'Ik zie mijn terugkeer niet als revanche' SPORT Ralf Zwitser: zege in Assen was geen toeval Kevin Winter maakt een flinke duikeling SJZ'er Kevin Bos (1 schrijft geschiedenif Houwaard zes duels geschorst Waterpoloër Mike van Beukering (De Zijl-LGB/Vivax) ging door waar anderen afvielen Verkerk mist Rotterdam Romme is allrounder af Elftal van de week pi I I tf M e' fer katwijk - Jan Houwaard, de tweede doelman van Quick Boys, is voor zes wedstrijden geschorst. De keeper werd op 24 oktober uit het veld gestuurd in de wedstrijd tegen Excelsior Maassluis. Houwaard botste na een dubieuze arbitrale beslis sing tegen de scheidsrechter op. Volgens Dirk van Duijn, be stuurslid technische zaken van de Katwijkse club, was dat de schuld van de scheidsrechter zelf. „Hij draaide zich om en kwam toen met zijn elleboog tegen Houwaard aan. Daardoor viel zijn opschrijfboekje op de grond." Quick Boys gaat tegen de straf in beroep. Mogelijk wordt de schorsing daardoor uitgesteld en kan Houwaard za terdag spelen in de wedstrijd tegen Capelle. Eerste doelman Peter Kromhout is dan waar schijnlijk nog niet hersteld. woensdag 3 nóvember 2(a door Peter van der Hulst katwijk - Ralf Zwitser heeft met de zege in de schaatsniarathon van Den Haag voor zichzelf iets bewezen. „Ik heb nu laten zien dat mijn eerste marathonzege, vorig seizoen in Assen, geen ca deautje of toeval was. Ik wilde daarom dit jaar weer een keer winnen of minimaal op het po dium terecht komen. Dat het al in Den Haag lukte verrast mij wel, want ik kan niet zeggen dat ik al lekker in vorm ben. Ik ben nog volop aan het trainen, om dat later in het seizoen de wed strijden op de Weissensee en in Canada op het programma staan", aldus de 23-jarige Kat wijken Hij versloeg zaterdag op De Uithof medevluchters Bob de Vries en Kurt Wubben. De tweede marathonoverwin ning ging in Katwijk niet onge merkt voorbij. Zwitser werd de afgelopen dagen overstelpt met e-mails, post en bloemen. En dat terwijl Zwitser zaterdag met zijn gedachten helemaal niet bij een eventuele zege was. De rij der van de PGM Bakker-forma tie richtte zich volledig op de tussensprints, in een poging zijn leidende positie in het klas- sement om de groene trui uit te breiden. „In Amsterdam dacht ik 'm in bezit te hebben maar werden de punten mij ontno men omdat ik die race niet uit reed. In Assen lukte het wel." Zwitser meldde zich zaterdag daarom opnieuw van voren toen er gesprint werd. Met suc ces want hij legde daarmee meteen de basis voor de alles- beslissende ontsnapping met De Vries en Wubben. Opmerke lijk was dat Zwitser de laatste dertig ronden met een kapotte schaats reed. „Ik heb dat maar niet laten merken. De veer van het klapmechanisme was kapot gegaan. Vooral in de bochten had ik daar last van. Mijn schaats is inmiddels weer ge maakt." De zege in Den Haag verandert niets aan de doelstelling van Zwitser. Hij richt zich op de groene trui in een poging op volger te worden van voorgaan de winnaars als Erik Huize bosch en Rob van Meggelen. „Voorafgaande aan het seizoen heb ik gekeken naar de moge lijkheden: een plek in de top tien van het algemeen klasse ment of de groene trui. Die laatste doelstelling is realisti scher. Ik wil in de komende wedstrijden proberen om mijn voorsprong te vergroten. Na de strijd om de Greenery trofee kijk ik dan of het zin heeft om daarmee door te gaan of dat het beter is om me te concentreren op goede uitslagen in de wed strijden, want door de tussen sprints is dat nu moelijker." Zwitser doet het niet alleen op de sprints goed. Hij leidt ook in tussenstand om de Dick van Gangelen trofee. „Maar dat