RKC met de schrik vrij SPORT Angenent richt zich op skate-off Rob Cohen heropent vuur op pensioenfonds voetballers Bollegraf opgeleid tot captain Fed-Cupteam Voetballer VW weg na diefstal Europese duels ook op kunstgras Mogelijk derde arbiter bij hockey Schikking in zaak over dood paard Waalwijkers breken verzet Jong Feyenoord pas na strafschoppen Dubbeldam en De Sjiem. oto: Charel van Tendeloo jiem krijgt eti|tte kans 2 dar - Springruiter Jeroen lam probeert het nog ;r met zijn toppaard De Ms het paard na een incoursen goed aanvoelt, jgt de carrière van de n nel een vervolg. Zo niet, oe( kt de ruiter zijn concili um is het over en uit voor Te rd waarmee hij in 2000 te sch kampioen werd in De Sjiem (15) is sinds in Geesteren begin deze eks niet meer in actie geko- uHij was niet fit, maar wat j weten we nog steeds )re; egt Dubbeldam uit. „In- it i s is hij weer honderd ien tin orde." lete geeft uik epo toe ['«tig voor het juin geschorst springs - De Ameri- atleet Jerome Young is 5rott antidopingbureau in ?r k d levenslang geschorst. g{ meterloper werd voor iry, ide keer betrapt op do ei^ 11999 ging hij voor voo oor nandrolon, de afge- v, omer op epo. bei a en Celtic uit elkaar - Het contract tussen tetta en Celtic is giste- 'irect ontbonden. Dat |e website van de Schot- fcalclub. De oud-Feye- V ziet geen toekomst |j de club. Petta werd vo- ten door Celtic ver- aan het Engelse Fulham. Jde deze zomer terug bij itse formatie. Hij kwam Jpach Martin O'Neill niet llen toe. tno naar [raafschap De Braziliaanse ir Magno Mocelin speelt dit seizoen voor De De 30-jarige speler jelopen anderhalve proef bij de club uit iem. De Graafschap idag over Magno te ichikken in het duel Mango voetbalde in nd voor Flamengo en In Nederland kwam hij o d« iit voor FC Groningen. te van daaruit de over- ir Alaves, waar hij in ju- aatste wedstrijd speelde. «t - De Duitse triatlete aft is op doping betrapt ,Ze on Man Triatlon op Ha- r jai heeft het prestatiebe- b er nde eiwithormoon epo ekf t. Kraft heeft tegenover te s ;e triatlonbond bekend n vlucht tot epo te heb- ok. omen. Zij was onlangs nelf e Duitse winnares van opÉ ieke wedstrijd zwem- iisvi elrennen en hardlopen sl bi lange afstanden, ant, ma wil via weg bij Villa :rkz - Doelman Stefan Post- arn n plan de FIFA in te ïefa in als zijn club Aston cai twil meewerken aan hei rek. De voormalige kee- leils De Graafschap wil weg lij weinig aan spelen ipoi t Villa wil voor een mi een groot deel van de 1 ighf pond terug die de En- /an ib 2,5 jaar geleden aan gev fschap betaalde. Vol- iert t Buter, zaakwaarne- )e K Postma., vraagt Villa te ruik wijst op een FIFA-re- ;elijl een speler 28 jaar of en langer dan twee jaar en club speelt, moet het eke worden gebaseerd op r ho lebleven waarde van ;en tract." en. 'a'kom met trainer Hc lop Sprinter Patrick van zulk heeft na vele jaren zijn sen 'erking met trainer Pe rn D oy beëindigd. Hij ver- ;en I ir Praag om daar te ig je nen bij zijn Tsjechische Daa l Daar gaat hij zich sup[ iiden op het komende sveejen outdoorseizoen. Hij diel chikbaar voor het esta- n, waarmee bij de WK brons veroverde. donderdag 11 november 2004 venlo/gpd - Een voetballer van VW moet de club verlaten om dat hij verdacht wordt van dief stal. Hij zou uit de kleedkamer spullen van collega's hebber) meegenomen. De 23-jarige spe ler zou eind vorige week zijn betrapt, toen in zijn auto het ontvreemde