Massale actie tegen terroristen 3'Leids bier kwartje duurder U HZ Mohammed B. kreeg geld en instructies vanuit Zwitserland A 7/9° awi in het nauw door roering familieleden Aanhoudingen in Den Haag, Amersfoort en Amsterdam )lfen op schaatsbaan Warmondse IJsclub Vijf miljoen voor Kooiplein pte"s0^ Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Buitenlanders willen weg uit Ivoorkust Hoe klassiek is de Leidse straatlantaren? Dagblad QQ SPEURDERS Plaats een speurderadvertentie in uw dagblad, mail naar: speurder@hdc.nl Tel.: (072) 519 6868 Fa* (072) 519 6869 Hij komt, Hij komt, in de buurt Lobby voor hereniging hoofdklassers Zonnige perioden H FAUUJAH/ANP - Het Amerikaans- offensief in het Iraakse olwerk Fallujah lijkt in- emier Allawi steeds i het nauw te brengen, kritiek op de militaire men zijn eigen regeer- in delen van de AÏabi- reld, ziet de eerste mi- ch ook nog eens gecon- rd met de ontvoering van zijn familieleden, een woordvoerder van ikse overgangsbewind 0wi's neef, diens vrouw jndochter ontvoerd in De ontvoerders drei- trio te vermoorden als •n 48 uur geen einde |n het offensief in Fallu- de avond werd boven- ind dat opstandelin- Fallujah ook twintig ;ardisten hebben gegij zeld. Op een islamitische web site eisen de ontvoerders van Allawi's familieleden ook de vrijlating van alle Iraakse ge vangenen. „Als de marionetten regering niet binnen 48 uur aan onze eisen tegemoet komt, zul len we ze onthoofden", lieten de ontvoerders weten. Zij noe men zich de Ansar al-Jihad Groep. Dinsdag werd al bekend dat de grootste soennitische partij van Irak geen steun meer verleent aan de interim-regering van Al lawi. Soennitische geestelijken heb ben op hun beurt opgeroepen tot een boycot van de verkiezin gen in januari wegens het mili taire optreden. In Fallujah en op verscheidene plaatsen bui ten Fallujah is het geweld sinds het begin van het offensief ver der toegenomen. preniging biedt leden alternatief partavonden, droog- en natuurlijk kunstijs, gr! ichte winter al jaren moeten de regionale lubs hun leden alterna- eden om hen tevreden Ï^ti. Sinds de winter van 17, die van de laatste itocht, is het immers ïelpen voor de arties- krabbelaars die hun torlopers of hypermo- 0jipschaatsen het liefst 0 iden voor een toer- gs polder en molen. H alles redden de mees- ^jfsclubs zich prima, zeg- Dankzij de diverse acti- loopt het ledental niet J terug en in kwakkel- ajn de kosten ook niet g. Bovendien rekenen te clubs zich niet rijk en ze in hun begroting ening met natuurijs, buiten de vorstperio de nodige inkomsten 1, heeft de Warmondse ;ts nieuws bedacht: 5 de schaatsbaan. Zo- ichaatsbaan niet onder gezet, kunnen niet-ge- golfers er voor 7,50 eu- it op de zes holes, en onze baan langer t", zegt voorzitter Piet rst, „Het terrein is ii jaar of twee geëgali- er ligt drainage. Het is zonde dat mooie veld ;r te gebruiken." Golf is ;etty en de WIJC gaat tot bekijken hoe het be geven geen les en het zijn kleine holes, maar het is meer dan alleen een driving range waar je alleen maar bal len kunt slaan. Het is zodoende prima voor de niet-geoefende golfer zonder golfvaardigheids- bewijs die even wat holes wil spelen." Golfers kunnen bij het naastge legen Dekker Tennis in War mond terecht om golfclubs te huren, om zich om te kleden en om een drankje of hapje te nut tigen. „Van daaruit is het een kleine wandeling naar ons ter rein (Veerpolder 18, red.). We hebben met Dekker een mooie combinatie bedacht, die ons wat extra inkomsten oplevert. Het gaat ons er ook om dat alle leden meer