Starter is mild voor Van Velde SPORT Ronald Koeman: 'Er gaat wel wat veranderen bij Ajax' Jochem Uytdehaage en de tranen van Assen s bij Spurs A Herstelde spitsen loodsen RBC langs De Graafschap Finse topatleet geeft nemen stimulerende middelen toe Hamilton dankt behoud goud aan fout laborant Nuyt niet meer terug óp de ijsbaan 68 0 gaat niet [oord met straf W^Uac - ADO Den Haag gaat »~*^%koord met het schik- voorstel van de aanklager lNVB, vanwege de spreek- [tijdens de wedstrijd tegen De wedstrijd in het Haagse «park werd op 16 oktober tachtigste minuut door rum isrechter René Temmink kkt. De aanklager stelde Den Haag een straf voor i datr sPe'en van twee wed- tn zonder publiek, waar- 't helkn voorwaardelijk. Boven- ,r |>eschouwt de KNVB de 0- fenstand als eindstand. «Hen openen op ^""tiese geluksdag - De officiële opening Olympische Spelen in 5 eeng is vastgesteld op 8 au- 2008 om acht uur 's Dat is eerder dan ver- Vier keer komt het Chi- iluksgetal acht in die da- ior, benadrukte burge ier Wang Qishan van Pe- isteren bij de bekendma- 'oor het naar voren halen Spelen in augustus is ge- om zo min mogelijk twee belangrijke televisie- in in de weg te zitten, de in tennis en de Major honkbal. In Peking is 1 augustus zes uur later I Nederland. Timman als tgrootmeester lan zee - Schaker Jan Tim- Haakt als gastgrootmees- sprakfh zUn opwachting bij het s_ (toernooi in januari in an Zee. Hij doet niet mee ^wedstrijden, maar treedt soort gastheer op. Dit n het toernooi en de Am- pse grootmeester na een nent4k besloten. De verstand- ng tussen de twee partij- ïjdens het onderhoud (ld. Tot zijn grote teleur- g passeerde het Corus- foi Timman voor de editie )mend jaar. Hij overwoog iche stappen omdat Co- an een mondelinge toe- Ig zou hebben gedaan. I Buil koopt nen ital Jaguar én ja^EN - Energiedrankenfir- f van id Buil koopt de Formule- Ital van Jaguar. Dit kan ten voor een relatief laag g, omdat de liquidatie itslag voor driehonderd mers in het Engelse Mil- en lynes veel duurder zou in. Jaguar kan dan onder >4- lm Red Buil deelnemen !t WK 2005 in de Formule lar besloot onlangs uit (overwegingen niet verder ,ren ji in de hoogste raceklas- Bull was al een van de Ite sponsors voor tiental- Sjoen euro's per jaar. ilsea hekelt |le straf Mutu - Chelsea heeft scherpe op de Engelse voetbal- :A. De Londense club lat de Roemeense voet- idrian Mutu veel te mild voor zijn cocaïnege- |De FA legde Mutu don- een schorsing van zeven len op. Chelsea ontsloeg imeen eind oktober, kort le aanvoerder van het lense elftal zijn drugsge- lad toegegeven. „We zijn teleurgesteld over deze af', zei directeur Peter van:jn. „Hij geeft een verkeerd jzakél af over het ontmoedi- 3P fiejn drugs in de sport." zijnlandaag N - Martin Jol fungeert ag in de wedstrijd tegen (on Athletic als hoofdtrai- m Tottenham Hotspur, in trad de Fransman Jac- ntini terug om persoon lenen bij de Londense )r De clubleiding geeft pag uitleg over de nieuwe e. Martin Jol, ex-coach tda JC en RKC Waalwijk, assistent van de voor- t Franse bondscoach, (ham had na elf wedstrij- pder Santini dertien pun- Barmee stond de club op Ie plaats in de