Nieuwe lente in zicht voor PSV SPORT Ajacied De Ridder geniet van extra belangstelling in Tel Aviv Rood of paars iuh onder de jij Marokko aanse topclubs in het rood De Kneet kende zijn taak; de mensen plezier bezorgen Advocaat vanmiddag weer op veld ■*s= njK - Khalid Sinouh is .epen voor de nationale van Marokko. De 29-ja- lan van RKC Waalwijk ioedeüjk op 17 no- onder de lat bij het duel [arokko en Burkina Fa- iendschappelijke wed- irdt gespeeld in Rabat. Ie eerste keer dat Sinouh imen voor het Marok- i elftal. Hij vernam het sterochtend van ch Zaki. Sinouh kon niet op. „Hier heb ik gedroomd. Eindelijk an toch van geko- - De Italiaanse topclubs i, AS Roma, Juventus, ionale en Lazio hebben iver het seizoen 2003- (n verlies van 320 mil- geleden. Dat rappor- Müanese krant II Sole iaar aanleiding van een •k van accountants - Deloitte Touche. De te klappen kreeg Inter- le dat het seizoen af let 97 miljoen euro in het :io volgt met een van ruim 86 miljoen. Bolle' Socrates «ent rentree - Een publiciteitsstunt, %e Braziliaan Socrates richt dat hij op 50-jarige °rMweer zou gaan voetbal- jr Garforth Town, een er(|clubje uit Yorkshire. „Ik te oud om te voetbal- jlvendien heb ik pijntjes p conditie", zei hij giste- :n interview met de En- it Daily Telegraph. De tenman Simon Clifford iet nieuws naar buiten iocrates, de voormalige Ier van Brazilië, had ld om te voetballen club. Clifford bekende onmiddellijk dat het yvJaad om een stunt ging. itldT S LAGEN BASKETBAL woensdag 3 NOVEMBER 2004 Europe League, kwalificaties. Pacing Straatsburg (Fra) - Demon As- I) 76-69 (32-26). Topscorers As- 21. Obersats 9, Bennes 9. DAMMEN NK vrouwen. Hoekman - Fung 2-0, Lemmen (Stelt 2-0, Schouten - Doumesh 0-2, is 1-1, Schnieders - Wanders 2-0. len: 1. Hoekman, Doumesh 1$ 3. Schnieders, Graas, Chub, Wan nen 2, 8. Fung, Schouten 1, 10. 3ep PRIJSVRAGEN ^efccky Day 3544, d.d. 02.11.2004 [ij 1(6.23.26.33.36.40.44.45.49.50 51. '.63.67.68 q jorbehoud van typefouten) (os TENNIS Granville (VSt/7) - Pin (Fra) 6-1 (Arg) - Hopkins (VSt) 6-2 7-6 (3), - Barna (Dui) 6-2 7-6, Diaz-Oli- .lina (Rus) 6-3 6-2, Spears (VSt)- tl gj 7-5 6-3. de: Benesova (Tsj) - Brandi (PRi) 6-4 sr (VSt) - Vaidisova (Tsj) 6-2 7-5, k (Rus/6) - Bammer (Oos) 6-4 3-6 7-6 tnic (Kro) - Kremer (Lux) 6-4 2-6 7-5, iy (VSt) - McCain (VSt) 3-6 6-1 6- lic (SMo) - Vento (Ven) 5-7 6-4 6-1 Asters Mannen. ide: Lopez (Spa) - Schüttler (Dui) 7-6 fcpavidenko (Rus) - Verdasco (Spa) 6-2 "lanek (Tsj) - Llodra (Fra) 7-6 (2) 6-1, Kro) - Clement (Fra) 6-3 7-6 (4), Joe- Bjorkman (Zwe) 6-2 7-6 (2), Sragsi- Thomas Johansson (Zwe) 7-5 6-2 i: Soderling (Zwe) - Sanguinetti 7-6 (6) 6-0, Pavel (Roe) - Fish (VSt) ■4, Haas (Dui) - Malisse (Bel) 6-1 7-6 t (Aus/2) - Monfils (Fra) 6-3 7-6 (3), Eng/3) - Srichaphan (Tha) 6-3 6-4. LS 01] VOETBAL ns League Groep E i) - Rosenborg BK (Noo) 1-0 (1-0). 'iy 1-0. Scheidsrechter: Ibanez (Spa) jwers: 26.250. Gele kaart: Hoftun rgBK). - Panathinaikos (Gri) 1-1 (1-0). yl-O (strafschop). 75. Cygan 1-1 Isrechter: Medina Cantalejo (Spa) 35.137. Gele kaart: Henry I, Gonzalez, Konstantinidis, Skacel Nikos). 'n- Groep F (Spa) - AC Milan (Ita) 2-1 oeup. Sjevtsjenko 0-1, 37. Eto'o 1- ialdinho 2-1. iejj«.ii) - Sjakhtar Donetsk (Oek) 1-0 ^(25. Alan Thompson 1-0. Rode "I. Timosjtsjoek (Sjakhtar), 58. 'P^pn (Sjakhtar). w 4 3 0 1 9 8-3 H 4 3 0 1 9 6-3 ltsk 4 1 0 3 3 3-5 4 1 0 3 3 3-9 Groep G Bremen (Dui) - Anderlecht (Bel) ip i). 2. Klasnic 1-0, 16. Klasnic 2- c ,u-.htchouk 2-1, 33. Klose 3-1, 4-1, 90. Jensen 5-1. - Valencia (Spa) 0-0. Rode fO. Adriano (Inter). 