Lisse schrikt van ziekte Heemskerk SPORT Ijel rond speler oorschoten '97 lennis Kalker is verslaafd aan het schaatsen R6 Keeper heeft mogelijk ziekte van Lyme igon, Fiks en Pernix tar halve finale beker BALLETJE MET Scheids gaat clubgenoot te lijf Van Beelen versus Bak Verkeerde shirt(s) HOC 992 donderdag 4 NOVEMBER 2004 inior UVS 'mishandeld' :hoten - Een B-junior 't Leidse UVS heeft zater- ngifte gedaan bij de poli- gens mishandeling door eerste-elftalspeler van :hoten'97. Volgens de ju- lou de boosdoener in e hem een kopstoot heb- igeven nadat er langs het 'onderling een dolletje emaakt.'. der van de junior stapte naar de politie en dien alleen een aanklacht in de voetballer, maar ook de voetbalclub Voorscho- zelf. 'oorval had plaats op ark De Adegeest voor de ijd van het eerste elftal Spakenburg. De vader: zoon en wat ploeggeno- ieelden met de B2 een ijd tegen de BI van Voor in '97. Toen ze voor de e helft uit de kleedkamer pn en onderling een dol- haakten, voelde de speler porschoten'97 zich blijk- aangesproken en gooide is naar mijn zoon en een tenootje. De tas schampte zijn hoofd, waar nu een schaaf wond zit. Daarna stond die spe ler plotseling voor hem en kreeg mijn zoon een kopstoot. Hij is op het jukbeen geraakt en hield er een flinke bult aan over. Hij was behoorlijk over stuur." De voorzitter van Voorscho- ten'97, John Kriek, heeft een ander verhaal. „Mij is verteld dat die jongen van UVS onze eerste-elftalspeler heeft uitge scholden. Daarop ontstond er een woordenwisseling, is er met een tas gegooid en wilden ze al lebei bukken om die tas op te rapen. Daarbij zijn de hoofden tegen elkaar gebotst. Mocht die jongen onze speler inderdaad uitgescholden hebben, dan sluiten wij niet uit dat er een aanklacht wordt ingediend te gen die junior." Kriek kan nauwelijks geloven dat 'zijn' eerste elftalspeler zich zou hebben misdragen. ,,Ik ken hem goed, maar laat het Open baar Ministerie hier eerst maar eens een zaak van maken. Het neemt niet weg dat ook wij dit helemaal gaan uitzoeken." Kenny Heemskerk ligt met hersenvliesontsteking in het ziekenhuis. Archieffoto: Taco van der Eb Bekerhouder Sporting R, Fiks en Pernix hebben lis poulewinnaars ge- I voor de halve finales van Irnooi om de Leidse Korf- ler. De drie clubs zetten tide groepswedstrijden in |om. KZ Leiden kwalifi- zich met twee punten |te nummer twee voor de vier op basis van een be- pelsaldo dan Velocitas. Sporting Trigon komt vanavond in de Apollohal in Oegstgeest uit tegen Fiks en Pernix tegen KZ Leiden. Aanvang is 20.50 uur. Vanaf 19.00 uur spelen de junioren van De Danaïden, Ma- djoe, Pemix en KZ Leiden (als beste nummer twee) hun halve finales. De eindstrijd van de Leidse korfbalbeker wordt op 5 januari 2005 in de Vijf Meihal gespeeld. lisse - Kenny Heemskerk is afge lopen weekeinde met sympto men van de ziekte van Lyme in het ziekenhuis opgenomen. De keeper van FC Lisse ondergaat diverse onderzoeken en moet naar verwachting enkele weken in het ziekenhuis onder behan deling blijven. De 26-jarige Heemskerk kwam de laatste weken niet in actie. Aangenomen werd dat de Haarlemmer last van spit had. Afgelopen week werden de klachten serieuzer. Heemskerk kreeg verlammingsverschijnse len aan de linkerkant van het gezicht. De artsen in het Spaar- ne Ziekenhuis in Haarlem heb ben vastgesteld dat de doelman hersenvliesontsteking heeft, mogelijk zelfs de ziekte van Ly me. Dat zou betekenen dat de aandoening is veroorzaakt door de beet van een besmette teek. Lyme kan in het ernstige geval leiden tot chronische neurolo gische stoornissen en huidaan doeningen. Over het algemeen kan het efficiënt met antibiotica