binding met de club krijgen." Pagina R5: 'We wensen elkaar ijs toe' (advertenties) Gratis Alessi schaal bi) Crizai Alizé brillenglazen Zie onze advertentie in deze krant www.jeziethetwel.nl Crizaimt COMMENTAAR ANTHEUNISSTRAAT |le kopstukken JO,as jUjtsen en Gerrit Zalm zijn 'enken bediend. Na de ip Theo van Gogh ver- lm de oorlog aan het orisme. Een paar da- verweet Van Aartsen iet een lakse aanpak urbestrijding. Maar van hun oorlogstaal was verstomd of de politie Jjjfteren een inval bij ver- islamitische terroristen, gewonden vielen, 'lactie een succes worden ®^raai is het uit- ian vertrouwe- formatie van diensten naar moord ver- lohammed B. n niet gezegd worden de en justitie niet op ik berekend zijn. Een :ente aanhoudingen, climax de inval in de itheunisstraat, bewijst de Nederlandse cel- internationale terro de korrel heeft itelen politici over el- in hun verontwaardi- tr het uitblijven van een ^^anpak van moslimter reur. Van politici mag een ver standiger houding worden ver wacht. Door elkaar in de media voortdurend op te jutten, lok ken zij ongewenste acties en re acties uit. Na brandstichting bij moslimscholen en moskeeën, zijn nu kerken het doelwit van vergelding. Bestuurders moeten voorkomen dat een klimaat ont staat van oog om oog, tand om tand. Minister Remkes van binnen landse zaken is door de gespier de taal van zijn liberale partijge noten in het nauw ge bracht. Na de moord op Van Gogh en het uitlekken van ATVD-in- formatie wankelt zijn positie. Deze week pro beerde hij zichzelf vrij te pleiten door zijn CDA-coliega Donner van Justitie slappe knie- en te verwijten. Remkes en an deren moeten zich door Van Aartsen en Zalm niet van de wijs laten brengen. De bescherming van de nationale veiligheid ver dient nu alle tijd en aandacht Haagse gezelschapsspelletjes als 'Barbertje moet hangen' zijn even bijzaak. Hugo Schneider Een geblinddoekte man met ontbloot bovenlijf wordt afgevoerd met een ambulance, nadat hij door de politie in Den Haag is gearresteerd. Foto: Reuters den haag/amersfoort-gpd - De enorme anti-terreuroperatie in Den Haag van gisteren is onder deel van een grotere actie tegen een landelijk terroristennetwerk. In dat verband zijn zeven aan houdingen verricht, twee in Den Haag, een in Amersfoort en vier in Amsterdam. In Amersfoort werd tegelijk met de belegering van een pand in de Haagse Antheunisstraat de 20-jarige Jason W. opnieuw op gepakt. Zijn arrestatie staat vol gens het landelijk parket van het openbaar ministerie in di rect verband met de belegering van de woning in het Haagse Laakkwartier. De man werd in oktober 2003 al eens gearresteerd op verden king van voorbereiding van een aanslag samen met onder an deren Samir A., maar vrijgela ten wegens gebrek aan bewijs. Volgens het openbaar ministe rie werd met die arrestatie een aanslag voorkomen. Samir A. werd vorige week in verband gebracht met de van de moord op Theo van Gogh verdachte Mohammed B. De actie in de Antheunisstraat in Den Haag begon woensdag om kwart voor drie 's nachts. Toen een arrestatie-eenheid probeerde twee verdachten aan te houden, gooiden die een gra naat. De ontploffing verwondde vier agenten, waarna de politie zich terugtrok. Eén van de le den van het arrestatieteam raakte zwaargewond en is in het ziekenhuis geopereerd. Hij verkeert buiten levensgevaar. Twee anderen mochten na be handeling naar huis. De vierde agent kwam pas achter zijn ver wondingen, nadat hij zijn zwaargewonde collega had bij gestaan in het ziekenhuis. Hij had wonden door granaat scherven. Over