Martin Jol hoofdcoach van Spurs SPORT 'Niemand wil nu meer terug naar de rotanmand' Uitverkocht huis voor een bijzonder mens Franse voetbal staat onder hoogspanning 'Dit vind ik geweldig' Leuke kerel ijker en Verwey vaterpoloteam Bondscoach Robin van li heeft Roeland Spijker en Verwey van De Zijl- (Vivax geselecteerd voor [ederlands waterpolo team. J( Kjell Boom en Pieter Boot andskampioen AZC zitten voorlopige selectie van ien spelers, evenals Leide- Tjerk Kramer die uitkomt het Spaanse St. Andreu. Nederlands team speelt in ari 2005 in Italië het Euro- kwalificatietoernooi, met teru i2et een ticket voor het we- 'burj ampioenschap later dat erka dinsdag 9 november 2004 ier Vink j* it klassieker ■)0r IDWIJKERHOUT - Scheids- me er pieter Vink uit Noord- irhout fluit komende zon- le klassieker Ajax - Feyen- De wedstrijd in de Arena it om 12.30 uur. nA .Me ien >g di le i ot hiel ïaai rbeek assistent i Advocaat oni chengladbach - Pim Ver wordt bij Borussia Mön- ladbach assistent van r Dick Advocaat. De scoach van de Nederland- "la ïtillen tekende gisteren een ract tot en met 30 juni Verbeek (48) werkte in ook al als assistent, toen le Zuid-Koreaanse bonds- Guus Hiddink bij het we- n y* ampioenschap. Verbeek is ■n lc r voormalig coach van on- neer Fortuna Sittard en lI* noord. dlrien lang de roulatie ;Por erdam - Ajax moet het op- jew v enige tijd zonder John sc" en doen. De Amerikaan, e' j-j! e afgelopen jaren met veel 3t to ureleed kampte, liep in het met Willem II zondag een m itringblessure op. Het her- imaan de verdediger neemt '*,"e verwachting vier tot zes "e 1 n in beslag. >rge 1' kl ten liet een klaagt nger aan 'n,ai en - De Engelse voetbal- inbi*- - - von en, onv ree r rst. ïdiei svro en e i li umachers ide te koop Coi iello - Het Londense vei- uis Sotheby's brengt L_ m8e '005 een aantal Ferrari's .jr de hamer. Er kan onder worden geboden op de P^e e waarmee Michael Schu- ier dit jaar het wereldkam- or ischap in de Formule 1 P Ook de antieke Ferrari in stijgt op ijreldranglijst 5eet) njK - Marat Safin rukt Korfbalwereld reageert enthousiast op invoering kunststofkorf utrecht/gpd - De korfbalsport wil zich graag meten met de olympische teamsporten. Om die pretenties en ambities waar te maken, wordt voortdurend gewerkt aan vernieuwingen. Vanaf dit weekeinde wordt op het hoogste niveau, in de hoofdklasse, de rotanmand ver vangen door een kunststofkorf met aluminiumpaal. Volgend seizoen komt er een korfbal league van tien ploegen. De eerste vijf teams van beide hoofdklassen promoveren naar deze nieuwe competitie. De veranderingen zijn noodza kelijk om korfbal beter 'ver koopbaar' te maken. Volgens topsportcoördinator Ben Crum is daar grote behoefte aan. „Topsport is de basis van pu- bliekssport", meent hij. „Top- spelers kunnen een goed plaat je opleveren. Zij kunnen zich nog beter ontwikkelen. Korfbal kan een televisiesport worden. Spelers tonen graag hun virtuo siteit in deze sport." De invoering van de knalgele kunststofkorf levert daarin een belangrijk aandeel. Voormalig bondscoach Adri Zwaanswijk knutselde al eens zelf aan een kunstmand. De rotanmand heeft als eigenschap dat hij hier en daar nogal door vervorming en veelgebruik van vorm ver schilt. Bovendien gaan ze na verloop van tijd hangen. Hier door ontstaan verschillen die van invloed zijn op het spel. Pas in 2002 werd serieus onder zoek gedaan naar de mogelijk heden om een kunstofexem- plaar te ontwikkelen, waardoor alle teams over een uniforme mand kunnen beschikken. In samenwerking met DSM werd een kunststofmand ontwikkeld, waarbij naar vorm en functies werd gekeken. Een belangrijk uitgangspunt was dat de ma nier waarop de