REGIO De Does krijgt kleine opknapbeurt Nieuw: Digitale TV van KPN Zoeterwoude betaalt gedupeerde familie te weinig schadevergoeding Raar om over jezelf te lezen datje ongeneeslijk ziek bent Begroting Oegstgeest positief ontvangen edehands _ilgoed te koop eimeravond armond R3 ssenaars fcmbad rdt kleiner Servicepunt voor sport en bewegen bij zwembad haH Bouwplan 'Innovam' definitief orp - Op de speelgoed- an stichting De Kinder- [allerlei tweedehands i te koop. Op vrijdag nber van 10.00 tot r staan babyspeelgoed, ■s, lego, playmobil, boe eo's, fietsjes, loopauto's r speelgoed te wachten we eigenaars. Volgens lerkring zijn er genoeg jes voor sinterklaas te De Kinderkring zit in Sjelter aan de Heem- i. ND - Alzheimer Afdeling )lland Noord en Psy- atisch Centrum Mariën- ouden maandag 15 no- het Alzheimer Café. tweede keer dit seizoen belangstellenden tus- )0 en 21.15 uur aan de ngenentlaan 1 ervarin- risselen over dementie, t gepraat over hoe naas- Ikkenen kunnen om- let Alzheimer. Meer in- le op tel. 071-3051999. woensdag 3 november 2004 door Loman Leefmans zoeterwoude - De gemeente Zoeterwoude wil de familie Hauser 6000 euro schadever goeding betalen. Het gezin had 16.000 euro geëist omdat de nieuwe lokalen van de West- woudschool het uitzicht van de woning aan de Kievit deels ontnam. Zoeterwoude erkent dat nu, maar is van plan slechts een deel van de zogeheten planschade toe te kennen. Het betreffende gezin gaat daar niet mee akkoord. Het Zoeterwoudse echtpaar Aad en Emmy Hauser heeft in het verleden fel geprotesteerd tegen de hoge aanbouw van de school, onder meer door naar de rechter te stappen. Toen de bebouwing een feit was, werd een eis tot planschade bij de gemeente ingediend. „Geld heb ik niet nodig. Ik vraag om planschade uit principe", zo liet Aad Hauser eerder in een vraaggesprek met deze krant weten. Een makelaar berekende voor het echtpaar dat een bedrag 16.000 euro op zijn plaats was. De gemeente schakelde een onafhankelijke firma in die moest bepalen of van planschade sprake was en welk bedrag daaraan vastzat. Deze stichting Adviesbureau Onroerende Za ken kwam op 6000 euro uit en dat is ook het bedrag dat de gemeente van plan is uit te ke ren. Daar nemen de Hausers geen genoegen mee. „Het rapport, opgesteld door een ontiegelijk duur bureau, stikt van de fouten. Daar kan de hoogte van de planschade dus niet op wor den gebaseerd", aldus Emmy Hauser. Zestien bewoners van de Schenkelweg van gen vooralsnog bot bij de gemeente Zoeter woude. Zij menen planschade te ondervin den van de bouw 26 woningen in het oostelij ke deel van de Zwetkade. Volgens het voor deze zaak ingeschakelde adviesbureau Od- plus is in dit geval geen sprake van planscha de. Overigens is de gemeente in vrijwel alle geval len van planschade wettelijk verplicht exper tise in te huren. I - Het nieuwe Was- zwembad wordt klei- bij de aangrenzende iuw komt een onder parkeerkelder. Dat zijn het oog springende on- die de Rotterdamse [uiper Compagnons ont- voor het plaatselijke Iportterrein. rootpnkelijk was een groter !ad ontworpen als ver van het Wassenaarse Gelet op kosten - ie gemeente gesteld op «al 10,5 miljoen euro - is 'i-J meer het aantal banen it wedstrijdbad terugge- van acht naar zes. Ver den het recreatiebad en ibassin kleiner, evenals iting van de zogeheten erciële' ruimten. Een lig- omgezet in een terras, berekeningen blijkt dat 49 nieuwbouwwonin- ionhof genaamd, in ^en, naast het zwembad) Misbezoekers van het bad keerplaatsen nodig zijn. n worden er 57 onder- aangelegd. De slopers- gaat pas bij het Sterren- leer als het nieuwe, nog ize zwemcomplex klaar Het parkeerterrein van Zwembad De Does wordt volgebouwd met huizen. Foto: Hielco Kuieprs leiderdorp - Zwembad De Does krijgt een 'minimale' opknapbeurt en wordt uit gebreid met het servicepunt voor sport en bewegen en nieuwe horeca. Die keuze maakte de Leiderdorpse politiek gister avond, nadat de gemeenteraad eerder al had ingestemd met het