MOORD THEO VAN GOGH Opeens ging er bij Mohammed B. een knop om Delen uit °Pen brief aan Hirsi Ali De AIVD blaft, maar mag nog steeds niet bijten 'Dader product Nederlandse samenleving' lageié weigert Gogh-film Buurtvader: El Tawheed moet dicht Letterlijke tekst afscheidsbrief >se moskeeën R 20Gogh werkte eigen uitvaart jam - Theo van Gogh e enkele weken geleden in uitvaart voor. Hij was t hij een vliegreis naar Vvrfk niet zou overleven. *-'yemaatschappij Co- lil Van Goghs ideeën ge- nQ bij de voorbereiding afscheidsfeest en de Op het feest maan- ld treedt Spinvis op en |c ook Gabriël Rios uit *®kico. Gijs van de Wes- 111 ee,Theodor Holman, 3 vo$euwen en Doesjka van dweilen zullen spreken. Ie ra; /an Dat ;r)r bewaking "j* - Moskeeën in Den kla^n extra waakzaam sinds re' ^d op v/an Gogh. Ze vre- 3 a^esailles van de Neder- u>evolking, sinds bekend ;rmei vermoedelijke dader et :ale islamitische motie- mandelde. De besturen van iet aa)te islamitische gebeds- 'u Rebben overleg gehad .politie, zwak arm^AM - Bioscoopexploi- 1 Yanhé weigert nog steeds n in Cool! van Theo van vertonen. Producent ;t Brj producties had de bio- :^erTten gevraagd als eerbe- er^i de overleden cineast 13 wjilsnog op grote schaal luwcnen. Dit heeft Pathé "geviieweigerd. Pathé claim- e "ér dat de film 'geen rcieel perspectief had'. vertelt over de besognes groep Marokkaanse vrijdag 5 november 2004 l ie verwijdert |>l spreuk iam - Op last van de po- terdam is het bijbelse **QHjij zult niet doden' ver- van een muur in Rot- Noord. Een 52-jarige probeerde te verhinde- le schoonmakers van lentelijke reinigings- jun werk deden, werd óuden. Een woordvoer- fcde politie verklaarde ^veghalen van de tekst de landelijke instructie nten om kort na de óp Van Gogh extra alert ip mogelijke signalen ust en provocaties. Iers en Spruyt chtse partij ,;UM - Het onafhankelijke i-Kamerlid Wilders gaat uwe rechtse politieke prichten. Bij de komen- Jezingen wil hij met di- jSpruyt van de conserva- ■mund Burke Stichting |n met een partij die on- tr een harde aanpak van jextremisme zal beplei- I zei Wilders gisteravond ■/-programma NOVA. plgens hem de hoogste Jr een nieuw 'liberaal- ■atief geluid'. |ie informeert jaas bij inval iam - Woningstichting e, eigenaar van de fning waar de familie verdachte van de moord ltsc'h van Gogh woont, kreeg ïochtend het verzoek politie de plattegrond etteiwoning af te geven. Het ijdsf kwam ruim een uur na !r za)rd op de regisseur bin- j p0p flatwoning in het stads- sch, familie van Mohamed ietif behoort tot een van woningen die door de ewi^ijn doorzocht. lachten voor erzoeksrechter en. idam - Mohamed B. en ere acht verdachten die gepakt in het onderzoek e moord op Theo van forden vandaag voorge- n rechter-commissaris t of hun voorlopige fiis wordt verlengd. B. frvan verdacht Van Gogh len dinsdagochtend te i omgebracht. De overi- werden dinsdag en Üag aangehouden op king van betrokkenheid drijven met een terroris- pchtergrond. (advertentie) amsterdam/gpd - „Een rustige, intelligente jongen, diep religi eus", zo omschrijven vrienden en kennissen de 26-jarige Mo hammed B. die vastzit wegens de moord op Theo van Gogh. Maar een paar jaar geleden, na de dood van zijn moeder aan kanker, ging er bij hem een knop om: hij staakte zijn studie en bekeerde zich tot het mos limfundamentalisme. De Hart Nibbrigstraat, in amb telijk jargon 'Complex 26', ook wel de rotte kies van Overtoom - se Veld genoemd. Houtrot. Graffiti. Dichtgetimmerde ra men op de begane grond. De beheersing van de Nederlandse taal is er gering, de werkloos heid hoog, evenals het gevoel van onveiligheid. Hier, in deze straat en in deze buurt, groeide Mohammed B. op. Het portiek van zijn ouderlijk huis is al net zo armoedig. Er