bal van de korf afspringt en duurzaamheid goed zouden zijn. De nieuwe mand, gemaakt van polyethyleen, is op de Korfbal Challenge vorig jaar en op di verse toernooien dit jaar uitvoe rig getest. „Mijn indruk is dat iedereen zeer te spreken is over de nieuwe korf', stelt Ben Crum die vindt dat de nieuwe mand er ook beter uitziet. „En iedereen heeft nu eerlijke kan sen. Tijdens de voorbereiding is er druk geoefend. Niemand wil nu meer terug naar de rotan mand." Het stuitgedrag is iets anders geworden geeft Crum toe. „De bal kan iets verder kaatsen, maar dat is een kwestie van wennen. Het gaat om positie kiezen. Een voordeel is dat er meer kans op onderschepping is. In elk geval is het effect nu overal hetzelfde." Volgens Fred Tassie van DSM valt de kaatsing van de bal mee. „Het geluid is anders, kennelijk reageren de spelers daar het eerste op." Bondscoach Jan Sjouke van den Bos, net terug uit Duisburg waar Oranje onder 23 jaar de wereldtitel prolongeerde, juicht de komst van kunststofmand toe. „De rebounds worden iets minder belangrijk, waardoor je af bent van dat eindeloze ge draai onder de korf. De spelers zullen snel wennen aan het nieuwe effect." International Bob de Jong, speler van Dalto, bevestigt dat: „De ballen schie ten wat meer weg, maar dat went best snel. Belangrijk is dat het nu overal hetzelfde is en dat de mand niet FA heeft Arsenals trainer 8 ne Wenger in staat van be- diging gesteld naar aanlei- .van enkele incidenten kaï om competitiewedstrijd in 8' anchester United (2-0). Na 00j uel uitte Wenger scherpe /enJ k op onder anderen Ruud listelrooij en de arbitrage. eiae|ranse trainer zou Van Ni- loij een valsspeler hebben »md, maar Wenger ont- iidat zelf. Wel bekritiseerde :n to heidsrechter Mike Riley, ie>ïWengers ogen ten on- e een strafschop gaf aan :hester. x Biaggi Akt been !n.a' - Motorcoureur Max Bia- ltJe! 3) heeft bij een trainings- getr vaj een been gebroken. De i°°[ anse MotoGP-rijder (Hon- sv/Jeeft meerdere breuken in :erbeen opgelopen toen n een motor viel op een lit ten zuiden van Rome. [iwas in het zojuist geëin- seizoen derde in de eind- van het WK. Vandaag on- «aat hij in Lyon in Frankrijk 1 iperatie. Biaggi is twee Tiden uitgeschakeld. Emotioneel afscheid van Gerrie Knetemann k °E mee Phü Hill in 1958 de dtitel veroverde, behoort fe pronkstukken van de vei- e lie in het Italiaanse Ma- °PP lo wordt gehouden. Verder 3.° acht Sotheby's hoge bie- nPP ïn op de Maserati MC 12, portwagen waarvan ts zeventig exemplaren be- i- De waarde wordt geschat 2 miljoen euro. door Edward Swier alkmaar -„Zijn aanwezigheid bleef nooit onopgemerkt", zei de spreker, met een snik in de stem. En keek in de rich ting van de witte, met bloemen en wie lertruien bedekte kist van Gerrie Knete mann. Het galmde over de wielerbaan van Alkmaar. Tweeduizend man luisterde mee, met nu nog ingehouden tranen. Joop Atsma, voorzitter van de wielerbond KNWU én goede vriend, zei het. De rest dacht het. Gerrie was er, altijd en overal. Begaan met andermans lot, tijd voor iedereen. Gisteren was wielerminnend, nee eigen lijk heel Nederland er even voor hem. Om ook zijn afscheid niet onopgemerkt te laten. „Een uitverkocht huis, zou Gerrie ge zegd hebben. Maar één van* die plekken langs de baan is leeg." Knetemann, vorige week dinsdag aan een hartstilstand bezweken tijdens een mountainbiketocht, werd maar 53 jaar. Gisteren, op de ochtend van de begrafe nis in Krommenie, kreeg Nederland de kans afscheid te nemen. En ze waren er allemaal, op het ovaal in Alkmaar. De politici, en ex-politici. Van Dries van Agt, via Erica Terpstra tot staatssecretaris Van Hooff. Zangers en muzikanten. Van Dries Roelvink tot