mobieltje van een medespeler werd gevonden- Enkele spelers die een sterke verdenking koesterden, haddei) de autosleutels van de midden velder gepakt om zijn auto te controleren. De voetballer ontkent met klem ook maar iets met de diefstal te maken te hebben. „Ik vind het vreselijk dat iets dergelijks over mij wordt gezegd", zegt de spe ler. „Het is grote onzin. Ik zit al een paar jaar bij de selectie, maar kom niet verder en speel te veel in het tweede elftal. Ik kan me daardoor niet langer motiveren en wil mijn studie aan de Sportacademie voortzet* ten." Voorzitter Hai Berden van de eerstedivisionist uit Venlo, win naar van de eerste periode, maakte gisteren bekend dat het contract met de speler per 15 november wordt beëindigd. Volgens Berden is er sprake van een onwerkbare situatie die niet zozeer verband houdt met de motivatieproblemen van de speler. wenen/anp/sid - De wedstrij den uit de Champions League, UEFA-beker en kwalificatie wedstrijden voor het EK en WK mogen vanaf volgend seizoen op kunstgras worden gespeeld. De Europese bond UEFA heeft dat gisteren tijdens een verga dering in Wenen besloten. Na een uitgebreide studie heeft de UEFA geconcludeerd dat de kwaliteit van de kunstgrasvel den inmiddels zo goed is dat er ook op Europees niveau op ge speeld kan worden. Sinds de zomer van 2003 zijn er in een aantal landen proefprojecten met kunstgras die positieve re sultaten hebben opgeleverd. In Nederland deed Heracles hier aan mee. „Zeker in landen met een lange en strenge winter is het kunstgras een prima oplos sing", zei algemeen directeur Olsson van de UEFA. den haag/gpd - De internatio nale hockeybond FIH besluit later deze maand of op belang rijke toernooien een derde scheidsrechter ingezet kan wor den bij wedstrijden. Volgens de hockeybond is dat nodig, om dat er steeds vaker gediscussi eerd wordt over dubieuze be slissingen. De derde scheids rechter zou onder meer actief moeten zijn bij het WK, de Champions Trophy en de Olympische Spelen. De FIH noemt drie concrete voorbeelden waarbij een derde arbiter van pas zou komen: is een schot op goal wel van bin nen de cirkel genomen, is een bal binnen de cirkel nog aange raakt door een aanvaller en is een bal wel daadwerkelijk de doellijn gepasseerd? Op h,et vrouwen-WK van 2002 in Perth is geëxperimenteerd met de derde scheidsrechter, die ach ter een beeldscherm de wed strijd volgde en de bevindingen direct doorgaf aan de twee scheidsrechters in het veld. 'Er gebeuren dingen die niet in de haak zijn' door André Hoogeboom amsterdam/gpd - Het pensioenfonds van de Nederlandse voetbalprofessio nals, het CFK, staat onder druk. Rob Cohen, schoonvader van Ronald de Boer en financieel adviseur van onder anderen Frank de Boer, heeft het be stuur van de stichting om opheldering gevraagd nu duidelijk is geworden dat ongeveer 140 buitenlandse voetballers geen premie hoeven af te staan, waar door het fonds circa 70 miljoen euro misloopt. Volgens CFK-bestuurslid Theo van Seggelen kraamt Cohen on zin uit. Met zijn kritiek op het CFK dreigt Co- hen een bom te leggen onder het pen sioenfonds, dat in zijn ogen marchan deert. „Laat ik over één ding duidelijk zijn", zegt Cohen. „Het is een fantasti sche regeling en iedere voetballer zou er blij mee moeten zijn. Alleen, er ge beuren dingen die niet in de haak zijn. Er zitten te veel vingers in de suiker pot." Hij noemt onder andere de spelersvak