Cabinet wil ugdbeleid [erbeteren Dpen UpenhuizenroutË Leidse militair gewond bij schietoefening in Irak !ÏT\ Nieuwe Vacatures dn voor moskee op )etbalveld in Leiden alp hopeloos inefficiënt' Historische handtekeningen Tegenslagen in Bush-kamp van OERLE OPENING 30 OKTOBER Euforie over aantal Leidse asielzoekers dat mag blijven m zaterdag 30 OKTOBER 2004 Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad BINNENLAND Er is geen grootste Nederlander Onvrede over hoger beroep tegen Eric O. Leidse Jacqueline i Zirkzee schrijft weer historische roman Betaald voetbal moet eigen jeugd meer kans geven 1 13/15° llll- zw 1-2 iric-Jan Berendsen - Er komt mogelijk een ee op een van de voetbal- i aan de Boshuizerkade of parkeerterrein achter de leihal. De projectgroep ïtwikkelingsplan Leiden- rest wil de eerste vier alvelden, gezien vanaf de rskade, handhaven en op- >en. Op de resterende drie kunnen dan vijftig ap- nenten met ouderenvoor- ïgen komen, een park en een school of moskee. Die mos kee zou ook kunnen worden gebouwd op het parkeerterrein achter de Vijf Meihal. De projectgroep stelt verder voor om op een aantal plekken in de wijk woningen te bouwen. Zo zouden er aan de zuidkant van de Vijf Meilaan 150 wonin gen moeten komen op de plek waar nu nog het ROC staat, op de hoek met de Churchilllaan. Pagina Ri Vijf Meihal wordt opgeknapt ]Jaag/gpd - De overheid zich veel intensiever be- n met kinderen die dreigen sporen. Ouders die de deur louden voor hulpverleners, in dat in hun portemonnee n. De hulpverleners moe ter samenwerken, zodat de e de hulp krijgt die nodig zijn enkele voorstellen om jdzorg te verbeteren die >inet binnenkort zal be- n. orstellen maken onderdeel een pakket maatregelen eugdcommissaris Steven iijck heeft opgesteld. Van onderzoekt namens het hoe de jeugdzorg kan (advertentie) ■NHUIZHNDAO VOVEMBER A.S. 1 fW.MEEUS.COM MEEÜS COMMENTAAR TOKKIES fkkies. Het a-sociale gezin nsterdam heeft de sterren- bereikt. Samen met ande- cende Nederlanders als 's dorpsgek Emile Ratelband :n de knuffel-aso's het loor. Ze zijn graaggeziene bij serieuze en minder nze talkshows, tappen bier estjes voor 1750 euro en in een commercial internetprovider Chello. ejonge, wat een lol. geven, ook deze krant is nkelijk mee- n in de media- ond een gezin en leven leidt verlast, agres- crimineel ge- Tijd voor her- ning is echter aangebro- e meer nu de Tokkies zijn ebroken'. :h is met de fascinatie van fvone man of vrouw niets leality-tv kan best amu- n in enkele gevallen zelfs igewoon boeiend zijn. Er ter een grens. En die is programma-makers met riesef voor fatsoen niet zo jk te trekken. Op televisie ,j et echter om kijkcijfers en Versum, zowel bij de com merciële als publieke zenders, lijkt dat in toenemende mate nog de enige norm die telt Jerry Springer ontdekte als eer ste dat aan onaangepaste types geld valt te verdienen. Hoewel hij altijd ter afsluiting een mis selijkmakend moraliserend praatje houdt om zijn eigen ge weten te zuiveren, verandert dat niets aan het ordinaire karakter van zijn show. De mediahype rond de Tokkies gaat een stapje verder. Waar de Amerikaanse aso's snel in de anoni miteit verdwijnen, blijken de Tokkies een fenomeen dat uitge molken kan worden. Onze samenleving heeft de mond vol van waarden en normen. Je kunt van mening verschillen hoe je zulke abstracte begrippen in be leid of concrete daden kunt ver talen. Een kind begrijpt echter dat het tot held verheffen van een stelletje inhoudsloze aso's precies het tegenovergestelde is van wat we moeten doen. Het is juist dat gedrag waar we ons met zijn allen aan zeggen te er geren. Dus, weg met de Tokkies! Bill Meyer door Eric-Jan Berendsen as-samawah/leiden - De Nederlandse militair die gis terochtend in Irak is gewond geraakt bij een schietoe fening is de 19-jarige soldaat Roger Scheffer uit Leiden. Hij werd tijdens de oefening in de rechterbovenarm geraakt door een kogel afgevuurd door een andere Ne derlandse soldaat. Scheffer is inmiddels geopereerd en maakt het naar omstandigheden goed. Volgens zijn va der Ruud, werkzaam bij de Leidse brandweer, is de verwonding niet levensbedreigend en houdt zijn zoon er geen blijvend letsel aan over. Het ongeval gebeurde op de schietbaan in As-Sama- wah, waar ongeveer zevenhonderd Nederlandse mili tairen zijn gelegerd. Een kogel ketste af en verwondde Scheffer, die in een open jeep reed. Artsen