Ajax geschrokken maar vastberaden SPORT PSV is dicht bij Europese overwintering Pascal Bosschaart verwerkt de kater Aanslag in Tel Aviv brengt Amsterdammers niet van hun stuk Noordwijk protesteert tegen kunstgras bij Ajax Li Jiao half jaar geschorst Goed idee lid bevestigt rtrek Vogts in - De Schotse voetbal- i heeft gisteren het vertrek lerti Vogts als bondscoach fchotland bevestigd. Er zondag in de Engelse me- melding gemaakt van zijn jk. De Duitse trainer had hotse ploeg 2,5 jaar onder joede. Na de teleurstellen- trt van Schotland in de pcatiereeks voor het WK j)6 kwam de positie van j onder druk te staan. pakt 'iodetitel varden - VW heeft giste- e eerste periodetitel ge- De club uit Venlo boekte »s de uitwedstrijd tegen Duur Leeuwarden een nip- Brwinning (1-0) en mag »m op het einde van dit en strijden voor promotie, loenhout scoorde negen Iten voor tijd. VW mocht puwarden geen punten- is lijden, anders zou Volen- |de periodetitel winnen, ide winst nam VW ook de psitie in de eerste divisie jian Heracles. kser Serdjoek permachtig irdam - Dimitri Serdjoek gisteren de nationale titel in het middengewicht rerd. De bokser van ABCC loom bleek in de finale te voor Alviar Lima uit Rot- jn. Het gevecht werd in de Üe ronde gestopt omdat tachtsverschil te groot dinsdag 2 NOVEMBER 2004 tel aviv/gpd - Geschrokken maar niet uit zijn evenwicht gebracht reageerde Ajax gisteren bij aankomst in Israël op het nieuws van de zelfmoordaanslag in Tel Aviv, waarbij vier mensen om het leven kwamen. De Amsterdam mers zien in elk geval geen aanleiding om af te zien van het Champions Lea gue-duel met Maccabi Tel Aviv, dat morgen wordt gespeeld. De aanslag op een markt in Tel Aviv had plaats op het moment dat Ajax vanaf Schiphol het luchtruim koos. Ergens boven Duitsland werd alge meen directeur Arie van Eijden in de cockpit ingelicht over het drama. „Ik kreeg een telefoontje van de UEFA dat er een aanslag was geweest", zei Van Eijden bij aankomst op de lucht haven van Tel Aviv. „Maar er werd meteen bij verteld dat de wedstrijd gewoon door zou gaan en dat er niets verandert aan het protocol. Dat is een besluit van de UEFA, daar gaan wij verder niet aan tornen." Dat de wedstrijd van morgen niet ter discussie staat, is geen verrassing. De Europese voetbalbond trekt zich in de regel weinig aan van terroristische aanslagen, hoe ernstig ze ook zijn. Nadat in maart in Madrid een aantal bommen was ontploft, moest er ge woon worden gevoetbald en zelfs op de avond van 11 september 2001, de aanslag op de Twin Towers in New York, bleek de UEFA onvermurwbaar. Pas een dag later werd het Europese voetbalprogramma geschrapt. Ondanks de aanslag ziet men in het Ajax-kamp geen aanleiding voor extra veiligheidsmaatregelen tijdens het driedaagse verblijf in Tel Aviv. „Die zijn namelijk al genomen", verklaar de voorzitter John Jaakke. „Natuurlijk zijn we geschrokken. Er is contact ge weest met Bayern München, dat hier heeft gespeeld. Dat was vol lof, die mensen hebben zich hier geen mo ment onveilig gevoeld. Maar hier is niet zo heel veel aan te doen. Het is onmogelijk om het oncontroleerbare te controleren." Ook Jaakke stelde zich op het stand punt dat Ajax morgen in actie moet komen. „De UEFA zegt dat we moe ten spelen. Als we dat niet doen, zijn we uitgeschakeld, zo simpel ligt dat." De meeste spelers en de technische staf van Ajax wisten bij de landing nog niets van de aanslag. Wesley Sneijder was één van de weinigen die heel snel op de hoogte was. „Maar wat moet ik er verder van zeg gen?", vroeg de middenvelder zich af. „We zijn hier om te voetballen, dat zal toch moeten gebeuren. We moe ten ons concentreren op de wed strijd." Daniël de Ridder, de enige joodse speler in de selectie