A44 blijft voorlopig nog 'glad' REGIO 'Het is een complete soap geworden' nl Van verpleegkundige tot brandweercommandant Werkstraf na ernstig ongeval Leiderdorp Jde stelling! 11 )orschoten haalt papier huis-aan-huis op Stoutenbeek WIJ KOMEN GRAAG Bij U THUIS door Loman Leefmans voorschoten - Buurtbewoners stopten stiekem briefjes in de bus. Daarop stonden felicitaties aan het adres van het echtpaar Vogelaar omdat ze hun pand zo mooi hadden opgeknapt. Een verkrot landarbeidershuisje, dat voor het eerst in 1886 in het ka daster opduikt, werd omgeto verd in het pareltje van het ver der in architectonisch opzicht wat fletse buurtje rond de Tol straat. Maar lang hebben de Vogelaars niet van hun levenswerk kun nen genieten. De gemeente wil in de tuin de bouw van een gloednieuwe woning toestaan. Dat stemt de vrouw des huizes, E. Vogelaar-Nieuwland, droef en dooft haar geloof in plaatse lijke rechtsgang. „De mensen op het gemeentehuis doen aar dig, maar we worden een oor aangenaaid", zegt ze. Vijf jaar geleden leek alles nog koek en ei in de Tolstraat. Het echtpaar Vogelaar wist door ad rem op de toenmalige burge meester P. Cannegieter af te stappen de sloop van het huur huisje op nummer 25 te voor komen. Ze kochten het van de woningbouwvereniging en stopten vervolgens al hun vrije tijd en spaargeld in de grondige opknapbeurt van het pand. Maar een klein addertje onder het gras bleek giftiger dan ge dacht. Een groot deel van hun forse tuin, op de hoek met de Noortheystraat en al vijftig jaar bij het huis horend, bleef eigen dom van de gemeente. „We konden het kopen, maar op dat moment hadden we niet nog (advertentie) Uw Saab-dealer: move your mind" Automobielbedrijf Fase-Exclusief b.v. Curieweg 13 (Autoboulevard) 2408 BZ Alphen a/d Rijn telefoon: 0172 - 492 444 Kijk ook op: www.fase-exdusief.nl eens 150.000 gulden. En toen ik informeerde naar de grond bij de gemeente - want ik wilde geen flat of patatzaak naast me - bleek dat er alleen kleine, lage bebouwing was toegestaan", herinnert E. Vogelaar zich. De schrik sloeg toe toen een plaatselijk bekende onderne mer en speculant het lapje grond opkocht en vervolgens een bouwplan indiende voor een forse nieuwbouwwoning op die plaats. En de gemeente is van plan dat toe te staan, ook al moet daarvoor het bestem mingsplan worden gewijzigd. Het echtpaar Vogelaar is ten einde raad. „Vrijwel alle lichtin val in ons huis komt via de zij kant en dat wordt dan compleet ingebouwd. Verder hadden we, als we dit vooraf wisten, onze prachtige zijgevel niet zo duur gerestaureerd. 'Alleen een piep klein bejaardenwoninkje', mocht er komen. Maar de per sonen die ons die toezeggingen hebben gedaan - Cannegieter en de ambtenaren Ebbinge en Wester - werken niet meer bij de gemeente. Er zijn raadsleden bij me op bezoek geweest, maar die zitten nu niet meer in de raad. Het is kortom een com plete soap geworden." En volgens Vogelaar speelt de gemeente in die soap de rol van de slechterik die de waarheid in eigen voordeel verdraait. De vriendelijke woorden tijdens de gesprekken op het gemeente huis zijn veranderd in de harde juridische deurwaarderstaai van voorontwerpen en raadsbe sluiten. „Komt een ambtenaar melden dat mijn bomen niet zo Een parkeergarage aan de Morsweg is de redding voor het Leidse winkelgebied. Ceef uw mening www.leidschdagblad.nl dicht bij de erfafscheiding mo gen staan. Hallo, eerst stonden er bomen, daarna kwam pas de erfafscheiding. Zo kan ik elk ar gument ontkrachten, maar hoewel ze soms zeggen het hui dige verloop te betreuren, ko men ze steeds met iets nieuws. Eerst mocht vijftig procent van de grond worden bebouwd, dat wordt zomaar opgetrokken naar 67 procent. We staan krij gen het idee dat we machteloos staan." Het kost ze tijd, geld en erger nis. Komende woensdag wordt het onderwerp weer eens be sproken in de gemeenteraad en daarna rest het echtpaar, en an dere buurtbewoners, nog een aantal beroepsmogelijkheden tegen