vreemd dat het college gis teren aan de raad vroeg om een besluit te nemen. Een paar we ken geleden had de voorberei dende raadscommissie geoor deeld dat er veel onduidelijk was en dat het college dat eerst maar eens moest uitzoeken. Het voorstel dat gisteren op ta fel lag was echter exact hetzelf de als dat waarover de commis sie een negatief advies had uit gebracht. „Dit verdient niet de schoonheidsprijs en doet geen recht aan de waarde van de commissie", aldus WD-ffactie leider Langenberg. Het college wilde echter een besluit afdwingen. Om de ver huizing van het per 1 januari mogelijk te maken, moeten nu al aannemers worden gezocht. Het pand aan de Buitenhoflaan moet namelijk eerst verbouwd worden. Wachten tot de raads vergadering in december kan niet. Met het CDA vindt Groen links dat er een creatieve op lossing moet komen. Hoewel de PvdA twijfelt of dat mogelijk is, gaf de partij het college uitein delijk toch voorwaardelijke steun. 50% korting op Super de Boer Boerenkool, Hutspot en Andijvie bijv. Super de Boer Boerenkool zak 250 gram Broccoli Holland, klasse 1 per 500 gram Ijsbergsla Spanje, klasse 1 per krop Uien Holland, klasse 1 net 2 kilo Wat je vers haalt is lekker. En het leuke is dat ons beste vers ook zéér voordelig is, want onze prijzen zijn altijd laag. Aanbiedingen geldig t/m 21 november 2004. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Leidsch Dagblad MjtSONa^ ijn wereld, mijn krant. I Leidsch Dagblad bijv. Elstar handappelen Holland, klasse 1 per kilo

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15