Leiden ziet af van Boommarktgarage y outE 'penhuizenri Infoavond Goed Wonen [t jaar geen >aanop ïsten markt Gemeente mikt op grotere Morspoortgarage Moeder betrokken bij dood Savanna Naturalis ontdekt 'hobbit' 'Keukenfamilie' Verkerk weet niets van illegale hennepteelt it Investeer in kennis OpenUniversiteit Nederland Leidsch £3; Dagblad Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 liilfflil wmWËÈÈ Ludiek protest van kunstenaar tegen de vertrutting Leiden moet fors bezuinigen op Rembrandtjaar Ic-Jan Berendsen De ijsbaan op de Leidse inmarkt komt er dit jaar ndanks een garantiesub- 30.000 euro van de ge- te is het de organisatie jelukt het benodigde be- in totaal zo'n 80.000 lijeen te krijgen. „En dan je op een gegeven mo de knoop doorhakken", de teleurgestelde cen- ianager Robert Strijk. „Er ;een ijsbaan." ntrummanagement Lei- ieeft de afgelopen maan- [eprobeerd het sponsor- rond de 50.000 euro bij te krijgen om ook dit jaar iterse sprookje op de •nmarkt neer te zetten. tientallen brieven, te- itjes en gesprekken met en is dat niet gelukt, is Strijk maken de econo- 1e mindere tijden het be- ;ven extra voorzichtig bij )ort projecten. Strijk sluit lit dat er in 2005, net als in wel een ijsbaan komt. baan draagt bij aan de ïkkingskracht van de stad. rote stad als Leiden moet donkere dagen van kerst lijk zo'n evenement in zijn am hebben. Dat vinden, uit een onderzoek vorig ook winkeliers en horeca- ven. Om het dan ook ge- Hiseerd te krijgen is echter ndere zaak." daarom heeft het cen- nanagement het voorstel n om op een meer ver ende wijze tot fondsvor- te komen voor collectieve nemersbelangen", ver- Strijk. „De horeca en de- ^lndel kunnen dan met zijn bijdragen aan evenemen- n een aankleding van de ryj lie leidt tot grotere bezoe- 7' ant allen. Van sinter- 7V ntocht tot ijsbaan en van 'erlichting tot een schone- lat." lOx usja Rz: ondernemersfonds r weg dan ooit' door Timoteus Waarsenburg leiden - Het Leidse Aalmarktpro ject gaat door zonder de omstre den Boommarktgarage. Om toch voldoende parkeerplaatsen voor bezoekers van Leiden te creëren, heeft de gemeente nu haar zin nen gezet op een Morspoortga rage die plaats moet bieden aan vijfhonderd tot duizend auto's. Volgens wethouder Hillebrand moeten zowel het Aalmarkt- als het Morspoortproject tussen 2006 en 2009 worden uitge voerd. De gemeente weet zich gesteund door projectontwik kelaar MAB. De gemeente heeft grote plan nen met het huidige Mor- spoortterrein. De beoogde par keergarage gaat twee verdiepin gen ondergronds. Voor dit plan moet in elk geval het huidige onderkomen aan de Morsweg van de Koninklijke Marechaus see wijken. De gemeente is al met de marechaussee in over leg. Als ook het belastingkan toor tegen de vlakte gaat - een mogelijkheid die de gemeente niet uitsluit - zou de garage zelfs aan duizend auto's plaats bieden. Bovengronds moet zesduizend vierkante meter bedrijfsruimte komen voor grotere detailhan- delbedrijven zoals Intersport en Mediamarkt. Om te voorkomen dat het bedrijvencomplex en de parkeergarage vanuit de stad zichtbaar zijn, wil de gemeente langs de Morssingel tegenover het huidige parkeerterrein hui zen bouwen. Daarbij wordt ge dacht aan 75 tot 80 woningen van maximaal vier verdiepingen hoog naar het voorbeeld van de huizen die zijn gebouwd aan de Witte Singel tussen de universi teitsbibliotheek