van Ajax, rea geerde rustig op de aanslag. Hij wees erop dat mensen in Israël hebben le ren leven met bloedige incidenten. Op de plaats des onheils was gister middag bijvoorbeeld al niets opmer kelijks meer te zien, er wandelden mensen alsof er niets was gebeurd. „Ik ga elk jaar naar dit land op vakan tie en na een aanslag heb je de eerste twee dagen iets van een schokeffect", vertelde De Ridder. „Na twee dagen ben je eraan gewend. Dat klinkt mis schien gek, maar zo is het hier nu eenmaal. Het leven gaat door. Som mige van mijn ploeggenoten hebben ook gevraagd hoe het hier is. Ik heb gezegd dat ze geen verschil zullen merken. Dat het leven hier niet an ders is dan elders in Europa. Natuur lijk is het klote dat het uitgerekend nu gebeurt, terwijl het hier lang niet is voorgekomen. Er staat al wat span ning op de ploeg en zo n incident maakt het er niet beter op." ts lintje »r Zola PSV-trainer Guus Hiddink moedigt Alex (midden) en Gerald Sibon aan. Foto: ANP/Marcel Antonisse I - De Italiaan Gianfranco is gisteren benoemd tot J van de orde van het Brit- ininkrijk. De voormalige jr van het Engelse Chelsea de onderscheiding voor (rote bijdrage aan het voet- Engeland. Zola kwam in naar Engeland. Hij won Chelsea de Engelse beker, lague Cup en de toenmali- iropa Cup voor bekerwin- In juli 2003 keerde hij te- laar Italië en speelt nu bij tri. n Galen in nrselectie Ia ar - De AZ-spelers Barry Kalen, Joris Mathijsen en By Landzaat zijn opgeno- iin de voorlopige selectie iet Nederlands elftal voor (terland van 17 november 1 Andorra. Op 12 novem- iiaakt bondscoach Marco tasten de uiteindelijke se- bekend. „En dan is het (en moment om enig ge- van trots te krijgen. Als ik pntueel bij ben, wil ik ook in. Al is het maar één mi- Maar dan moeten ze me Iiinstens een keer de bal h", aldus de 34-jarige Van r ensrechter gepakt ien - De politie heeft een rechter uit het amateur- lal aangehouden. Hij t ervan verdacht dat hij ag de scheidsrechter en peler tijdens een wedstrijd lenen heeft mishandeld en le dood bedreigd. De man, (6-jarige Eindhovenaar, is floten. De man fungeerde pns de bezoekende club, flftal van een Eindhovense (liging, als grensrechter, lat hij slecht vlagde, zette Iheidsrechter hem op zeker ient uit zijn functie. De échte sloeg daarop de arbi- fi een speler van de thuis- op hun gezicht. Het duo daardoor verschillende ver- flingen op. IT S L A G E N 'Ik schrok van de tv-beelden DAMMEN door Marcel van der Kraan Tg' NK dammen, vrouwen rotterdam - Pascal BoSSChaart ronde: Hoekman - Schnieders 2-0, t Chub i-i, Graas - Schouten i-i, Dou- heeft zijn eerste domper in Lemmen 2-0, Van der stelt - wanders dienst van Feyenoord moeten verwerken. De middenvelder PRIJSVRAGEN werd zondag in Alkmaar uit het veld gestuurd door scheids- nfl3,24.41.43.44. rechj« Dick van Egmond, die 58,64.67.73.75,79 vond dat de Feyenoorder niet voorbehoud van typefouten) voor eigen rechter mocht spe- TENNiS len- Deze week hoort Bos- schaart waarschijnlijk al van de Mannen. Masters Series. tUChtCOmmissie hoeveel Wed- strijden hij aan de kant moet h ivst) Ferrer (Spa) 6 2 3-6 6 2. zitten vanwege zijn charge op (Fra) - Horna (Per) 7-6 (6) 7-6 (0). AZ-speler Jan Kromkamp, ie Rochus (Bel) - Volandri (Ita) 2-6 6- opgave Volandri. Mirnu (WRu) - Arazi 3 6 0. Meizer (Oos) - chela (Arg) 6-1 -Zit je nu met de brokken? 