voortbestaan van het bad. De vraag was gisteravond in wel ke vorm. De entree van het zwembad wordt 'om geklapt', omdat de huidige entree onbe reikbaar wordt als straks het parkeerter rein voor het zwembad wordt volge bouwd met woningen. Die woningen maken deel uit van het project W4, waarmee Leiderdorp geld verdient voor de verdiepte aanleg van de rijksweg A4. De nieuwe entree van het zwembad komt waar nu de achterkant zit. Daar komt ook nieuwe horeca. Het groot onderhoud bestaat verder uit werkzaamheden die eigenlijk waren ge pland voor de afgelopen drie jaar, maar die nog niet zijn uitgevoerd. Verder is geld uitgetrokken voor de reparatie van de betonschade die is ontstaan toen vo rig jaar zomer de beweegbare bodem van het zwembad werd vervangen. In verband met die werkzaamheden moet het bad tien weken dicht. De kosten voor het groot onderhoud van het zwembad zijn begroot op een bedrag van ruim 167.000 euro. Dat is inclusief de vestiging van het ser vicepunt sport en bewegen. „De Does ligt op een centraal punt in Leiderdorp", zei wethouder Molkenboer. „Het is daarom geschikt om mensen die willen sporten, maar niet in georganiseerd ver band, advies te geven. We doen dat om de breedtesport in Leiderdorp te onder steunen." De Bloemerd ligt volgens Molkenboer minder voor de hand, om dat daar volop wordt gesport in vereni gingsverband. De raad stemde gisteravond unaniem in met deze variant. Het zwembad is een basisvoorziening en moet behouden blijven, maar tegelijk koos de politiek uitdrukkelijk voor 'financiële beheers baarheid'. De opknapbeurt zal daarom sober zijn. „De Does hoeft geen Tikibad te worden, maar we willen wel een toe komst zonder toeters en bellen realise ren voor de zwemmers in Leiderdorp", aldus Molkenboer. Minder blij met de plannen was be stuurslid Rademakers van eigenaar Sportfondsen. „Het bad maakt nog steeds winst, en bovendien moeten overheidsinvesteringen zich niet uit drukken in winst, maar in maatschappe lijk nut." Hij had liever een echte ver bouwing van het zwembad gezien, waarbij onder meer het instructiebad zou worden omgebouwd tot een doel- groepenbad. door Joris Rietbroek oegstgeest - Voorzichtig opti misme overheerst in de Oegst- geestse gemeenteraad. Het gaat financieel nog niet geweldig met de gemeente en er valt ge noeg aan te merken op de be dragen in de meerjarenbegro ting, maar over het algemeen zijn de coalitiepartijen CDA, Progressief Oegstgeest en Leef baar Oegstgeest in ieder geval tevreden dat B en W in deze mindere tijden met een sluiten de begroting op de proppen zijn gekomen en dat de financi ële weerstand van de gemeente groeit. Al hebben alle partijen wel zo hun ideeën om zaken in de begroting te wijzigen. Harde uithalen naar het college naar aanleiding van de begro ting bleven gisteravond tijdens begrotingsvergadering nage noeg uit. Wel vindt de politiek het vreemd dat de kosten voor het beheer van de Haarlemmer- trekvaart al opgenomen zijn in de begroting, terwijl zij nog niet definitief heeft besloten over de aankoop ervan. Verder zijn er nog vraagtekens over de kosten van de verhuizing van de bi bliotheek naar de Lange Voort en de toekomst en de hoge kos ten van de streekmuziekschool. Ook vraagt de politiek zich af of de gemeente op diverse gebie den niet efficiënter - en dus goedkoper - kan werken, bij voorbeeld in het groen- of we- genonderhoud Het CDA is over de hele linie wat kritischer dan coalitiegeno ten Progressief Oegstgeest en Leefbaar Oegstgeest en wil op alle fronten in totaal 650.000 euro meer bezuinigen. Raadslid De Blaeij voerde een kleine aanval uit op wethouder -en mede CDA'er - De Ruiter. „Een verhoging van de ozb met 7,2 procent op een moment dat ie dereen minder te besteden heeft, is voor ons slecht te ver teren", liet De Blaeij weten. „Ook de verhoging van de hef fing rioolrechten met 18,4 pro cent is ons een doorn in het oog." Zijn woorden bleken te vergeefs. „De verhoging van 7,2 procent hebben we vorig jaar al