4 3 1 0 10 10- 2 4 3 0 1 4 112 4 0 0 4 9- 5 4- 7 3-12 Groep H (Por) - Paris Saint-Germain )n' loskou (Rus) - Chelsea 0-1 (0-1). ijn fcben 0-1. Zij tel aviv/gpd - Daniël de Ridder is even hot in Tel Aviv. De enige joodse speler van Ajax staat in het middelpunt van de belang stelling van de Israëlische pers. De 20-jarige rechterspits heeft nog altijd geen vaste plaats in het elftal van Ronald Koeman, maar is in Tel Aviv - waar Ajax vanavond in de Champions League speelt - onthaald als een verloren zoon. „Ik ga hier al elk jaar op vakan tie omdat mijn moeder in Israël is geboren. Maar dit is anders. Nu ben ik even de hoofdrolspe ler. Dat is wel heel grappig na tuurlijk, heel bijzonder eigen lijk." De Ridder heeft zijn collega spelers erop geattendeerd dat het er in Israël iets anders aan toe gaat dan bij wedstrijden op het Europese continent. „Ik heb ze ervoor gewaarschuwd dat er veel meer beveiliging rond het elftal zal zijn. Dat was ook zo. Maar het is niet hinder lijk. Zo hebben we dat in ieder geval niet ervaren." Hij verwacht niet dat Koeman hem gaat inzetten omdat hij nu in Tel Aviv tegen een Israëlische tegenstander speelt. „Dat zou ik een drogreden vinden. Ik wil spelen als ik het vertrouwen krijg. Niet om de verkeerde re denen. Zondag zat ik niet eens bij de eerste zestien, daarom Ronald Koeman bestraft Wesley Sonck Koeman moest voor de zoveelste keer dit sei zoen een speler uitleggen dat hij dit soort ge drag niet tolereert. „Zoiets past niet en kan niet, hoe teleurgesteld je ook over een wissel mag zijn. Ajax is hot, het negativisme viert hoogtij en daar doen we zelf op deze manier ook aan mee. Ajax-trainer Ronald Koeman heeft Wesley Sonck bestraft voor zijn gedrag tijdens het duel met NEC. De Belg maakte zondag in woord en gebaar ophef over het feit dat hij werd gewis seld. Welke maatregelen zijn getroffen houdt Ajax intern, maar het ligt voor de hand dat Sonck een boete heeft gekregen. op d€ Daar is over gesproken en dat is uitgesproken." maak ik me totaal geen illusies. Ik ga trouwens toch uit van mijn eigen kracht. Ik moet met vertrouwen spelen. Dan komt het vanzelf. Dan duurt het nu maar wat langer." De rechterspits is op het tweede plan geraakt omdat Ajax de Ar gentijn Rosales naar Amster dam haalde voor die positie. Daniel de Ridder heeft vervol gens een contractaanbieding van Ajax-zijde geweigerd en is aan het einde van het seizoen transfervrij. door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - De herfst is nog niet halverwege of voor PSV dient de lente zich al aan. Sinds gisteravond staat vast dat de club ook na de winterstop nog meedoet om een Europese titel. De minimale overwinning op Ro senborg (1-0) garandeert een plaats In het UEFA Cup-toernooi, maar het uitzicht is natuurlijk veel rianter dan dat. Rekenkundig gezien kan er nog van alles misgaan. De tweede ronde van de Champions Lea gue is dichter bij dan ooit in de geschiedenis van PSV. Het lot figt voor een deel in handen van Rosenborg. Wint Panathinaikos over drie weken in Trondheim, dan heeft PSV uit de laatste twee wedstrij den (Arsenal thuis en Panathi naikos uit) nog twee punten nodig. Ook gezien de weerstand van Rosenborg mag PSV zich niet te snel rijk rekenen. De matige Noorse kampioen bezorgde de thuisploeg meer kopzorgen dan nodig. Diep in de tweede helft culmineerde dat bijna in een ontluisterend tegendoelpunt, toen doelman Zoetebier over een terugspeelbal van Alex heen trapte. Voor PSV zou overwintering in het belangrijkste Europese toer nooi een afrekening met vijftien jaar frustratie zijn. De laatste keer dat de club zich tussen de werkelijke elite terugvond, was in 1990 toen Bayern München in de kwartfinale te sterk was. Ook de twee jaren daaraan voorafgaand reikte PSV ver. De