Scylla maakt het FVT erg lastig 4 SPORT 9 elocitas is niet nger ongeslagen LOHC werkt tegen HBS achterstand weg litie haalt itballer a het veld Alecto breng met zege spanning terug Eerste overwinning voor volleyballers Leython HOC 989 maandag 1 NOVEMBER 2004 irvoetbal - De Haarlem- 1 e,ie heeft gistermiddag de rder van het zesde elftal "'itbalvereniging Onze Ge- 'e"tOG) aangehouden. Dat """ie nadat hij tijdens de °^jd een speler van tegen- DIOS 7 het ziekenhuis •eslagen. chtoffer uit Nieuw-Ven- nad letsel aan zijn gezicht mhalingsproblemen. De oac\d werd twee minuten aa[et eindsignaal gestaakt. '"\d was toen 7-1. De OG- zijn eerder betrokken t bi] vechtpartijen, maar *°lg bij andere clubs. Pling tot het incident van .1 was een ander opstoot- e', Set veld. Dat ontstond 'en OG-speler onderuit coehaald. Na wat duw- en k bemoeide de OG-aan- zich met het opstootje jiverwachts uit te halen. .0.lers op het veld raakten slaags. De politie sprak ïn grote knokpartij' en ,'f"met vijf auto's en een wagen het sportpark op. °.r 5 OG-voorzitter Jan Ste- ,l sloeg de aanvoerder 'adat hij door een DIOS- i n Kot no7irK cia\ in het gezicht was ge- Het zesde team van itaat volledig uit spelers Mark Heemskerk in actie tegen Segun Toriola. Foto: Taco van der Eb orkse en Marokkaanse Ze spelen dit jaar voor ievst bij Onze Gezellen. Vo- .aa. zaten ze bij WH/Velser- F' maar hun elftal werd a een paar wedstrijden ^'competitie gehaald van- vechtpartijtjes. Het sei- ''aarvoor speelden ze bij aar moesten ze weg om- °ybij elkaar wilden blijven 'c 'n team wilden vormen ''"itochtone spelers, aldus J^nningmeester L. Dijk- 1 e(s Stehouwer staat de af- 7/?2Van de spelers volledig °h het nieuwste incident. het elftal bij OG kwam, is jk gemaakt dat we geen narigheid zouden pik- va dit geval betrof het ech- 116 speler. Dergelijk gedrag liet bij het voetbal, maar elke wedstrijd gebeu- Voorzitter Schrama zei aa>/ond nog niet op de te zijn van de vechtpar- rbn tafeltennis - Vooraf werd Scylla kansloos geacht in de halve fina le van de playoffs tegen FVT uit Rotterdam. De tegenstander be schikt over betaalde spelers, ter wijl Scylla het met tafeltennis sers uit de eigen gelederen rooit in de eredivisie. De beslissing viel pas in de laatste partij. Scylla verloor met 3-4. Scylla-kopman Edgar Malchasi- an zette zijn ploeg op het juiste spoor door FVT-invaller Roy Vissrer met 3-1 te kloppen. Mark Heemskerk kreeg simpel met 3-0 op de broek van de Afrikaans kampioen in Rotter damse dienst Segun Toriola, maar profiteerde Gerard Bakker van het gebrek aan scherpte bij Merijn de Bruin: 11-9, 10-12, 4- 11, 11-9 en 11-5. Malchasian/Bakker moesten het afleggen tegen Toriola/De Bruin in vier games en Malcha- sian kwam ook in zijn enkelspel tekort tegen de Afrikaan (11-4, 5-11, 2-11 en 10-12). Bakker had in drie van de vier games geen weerstand te duchten van Visser, zodat de laatste pot de uitslag moest bepalen. Daarin was Mark Heemskerk niet op gewassen tegen De Bruin. De Treffers streed in de degra datiepoule verdienstelijk tegen Brandersstad en verloor met krappe cijfers (3-4). Thijs Lan- geveld won knap van Water reus. Tegen de Schiedamse kopman Nermin Smajic beet hij met 1-3 in het stof. De stand werd toen 3-2. Simon Goessen, die eerder al trefzeker de on sportieve Karbaat onderuit haalde, en Riko van Veen verlo ren respectievelijk van Water reus en Karbaat. De reserves van Scylla, die stijf onderaan staan in de eerste di visie, kwamen tegen koploper Salamanders sterk voor de dag door met slechts 6-4 te verlie zen. Vooral Pim Mosterd maak te een uitstekende beurt door zowel Dennis van Maaren als Lennard Roodenburg te ver slaan. Wesüander Siem van der Valk bleek net iets te sterk. Ger hard Kray