de identiteit van de twee mannen die gisteren werden gearresteerd, was vannacht nog niets bekend. De arrestanten werden na een belegering van veertien uur ge blinddoekt afgevoerd. Eén van hen Was in zijn schouder ge raakt. De politie doorzocht de Haagse woning nauwgezet op explosieven. Aan het begin van de avond vond in verband met de aan houding van Jason W. in Amersfoort een huiszoeking plaats. Dat het om de woning van de verdachte ging, werd niet bevestigd. De politie zette met tientallen agenten de om geving van de woning af, waar na de technische recherche het huis doorzocht. Pagina Gesprek van de Dag: Antheunisstraat, wat er mis ging Pagina Binnenland 1: 'Nu besef je dat terroristen je buren kunnen zijn' leiden - Voor de ontwikkeling van het Leidse Kooiplein en omgeving verleent het ministe rie van Vrom een subsidie van vijf miljoen euro. Minister Dek ker bracht die boodschap gis termiddag hoogstpersoonlijk tijdens de feestelijke onderteke ning van de overeenkomst tus sen de gemeente en woning stichting Portaal over de sloop van oude huizen en de bouw van nieuwe. Het tekort dat er nog was om de plannen te rea liseren is met de vijf miljoen opgelost. Volgens Dekker heeft Leiden 'een impuls nodig' en kan die met de subsidie worden gerealiseerd. Wethouder Hille- brand toonde zich opgetogen. De plannen voorzien in de komst van een brede school, een wijkwinkelcentrum en een woonzorgzone. Pagina R2: Groen staat voor geheel 'Nieuw Leyden' (advertentie) leiden - Een kwartje extra voor een biertje. Dat hangt de Leidse cafébezoeker boven het hoofd als het aan Horeca Nederland ligt. Het 'kwartje van Geertsema' - genoemd naar de wethouder van economische zaken - dat Frans Schohaus van de brancheorganisatie wil invoeren, is een protest tegen de sterke verhoging van de preca- rioheffing voor de horeca. Hij is 'witheet' over het verhogen van de belasting die horecaonder nemers betalen voor uithangborden en het ge bruik van de openbare weg. „We willen de stij ging doorberekenen aan de klant. Op deze ma nier kunnen we de klant laten merken dat het niet door de ondernemers komt dat de horeca- prijzen stijgen, maar door de overheid." Schohaus, ook voorzitter van het Leidse Hotel- overleg, vindt het 'te gek voor woorden' dat de lasten voor horecaondernemers weer omhoog gaan. Volgens hem is de maatregel 'zonder overleg' afgekondigd. „Zo ging het ook met de verhoging van de toeristenbelasting. Om het Rembrandtjaar 2006 te financieren, werd die verdubbeld. Ook daar confronteerde de ge meente ons pas achteraf mee." Spaar met Leidsch Dagblad voor superkorting op één of beide Johnson Bros. serviezen! Dode op strand is vermoorde Belg katwijk - De levenloze man die maandag op het strand bij Kat wijk werd aangetroffen, blijkt een Belgisch gemeenteraadslid, dat door een misdrijf om het le ven is gekomen. Wat er precies is gebeurd, is nog onbekend. De 61-jarige Tony de Preeuw kwam uit Turnhout, waar hij twintig jaar wethouder was. Hij werd 700 meter ten noorden van het uitwateringskanaal van Rijnland aangetroffen door twee vissers. Kaagbrug geeft weer problemen haarlemmermeer - Een tech- nisch mankement heeft giste ren rondom de Kaagbrug tot een verkeerschaos op de A44 geleid. Omstreeks 13.30 uur ging de brug niet meer omlaag, doordat iets in het besturings systeem was doorgebrand. De afsluiting veroorzaakte files op de A44 en de A4. Richting Den Haag kon het verkeer vanaf 14.45 uur weer over de brug, drie kwartier later was ook de richting Amsterdam weer open. 