en het kanton gerecht. Een ondergrondse parkeergara ge aan de Boommarkt maakt al sinds 1998 deel uit van het Aal marktproject, bedoeld om de Leidse binnenstad een econo mische en culturele injectie te geven. Maar dat plan blijkt nu financieel niet haalbaar. De ga rage onder de boommarkt zou eigenlijk drie verdiepingen de grond in gaan, waardoor 250 bezoekersplaatsen en 100 be wonersplaatsen zouden ont staan. Nu wil de gemeente nog slechts 90 parkeerplaatsen on dergronds aan de Boommarkt aanleggen die stuk voor stuk verkocht zullen worden. Die parkeerplekken moeten ver moedelijk zo'n 40.000 euro per stuk gaan opbrengen. Pagina Ri: 'Aalmarktproject 20 miljoen te duur' alphen aan den rijn/den haag - De moeder van de vermoorde 3-jarige Savanna uit Alphen aan den Rijn heeft bekend dat zij betrokken is geweest bij de dood van haar kind. „Maar ze heeft niet letterlijk gezegd dat ze haar kind heeft vermoord", aldus de voorlichter van het openbaar ministerie, parket Den Haag. De 32-jarige Alphen- se en haar partner hebben gis teren te horen gekregen dat hun voorarrest met dertig da gen is verlengd. Het politieonderzoek naar de twee verdachten is inmiddels afgerond. Dat onderzoek heeft zich niet alleen beperkt tot de dood van Savanna. Ook de langdurige mishandeling van de peuter is onder de loep ge nomen. Zo stuitte de politie op een derde verdachte in de zaak: een man uit Nieuwkoop. Over de identiteit van deze man wil justitie verder geen mede delingen doen. Wel wordt ge zegd dat hij zich, in verband met mogelijke betrokkenheid bij eerdere mishandelingen van Savanna, te zijner tijd voor de rechter moet verantwoorden. Hij wordt niet in voorlopige hechtenis genomen. Volgens T. van der Meer, een bekende van de familie, is de Nieuwkoper een van de ex-vrienden van Sa vanna's moeder. De huidige partner van Savanna's moeder heeft bekend dat hij betrokken is geweest bij de mishandelin gen van het meisje. Hij ontkent dat hij iets te maken heeft met haar dood. De man en vrouw worden psychologisch en psy chiatrisch onderzocht in het Pieter Baan Centrum. Savanna werd in de nacht van maandag 20 op dinsdag 21 sep tember in Holten bij een routi necontrole dood aangetroffen in de kofferbak van de auto waarin haar moeder met haar nieuwe partner zat. Uit het po litieonderzoek is gebleken dat het meisje in het ouderlijk huis aan de Castorstraat in Alphen door verstikking om het leven is gekomen. (advertentie) (advertentie) OT ZIENS OP ZATERDAG 30 OKTOBER VAN 12.00 TOT 15.00 UUR TIJDENS ONZE Volledige lijsten van het aanbod van de OPENHU1ZENROUTE zijn bij de deelnemende makelaars verkrijgbaar c Makelaardij, Proper Makelaardij, HRS Makelaardij BV, Bakema Pison, Makelaarskantoor Eigen HaardVan Beukering Makelaars, 'an Weizen Losecaat makelaardij, Bob Oudshoorn makelaardij o.g. bv, Schouwenhaghe makelaardij b.v., Makelaarskantoor Rijnland HEAO DEELTIJDOPLEIDINGEN AANVANG 29 NOVEMBER KANSEN KRIJG JE NIET DIE MOET JE CREËREN BEL VOOR MEER INFORMATIE 020 523 60 12 OF KIJK OP WWW.HESAMSTERDAM.NL HOGESCHOOL VOOR ECONOMISCHE STU0IES AMSTERDAM PAL ACHTER DE ARENA Dagblad VRIJDAG 2g OKTOBER 2004 ^SPEURDERS Plaats nu uw speurder via Zombies willen niet teren op oude roem Roel de Goede heeft bij FC Lisse de rust gevonden leiden - Een behaarde dwerg, krap een meter lang, die ondanks zijn kleine hersentjes slim