is niet een prijs waar je echt voor kunt gaan. Een jury bepaalt we kelijks wie de meest kleurrijke rijder is. Win ik uiteindelijk die prijs dan zou ik dat wel een he le eer vinden." door Gertjan van Geen leiden - Op zijn achttiende was Mike van Beukering niet goed genoeg voor het eerste team van De Zijl/LGB. De waterpoloër ver trok om zijn brandende ambitie, het bereiken van de hoofdklasse, elders te verwezenlijken. Als in ternational keerde Van Beuke ring na omzwervingen via zelfs Spanje terug in Leiden, waar zijn oude dub inmiddels in beeld is voor een topklassering. „Ik ben geen vedette en zie mijn terug keer ook niet als een revanche op mensen die het vroeger niet in mij zagen zitten", aldus de 30- jarige Van Beukering. Naast waterpoloër was de naar Utrecht verhuisde Van Beuke ring begenadigd zwemmer. Hij bereikte b-finales bij nationale kampioenschappen. Polo bleef de grote liefde, zwemmen ge bruikte hij slechts als basis. „Ik heb mijn zwemkwaliteiten te weinig geëxploreerd. Ik wilde verder met polo, dus bleef ik extra zwemtrainingen doen en fitness. Nog steeds zorg ik dat het met mijn conditie en kracht goed zit. Het voordeel van zwemmen is dat alles wat je er in steekt er ook uit komt. Bij een teamsport gelden andere wetten, zeker als je op lager ni veau speelt. Maar een team sport brengt wel meer plezier mee." Op zijn 18de wist hij nog niet dat hij het hoofdklasseniveau aankon. Bij De Zijl kreeg hij geen kans. „Dus was ik niet goed genoeg." Van Beukering, die eerder bij de nationale jeugdselectie tot en met 17 jaar op het laatste moment was af gevallen, wilde desondanks meer. Hij vertrok naar het Utrechtse UZSC, waar hij vijf jaar in de eerste klasse uit kwam. „Ik heb me heel lang net kunnen meten met betere ploe gen. Pas tijdens de nationale studentenkampioenschappen kwam ik tegen spelers te liggen die bij tophoofdklassers speel den. Daar merkte ik dat ik tegen hen op kon spelen en wist ik dat ik best in de hoofdklasse te recht kon." Hij meldde zich bij De Robben en kwam meteen in de het ba- Mike van Beukering: „Ik heb altijd gehecht aan de tijd die ik in polo heb gestoken. Ik heb er gewoon plezier in om mijn lichaam dag in dag uit uit te putten. Pas later kwam ik er achter dat ik met topsport bezig ben geweest." Foto: Taco van der Eb sisteam. Via Brandenburg be landde hij bij topclub AZ&PC. „Ik ben doorgegaan waar ande ren zijn opgehouden. Het is een afvalrace. Er zijn veel talenten die niet hetzelfde hebben kun nen opbrengen. Dat ligt voor een deel aan Nederland, waar sport op een tweede plaats komt. Daar verbijt ik me wel eens over. Ik heb altijd gehecht aan de tijd die ik in polo heb gestoken. Ik heb er gewoon ple zier in om mijn lichaam dag in dag uit uit te putten. Pas later kwam ik erachter dat ik met topsport bezig ben geweest." De zucht naar avontuur dwong hem richting Spanje. Hij train de links en rechts mee en te kende een contractje bij twee dedivisionist Salient. „Noem het ambitie, nieuwsgierigheid of de hang naar verandering. Via via heb ik wat adressen kunnen achterhalen. Ik heb een vlucht geboekt en ben contac ten gaan leggen. Weer kon ik me verbeteren. De eerste helft van het seizoen heb ik alleen gepolood. Twee keer per dag trainen en voor de rest leuk le ven. De tweede helft heb ik er ook bij gewerkt. Na vorig sei zoen wilde ik eigenlijk stoppen, maar Jacob Spijker (trainer- coach van De Zijl-LGB/Vivax red.) nam contact op. Ik had ook naar Polar Bears gekund en dan vrijwel zeker kampioen van Nederland kunnen worden, maar de stijl van polo daar spreekt me niet aan. Ik had het idee dat ik bij De Zijl het