hangt vitrage voor de ramen van het pand waar zijn vader nog steeds woont. Mohammed zelf is al een paar jaar geleden verhuisd. Niet lang na de moord viel de politie de woning binnen, op zoek naar aanvul lend bewijs in het onderzoek. Een bovenbuurman, die net thuiskomt, weet van de inval. amsterdam/gpd - De El Tawheed-moskee in de Amster damse wijk Oud-West, de meest orthodoxe moskee van de hoofdstad, moet dicht. .Am sterdam moet worden be schermd, heel Nederland moet worden beschermd tegen het soort ongedierte dat daar huist." Dit zegt Aberrahim Arri- hani, 'buurtvader' in Amster dam-West. Arrihani maakt zich grote zor gen over de orthodoxe moskee waar radicale denkbeelden de sfeer bepalen. Deze moskee, zo zegt hij, neemt jongeren onder de vleugels die elders als te ra dicaal zijn weggestuurd. Hij zag dat gebeuren met Samir A., die vastzit op verdenking van het voorbereiden van terroristische aanslagen, en later Mohammed B. die nu vast zit wegens de moord op Theo van Gogh. „De acceptatie die jongens als Samir en Mohammed in hun woonwijk niet ondervonden, vinden die jongens wel in de Tawheed moskee. Dat weet de AIVD ook. Zo'n moskee moet weg uit Amsterdam. Die mag toch geen plaats hebben in een multiculturele stad." Volgens de AIVD behoort de moskee tot een netwerk van fundamentalistische centra in Nederland. De autoriteiten be kijken de activiteiten in de mos kee met argusogen, maar niet altijd is er juridische grond voor ingrijpen. Het openbaar minis terie kwam het afgelopen voor jaar in actie toen bleek dat El Tawheed geschriften in huis had die oproepen tot haat en geweld jegens homo's ('met het hoofd naar beneden van hoge gebouwen gooien') en vrouwen ('vrouwen mogen worden be sneden en geslagen'). El-Tawheed heeft een vaste be zoeker de toegang ontzegd om dat die woensdag in het tv-pro- gramma Twee Vandaag had ge zegd dat Van Gogh de moord heeft 'uitgelokt'. Dat zei woord voerder Zaari gisteren. Net als veel anderen in de buurt zwijgt hij liever. Hij wil alleen kwijt dat hij de familie kent, en dat de zoon een aardige jongen is. Een andere buurtbewoner weet alleen dat de politie 'met twee tasjes' weer naar buiten kwam. Mohammed B. gold in de buurt aanvankelijk als veelbelovend. Bijna iedereen kende hem ook: een praktiserend moslim in spijkerbroek, rustig, weinig spraakzaam, bijna in zichzelf gekeerd, intelligent. Hij haalde zijn havo op het Mondriaan Ly ceum. Daarna studeerde hij vijf jaar aan de Hogeschool InHol- land in Diemen. In die vijfjaar deed hij verschillende studies, maar welke wil de Hogeschool niet zeggen. Daarnaast was Mohammed B. druk actief op buurtniveau. Ruim drie jaar geleden leidde hij zelfs een politiek debat op een verkiezingsavond in de wijk. Hij deed dat zo succesvol, her inneren meerdere betrokkenen zich, dat de algemene verwach ting was: die jongen gaat nog veel betekenen voor de buurt. In diezelfde periode had B. ook een vrijwilligersbaantje in de avonduren: hij werd beheerder Mohammed B. Foto: ANP van de zogeheten Van Eeste- renzaal van de stichting Eigen- wijks. Die stichting is een orga nisatie van samenwerkende wijkbewoners en stelt zich ver betering van het leefklimaat in Slotervaart/Overtoomse Veld ten doel. Al na een paar maanden stapte B. echter weer op bij de stich ting. „Ik heb hem in die tijd vaak gesproken, ook over het geloof', zegt een medewerker van de stichting. „Hij kwam op mij over als een hele rustige jongen. Hij was nog bezig met een studie, zei hij, maar hij was ook diep gelovig. Hij hield zich strikt aan de koran." Naar schatting drie jaar gele den, zeggen alle betrokkenen, kwam er een fundamentele omslag in het leven van B. Ie dereen wijst daarvoor hetzelfde moment aan: het moment dat zijn moeder