behandeld worden. De ziekte is niet besmettelijk. Trainer Said Ouaali van FC Lis se bezocht Heemskerk gisteren in het ziekenhuis. „Het gaat ge lukkig al beter met hem. Hij figt veilig", aldus Ouaali. De spelersgroep van FC Lisse reageerde dinsdag geschokt op het nieuws. Ouaali: „We heb ben er kort over gesproken en toen zijn we gaan trainen. Maar ze waren aangeslagen. Wat er met Kenny aan de hand is, is ernstig." Secundair is het keeperspro bleem waar FC Lisse mee kampt. Afgelopen zaterdag schoot de arm van tweede doel man Andy van der Meulen uit de kom. Hij is minimaal nog een week uitgeschakeld. Aan staande zaterdag in de derby tegen Ter Leede staat of Marek Kujach of Chris van der Zwet onder de lat. ïrslr. iter van der Hulst Dennis Kalker ge- vorig seizoen een be- k deel van zijn spaarcen- m zijn geliefde schaats- op niveau uit te kunnen oefenen. Succes bleef :en blessure uit. Dit jaar de sprinter uit Langeraar, enlang deel uitmaakte e opleidingsploeg van de zelfs genoegen nemen :n plek in de gewestelijke combineert zijn sport nu 'onl' ;n baan, offert zijn vakan- :n op aan trainingssta- Dt een hoge klassering tij- komende NK afstanden t niet leiden. De sprinter t zich in de marge van de lale top. Hoe leuk kan tsen dan nog zijn? „Erg zegt de liefhebber van liverste soort. „Ik doe het le kick, ik geniet van het Ije en de wedstrijden. Ik erslaafd aan het schaat- springt een gat in de als hij zich morgenavond 500 meter weet te plaat- or de wereldbekers, maar Ens op zo'n vreugde-uit- tg is klein, daarvoor is hij genoeg. Een plek bij de vijftien sprinters van het igt volgens hem meer in i der verwachtingen. Kal- )ld als een talent. Niet fiets maakte hij vier jaar Dennis Kalker. „Vorig jaar heb ik een seizoen lang geteerd op de centen die ik in de jaren ervoor verdien de." Foto: Henk Bouwman 27 it van de opleidingsploeg laan en kreeg hij afgelo- iizoen nog een kans in de op. Inmiddels heeft hij gemaakt voor jongere ta- llere rijders. De geweste- :ainers Wim den Eisen en 1 van der Poel ontfermen ver hem. ijn bedje bij de KNSB ge- mai vla; dr< 1 sel lgro«i oomh °<fe< .i ,illA ai en; ©P spreid, nu moet Kalker volop aan de bak om zijn hobby uit te oefenen. De omschakeling is hem zwaar gevallen. „Bij de KNSB kreeg ik als schaatser een vergoeding. Vorig jaar heb ik een seizoen lang geteerd op de centen die ik in de jaren ervoor verdiende. Ook nu worden de trainingskampen voor een be langrijk deel door het gewest bekostigd, maar moet ik ook een eigen bijdrage leveren. Ik moest gaan werken, maar wilde niet stoppen met schaatsen. Ik probeer daar een balans in te vinden, ook al valt het me wel zwaar", zegt Kalker die als ma nusje-van-alles bij zijn per soonlijke sponsor Bloksma Keukens aan de slag ging. Het bedrijf, dat eerder Bob de Jong steunde, biedt hem de ruimte om zijn sport te beoefe nen. „In de weekeinden en tij dens trainingskampen krijg ik vrij." Het kost hem wel de nodi ge verlofdagen, een vakantie zit er voorlopig niet in. „Misschien na het seizoen. Ja, dat is het le ven van een schaatser die rond komt van een eigen budget." Dat er in de regiotop - een ploeg van schaatsers met po tentie die niet meer in aanmer king komen voor een van de opleidingsteams van de KNSB - geen plek meer voor hem was, kan niet los worden gezien van de hardnekkige blessure die Kalker vorig jaar december op liep. „Mijn lies was overbelast geraakt. Tijdens het sprinttoer- nooi van Heerenveen kon ik niet meer starten vanwege de pijn. Ik was nog wel reserve voor de NK sprint, maar zelfs als ik mee had mogen rijden dan had ik dat niet gekund. De rest van het seizoen en zelfs nog afgelopen