Twijfel werkgevers over gesprek met kabinet J1 ECONOMIE Champagne, oesters en druipende miljonairs ING beperkt internationale groei internetspaarbank WÊÊm Ophef in Duitsland over verschuiven van feestdag Kaarsen maken Vredestein in handen Russen Numico groeit als kool in baby- en klinisch voedsel ->r randstad Inflatie stijgt ioo-U tations meer [eerplaatsen vort - NS gaan tot 2008 itaJ parkeerplaatsen bij verdubbelen tot 20.000. BB ieuwe parkeerplaatsen BB eer cameratoezicht, is BB chting beter en krijgen Hgl iten korting. NS hopen ■ffil automibilisten de trein jgen. Dat zei commerci- jcteur Meerstandt giste- f»- (mersfoort bij de inge- Jming van de eerste 33 irde parkeerterreinen, g ^g ut ongeveer 8 procent 8^91 reizigers met de auto 9-80 it station. 1,73 6.22 el opnieuw 7.39 goedkoper »c - Diesel is gisteren 1,4 9.45 edkoper geworden. 3.oi jider Shell verlaagde de 2 59 irijs van de autobrand- - 96,5 cent per liter. De 4 55 n diesel is op zijn retour record van 1,009 euro - in een week geleden. g ?2" p bleef gelijk in prijs. antwoording f| droevend' 1^38 fc - Het is droevig ge- 5.23 pt de maatschappelijke roording van Neder- ondernemingen. Slechts 5.oo idjevol grote, onder aan- ,jqq van ABN Amro, rappor- 6,25 Ider over de effecten 7.J2 j activiteiten op mens njgo !u. Tweederde van de 0^46 van het bedrijfsleven i°>44 r achter op die de kop- 3^47 Sij verantwoorden zich - ïauwelijks over de 0,50 rappelijke gevolgen van 4,80 ioen. Dit blijkt uit een - jek naar de transparan ten le maatschappelijke 3,27 jlaggeving van bedrijven 7-35 erd door adviesbureau 6,37 'hot en Universiteit - de, in opdracht van het Sfg tie van economische za- 8|41 5 uctschap eist rden - Het Product- '5-j| èe, Vlees en Eieren pakt Wildeboer juridisch '5.20 idat hij weigert verplich- I igsgelden af te dragen. 3,22 >ers slachterij Brada '3.81 in Leeuwarden heeft ;7;40 euro aan heffingsgeld i9i90 aald omdat het pro- 15,85 ap te weinig voor de 19,80 zou doen. „Wildeboer 3,80 ;talen als wij inzichtelijk 4,86 maken wat het pro - - ap voor de boeren doet. |7 ben wij gedaan, maar i3;75 eft hij niet betaald. Dus 2^02 i wij uitgepraat", zei een |,57 Derder. Volgens Wïlde- ig'go ie verklaring van het - schap onzin. 4.68 14.8° g e beambten 16[99 vrijdag 5 november 2004 12,00 en werk neer ,5 7q - Britse ambtenaren ndaag staken uit protest annen van de regering 000 banen bij de over- schrappen. Door de ac- >■83 n onder meer belasting- )'24 n en douane- en immi- >73 ensten op vliegvelden |.65 getroffen. De vakbond >30 )pt dat ongeveer !.35 mensen meedoen aan j'|7 ng, die ook enkele grote j|oo Éal treffen. Minister |.75 financiën) kondigde in ^03 de banen te schrappen. ivoedsel L50 au - Italië en Groot- 1.20 hebben bij de EU en in aire inspectie in War- '!48 en klacht ingediend 190a 3's voecisel. Het gaat om ,;55A allen in het afgelopen Ui j waarbij producten niet :,53 :U-eisen voldeden. In \,20 mallen betrof het runde- >.4i ruit het ruggenmerg emaal was verwijderd. k20 lerde geval is er kaas pffen waarin extreme ;52 beden van de ziekma- k34 j-coli-bacterie zaten. r Leonkiewicz van het ''75 pterinaire inspectie in [.38 iu heeft de gevallen be- ,'42 Een woordvoerdster !,85 /oedsel en Waren Auto- |-4° Dit is een ernstige zaak. ,[14 g hebben wij een goed k90 1 om dit soort gevallen [,4° te sporen." ..'60 ■S tland krijgt 5 rende kas' >am - Volgend voorjaar iloemenveiling Flora- I in Naaldwijk de eerste Ie tuinbouwkas. Hij 0 vierkante meter en m hoogte van vijf meter. Dura Vermeer werkt tarnen met een aantal anders. Het bedrijf jet een oplossing om te aan de voortdurende e aan ruimte voor wo lken en recreëren, ge teerd met de toenemen- tproblematiek. De ko- lijftig jaar wordt hectare land aangewe