overleed aan kan ker en hij in de Hart Nibbrig straat achterbleef met zijn va der en één jongere broer en drie zussen. Op dat moment ging er bij hem een knop om. Een vroegere vriend van hem: „Opeens droeg hij een baard en ging hij een extremistische rich ting op. Als je een portret van hem wilt maken dan moet je hem schetsen vóór de dood van zijn moeder en daama. Hij is toen totaal veranderd en ik ben hem daama ook helemaal uit het oog verloren." Die radicalisering ging zo ver dat de moskeeën in Amster dam-West, die hij tot dan toe altijd had bezocht, hem begon nen te weigeren. Daarbij speelde ook een rol dat hij enige keren in aanraking kwam met de politie in verband met 'verschillende geweldsde licten' als openlijke geweldple ging en mishandeling. Samen met de nu 18-jarige Samir A., afkomstig uit dezelfde buurt en al maanden vastzittend wegens terrorismeplannen, zou B. ver volgens zijn uitgeweken naar de omstreden El Tawheed-moskee in Oud-West, ook al ontkent de moskee dat bij hoog en laag. Na de dood van zijn moeder staakte B. ook zijn studie aan de hogeschool. Hij ging elders in Amsterdam op kamers wonen, verdween daarmee uit het zicht van vrienden en kennissen in zijn oude buurt en dompelde zichzelf onder in fundamenta lisme. Hij verbleef uiteindelijk op wis selende adressen, die mogelijk zijn gebruikt als doorgangshui zen voor jonge terroristen. Abderrahim Arrihani, vader der Marokkaanse buurtvaders in Slotervaart/Overtoomse Veld, kende B. ook. „Maar een paar jaar geleden is Mohammed ook bij mij uit het zicht verdwenen. Zo gaat dat in deze wijk. Ongewenste mensen verhuizen. Mensen die zich hier niet lekker voelen, verhuizen opk. Hetzelfde gebeurde indertijd met Samir A.: ze radicaliseren en passen dan niet meer in de buurt. En dan verhuizen ze." Muurschildering in de Warmoesstraat ter nagedachtenis van de vermoorde Theo van Gogh. Foto: GPD/Geert Snoeijer door Ab van den Berg den hjvag - „Theo van Gogh is dood en de moslims krijgen de schuld. Velen van hen pikken dat niet. Ze reageren boos in media- programma's, in trein, bus en tram. Alloch tone Kamerleden begrijpen dat. „Moeten wij ons verantwoorden? Je kunt toch geen hele bevolkingsgroep verant woordelijk stellen voor de wandaad van één enkel iemand? Een gestoorde man die uit naam van de islam een andere persoon om het leven brengt. Enkel om wat die heeft gezegd..." Het Marokkaans-Neder lands PvdA-Kamerlid Khadija Arib windt er geen doekjes om. En dat doet het Turks-Nederlandse WD- Kamerlid Fadime örgü evenmin. „Ik be grijp heel goed dat individuen soms fel rea geren als ze steeds worden aangesproken over de afschuwelijke daad van een moor denaar. Het is geen nieuw fenomeen in ons land. Hoe dacht je dat links Nederland zich na de moord op Pim Fortuyn voelde onder die massahysterie?" De liberale örgü juicht het toe dat er in dringend wordt gediscussieerd door au tochtonen en allochtonen over de moord aanslag. Als het om media-optredens gaat, moeten met name de voormannen van de moslimorganisaties op de voorgrond tre den, vindt örgü. „Zij hebben bij uitstek de taak om de scherpe kantjes van de discus sies te halen." En de politiek? örgü: „Wij moeten het fun damentalisme veel harder aanpakken. Ove rigens is de verdachte van de aanslag een heel jonge man, 26 jaar. Een product van de Nederlandse samenleving. Dat moet ons ook aan het denken zetten." Tal van allochtonen krijgen het niet over hun lippen om de aanslag op Van Gogh te veroordelen. Tot grote ergernis van met na me autochtonen, örgü: „Theo was beledi gend. Vaak uit 'spielerei'. Maar ook doelbe wust kwetsend. Nederlanders kunnen daar in de regel goed tegen. Allochtonen zijn op dat punt gevoeliger. En als woorden als 'geitenneuker' maar vaak