zomer heb ik er last van gehad. Pas in septem ber kreeg ik het goede gevoel terug. Ik kon in de krachttrai ningen niet voluit gaan, durfde in het begin ook niet al te veel. Later ging het beter. Ik voel dat ik weer sterker ben geworden." Het bewijs kwam in wedstrij den. In drie opeenvolgende ra ces over duizend meter klokte hij steeds betere tijden. Een startplek voor de NK afstanden kon hij niet afdwingen. In zijn beste race, 1.15.6, bleef hij zes tienden van een seconde boven de kwalificatietijd. Echt rouwig hoeft hij daar niet om te zijn. De kilometer rekent Kalker niet echt tot zijn domein. „Meestal is het bij mij na zes- of zeven honderd meter gebeurd. Ik train al zo veel jaar op de sprint en daardoor weet ik dat mijn duizend meter minder is ge worden. Ik smijt nu eenmaal flink met mijn krachten en op de laatste driehonderd meter laat mijn techniek me dan in de steek." Kalker behoort eigenlijk tot de categorie supersprinters. Op de 100 meter ligt zijn kracht. Nadat hij vier jaar geleden als invaller voor Erben Wennemars zijn de buut maakte op de 500 meter in het wereldbekercircuit, kwam hij later tijdens de world cup van Inzeil op zijn favoriete af stand in actie. „Ik was op Ge rard van Velde na de beste Ne derlander op de 100 meter. Ik was beter dan Jan Bos en Erben Wennemars." De 24-jarige inwoner van Lan geraar betreurt het dan ook dat de KNSB tegenwoordig de deel nemers aan de 500 meter het sprintonderdeel laat rijden. Kal ker pleit voor een NK op de 100 meter. „En stuur dan de win naar naar de wereldbekers. Jan en Erben hebben op die world cups toch wat beters te doen en ik wil op die afstand wel volle bak rijden. De Internationale Schaats Unie probeert de 100 meter op een hoger plan te krij gen, maar de KNSB gaat daar niet echt in mee. Ik wil de bond niet afzeiken. Het is gewoon in mijn eigen voordeel als die af stand serieus wordt genomen. Daarom is het niet zo gek dat ik hiervoor pleit." SPORT EN SPEL biljarten iderteam van Sportrust/Van Diemen heeft z'n duel voor de nationale beker met 4-2 verloren :ciform uit Hilversum. Niels van Noord (acht in) en Ben Duivenvoorde - in een grillig duel van beurten - verloren hun confrontatie. Ronald Fi- lad een vergelijkbare vreemde partij en kwam ot achttien beurten naar de tafel, maar won wel de hoop levend op verder bekeren. Er volgt nog iturnduel te Sassenheim. bridge iclub De Sleutels is de landelijke NBB-competitie weede divisie uitstekend begonnen. Er werd met ,n Bodegraven gewonnen, met 18-12 van Jose- en in de derde zitting waren de Leidenaars met e sterk voor BOC 4. In dezelfde klasse spelen te- ier teams van de Leidse bridgeclub Crash maar irken eerst onderlinge duels af. Daarin doet 6 het vooralsnog het beste met een derde plaats, dijker BC 1 gaat aan de leiding na drie ronden. Tussenstand: 1Langedijker BC 3-68; 2. De Sleutels 3-62; 3. Crash VI3-50; 4. BOC II2-47; 5. BOC III en Crash V 3-45. dammen Alphenaar Richard Meijer kan met nog één ronde te gaan het persoonlijk kampioenschap van de Dambond Midden-Holland bijna niet meer ontgaan. In de acht ste ronde won Meijer van Patrick van Tol en werd zijn directe concurrent, André Venema, door runner-up Ri chard Kromhout (Rijnsburg) verslagen. In de slotronde van aanstaande zaterdag 6 november speelt Meijer nog tegen Evert Bronstring (Leids Damgenootschap), maar die staat al op een onoverbrugbare achterstand. Tussenstand aan kop met nog één ronde te gaan: 1Meijer 8-15; 2. Kromhout 8-13; 3. De Mooij 8-11; 4. Venema 8-11; 5. Bronstring 8-10. In de nationale superleague heeft HJ United zich voor alsnog niet van de voorlaatste plaats kunnen losruk ken. Het