Premier- te dopingzaak oetbal Italië zaterdag 6 november 2004 /v Mo: - De Braziliaanse voet- ozart, middenvelder tegina in de Italiaanse ftitie, is voorlopig ge- t wegens doping. Hij ijdens een controle na af in tea m de wedstrijd tegen AC betrapt op het middel etasone.De leiding van tb Reggina zei dat het 1 in verband staat met lfvoor insectenbeten, dat het lijfje van zijn driejari- hter heeft aangebracht, ak Mozart staat niet op If. Nog vijf voetballers rd en ,je dopingcontroles be- iup co P ^et middel betameta- Die vijf spelen allen in de t divisie. door Peter van Duyl Amsterdam - Ronald Koeman be raadt zich in de winterstop op zijn positie als trainer van Ajax. De oefen- meester staat de laatste weken zwaar onder druk door de tegenvallende re sultaten en het slechte spel van zijn ploeg. Koeman zegt nog altijd strijd baar te zijn, maar wil in de winter wel kijken hoe het verder moet. Er wordt al enige tijd gespeculeerd over de positie van Koeman. De trai ner loopt niet weg voor dit soort au tomatismen in het voetbal. „Je moet beseffen dat er een moment kan ko men dat het niet meer gaat", zei Koe man gisteren. Zover, benadrukte hij, is het op dit moment nog niet. „Ongeacht wat mensen zeggen of schrijven: ik ga door. En nog strijdbaar ook. Als ik als trainer het gevoel zou hebben 'dit is niet meer te veranderen', ben ik de eerste om te zeggen: ik stop ermee. Zover ben ik nog niet. De winterstop zou wél een goed moment zijn om daarover na te denken. Of Koeman ook in januari nog op de bank zit bij Ajax, hangt af van een aantal factoren. In de eerste plaats van de resultaten en het vertoonde spel. Het is voor de oefenmeester ook van belang welke spelers Ajax in de winter naar Amsterdam kan halen. De club is op zoek naar een nieuwe spits en een middenvelder die fysiek een duit in het zakje doet. De oud-international, een van de Eu ropese kampioenen van 1988, erkent ruiterlijk dat hij momenteel niet de leukste periode uit zijn voetballeven doormaakt. Dat wordt mede veroor zaakt door de mening van anderen. „Ik mis wel eens het respect voor mij", zegt hij. „Ik vind het wel heel makkelijk om vanuit een luie stoel dingen op tv te roepen, waaruit een bepaald beeld ontstaat." Op weg naar de winterstop krijgt de spelersgroep van Ajax te maken met een andere Ronald Koeman. De tijd van praten is in de Arena voorbij. De trainer van Ajax zei het niet met zo veel woorden, maar met de wanpres tatie van woensdag tegen Maccabi Tel Aviv („dat was net een knock-out en die duurde langer dan tien secon den") hebben de meeste spelers elk recht van spreken verspeeld. „Be paalde mensen die zondag niet spe len, zal ik wel uitleg geven. Maar ver der is er wel genoeg gesproken." Ajax heeft morgen tegen Willem n - het eerste duel in een serie met onder meer ook Feyenoord, Juventus en Bayem München - dus een ander ui terlijk dan de afgelopen weken. Het krediet van verschillende spelers is op, ze zullen moeten accepteren dat anderen een kans krijgen. De oefen- meester doet tegen Willem II zoveel mogelijk een beroep op meer ervaren spelers. „We hebben de laatste weken spelers laten staan om vertrouwen