11,(F[f>.uEnq,v^stJf 64 6~3, Bosschaart: „Ik heb op zondag- (Bel) - Mathieu (Fra) 7-5 6-4 avond eerst eens de tv-beelden VOETBAL bekeken. Ik heb net alle kranten ,djvjsje doorgenomen en gelezen wat iur Leeuwarden - vw Venio o-i (0-0). er allemaal over Feyenoord en in Loenhout 0 1. Scheidsrechter: Tom mij is geschreven. Ik zit natuur- Ihem Toeschouwers: 3818. Gelekaart: toch weJ met een kater. Met (Cambuur Leeuwarden), Hofstede al. 4-1 verliezen is niet leuk. Daar komen twee rode kaarten bo venop en dus is het logisch dat iedereen er bovenop duikt." door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - Hinkend op twee gedachten staat PSV vanavond aan de aftrap voor de vierde wedstrijd in het Champions League-toernooi. De eerste doelstelling is Europese over wintering. Een overwinning op Rosenborg is daarvoor toerei kend, want de nummer drie van elke groep gaat verder in het UEFA Cup-toernooi. In het achterhoofd weet coach Guus Hiddink ook dat er reken werk verricht moet worden. Elk puntje wordt gekoesterd, opdat het grote doel, plaatsing voor de tweede ronde van de Cham pions League, binnen handbe reik blijft. De grootste valkuil op die weg is een onzuiver zelf beeld, zo benadrukte Hiddink gisteren. Docerend: „Elke training, elke wedstrijd moeten we ons reali seren waarom we staan waar we staan. Alle wedstrijden in de Champions League lijken op el kaar. Dat bewustzijn brengt verantwoordelijkheid voor een bepaalde manier van spelen. De groep herkent dat, we spre ken elkaar daar veel meer op aan dan in het verleden." De komst van Cocu is in dat proces fundamenteel, net zoals de snelle ontwikkeling van de nieuwelingen Gomes, Alex en Farfan. Diep in zijn hart wil Hiddink meer dan wat PSV nu laat zien. Meer spektakel. Maar dat is voor later. „Leuk, mooi, frivool en prachtig; dat willen we allemaal Intern zijn we er ook mee bezig om continu ster ker te worden", zegt Hiddink. De Europese realiteit van van daag is evenwel anders. „Het is slecht te denken dat we er nu al zijn, dat we ons zomaar even meer kunnen permitteren dan we de afgelopen maanden heb ben laten zien. Dat is een ge vaarlijke valkuiL" PSV verwacht een opportunis tisch en fris Rosenborg. Hid dink: „Het zit niet in hun aard om berekenend te spelen. Om als een Italiaanse ploeg achter over te leunen en heel bekeken één of twee dodelijke counters te plaatsen. Rosenborg is veel spontaner." Saillant is dat de Noren per sal do veel meer ervaring hebben in het Europese topvoetbal. Is Cocu met zijn 98 wedstrijden de meest gelouterde PSV er van allemaal, in de categorie 'vijftig topduels of meer' is Rosenborg met zeven spelers vertegen- beelden. In het veld vond ik het allemaal niet zo schokkend. Kromkamp stond ook meteen weer op. Dat zie je ook op tele visie. Hij mankeerde niets en is door mij niet geblesseerd ge raakt. Op tv zag het er een stuk rotter uit. Die actie is natuurlijk niet goed te praten. Alleen was hij op snelheid en dan ziet een val er al gauw spectaculair uit." Bnd. Premier League. Jester City - Norwich City 1-1. -I WIELRENNEN |den. Oudenaarde. Koppenbergcross. is (Bel) 59.21, 2. Groenendaal (Ned) 3 Gadret (Fra) 0.51. 4 Commeyne 5 Van Nuffel (Bel) 1.02. 6 Jezek (Tsj) (17 Van Gils 3.15. -Hoe kijk je nu terug op je ei gen rode kaart? Bosschaart: „Ik ben zelf een beetje geschrokken van de tv- -je rekende op geel? Bosschaart: „Ik vond dat de scheidsrechter best een beetje rekening met de situatie had mogen houden. Hij zag Paauwe liggen in het strafschopgebied. Ik vroeg drie keer aan Krom kamp of hij alsjeblieft de bal uit wilde schieten. Dan lees ik dat Kromkamp zegt dat hij mij nooit heeft gehoord. Tja, wat moet ik daarmee? De scheids rechter, Van Egmond, kon daarna ook nog zien dat het in het geval van Kromkamp niet om een doorgesproken speler ging. Ik was best verbaasd dat ik van het veld moest. Ik hoop alleen dat ik nu geen zware straf krijg, want dat zou me wel heel erg tegenvallen." -Zelfs de trainer van AZ vond Feyenoord waarschuwt aanhang Een veel besproken moment uit het duel AZ - Feyenoord. Pascal Bosschaart haalt Jan Kromkamp onder