'Ik heb het gevoel dat ik ben overgeslagen oetbal, dat deed ik toch graag? SPORT s2 LOHC speelt frustratie van zich af Roodenburg - Lugdunum zondag 14.00 uur Spits Derk van Vierssen Trip kijkt nu al reikhalzend uit naar de overgangsklasse Hendrik Boelee en de haat-liefdeverhouding met UVS andere Pieter van Schie maakt nog steeds dezelfde doelpunten door Loman Leefmans leiden - Slechts twee punten hielden LOHC afgelopen sei zoen van promotie af. De eer steklasser uit Oegstgeest die in hockeykringen 'Leiden' wordt genoemd is niet van plan nog eens in het zicht van de haven te stranden. „We hebben ervan geleerd", zegt spits en topsco rer Derk van Vierssen Trip zelf verzekerd. „We lieten punten liggen tegen laag geklasseerde ploegen als Pijnacker en Nieu- wegein, op eigen veld. Nu we ten we dat we ook tegen dat soort tegenstanders geconcen treerd moeten zijn." De huidige stand doet vermoe den dat de Leidsche en Oegst- geester Hockey Club inderdaad een wijze les heeft geleerd. Met het maximale aantal van acht tien punten uit zes duels staan de paarswitten bovenaan. In het afgelopen seizoen streden Alecto en LOHC lange tijd om de titel die uiteindelijk door HIC werd gewonnen. In de hui dige jaargang zijn de twee re gionale grootmachten niet bij elkaar ingedeeld. „Jammer", vindt Van Vierssen Trip. „Het waren leuke derby's, ook door dat maatjes van me bij Alecto speelden. Aan de andere kant: het zijn ook uitgerekend dét soort wedstrijden waarin het gevaar schuilt dat we punten la ten liggen." Zijn strafcomers zijn niet van het kaliber van zijn illustere voorganger Taeke Taekema, maar toch treft Van Vierssen Trip regelmatig doel. LOHC wil onomwonden de stap naar de overgangsklasse maken, het op een na hoogste hockeyniveau. Daarmee neemt de club, die begin jaren tachtig kortstondig in de hoofdklasse uitkwam, ter loops een forse voorsprong op Roomburg en Alecto. De gang bare voorspelling dat degene van de drie die het eerst pro moveert automatisch spelers wegtrekt bij de andere twee, is nog steeds van kracht. „Dat gaat zeker gebeuren, maar je moet je ook realiseren dat er in de overgangsklasse drie keer in de week getraind gaat worden en dat zal een hoop spelers vies tegenvallen. Voor het huidige team zou handhaving in de overgangsklasse een haalbare uitdaging zijn, maar versterkin gen van buitenaf zijn toch wel kom." Jonkheer Van Vierssen Trip („Ik geef niets om die titel en ik ge bruik hem ook nooit") heeft enige ervaring op overgangs klasse-niveau. Hij werd gebo ren in Leiden, voetbalde bij w Oegstgeest, maar nadat zijn fa milie naar het midden van het land verhuisde, begon hij met hockey in Wageningen. Bij de plaatselijke club stond hij al op jonge leeftijd in het eerste elftal. Eenmaal terug in Leiden, voor een rechtenstudie, kwam hij toevallig bij LOHC terecht. „De mentor van mijn El Cid-groepje in de introductieweek was lid van LOHC. Zo is het gekomen, puur toeval." Op zijn eerste leerjaar in Leiden kijkt hij bepaald niet met trots terug. „Ik haalde gewoon te weinig studiepunten en werd van de universiteit getrapt. Mo menteel heb ik mijn studie aar dig op de rails bij de Vrije Uni versiteit in Amsterdam. Toch ben ik in Leiden blijven wonen, ik had hier alles: nüjp vrienden, vereniging, huis lÉn hockey club." Als hij een verschil moet aange ven tussen het LOHC van vorig seizoen en dat van nu is 'erva ring' het trefwoord. „We spelen nog steeds hetzelfde spelletje, maar we kennen elkaar weer een jaartje beter en weten wat we aan elkaar hebben. HDM belde aan het einde van het af gelopen seizoen met de vraag of ik interesse had in een over stap. Nee, dat kost me teveel tijd en ik zet liever met LOHC een stapje hoger. Ik wil ook graag kampioen worden want de eerste klasse is nou niet echt de leukste klasse. Ik bedoel: niet