Tonny Eijk. Oud-top sporters. Hein Vergeer bijvoorbeeld, maar ook Wim Ruska. Media-dieren, zo als Pieter Storms en Ruud ter Weijden. Vogels van diverse pluimage. Bekende koppen. Maar waarvan ook alweer? Wie- lerbobo's, zoals Atsma. OfHeinVer- bruggen, de baas aller wielerbazen. Wïe- lercoaches, collega's van de ex-renner die nadien dertien jaar bondscoach was. Peter Post, Jan Gisbers, maar ook zijn Belgische collega-bondscoach José de Cauwer. Vrienden van de overledene. Onbegrijpend en verbijsterd, zich troos tend met de herinneringen aan een groot kampioen en prettig mens. Ze waren er allemaal. Renners natuur lijk. Actief en inactief. Oude, heel oude. Jan Derksen, Henk Faanhof en Gerrit Voorting schuifelden langs de baar. De middelbaren ook. Makkers Aad van den Hoek, Henk Lubberding, Jacques Hane- graaf, Piet van Katwijk, Jac. van Meer en Ruud Bakker droegen de kist. De colle ga's uit de tijd van TI-Raleigh en later PDM waren er. Vrienden, concurrenten. Ze nuttigden koffie en cake, spraken met oude bekenden, haalden herinneringen op aan De Kneet. Spraken met de huidi ge generatie profs, op WK's Knetemanns pupillen. Dekker, Knaven, Van Bon, Van Heeswijk, Hoffman, de rest. De jong- sten, Knetemanns oogappel Thomas Dekker bijvoorbeeld, vormden aan het eind van de herdenkingsbijeenkomst in fleurig wielertenue een erehaag. Maar ook de naamlozen waren er. Fans, de meest trouwe. Anonieme. Gewone Nederlanders. Die vonden dat zij Knete mann ook in diens laatste etappe dien den te steunen. Amsterdammers, joviaal en amicaal. Brabanders, familiair en ver knocht aan het wielrennen. Noord-Hol landers, verwaaide, stoere koppen. Maar met een traan. Vijftigers, zestigers in wielertenue en op van die - voor een tocht langs de met geel en regenboog trui beklede kist - onhandige wieier- schoentjes. The Rose van Bette Midler werd ge speeld, een combo met Tonny Eijk mu siceerde. 'Er is een Amsterdammer doodgegaan', klonk door de hal. Behalve Atsma spraken ook journalist Peter Ou- werkerk en renner Erik Dekker. Gertie's vrouw Gré voegde haar 'troel' nog wat woorden toe, de kinderen Marnix, Elise en Roxane haalden herinneringen op aan hun vader: „Die alles best vond zo lang we maar niet in de kroeg zaten." Peter Ouwerkerk, die als verslaggever een dertigtal jaar achter de quotes van de Kneet aanjoeg, omschreef hem als 'de trouwe pizzabezorger van zijn zelf gebakken woorden'. Ook hij kon memo reren dat de man die zich, naar eigen zeggen, 'naar het vedettenschap had ge- smoest' behalve de geprezen lolbroek toch bovenal een sympathiek, niet zelf ingenomen heerschap was. „Gerrie was een bijzonder mens. En bijzondere mensen zijn zeldzaam en worden daar om nooit vergeten." De renner en coach Knetemann was op zijn laatste tochtje vooral mens. Erik Dekker gooide zijn ziel bloot. Durfde te bekennen dat hij 'heel erg gehuild had' en de dagen erna, als hij een foto van zijn bondscoach zag, 'werd het me weer te veel'. De reden? „Omdat je gewoon een positief ingesteld, goed en heel pret tig mens was." Een coach die op je kind wilde passen, om jou je nachtrust te gunnen. Die met de renner meehuilde als hij voor een be langrijk kampioenschap, zoals in Dek kers geval de olympische wegrace van Sydney, uit vorm bleek. „Een man die je vol overgave uit een wak probeerde te trekken." „Hij was een vriend. Een vriend zoals we die elkaar toewensen", aldus Atsma. op m Masterstennistoernooi '8 arijs steeg de Rus van 11 s s zeven naar vier. De Zwit- noo ecjerer (jg Amerikaan Rod- r11 de Australiër Hewitt nog boven hem. De door tres geplaagde Neder- tennissers zakken steeds rweg op de mondiale ijst. Martin Verkerk daalde drie plaatsen en