uit. Foto: GPD/Joop Boek dat je wel een zaak had om te vragen of de bal uit het spel kon. Bosschaart: „Ik geloof dat niet alleen Adriaanse begrip had voor de situatie. Iedereen vond dat je op dat moment sportief moest zijn. Als spelers dat niet doen, gaan mensen na afloop in de kleedkamer discussiëren of Feyenoord het de volgende keer wel moet doen. Dat zou een slechte zaak zijn." -Heeft Ruud Gullit nog iets te gen je gezegd? Bosschaart: „Nee, weinig. Die heeft ook zelf tijd nodig om een nederlaag te verwerken. Feyenoord neemt geen sup porters mee naar de eerstvol gende uitwedstrijd als de aan hang zich opnieuw misdraagt. De club heeft dit gisteren in een waarschuwing aan de houders van de Diamond-, Gold- en Silvercardhouders laten weten. Aanleiding is het optreden van de supporters zondag in het duel met AZ in Alkmaar. Een groot deel van de aanhang maakte zich daarbij schuldig aan het roepen van kwetsende spreekkoren richting AZ-spe ler Van Galen en de scheids rechter Van Egmond. Feyen oord vindt dat in Alkmaar de tolerantiegrenzen zijn over schreden die twee jaar gele den zijn opgesteld in overleg met de offficiële supporters vereniging, supporters en di verse instanties. Feyenoord neemt maatrege len tegen supporters die zich zondag hebben misdragen en die op de videobeelden wor den herkend. door Willem Spierdijk noordwijk - Voetbalvereniging Noordwijk dient een officieel protest in bij de voetbalbond rond de gang van zaken bij de wedstrijd tegen de Ajax-ama- teurs. Dat duel werd tien dagen geleden op kunstgras gespeeld. Nu blijkt dat het betreffende veld niet door de KNVB is goed gekeurd. Noordwijk gaat daarvan aangif te doen bij de tuchtcommissie. Die kan allerlei maatregelen ne men. De commissie kan Ajax een waarschuwing geven of een boete, maar kan ook bepalen dat de wedstrijd moet worden overgespeeld of dat Ajax een re glementaire 3-0 nederlaag moet incasseren. De wedstrijd tussen de ama teurs van Ajax en Noordwijk in de hoofdklasse A van het zater dagvoetbal stond gepland op zaterdag 23 oktober. Vooraf gaand aan die wedstrijd speelde op het hoofdveld van sportpark De Toekomst in Amsterdam Ajax Al tegen FC Twente Al. 's Ochtends al oordeelde Ajax dat er niet twee duels op het eerste veld gespeeld konden worden. Ajax - Noordwijk werd daarop verschoven naar veld 3, een kunstgrasveld. Dat is volgens de reglementen mogelijk als een kunstgrasveld is 'gecertificeerd', dat wil zeg gen dat de KNVB het veld heeft goedgekeurd. Vorige week pu bliceerde de voetbalbond een lijst met goedgekeurde kunstg rasvelden, maar daarop ont brak het betreffende veld van Ajax. Een club heeft tot drie maanden na ingebruikname de tijd om de 'certificering' in orde te maken. Het veld werd vorig jaar in december al in gebruik genomen. Een woordvoerder van Ajax be vestigde gisteren dat het kunst gras nog niet door de bond is goedgekeurd. Hij kon niet ver tellen wat daarvan de reden is. Volgens hem was er 'iets niet in orde met het rubber'. Noordwijk voelde zich door de onverwachte verplaatsing van natuurgras naar kunstgras ern stig benadeeld. De ploeg, die nog aanspraak maakt op een hoge klassering in de hoofd klasse, verloor kansloos met 3- 1. De club kondigde meteen aan de rechtmatigheid van de verplaatsing naar kunstgras te onderzoeken. Nu dat twijfel achtig is, heeft de club besloten officieel bij de voetbalbond te protesteren. woordigd en PSV slechts met twee. Johann Vogel (66) is de andere. Anderzijds verkeert Rosenborg op de keper beschouwd nog steeds in een sportieve crisis, hoewel de club afgelopen weekeinde weer Noors kampi oen werd. Van de laatste tien wedstrijden verloor Rosenborg er zes. Opmerkelijk is de Euro pese balans van PSV over de laatste