en en Martijn van Leeuwen wonnen. Avanti stelde in de tweede divi sie groep 2 teleur met een remi se (5-5) tegen Ilac. In Gouda be haalde de Hazerswoudse ploeg nog een 7-3 triomf, nu moest het de punten delen. De nog ongeslagen Martin Groenewold had het even zwaar tegen Rob Muisenberg, maar na een matchpoint tegen liet hij zijn beste spel zien en won in vijf games. Ook tegen Dennis Wij- ers en Remco Raghunath was de Rijnwoudse kopman onge naakbaar. Jaap Schilperoort (te gen Muisenberg) en de gewon nen dubbel (Groenewold/Ro nald Peeters) zorgden voor de puntendeling. Peeters had een off-day. Pecos behaalde thuis tegen Zwolle net als in de heenwed strijd een 7-3 overwinning. Te gen de Overijsselse gasten stond Friso Reitsma weer drie keer op scherp. Kish Prashad en Ron Schipaanboord kwamen tot twee winstpartijen. Ondanks het voor de tweede maal op rij verloren dubbel liep Pecos een punt in op koploper Red Stars, dat na zes duels een voor sprong heeft van zeven punten. Docos ging weer eens met 10-0 onderuit,, thuis tegen Middel burg, een van de drie kampi oenskandidaten in de derde di visie. Jelle Schreurs, Peter Milli- kan en Tim Beerman hadden niets in te brengen tegen het Zeeuwse trio Wegman, Weg man en Veijgen. Ook de vrouwen van Docos kregen klop: 9-1 tegen Bran dersstad, dat fier aan kop gaat in de een na hoogste klasse. Slechts Dianne van der Meer kon een partijtje winnen tegen Danielle Maas. Het was Van der Meers vijfde competitezege. Sheila Tol en Yu Ling Wu kwa men andermaal te kort tegen de Schiedamsen. door Peter Klein vrouwen hockey - Coach Mar tijn van Delft moest veel nieu we speelsters in zijn selectie bij LOHC inpassen. In de eerste zes competitieduels in de eerste klasse werden daardoor amper punten verzameld. De ploeg weigerde het spelconcept des ondanks aan te passen. Giste ren keerde in de tweede helft het geloof in eigen kunnen te rug en werkte de Oegstgeester formatie tegen HBS een 2-0 achterstand weg: 2-2. In de eerste helft draaide LOHC andermaal niet naar behoren. Zeker voor het doel miste de thuisploeg de nodige scherpte. Waar treffers uitbleven, profi teerde het team uit Bloemen- daal, dat tot ver in de tweede helft een op het oog veilige marge mocht koesteren. De Leidse coach bleef hopen op een ommekeer, die er vijf mi nuten voor het wedstrijdeinde ook daadwerkelijk kwam. Kiki Cheriex onderschreef met twee fraaie doelpunten het herwon nen geloof in eigen kunnen. In dezelfde afdeling redde Roomburg het niet tegen Shin ty: 3-2 verlies. Het Leidse team miste vier basisspeelsters, maar legde een acceptabele eerste helft op de mat. Maaike Damen zette na vijftien minuten de vroeg opgelopen achterstand recht. De Driebergse keepster voorkwam met een fraaie save een voorsprong voor Roomburg bij rust. Na de pauze nam Shin ty het heft in handen en liep uit naar 3-1. Het alles-of-niets-of- fensief leverde nog een treffer van Maaike Spaans op. Alecto hoopte op een stuntje bij Hurley, dat in de overgangs klasse nog geen punt had ver speeld. Na een matige eerste helft en een arbitrale dwaling vlak voor rust vervloog de hoop op een goed resultaat. Alecto verloor met 4-1. Toch was een surprise niet onmogelijk ge weest, als Margit van Paridon binnen twee minuten een dot van een kans had benut. Hurley schrok heel even, maar zette met een sterke press de Leider- dorpsen op eigen helft vast. Pas bij een 3-0 achterstand kort na het begin van de tweede helft leefde Alecto op. Van Pari don miste opnieuw op een haar en ook een inzet van de inval ster uit de Al-jeugd, Anne Mo nique Huijg, trof net geen doel. Evelien Huisman werd onderuit gehaald en Inge de Zeeuw be nutte de strafbal voor de enige Leiderdorpse treffer. De moedi ge speelwijze