bond WCS, die regelmatig geld toege schoven krijgt. „De gewezen CFK-di- recteur, Harko de Vlaming, noemde het subsidie. Omdat hij die uitgave niet kon rechtvaardigen. Maar het is wel het geld van de spelers, en die hebben recht om te weten wat ermee gebeurt." Het is het ontbreken van openheid waaraan Cohen zich in toenemende mate ergert. „Wij begrijpen niet dat de reglementen niet worden nageleefd en als er dispensatiemogelijkheden zou den zijn, waarom de deelnemers daar dan niets van afweten. De transparan tie ontbreekt volledig bij deze club." Buitenlandse spelers hoeven geen in leg te betalen. „Dat begrijp ik ook wel. Anders worden spelers onbetaalbaar. Ik begrijp ook wel dat je een buiten lander niet kunt uitleggen dat hij een groot deel van zijn salaris opzij moet zetten voor later, omdat zoiets in Ne derland is afgesproken. Maar dat is geen argument; Frank en Ronald be grepen het ook niet. Een speler van 23 moet je niet gaan uitleggen dat hij op z'n 32ste, als hij misschien ik weet niet waar voetbalt, nog een paar ton tegoed heeft." De bedragen die in het fonds circule ren zijn niet mis. Een voetballer die meer dan 50.000 euro per maand ver dient, moet bijna 12.000 euro afstaan aan het fonds, dat nu inmiddels 400 miljoen euro beheert. Cohen: „In Ne derland doen ze altijd heel geheimzin nig over geld, maar dat doe ik niet. Ro nald heeft nu meer dan vier miljoen euro in het fonds zitten en dat krijgt hij uitbetaald in termijnen als hij is ge stopt met voetballen. Mag hij dan als jeblieft weten wat er ondertussen met zijn geld gebeurt? Maar dat geldt ook voor de speler die er maar 40.000 euro heeft inzitten. Ik behartig dan wel de belangen van Frank en Ronald, maar hun belangen zijn ook die van de an dere deelnemers aan het fonds." Theo van Seggelen, voorzitter van de WCS en bestuurslid van het CFK, ver wijst alle kritiek van Cohen naar het land der fabelen. „Ik weet niet wat die man bezielt, maar hij kraamt al jaren onzin uit. De buitenlandse spelers, en dat zijn er een kleine honderd, zitten niet in het CFK omdat ze er geen voor deel aan kunnen ontlenen. Zo eenvou dig is dat. Buitenlanders van buiten de EU vallen in de dertigprocentsregeling. Dat betekent dat de eerste dertig pro cent van hun inkomen belastingvrij is en ze pas over de rest in de schaal van vijftig procent vallen. Als ze de helft van hun salaris moeten afstaan aan het CFK, dan moeten ze over het res tant vijftig procent betalen en schieten ze er niets mee op. Voorts beweert Co- hen dat door het ontbreken van de in leg van de buitenlandse voetballers, de inleg lager zou zijn. Dat is kolder. Er zit nu 500 miljoen euro in, dat wordt risi coloos belegd, zeg maar tegen een per centage van vier procent. De spelers merken helemaal niets van het feit dat de buitenlandse voetballers ontheffing van inleg hebben gekregen." Cohen is niet van plan zijn kruistocht tegen het CFK op te geven. Binnenkort wordt er een nieuw bestuur gefor meerd en bij de jaarlijkse ledenverga dering is hij voornemens het pensi oenfonds voor de voetballers opnieuw onder vuur te nemen. Van Seggelen: „Cohen loopt al twintig jaar rond in de voetballerij en nog steeds kan ik hem helaas niet serieus nemen." Schultz wordt sparringpartner door Martijn van Beeten ermelo - Manon Bollegraf wordt het komende tennisjaar opgeleid tot captain van het Fed-Cupteam. De 40-jarige ex- prof loopt een seizoen