elke tegenstander heeft even veel zin om echt te hockeyen en er een leuk spel van te maken. Het is vaak echt vechthockey en dat staat me niet aan." zaterdag 30 oktober 2004 81 door Loman Leefmans leiden - Hij baalt dat hij nooit een serieuze kans heeft gekre gen om zich in het eerste elftal te bewijzen. Maar vertrekken bij UVS, dat vindt hij ook weer te ver gaan. Daarom is Hen drik Boelee (21) een van de zes selectiespelers die afgelopen zomer de zondagtak verliet om het eerste zaterdagelftal van de club weer eens uit het slop te trekken. „Ik heb het gevoel dat ik ben overgeslagen, maar van wege de gezelligheid ben ik bij UVS gebleven", aldus Boelee. Het was een onwaarschijnlijk bericht, vorige week in deze krant. Alphense Boys heeft het tweede elftal wegens aan ge brek aan spelers uit de compe titie gehaald. Ondanks de be hoorlijke omvang en prestatie drang van de club bleken steeds minder spelers, die net niet voor het eerste team in aanmerking komen, bereid om op de vroege zondagochtend bij de reserves te voetballen. Boelee voorspelt dat UVS met dezelfde problematiek te ma ken krijgt. „We zijn met zes man naar het zaterdagteam vertrokken. Mede daardoor bleven er nog drie spelers van het tweede elftal van vorig jaar over. En van het huidige 'twee de' maken volgend seizoen wéér een paar jongens de overstap", aldus de onder- houdsschilder. Boelee is Roodenburger van huis uit. Zijn vriend en clubge noot Raymond van Es schreef halverwege de jaren negentig over naar UVS toen een mas sale leegloop de Kooiclub teis terde. Boelee volgde een sei zoen later, als tweedejaars B- junior. Samen voegden ze zich in 2001 bij de seniorenselectie in de Kikkerpolder. Van Es werd onder trainer Hans van Leeuwen een gevierd basisspe ler, voor Boelee bleken slechts een paar invalbeurten wegge legd. „Het is er niet van geko men. Nadat ik door een inge scheurde meniscus een jaar uit de roulatie was, zou ik van Van Leeuwen een nieuwe kans krij gen. Hij ging echter verder met A-junioren, naar het tweede elftal keek hij niet om. Ik was niet de enige die er zo over dacht. Het leek wel of spelers van buitenaf voorrang laegen boven de 'eigen' jongens", al dus Boelee. Uit zijn laatste opmerking kan worden gedestilleerd dat de verdediger - postuur even ste vig als zijn schot - zichzelf in ieder geval als een echte UV- S'er beschouwt. Toen afgelo pen voorjaar door een groep ontevreden spelers plannen werden gesmeed om naar een andere club te gaan, stak Boe lee daar een stokje voor. „We hebben erover getwijfeld om naar GHC te gaan. Ik wilde niet. UVS is bekend terrein; je hebt je vriendenkring en de gezelligheid die je bij een an dere club opnieuw moet op bouwen." Marco Akerboom is volgens Boelee de geestelijke vader van het plan om de zaterdagtak van UVS nieuw leven in te bla zen. Hij is niet alleen de leider in het veld, maar hij regelde daarbuiten de kledingsponsors en het begeleidingsteam. De markante speler die de afgelo pen seizoenen mede het ge zicht bepaalde bij de huidige zondaghoofdklasser, werd de hoofdman van de zaterdagse bende van zes. Boelee: „Hij is vader geworden, heeft daar door minder tijd voor het voet bal en kampt nog steeds met blessures. Daarom vond hij het tijd om lager te gaan spe len." Tien jaar geleden probeerde Uit Vriendschap Saam ook met een elftal routiniers en oud-gedienden, waaronder Hans van Leeuwen, 'zaterdag 1' op te stuwen. Dat lukte een paar seizoenen voordat het 'andere eerste' weer inkakte. Afgelopen seizoen werd het kleine UVS I allerlaatste in de vijfde en laagste klasse. De redenen om het zaterdag- elftal weer wat omhoog te brengen, blijken dezelfde als een decennium terug. „Als wij wat hoger spelen, heeft de UVS-jeugd die op het punt staat naar de senioren te gaan weer een keuze; voetballen op zaterdag of