REGIO Angst voor afval aan Hofweg Vitamines met 50% korting Werkstraf geëist na dodelijk ongeval met tractor 59 7H Ik plaatje kon de laatste zijn' Graag gedaan. RB stgeest begint bby voor lagere klheid op A44 )A bepleit rgeefs extra zuinigingen sco Henkie verloochent piratenverleden nooit Leidenaar mishandelt drie vrouwen Rijbewijs kwijt Huizen en jachthaven moeten wijken voor bagger, huisvuil en containers Wat je vers haalt is lekker. En het leuke is dat ons beste vers ook zéér voordelig is, want onze prijzen zijn altijd laag. Super deBoer Aanbiedingen geldig t/m 14 november 2004. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden dinsdag 9 november 2004 snschudding wilde fietsrit ihoten - Een 17-jarige •r uit Voorschoten heeft ipgnacht op de Papelaan- *|in haar woonplaats een ischudding opgelopen, leisje werd door een 18- plaatsgenoot op een ler voortgetrokken. Toen losliet viel ze met haar en raakte buiten bewust- Zij werd overgebracht naar Ijjnland Ziekenhuis waar cdat zij een hersenschud- jbad. brtverkiezing Ifassenaar r - Het eerste elftal 5V Wassenaar en de Al van w Zwart zijn in Wassenaar ©ineerd voor Sportploeg het Jaar. Beide elftallen len afgelopen voorjaar pioen. Burgemeester Van iluijsenberg maakt zater- |le keuze bekend. Voor de jortman van het Jaar zijn Jhockeykeepers - Guus Vo- |en Ronald Brouwer - en ïschakers, Christov Kleijn Jennis Ruijgrok, kandidaat. ■Sportvrouw van het Jaar len in aanmerking: Maur- in Hamel (hockey), ine van Hemert (schaat- jLillemor Alkema (skiën) |de Schoelink (tennis). rcEEST - Oegstgeest wil de mumsnelheid op het stuk langs zijn grondgebied g verlagen van 120 naar 100 ïeter per uur. De gemeente e' eerst aan de buren Sassen- Pei i en Wassenaar vragen of dit ook willen. Oegstgeest it met hulp van deze twee en sterker te staan bij het ,rringen bij de overheid om naximumsnelheid op het snelweg langs de dorpen te 'eVn- inelheidsverlaging is een tief van de van het CDA, et oogpunt van meer vei- id, een betere doorstro- en minder luchtvervui- De Oegstgeestse CDA- R kleden hebben hun partij- ten in Wassenaar en Sas- dm al aangespoord om de 1° teidsverlaging in him ge- Mteraad voor te stellen. irttf tl Al zij fCEEST - Extra bezuinigin- ,r^ ter waarde van 650.000 eu- 2005 om Oegstgeest finan- sterker te maken zijn van aan. De CDA-fractie stelde extra bezuinigingen op r meer groen, verkeersvei- id, infrastructuur, welzijn ,1 sstuur vorige week voor tij de gemeenteraadsverga- 1(j, g over de begroting voor De meerderheid van de ging hier gisteravond tij de vaststelling van die be- ig echter niet mee ak- wethouder De Ruiter liet n geen heil te zien in extra nigingen. „We hebben sluitende meerjarenbegro- cle waarmee we al onze doe- rïU lereiken", zei hij. „Het is )m niet nodig om meer te :kl de lie >ej 50 'loman Leefmans H rdi De Vrijbuiters, het Al- 1.31 Zusje en Duo Holland. Zo- 'Pe (drie namen uit de playlist -•0I Disco Henkie, radiofeno- 1 i nuit Ter Aar. Bauer en We dren bij hem kind aan De 50-jarige Henk den e, het alter ego van Henkie, aantal jubilea tegelijk, n riegon een kwart eeuw gele- ills radiopiraat die vijftien terug veranderde in de le- plaatselijke omroep LOT. aag krijgt hij drie burge- m iters op bezoek om de re- ta{ ale informatiezender op tv iet enen. Gevraagd naar zijn ,ui K heeft hij een standaard r zifoord klaar: „De kracht van 'ederlandstalige lied." dn ir n ïidi 'est •dt Ihi rijtjeshuis aan de Hooger- •straat is al vanaf grote af- herkenbaar. Een joekel irjfcen zendmast, 20 meter Ka nhet dak, 'siert' de wo- n. I In datzelfde huis begon lu* 1979 als illegale piraten- >0< Ier. „Ik had al eens een pro grammaatje voor een collega in Nieuwkoop gemaakt