genoeg worden gebezigd in de richting van iemand die blijkbaar geen zelfvertrouwen heeft, kan het helemaal fout aflopen." Arib: „De islam komt steeds meer in een sfeer terecht van onderdrukking en geweld. En dat komt door de extremisten. Daar hebben heel veel moslims onder te lijden." Nederland moet keihard optreden tegen mensen die de samenleving willen ont wrichten, vinden örgü en Arib. „Het zijn fascisten met hun eigen agenda", zegt Arib. „Het begint vaak met moorden op kunste naars. Eerder was dat in Algerije en Marokko het geval. Nu wonen de daders al bij ons om de hoek, in Amsterdam-West. Dat is een zeer beangstigende ontwikkeling." door Carine Neefjes en Ferdi Schrooten den haag - Sinds de moord op Theo van Gogh staat de reputa tie van de inlichtingendienst AIVD weer ter discussie. De 26- jarige verdachte Mohammed B. was 'een bekende' van de gehei me dienst, maar dat heeft Van Gogh niet geholpen. Over de on macht van een overheidsappa raat, dat wel naar terroristen mag speuren, maar niet bevoegd is ze op te pakken. Een agent van de inlichtingen dienst AIVD heeft geen pistool of handboeien op zak. „Stel dat een AIVD'er afgelopen dinsdag de bewapende Mohammed B. op heterdaad had betrapt. Dan had hij niets meer kunnen doen dan een willekeurige voorbij ganger. Een geheim agent mag geen verdachten arresteren", vertelt Bob de Graaff, expert op het gebied van inlichtingen- en veiligheidsdiensten. „Het is eigenlijk te gek voor woorden", zegt de AIVD, „maar het komt er bijna op peer dat we eerst 112 moeten bellen als we op straat iets zien dat direc te actie vereist." Sinds de moord op Theo van Gogh staat de reputatie van de AIVD weer ter discussie. Archieffoto: GPD Sinds de moord op Van Gogh ligt de AIVD onder vuur. De re geringspartij WD en Tweede- Kamerlid Wilders vinden dat de dienst niet alleen de harde kern van 150 moslimfundamentalis ten moet schaduwen, maar ook de mensen die daarom heen hangen, zoals Mohammed B. De verdachte van de moord op Van Gogh had immers contac ten met de harde kem 'jihad- aanhangers'. Onder hen de 18- jarige Samir A., verdacht van het voorbereiden van een terro ristische aanslag. Burgemeester Cohen van Am sterdam klaagde dat de inlich tingendienst al ruim een jaar van de contacten wist, maar politie en justiüe in Amsterdam niets had verteld. Informatie zo lang mogelijk geheim houden, is juist één van de belangrijkste tactieken van de AIVD, legt De Graaff uit. „Stel dat de dienst Cohen had gebeld met de vol gende mededeling: Ene Mo hammed B. heeft twee keer ge beld met één van de 150 jihad- aanhangers. Wat moet een bur gemeester daar mee? Die infor matie is veel te vaag." Naar schatting heeft de AIVD zo'n 250 geheimagenten die verdachte groeperingen -van terrorist tot dierenactivist- vol gen en observeren. Ze hangen rond in buurthuizen en mos keeën, posten op straathoeken en volgen hun doelwit in tram en metro. Volgens deskundigen is het on mogelijk om met een paar hon derd man alleen al de 150 be kende jihad-aanhangers de klok rond in de gaten te houden. Daar zouden al gauw een paar duizend agenten voor nodig zijn, zeggen zij. Laat staan dat de dienst ook nog vrienden en bekenden om de club heen kan observeren. De AIVD speelt daarom noodgedwongen leent jebuur bij de diverse politie korpsen. Gespecialiseerde ob servatieteams werken dan op 'huurbasis' voor de inlichtin gendienst. Volgens Roger Vleugels, des kundige op het gebied van in lichtingendiensten, heeft de AIVD vooral een probleem met de analyse van informatie. Er worden bijvoorbeeld veel tele foongesprekken in het Arabisch afgetapt, maar er is een groot tekort aan medewerkers die In naam van Allah de Barmhar tige, de Genadevolle Vrede en zegeningen op de Emir van