te creëren. Dat heeft niet het beoogde resultaat gehad. Er gaat wel wat ver anderen. Morgen speelt het elftal dat hier het beste mee om kan gaan." Koeman wilde gisteren nog geen na men noemen, maar international John Heitinga lijkt het voornaamste slachtoffer te worden van zijn matige spel van de afgelopen tijd. Koeman noemde de manier waarop Ajax woensdag in Tel Aviv de doelpunten tegen kreeg - Heitinga ging tweemaal in de fout - de druppel die de emmer deed overlopen. Het is niet ondenkbaar dat Ajax in Tilburg met een heel nieuw verdedi gingscentrum begint. Op de training van gisteren werd het defensieve hart van de basisploeg steeds gevormd door Zdenek Grygera en Julien Escu- dé. Dat zou betekenen dat Nigel de Jong zijn plek kwijtraakt. John O'Brien, terug van een slepende bles sure, is kandidaat voor de linksback positie als Maxwell nog niet voldoen de is hersteld van de liesblessure die hem woensdag ook belette te spelen. Spits Yannis Anastasiou keert terug in de basis, Rafael van der Vaart zakt een plaatsje en wordt aanvallende middenvelder. Vandaag bekijkt Ajax of Tomas Galasek fit genoeg is om te spelen. door Peter van der Hulst assen - Gerard van Velde mag zich voor even de koning van de nationale afstandskampioen schappen noemen. De sprinter eiste gisteren in Assen zijn twaalfde nationale afstandstitel op. Hij verwees daarmee Erben Wennemars en Rintje Ritsma naar het tweede plan. Beide rij ders staan op elf titels. Dat hij zijn record kwijt is, was sneu voor Wennemars. Hij leek na de eerste 500 meter de zege voor het oprapen te hebben, maar hij maakte een enorme misslag bij de start van de tweede rit. Van Velde begreep dat hij de starter in Assen veel dank ver schuldigd was. Sinds dit sei zoen is de procedure strenger geworden. Een tweede valse start betekent, ongeacht de rij der die hem maakt, diskwalifi catie. Zo ver kwam het gisteren niet, maar Van Velde solliciteer de er opzichtig naar. Starter Rob Hemmes was van zins om de 32-jarige TVM-rijder meteen al de rode vlag te geven, maar hij kwam op zijn beslissing te rug nadat hij had vernomen dat een van de fotografen bij de start had geflitst. Geluk voor Van Velde, die zich vervolgens nog een foutje kon veroorloven en pas bij het der de schot definitief vertrok voor een indrukwekkende race. „On danks dat de procedure voor de start vrij hard is, ging de starter er goed mee om", vond Van Velde. Zo coulant Hemmes zich ten opzichte van Van Velde opstel de, zo streng was hij voor Wen nemars en menig andere schaatser. De regerend wereld kampioen sprint passeerde in zijn tweede rit met zijn schaats de rode lijn en kreeg meteen een valse start achter zijn naam. „In het verleden werden de schaatsers teruggeroepen, maar ze maakten daarvan te veel misbruik. Ze weten dat ze de rode lijn niet mogen passe ren. Nu wordt dat als een op zettelijke fout gezien." Wenne mars maakte zich er niet druk om. „Je moet gewoon achter die lijn blijven staan. Ik ben niet voor die nieuwe regels, maar dat heeft niets te maken met wat ik nu deed. Ik stond niet goed, waardoor mijn rechter been bij de start wegschoot. Slecht. Ik baal daar enorm