mee aan de hand van Hans Felius, tech nisch directeur van de tennis- bond KNLTB. In 2006 mag ze haar eigen begeleidingsteam samenstellen voor de vrouwelij ke tegenhanger van het Davis- Cupteam. Een nieuwe captain was nodig, omdat Tjerk Bogtstra vertrok naar het bedrijfsleven. Bogtstra blijft wel Davis-Cupcoach. Bollegraf gaat samenwerken met een andere voormalige topper: Brenda Schultz-McCar thy. De twee werden samen vierde op de Olympische Spe len van 1996 in Atlanta en haal den ook de finale van het Fed- Cuptoemooi, een jaar later. Nu gaan ze dus aan de slag met het huidige nationale team, dat medio april promotie probeert af te dwingen naar het hoogste niveau, de wereldgroep. Bolle graf treedt parttime in dienst van de bond, Schultz wordt sparringpartner in de trainings- week voorafgaand aan het Fed- Cuptoemooi en tijdens het eve nement. Volgend jaar treedt Hans Felius dus op als captain, als coach tij dens de wedstrijden. Daarna neemt Bollegraf het over. „Is niet zo gek", stelt de Ermelose, sinds twaalf weken moeder van een dochter. „Ik ken de huidige generatie tennissers niet en het is belangrijk om een coach te hebben waar je vertrouwd mee bent. Daar ga ik dus aan wer ken." Bollegraf weet dat haar en Schultz een zware taak wacht. Zelf boekten de twee grote suc cessen. Bollegraf stopte in 2001 door hardnekkige knieproble men, die haar nog altijd parten spelen. Ze won vier grandslam- titels in het dubbelspel en nam internationaal afscheid na een verloren dubbelspelfinale met de Amerikaanse Nicole Arendt op de Masters in Madison Square Garden in New York. Dat was tegen Martina Hingis en Anna Koemikova. Schultz, die in het enkelspel de toptien haalde, stopte in 2000 met toptennis door een rug blessure. Komend seizoen gaat ze echter competitie spelen voor 't Melkhuisje uit Hilver sum. Bollegraf beseft dat het een hele opgave wordt om snel te pres teren met het Fed-Cupteam. „We hebben niemand in de tophonderd, maar Michaëlla Krajicek heeft wel de US Open voor junioren gewonnen. Er ko men talenten aan, maar ik kan nu nog weinig zeggen over het niveau. Daar kom ik de komen de tijd wel achter." Bollegraf begeleidde na haar sportieve loopbaan de Neder landse tennissters Suzanne Trik en Natasja Galouza. De laatste tijd werd ze in beslag genomen door de geboorte van haar dochter Anouck. „Officieel zit ik nog in de kraamtijd." Ze is blij met haar nieuwe func tie. „Natuurlijk is dit een mooie uitdaging. Ik wil dolgraag mijn ervaring overbrengen op die jonge meiden." Dat past ook in het beleid van de tennisbond. Die wil gestopte topspelers graag aan zich bin den, om kennis niet verloren te laten gaan. „Waar het allemaal toe leidt, weet ik niet", stelt Bol legraf. „Misschien promoveren we komend jaar wel gelijk. De underdog verliest niet altijd." den bosch/anp - Olympisch dressuurkampioene Anky van Grunsven heeft gisteren achter gesloten deuren van de recht bank in Den Bosch een kwestie over een dood paard geschikt. De advocaat van eiser Henk van Aalderen heeft dit bevestigd. Van Aalderen kocht vorig jaar van Van Grunsven voor 400.000 euro een paard. Twee maanden later viel het dier dood neer. De koper voelde zich gedupeerd en eiste zijn geld terug. Gisteren stonden ze voor de rechter. Het kwam niet tot een uitspraak door de schikking. Beide partijen voelden niets voor een langslepende affaire. Over de inhoud van de schik king werden