de Mujahideen, de la chende doder Mohammed Ras- oelde Allah (Salla Aallaho elai- hie wa Sallam), zijn familie en metgezellen en degenen die hen oprecht volgen tot aan de Dag des Oordeels. Er is geen agressie behalve te gen de agressors. Dit is een open brief aan de on gelovige fundamentaist Ayaan Hirshi Ali, van de haghoet partij WD. Geachte mevrouw Hirshi Ali, Sinds uw aantreden in de poli tieke arena van Nederland bent u constant bezig om de mos lims en de islam te terroriseren met uw uitlatingen. U bent hiermee niet de eerste en zal ook niet de laatste zijn die zich hebben aangesloten bij de kruistocht tegen de Islam. U heeft met uw afvalligheid niet alleen de Waarheid de rug toe gekeerd, maar u marcheert ook nog eens in de ranken van de soldaten van het kwaad. U steekt uw vijandigheid tegen de Islam niet onder stoelen of banken en hiervoor bent u door uw meesters beloond met een zetel in het parlement. Zij heb ben in u een medestander ge vonden in hun kruistocht tegen de Islam en Moslims. Het feit dat u zo openlijk uw kwaad uit kunt spuien is niet aan u zelf te danken, maar aan de islamitische Ummah. Zij heeft haar taak van verzetten tegen het onrecht en het kwaad laten liggen en ligt haar roes uit te slapen Al uw vijandelijkhe den tegen de Islam is dus alleen de Islamitische Ummah kwalijk te nemen. Deze brief is Insha Allah een poging om uw kwaad voor eens en altijd het zwijgen te doen opleggen. Deze geschreven woorden zullen Insha Allah uw masker doen laten vallen. Het is een feit dat de Neder landse politiek gedomineerd wordt door vele Joden die een produkt zijn van de Talmud leerstellingen, zo ook uw poli tieke partijgenoten. Aangezien u altijd "de hand in eigen boe zem" propageert, zullen we dus uw voorstel in uw eigen politie ke omgeving toetsen. Dezelfde politiek die met haar beleid zich heeft aangesloten bij het terrorisme tegen de Islam en Moslims. Ik zou u graag de volgende vra gen willen stellen: Wat vindt u van het feit dat van Aartsen een ideologie aanhangt waarin biet- Joden als niet-mensen worden gezien? Baba Mezie 114a-114b: Alleen Joden zijn mensen ("Alleen jul lie zijn mensen genoemd"). Zie ook Karithoth 6b onder sub kop ("OU of Anointing") EN Ba- rakoth 58a, waarin Gentile (niet-Joden) vrouwen dieren worden genoemd ("Vrouwtjes- Ezels"). Yebramoth 83a: Alle Gentile kinderen zijn dieren. Wat vindt u van het feit dat er een burgemeester in Amster dam aan het roer staat, die een ideologie aanhangt waarin Jo den tegen niet-Joden mogen liegen? Baba Kamma 113a: Joden mo gen leugens ("listen") gebrui ken om een Gentile te mislei den. Wat vindt u van het feit dat u deel uitmaakt van een regering die een Staat steunt met een Arabisch verstaan. „Daar zijn taalspecialisten voor nodig, geen Nederlanders met een cursusje. Het moeten moslims zijn, die Algerijns-Arabisch kunnen onderscheiden van Marokkaans-Arabisch. De AIVD probeert medewerkers te rekruteren in de islamitische gemeenschap, maar dat loopt soms fout af. In september werd een 34-jarige AIVD-mede- werker van Marokkaanse komaf opgepakt, omdat hij informatie had doorgespeeld aan Marok kaanse verdachten van terroris me. De AIVD vindt de verwachtin gen die aan de dienst worden gesteld wel erg hoog: absolute veiligheid, niks meer en niks minder. „Door ons zijn er veer tig mensen gearresteerd in rela tie tot moslimextremisme en er zijn zeker aanslagen voorko men, al kunnen we daar geen details over geven. Maar als we één keer iets niet hebben kun nen voorkomen, heeft iedereen meteen kritiek", zegt de woord voerder. De AIVD kijkt uit naar een nieuw 'wapen' voor haar medewerkers op straat. Er wordt gewerkt aan een wetswij ziging, waardoor AIVD'ers in een acute noodsituatie zelf ac tie mogen