van. Ik laat in mijn opening nu een halve seconde liggen." Wennemars verspeelde daar mee in honderd meter de com fortabele voorsprong (0.40 se conde op de nummer twee van de eerste rit, Jacques de Ko ning) die hij in de eerste rit had opgebouwd. De marge op Van Velde was zelfs nog groter. „Ik miste zoveel slagen en kwam daardoor niet op snelheid. Het was allemaal veel te wild", ver klaarde Van Velde de achter stand van 0.46 seconde op Wennemars. „In de tweede rit heb ik me gerevancheerd. Ik heb laten zien wat het niveau van nu is." Van Velde stak met een baanre cord van 36.19 zijn grote con current alsnog de loef af en be haalde zijn twaalfde nationale titel. De meeste kampioen schappen schreef de sprinter tussen 1991 en 1996 op zijn naam, een tijdperk waarin nog op conventionele schaatsen werd gereden. Pas vorig seizoen won Van Velde zijn eerste af standstitel op de klapschaats. „Mooi toch. Ik word volgende week 33 en toch ben ik weer kampioen." Wennemars wil het roosendaal/anp - RBC heeft de laatste plaats op de ranglijst van de eredivisie na zeven dagen al weer terugbezorgd bij De Graafschap. Het sleutelduel tussen beide ploegen eindigde gisteren in Roosendaal in Bra bants voordeel, 3-0. Bij de thuisclub kon trainer Van Dijk weer putten uit een rijk ar senaal aanvallers. Ikedia en Ha- kansson waren hersteld van hun blessures, voor Daelemans restte zelfs slechts een plaats op de reservebank. Dat was een hele luxe vergeleken met de za terdag ervoor toen middenvel der Guijt in Tilburg als gelegen- heidsspits moest opdraven. Uitgerekend het duo Ikedia en Hakansson zorgde na 155 se conden voor de 1-0, de eerste als aangever, de tweede als af maker. De vroege voorsprong was een graag geziene meevaller voor de thuisclub die daarna rustig ach terover kon leunen en hopen op een razendsnelle tegenaan val. De Graafschap drong aan, kreeg ook een aantal kansen, maar doelman Friebel deed na een aantal mindere wedstrijden eindelijk de absentie van vaste keus Aerts even vergeten. Op slag van de rust verdubbel de verdediger Molenaar de marge, hij kopte de bal na een vrije trap van Lammens be heerst achter Van Dijk. 2-0. Na de hervatting maakten de 'su perboeren' nooit de indruk nog werkelijk in hun kansen te gelo ven, zij hadden zich al bij het onvermijdelijke neergelegd. De 3-0 van Ikedia maakte binnen een kwartier aan alle twijfels een vroegtijdig einde. Gerard van Velde won gisteren zijn twaalfde nationale afstandstitel. Dat is een record. Foto: ANP/Vincent Jannink helsinki/anp/rtr - Twintig jaar na dato heeft de beroemde Fin se ex-topatleet Martti Vainio het gebruik doping bekend. Hij deed dit in zijn boek 'Spikes en Dansschoenen' dat deze week verscheen. Vainio pepte zich op voor de eerste WK atletiek in Helsinki, de marathon van Rotterdam in 1984 en de Olympische Spelen van 1984. In Nederland werd hij op doping betrapt, maar de Finse atletiekunie stopte zijn geval in de doofpot. Voor de WK atletiek kreeg Vai nio injecties met testosteron, in totaal vier. Hij eindigde op de derde plaats op de 5000 meter en op de vierde over de dubbe le afstand. Vainio schreef ook dat voor 1983 