genoeg was om werktuigen te maken en die - misschien - nog maar heel kort geleden is uitgestorven. Dat is de spec taculaire vondst van Australische onderzoekers op het Indonesische Flores, waar ook wetenschappers van het Leidse Naturalis een flinke bijdrage aan hebben geleverd. Botten van het mini-mensje zijn ge vonden in een reusachtige grot op het eiland. De onderzoekers denken dat de 'homo floresiensis' onge veer twaalfduizend jaar geleden uitstierf. Gert van den Bergh, gastmedewerker van Naturalis, vermoedt echter dat er tot een paar honderd jaar geleden nog hobbits hebben geleefd op Flores. Hij maakt dat op uit verhalen die onder de plaatselijke bevolking de ronde doen. Pagina Gesprek van de Dag: 'Dwergmens pas nét uitgestorven' Reconstructietekening: EPA COMMENTAAR BIJBELVERTALING i dan tien jaar is eraan ge- door een uitgebalanceerd van specialisten, afkomstig ■Ben breed spectrum van mls-katholieke, protestantse ^%dse richtingen. De Nieuwe Ivertaling (NBV) zal voor gelovigen alle oude verta- h in één klap overbodig !n. Elk woord is gewikt en gen in de nieuwe re. istanders van de ve vertaling zijn g genoeg. Ze ma- zich boos over ifwijken van de 'lijke Hebreeuwse of Griek- ondtekst, waardoor ze hun Duwde bijbel niet meer te- ïnnen. Hoogdravende bij- taal kan in alledaags Ne- nds opeens zakelijk en vlak en. Maar hoe mooi het ge- In Nederlands ook klonk, •ogpunt van marketing is ïieuwe vertaling een sibil le ;t van de kerken. i illig valt het verschijnen I fce Nieuwe Bijbelvertaling el samen met het fuseren uie protestantse kerken in Nederland. Beide ontwikkelin gen zijn, ook weer uit 'marke- tingoogpunt' goed voor het ima go van de kerk, zeker voor dat van de protestantse. Die straalt naar buitenkerkelijken immers nog altijd een beeld uit van ver brokkeling. De buitenwereld ziet ontelbare kerkgenootschap- jes met niet te onthouden na men, die zich om onna volgbare redenen voortdurend ruziënd van elkaar losscheuren. Clubjes waar mensen op hoge toon van ge dachten wisselen in on begrijpelijk, vooroorlogs Neder lands. De kerkfusie en de nieuwe ver taling zullen de kerken dan ook geen kwaad doen. Ook Neder landers die niets hebben met de bijbelse taal, kunnen de verha len uit het heilige boek nu be grijpen. Maar dat de ontkerkelij king tot staan komt zodra de do minees en pastoors weer ge woon Nederlands spreken, dat zou té optimistisch zijn gedacht. Silvan Schoonhoven door Ruud Sep en Nancy Ubert regio/woubrugge - De familie Verkerk is 'stomverbaasd' dat in het voormalige Ter Aarse hoofdkantoor van de failliete keukengigant op grote schaal wiet is geteeld. Ook verwondert de familie zich over 'het vreem de toeval' dat de politie in twee andere panden van Verkerk ook beet had. Jos Verkerk, woord voerder van de familie, ontkent stellig dat hij, één van zijn broers of de rest van de familie ook maar iets te maken hebben met de illegale teelt van hen nep. De politie deed dinsdag ochtend invallen in drie pan den van de familie Verkerk die, hoewel het keukenimperium drie jaar geleden werd ver kocht, nog altijd eigenaar is van het onroerend goed. In het kan toor- en opslagpand aan de Hoekse Aarkade in Ter Aar wer den de resten van een enorme wietkwekerij aangetroffen. In een loods achter een woonhuis aan de Westkanaalweg vond de politie honderden hennepplan ten. In dat huis heeft