nde berging van water, (lichaam is opgebouwd ktyreen en staalvezel. den haag/anp- De werkgevers twijfe len nog of zij vanavond zullen aan schuiven bij de onderhandelingen over een sociaal akkoord. Zij laten dat af hangen van overleg dat zij vanochtend met de vakcentrales hebben, zo heb ben de werkgeversorganisaties VNO- NCW en MKB-Nederland gisteravond laten weten. De werkgevers hebben op diverse punten moeite met de voorstellen die het kabinet heeft gedaan om uit het sociaal conflict te komen. Zij vinden in ieder geval dat de vakbeweging de looneisen flink moet afzwakken. De toezegging die de vakcentrales deze week aan het kabinet hebben gedaan om 'maximale terughoudendheid' te betrachten, gaat hen niet ver genoeg. „Vorig jaar was er een loonakkoord om dicht bij de nullijn te blijven. Wij zien het liefst een herbevestiging daarvan", zei voorzitter Schraven van VNO-NCW. Ook MKB betreurt dat de nullijn lijkt losgelaten. De vakbond FNV heeft al laten weten vast te houden aan zijn maximale looneis van 1,25 procent. Het CNV heeft nog geen eis geformuleerd, maar denkt volgens voorzitter Terp stra aan een eis in dezelfde orde van grootte. Ook een mogelijk verruiming van de levensloopregeling stuit met name bij MKB op bezwaren. Volgens ingewijden is het kabinet be reid de levensloopregeling fors te ver ruimen om met de vakbeweging tot een akkoord te komen. Het wil het mogelijk maken dat werknemers via deze regeling 2,1 volledig jaarsalaris belastingvrij kunnen sparen. Ook wil het kabinet dat werknemers het geld dat zij hebben gespaard voor hun ou dedagsvoorziening deels zouden kunnen gebruiken om eerder dan hun 65e te stoppen met werken. De pensioenuitkering is dan lager. MKB-Nederland vreest dat werkne mers de verruimde regeling vaak zul len gebruiken om tussentijds verlof van werk op te nemen. MKB is daar geen voorstander van. „Wij zijn daar om alleen bereid premie bij te dragen als de levensloopregeling alleen kan worden gebuikt om eerder uit te tre den", aldus coördinator sociaal be leid A. van Delft. Ook op WAO-gebied schiet het con ceptakkoord volgens MKB tekort. Zo zouden afspraken ontbreken die werkgevers en vakbeweging in de SER hebben gemaakt over de WAO. Premier Balkenende zei in Brussel dat het „de wens is van allen om een einde te maken aan het sociale con flict. Wij doen ons best om de tegen stellingen te overbruggen". De vak beweging deed gisteren een beroep op de werkgevers het gesprek met vakcentrales en het kabinet aan te gaan. „Werkgevers moeten over hun angst heenstappen in plaats van nieuwe obstakels op te werpen", al dus de FNV. Om dnrk op de ketel te houden kondigde de FNV aan dat de geplande estafetteacties volgende week gewoon doorgaan. QUOTE 500 Top 10 naam (nr. 2003) herkomst vermogen 1 Familie Brenninkmeije (1) C&A 12 miljard 2 Charlene Carvalho-Heineken (2) Heineken 3,4 miljard 3 Frits Fentener van Vlissingen (4) SHV, Flint 2 miljard 4 Familie De Rijcke (5) Kruidvat 1,8 miljard 5 Paul Fentener van Vlissingen (8) SHV 1,6 miljard 6 Familie Dreesmann (6) Vendex 1,6 miljard 7 John Fentener van Vlissingen (3) SHV, BCD 1,6 miljard 8 Jaap Albert Blokker (9) Blokker 1,4 miljard 9 Familie Pon (11) Pon 1,2 miljard 10 Familie van der Vorm (12) HAL 1,2 miljard naam (positie) vermogen (groei) 1 Arthur del Prado (116) 182 miljoen (172%) 2 Ben Mandemakers (129) 150 miljoen (134%) 3 Sander van Celder (40) 400 miljoen (122% 4 8art Becht (246) 80 miljoen (100%) 5 Wim van der Leegte (34) 460 miljoen (100%) I grootste dalers 1 John Schaeffer (298) 70 miljoen (-67%) 2 Kommer Damen (419) 51 miljoen (-43%) 3 Frans van Seumeren (297) 70 miljoen (-39%) 4 Fred Elzas (226) 86 miljoen (-36%) 5 Leo van Gansewinkel (104) 200 miljoen (-36%) I de