doping in de Finse atletiek wijdverbreid was. „Ik herinner mij een bijeenkomst voor lan- geafstandslopers in Vierumaki, waar het nationale sportinsti tuut is gevestigd. Daar is beslist dat alles moest worden gedaan om het Finse hardlopen het beste van de wereld te laten zijn. Er zou voor worden ge zorgd dat niets uitkwam." Vainio won de zilveren medaille op de olympische marathon van Los Angeles. Hij bleef han gen in de dopingcontrole en moest achttien maanden schor sing uitzitten. Hij had vooraf een transfusie van bloed ge mengd met anabole steroïden ondergaan. er niet bij laten zitten. Hij hoopt vandaag de prestatie van Van Velde te evenaren. „Staan Rint je en ik op elf? Dan krijg ik het er nog druk mee." Jan Bos werd in de tweede manche opvallend derde. Na twee ritten werd hij vierde. De sprinter is pas weer een maand in training na zijn wieleravon- tuur op de olympische baan van Athene. Bos, die tot en met het NK sprint financieel wordt ondersteund door privésponsor Afab, verzekerde zich daarmee van een startplek voor de we reldbekers in Nagano en Har bin. Hij laat die wedstrijden echter aan zich voorbij gaan om zich voor te kunnen berei den op de NK sprint. Beorn Nij- enhuis, Simon Kuipers en Jac ques de Koning gaan wel naar Azië. Net als Bos voelt ook Annette Gerritsen niets voor de world- cups. De verrassende nummer drie van het NK op de 500 me ter wil bij haar juniorenploeg blijven. Zo rijdt dè 19-jarige in woonster van Landsmeer ook niet het NK sprint. Ze is dan met haar ploeg op trainings kamp. De titel bij de vrouwen ging naar Marianne Timmer. Frouke Oonk werd tweede. Bob de Jong snelste op de vijfduizend meter door Martijn van Beeten assen - Jochem Uytdehaage en schaats baan De Smelt in Assen, dat is altijd een tranendal. De man die op 28 september een ernstig auto-ongeluk overleefde, stapte gisteravond op het NK afstanden over een drempel. En liet geëmotio neerd zijn tranen de vrije loop. Nee, Uytdehaage plaatste zich niet voor de wereldbekerwedstrijden in Ham ar en Berlijn. Bij lange na niet. Toch was hij tevreden. Met 6.50,59 minuten was hij vijftien seconden langzamer dan win naar Bob de Jong. Het is zijn startpunt, ruim vijf weken na het auto-ongeluk op snelweg A27. Met nog altijd overblijfsels van de brandwonden op zijn lijf. Uytdehaage deed mee, niet voor spek en bonen, en kon in de laatste rondjes het uiterste uit zichzelf halen. Op een bank je huilde hij, met de coaches Gerard Kemkers en Geert Kuiper in zijn buurt. Het beeld was hetzelfde als in december 2002. Ook toen huilde Uytdehaage in Assen. De reden was destijds anders. Als olympisch kampioen faalde de Utrech ter op het NK allround. De man die zijn status zo graag wilde waarmaken, kon het nauwelijks vatten. Nu wilde Uytdehaage het waarom van zijn tranen voor zichzelf houden. „Het lijkt me dat ik de laatste tijd heel wat heb meegemaakt. Dan mag dit toch even?" Uytdehaage had een bijrol, dat kon ook niet anders. Bob de Jong onttroonde Carl Verheijen als nationaal kampioen, door met 6.35,32 de snelste tijd te klokken. Ruim twee seconden voor nummer twee Ver heijen en ruim drie seconden voor num mer