Europa Cup-winst van '88 en DaMarcus Beasly schreeuwt het uit nadat hij PSV tegen Rosenborg op een 1-0 voorsprong heeft gezet. Foto: Reuters/Jerry Lampen de plaats in de halve finale van '89 getuigen daarvan. In al die jaren was Hiddink trainer van PSV. De stijl waarin PSV zich nu op dringt bij de grootste clubs van het continent doet denken aan die van toen. Hiddinks beste teams (zie ook Zuid-Korea tij dens het WK van 2002) blinken nooit uit in spectaculair voet bal, maar staan wel borg voor slimheid, stugheid, ervaring en rust. Ingebed in een klimaat van grote professionaliteit op alle terreinen. De voetbalintelligentie van PSV maakte al vroeg in de wedstrijd het verschil. Omdat zowel Cocu als Solli (bij Rosenborg) als 'hangende' middenvelder speelde, hadden beiden geen IN MEMORIAM directe tegenstander. PSV profi teerde daarvan maximaal. On dersteund door het verdedi gingsduo Alex/Bouma, dat zich moest bekommeren om spits Johnsen, had de thuisploeg rond de middencirkel constant een overwicht van vijf tegen drie. Cocu doorzag het als eerste en wist precies waar PSV zijn op ponent kon pijnigen. Met twee geniale dieptepasses zette hij Beasley twee keer vrij in het strafschopgebied. De eerste keer leverde de Amerikaan een te harde scherpe voorzet af op Vennegoor of Hesselink, vier minuten later controleerde Beasley de bal perfect en gleed hij soepel langs doelman John sen: 1-0. 0 12 2 4 2 4 2 2 Taalvirtuoos. En wielrenner na tuurlijk. Wereldkampioen in 1978 op de Nürburgring, na een gedenkwaardige sprint met Francesco Moser. Winnaar van tien Touretappes, klassiekers als de Amstel Goldrace en de Henninger Turm. Begenadigd tijdrijder én pistier. Na zijn ac tieve loopbaan bondscoach, sinds 1991 alweer. Maar ook kleurrijk handelaar in Franse koeien, eigenaar van pannen koekenrestaurants. Maar vooral ook: stratenmaker. Gerrie Knetemann (53) is overleden. De Kretenman is niet meer. Zijn erelijst loog er niet om. Maar daar ging het Jan Publiek vaak niet eens om. De luisteraar wilde Gerrie Knetemann na de streep horen spreken, of hij nu de gladiolen had gekregen of had zitten 'harken', 'uitge-' woond' het einde had gehaald. Iedere reportage bood kans op een uitbreiding van de Dikke van Dale. Want rap waren zijn benen, rapper nog was hij van de tongriem gesneden. „Neem nou", zei hij in 1979, „de proloog in Parijs - Nice, an derhalve kilometer. Die won ik, in tweeënhalve minuut zeg maar. Nou, daar kan ik dan een hele dag over praten. Wat ik zag, voelde en dacht." De media hadden dat snel in de gaten. Al kort nadat de Amster dammer Knetemann in 1974 van de roemruchte Amstel- amateurploeg overgestapt was naar de beroepsrenners. Waar bij de introverte Joop Zoete melk en de hakkelende Hennie Kuiper zelden een leuk state ment was te scoren, en Jan Raas vaak wat nors reageerde, hoef de je Knetemann maar te vra gen: „En?" De wielersport had wat hem betreft „alles van het gewone leven. Het is de maatschappij op een vierkante centimeter. Intriges, emoties, grote vreugde en diepe ellende. En ik heb er alles aan te danken." Hoewel op school geen hoog vlieger, bediende Knetemann zich van vele unieke uitdruk kingen en gezegden, kwam hij met levenswijsheden waar pro fessoren geen speld tussen kon den krijgen. Nog maar net ac tief als prof kocht Gerrie Knete mann een boek: De Schepping is nog niet ten einde. „Over hoe de aarde is ontstaan en het zon- Gerrie Knetemann 1951-2004 nestelsel en planeten. Ik dacht er vaak over na." Ook literatuur over de Grieken en Romeinen, over Boeddha, Allah en Jezus, over denkers en doeners, ver slond hij. Knetemann vroeg zich, in een filosofisch moment, als actief coureur