bebouwing. „Ik kan wel met een handtekeningenlijst door de buurt gaan, maar dat staat zo armoedig. Ik zou zo graag willen dat er een klein huisjes naast ons kwam en we een streep onder de hele zaak konden zetten. Dan loopt de gemeente een hoeveelheid geld mis die op een jaarlijkse ge meentebegroting niet eens op valt. Maar anders lopen wij ons levenswerk mis." sbeeklaan gaat i weken dicht »OND - De Wasbeeklaan in ïond wordt tussen maan- 5 november en donderdag p- ember afgesloten voor het M ier in beide richtingen. De ente voert in die periode rhoudswerkzaamheden iet fietsverkeer richting ver nheim heeft een omlei- riufroute via de Oosteinde. ng g ierburgerpolder logen met slib' !rwoude - Zoeterwoude et slib dat vrijkomt bij het plo ggeren van sloten en an- ^v0 watergangen gaan gebrui- n n»m de Meerburgerpolder hogen. In die polder moe- roningen komen. Zoeter- ^*e le wil het slib opslaan in j ijdelijk depot op een wei- in de 'oksel' van de A4, de rlijn Leiden-Utrecht en de burgerwatering. Het gaat en perceel van ongeveer lizend vierkante meter. Bij ik aan een depot voert de lente Zoeterwoude veel it sloten nu nog tegen ho lten af. di emi nspif' schi »CSI mille voor han Stichting ifarendsveen - Mercedes dealer LI AM. schenkt JO euro aan de Dr. Lawren- Shan Stichting in Oegst- De helft van dat bedrag is caar gebracht tijdens de ilijke opening van het M. Truckcentrum langs de ,tlc" j Roelofarendsveen. n^l. legde daar nog eens euro bij. De LeShan Stich- krijgt geld van tuiu uij. ut Lwuaii Ji J legeleidt ernstig zieke en en hun naasten. rstt iter Leu dai raartverzorger enk y{ idorp - De Stichting Inter- dio Omroep Leythenrode in Leiderdorp krijgt van- ^2500 euro van het giften- van Monuta Uitvaartzorg, ol gebruikt dit geld voor nichten van de nieuwe o. Monuta overhandigt de s ie tijdens een live uitzen- yan de Irol om 10.30 uur. titer wijst hond aan Katwijkse aag/katwijk - De rechter beslist: de hond Bowie is wezen aan de Katwijkse ares. Vorige week moest in ort geding worden be- wie de eigendomsrechten ~n l van de hond. Zowel de ^rzl< r als de scnoondochter ?n' 1 e vrouw verklaarde eige- e zijn. In augustus kwam ucj een Katwijks park tot een )e ^sting van het familiecon- oen de schoondochter ulp van haar zoons de afpakte van de vrouw. De ndochter stelt zich op het punt dat de hond toebe- Ie aan haar inmiddels t :den man, die vorig jaar aar trouwde en daagde de if voor de rechter. De __jv beweerde het tegendeel, chter heeft nu bepaald dat nd onmiddellijk moet en ingeleverd bij de vrouw ar moet blijven. de ie c khe jpea het iets t ve :e d taalt nlef telle zaterdag 6 november 2004 Ongevallenkans groter door nieuw asfalt warmond/sassenheim - Nog zeker enkele maanden is er spra ke van verhoogd risico op onge lukken op het pas geasfalteerde stuk A44 tussen Warmond en Sassenheim. Dat zegt woord voerster Saskia Kranendonk van Rijkswaterstaat. De toplaag van het asfalt moet nog slijten en zo lang dat niet is gebeurd, hebben auto's een veel langere remweg nodig om tot stilstand te komen. Deze week bleek dat automobi listen de waarschuwingen die op borden langs de weg staan onvoldoende opvolgen. Woens dag waren er twee aanrijdingen op de A44 ter hoogte van Sas senheim, die gebeurden toen automobilisten niet tijdig kon den remmen voor een file. Daarbij vielen vier gewonden. Donderdag was het opnieuw raak. Een automobilist botste ter hoogte van Sassenheim op een file. In de verkeersopstop ping die dat tot gevolg had, de den zich tussen Warmond en Sassenheim nog eens drie on gelukken voor. Volgens Rijkswaterstaat realise ren automobilisten zich klaar blijkelijk niet dat ruimer afstand houden op de A44 op dit mo ment noodzaak is. „Er staan langs de A44 grote waarschu wingsborden en die staan er niet voor niets", zegt Kranen donk. Volgens haar is het een bekend verschijnsel dat een nieuwe ass faltlaag eerst moet slijten. „Op de A44 is niets bijzonders aan de hand. De automobilisten houden