naam (positie) leeftijd vermogen 1 Frits Philips (269) 99 jaar 76 miljoen 2 Maup Caransa (143) 88 jaar 135 miljoen 3 Jaq. Hermans (45) 88 jaar 370 miljoen 4 Harry Nefkens (185) 86 jaar 100 miljoen 5 Dé Stoop (188) 85 jaar 100 miljoen I de 1 Kaspar van Eijl (131) 31 jaar 150 miljoen 2 Mare Overmars (472) 31 jaar 44 miljoen 3 Brigitte Belin (69) 34 jaar 250 miljoen 4 Gérita Holterman-Wessels (62) 35 jaar 285 miljoen 5 Arjen de Koning (489) 35 jaar 42 miljoen ©HDCmedia/FO Ouote: 'Joep is bankroet' Opvallende afvaller in de Quote 500 is dit jaar Joep van den Nieuwenhuyzen die kort geleden nog volop in het nieuws was door ziin 'samenwerking' met ex-directeur Scholten van het Havenbedrijf Rotterdam. Scholten ging zijn bevoegdheid te bui ten door de 'bedrijvendokter' bankgaranties te geven. Volgens het zakenblad is Van den Nieuwenhuyzen bankroet. door Mathijs Rotteveel ajmsterdam - Druipend van de regen staan de Nederlandse miljonairs en bijna-miljonairs in de rij om binnen te komen bij de jaarlijkse Quote 500 par ty. Hoe vermogend ze ook zijn, ook de superrijken moeten net jes wachten totdat de bewakers hun toegang verschaffen tot de zaal waarin de oesters en champagne al rond gaan. Tot aan de deur telt hun banksaldo even niet mee. Volgens Philip de Witt Wijnen, samensteller van het vermaarde Quote-overzicht van 500 rijkste Nederlanders, laten de meeste miljonairs in Nederland zich sowieso niet voorstaan op hun rijkdom:Als ik bel om ze te fe liciteren met hun plaatsing, reageren ze veelal lauw." Mooi voorbeeld daarvan is vol gens hem Leendert Leijten, ei genaar van projectontwikkelaar Leijten Partners. Leijten kwam dit jaar binnen op num mer 495. „Hij heeft altijd gepro beerd buiten de publiciteit te blijven, maar was niet verbaasd dat we hem gevonden had den", aldus De Witt Wijnen. „En dat laatste is ook niet zo gek, want de borden van Leijten Partners zijn bijna op elke straathoek te vinden." En als ze dan eenmaal zijn doorgedrongen tot de Quote 500, willen sommige miljonairs ook heel nadrukkelijk dat hun door de redactie geschatte ver mogen spoort met hun feitelij ke vermogen. „De Brabander Wim van der Leegte vond dat wij de waarde van zijn bedrijf helemaal verkeerd schatten", zegt De Witt Wijnen. „We moesten van hem naar Aalbers kijken. Dat bedrijf is beursge noteerd, doet bijna hetzelfde als Van der Leegte en is van on geveer van dezelfde omvang. Quote-hoofdredacteur Jort Kelder met de fles whisky die werd geveild bij de presentatie van de nieuwe lijst van de rijkste Nederlanders. De opbrengst van 10.000 euro ging naar de bijstandsmoeder Jolanda Schaap. Foto: ANP/Robin Utrecht 'Volgens jullie is Aalbers drie keer zoveel waard,' zei hij. 'Dat kan toch niet?' Toen hebben we zijn vermogen maar wat naar boven bijgesteld." De Nederlandse rijken lijken niet zoveel last te hebben van de economische malaise: de som van al het kapitaal dat dit jaar in de top-500 is vertegen woordigd, steeg ten opzichte van 2003 met 7,9 procent tot 97,4 miljard euro. De miljonairs en miljardairs uit de lijst blijven goed hun best doen om hun kapitaal te vergroten, of mini maal in stand te houden. Een van de grootste vijanden bij dat streven is de Nederlandse fis cus. Het kan dan ook geen toe val zijn dat in België meer (74) Nederlandse miljonairs wonen dan in de provincies Gronin gen, Friesland, Drenthe, Over ijssel, Flevoland, Zeeland en Limburg bij elkaar. Ook kenmerkend voor de weer zin jegens de Nederlandse fis cus is de opkomst van de 'rich kids'. Veel rijke Nederlanders blijken (een deel van) hun ver mogen al tijdens hun leven over te dragen aan hun kinderen. Om successierechten te voor komen, kiezen veel vermogen de ondernemers ervoor nog voor hun overlijden, hun