zondag", zegt Boe lee, die de vergelijking met bij voorbeeld buurman Lugdu num mank vindt gaan. „Bij UVS zal het zwaartepunt altijd op zondag blijven liggen." De poging van Boelee, Aker boom en hun vier handlangers lijkt vooralsnog te slagen. UVS staat in de topdrie van een klasse waar sowieso de eerste twee clubs rechtstreeks pro moveren. Afgelopen zaterdag was daar plotseling de eerste verliespartij van het seizoen, met 4-3 tegen GWS. Een kink in de kabel, meer niet volgens Boelee. „Het was zo'n wed strijd waarin écht alles tegen zat. Marco viel geblesseerd uit, ik moest met een gescheurde wenkbrauw naar het zieken huis en er waren nog een paar afwezigen. Met als resultaat dat min of meer hetzelfde elf tal van vorig jaar binnen de lij nen stond en dat werd niet voor niets laatste." Toch was het 'oude' UVS-za- terdag niets minder dan GWS. „Maar als je hoort - ik zat op dat moment in het ziekenhuis - dat zij een gestopte straf schop over mochten nemen en GWS ook nog een met de hand gescoord doelpunt toe gekend kreeg, dan weet je het wel. Het liep bij ons toch al niet. Dan wordt er wat meer geklaagd en met een scheids rechter die ook voor goed be doelde opmerkingen kaarten trekt, is direct verklaard waar om er twee rode kaarten vie len." Boelee is ervan overtuigd dat het om een eenmalige misser gaat en promotie UVS niet kan ontgaan. „Kom, Haagse Hout is koploper. Daar wonnen we met 7-2 van. Als we compleet zijn, winnen we alles." Henrik Boelee: „Het leek wel of spelers van buitenaf voorrang kregen boven de 'eigen'jongens." Foto: Taco van der Eb an Vierssen Trip (rechts) in duel met een tegenstander: „Het is in de eerste klasse vaak echt vechthockey en dat staat me niet aan." - ffoto: Dick Hogewoning van Schie: „De gebeurtenissen laten ook fysiek sporen na. Het slaat op je lichaam." Foto: Dick Hogewoning hadden kunnen stoppen met procederen. We zijn behoorlijk tegengewerkt en daarbij is het verdriet al zo groot. Maar we willen ons recht. De betrokke nen hebben wellicht ooit uit idealisme een medisch beroep gekozen, maar dat idealisme zijn zij op den duur kwijtge raakt. Zij doen het niet meer om mensen te helpen. Zij zijn routineus geworden en doen het alleen nog voor het geld. En dat kén niet. Als je de verant woordelijkheid die bij die func tie hoort niet wilt paldcen, dan moet je maar een andere baan zoeken." Half november dienen de zaken tegen twee huisartsen en een verpleegkundige bij het Me disch Tuchtcollege, twee maan den later is er uitspraak, wel licht gevolgd door een straf Periodetitel op het spel Het is niet ondenkbeeldig dat de winnaar van de derby tus sen Roodenburg en Lugdu num morgen de periodetitel opstrijkt in de vierde klasse C. Koploper Vredenburch heeft de beste papieren, maar ver loor vorige week tegen laag vlieger Spoorwijk en krijgt nu met achtervolger SEP te ma ken. Mocht Vredenburch opnieuw twee of meer punten laten lig gen dan wordt het eerste prijs je van het seizoen een prooi voor de Kooiclub of de Kik kers. Zij gaan dat uitmaken in rechtszaak. Van Schie heeft nog regelmatig flashbacks, zegt hij, terwijl hij voordoet hoe hij voor het laatst zijn zoontje vasthield. Zijn ervaringen optekenen is een van de manieren om met het leed om te gaan. Hij heeft gemerkt dat personen uit zijn omgeving hem vaak anders zijn gaan benaderen. „Steun kwam soms uit onverwachte hoek, terwijl sommige mensen van wie ik steun verwachtte, er niet waren. Die ben ik nu kwijt. Maakt me niet uit. Van mensen waarvan ik veel verwacht, maar die niet thuisgeven, neem ik nu makkelijk afscheid. Zo ben ik wél geworden." Van Schie was de afgelopen maanden in de eerste plaats aangewezen op zijn vrouw en inmiddels 14-jarige dochter. „Als een van ons het moeilijk hun onderlinge duel. „Het gaat toch weer aardig met bei de