eenvoudigweg te wei nig afstand. Ze realiseren zich niet dat ze op dit moment een langere remweg nodig heb ben." Dat is ook de conclusie van de politie die bij de ongelukken van de afgelopen dagen niet heeft kunnen constateren dat de veroorzakers veel te hard zouden hebben gereden. Boskoper remde 'niet tijdig genoeg' den haag/leiderdorp Een ernstig verkeersongeval in Lei derdorp is een 19-jarige Bosko per op zestig uur werkstraf ko men te staan. Ook legde de Haagse rechtbank hem een voorwaardelijke rij-ontzegging van een halfjaar op. De voetganger (15) die in Lei derdorp door een auto werd aangereden, had zelf het rode stoplicht genegeerd. Toch werd de autobestuurder uit Boskoop voor het gerecht gesleept. Hem werd schuld aan zwaar licha melijk letsel - een verkeersmis- drijf - ten laste gelegd. Bij de rechtbank hoorde hij bij de be handeling van de zaak, twee weken geleden, 240 uur werk straf eisen, plus een rij-ontzeg- ging van 18 maanden, waarvan 9 maanden voorwaardelijk. Het drama speelde zich af om kwart voor negen 's avonds op de kruising van de Engelendaal met de Laan van Ouderzorg in Leiderdorp. Een paar jongeren staken ondanks het rode voet gangerslicht een zebrapad over. De 15-jarige jongen uit Leider dorp werd geschept door de auto van de Boskoper en tien tallen meters meegesleurd. Hij liep een schedelbasisbreuk, een zware hersenschudding, een gebroken kaak en ernstige in wendige bloedingen op. Ook lag hij een tijdje in coma. De bestuurder zei wel te heb ben geremd, maar er waren geen remsporen. De rechtbank achtte de verdachte niet schul dig aan het verkeersmisdrijf 'schuld aan lichamelijk letsel door aanmerkelijk onvoorzich tig rijgedrag'. Wel vond de rechtbank dat de Boskoper zich had schuldig gemaakt aan een juridisch veel lichter gekwalifi ceerde verkeersovertreding: het niet tijdig remmen in een ge vaarlijke situatie. Daarom kreeg de Boskoper een lichtere straf dan was geëist. De advocaat van de verdachte had om volledige vrijspraak ge vraagd. HDC973 detacheerd. „Daar was bij het korps ook wel onrust over. De angst was dat iemand die gede tacheerd is ook zo weer kan worden weggehaald. Maar zo werkt dat gelukkig niet. Ik ben geen job-hopper en ik heb niks met snelle pakken. Ik zal de ko mende tijd wat beter kennis gaan maken met de jongens en meiden op de posten in Lei- muiden en Woubrugge. Dan zal ik echt niet in uniform binnen stappen. Gewoon casual bevalt mij veel beter, tenzij je natuur lijk in uniform moet. En je moet lekker kunnen praten met el kaar. En af en toe een emmer bier leeg drinken moet ook kunnen - als de wachftgoed af gedekt is, natuurlijk onds het niet bijt." Lippens krijgt straks de leiding over een brandweerkorps van 75 vrijwilligers. Hoewel dat een flinke opgave is, verwacht hij het binnenkort toch rustiger te krijgen dan op dit moment. „Nu ben ik naast mijn gewone baan ook nog interim-com mandant. In die hobby is de af gelopen jaren heel veel tijd gaan zitten. Ik zal in de toekomst wat vaker bij mijn vrouw en mijn drie zoons zijn. Al heeft papa nog wel wat meer hobby's. Ik ben organist bij de Remonstrantse kerk in Oude Wetering en bij de katholieke Maria Presentatie in Roelofarendsveen. En dan ben ik ook nog vrijwillig molenaar op de KaUanolen in Leiderdorp. Nee, ik hoef zeker niet bang te zijn dat ik me ga vervelen." Familie Vogelaar in Voorschoten vreest forse nieuwbouw in de tuin Bewoonster E. Vogelaar op de plaats waar wellicht de woonkamer van haar nieuwe buren komt te liggen. Foto: Henk Bouwman en Jacobswoude Hans Lippens: „Ik heb niks met snelle pakken." Foto: Hielco Kuipers voor zijn nieuwe functie. Hij brandweer, hij wordt alleen bij blijft in dienst van de regionale Alkemade en Jacobswoude ge- De man die begin volgend jaar aan de slag gaat als de eerste brandweercommandant voor zowel Alkemade als Jacobswou de is eigenlijk nog een relatieve nieuwkomer in het vak. Pas acht jaar geleden kwam Lip pens voor het eerst in contact