af wat wielrennen we zenlijk nou voor zin had. „Kijk, ik maakte dus vroeger straten en daar reden auto's over en zo was ik toch wel een beetje tot nut van de maatschappij, in wezen." Toen hij in Radio Tour de France een eigen column kreeg, de Kneet Story, had ook het fietsen zin. „Toen ik uit de Tour kwam bleek dat heel veel mensen geweldig genoten had den van die radiopraatjes, die lulverhalen van mij. Toen dacht ik: dat kan de taak van een Knetemann zijn, de mensen plezier bezorgen." En dat deed hij. In woord en daad. De wereldtitel in 1978 kwam voor velen als een abso lute surprise, omdat zijn mede vluchter Moser sneller werd ge acht. Op dat moment had De Kneet al vijf Touretappes achter zijn naam, nadien zouden er nog vijf volgen. In de Ronde van Frankrijk was hij op zijn best, continu midden in de schijnwerpers. Knetemann dankte zijn fraaie loopbaan volgens hemzelf aan de „unieke combinatie van eer zucht, liefde en jaloezie. Je moet eerzucht hebben om be ter te kunnen worden, je moet jaloers zijn op prestaties van een ander en je moet liefde hebben voor de sport. Ik had alle drie." Eenmaal eerder was hij dicht bij de dood. In maart 1983 reed de brildrager tijdens de semi- klassieker Dwars door België, in hondenweer, tegen een gepar keerde auto. Een langdurige re validatie volgde. In 1985 zag heel Nederland hoe Knete mann, opnieuw in slecht weer, de Amstel Goldrace won. Het was, hoewel hij nog tot 1989 voortreed als renner, zijn laat ste grote zege. Huilend stortte de grote kerel zich in de armen van commentator Mart Smeets. Voor één keer zonder tekst. Na zijn actieve carrière werd Knetemann zo mogelijk nog populairder bij het grote pu bliek. De Kneet Story kreeg een vervolg. Waar mogelijk werd de ex-coureur, op radio, tv of in het theater, uitgenodigd voor een publiekelijk praatje. Stilzit ten deed hij niet. Hij begon te handelen in Frans rundvlees, investeerde in een handvol pof fertjes- en pannenkoekenres taurants en werd bondscoach. Het vak bondscoach had voor hem geen status. „Ik zit bij de voorwaardenscheppende afde ling van de wielerunie. Je moet zo min mogelijk in de weg staan", zei hij dan. „Als er ie mand uit mijn ploeg wereld kampioen wordt, ga ik niet met de borst vooruit lopen." Hij mocht het genot ook niet sma ken. Sinds hij in 1991 de taak aanvaardde, werd er geen enke le Nederlandse prof nog we reldkampioen. En ook op de Spelen leidde het niet tot goud. Knetemann kwam onder vuur te liggen, maar werd telkens weer opnieuw ingehuurd voor de taak. Wat hij daar zelf van vond? Hij wist dat de klus net zo goed door een ander gedaan kon worden. Hield niet krampachtig vast aan het ambt. „Het hele kerkhof ligt vol met mensen die dachten dat ze onmisbaar wa ren." Binnenkort ligt er een bij die misschien niet onmisbaar is, maar in ieder geval wél zeer gemist zal worden. Edward Swier 'Je schrikt je kapot' Het overlijden van Gerrie Knetemann heeft wielermin- nend Nederland compleet overvallen. „Je kijkt naar het nieuws over Theo van Gogh, je bent ondertussen wat aan het zappen en leest dan dat Gerrie dood is. Je schrikt je kapot", verwoordde Jan Raas het ongeloof dat velen gister avond overviel. KNWU-voorzitter Joop Ats- ma zei Knetemann even voor diens fatale hartstilstand nog aan de lijn te hebben gehad. „Zoals we bijna elke dag even contact met elkaar had den." Atsma was compleet uit hét veld geslagen. „Ik ver lies een persoonlijke vriend. De wielersport verliest een vriend en een man die een geweldige topsporter was. Hij was een voorbeeld voor iedereen. Van jong en oud. Dat geeft de grootte van het verlies aan." Voor velen is Knetemann de man van de emoties en de