vijftig jaar. Van de 108 wedstrijden in de Europa Cup werden 41 wedstrijden gewon nen en 41 verloren. Dat even wicht kan vanavond in positie ve zin doorbroken worden. zoetermeer/gpd - De interna tionale tafeltennisbond ITTF heeft de Nederlandse tafelten nisster Li Jiao zwaar gestraft voor haar opgave tijdens de Open Deense kampioenschap pen, eerder deze maand in Aar- hus. Li Jiao (32) mag een halfjaar niet meedoen aan 11 I F-evene- menten en moet haar prijzen geld (2500 dollar) inleveren. De Nederlandse tafeltennisbond krijgt een waarschuwing. Li Jiao, nog maar net in het bezit van het Nederlands paspoort, haalde in Aarhus de halve finale en vertrok vervolgens naar Ne derland omdat haar club Den Helder haar opeiste voor een competitiewedstrijd. Haar coach Peter Boon meldde Li bij de organisatie af, met als reden dat ze in Nederland com petitie moest spelen. Deson danks meldde de organisatie de ITTF dat Li Jiao met een blessu re had opgegeven. Toen de bond constateerde dat de Chi nese Nederlandse een dag later een wedstrijd speelde, werd ze van leugens beticht. Het is de vraag of de Europese tafeltennisbond de schorsing overneemt. Op de Europese ranglijst staat Li Jiao tiende en dat geeft recht op deelname aan de toptwaalf, in februari in Frankrijk. De NTTB gaat tegen de schorsing in beroep. /oumalist: „Jammer, trainer, op het nippertje verloren. Maar het was wel verdiend. Met zo'n perenplukker op doel wordt het natuurlijk ook lastig om een wedstrijd te winnen. Loopt er nou nergens in de ver eniging een keeper die wel een bal kan tegenhouden? Trainer: „Je weet dat ik nooit iets over individuele spelers zeg. Als ik mijn mening over zijn spel wil geven, dan doe ik dat wel onder vier ogen. Zo werk ik altijd. Journalist: „En je aanvoerder had ook nog eens een offday. Hij kan best aardig voetballen, maar hij is geen persoonlijk heid. Ik zie trouwens helemaal niemand in je ploeg die in een moeilijke situatie opstaat en het spel naar zich toetrekt. Trainer: „Je begrijpt dat ik in de pers geen commentaar ga geven op de persoonlijkheid van mijn aanvoerder. Ik heb vertrouwen in die jongen en als ik vind dat hij zich anders moet opstellen, dan doe ik dat wel in een persoonlijk ge sprek. Journalist: „Het was ook niet zo handig van hem om een minuut voor tijd bij een 1-1 stand aan een solo in zijn ei gen strafschopgebied te begin nen. Voelt zo'n jongen de wed strijd wel aan? Trainer: „Je kan hierover blij ven doorvragen, maar ik heb al eerder gezegd dat ik mijn mening over mijn spelers wel in een persoonlijk gesprek ken baar maak. Daaroi>er hoeft niemand iets in de krant te le zen. Dat lijkt me wel zo netjes, zo hoor je met elkaar om te gaan, vind ik. Dat is misschien op jouw redactie anders, maar bij deze club doen we dat zo. Journalist: „Het optreden van scheidsrechter Vogel was mis schien niet foutloos, maar hij had een heel wat betere mid dag dan jouw spelers, dacht ik. Trainer: „Nou, dat zag ik toch anders. Die man floot een waardeloze wedstrijd, lopen er nou in Nederland geen betere scheidsrechters rond? Dat-ie dramatisch floot, neem ik nog op de koop toe. Maar die man is toch geen penbonlijkheid, ik zie trouwens helemaal geen persoonlijkheden in het scheidsrechterskorps. En dan die gele kaarten. Daar was het toch de wedstrijd niet naar. Je mag toch verwachten dat zo'n man de wedstrijd een beetje aanvoelt. Het is ook geen won der dat er op het laatste EK geen Nederlandse scheidsrech ter was. We halen het niveau niet in Nederland. In België mogen trainers geen commentaar leveren op de ar bitrage na afloop van een wed strijd (dat is trouwens tijdens het duel ook voor een ieder verboden). Goed idee. Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21