staat op 'plaats als hoogste geklas- Sjeng Schaken bezet de plek en Dennis van twet^Pingen de 86ste. John van m is bezig met een vrije ij duikelde 58 plaatsen en dt zich nu op de 269ste parus/gpd - Het Franse voetbal staat onder hoogspanning. De kans bestaat dat het hooliganis me, dat de afgelopen jaren met succes de kop is ingedrukt, weer opleeft. Marseille schreeuwt om wraak na de aan val door voetbalvandalen, zon dagavond, op de bus van Olym- pique Marseille in de straten van Parijs. OM verloor de com petitiewedstrijd tegen Paris Saint-Germain met 2-1. Morgen spelen de aartsrivalen weer tegen elkaar, dit keer om de Franse beker. Plaats van handeling: het Vélodrome van Marseille. Het gebeurde zondagavond on geveer anderhalf uur voor de zeer beladen ontmoeting tus sen Paris Saint-Germain en Olympique de Marseille. De bus met de spelers van Marseil le reed van het hotel naar het Pare des Princes, aan de zuid rand van de stad. Rond het sta dion had de politie een over macht aan agenten samenge trokken: de vrees voor rellen was groot. Door de uitgebreide voorzorgs maatregelen moest de spelers bus een andere route rijden dan gebruikelijk. De bus reed via de Route de la Reine in Bou logne, een laan met tientallen bars waar supporters zich op wedstrijdavonden moed indrin ken. De bus kwam daar vast te staan vanwege de door de politie neergezette wegversperringen. In enkele seconden tijd voerden zo'n vijftig jongeren, al dan niet getooid met bivakmutsen, een belegering van de spelersbus uit. Omdat er ook nog eens wegwerkzaamheden waren, was er munitie voldoende voor handen. Ruiten werden inge smeten, de chauffeur raakte lichtgewond. De politie had de grootste moeite om bij de plaats van handeling te komen. Manager Pape Diouf en trainer José Ani- go probeerden de bus zo goed en zo kwaad als dat ging rich ting de veilige politieversper- ring te krijgen, terwijl spelers in paniek het alarmnummer van de politie belden. „Het was een pure valstrik, ik snap niet waar dat tuig ineens allemaal van daan kwam", vertelde Anigo na afloop. Overigens werd nie mand gearresteerd. Ondanks dat veel spelers van Marseille niet eens meer aan de wedstrijd wilden beginnen, werd de Franse klassieker toch gespeeld. Op het veld werd OM overrompeld door Parijs: 2-1 ondanks het feit dat de Parijze- naars al na twintig minuten met een man minder speelden. De wedstrijd werd ontsierd door tientallen keiharde en on nodige overtredingen, oer woudgeluiden en beledigende spreekkoren. Na de wedstrijd bood de leiding van PSG excuses aan, maar de rivalen uit Marseille voelden weinig voor de uitgestoken hand. De warme oorlog op het veld werd opgevolgd door de koude oorlog van OM-trainer José Anigo: „Mijn spelers waren zeker het eerste halfuur met hun gedachten nog bij die sme rige aanval op onze bus. Maar goed, als je pretendeert volwas sen voetballers te zijn moet je de knop om kunnen zetten zo dra je het veld betreedt." Anigo, die bloedsporen op zijn overhemd had na de aanslag op de bus, waarschuwde zijn spe lers, maar ook de tegenstander van morgen, Paris Saint-Ger- main. „Woensdag gaan we PSG elimineren. We zullen ze op waardige wijze in onze stad ontvangen." Wat de oefenmeester van Mar seille met dat laatste bedoelde, wilde hij niet uitleggen. Maar zijn gezicht sprak boekdelen. Het wordt een heet avondje in de Zuid-Franse havenstad. meer van invloed kan zijn. De bondscoach is ook blij dat er eindelijk een korfbal-league komt. „De huidige opzet is niet meer van deze tijd. Wat mij be treft mogen het twaalf ploegen worden. De veldcompetitie moet echter aangepast worden, want dat is voor de toppers niet meer te behappen. Zeker nu het