meeste plezier kon beleven." In zwembad De Zijl ligt een team dat binnen drie jaar naar de absolute top van Nederland kan doorgroeien. Het is een mix van routine, jong talent en ou der talent dat tot nu toe nooit tot volle wasdom kwam. Van Beukering: „Je weet nooit hoe die jonkies het in hun bol gaan krijgen, maar als iedereen echt wil en de ontwikkeling zet zich voort kun je aan iets leuks gaan denken. Deze jongens zijn goed te sturen en dat is plezierig. Of dat uiteindelijk leidt tot een kampioenschap zien we wel." Het zou een mooie afsluiting zijn van een zeker geen door snee carrière. „Ik weet niet of ik veranderd ben ten opzichte van twaalf jaar geleden toen ik bij De Zijl vertrok. Er hangt nog steeds hetzelfde sfeertje als toen. De mensen zijn blij dat ik terug ben en dat doet me goed. Ik vind het leuk voor mezelf dat het toch gelukt is om de hoofd klasse te halen en dat het ver trouwen dat ik in mezelf had, niet tevergeefs is geweest." Amsterdam- Tennisser Martin Verkerk doet in 2005 niet mee aan de Australian Open in Melbourne en het ABN/ AMRO-toernooi van Rotterdam. De Alphenaar, vorige maand geopereerd aan een schouder, hoorde bij een controlebezoek aan een arts dat hij pas in januari de training mag hervatten. Een rentree in het wedstrijd circuit is dan niet eerder dan april te verwachten. „De dokter was positief', zei Verkerk gisteren na terugkomst van het ziekenhuis in Berlijn, „maar hij heeft me geadviseerd pas in ja nuari het racket weer op te pakken. Vervolgens zal ik dan de boel rustig weer moeten gaan opbouwen. In april zal ik dan weer volop aan internationale toernooien kunnen deelnemen." Behalve Melbourne en Rotterdam mist Verkerk ook de Daviscup- wedstrijd, begin maart, tegen Zwitserland. SPELER VAN HET JAAR assen/anp - Tweevoudig all roundwereldkampioen schaat sen Gianni Romme concen treert zich de komende twee seizoenen volledig op de vijf en tien kilometer. De Brabander maakte gisteren 'tijdens de ploegpresentatie van Postcode- Loterij bekend dathij het all- rounden op een zijspoor heeft gezet. Tijdens de Nederlandse kampi oenschappen afstanden, die vrijdag in Assen beginnen, meldt Romme zich alleen op de vijf en tien kilometer. Hij start wel bij het NK allround (in de cember), maar beschouwt dat evenement slechts als een ver edelde training. „Ik ga er niet vanuit dat ik nog wereldkampi oen allround word", sprak Romme. „Ik heb mijn weg naar de Spelen van Turijn uitgestip peld. Daar wil ik presteren op de lange afstanden." Rommes besluit volgt op een matig seizoen 2003-2004, waar in hij bijna overal naast de prij zen greep. De bronzen medaille op de 5000 meter tijdens de WK afstanden in Seoul was het eni ge hoogtepuntje. „Vorig jaar heb ik geprobeerd mijn sprint te verbeteren, zodat ik op de allroundtoernooien prijzen kon pakken", keek de 31-jarige Romme terug. „Nou, het sprin ten is nul procent vooruit ge gaan en de prestaties op de lan ge afstanden gingen achteruit." De stayer wees op de trend dat sterke allrounders als Mark Tui- tert en Chad Hedrick op de 500 meter een lage 36-er kunnen produceren. „Dat kan ik niet. En op de lange afstanden pakte ik te weinig terug." leiden - Kevin Winter heeft een flinke duikeling gemaakt in het klassement speler van het jaar. De Lissenaar kreeg, mede door de rode kaart die hij kreeg in het duel tegen Ajax, een vijf en leverde zijn leidende positie in. Winter staat nu gedeeld tiende. ARC'er Edgar van Schie is de nieuwe lijstaanvoerder. Hij kwam niet in actie tegen ARC en behield daardoor zijn gemiddelde, waar het moyenne van Nick Schnater en Raymond Kolder licht daalde. De