'Beveiliging van Van Gogh klopte' den haag - Filmmaker Theo van Gogh had op basis van de informatie die er was niet an ders beveiligd moeten worden. Dat concluderen de ministers Remkes (binnenlandse zaken) en Donner (justitie) in een brief die zij gisteravond laat aan de Tweede Kamer hebben ge stuurd. Wel was volgens de be windslieden sprake van bedrei gingen aan het adres van Van Gogh, maar die waren volgens de beide bewindsmannen „zo danig algemeen van karakter" dat er geen aanleiding was con crete maatregelen te nemen, al dus de brief. Pagina Binnenland 1 Twee toppers in bekertoernooi Nijmegen -KL- Feyenoord en Ajax- Heerenveen zijn de twee meest opvallende wedstrijden in de achtste finales van het toernooi om de Amstel Cup. De loting: PSV - FC Volendam, NAC Breda - FC Utrecht, Go Ahead Eagles - Willem II, ADO Den Haag - FC Twente, AZ - Feyenoord, TOP Oss - RKC Waalwijk, Ajax - SC Heeren veen, FC Dordrecht - FC Den Bosch. De speeldata zijn 25 en 26 januari 2005. Knip vandaag uw spaar- zegel uit deze krant! Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad bern/gpd - Mohammed B., ver dacht van de moord op Theo van Gogh, zou rechtstreeks geld hebben ontvangen van Mo hammed Asjraf, een van de kopstukken van het wijdvertak te terroristische netwerk 'Mar telaren van Marokko'. Moham med B. zou tot de Nederlandse cel van die groepering behoren. Zwitserland, waar Asjraf gevan gen zit, overweegt hem uit te le veren aan Spanje. Dit berichtte de Zwitserse krant Le Temps gisteren op grond van een vertrouwelijk rapport van de Spaanse inlichtingendienst UCIE. Volgens dit rapport zou Asjraf in september nog directe contacten hebben gehad met B. en diens radicale vrienden. Desbetreffende telefoonge sprekken zouden door de Spaanse geheime dienst zijn af geluisterd, aldus Le Temps. Het dossier Asjraf heeft in Bern voor tweespalt gezorgd in de fe derale regering. De rechtse mi nister van justitie Christoph Blocher wil Asjraf onmiddellijk uitleveren aan Spanje, maar dat stuit op verbeten verzet van de federale hoofdaanklager, pro cureur-generaal Valentin Ror- De ochtendkrant die weet of jouw zieken huis wel gezond is. l Lees nu Leidsch Dagblad i in de ochtend en ontvang i de eerste 2 weken gratis! 0 Ja, schacher. Die is bezig met een onderzoek naar de telefoonge sprekken, die Mohammed Asjraf vorige maand onbelem merd vanuit zijn gevangenis in Zürich kon voeren met zijn ter roristische vrienden in het bui tenland. De Zwitserse bondspresident Joseph Deiss zei dat de Zwitser se veiligheidsdienst nauw sa menwerkt met collega's in Spanje en Nederland. Hij noemde de moord op Theo van Gogh een 'ontstellend drama', dat in Zwitserland met grote aandacht wordt gevolgd. El, ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang 1 de eerste 2 weken gratis! Bovendien spaar ik als vaste abonnee makkelijk (en snel) voor superkorting op een origineel Johnson Bros. ontbijtservies! Ik betaal: l automatisch 56,20) I 1 per acceptgiro 56.70) WV I I Naam. i *dr"TI Postcode I I Telefoon I I Geboortedatum 1 e-mail I I I I Bank/giro' 1 Handtekening 1 I Uitsluitend bij automatische Incasso. I Stuur de bon In een ongefrankeerde I I envelop naar Leidsch Dagblad. Antwoordnummer 127. 1800 VB 1 Alkmaar Cratls lel 0800 - 171 I I E-mail lezersservice#hdc nl of surf I I naarwwwleldschdagblad.nl Wij gaan zorgyuldiR om met persoons I gegevens In dc colofon van de krant I I vindt u nadere Informatie I I i Mijn wereld, mijn krant, i Leidsch Dagblad donderdag 11 NOVEMBER 2004

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1