vroeger Verkerk senior gewoond, zo geeft Jos Verkerk aan. „Mijn broers en ik hebben het huis weer van onze ouders ge kocht." Als derde was de voor malige woning van Jos Verkerk aan het Galjoen in Alphen aan de beurt, waar de politie wel 'sporen' maar geen plantjes of wietinstallaties vond. „Wij be grijpen er ook helemaal niks van", meldt Verkerk. „Verkerk is als eigenaar van de panden subject in het onderzoek", geeft politiewoordvoerder Chris van Egmond aan. „Hij zal natuurlijk gehoord worden, maar abso luut niet als verdachte. Want we hebben nog geen verdach ten. We hebben die invallen ge daan en we hebben daar een aantal zaken en mensen aange troffen. Op basis daarvan zijn we de zaak nu aan het ontrafe- :.nl of mail naar Tel.: 072 5196868 Fax: 072 5196869 <^5 Vrij EES 14/16 zacht z 2/4 len." Er waren duidelijke aan wijzingen dat er in de panden wietkwekerij en gevestigd wa ren. Verkerk zegt dat de pan den werden verhuurd. De Hoekse Aarkade en het Galjoen zouden dit jaar worden ver kocht. Of er één huurder in het spel is of wellicht meerdere, wil Verkerk niet kwijt. Pagina R3 'We hebben wel voor hetere vu ren gestaan' Beroep tegen vrijspraak Eric O. Hilversum - Het OM gaat in be roep tegen de vrijspraak van marinier Eric O. Dat meldt het NOS Journaal. Het OM eiste zes maanden voorwaardelijk en een taakstraf van 240 uur. Vol gens het OM overtrad Eric O. de voorschriften toen hij waar schuwingsschot loste in Irak. Leidse universiteit doet het niet goed leiden - De Universiteit Leiden komt slecht uit een onderlinge vergelijking van de dertien Ne derlandse universiteiten. Vol gens het ministerie van onder wijs heeft zij het hoogste per centage opleidingen die onvol doende scoren. Met het aantal excellente opleidingen bezet Leiden een magere tiende plek. Dat blijkt uit het rapport 'Ken nis in kaart' dat het ministerie gisteren publiceerde. Een uni versiteitswoordvoerder noemt de onderlinge vergelijking 'niet zinvol'. Pagina R1 Yasser Arafat naar Frans ziekenhuis parijs/ramallah - De ernstig zieke Palestijnse leider Yasser Arafat vliegt vandaag naar Parijs voor medische behandeling. Volgens zijn artsen is zijn toe stand ernstig, maar is hij niet in levensgevaar. Pagina Buitenland DJ Tiësto beste, Armin op drie londen/leiderdorp - Dj TiëStO (Tijs Verwest) is volgens de van daag gepubliceerde DJ Top 100 van het Britse danceblad DJ Mag opnieuw de beste dj van de wereld. Op nummer drie staat de Leiderdorper Armin van Buuren. (advertentie) De ochtendkrant die weet of jouw zieken huis wel gezond is. (advertentie) (advertentie) 2 november presentatie 19.30 uur Studiecentrum Den Haag Lange Houtstraat 11,070-3614701 joeo Won ei BIJ UW DAGBLAD! Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! 0 Ja, ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Bovendien spaar ik als vaste abonnee makkelijk (en snel) voor superkorting op een origineel Johnson Bros ontbijtservies! Ik betaal automatisch 56.20) per acceptgiro 56.70) Adres: Postcode Plaats: Telefoon: Geboortedatum Bank.'giro" Handtekening: Uitsluitend bij automatische Incasso Stuur de bon in een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad. Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar Gratis tel 0800 - 1711 E-mail lezersservlccPhdc nl of surf leldschdagblad nï.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1