verenigingen", vindt Van Schie. „Hoe lang moeten bei de nog aanhoren dat ze zo zijn afgezakt en vroeger veel hoger speelden? Tegen het geld en de ledenaantallen van de dorpsclubs in de zaterdag hoofdklasse kunnen we toch nooit op. En onze A-junioren worden aan de lopende band weggekaapt. Desondanks la ten Roodenburg en Lugdu num de laatste tijd toch zien ■dat ze over potentie beschik ken." heeft, staan de andere twee klaar. Dat werkt niet altijd op beurend, het gebeurt ook dat de andere twee in de dip wor den meegetrokken." Ten tijde van het overlijden had Van Schie net een nieuwe betrek king als hoofd Sociale Zaken Werkgelegenheid bij de ge meente Papendrecht aanvaard en hij stond aan de vooravond van een nieuw seizoen bij Lug dunum. Van Schie besloot de weg die hij had ingezet voor het gebeurde te vervolgen omdat dat hem het meest logisch leek. Tegelijkertijd besefte hij dat dit niet zo'n sterk argument was. „In mijn werk kan ik veel kwijt, heb ik afleiding en aan de club heb ik uiteraard veel gehad. Lugdunum is nog een ouder wets verzuilde volksclub. Moet er een muurtje gemetseld? Een verzekering geregeld? Dat wordt binnen de club opgelost. De presentatiegids is mijn ter rein. Ik heb bij verschillende verenigingen gevoetbald en ik ben opgegroeid bij Blauw zwart, maar nergens voel ik me zo thuis als bij Lugdunum. Voetbal wordt vaak een uitlaat klep genoemd en dat is bij Van Schie zeker het geval. „Het houdt me fit, al laten de ge beurtenissen ook fysiek sporen na. Het slaat op je lichaam. Ik was behoorlijk aangekomen, al ben ik weer aardig op gewicht, maar het kan beter. Ook heb ik meer 'kleine pijntjes' dan vroe ger. Maar ik laat me, bijna net als een prof, vijf keer per week behandelen of verzorgen als het nodig is. Vroeger sprintte ik ie dereen eruit, tegenwoordig moet ik leper zijn. Het lijkt me wel wat om net als clubgenoot Harm de Vos op je 42ste nog op dit niveau mee te doen, maar ik heb zijn bouw niet." Het is op de kop af acht jaar ge leden dat zijn naam voor het eerst opdook in het Leidsch Dagblad topscorersklassement. Sindsdien is de langharige spits daaruit niet meer weg te den ken en ook nu heeft hij een ver melding. De noodzakelijke gre tigheid van een spits is afhan kelijk van gevoel en gemoed. Die heeft hij dus kunnen be houden. „Ik heb opgezocht dat ik nu zo rond de 170 officiële treffers zit. En dan te bedenken dat ik van mijn 18de tot mijn 22ste de ene blessure na de an dere had. Jezelf scherp houden. Gefixeerd zijn op het doel, en dat is winnen. Dat kan ik nog altijd, maar het zal niemand verbazen als ik zeg dat ik het te genwoordig belangrijker vind dat het team wint dan dat Van Schie scoort." oman Leefmans Het lijkt opeens zo'n fu- ezigheid - voetbal - bij een ;esprek met iemand die aar anderhalfjaar geleden ion heeft verloren. Lugdu- jn pits Pieter van Schie blijkt de twee zowel een schei- kunnen aangeven als TÏlfiden te leggen. „We kre- lartjes van FC Rijnland, nburg en SJZ. Dat hebben él erg gewaardeerd", zegt l( jarige Leidenaar die de af in acht jaar vrijwel onafge- 1 in de wekelijkse topsco- t van deze krant staat, u weer. „Ik kon wel in een gaan zitten, maar ik be- dat het beter was om be- blijven met werk en sport, etbal, dat deed ik toch mei van het vorig jaar ed de veertien maanden Rin^on aan de gevolgen ekkramp. Pieters zoon noemd naar een voetbal- e Spaanse Rin^on, niet ombiaanse. Het was ge- een stoere naam die bij aste", benadrukt hij nog Het verwerkingsproces an Schie, zijn vrouw en r is sindsdien bepaald rgemakkelijkt door de e het gezin aanspande de betrokken artsen en dige. Zij zouden de e van Rin^on fout heb- geschat. „Het zou mak- "jn om te zeggen: 'Ik krijg on er niet door terug', elijk. Er zijn tientallen geweest waarop we

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 25