speelde nu met 5-5 gelijk tegen Ian's Pub uit Apeldoorn. In de nationale overgangsklasse wonnen The Rippers uit Leiden hun duel tegen Zerodarts uit Hellevoetsluis met 7-3 en staan na vier duels (twee ge wonnen en twee verloren) precies in de middenmoot. poolbiljart Mi-Len Pan (Dijkje F&M Tornado's) veroverde in zijn eerste NK-finale een zilveren plak bij het 9-ball. In de eindstrijd van dit voor meer dan tweehonderd deelne mers gehouden titeltoernooi koesterde de Leidenaar een 3-2 voorsprong. Hij verloor met 9-3 van de Euro pese topspeler Niels Feijen (Dijkje Duinzicht Den Haag). snooker Herman Jungen heeft de zesde ronde van het Open kampioenschap van Warmond gewonnen door in de finale Jeroen Keijzer te verslaan. De sterke regiospelers Daan Hoekstra en Nico Seisveld verloren in de halve eindstrijd. Henk Versteeg won de verliezersronde. Hij klom daardoor in het algemeen klassement naar de tweede plaats. Tussenstand: 1. Blok 81; 2. Versteeg 63; 3. Moederscheim 49; 4. lungcn en Zevenhoven 48. (bij)zaken in de sport FC Boshuizen 6 - Leidsche Boys 4 0-0. Twee rivalen spelen gelijk - hooguit jammer mis schien dat er niet is gescoord, zondag. Geen vuiltje aan de lucht, toch? Maar was dat ook zo? Twee leden van de fusieclub aan de Boshuizer- kade kregen het afgelopen zondag met elkaar aan de stok. De een speelde voor het zesde, de ander was de scheidsrechter. De laatste ging de speler na een conflict over een arbitrale beslis sing te lijf. Er vielen enkele klappen, maar het opstootje werd gesust, waarna de wedstrijd 'ge woon' verder ging. „Het was vooral iets per soonlijks tussen die twee", verklaart voorzitter Ray Vlasveld van FC Boshuizen. „Wat eraan vooraf ging was een overtreding die werd be straft. Dat bleek de druppel." Let wel: de club accepteert het akkefietje niet, benadrukt Vlasveld. Dat de twee elkaar niet lig gen, maakt niet uit. „Deze mensen brengen de club in diskrediet. Als mensen problemen met elkaar hebben, horen ze dat niet naast of in het veld met elkaar uit te zoeken. We hebben over zulke gevallen een hele harde lijn uitgezet. Als bijvoorbeeld een scheidsrechter gemolesteerd wordt, is het basta." En al zijn nu de rollen om gedraaid, „dit kunnen wij niet tolereren.' De onderbreking in het duel in de veteranen- competitie van de reserve 7e klasse zorgde vqor hilariteit bij de tegenstander en bij spelers van - de verenigingen die op het veld ernaast aan hun wedstrijd bezig waren. Secretaris Patrick VijP I brief van Leidsche Boys wil weinig woorden vuil maken aan het incident. Na navraag bij de lei der van het vierde elftal laat hij weten: „De wedstrijd is gewoon uitgespeeld. Ik denk dat ze het bij Boshuizen verder intern maar moeten uitzoeken. Wij hebben er wel een mening over, maar die geven we niet via de krant. Dat vinden we niet netjes." De voorzitter van FC Boshuizen zinspeelt op disciplinaire maatregelen tegen het tweetal, maar houdt voor zich welke straf de club even tueel uitdeelt. „De twee worden uitgenodigd voor een gesprek. Ik ga daar niet op vooruitlo pen. Wat voor maatregelen we nemen, is een bestuursaangelegenheid. Prachtige actie bij de wedstrijd Quick Boys tegen Sparta Nijkerk afgelopen za terdag. Daar komt die voorzet, Hendrik van Beelen slaat met kracht zijn hoofd tegen de bal. Dat wordt een doelpunt, er kan geen Nijkerker iets aan doen! Maar wie duikt daar op? Wie werkt de bal uit het lege doel van Spar ta Nijkerk? Het is een aanvaller van Quick Boys, Maar ten Bak verhindert een doelpunt van zijn ploeggenoot. Volgens Hendrik van Beelen is er op de trai ning in Katwijk om het voorval gelachen (zeker omdat de aanval in tweede