vastgesteld", reageerde wet houder De Ruiter. „Dat is niet opeens verzonnen." Oppositiepartij WD laat uiter aard een luider kritisch geluid horen. De liberalen willen on der meer dat gesubsidieerde or ganisaties en verenigingen ie dere cent subsidie voortaan verantwoord uitgeven en dit ook schriftelijk laten zien aan de gemeente. Verder wenst de WD dat het bescheiden bedrag van 61.000 euro aan nieuw be leid uit de begroting geschrapt moet worden. De gemeenteraad stelt de be groting op maandag 9 novem ber definitief vast. 10 Oud-SP-raadslid Jan Gronert uit Alphen aan den Rijn wil nog één keer naar Cuba ancy Ubert i aan den rijn - Onge- «1 ziek is Jan Gronert. In fcHIlber kreeg hij te horen dat :lang meer heeft. „Ik heb -a n meteen ziek gemeld bij /ierkgever en liet de SP we- ik per direct stopte met |dswerk. „Ik weet niet hoe komende tijd loopt, maar [vel van plan om nog even i lunchen bij Fidel Castro." gsvaen geen voorspellingen. zoiudt op, is gezegd. Ik heb dikke pech gehad. Ik t mfcdereen weet dat roken tijd yoor je is. Maar er zijn )p cfcnsen die 90 worden met b^aret in hun mondhoek, liet 55. Niet echt 'oud. Ik voel vk niet oud. Ergens voel ik goed. Ik had een ildpfc dat maar niet overging, R antibioticakuurtje dat insloeg, stuurde de huis- oo)e naar het ziekenhuis foto. De specialist die hantgenfoto's van mijn lon- ee Ikeek, viel stijl achterover, ir vaopend naar het zieken- arvaas gekomen, was volgens waal een wonder. Dpen gesproken; duizen- lometers heb ik afgelegd. h|outes, het Pieterpad en in p dit jaar nog een tachtig fterlange mars. In sep- t begon ik er ook aan Voor het eerst in al die g[noest ik me met de be- agen laten afvoeren. En rwijl ik een doorzetter ver<k geef niet voortijdig op. lit Riiet ziek was geworden, i keizeker mijn derde termijn ntlijaad uitgezeten. Raar ens, om in de krant over i^e lezen dat je voortijdig it Rgemeenteraad stapt om- n ^ongeneeslijk ziek bent. i dtat er toch wel wat door oegb. in dj week vrijdag was er een indjidsfeestje voor me. Dat liep jlruk bezocht. Was dat en (Et geval geweest als mijn ;n aonnis niet getekend was? het jme niet voorstellen dat I mensen me altijd zo aar- geduwd. En het houdt maar niet op. Als ik een rondje langs de raadsleden maak, word ik er ook niet vrolijker op. Sommige doen het echt voor het geld. Die lieden wisten een plaatsje te be machtigen, zitten met hun kont pontificaal op het pluche en doen geen fuck. Of toch wel. Ze incasseren elke maand een flin ke som geld. De SP'ers hebben daar geen last van. Die storten elke cent in de partijpot. Dat is pas politiek geëngageerd zijn. Wie het raadswerk serieus neemt, maakt daaraan twintig uur per week vol. Dat betekent dat je andere dingen moet la ten. Dat heb ik de afgelopen tien jaar ook gedaan. Vandaar dat ik nu opeens veel tijd over heb. Die tijd heb ik ook nodig, want ik heb nog veel te doen. Accepteren dat het stopt is bij voorbeeld een probleem dat ik nog moet oplossen. Mijn hele leven ben ik nauwelijks ziek ge weest. Dit is zo moeilijk. Ook voor mijn twee zoons - 23 en 24 zijn ze - en mijn 18-jarige dochter. En dan is er nog mijn vriendin. Ik heb haar nog niet zo lang geleden leren kennen. Ik was daarvoor een paar jaar alleen geweest. Ze had kunnen weglopen. We kenden elkaar nog zo kort. Maar ze besloot te blijven. Ik hoop met haar nog een reis naar Cuba te maken. Ik wil daar de kroegen in, die jazz horen. Als ik hier de zaken heb geregeld, en iedereen die af scheid van me wil nemen is langs geweest, stappen we wat mij betreft in het vliegtuig." Ingetekende luchtfoto van het bouwplan op het Innovamterrein. Publiciteitsfoto voorschoten - „Het eerste wat treinreizigers zien als ze in Voorschoten uitstappen en daarom moest het wel enige al lure hebben." Zo omschreef burgemeester C. Verver van Voorschoten gistermiddag het bouwplan Rouboslaan. Ze zette vervolgens haar handtekening onder een contract met project ontwikkelaar M. van Hoogevest, die de realisatie van