en een jaar na mijn huwelijk wilde ik voor mezelf beginnen. Ik kocht een zender en ging plaatsjes draaien, meestal op verzoek", herinnert Den Brave zich. Disco Henkie („Mag ik even de groet jes doen?"), had al snel succes in Ter Aar en omstreken. „Er werd veel over gepraat. Als ik een sponsor zoek, heb ik negen van de tien keer prijs. Zeven jaar heb ik het volgehouden en ik ben ook zeven keer uit de lucht gehaald. De eerste keer was de rechter nog mild. Ik kreeg mijn in beslag genomen singeltjes terug omdat ik tijdens mijn programma geld had inge zameld voor de kankerbestrij ding. Bij elkaar bijna 1700 gul den. Maar de laatste van de ze ven keer kreeg ik een boete van 2500 gulden (meer dan 1000 euro) plus de kosten van de zender. Het werd te duur." Den Brave had meer goede doelen. Een team gehandicap tenvoetballers belde hem tij dens een uitzending, op zoek naar een shirtsponsor. Nog tij dens het programma werd een vervoersbedrijf geregeld." Het werkte twee kanten op. Als Henkie weer eens uit de lucht was gehaald, ontving hij ano niem enveloppen in zijn brie venbus met papiergeld daarin. „Het zegt toch veel over mijn bekendheid en de populariteit van het Nederlandstalige lied in deze contreien", aldus Henkie die een klomp als logo voor zijn omroep gebruikt en in de och tenduren conciërge is op een basisschool. De telefoon stond roodgloeiend en artiesten liepen zijn huis plat. De liefde tussen Frans Bauer en zijn Ter Aarse partner welde ooit op in de huiskamer van Den Brave. „Mijn vrouw en drie kinderen stonden achter mijn hobby. Dat moest ook wel, het bepaalde bijna ons hele le ven. Marco, mijn middelste zoon, draait ook. En naast de radio organiseerde ik ook ar tiestenavondjes in het dorps huis. Net als op mijn program ma's kwamen daar mensen op af uit het hele gebied tussen Leiden en Hillegom." In 1989 kreeg het piratenschip een veilig plekje aan wal. Disco Henkie werd de officiële lokale omroep in de gemeente Ter Aar. De zender veranderde daardoor van karakter. Er wer den medewerkers aangetrok ken, inmiddels bijna vijftig per sonen, een website opgezet en er kwam aandacht voor ge- Disco Henkie met zijn dochter in zijn muziekdomein aan de Hoogerheijdestraat in Ter Aar. Foto: Taco van der Eb meentelijke informatie, sport en kerknieuws. De gemeenten Liemeer en Nieuwkoop sloten zich aan bij de Lokale Omroep Ter Aar (LOT). Daarbij kwamen de uitzendingen vanuit ver schillende locaties in plaats van de zolderkamer van Den Brave, de geboorteplaats die veel weg heeft van een museum der Hol landse klanken. Vorig jaar werd een luisteronderzoek gedaan en daaruit kwamen louter positie ve resultaten naar voren over de LOT. De vraag: 'luistert u wel eens naar de lokale omroep', beantwoordde meer dan de helft van alle inwoners met ja. Toch is er geen spoortje van weemoed naar de piraterij te rug te vinden bij Disco Henkie nu de modernisering bij zijn geesteskind heeft toegeslagen. „De angst om te worden opge pakt, werd te groot. Elk plaatje kon het laatste rijn. Daarbij heeft een aantal programma's nog altijd hetzelfde karakter als vroeger, 's Middag, bij 'de laat ste trein naar niemandsland' heb ik aan bellers geen gebrek. Op zondagochtend presenteer ik een letterspelletje waaraan hele families meedoen. De win naars krijgen waardebonnen: een vleespakket, een bloemetje of een etentje. De laatste keer kreeg ik 313 telefoontjes, in an derhalf uur, gigantisch." HDC 973 den haag/wassenaar - Een verkeerson geval waarbij een 74-jarige fietser uit Wassenaar omkwam, zou een 57-jarige Wassenaarder op 150 uur werkstraf en een voorwaardelijke rij-ontzegging van een half jaar moeten komen te staan. Officier van justitie Prenger