geen mededelin gen gedaan. RKC-speler Jochen Jansen rukt op met Feyenoorder Joep van den Ouweland in de achtervolging. Foto: ANP?Pics United rotterdam/gpd/anp - - Twee minuten scheidden Jong Feyen oord gisteravond van een stunt in de Amstel Cup. Al na 23 secon den in de eerste helft scoorde Ebi Smolarek en het duurde tot de voorlaatste minuut voor RKC- spits Rick Hoogendorp een af gang voorkwam: 1-1. In de verlenging werd vervol gens niet gescoord, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen in deze derde ronde van het bekertoernooi. De eredivisionist uit Waalwijk won de serie met 4-3 en kwam zo met de schrik vrij. „We zijn beloond voor een wanprestatie", vond RKC-trai- ner Erwin Koeman. „Alle com plimenten voor Jong Feyen oord, maar van mijn ploeg was dit heel slecht. Bij de wedstrijd bespreking heb ik blijkbaar te gen de muur staan kletsen. Ik heb te weinig mannen in de ploeg. Wat een slappe hap." Met slechts doelman Lode- wijks, Smolarek en de Brazili aan Magrao als A-selectiespe lers in de gelederen maakten de Rotterdammers het RKC Waal wijk lastig. Jong Feyenoord oogde klein van stuk, maar speelde fris van de lever. Bo vendien hield Lodewijks zijn team meerdere keren op de been door aanvallen van RKC te pareren. Tijdens de strafschoppenserie misten Jardim en Magrao na mens Feyenoord. Bij RKC slaagde Hoogendorp er niet in zijn penalty te benutten. Met de laatste bal van de wedstrijd schoot Michael Krohn-Dehli de Waalwijkers alsnog naar de vol gende ronde. Ondanks de late nederlaag was trainer Mario Been apetrots op zijn Jong Feyenoord. „We heb ben heerlijk gevoetbald. De. eer ste helft was heel goed, alleen in de verlenging zaten enkele spelers tegen kramp aan. Ge zien de kansen die we kregen, is het teleurstellend dat we geen ronde verder zijn. Maar van avond is voor iedereen een ge weldige ervaring geweest." FC Den Bosch schakelde Vites se uit. Na een halfuur maakte Van den Ouweland het winnen de doelpunt. Theo Janssen van Vitesse kreeg kort voor tijd de rode kaart na twee keer geel. Naast Vitesse sneuvelde in de derde ronde nog een eredivisie club. NEC verloor thuis met 0-2 van FC Twente, dat in N'Kufo en Christensen de goalgetters had. Willem II stond in Veendam met 1-2 achter tegen de eerste- divisieclub, maar zegevierde in een spectaculair bekerduel met 5-4. Quinn en Reuser scoorden ieder twee keer voor de Tilbur- gers. Met ADO'20 verdween de laat ste amateurclub uit het beker toernooi. De club uit Heems kerk verloor thuis van NAC met 0-3. Zonneveld, Slot en Lurling maakten de doelpunten voor de eredivisieclub uit Breda. UITSLAGEN BADMINTON PRIJSVRAGEN door Peter van der Hulst woubrugge - De woede bij Henk Angenent is weer een beetje bedaard. De schaatser uit Woubrugge maakte zich af gelopen weekeinde tijdens het NK afstanden boos over de lo ting op de tien kilometer. Ange nent vond dat hij recht had om in een later paar te mogen star ten. Dat gebeurde niet en zo kon Brigt Rykkje zich met succes op de tijd van Angenent richten. Zijn tegenstander Jochem Uyt- dehaage had een beschermde status en zijn zesde plek was voldoende voor plaatsing voor de wereldbeker van Heeren veen. Angenent viel daardoor net bui ten de boot en is slechts reser ve. Een streep door de rekening voor de marathonschaatser met langebaanambities. Toch is het seizoen nog niet verloren voor de Elfstedentochtwinnaar van 1997. Hij hoopt via