van Alecto leverde ook Hurley mogelijkheden op. De sterk keepende Christien Brauckmann werd echter nog maar eenmaal verschalkt In de tweede klasse leed Cat- wijck een onnodige 2-1 neder laag tegen Phoenix. De Katwijk- sen hadden meer initiatief, maar kregen door een te trage passing te weinig kansen. De bezoeksters uit Zeist benutten in de eerste helft een corner en haalden na een discutabel doel punt drie minuten voor tijd de volle winst binnen. Voor Cat- wijck was Hotsche van der Horst met een tip-in succesvol. In dezelfde afdeling ging Al phen voor de tweede maal op rij met een marge van drie doel punten (4-1) onderuit. Tegen Terriërs misten de Alphenaren drie bepalende speelsters. Goalgetter Fleur Jansen onder ging een knieoperatie en is voorlopig niet inzetbaar. Anouk van de Bosch zal vanwege schouderklachten dit seizoen helemaal niet meer in actie ko men. Ook Marloes van de Heu vel werd node gemist. Nicole van Schaik zorgde in Heiloo voor de 1-1 ruststand. Thuisfluiters hielden in Zaan stad Leidse Studs van een over winning af. Met de 3-3 eind stand veroverde Kraaien het eerste competitiepuntje. Lisette Keur, Sophie Knijnenburg en Tessa van den Boomen bogen een vroege 2-0 achterstand om in een 3-2 voorsprong. Coach Bob van der Laan werd, toen hij zich beklaagde over de eenzijdi ge arbitrage, van het veld ge stuurd. In dezelfde afdeling ver loor Noordwijk met 2-1 bij het hoofdstedelijke Xenios. In de vierde klasse bleven Voor hout en Hisalis in het spoor van koploper Waddinxveen. De Voorhoutsen declasseerden Reeuwijk met 7-1. Bibiche Rath was topscorer met liefst vijf treffers. Catelijne Komen open de de score, Marjolein Koudijs nam het overige doelpunt voor haar rekening. Hisalis kwam goed weg bij Kik kers, 4-3 winst. Manon ten Hol- ter en Charlotte Schouten werk ten de 2-0 achterstand bij rust weg. Roos van de Krogt zorgde voor de 3-3, waarna Schouten de winst binnenhaalde. :h\ ichel van Cent pa. it - Velocitas heeft op de S van de eerste helft van "Vdcompetitie het eerste {Verspeeld in het streek- ia gen De Danaïden: 11-11. derdorpers leken gerui- r '1 op weg naar hun acht- '"^e op rij, maar verzuim- n beide helften een voor- r vast te houden. Zij ston- ^na twaalf minuten op 3- ;erVna zij in het restant van >te helft niet verder kwa- an een strafworp van Els- ,ve2 Mooij (4-4 rust). rn^ het tweede wedstrijd- »n de thuisclub op 8-5 en §t doordrukken. „Wij kre- taoeg kansen, maar het tQe\ alsof er een plank op if^d lag, zo weinig ging er- ardoor gingen we steeds tegen onszelf spelen", fr teerde trainer Klaas Bos- ^eDe Danaïden toonde an- ""al veerkracht en kwam Jerug in de wedstrijd, 1 Martijn van der Meer ,UInjager en afinaker een «^ol opeiste. De routinier l: zijn club eerst met twee ^'allen langszij en maakte eeiens in de voorlaatste mi- een strafworp 10-11. In "jenaanval redde Wendy ^*É?nog net de ongeslagen ?r. 'Van de koploper. ^Hans van Huis van De er1en was door deze ont- ig niet helemaal tevre- „Wij verdedigden heel >loi de ruimte en op de bal- errwaardoor zij gedwongen - ,i om van heel ver te 'in. Dat ging heel goed. s."j het doodzonde dat wij 1 laat die gelijkmaker kre- iigenlijk hebben we nu lint laten liggen", stelde ;n hteraf vast. Elsbeth de Wendy Plijter (3), Janne- "'iienkamp (2) en Lisette ir gaven de score van Ve- ac\ een sterk vrouwelijk tint- rtijn van der Meer (6) en ''^holens (2) maakten het pdeel van de productie e" f Danaïden. iden behaalde in de :rby tegen Crescendo nvoudige 15-9 overwin- let duurde lang voordat ire op gang kwam, want de eerste vakwisseling liet ze ventien minuten op zich wach ten, maar daarna ging het wat sneller, blijkens de 5-1 rust stand. Na de pauze werd nog duidelijker dat er een kampi