eiste die straf gisteren bij de Haagse rechtbank omdat hij vond dat de Wassenaarder 'aanmerkelijk onvoorzichtig' had gere den met zijn trekker. De aanklager acht te 'dood door schuld' bewezen. De Wassenaarse gemeentewerker reed 22 september vorig jaar op een tractor met aanhangwagen over de Oostdorper- weg (op weg naar de vuilstort) toen hij een fietser voor zich zag. Hij besloot in te halen op de smalle weg. Een vrouw op een paard kwam hem tegemoet, waardoor hij snel naar de rechterkant van de weg terugmoest. Daar kwam nog bij dat er een grendel van de achterklep van de aanhangwagen defect was. Die grendel stak een kleine twintig centimeter uit. Het fietsende slachtoffer werd geraakt door de zijkant van de aanhangwagen en bleef daarna even achter de grendel hangen. Hij viel met een harde smak op de grond. Het slachtoffer overleed korte tijd later in het ziekenhuis. De tractorbestuurder is al bijna een kwart eeuw in gemeentedienst en was nog nooit met justitie in aanraking geko men, ook niet voor verkeersdelicten. Het openbaar minsisterie verweet hem dat hij was gaan rijden met de kapotte gren del en dat hij niet had mogen inhalen op die smalle weg. Maar volgens raadsman De Visser wist ook de leidinggevende van de verdachte af van de kapotte gren del en had de laatste geen maatregelen getroffen. De raadsman vroeg om een lagere straf voor zijn cliënt. De verdach te had het nog steeds te kwaad met het dodelijke ongeval. Hij pinkte gisteren een traantje weg. Hij had geprobeerd contact op te nemen met nabestaanden van het slachtoffer zei hij, maar die zou den daar geen prijs op hebben gesteld. De rechtbank doet op 22 november uit spraak. 50% korting op alle Super de Boer Slamelanges bijv. Super de Boer Ijsbergsla gemengd zak 200 gram 1AS 50% korting op netten handsinaasappelen bijv. Nieuwe oogst Navelina handsinaasappelen Spanje, net 2 kilo 3*9 bijv. Clementine mandarijnen Spanje, net 1 kilo Trostomaten Holland, klasse 1 per 500 gram JAS voorschoten - De woonhuizen en jachtwerf onteigend, het wa ter gedempt met stinkende bag ger en het grondgebied voor een groot deel vol gevuld met kraak- afval en containers. Drie gebrui kers van het zogeheten Vliet- Hofweg-gebied in Voorschoten vrezen dat toekomstbeeld. Zij willen er woningbouw en scher men met toezeggingen van de plaatselijke overheid daarover. Het is een soort schiereiland op de hoek van de waterwegen Vliet en Korte Vliet, net naast de grens van Leiden en Voorscho ten. Vanaf de doorgaande we gen wordt het gebied aan het oog onttrokken door de flitsen de nieuwbouw van de Kam steeg-garage en het bekendste gebouw op het terrein is het monumentale restaurant Alle- mansgeest. Verder zijn de ge- meentewerf, twee kapitale woonhuizen en de loodsen van een jachtwerf er gevestigd. Makelaar J. de Laat woont in een van die twee huizen. „Het was een bedrijfswoning. Vijf jaar geleden heb ik toestem ming van de gemeente gekre gen - een vrijstelling - om er een 'gewone' woning van te maken. Ik heb vervolgens voor tonnen aan het huis verspij kerd. Ik kan me voorstellen, en dat maak ik als makelaar be roepsmatig mee, dat gemeen ten over langere perioden ver anderen van visie op een ge bied. Maar ik kan niet eerst een vrijstelling krijgen en vlak daar na worden wegbestemd." De Laats buurman E. van Riel bezit het andere huis en het daarachter gelegen forse com plex van jachthaven Klaassen bestaande uit loodsen, steigers en boothuizen. Van Riel had plannen een deel van de lood sen te slopen om er erven voor de twee bestaande woningen te maken. Verder wilde hij aan de Hofweg een aantal nieuwe hui zen te laten bouwen. Daarover heeft hij overleg gehad met de gemeente die daar