een skate- off alsnog een startbewijs voor het WK afstanden in de wacht te slepen. „Ik moest al eens vormbehoud tonen, maar een skate-off is nieuw voor mij." De route richting Inzeil is om slachtig. Tijdens het NK all- Henk Angenent: „Een skate-off is nieuw voor mij." Archieffoto: Hielco Kuipers round (18 en 19 december) moet Angenent buiten mede dinging een goede tijd neerzet ten om een uitnodiging te krij gen voor de skate-off die op 22 januari 2005 wordt gehouden. Aan die plaatsingswedstrijd doen maximaal tien rijders mee. De twee besten mogen eind februari deelnemen aan de wereldbekerfinale in Heeren veen en daar zijn weer drie plekken te verdienen voor het WK afstanden in Zuid-Duits- land. Angenent had vorig seizoen geen uitzicht op een herkan sing. Door een turbulente zo mer, waarin hij geblesseerd raakte en op zoek was naar een sponsor, presteerde hij onder maats tijdens het NK afstanden. Zijn aspiraties op de langebaan konden meteen voor een jaar in de ijskast. Dit jaar kan hij wel gebruikma ken van een vangnet. Zijn race in Assen (13 minuten en 47 se conden) biedt Angenent ver trouwen. Vertaald naar de over dekte baan van Heerenveen, waar het NK allround wordt ge houden, ligt een tijd tussen 13.25 en 13.30 binnen de moge lijkheden. „Op het WK afstan den in Berlijn, twee seizoenen geleden, was ik twintig secon den langzamer dan Bob de Jong. Nu was het gat nog maar twaalf seconden. En de jongens waren in Assen in goeden doen. Dit was mijn beste tien kilome ter ooit en dat zeg ik niet zelf. Zo complimenteerde geweste lijk coach Wim den Eisen mij en dat doet hij niet snel. Ik heb een belangrijke stap voorwaarts gezet." Vooral op de eerste ronden boekte Angenent de nodige tijdwinst. Op de vijf kilometer opende hij in Assen voor het eerst onder de twintig secon den en op de dubbele afstand werkte hij de eerste kilometer ook sneller af. „Probleem is al leen dat ik het tempo in het tweede deel van de race nog niet vast kan houden. Dat komt omdat ik me in de trainingen puur op snelheid heb gericht. Als sportman wil je het liefst dat alles binnen een jaar op de rails staat, maar ik moet daar mijn tijd voor nemen. Ervaring is zo belangrijk en vorig seizoen heb ik door die slechte prestatie op het NK afstanden een jaar ge mist. Het moet daarom maar volgend jaar gebeuren." Dat moet ook wel wil Angenent zijn droom, deelname aan de Olympische Spelen van Turijn, verwezenlijken. Voorlopig keert hij voor even terug in de schoot van het marathonpeloton. Na de Zesdaagse neemt hij een week gas terug om zich voor te bereiden op zijn tien kilometer tijdens het NK allround. Daarna richt hij zich op het NK mara thon in Alkmaar. „Ik heb dan nog drie weken om me te rich ten op de skate-off." Guangzhou. Chinese Open. Mannen, eerste ronde: Pang (Ned) Lewis (Wal) 15-11 15-5. Tweede ronde: Ponsana (Tha/13)-Pang 15-7 15-5. Vrouwen, eerste ronde: Yao Jie (Ned/7) - Lu Lan (Chn) 11-3 11-7. BASKETBAL New York. NBA. Orlando Magic - Dallas Mavericks 94-84. At lanta Hawks - Cleveland Cavaliers 79-93. Mia mi Heat - Washington Wizards 103-93. New Jersey Nets - Portland Trail Blazers 64-60. New York Knicks - Philadelphia 76-ers 96-88. New Orleans Hornets - Los Angeles Lakers 98- 106, Minnesota Timberwolves - Indiana Pacers 101-102. Chicago Bulls - Phoenix Suns 74- 94. Houston Rockets - Memphis Grizzlies 90- 87, Denver Nuggets - Seattle SuperSonics 88- 108. Sacramento Kings - Toronto Raptors 108-92. DAMMEN Den Burg. NK vrouwen. Negende en laatste ronde: Chub - Hoekman 1 1, Wanders - Doumesh 0-2, Van der Stelt - Schnieders 1-1, Lemmen - Graas 2-0, Schou ten - Fung 1-1 Eindstand: 1. Hoekman 15 punten, 2. Chub, Doumesh 14, 4. Wanders, Schnieders 9, 6 Schouten 8, 7. Graas, Lemmen 7, 9. Fung 5, 10. Van der Stelt 2. HOCKEY Rosario. Champions Trophy, vrouwen. Derde speelronde: Argentinië Australië 5-1 (2-0) Stand: 1 Nederland 3-9 (8-1), 2. Duits land 3-9 (5-1). 