SERVICE L SPEURDERS ®0 NI6T WAAR Maiskroketjes Minder zacht 7 27 Dé oplossing voor uw zoektocht! Kruiswoord-min-een maandag 8 NOVEMBER 201 CD VAN DE DAG I" Genre: rap/camp Handsome Boy Modelling School White People Atlantic/Elektra 7559-62911-2 Heb je Ali B. al eens zien schateren? Precies! Hiphop rijmt slecht op humor. De grijns is echter niet van je gezicht te trekken bij dit rare conceptalbum. Twee playboys, Nathaniel Merriweather (alias rapproducer Dan 'The Automator' Nakamura) en Chest Rockwell (diens collega Prince Paul) bezingen de lof van een postordercur sus die hen heeft omgetoverd tot iconen van de catwalk. Deze grootse hiphop-revue is geïnspireerd door de Amerikaanse komi sche tv-schow Get A Life, maar het is meer dan een grap of novel- ty-act. Nakamura en Rockwell plakken namaak-bluesballads, orke strale breedvoerigheid, nep-reggae en een enorme dot ongebrei deld geluid smaakvol aan elkaar. Tussen de deelnemers aan hun modeschool treffen we DJ Shadow, Mike D (the Beastie Boys), Da vid Joliceur (De La Soul), Money Mark, Grand Puba and Sadat X (Brand Nubian), Sean Lennon, El-P (Company Flow), Miho Hatori (Cibo Matto) en Josh Haden (Spain) aan. Zangeres Roisin Murphy (Moloko) gaat schuil achter Duff Paddy en Alec Empire (Atari Teenage Riot) heet hier Megaton B-Boy 2000. BOEK VAN DE DAG Genre: roman Miriam Guensberg De portiekvrijer Uitgeverij: U. Veen Prijs: €14,95 'Daar zit ik dan. Op een grasspriet. Ik heb geen mollige billen meer in een peperduur slipje De hoofdpersoon van De Portiekvrijer is een vrouw die overleden is en gereïncarneerd als vlieg. Zij moet te rug naar de aarde om een familielid van de ondergang te redden. Het familielid is een nazaat van de bekende zeventiende-eeuwse schrijver/schilder Jacob Campo Weyerman die zijn geld verdient met het verdraaien van de feiten voor een roddelblad. Het boek grijpt losjes terug op de zogenaamde vagevuur-sprookjes van de historische Weyerman. Miriam Guensberg speelt op superieure wijze met de vorm en de stijlfiguren uit die tijd en het resultaat is een overtuigende hedendaagse fabel. Jammer dat de hoofdperso nen in De portiekvrijer niet uitstijgen boven de karikatuur, maar het is desalniettemin 'a good read', zoals de Engelsen zeggen. KOKKERELLEN Voor ongeveer 12 stuks Vegetarische maiskroketjes kun nen als bijgerecht worden gege ven. Ze doen het ook goed om als een voorgerecht op te dienen en hele kleine kroketjes smaken ook goed als een appetizer bij een glas koele droge witte wijn of droge sherry. Ingrediënten 1 blikje gekookte maïs korrels, ca. 180 gram; 2 tabletten voor groente bouillon; 150 gram maïsgriesmeel; 50 gram boter; 75 gram fijn geraspte Parme zaanse kaas; 2 eetl. fijngehakte (blad)pe- terselie; 2 eiwitten, los geroerd; ca. 100 gram droog kruim van wit brood; (zonnebloem) olie voor het frituren; eventueel een grote toef (krul)peterselie. Bereiding Stort de inhoud van het blikje met gekookte maïskor rels op een zeef. Laat ze uitlek ken. Spoel er daarna een royale hoeveelheid koud water over. Laat ze opnieuw uitlekken en ook zoveel mogelijk opdrogen. Breng in een pan met dikke bo dem 1 liter water aan de kook. Laat de bouillontabletten er in oplossen. Strooi, onder voort durend roeren, het maïsgries meel (zie ook de tip aan het einde van het recept) in de bouillon. Blijf zolang roeren tot een vrij stijve massa is verkre gen. Temper de warmtebron en laat alles 4 - 5 minuten zachtjes sudderen. Roer er vervolgens boter, kaas, peterselie en maïs korrels door. Doe de massa daarna over in een kom. Laat de massa koud worden en plaats de kom, afgedekt met plastic folie, ca. 3 uur in de koelkast om volkomen op te stijven. Vorm van de massa 12 of meer kleine kroketjes. Haal ze door de losgeroerde eiwitten en wentel ze daar na door het broodkruim. Laat de kroketjes hierna nog 10 -15 minuten rus ten. Presentatie Verhit de olie tot ca. 170 graden en bak de kroket jes er goudbruin in. Pre senteer de kroketjes op een schaal die is belegd met een (papieren)servet Schik er eventueel een grote toef (krul) peterselie als garnering bij. Vervang een deel, niet meer dan de helft, van de maïskorrels door gekookte dop- of tuinerw- tjes. Niet-vegetariërs kunnen er eventueel ook nog 75-100 gram tot kruimels gehakte ge kookte ham bij doen. Omdat niet alle griesmeelsoorten gelijk zijn is het verstandig om op de verpakking na te gaan of 150 gram griesmeel inderdaad vol doende is voor het binden van 1 liter bouillon. VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: In beide richtin gen op de A58 tussen knooppunt De Baars en knooppunt Galder en op de Al tussen knooppunt Beekbergen en knooppunt Azelo. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A7 bij Marum en A29 omgeving Oud-Beijerland. Dinsdag: A15 bij Kesteren en A2 bij Boxtel. Woensdag: A4 bij Leidschendam en A67 bij Mierlo. Don derdag: A28 bij Beilen en A17 bij Moerdijk. Vrijdag: A27 bij Vianen en A44 bij Haarlemmermeer. Zaterdag: A2 bij Ouder-Amstel en A28 bij Meppel. Zondag: A37 bij Coevorden en A76 bij Heerlen. HET WEER door Jan Visser Het hogedrukgebied dat deze week ten westen van Ierland bivakkeert recht zijn rug van tijd tot tijd naar het noorden, tevens zijn er contacten met een Rus sisch luchtdrukmaximum. Daardoor kunnen van hoge breedten afkomstige luchtmassa's nu en dan naar het zuiden stromen en een markant Europees hoogtelaag (boven Polen gisternacht -35 graden op 5 kilometer) draaiende houden. Voor onze streken be tekent deze ontwikkeling in ieder geval geen zacht weer meer. De middagtemperaturen komen veelal uit op waarden omstreeks 7 graden. Het blijft wel wat wisselvallig al zijn er ook dagen waarop de neer slagkansen klein zijn en de zon geregeld schijnt. Een interessant fenomeen is de 'tegendraadse depressie' waar we woensdag mee te maken krijgen. Dit sys teem, gistermiddag boven Italië, trekt van de Balkan naar het noordwesten en arriveert woensdag boven Nederland. Een net ten westen van Nederland naar het zuiden zakkende hoogtestoring veroorzaakt vandaag bij ons veel bewolking waaruit wat regen kan vallen. In de loop van de middag nemen de regenkansen af en vanavond klaart het op. De middagtemperatuur komt uit op circa 8 graden, de wind waait zwak tot matig uit het zuiden en vanavond uit het oosten. Morgen wordt het weerbeeld bepaald door een tot boven de Duitse Bocht reikende uitloper van een Russisch hogedrukgebied. Het blijft droog en op veel plaatsen schijnt de zon. Na met name in het oosten plaatselijk lichte vorst wordt het 's middags niet war mer dan omstreeks 8 graden. De wind krimpt in de middag naar het noorden. Tijdens het afgelopen weekeinde was het zaterdag buiig weer, de zon kwam ook geregeld tevoorschijn en Schiphol noteer de een maximumtemperatuur van 13,6 graden. Bo ven de Noordzee ontstonden wel uitgestrekte wol kenvelden die gisternacht in het grootste deel van het land het warmteverlies temperden. In het oosten klaarde het wel op: de vliegbasis Twente mat 1,3 gra den. Zondag overdag loste de bewolking grotendeels op. b f o u :W*. w weeronline. nV x}- r> zon licht bewolkt bewolkt lichte regen zware regen sneeuw winterse buien onweer zon en mist mist Dl WO DO VR ZA NO 2 N 4 NO 3 ZW 4 NW 3 <3 <3 20% 0-1 70% 4-8 20% 0 50% 1-3 30% 0-1 WEERSVERWACHTING wereldsteden Verwachting voor morgen 24 I Sydney 28 .Tokio £5 £5 STRIPS PUZZEL DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck IK Hep pe OPUOSSTAJé OM VB Taj pe tb veie \agwtbm BC 2 3 4 5 6 8 10 11 12 13 14 15 16 18 19 20 2^ 22 23 24 25 26 28 29 30 31 em r. (B.v: Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders6hdc.nl Tel.: 072 519 68 68 Fax: 072 519 68 69 Niet het gevraagde woord invullen, maar een woord dat bestaat u ters van het gevraagde woord in dezelfde volgorde min 1 letter. (L... Omschrijving "dierenverblijf'. Antwoord zou zijn "stal", maar ingel.' a moet worden "sta"of "tal". Welke van die twee het moet worden, m<r v< ken uit de kruisende woorden.) rs, J' Bbr Horizontaal: 1. Heet; 5. rif; 7. raad van opstellers; 8. vo0^ ken; 9. jong roofdier; 11. affiche; 14. korenafval; 16. ogeri,^ 17. palmsoort; 18. hof; 19. kostuum; 20. sneeuwschoen; LW( 22. deel van een dier; 25. verlichtingsmiddel; 27. zwijn; 2ler der; 30. koeienmaag; 31. koraaleiland. 'de Verticaal: 2. Inwendig orgaan; 3. handvatsel; 4. week; 5.jin nier; 6. rad; 8. rakel; 10. tralie; 12. soort gedicht; 13. straj* koper; 15. tuingereedschap; 16. tocht; 19. tijdverdrijf; 22. verspieder; 23. kastelein; 24. gelaatskleur; 26. nakomi 28. derhalve. Oplossing van zaterdag: Horzontaal: 1. Cassave; 7. belt; 8. liga; 10. uso; 12. dal; 13. hit 16. taan; 18. robe; 20. Lea; 21. alfa; 23. sstt; 26. asdic; 28. tab; 30. Apo; 32. stee; 34. olim; 35. olieman. Verticaal: 1. Ces; 2. aloha; 3. st; 4. al; 5. video; 6. ega; 7. buit; fog^ 11. kt; 14. inlas; 15. trasi; 17. aal; 19. bit; 21. arts; 22. fabel; 24.^^ 25. toom; 27. do; 29. ato; 31. pin; 33. ei; 34. om. ph itste Irk i 'ge ©ptfe

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 12