aan delenbezit onder hun kroost te verdelen. Daarom debuteert dit jaar een aantal dertigers in de lijst van 500 rijksten, onder wie de drie kinderen van reistycoon John Fentener van Vlissingen (nr. 7), de twee dochters van bouwmagnaat Dik Wessels (15) en de zoon van hotelier Gio vanni van Eijl (131). De rijkste Nederlander is in de berlijn/anp/dpa - Het plan van de Duitse regering om de natio nale feestdag van 3 oktober op te heffen heeft veel beroering veroorzaakt. De dag van de eenwording moet volgens mi nister Clement (economische zaken) voortaan op de eerste zondag van oktober herdacht worden. CDU-partijleider Mer kel noemde het besluit verkeerd en, zo vlak voor de 15de ver jaardag van de val van de Muur, beschamend. Maar ook bij coalitiegenoten en vakbonden viel het besluit niet in goede aarde. De fractieleid ster van coalitiegenoot De Groenen wil de kwestie eerst uitvoerig bespreken. Hilsberg, afgevaardigde van de SPD en mede-oprichter van deze partij in de voormalige DDR zei dat het besluit getuigt van een groot gebrek aan nationale trots. Ook president Kohier wil 3 oktober behouden. „De dag is een symbool voor de hereni ging van Duitsland", zou het staatshoofd aan bondskanselier Schroder hebben geschreven. Ook andere voorstellen van het gisteren gepresenteerde pakket dat 10 miljard euro moet ople veren zijn bekritiseerd. Zo was er weinig bijval om de ambte narensalarissen te bevriezen. Het merendeel van het begro tingstekort wil de regering dek ken door delen van het pensi oenfonds van de voormalige overheidsbedrijven Deutsche Post en Deutsche Telekom af te stoten. De verkoop van de pen sioenverplichtingen aan beleg gers levert 5,5 miljard euro op. Totaal staan er voor 18 miljard euro aan verplichtingen uit. De oppositie sprak over 'een finan ciële truc' en 'een oorlogsver klaring aan toekomstige gene raties'. Met het pakket moet de Duitse regering het begrotingstekort voor komend jaar onder de 3 procent van het bruto binnen lands product houden. Duits land wil zo aan de criteria van het Stabiliteitspact voldoen. Een extra werkdag brengt in theorie 0,1 procent meer eco nomische groei in een jaar. Duitsland kent officieel nu nog 7 nationale feestdagen. Verder heeft elke deelstaat ook eigen feestdagen. Zo telt Beieren bij voorbeeld 13 feestdagen per jaar. Frankrijk offerde eerder tweede pinksterdag als feestdag op om geld vrij te maken om oudeten te helpen. Frankrijk heeft nu tien feestdagen. Fin land heeft in Europa de meeste: 14. Nederland telt er 7. tiel - Verstandelijk gehandicapten werken in de kaarsenmakerij Okee in Tiel al hard aan de bestellingen voor kerst. De opdrachten komen uit heel Nederland. Foto: ANP/Vidiphoto enschede/anp - De bandenfabrikant Vredestein Banden komt in Russische handen. Het concern Amtel Holding is voornemens het bedrijf van het Vredestein Investment Consortium (Vïco) te kopen. Dat heeft directeur Oudshoom van Vredestein gisteren verklaard. Een verkoopprijs is niet bekendgemaakt. Ook is het nog niet dui delijk of Vico een meerderheidsbelang houdt in het concern. „Het is niet uitgesloten dat het gebeurt", aldus Oudshoorn. „We praten nog over de precieze voorwaarden van de overname. Bovendien heeft er nog een boekenonderzoek plaats." Volgens Amtel kan de transactie in februari 2005 zijn afgerond. Vico haalde de bandenfa brikant iets langer dan een jaar geleden voor 64 miljoen euro van de beurs. Het consortium vond dat er te weinig werd gehandeld in de aandelen. Amtel is een Russische bandenfabrikant met in Rusland een marktaandeel van circa 30 procent en een omzet van ruim 300 eu ro. Het concern heeft drie fabrieken in Rusland en een in Oekra- ine. Vredestein is goed voor ëen jaaromzet van circa 200 