keepers Matthijs Keemink (Voorschoten '97) en Remco Tui- nenburg (ARC) staan samen gedeeld zesde in het klassement. Spelersklassement Simons (Rijnsb' Boys) Keemink A (V'schoten '97) Flaton Roest^ïp Balkhoven (Quick Boys) W (ARC) (ARC) Naarendorp^ (FCLisse) Zinhagel (Rijnsb' Boys) Mussche (Quick Boys) J. Winter^ (FC Lisse) Van Beelen Bak (Quick Boys) W (Quick Boys) speler club gem. 1. Edgar van Schie ARC 7,33 2. Raymond Kolder Rijnsburgse Boys 7,30 Nick Schnater Rijnsburgse Boys 7,30 4. Michel Roest ARC 7,22 Justin Stuy Rijnsburgse Boys 7,22 6. Matthijs Keemink Voorschoten '97 7,20 Remco Tuinenburg ARC 7,20 8. Jelle Korbee Noordwijk 7,17 9. Roland Verlaan ARC 7,14 10. Bob Hoogkamer Ter Leede 7,13 Bait jan Onderwater Rijnsburgse Boys 7,13 Pieter Vermeulen ARC 7,13 Kevin Winter FC Lisse 7,13 Clubklassement 14.18 spelers scoorden gemiddeld een 7,00 club zaterdag gem. 1. Rijnsburgse Boys (7,00) 6,80 2. ARC (7,08) 6,74 3. FC Lisse (6,67) 6,69 4. Ter Leede (5,92) 6,62 5. Noordwijk (6,54) 6,57 6. Quick Boys (7,27) 6,48 7. Voorschoten '97 (6,67) 6,28 8. UVS (5,42) 6,22 9. Katwijk (6,42) 6,20 Tim Kluivers. Archieffoto: Mark Lamers Tim Kluivers van zaterdag hoofdklasser Voorschoten '97 werd na de wedstrijd tegen Scheveningen opgewacht door een groot aantal leden van For- za Katwijk, de supportersver eniging van zijn oude club Kat wijk. Tot zijn grote verrassing was hij uitgeroepen tot de beste speler van het vorige seizoen. De Leidenaar had nog een be ker tegoed. De C-jeugd van FC Volendam heeft bij FC Lisse een voorron de gewonnen van de Nike Pre mier Cup. Eerder wisten Em- men en SV Almere zich al te plaatsen. In het eindtoernooi, dat eveneens in Lisse wordt ge houden, komen sterke clubs als Ajax, Feyenoord, PSV en de winnaar van vorig jaar, FC Twente, daar nog bij. Bij voetbalverening GHC is Wim Rietkerk (oud-bestuurder van VTL) opgenomen in het be stuur. Gert Jan de Graaff is be noemd tot adviserend be stuurslid. Bij de v.v. Leiden plakt voorzitter Ed Immink er nog een jaartje aanvast. Tijdens de algemene leden vergadering van SJZ zijn Aad Hoogduin, Bert Hulsbos en Toon van der Krogt benoemd tot leden van verdienste. Jennie van Bemmelen kreeg de titel SJZ's vrouw van het jaar. Het bestuur is van SJZ is weer op volle sterkte met de komst van Arjan van Rijn. Michel Nolten (Alphense Boys) is gestópt met voetballen in de hoofdmacht van de zater- dagtak. Nolten won vorig sei zoen het topscorersklassement van het Leidsch Dagblad. Door zijn werk en opleiding kon de Alphenaar de trainingen niet meer bezoeken. Nolten krijgt op 18 december, tijdens het Amstel Voetbal Gala, de hoofd prijs namens Wout Bergers Sport uitgereikt. Zondaghoofdklasser Tonegido wil doelman Leo de Boer aan trekken om het gat op te vullen dat Patrick de Groot (naar FC Haarlem) heeft achtergelaten. -Ee deB: ichti weei Ga lub site i iaker hetr Socr; rder iaal( nch noni TJ De KNVB moet nog toeste ming geven, omdat De Bo rig seizoen op de ledenlijs Alphense Boys stond. Bij c club heeft hij in de voorbe ding enkele bekerwedstrijt het doel gestaan. Trainer Comé van Doori trekt aan het einde van dit zoen bij Die Haghe. Zaten behaalde zijn ploeg de eer j te periodetitel in de tweede k ^en(j Toch vindt Van Doorn het voor een andere club. ,en u Lance Armstrong keert ki mend wielerseizoen terug Amstel Gold Race. In het v seizoen neemt de Amerika tevens deel aan de Waalse en Luik-Bastenaken-Luik. name aan de Ronde van V deren heeft de ploegleidin hem afgeraden. In het Zoetermeerse Silvt me heeft Niels Kerstholt vt send de finale van de natio competitie over 1500 mete" wonnen. De