oenskandidaat in actie kwam tegen een degradatiekandidaat. KZ Leiden kon meerdere schut ters in stelling brengen en liep in een kwartier via Maartje van Berkum (2), Sandra Langezaal, Christel van Lunteren en Rik Noordervliet uit naar 10-4. Daarmee was alle spanning ver dwenen, want Crescendo kon aanvallend nauwelijks een vuist maken. Typerend genoeg werd invaller Gertjan Hensing top scorer met vier doelpunten, verder was enkel Michel Wijnen (2) meer dan eens trefzeker. Fluks mengt zich weer in de ti telrace nadat koploper DES met 17-6 werd gedeclasseerd. De Noordwijkers zaten hun tegen standers dermate fel op de huid dat die nauwelijks kansen kon den creëren. Esther Hoek en Frank van Meijgaarden onder scheidden zich hierbij met na me door tal van onderschep pingen te maken en door de hoofdaanvaller nagenoeg uit te schakelen. Zij waren met Maai ke van de Bosch (2), Erik Cas- pers en Arno van Haarlem ook verantwoordelijk voor de be slissende doorbraak. Als belo ning voor zijn inspanningen kreeg Van Meijgaarden vlak voor tijd een applauswissel. Madjoe kwam vaster op de laatste plaats door een 7-10 ne derlaag tegen Atlantis. De ploeg van Ron van den Berg maakte net als vorige week tegen Fluks voor rust zowat al zijn doelpun ten. Bas Heemskerk, Corden Star (2) en Jan Pieter Sip zorg den namelijk voor een 5-2 rust stand. Na de pauze was alle raffine ment uit de aanval verdwenen. De Rijnsburgers speelden teveel op de doorloop en schoten zonder goede afvang neer te zetten. Dat leverde na 6-5 (Sip) vijf tegentreffers op rij op. In valler Joop Heemskerk maakte daarna nog een strafworp, die hij zelf had afgedwongen. De strijd om de Leidse Korfbal- beker zal de komende dagen in volle hevigheid ontbranden met Roomburg mist uitstraling om Myra te kloppen, 1-1 door Peter Klein mannenhockey - De competitie verloopt voor Alecto als het weer. Na de depressie vorige week, 5-1 verlies bij subtopper Myra, volgde gisteren een felle opklaring tegen de lijstaanvoer der in de eerste klasse, DSHC. Met de 5-2 zege op de Delftse studenten is de spanning in de eerste klasse terug en strijden vijf ploegen, waaronder de Lei derdorpers weer volop om de titel. Een verklaring had speler Rode- riek van der Graaf niet voor het grillige optreden van zijn Alec to. „We vormden tegen DSHC een goed collectief met vijf ver schillende doelpuntenmakers. Vorige week reageerden we niet alert op de counters van Myra." De eerste helft tegen de lijst aanvoerders verliep gelijkop- gaand. Thomas Verheij voor kwam met een veldgoal, dat de rust met 0-0 werd bereikt. Pas na de pauze barstte het doel- puntenfestival los. Maarten Me melink en Jaïr Levi zetten de Leiderdorpers op een vrijwel veilige 3-0 marge. DSHC kwam terug, maar Koen Dickhoff zette de bezoekende studenten op nieuw op een achterstand van drie doelpunten. Jeroen Kui pers zorgde voor de fraaie 5-2 eindstand. Roomburg werkte volop mee aan het terugbrengen van de spanning door de nummer twee van de ranglijst op 1-1 te houden. „Met meer overtuiging in de persoonlijke duels had den we deze wedstrijd moeten kunnen winnenzei coach Er ik Kruijsmulder. Voor rust was Myra eenmaal succesvol met een counter. Een kwartier voor tijd verdween bij Roomburg de gelatenheid, vooral toen bij My ra twee spelers met een gele en een rode kaart uit het veld wa ren gestuurd. Ivo van Hom kreeg de gelijkmaker op zijn naam. Ewoud Spruijtenburg zag in het laatste fluitsignaal een inzet net voorbij het doel hobbelen. In afdeling B van de eerste klas se verloor LOHC zijn eerste punten, 3-3 tegen Qui Vive. Een onnodig gelijkspel, want tot in de tweede helft stond de Oegst geester formatie met 3-0 voor. Op het agressieve alles-of-niets- spel van de tegenstander uit