miljoen euro. Volgens Oudshoorn vullen de twee bedrijven elkaar goed aan. Quote-lijst weer geen aanwijs bare persoon, maar een com plete familie: de Brenninkmeij- ers (met een geschat vermogen van 12 miljard euro). Volgens de samenstellers van de lijst steeg het vermogen van de fa milie Brenninkmeijer het afge lopen jaar met 20 procent. Vooral omdat hun C&A weer betere zaken doet. En ook om dat de vastgoedportefeuille van de familie gegroeid is. Precies vast te stellen is het vermogen niet vast te stellen om het in honderden bedrijven zit. Inflatie 1 '1 oktober: 1,4°o L jj Procentuele verandering consumentenp'rijsindex vergeleken met dezelfde maand van vorig jaar. n d j fmamj jasondj fmamj jaso hebben een nummer één positie in Rus land. De markt groeit daar hard. Wij willen onze aandacht en geld goed aanwenden. Als je het goed wilt doen in China, moeten we er veel geld in stoppen. Overigens is de kans dat we uit China vertrekken klein." Het bedrijf zag de kwartaalomzet zakken van 771 naar 430 miljoen euro door de ver koop van de vitaminedochters GNC en Rexall Sundown in de VS. En het eigen ver mogen kwam vorig jaar negatief uit. Het af gelopen kwartaal is de vermogenspositie iets verbeterd, van min 469 naar min 330 miljoen euro. Het bedrijf hoopt binnen twee jaar weer dividend te kunnen uitke ren. zoetermeer/gpd-anp - Voedingsmiddelen concern Numico richt zich na het 'vita minedebacle' in de VS helemaal op baby- en klinische voeding. In beide sectoren gaat het goed. De omzet in babyvoeding buiten Europa steeg het derde kwartaal met 12 procent. Vooral in Indonesië, Rus land, Turkije en het Midden-Oosten werd veel verkocht. Europa was goed voor een plus van 6 procent, een flinke stijging ten opzichte van voorgaande kwartalen. Volgens topman Bennink heeft Numico geen last van prijzenoorlogen die her en der in Europa woeden: „Huismerken heb ben geen invloed op onze producten. Con sumenten zoeken naar veiligheid. Bij moe ders van eerste kinderen hebben we een loyaliteit van 80 procent. Dat is ongekend. Er zijn veel bedrijven geweest die het ook in babyvoeding hebben geprobeerd. Het heeft echter geen consequenties gehad op onze prijzen. Wij maken ons daar ook geen en kele zorg over." Bij de klinische voeding waren het vooral landen in Zuid-Europa waar veel werd ver kocht. Het bedrijf zag de winstmarges ver beteren bij dit bedrijfsonderdeel. Het be drijfsresultaat kwam uit op 43 miljoen eu ro. Numico beraadt zich op de verliesge vende aanwezigheid in China. „We hebben er met ongeveer 10 miljoen euro een rela tief lage omzet", legde Bennink uit. „We ajmsterdajm/anp-gpd - ING Di rect, de internationale internet- bank, heeft het afgelopen kwar taal de operationele winst met ruim 55 procent zien toenemen tot 449 miljoen euro. ING- top man Tilmant toonde zich daar over gisteren zeer tevreden in een toelichting op de kwartaal cijfers. Toch heeft ING geen plannen om het snel groeiende onder deel uit te breiden naar andere landen. „We willen blijven groeien en de resultaten verbe teren op onze huidige mark ten." De intemetspaarbank is actief in acht landen. Alleen in het Verenigd Koninkrijk, waar de activiteiten in mei van vorig jaar zijn gestart, werd verlies gemaakt. Het klantenbestand groeide over de eerste negen maanden met bijna 26 procent tot 10,7 miljoen. Verkoop of een zelf standige beursgang zijn volgens Tilmant niet aan de orde. De bankverzekeraar heeft dit jaar diverse onderdelen afge stoten. Het concern verwacht de komende tijd nog meer te verkopen, maar het gaat niet om grote onderdelen. ING heeft een overeenkomst gesloten over verkoop van de Duitse BHF Bank en in Nederland is vermogensbeheerder CenE Bankiers inmiddels van de hand gedaan. Recent