Westlander bl gevestigde namen als Cees.. fermans (Stompwijk) en D Versteeg (Lisse) ruim voor. De Leidse dartster Rilana des heeft bij het rankingsti nooi in Leeuwarden de hall nales bereikt. Zij verloor m 1 van de latere toemooiwiijw res Miranda Meter. Rilana hoort op dit moment tot d beste dartsters van Nederl; De Koudekerkse judoka 1 [J Mesaoudi heeft zaterdag ii Rotterdam een bronzen m daille gewonnen bij de Net landse kampioenschappen 66 kilogram. Leidenaar John Kling beh de in het Belgische Lanake cky D; zwarte band hapkido. Hij k r" de band uit handen van gr meester Lee Chang Soo dan). De Noordwijkerhoutse Strandlopers (NSL) en KN/ organiseren op zaterdag 1 vember een loopsportclinii medewerking van Aart Stig en Rob Veer. Aanmelden b Ton van Pinxteren (0252 375701). g. Eurc lacing 4ed) 7 Gipson ide: i Stelt 2 las 1-] 1.23.2 .63.6; orbehc Jongste debutant in vaders voetspo 1 door Robbert Minkhorst zoeterwoude - De Zoeterwoud- se tiener Kevin Bos heeft dit weekeinde clubgeschiedenis geschreven. Met zijn debuut af gelopen zondag in SJZ 1, opge luisterd met een assist, is hij de jongste speler ooit in het eerste van SJZ. „Fantastisch", zegt de tiener zelf over zijn invalbeurt in het gewonnen duel tegen streekge noot MMO uit Hoogmade. „Ie dereen ging mijn naam zingen, toen ik in het veld kwam, en daarna joelen als ik aan de bal kwam. Ik vond het een ontzet tend leuke ervaring. Alles ging al goed in het veld, dus dan val je ook lekker in." Uit eeri van Bos' voorzetten maakte SJZ 3-0. Kevin Bos is vijftien jaar oud en zit in de derde klas van het gymnasium op het Bonaven- tura College in Leiden. Hij geldt als een groot talent. De eerste jaars B-junior liep al eens een stage bij Excelsior; hij volgde enkele trainingen en speelde een wedstrijd mee in de jeugd selectie. Daar bleef het bij. Bos daarover: „Ik was zeg maar ge lijkwaardig aan de rest. Ze had den iemand moeten ontslaan als ik erbij zou zijn gekomen. Maar ik word nog in de gaten gehouden." Bos is een telg uit 'die beroem de SJZ-familie'. Met zijn optre den trad Kevin in de voetsporen van vader Wim. Die was zestien toen hij op 6 januari 1974 debu- nsLea >4) - R ey l-( naikos (org teerde in het eerste. Wim scoorde een keer en SJZ met 4-2 van Warmunda, i clubhistoricus Gerard van! Hoeven. Die weet ook te vi |gBK. len dat Kevins oom PeteiEng)- 'de absolute clubrecordho is met 414 competitiewed,0Lf den'. De derde broer, Ge speelde 301 duels in SJZ 1. „Thuis hadden we aardig concurrentie", beseft de ste recordhouder. „Mijn is natuurlijk trots, maai' zij cord is nu wel verbroken." ouders waren erbij, zoieiona Overigens stond het bev7. Sj record niet meer op naam ,ona|( Wim Bos. Wouter Verheij op 7 maart 1993 ruim vijl3' T jaar oud toen hij zijn opvi n'(Sj ting maakte in het eerste. Kevin Bos hoopt zijn v<na voetsporen nog verder te nen volgen. Wim Bos spf twee seizoenen voor Fe oord, niet geheel toevallig voriete club thuis. „Ik hoop steeds op een eventuele carrière. Of wellicht kom ik J in UVS 1. Met de Al van waar ik normaal in speel, len we al vrij hoog." Zondag viel hij in als rechts! in de Al wordt hij 'overal i| gezet'. Zijn favoriete pofccht centraal op het middenj „Het liefst dan aanvallend! als achter de spitsen." Zijc0 (F voriete voeballer: „Jon-ft^ Tomasson. Vanwege zijnfcben harde werklust, en omdaj zijn koppie erbij houdt. F voetballer ben ik zelf ook." L de: G (An feïï: hia. Vr ride: B( :razier (Rus/ nic (K »y(V Asters 1 Tide: lc Bjorl Thon ronde: 7-6 (6 ■4, Ha tt (Au: Eng/3 Brerr rl). 2. acht nic/ ta) - 'i. Ad

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18