Uithoorn had LOHC in de tweede helft geen passend ant woord. Vijf minuten voor tijd was de mooie voorsprong - doelpunten van Derk van Viers- sen Trip, Oswald Mattheussens en Mairits Zwart - volledig te niet gedaan. Het had nog erger kunnen zijn, als Wouter Leeu wenburg geen heldenrol in het Leidse doel had vertolkt. Het treffen in de tweede klasse van Forescate tegen Spirit werd afgelast, omdat een van de scheidsrechters niet kwam op dagen. Catwijck staat in de derde klas se nog een punt achter koplo per Alphen, dat niet speelde. De kustbewoners bleven in Amsterdam AMVJ met 3-2 de baas. De opening was voor Cat wijck, dat via een comer van Martijn Houwaart verdiend op voorsprong kwam. AMVJ kwam voor rust nog terug en profi teerde kort na de pauze van een numerieke meerderheid. Het eindoffensief was weer voor de Katwijkers, die eerst tweemaal tegen de staander en tegen de keeper opschoten, maar door IJsbrand Plug en opnieuw een comer van Houwaart toch drie punten veroverden. In dezelfde afdeling verloor Leidse Studs met 3-1 bij Woerden. In de vierde klasse won Al kemade na een 3-1 achterstand bij rust met 6-4 van Forcial. Voor het team uit Rijpwetering scoorden Peter Aardema en Pim Slot elk een 'hattrick'. Voorhout boekte eveneens een mooie overwinning, 4-0 tegen Reeuwijk. Oscar de Blanken was bij de Bollenstrekers goed voor een 'hattrick'. Bart Weh- kamp tekende voor de 2-0. De titelkansen van Hisalis slon ken door de 3-1 nederlaag bij Waddinxveen. Bij rust stonden de Lissenaren al 2-0 achter, de gastheren benutten hun enige twee kansen. Rogier Elsen- doorn maakte uit een corner 3- 1. Noordwijk kwam bij Berkel Rodenrijs geen seconde in de wedstrijd, 2-0 verlies. (advertentie) Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegs eest tel. 071 - 5155872 Emanuel Vlagsma van Velocitas is in een fel sprongduel verwikkeld met Martijn van der Meer van De Da naïden. Foto: Eric Taal alle voorronden en halve fina les. Bekerhouder Sporting Trig- on opent vanavond het toer nooi in de Drie Octoberhal te gen De Danaïden en Fluks. De overige poulewedstrijden wor den in de Zijlhal gespeeld. Mor gen staan Fiks, KZ Leiden en Madjoe tegen elkaar, terwijl woensdag Pernix, Crescendo en Velocitas in actie komen. De poulewinnaars en beste num mer twee spelen donderdag de halve finales in de Apollohal in Oegstgeest. Alle wedstrijddagen beginnen om 18.30 uur. De fi nale wordt op 5 januari 2005 in de Vijf Meihal gespeeld. volleybal - Leython heeft de eerste overwinning in de derde divisie geboekt. Bij Servia won nen de Leiderdorpers met 3-2. De ploeg startte het duel vol gens coach Hans Broere 'dra matisch'. Na het verlies van de eerste twee sets ging het bij Leython steeds beter draaien. „Er kwam steeds een speler bij die een behoorlijk niveau haal de", vond Broere. De derde set werd vervolgens met 28-30 ge wonnen. Na winst in de vierde set werd het beslissende ge deelte behoorlijk spannend. Broere: „Maar bij 13-13 hadden wij nu eens een beslissing van de scheidsrechter mee." Ley thon drukte door naar 15-13. Castellum verloor in Utrecht met 4-0 van Protos. „Toch heb ben we helemaal niet zo slecht gespeeld", wist trainer Hans Schimmel. „We verloren drie sets met twee punten verschil." Beslissend was in de ogen van de coach de tweede set. „We dachten een punt te hebben, maar de scheidsrechter gaf 'touché'. Na een foute pass en een aanval die in het blok werd geslagen hadden we die set in eens verloren." Gemini verloor het duel met medemiddenmoter Taurus met 2-3. Door dit resultaat wordt duidelijk dat de Voorschotense vrouwen in de derde divisie geen al te grote illusies over een hoge klassering hoeven te heb ben.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21