het project bekrachtigde. Het bouwplan tussen Roubos laan, de Papelaan en de Madu- roweg behelst 66 appartemen ten waarvan 24 in de sociale sector. Daarnaast komen er kantoor- en bedrijfsruimten en een plek voor kinderopvang. In de loop van 2006 moet het pro ject klaar zijn. Al in 1997 kwam de Amersfoor- se projectontwikkelaar Van Hoogevest met de eerste plan nen voor het zogeheten Inno- vam-terrein, genoemd naar de firma die vroeger op het com plex was gehuisvest. Tussen de verschillende appartementen- blokken en de Maduroweg komt een waterpartij en onder het bouwwerk komen onder grondse parkeerkelders. (advertentie) Jan Gronert: „Als ik hier de zaken heb geregeld en iedereen die afscheid van me wil nemen is langs ge- vliei weest, stappen we wat mij betreft in het vliegtuig." Foto: Henk Bouwman dig hebben gevonden. Toen me werd gevraagd of ik dat feestje wilde, heb ik getwijfeld. Het is toch raar dat mensen afscheid van je komen nemen. Maar achteraf zijn ze wel goed ge weest, die paar uurtjes in het stadhuis. Mijn feestje was in het gebouw waartegen ik zo heb gevochten. Ik kreeg van burgemeester Schoof een kunstwerkje. Een miniatuur van het stadhuis in een glazen rechthoek. Een pres- se-papier. Het ding mag van mij twee weken op tafel blijven staan. Pure geldverspilling is dat stadhuis geweest. Als SP hebben we ons verzet tot het laatste moment volgehouden. Nou, we kunnen het allemaal zien. De helft van het volume van het gebouw kunnen we niet gebruiken. Het is een prestige object. Schoof zei tegen me dat hij het heeft gewaardeerd dat ik en mijn fractiegenoten niet alleen maar nee riepen. Dat was - en is - ook zo. We hebben vaak ge noeg alternatieven aangedra gen. Als we daar de tijd voor hadden, want collegevoorstel len worden er soms in no time doorgedrukt. Als de SP de tijd heeft met een goed voorstel te komen, zullen de collegepartij en dat nooit toegeven. Sterker nog; soms wachten ze een tijdje om vervolgens ons idee naar buiten te brengen alsof zij dat hebben verzonnen. Onlangs nog gebeurd, echt waar. Jo Schriek had iets geroepen en de WD kwam mee aanzetten. Die Jo. Wat een fijne vent is dat toch. Een kanjer, let op mijn woorden. Met plezier was ik hem al een beetje aan het klaar stomen voor het fractievoorzit terschap. Dat was voordat ik wist van mijn ziekte. Ik was er nog niet uit of ik in 2006 hele maal met de raad wilde stop pen, maar had wel besloten dat een ander mij maar als leider van de club moest opvolgen. Zo zie je maar. Je kunt niet alles plannen. Ik heb binnen de SP altijd fijne mensen om me heen gehad. In april 1994 begon ik met Gerard Harmsen en Jan Graafland. Ik had daarvoor al commissiewerk gedaan, dus helemaal bleu was Uc niet. Daarvoor was ik 22 jaar lang secretaris van buurt- en speeltuinvereniging Vreugde oord geweest. In die functie heb ik me bont en blauw geër gerd aan de plaatselijke poli tiek. Vandaar dat ik me aan sloot bij de SP. Laten we eerlijk zijn. Voor grote schokeffecten hebben we de af gelopen tien jaar niet gezorgd. Maar ik durf wel te zeggen dat we in staat zijn geweest om van menig voorstel de scherpe kantjes af te halen. In Alphen hebben WD en CDA het voor het zeggen. En PvdA speelt een vervelende rol. De partij zou naar links moeten overhellen, maar legitimeert het WD-be- leid. De PvdA is in Alphen neo liberaal geworden. Het college verwijt ik arrogan tie. Ik hoop echt dat de Alphe- naren bij de komende verkie zingen beseffen op wie ze stem men. Dat stelletje arrogante pi po's moet maar eens plaatsma ken voor een groep vernieu wers. Van alles is de bevolking de afgelopen jaren door de strot Digitale TV van KPN is het alternatief voor kabeltelevisie. Je ontvangt de meest populaire zenders Startpakket (antenne en digitale ontvanger) nu vanaf 39,95 Tot 1 januari 2005 geen aansluitkosten Kijk voor meer informatie en het dekkings gebied op www.kpn.com Extra voordelig voor KPN klanten

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15