instantie toch nog een doelpunt van Derek van der Plas opleverde). Wat zat er dan achter de actie van Bak? Van Beelen: „Hij zegt zelf dat-ie de bal niet zag aankomen, maar dat is toch raar. Maar ten heeft pas tivee doelpunten gemaakt en ik ben topscorer van onze ploeg. Ik denk dat-ie het gat niet te groot wil laten worden. Maar het is natuurlijk niet in het belang van de ploeg wanneer hij Katwijkse doelpunten gaat voorkomen. Van Beelen: „Met doelpunten voorkomen is op zich niets mis. Misschien dat de trainers Bak voortaan in de verdediging kunnen op stellen. Maarten Bak: prima verdediger. NAAMKAARTJE De uitshirts van Quick Boys zijn zwart, het shirt van de scheidsrechter vaak ook. Scheidsrechter Smit vond voor de wedstrijd Excelsior Maassluis tegen Quick Boys dat de Katwijkers maar andere shirts moesten aantrekken. Dat gebeurde uiteindelijk, al vonden ze het bij Quick Boys wat praktischer als de arbiter zich even had omgekleed. Is-ie daar eigenlijk niet toe verplicht? Pieter Vink, scheidsrechter betaald voet bal uit Noordwijkerhout, weet het ant woord. „Bij de profs moet de scheidsrech ter zich aanpassen aan de kleuren van de clubs, maar bij de amateurs is hij daar niet toe verplicht." Groot gelijk dus, die Smit uit Opmeer. Vink: „Of het allemaal zo goochem is, weet ik niet. Je hebt al ruzie voor je het veld opgaat. Het is toch al zelden zo dat je er als vrienden van afstapt." Waarom hebben zoveel clubs het woord 'racing' in hun naam. 'Balletje met' ging op zoek naar het ant woord.' We raadpleegden deskundigen in Nederland en in België. Niemand kon ons op deze vraag antwoord geven. De vakgroep 'Engels' van de Leidse universi teit probeert ons (dankzij bemiddeling van UVS-be- stuurslid Karin van der Zeeuw) op weg te helpen. Er zijn drie mogelijkheden: 1. Een betekenis van 'racing' is wedijveren, snel zijn. Een club wilde aangeven competitief te zijn door het woord in de naam op te nemen. 2. Naast het voetbal hadden clubs ook een tak die zich met 'racing' bezighield. Bijvoorbeeld atletiek of motorracen. 3. 'Racing' kan ook 'gokken' betekenen. Wellicht wil de een club hiermee aangeven dat er gokmogelijkhe den waren op die club. Heeft u betere ideeën? Mail naar: sportredactie.ld@hdc.nl WWW.BALLETJE.NET 'Balletje met' testte gehaktballen in sportkanti nes en beoordeelde voetbalterreinen in de regio. De komende maanden is het de beurt aan websi tes van sportclubs. Zijn ze informatief, zijn ze goed vormgegeven, zijn ze actueel? Dit keer is het de beurt aan basketbalvereniging BS Leiden (www.bs-leiden.nl). Routebeschrijving: de wedstrijden worden ge speeld in de Vijf Meihal. Maar waar ligt dat ding? Uitslagen: wie de uitslag van een team wil we ten wordt doorgeschakeld naar de site van de basketbalbond. Die is wat dat betreft actueel, dus dat is prima. Actualiteit: de webmaster is in september en een groot deel van oktober op vakantie geweest. Wel een bericht over dames I, maar niets over heren 1 dat zo goed draait. Vormgeving: je zou dit met enige goede wil wel vormgeving kunnen noemen. Sponsors: naar verluidt heeft deze club spon sors. Ze hebben zeker liever niet dat je als club reclame voor ze maakt. Overige informatie: informatie over de club, hoe je de club kan bereiken, de historie, het is allemaal op de site te vinden. Ruim voldoende. Eindoordeel: met een routebeschrijving erbij hadden we een 'zes' gegeven. ondet gtgteu gen Jumper» (jnoaiobtdivuitr) on ld 1m de J 29 tug 2004 Hel Nfdeilendt teen een kvthfcetietoemooi om deelnem* een het Europee» Irempioeniehep eft* dwingen Lee» loei meel avei September Fever1

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 23