drie Gianni Romme, de stayer die het allrounden de rug heeft toegekeerd. Grote verrassing was de nummer vier, Sven Kramer. De zoon van ex-topper Yep Kramer, 18 jaar oud pas, plaatste zich ook voor de eerste twee worldcups. Trots stond zijn vader toe te kijken in Assen. Zoonlief was de laatste weken door velen genoemd als de topper voor de toekomst. En Sven Kramer maakte het waar, met rondjes van ruim 29 se conden in de beginfase. Net op tijd lijkt Friesland de vervanger te krijgen voor de gestopte Ids Postma en Rintje Ritsma. De laatste, 34 jaar inmid dels, deed gisteravond wel mee, maar gaf bijna veertien seconden toe op De Jong. Een mislukt NK allround, dat bete kent volgens Ritsma het einde van zijn loopbaan. Hoop op verlenging zal hij in elk geval niet hebben geput uit zijn rit van gisteravond. Nee, dan Kramer, de nieuwe Friese hoop. Sneller dan mannen als Tom Prinsen, Mark Tuitert en Uytdehaage. Vorig jaar tweede op het WK voor junio ren, bij de jeugd ook wereldrecordhou der op de vijf kilometer. Of Kramer ook start op de worldcups is overigens nog de vraag. De jeugdige schaatser twijfelt. Wat dat betreft lijkt Kramer op zijn vriendin Annette Gerritsen, die zich op de 500 meter plaatste voor de wereldbe kerwedstrijden in het Japanse Nagano en het Chinese Harbin. Zij geeft zeker de voorkeur aan de juniorenwedstrijden. De Jong, Verheijen en Romme gaan in elk geval naar de worldcups, net als nummer vijf Tom Prinsen. Mocht Kra mer zich afmelden, dan komt Brigt Ryk- kje, gisteren zesde, in beeld voor de vijf de startplek. toronto/anp/rtr - De bloeds taal die bedoeld was voor de contra-expertise van de positie ve dopingcontrole van wielren ner Tyler Hamilton op de Olympische Spelen, is in het Atheense dopinglab verkeerd ingevroren. Daardoor waren er te weinig bloedcellen over om een goede test uit te voeren en kon het IOC Hamilton zijn gou den medaille die hij veroverde op de tijdrit, niet afpakken. Dat is de conclusie van het interna tionale dopingbureau WADA na onderzoek van de dopingzaak. „In de zaak Hamilton zijn over duidelijk fouten gemaakt en die hebben ertoe geleid dat een at leet zijn olympische medaille kon behouden, terwijl dat waarschijnlijk niet terecht is ge weest", zei directeur Dave Howman van WADA. De Ame rikaan van de Zwitserse Phon- ak-ploeg reageerde bij de eerste dopingtest in Athene positief en alles wees erop dat de tijdrit- kampioen een prestatieverho- gende bloedtransfusie had on dergaan. Hamilton heeft dat in alle toonaarden ontkend. Later in de Ronde van Spanje is de 33-jarige Hamilton nog maals betrapt op dopegebruik. Na de achtste etappe, wederom een tijdrit die hij won, werd op nieuw vastgesteld dat zijn bloed een meer dan normale hoeveel heid rode bloedlichaampjes be vatte. die alleen veroorzaakt kon zijn door een transfusie. Voor deze overtreding kan hij twee jaar worden geschorst. assen/anp - Andrea Nuyt keert niet meer terug op de ijsbaan. De ex-rijdster van TVM besloot eind vorig seizoen om tijdelijk te stoppen met schaatsen, zo dat ze zich op de toekomst kon bezinnen. Nu, een halfjaar la ter, maakt Nuyt duidelijk dat haar afscheid definitief is. „Mij zien ze hier niet meer terug", sprak ze gisteren op de ijsbaan in Assen. UITSLAGEN Oosterend. NK i Vijfde ronde: Graas - Schnieders 1-1. Dou- mesh - Fung 2-0, Van der Stelt - Hoekman 0- 2. Wanders - Chub 0-2, Lemmen - Schouten 0- 2. Stand: 1 Hoekman 10 punten, 2 Doumesh, Chub 7. 