hebben in middels de in tweeën gebroken kogel uit zijn arm ver wijderd in het militaire veldhospitaal op Camp Smitty. Daar moet hij minimaal drie dagen blijven, wordt de wond regelmatig schoongespoeld en krijgt Scheffer an tibiotica. De familie van Scheffer werd gisterochtend ingelicht door het ministerie van defensie. „En in eerste instan tie is dat natuurlijk schrikken", aldus zijn vader. „Maar er werd meteen bij gezegd dat het niet levensbedrei gend was. In de loop van de dag heb ik meerdere keren contact gehad met Defensie. Het ministerie doet zijn werk prima want ook zijn commandant en het maat schappelijk werk hebben gebeld. Er is geen aanleiding Roger vervroegd naar huis te sturen. Normaal gespro ken zou hij op 24 november weer naar Nederland ko men. Dan heeft hij er vierenhalve maand op zitten. Ik heb Roger gistermiddag heel even zelf gesproken over de telefoon voordat hij werd geopereerd. Het eerst wat hij zei was dat hij niet eerder terugwilde." Soldaat eerste klas Scheffer maakt deel uit van het elfde bataljon van de Luchtmobiele Brigade maar was tijde lijk toegevoegd aan het dertiende bataljon. Hij is ook lid van de zogeheten quick reaction force, de snelle in terventiemacht. De Koninklijke Marechaussee is een onderzoek begon nen naar de oorzaak van het schietincident. worden verbeterd. De voorstel len zijn inmiddels overgenomen door de ministeries die zich be zighouden met het jeugdbeleid. De manier waarop de jeugdhulp nu is geregeld, is hopeloos inef ficiënt, heeft Van Eijck geconsta teerd. Door administratieve rompslomp en bureaucratie zijn hulpverleners tachtig procent van hun tijd kwijt met het invul len van formulieren. De andere twintig procent van hun tijd be steden ze aan hun cliënten. Elke instantie houdt zich met haar ei gen deelprobleem bezig en wis selt geen informatie uit met an dere diensten. „Als iemand in een justitiële jeugdinrichting komt, is er geen dossier bij over die jongere. De inrichting begint daarom met een intakegesprek." Om te voorkomen dat jongeren elke keer opnieuw hun verhaal moeten doen, wil het kabinet zogenoemde zorgteams gaan in stellen. In die teams werken scholen, hulpverleners, politie en justitie samen. „Dat betekent dat alle informatie over een jon gere daar bij elkaar ligt en er di rect iets mee gedaan kan wor den", aldus Van Eijck. Instellingen zijn nu nog huiverig om informatie te delen. Ze be roepen zich daarbij op de priva cywetgeving. Het zou strafbaar zijn om gegevens over cliënten met anderen te delen. „Dat is echte onzin. De privacywetge ving staat het uitwisselen van in formatie toe verzekert Van Eijck. Pagina Binnenland 1: Bezem door bureaucratie in de jeugdzorg rome - EU-voorzitter premier Balkenende (links) en minister van buitenlandse za ken Bot ondertekenden gisteren op het Campidoglio, het historische hart van het oude Rome, als eersten de Europese grondwet. In schril contrast met de plechtige demonstratie van eenheid staat nog steeds de impasse rond de sa menstelling van de Europese Commissie. Na afloop van het overleg met de Euro pese regeringsleiders verklaarde commis sievoorzitter Barroso de komende dagen op tournee te gaan langs Europese hoofdsteden. Hij voorziet 'enkele beperk te veranderingen' in het team dat hij woensdag terugtrok voor stemming in het Europees Parlement. Pagina Buiten land: Berlusconi steelt de show. Foto: ANP/Vincent Jannink washington/anp-rtr - Enkele dagen voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen is een voormalig bedrijf van vice-pre sident Cheney opnieuw in op spraak. De federale recherche FBI zou onderzoeken of het ministerie van defensie illegaal opdrachten aan de firma Halli burton verstrekte voor projec ten in Irak. Cheney, die Halliburton van 1995 tot 2000 leidde, ontvangt nog steeds geld van het bedrijf. De Republikeinse vice-presi dent was er eerder al van be schuldigd een rol te hebben gespeeld bij het verstrekken van de lucratieve opdrachten aan Halliburton. Het bericht leidt tot lichte ner vositeit in het Bush-kamp, dat zich deze week al eerder zag ge plaagd door de diefstal van ex plosieven uit het Qaqaa-com plex in Irak. Cheney beweerde dat het mogelijk is dat de explo sieven al waren verwijderd voor de Amerikaanse troepen het bunkercomplex bereikten, maar beelden van de Amerkaanse tv-zender ABC lij ken te bewijzen dat de bijna 380 ton krachtige