humorvolle uitspraken. Voor veel vrienden en collega's was hij daarnaast een sociaal bewogen mens. Harm Otten- bros werd na zijn wereldtitel welhaast uitgekotst door het wielerwereldje. Alleen Knet- emmann hield contact met hem. Ottenbros kon geen woord meer uitbrengen toen hij het nieuws had gehoord. Gisterochtend had hij nog een e-mail van De Kneet ontvangen. Knetemann mengde zich ook graag in discussies op internet. Op een discussieforum liet hij gisteren, als De Aanklamper, nog van zich horen. Erik Dekker vernam het nieuws op Curasao, waar hij met enkele collega's op va kantie is. „Hij was vooral een fijne kerel. Hij was een oud- renner die nog midden in deze tijd stond. Het was knap hoe hij ons aanvoelde." Jan Raas: „Hier krijg ik de ril lingen van over mijn lijf. Gerrie leefde gezond, vol gens mij. Alleen hoor ik nu dat hij vorig jaar al wat klachten had, waardoor hij onder dokterscontrole stond." De orkaan van euforie had PSV totale ontlading moeten bren gen. Toch moest de ploeg een stap terug doen. Twee gevaarlij ke Noorse aanvallen bleven zonder gevolg. Bij de eerste kans ging doelman Zoetebier al een keer lelijk de mist in. Hij verspeelde de bal op de rand van het strafschopgebied en mocht blij zijn dat de daarop volgende voorzet van Stensaas totaal mislukte. Een actie van Storflor was Lee te machtig, maar diens voorzet kwam te recht op de hak van Johnsen. Omdat Rosenborg gezien de stand wel moest aanvallen, leek zich een open en aantrekkelijke wedstrijd te ontspinnen. Nadat Beasley al had verzuimd om Cocu alleen voor de keeper te zetten, miste Van Bommel een open kans en kreeg Vennegoor of Hesselink zijn voet niet goed tegen een voorzet van Van Bommel. PSV verzuimde door te bijten, wat het leven uit het duel haal de. Het verdedigen van de 'nul' had opnieuw hoge prioriteit, elk risico werd uitgebannen. Farfan, met een volley, en Beas ley (dribbel) brachten nog wat momenten van opwinding. Maar zij konden niet tippen aan de misser van Zoetebier. Verder hanteerde PSV vooral het tel- raam, dat nu zo'n fantastisch perspectief biedt. PSV: Zoetebier; Lucius, Alex, Bouma (88. Feher) en Lee; Van Bommel, Cocu en Vogel; Farfan, Vennegoor of Hesse link (76. Sibon) en Beasley (81. Von- lanthen). ROSENBORG BK: Espen Johnsen; Russell, Hansen, Hoftun en Dorsin; Strand (30. George), Solli en Winsnes; Storflor (86. Helstad), Frode Johnsen en Stensaas (66. Braaten). door Sven Remijnsen den haag - Dick Advocaat heeft een club gevonden. De oud- bondscoach van het Neder lands elftal tekende gisteren een contract dat hem voor drie seizoenen bindt aan Borussia Mönchengladbach. Advocaat (57) leidt vanmiddag voor het eerst de training bij de Bundes- ligaclub met het roemruchte verleden. Borussia Mönchengladbach zat zonder trainer sinds Holger Fach vorige week werd ontsla gen. Onder interim-coach Horst Koppel won de ploeg af gelopen zaterdag verrassend met 2-0 van Bayem München. Door die overwinning klom Gladbach naar de veertiende plaats. Voor Advocaat is het niet de eerste keer dat hij in het buiten land aan de slag gaat. Na zijn eerste periode als bondscoach (1992-1995) en een dienstver band bij PSV (1995-1998) werk te hij vier jaar bij Glasgow Ran gers. Hij verliet de Schotse club in 2002, zodat hij met Willem van Hanegem aan zijn zijde op nieuw Oranje onder zijn hoede kon nemen. Het werd een tumultueuze tweede termijn. Pas via een play-off tegen Schotland be reikte Nederland het EK in Por tugal. Daar kreeg Advocaat de natie over zich heen toen hij in de groepswedstrijd tegen Tsje chië uitblinker Arjen Robben wisselde. Als een dief in de nacht ontvluchtte hij Portugal. Advocaat leek verbitterd, maar