4 Schnieders 6, 5 Wanders, Graas. Schouten 5, 8 Lemmen 3, 9. Van der Stelt. Fung 1. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3547, 5 november. 5, 15, 23, 24, 26, 28, 30, 38, 43, 47, 52, 55, 56, 63, 64, 65, 74, 76, 77, 78 (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAATSEN Assen. NK afstanden. Mannen, le 500 m.- 1 Wennemars 36,20, 2. De Koning 36,60, 3. Nijenhuis 36,62, 4. Bos. Van Velde 36,66, 6. Kuipers 36,67, 7 Groot huis 36,78, 8. Solinger 36,87, 9 Elgersma 36,90, 10 Smeekens 37,01, 11 Kalker, Trouw 37,58, 13. Van der Heide 37.62, 14 De Groote 37,83, 15. Poot 37,93, 16. Van den Ing 38,14, 17. Van Slooten 38,15, 18 Van Ginkel 38,19, 19 Brusche 38,21 Gedis kwalificeerd: Wouda 2e 500 m: 1. Van Velde 36,19, 2. Ni|enhuis 36,30, 3. Bos 36,38, 4 Kuipers 36,52, 5 Wennemars 36,76, 6. Solinger 36,91. 7. Groothuis 36,99, 8 Elgersma 37.14, 9 Trouw 37,25, 10. De Koning 37,28, 11 Smeekens 37,37, 12. Van der Heide 37,47, 13 Kalker 37,59, 14 Van Slooten 37,72, 15 De Groote 37,91, 16. Poot 38,08, 17. Van Ginkel 38,23, 18. Brusche 38,28, 19. Van den Ing 38,46, Eindklassement: 1. Van Velde 72,850, 2. Nij enhuis 72,920, 3. Wennemars 72,960, 4 Bos 73,040, 5. Kuipers 73,19, 6. Groothuis 73,770, 7. Solinger 73,780, 8. De Koning 73,880, 9. Elgersma 74,040, 10. Smeekens 74,380. 5000 meter: 1. De Jong 6.35,32, 2. Verheijen 6.37,56, 3. Romme 6 38,82, 4 Kramer 6.39,49, 5 Prinsen 6 44,66, 6. Brigt Rykkje 6.44,79, 7 Janmaat 6.45,11, 8. Van der Kieft 6.46,21, 9. Rozendaal 6 48,91. 10. Ritsma 6 49,02, 11 Van der Rijst 6 49,54, 12 Tuitert 6.49.93, 13. Uytdehaage 6.50,55, 14. Angenent 6.50,79. 15 Frank Vreugdenhil 6.51,19, 16 Landman 6 52,41, 17. Bakermans 6.53,79, 18. De Vries 6 54,14, 19. Bjarne Rykk|e 6 55.01. 20. Ket Vrouwen, le 500 m: 1. Timmer 39,81, 2 Oonk 40,17, 3. Gerritsen 40,30, 4. Van der Star 40,62, 5. Wisman 40.82. 6.Van Ben- them 40,89, 7. Groenewold 41,11, 8 Margot Boer 41,34, 9 Kranenborg 41,65, 10. Esther Boer 41,67, 11 Gelderblom 41,72, 12. Van der Meer 41,85, 13. Van Deutekom 41 99, 14 Van Buijsen 42,16, 15. Kroon 42,18, 16. Luning 42,37, 17. Hilbrands 42,39, 18. Gale 42,90. 2e 500 m: 1 Timmer 39,49, 2. Oonk 39,96, 3. Gerritsen 40,45, 4. Van der Star 40,52, 5. Van Benthem 40,83, 6. Wijsman 40,87, 7. Margot Boer 40,95, 8. Groenewold 41,04, 9. Kranenborg 41,61, 10 Gelderblom 41,64, 11. Van der Meer 41,69, 12. Van Buijsen 41,83, 13. Esther Boer 41,95, 14 Van Deute kom 41,96, 15. Hilbrands 42,06, 16. Luning 42,12, 17. Kroon 42,28, 18. Gale 42,77. Eindklassement: 1 Timmer 79,300, 2. Oonk 80,130, 3 Gerritsen 80,750, 4. Van der Star 81,140, 5. Wijsman 81,690. 6. Van Benthem 81,720, 7. Groenewold 82,150, 8. Margot Boer 82,290, 9. Kranenborg 83,260, 10. Gel derblom 83,360 Parijs. Masters Series, mannen. Kwartfinales: Stepanek (Tsj) - Joesjni (Rus) 7- 6 (1) 6-3, Canas (Arg/13) - Lopez (Spa) 6-3 6- 3. Safin (Rus/6) - Hewitt (Aus/2) 6-4 7-6 (2). VOETBAL Eredivisie. RBC - De Graafschap 3-0 (2-0). 