explosieven zoek raakten nadat de Verenigde Sta ten het complex hadden bezet. Zie ook het bijvoegsel Erbij (advertenties) Non 1 week! Nu gegarandeerd 300 euro korting' op elke zitgroep uit onze collectie (advertenties) I vrijdag 5 novembei vrijdag 5 november 18.00 - 21.00 uur sCUOONMAAKweRKHN BV Bedrij fsschoonmaak kantoren, bedrijfspanden, sportcentra en instellingen voor informatie: 071-5232308 leiden - Een 'klinkende kla roenstoot' wil advocaat Jos He- melaar laten klinken over 'een waanzinnige score'. Ongeveer zeventien van de ruim vijftig asielzoekers uit het zogenaam de 'Leidse dossier' krijgen een verblijfsvergunning, of hebben de toezegging dat ze die krij gen. Hemelaar komt woorden tekort om te vertellen hoe blij hij is met dat 'fascinerend hoge aantal'. „Misschien komen we nog wel boven de twintig uit." De uitgeprocedeerde vluchte lingen, die volgens het stads bestuur in aanmerking komen voor de pardonregeling van minister Verdonk, hadden ei genlijk in juni al te horen moe ten krijgen of ze een verblijf- vergunning krijgen of het land moeten verlaten. De knoop is nu voor het grootste deel van de asielzoekers doorgehakt. Burgemeester Henri Lenferink en wethouder Wim de Boer (Groenlinks) zijn met het Leidse dossier in februari per soonlijk naar de minister ge stapt. Het gaat om 56 asielzoe kers van wie de omstandighe den dermate schrijnend zou den zijn dat ze volgens het stadsbestuur voor de pardon regeling in aanmerking komen. Ook een initiatiefgroep van po litici en Leidenaars heeft zich ingezet voor de Leidse asiel zoekers. (advertentie) I Haagse Hogeschool het perspectief t: B www.haagsehogeschool.nl V—J vandaag in onze vacaturekrant CPmAie e/ (So/et/ FLAMANT GANT HOME SCAPA HOME BRIDGEWATER TOT ZIENS OP ZATERDAG 30 OKTOBER VAN 12.00 TOT 15.00 UUR A TIJDENS ONZE Fl Volledige lijsten van het aanbod van de OPENHUIZENROUTE zijn bij de deelnemende makelaars verkrijgbaar Fick Makelaardij, Proper Makelaardij, HRS Makelaardij BV, Bakcma Piion, Makelaarskantoor Eigen Haard Van Beukering Makelaar», Van Wellen Loiecaat makelaardij, Bob Oudshoorn makelaardij o.g. bv, Schtmwcnhaghc makelaardij b.v., Makelaarskantoor Rijnland Wisseling zomer/wintertijd 11 Prinses Mabel in verwachting den haag - Prinses Mabel, de vrouw van prins Friso, is in ver wachting. Dat heeft de Rijks voorlichtingsdienst gisteravond meegedeeld namens een 'bui tengewoon verheugde' koningin Beatrix. De baby wordt eind april verwacht. Het kind wordt graaf of gravin van Oranje-Nas- sau en jonkheer of jonkvrouw van Amsberg, maar is geen lid van het Koninklijk Huis. Het kind kan nooit voor troonopvol ging in aanmerking komen. Kunstveiling in Leids Volkshuis leiden - Kunstenaars uit heel Nederland, onder wie Jan Wol kers, Marte Roling en Ans Mar kus, hebben belangeloos een kunstwerk beschikbaar gesteld voor een grote veiling die op 28 november wordt gehouden in het Leids Volkshuis. De op brengst van de veiling is be stemd voor de inrichting van een in aanbouw zijnd huis voor straatkinderen in Nepal. Door dit initiatiefnemer van de Tibe taanse hulporganisatie Rokpa zullen straks tachtig kinderen en tien ouderen onderdak, voedsel en onderwijs krijgen. Journalist Bert Tigchelaar dood Hilversum - Bert Tigchelaar, bij het grote publiek bekend als voormalig correspondent van het NOS Journaal in Duitsland, is op 58-jarige leeftijd overleden. Hij stierf onverwacht in zijn woonplaats Lemele. Tigchelaar werkte bij diverse dagbladen en omroepen. Hij schreef enkele boeken over Duitsland. Pagina Media Do ochtendkrant die weet of jouw zieken huis wel gezond is. 65 Ja 3. ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste'2 weken gratis! Bovendien spaar ik als vaste abonnee makkelijk (en snel) voor superkorting op een origineel Johnson Bros. ontbijtservies! Ik betaal automatisch 56.20) per acceptgiro 56.70) Adres Postcode Plaats Telefoon: Geboortedatum: I Bank/giro* J Handtekening: Uitsluitend bij automatische Incasso. I Stuur de bon in een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad. Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar Gratis tel. 0800 - 1711 I Email: lezcrsservice^hdc.nl of surf naar www letdschdagblad nl t persoons- ae krant WIJ gaan zorgvuldig om m gegevens. In de colofon var vindt u nadere Informatie Mijn wereld, mijn krant. Leidsch tCh Dagblad

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1