kondigde ING aan het schadeverzeke ringsbedrijf in Canada naar de beurs te brengen. Het concern wil de opbreng- Resultaten Randstad 3e kwartaal 2004 netto-omzet naar regio in miljoenen euro 3e kwartaal Nederland Duitsland België/Luxemburg Frankrijk Spanje Ver. Koninkrijk Italië Overig Europa Noord-Amerika Totaal 2003 547.4 158.5 157,1 103,7 88,4 39,8 28,4 18,2 266,5 1.408,0 2004 579.8 175.3 185.9 111.4 108,8 50,4 37,0 22,6 289,0 nettowinst +q% in miljoenen euro 52,1 1.560,2 +11% +18% +7% +23% +27% +30% +24% +8% +11% sten gebruiken om de schulden terug te dringen. Ook maakt ING zo geld vrij om te investe ren in onderdelen die meer winst opleveren. Grote overna mes staan volgens Tilmant niet anp - bron: Randstad op stapel. Kleine wel. Zakenbankieren is tot nu toe de meest lucratieve bedrijfstak. De wereldwijde brutowinst steeg in 9 maanden met 50 procent tot bijna 1,7 miljard euro. Doordat het aantal leningen aan risico volle klanten is gedaald, kan ING een kleiner stroppenpotje aanhouden. Het bankieren voor particulieren steeg met bijna 48 procent tot ruim 4.4 miljard eu ro. Vooral de groeiende hypo theekmarkt en de toegenomen spaarzin zorgden voor een winsttoename van meer dan 40 procent. De winst in de verzekeringstak valt wat uit de toon. Vooral in Europa vallen de resultaten te gen en dan met name in Neder land. Nationale-Nederlanden zorgde wel voor een groeiende stroom aan premie-inkomsten, maar eenmalige tegenvallers en lagere winsten op de onroe- rendgoedbeleggingen zorgden voor dalende inkomsten. Dat niet alle verkopen geld op leveren, blijkt uit het afstoten van de herverzekeringen in de VS. Door de last die ING hier voor moet nemen, daalde de operationele winst, afgezet te gen het tweede kwartaal, met bijna een kwart tot 1,21 miljard euro. Vergeleken met het derde kwartaal van vorig jaar steeg de winst met ruim 28 procent. De nettowinst van de groep steeg over het derde kwartaal met ruim 63 procent tot 1,59 miljard euro. De winstgroei werd gedragen door sterke re sultaten bij het bankbedrijf en beleggingswinsten op aande len. Op operationeel niveau voor belastingen was zelfs spra ke van een daling met bijna 13 procent. Volgens Tilmant blijft ING vol vertrouwen over het re sultaat voor heel 2004. Het fi nanciële concern geeft geen concrete winstverwachtingen. voorburg/anp - De inflatie is in oktober voor het eerst sinds mei opgelopen. Volgens het CBS bedroeg de gemiddelde stijging van de consumenten prijzen 1,4 procent. Dat is 0,4 procent meer dan in septem ber, toen de inflatie op het laag ste niveau in ruim vijftien jaar belandde. Brandstof was in ok tober 15 procent duurder dan een jaar geleden. Ook ten op zichte van september stegen de prijzen met 2,7 procent. Kle ding en schoeisel waren 0,4 procent duurder dan vorig jaar. In september was er hier nog sprake van een daling van 1,2 procent. Verder waren de prijs dalingen bij verse groenten, fruit en bloemen en planten een stuk kleiner. De gemiddel de prijsstijging ligt nog altijd een stuk lager dan iade meeste andere Europese randen. Dit komt vooral door gedaalde prij zen van voedingsmiddelen in Nederland. In september werd alleen in Finland een lagere in flatie gemeten. Sphinx snijdt weer maastricht/gpd - Sanitairfabri- kant Sphinx in Maastricht staat aan de vooravond van een nieuwe sanering, waarbij 250 van de circa 480 banen op de tocht staan. Bovendien wil het bedrijf vertrekken uit de Maas trichtse binnenstad. Dat heb ben verschillende bronnen bin nen en rond Sphinx gisteren bevestigd. Sphinx verkeert al geruime tijd in problemen. Het bedrijf kampt met toenemende concurrentie uit Amerika en een sterk teruggelopen vraag.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 9