internationale traject steeds belangrijker wordt. De korfbalbond KNKV gaat de nieuwe mand fasegewijs verder invoeren en hoopt dat in het seizoen 2008-2009 alle korfbal- wedstrijden met de kunststof mand worden gespeeld. De lan den buiten Nederland houden het voorlopig nog bij de oude mand. De jaarlijkse ontmoetim gen tussen Nederland en België in februari volgend jaar worden in elk geval met het nieuwe gele exemplaar gespeeld. Ondertussen werkt het KNKV verder aan nieuwe spelregels, waarmee tijdens de Korfbal Challenge in december wordt geëxperimenteerd. Zo komt er een tweepuntencirkel, waarbij een treffer buiten deze cirkel twee punten oplevert. Verder komen er speciale cirkels voor vrije ballen naast de korf. Vrije ballen worden dan niet meer automatisch genomen van de strafworpstip. „Het komt de kwaliteit en spanning van het spel ten goede", denkt Crum. londen/gpd - Martin Jol is be noemd als hoofdcoach van Tot tenham Hotspur. Nadat vrijdag zijn voorganger Jacques Santini plotseling om privé-redenen was opgestapt, koos de club gisteren voor diens assistent die zich in korte tijd bij de club goed heeft gemanifesteerd. Jol wist zondag al van zijn be noeming, maar mocht niets naar buiten brengen omdat de club aan de Engelse beurs is ge noteerd en nieuws op de daar voor geëigende wijze naar bui ten gebracht moet worden. In de leiding van de roemruch te Engelse club bevindt zich Frank Amesen, die als tech- nisch-directeur bepaalt welke trainers en spelers worden ge kocht en verkocht. Jol ziet de aanwezigheid van Ar- nesen als een voordeel. „Hij zit alleen bovenin, zorgt voor rust. Anders zie je bij een trainers wissel nogal eens onrust ont staan." De 48-jarige oud-speler, Neder lands voetballer van het jaar in 1987, bracht een deel van zijn voetbalcarrière in Engeland door. Hij speelde voor ADO, Bayem München, FC Twente en in Engeland voor West Bromwich Albion en Coventry City. Hij trainde de amateurs van ADO Den Haag en Scheve- ningen en de profs van Roda JC en RKC. Jol toonde zich gisteren zeer ge lukkig met zijn benoeming die hem de tweede Nederlandse 'manager' in Engeland maakt. Alleen de huidige Feyenoord- coach Ruud Gullit ging hem voor. „Ik hoorde vorig jaar al dat ik op een lijstje van deze club stond. Toen dacht ik 'moet je je voorstellen...', en nu is het zo ver. Ik blijf met beide been tjes op de grond hoor, maar dit vind ik geweldig. Jol noemt het werk bij de club 'een moeilijke opdracht', gezien de slechte re sultaten van de laatste weken en de lage plaats (14de) op de ranglijst, maar om die reden ook 'zeer uitdagend'. De coach gaat niet in op de pri vé-redenen van Santini te ver trekken. Jol verwachtte diens vertrek niet zo snel. „Ik wist dat er privé-problemen waren, maar dat hij zo maar vrijdag zou zeggen 'ik kom niet meer', dat wist ik niet. Van mij had Jacques (Santini, red.) nog wel even mogen blijven. Tot febru ari kunnen we op de spelers- markt toch niets doen." Op de vraag waarom de keus op hem is gevallen, zegt Jol, die gisteren de gehele Engelse pers over zich heen kreeg: „Ik was er, waarom niet?" Vanavond speelt Tottenham tegen Bum- ley voor de beker, vervolgens wacht Arsenal. „Er moeten wel wat zaken veranderen, anders krijgen we tegen Arsenal veel te veel goals tegen. Afgelopen za terdag (3-2 verlies tegen Charl ton Athletic) kon ik ze vooraf al leen maar mentaal oppeppen. We speelden zelfmoordvoetbal, te veel tegengoals, dat moet te gen Bumley en Arsenal an ders." UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Toronto Raptors - Portland Trailblazers - 101- 97. Seattle Supersomcs - San Antonio Spurs 113-94, Los Angeles Lakers -Atlanta Hawks 106-90 DAMMEN Oosterend. NK wouwen. Zevende ronde: Doumesh - Schnieders 1-1, Van der Stelt - Graas 0-2. Wanders - Fung 1-1. Lemmen - Hoekman 0-2. Schouten - Chub 0- 2. Stand: 1 Hoekman 13 punten. 