zelf zei hij dat niet te zijn. Hij verklaarde graag zo snel moge lijk weer op het veld te staan. „Voor een topclub ben ik be schikbaar, want ik wil weer zo snel mogelijk in het buitenland aan de slag", meldde hij in De Voetbaltrainer. In Borussia Mönchengladbach heeft hij die topclub gevonden, hoewel de club vooral teert op in het verleden behaalde resul taten. In de jaren zeventig won 'Gladbach' tweemaal de UEFA Cup en werd vijf keer de lands titel behaald. Dit seizoen heeft Mönchen gladbach de topscorer van Duitsland in huis: Oliver Neu- ville, goed voor acht treffers. Zaterdag wacht de ploeg het uitduel met promovendus FSV Mainz'05. Dick Advocaat telt de dagen ongeduldig af. T/l Janneer geef je als scheids- r r rechter een rode kaart? Sinds AZ-Feyenoord is die vraag (weer) actueel. En niet zo'n beet je ook. Want iedereen die een beetje 'sportieve'gevoelens in zijn donder heeft, kan de arm gebaren van Feyenoord-speler Bosschaart begrijpen. Hij ziet, omdat hij de goede in valshoek heeft, dat er een mede- achterblijft en hij weet tegelij kertijd dat een tegenstander (met de bal aan de voet) op hem afkomt. Dus zwaait de beste man; een daad van barmhartig heid Die te genstander, die met zijn rug naar de op het veld liggende spe ler zijn actie begonnen is en dus hoogst waarschijnlijk niet weet wat er precies aan de hand is, trekt zich niets aan van het idiote gezwaai van zijn direc te opponent. Kromkamp rent door, ziet zijn tegenstander nog steeds zwaaien, maar doet of hij gek is en verandert van koers; hij zwaait uit naar links en ligt vervolgens krimpend van de pijn in het gras. Bullshit. Bullshit aan alle kanten. Bos schaart had zijn ongemanierde actie in moeten houden, ook al was hij kwaad op Kromkamp, maar de stoppen sloegen bij hem door en hij schopte ordi nair zijn collega neer. Met droge ogen bezien is dat een donkerro de kaart; wegwezen en een paar weken droog brood eten. Toch? Kromkamp had wat mij betreft iets assertiever mogen zijn, iets meer collegiaal, iets meer mens. Natuurlijk kan hij nooit zeggen dat hij niets wist, want Bos schaart wenkte en schreeuwde en hijzelf is noch stom noch doof. Kromkamp is dus deels schuldig en welke zijn uitleg ook is; die deugt niet. Dat had scheidsrechter Van Eg- mond dus in een splitseconde moeten inzien. Juist: zoiets kan bijna niet en de scheids werkte de zaak volgens het boekje af en had daar for meel gelijk in, maar als je zo je hele leven werkt kom je met va kantie niet verder dan Cadzand, zei mijn vader altijd. Formeel gelijk hebben, heeft geen beteke nis. Dan die andere kaart. Feyen oord-speler Song kon het veld verlaten na een ietwat onhandi ge elleboogstoot in de richting van de aansteller Huysegems van AZ. Ik weet niet wat erger was, die aai te worden. Het vreemde is nu dat Feyen- oord bij deze twee 'opstandjes' twee spelers verliest waartegen over staat dat de AZ-spelers de morele overtreders zijn. Bosschaart en Song zullen wel een duw krijgen, maar in een goed geleide maéÊschappij zou den ook Kromkamp en Huyse gems tegen een straf aanlopen. Ik ben benieuwd wat de KNVB- rechters in deze zaak zullen doen? Het lijkt me een prachtige 'case' om al dat proleterige gedoe in de voetbalwereld eens flink aan te pakken. Schoppen en iemand een elle boog geven hoort niet en zo'n speler verdient straf. Maar ont kennen, je Oost-Indisch doof houden en je verschrikkelijk aanstellen, hoort net zo min. Dat welke rechtsprekende orga nisatie dezelfde, objectieve en (zo voel ik het) eerlijke redene ring mag gebruiken in het geval er straffen moeten worden uit gesproken. Mart Smeets

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19