ondernemen. Hoe, daarop wordt nog gebroed. ideologie dat genocide bepleit? Aangezien u een voorvechtster bent voor gelijke rechten, zult u waarschijnlijk (nadat deze ken nis tot u is gekomen) bij uw Joodse meesters in de kamer pleiten om de leerstellingen van de Talmud te verwerpen. U ztilt er waarschijnlijk ook meteen werk van maken om dit ook bij de Joodse gemeenschap van Nederland te bepleiten. Uw optreden verraadt zo nu en dan uw laffe moed waarmee u aandacht vraagt voor uw strijd. Zo heeft u de laffe moed gehad om islamitische kinderen op school te vragen om een keuze te maken tussen hun Schepper en de grondwet. Het antwoord van deze jonge reine zielen heeft u meteen gebruikt om ar gumenten te bedenken om uw kruistocht te rechtvaardigen. U heeft met al deze vijandelijkhe den een boemerang losgelaten en u weet dat het slechts een kwestie van tijd is voordat deze boemerang uw lot zal bezege len. U krijgt de kans echter, me vrouw Hirshi Ali, om uw gelijk voor eens en altijd in de bladzij des van de geschiedenis in te kerven: De dood, mevrouw Hirshi Ali, is het gemeenschappelijke thema van alles wat bestaat. U, ik en de rest van de schepping kun nen ons niet aan deze waarheid loskoppelen. Ik daag u met deze brief dan ook uit om uw gelijk te bewij zen. U hoeft er niet veel voor te doen: Mevrouw Hirshi Ali: WENST de DOOD als u werkelijk van uw gelijk OVERTUIGD bent. Neemt u deze uitdaging niet aan: weet dan dat mijn Mees ter, de Meest verhevene, u heeft ontmaskerd als een onrecht - pleegster: Mevrouw Ayaan Hirsi Ali en de rest van de extremistische on gelovigen: de Islam heeft vele vijandigheden en onderdruk kingen in de Geschiedenis doorstaan. Telkens wanneer de druk op de Islam werd opge voerd is hierdoor slechts het vuur van het geloof aangewak kerd. De Islam is als een afgestorven plant, die door de jarenlange druk en extreem hoge tempera turen tot een diamant wordt gevormd. Een afgestorven plant dat door de grillen van de tijd gevormd wordt tot de sterkste edelsteen op deze aarde. Een edelsteen waarop de hardste moker zich kapot slaat. Ayaan Hirsi Ali je zal jezelf stuk slaan op de Islam! En zoals een groot Profeet ooit heeft gezegd: „En ik weet zeker dat jij, O Pha- rao, ten onder gaat. (17:102) Zo zullen wij ook gelijknamige woorden gebruiken en deze voor ons uitsturen, zodat de he melen en de sterren dit nieuws op zullen pikken en dit als een vloedgolf over alle uithoeken van het universum zullen ver spreiden: „Ik weet zeker dat jij, O Ameri ka, ten onder gaat." „Ik weet zeker dat jij, O Europa, ten onder gaat." „Ik weet zeker dat jij, 0"Neder- land, ten onder gaat. „Ik weet zeker dat jij, O Hirshi Ali, ten onder gaat. „Ik weet zeker dat jij, O ongelo vige fundamentalist, ten onder Saifu Deen al Muwahhied Hieronder volgt de letterlijke tekst van de afscheidsbrief die de verdachte van de moord op Theo van Gogh bij zich had. In bloed gedoopt Dit is dan mijn laatste woord... Door kogels doorboord... In bloed gedoopt... Zoals ik had gehoopt. Ik laat een boodschap achter- Voor jou...de vechter... De boom van Tawheed is af wachtend... Naar jouw bloed smachtend... Ga de koop aan... En Allah geeft je ruimbaan... Hij geeft je de Tuin... In plaats van het aardse puin. Tegen de vijand heb ik ook wat te zeggen... Je zal zeker het loodje leggen... Al ga je over de hele wereld op Tour... De dood is je op de Loer... Op de hielen gezeten door de Ridders van de DOOD... Die de straten kleuren met Rood. Tegen de hypocrieten zeg ik tenslotte dit: Wenst de DOOD of hou anders je mond en ...zit. Beste broeders en zusters ik na der mijn einde... Maar hiermee is het verhaal ze ker niet ten einde. A (advertenties)

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 3