2. Chub 11. 3. Doumesh 10. 4. Schnieders 8, 5. Wanders. Graas 7. 7 Schouten 6. 8. Fung 4. 9. Lemmen 3,10. Van der Stelt 1. HOCKEY Rosario (Arg). Champions Trophy, vrouwen. Tweede speelronde. Nederland - Australië 2-1 (0-1). 11. Faulkner 0-1 (sc), 43. De Bruijn 1-1 (sc), 59 Scheepstra 2-1. Nieuw-Zeeland China 1-1 (1-1), Duitsland - Argentinië 2-0 (0-0) Stand: 1. Nederland 2-6 (4-1), 2. Duitsland 2- 6 (3-0), 3. Argentinië 2-3 (6-2), 4. China 2-1 (1-3), 5. Nieuw-Zeeland 2-1 (1-7), 6 Austra lië 2-0 (1-3). prijsvragen Lucky Day 3549, 8 november. 2. 9. 12, 13. 21. 22, 28. 37. 38, 41. 48. 49. 50. 62. 65. 66. 70. 73. 75. 78. (Onder voorbehoud van typefouten) Die Gerard Bakker heb ik al tijd wel een leuke kerel ge vonden. De tafeltenniscoach heeft zo'n uitgesproken me ning over topsport. Hij kan be vlogen vertellen over wat vol gens hem nodig is om de top in een tak van sport te bereiken. Gerard creëerde ook wel eens een conflictje, maar hij heeft zich als coach bewezen door de Hazerswoudse Bettine Vriesekoop naar de top van de wereld te leiden. En hoewel tal van betrokkenen - achteraf! - vertellen hoe dat eigenlijk be ter had gemoeten, is de presta tie van Vriesekoop/Bakker naar mijn mening een van de meest bijzondere uit de Neder landse sportgeschiedenis. Hoewel u er nau welijks iets van merkt, wordt er in Neder land nog altijd gepingpongd (weet u wie er Nederlands kampioen bij de vrouwen is?). Sterker! Er wordt zelfs in Lei den nog gespeeld. En het Leidsch Dagblad is een van de weinige kranten in Nederland die wekelijks een verslaggei>er op pad sturen om de verrich tingen van onder meer het plaatselijke Scylla te verslaan. Dat doet Ron Hoogendam naar eer en geweten. Hij is re gelmatig in het clubgebouw van Scylla te vinden, schrijft nooit op wat voor lelijke din gen voorzitter Gerard Bakker over zijn spelers roept en zorgt elke maandag in de krant voor een - gezien de grootte van de sport - verslag van behoorlijke omvang. Een paar weken geleden liet onze verslaggever zich kritisch uit over het spel en spelers van de club. Dat dat niet in goede aarde viel bij Scylla is nog wel te begrijpen. De krant heeft de club daarop de kans gegeven haar boosheid te laten zakken en stuurde de journalist twee weken later weer naar Scylla. Die werd daarop door Bakker uit het clubgebouw gezet. Ge lukkig ging deze actie nog wel gepaard met het aanbod dat Scylla 'zelf nog wel iemand heeft om over tafeltennis te schrijven'. Dat is nog eens goede pr voor het tafeltennis. Op deze ma nier bestaat tafeltennis over een aantal jaren niet meer in Nederland. Niemand wil er meer over schrijvemdus nie mand leest er meerwts over. Soms zien we nog wel eens een groepje kinderen met een ping- pongbatje in de hand om een tafeltennistafel rennen. 'Rond de tafel' heet deze variant en hij is op campings nu al be hoorlijk populair. „Weet je, vroeger werden er he le competities gehouden. Ge woon met aan elke kant van de tafel één speler. ,Ja, dat weet ik nog. Er was zo'n meisje uit Hazerswoude dat het heel goed deed, Vriesendorp? Nee, Vriesekoop!" „En ze had een coach uit Lei den, Gerard Bakker. „Dat was die man die met ie dereen ruzie maakte!" Jammer hè, Gerard, dat je zo de geschiedenis ingaat. Willem Spierdijk Ruim tweeduizend wielerliefhebbers, prominenten uit de sportwereld, vrienden en familieleden namen in het Sportpaleis van Alkmaar afscheid van Gerrie Knetemann. Foto: ANP/Toussaint Kluiters

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19