aanvankelijk welwillend tegenover stond. „Dat kan ik met stukken bewij zen. Plotseling werd een bouw vergunning voor mijn eigen huis getraineerd en bleven vra gen veel te lang onbeant woord", aldus Van Riel. Afgelopen voorjaar bleek waar om. Bij de presentatie van een nieuw bestemmingsplan voor het gebied Vliet-Hofweg is voor huizen of een jachthaven geen plaats meer. Voorschoten wil de gemeentewerf uitbreiden met een 'brengplaats' voor grof huishoudelijk afval. Tegelijkertijd gaat er het zoge heten voorkeursrecht over de percelen aan de Hofweg gelden. Dat betekent dat de twee man nen bij verkoop hun panden eerst aan de gemeente moeten aanbieden. Dat wordt gezien als een voorproefje op onteige ning. „Ik voel me in de maling genomen", zegt De Laat. Ph. Lucie, mede-eigenaar van Allemansgeest, heeft een ander belang. Zijn restaurant blijft in het nieuwe bestemmingsplan onaangetast, maar hij vreest dat zijn bedrijfsvoering eronder lijdt als de nu nog landelijke toegangsweg het domein wordt van huisvuilaanbieders, contai nerverladers en bagger in het water wordt gedumpt. De drie betrokkenen nemen de juridische handschoen op die de gemeente hun heeft toege worpen en vechten de diverse procedures aan. De eerstvol gende mogelijkheid daartoe is morgenavond als de gemeente raad het plan bespreekt. alphen aan den run - Drie da gen nadat hij zijn roze papiertje had behaald, kon een achttien jarige Alphenaar rijn rijbewijs alweer inleveren. De automobi list reed met een bevriende plaatsgenoot van negentien een wedstrijdje over de N207. De politie ontdekte dat 's nachts twee auto's met een snelheid van 143 kilometer per uur over de provincialeweg van Wou- brugge naar Alphen scheurden. Ter plaatse geldt een limiet van 50. De negentienjarige bleek sinds februari rijn rijbewijs te hebben. Voor de tweede keer in ruim acht maanden tijd nam de politie zijn rijbewijs in in ver band met snelheidsovertredin gen. Beide snelheidsduivels krijgen proces-verbaal. Witte druiven verpakt Italië, klasse 1 bak 750 gram ±#8 De twee woningen aan de Hofweg die moeten wijken voor de verwerking van gemeentelijk afval in Voorschoten. Foto: Dick Hogewoning alphen aan den rijn/leiden - Een 24-jarige Leidenaar hoort vandaag of hij terug in de cel moet of naar huis mag. De man zit sinds zaterdag vast nadat hij in het centrum van Alphen aan den Rijn door de politie was opgepakt op verdenking van mishandeling van drie vrou wen. De Leidenaar reed zaterdag middag met zijn auto de ver keerde kant van de Hooftstraat in, waar eenrichtingverkeer geldt. Drie vrouwen maakten hem duidelijk dat hij fout zat. Volgens de voorlichter van de politie vielen die terechtwijzin gen bij de man verkeerd. Eerst deed hij alsof hij met zijn auto op een 48-jarige vrouw uit Eindhoven wilde inrijden. Ver volgens stapte hij briesend uit zijn auto en begon de vrouw en haar twee zussen met zijn vuis ten te bewerken. De Eindho- vense liep daardoor verwondin gen in het gezicht op. Na de meppartij sprong de man weer in zijn auto en reed tegen het verkeer in door een zijstraat van de Hooftstraat weg. Onge veer tien minuten na zijn uit barsting reed de politie de Lei denaar klem en nam hem mee naar het bureau. Hij werd niet meer vrijgelaten. De officier van justitie neemt de zaak hoog op en wil de man eerst zien voordat hij rijn vrij heid terugkrijgt. Mogelijk wordt de Leidenaar vervolgd voor (zware) mishandeling en po ging tot doodslag. Volgens een woordvoerder van de politie is er nog geen duidelijke lijn uit gezet, maar is het de laatste tijd merkbaar dat justitie geweld plegers harder aanpakt. 50% korting op netten mandarijnen

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15