met de brandweer. „Ik woonde in Alkemade en kreeg de vraag of ik voor de vrijwillige brand weer reanimatielessen kon ver zorgen. Dat vond ik een goed idee. Maar toen bleken ze ook nog wel plek te hebben voor vrijwilligers. Of dat niks voor mij was? Ik antwoordde: dat is inderdaad niks voor mij. Maar nadat ik er nog eens over had nagedacht, heb ik me toch aan gemeld." Toen hij eind 1999 eens iets an ders wilde gaan doen dan op de ambulance rijden, bleek hij van de brandweer niet alleen zijn hobby, maar ook zijn vak te kunnen maken. „Ik vond dat het tijd werd om te veranderen. Toen kon ik bij de regionale brandweer aan de slag met rampenbestrijding. Dat was in die tijd nog onontgonnen ter rein en ik kon daar goed mijn ei in kwijt." Vorig jaar werd Lippens uitein delijk gevraagd voor de baan die hij op dit moment nog heeft: chef van de centrale meldkamer van de regionale brandweer in de kazerne aan de Leidse Gooimeerlaan. Voor de meldkamer komt zijn benoe ming tot commandant eigenlijk bijzonder ongelegen. Lippens kan op dit moment niet zomaar eerste man van brandweer Alkemade weg. „Volgende week verhuist de meldkamer naar de kazerne aan de Rooseveltstraat. Ik kan de boel nu niet zo maar in de steek laten. Dat kan ik niet ma ken. En ook de procedure voor mijn opvolging moet in gang gezet worden. Ik denk dat ik be gin januari in mijn nieuwe functie kan beginnen." De benoeming van Lippens komt voor de buitenwacht niet als een volslagen verrassing. In de wandelgangen werd de naam van de man die sinds het vertrek van de Alkemadese commandant Gerard van Graas daar al interim-commandant was, namelijk veelvuldig ge noemd. Toch was Lippens onaange naam verrast toen hij deze zo mer ook in deze krant als de ge doodverfde opvolger werd neergezet. „Dat heeft nog wel wat onrust veroorzaakt, vooral in Jacobswoude. Daar was de reactie: zie je wel dat het alle maal al lang is geregeld." In werkelijkheid was er niks ge regeld. Geheel volgens de regels werd er een sollicitatieronde gehouden waarbij er naast Lip pens nog vier kandidaten wa ren. „Tussen het moment dat de advertentie werd geplaatst en de uiteindelijke benoeming zat drie maanden. Ik begrijp wel waarom het zo lang moest duren - het werkplan van de brandweer moest nog worden goedgekeurd - maar ik vond het niet leuk." De nieuwe commandant hoeft niet van baas te veranderen (advertentie) dag nadat zij hun restafvalcon- tainer langs de weg hebben ge zet. Het oud papier kan die dag gewoon in de restafvalcontai- ner, op voorwaarde dat er geen ander afval inzit. Wie het liever niet op die manier doet, kan bij de gemeente een aparte mini- container bestellen. Deze kost veertig euro. De gemeente gaat ervan uit dat het nieuwe inzamelsysteem geen nadelige gevolgen heeft voor verenigingen die in Voor schoten ook oud papier inza melen. „Het inzamelen van oud papier door scholen en vereni gingen kan gewoon blijven doorgaan." Hans Lippens nieuwe door Ruud Sep leiden/alkemade/jacobswoude - Werken bij de brandweer. Hans Lippens (41) leek het ja renlang mooi, maar niks voor hem zelf. „Nadat ik ooit was be gonnen als verpleegkundige in een ziekenhuis, werkte ik vanaf 1986 in de ambulancezorg. Daarbij zaten we bij de brand weer in huis. Ik vond de brand weer wel leuk, maar onbereik baar. De brandweer was iets voor stoere mannen, daar kon den ze die softe mensen van de ambulance niet bij gebruiken." 15% korting Symphony JR 7960 van 2.432,- nu 2.067,- - De gemeente begint dinsdag inzamelen van oud pa- huishoudens zijn in- op de hoogte gesteld nieuwe inzamelsys- Het uitvoerend bedrijf gemeente haalt voortaan weken het papier op, in de hoogbouw. Daar in de loop van 2005 de vervangen containers, wordt in deze wij- aantal containers uitge moeten eens in de vier weken papier aanbieden één n^crcri ye,yyvLy5et cryj korting ainbuilder JR 7760 2.575,- nu 2.189,- Morgen koopzondag van 11.00 tot 17.00 uur

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 13