3. Hakansson 1-0, 45. Molenaar 2-0, 58. Ikedia 3-0. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Ikedia, Molenaar (RBC), De Graef, Bus (De Graafschap). Eerste divisie. MVV - Stormvogels/Telstar 0-0 (0-0). Scheids rechter: Sterk Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Correia (Stormvogels/Telstar). Haarlem - Go Ahead Eagles 0-4 (0-2). 33. vd Herik 0-1, 33 Tuhuteru 0-2, 64. De Zeeuw 0- 3, 80 Marbus 0-4 Scheidsrechter: Zeinstra Toeschouwers: 2025 Rode kaart: 73 Mulders (Haarlem) Gele kaart: Ten Heuvel (Haarlem), De Zeeuw (Go Ahead Eagles) FC Zwolle - BV Veendam 0-2 (0-0). 54 Hooge- veen 0-1, 81 Cijntje 0-2 Scheidsrechter: Steegstra. Toeschouwers: 3812 Gele kaart: Van Dinteren, Lim-Duan, Ravensbergen (FC Zwolle). Cijntje (BV Veendam) FC Volendam - Heracles Almelo 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 2618. Gele kaart: Aafjes (FC Volendam). FC Eindhoven - Sparta 1-7 (0-5). 3. Mustapha 0-1, 7. Schenkel 0-2, 33 Van den Bergh 0-3 (strafschop). 35. Van den Bergh 0-4, 38. Mustapha 0-5, 52. Achami 1-5, 66. Kalisse 1- 6, 79 Van den Bergh 1-7 Scheidsrechter: Van Boekei Toeschouwers: 1508 Gele kaart: Prommayon, Ayaz (FC Eindhoven). Cambuur Leeuwarden - AGOW 2-1 (1-0). 23. Akachar 1-0, 48. Van Dijk 2-0, 88. Velasco 2- 1 Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschou wers: 3954. Gele kaart: Akachar (Cambuur Leeuwarden), Wegh (AGOW). WV Venlo - FC Dordrecht 0-1 (0-1). 6 Montei- ro 0-1 Scheidsrechter: Janssen Toeschou wers: 5222 TOP Oss - Fortuna Sittard 3-3 (1-2). 20. Derk sen 0-1. 31 Moutawakil 0-2, 38 Vos 1-2. 52. Zafarin 1-3, 55 Dijkhuizen 2-3. 75 Van der Sloot 3-3. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschou- Emmen - Helmond Sport 1-3 (0-1). 38. Wol- ters0-l (eigen doel) 74 Wolters 1-1. 81 Wau 1-2, 87. Wau 1-3 Scheidsrechter: Liesveld Toeschouwers: 3500 Rode kaart: 71 Van Di|k (Helmond Sport) Gele kaart: Correia, Leferink (Emmen), Van der Ven. Wilson. Cvetkov (Hel mond Sport). Stand: Dordrecht 12 8 3 1 27 22-13 Heracles 12 8 2 2 26 22-10 WV 12 7 4 1 25 23- 9 Volendam 12 7 2 3 23 21-13 Sparta 12 6 4 2 22 29-17 FC Zwolle 13 6 4 3 22 20-13 Haarlem 12 6 1 5 19 23-17 AGOW 12 6 0 6 18 23-19 Excelsior 12 5 1 6 16 22-20 Fortuna S. 12 4 4 4 16 18-20 Veendam 12 4 3 5 15 21-19 Helmond Sp 12 4 3 5 15 16-20 MW 13 3 4 6 13 15-19 Cambuur L. 13 3 4 6 13 10-20 TOP 13 4 1 8 13 20-32 Stormv. 12 2 6 4 12 12-14 GA Eagles 12 3 2 7 11 13-22 Emmen 13 2 4 7 10 15-25 Eindhoven 13 1 4 8 7 14-37 Tweede perio de-. Dordrecht 4 4 O O 12 9- 4 Heracles 4 3 1 0 10 11-4 Sparta 4 3 0 1 9 17- 7 Helmond Sp 4 3 O 1 9 10- 5 Veendam 4 2 1 1 7 7- 5 FC Zwolle 4 2 0 2 6 8- 5 AGOW 4 2 0 2 6 8- 5 Stormv. 4 1 3 0 6 2- 0 Emmen 4 2 0 2 6 6- 7 Cambuur L. 4 2 0 2 6 7- 9 WV 4 1 2 1 5 3- 3 MW 4 1 1 2 4 4- 6 TOP 4 1 1 2 4 7-10 Fortuna S. 4 1 1 2 4 6- 9 Excelsior 3 1 0 2 3 6- 6 GA Eagles 3 1 O 2 3 5- 5 Volendam 3 O 1 2 1 O- 4 Eindhoven 4 O 1 3 1 1-16 Haarlem 3 0 0 3 0 1- 8 België. Club Brugge - Westerlo 2- O.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 23