3 Argentinië 3-6 (11-3). 4 China 3-1 (2-5), 5. Nieuw-Zeeland 3-1 (1-11), 6 Australië 3-0 (2-8) Lucky Day 3551, 10 november. 1, 6, 7. 13, 16. 17, 18, 25. 28, 29, 31, 34, 41,48, 49,50,70, 74,77,79. (Onder voorbehoud van typefouten) VOETBAL Amstel Cup. Derde ronde. SC Veendam - Willem II 4-5 (2-1). 16. Kolder 1-0, 20 Buurmei|er 2-0, 35 Quinn 2-1, 48 Caluwé 2-2, 68. Quinn 2-3, 71 Reuser 2-4, 85. Buurmeijer 3-4. 86 Reuser 3-5. 90. Kol der 4-5 Scheidsrechter: Braamhaar Toe schouwers: 1500. FC Den Bosch - Vitesse 1-0 (1-0). 33 Van den Ouweland 1-0 Scheidsrechter: Van Egmond Toeschouwers: 1285 Rode kaart: 88 Theo Janssen (Vitesse/ 2xgeel) Gele kaart: Michael Jansen (Vitesse) NEC - FC Twente 0-2 (0-0). 62 N'Kufo 0-1 90. Christensen 0-2 Scheidsrechter: Jol Toe schouwers: 8100. Gele kaart: Valencia (NEC) Schuurman, Rahim. Wellenberg (FC Twente). ADO'20 - NAC 0-3 (0-1). 28 Zonneveld 0-1. 76. Slot 0-2, 78. Lurling 0-3. Scheidsrechter: Van der Roest Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Kristel (ADO'20), Mendes da Silva (NAC). Jong Feyenoord - RKC Waalwijk 1-1 (1-0) nv. RKC wint na strafschoppen (4-3) 1 Smolarek 1-0, 88. Hoogendorp 1-1 Scheidsrechter: Van Sichem Toeschouwers: 2100 Gele kaart: Vincken, Magrao, Jardin (Jong Feyenoord), Van Diemen, Takak (RKC) Duitsland. Bekertoernooi, achtste finales. Freiburg - Paderborn 2-2 (Freiburg wns), Han- sa Rostock - LR Ahlen 3-2. Bayern München - VfB Stuttgart 3-0, Schalke 04 - Eintracht Frankfurt 2-0 België, competitie. Uitslagen: FCBrussels-Oostende 2-2. RC Genk-Gqnt 1-1, Lokeren-Beveren 1-1, La Lou- vière-St. Truiden 1-0. Westerlo-Bergen 2-1. MoeskrQen-Charleroi 0-1, Standard Luik L-An- derlecht 1-0, Cercle B-Lierse 2-2, Germinal B- Brugge 0-1. Stand: Brugge 13-35 Lierse 13-18 Anderlecht 13-28 Westerlo 13-17 La Louvière 13-23 Beveren 121-16 Standard Luik 13-23 Germinal B 13-16 Charleroi 13-23 Moeskroen 13-15 Gent 13-22 St. Truiden 13-12 RC Genk 13-21 FCBrussels 13-8 Cercle B 13-20 Bergen 13-6 Lokeren 13-19 Oostende ,13-5 Italië. Serie A. Uitslagen: Brescia-AC Milan Chievo-Atalan- ta 1-0. Inter-Bologna 2-2. Jüventus-Fiorentin» 1-0. Livomo-Lazio 1-0. Parma-Reggina 1-0, Ro- ma-Udinese 0-3, Sampdona-Cagliari 0-0, Sie- na-Lecce 1-1 Stand: Juventus 11-28 Sampdoria 1J-14 AC Milan 11-22 Lazio 1M3 Udinese 11-18 Roma 14-13 Lecce 11-16 Brescia 11-13 Chievo 11-16 Bologna '11-12 Messina 10-15 Palermo 10-11 Inter 11-15 Parma 11-11 Livorno 11-15 Siena 11-11, Cagliari 11-15 Reggina 11-10 Fiorentina 11-14 Atalanta 11-6 VOLLEYBAL Kazincbarcika (Hon). Top Teams Cup, mannen, groepswedstrijden. Kazincbarcika (Hon) - Omniworld (Ned) 0-3 (24- 26 20-2519-25). Lichtenvoorde. Top Teams Cup. wouwen, groepswedstrijden. Longa'59 (Ned) - Eczactbasi fTur) 3-0-(25-20 25-22 25-18) WATERPOLO Gouda KNZA-beker. halve finales Van Uden-De Gouwe - Widex GZC Don 1^ 6-11

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19