Armstrong beslist in voorjaar over Tourstart SPORT Eeuw van de ellende voorbij voor Red Sox ADO Den Haag: één duel zonder publiek Omniworld dichter bij betaald voetbal Ids Postma stopt ermee Golftoernooi vervroegd tese vrouwen lien olympiade - De Chinese vrouwen voortijdig de eindover- ig bij de schaakolympia- aald. Met een zege op 2-1) brachten de Aziaten Eorca hun puntentotaal /Iet nog één ronde te unnen ze niet meer wor- 'ehaald. De Verenigde staat tweede met 25,5 i. Nederland won met 3- tolombia en is met 22,5 i negentiende. Bij de n gaat Oekraïne na der- 0.( iden aan de leiding. De andse mannen rekenden 0.01 af met Zweden en be- achttiende plaats met ten. vrijdag 29 OKTOBER 2004 19.1 9 u de Haar mag g in PSV spelen (Trainer Foeke Booy van (echt kan vanavond in de .edstrijd tegen PSV ge- iver Hans van de Haar 17 eken. De spits legde gis- ij de tuchtcommissie I6.( KNVB uit waarom hij koord is gegaan met een van vier duels. Bij ab- /an scheidsrechter Ruud besloot het rechtsor- in de KNVB de zaak aan len. Van de Haar sprong ktober tegen FC Gronin- rd op het dijbeen van te- ider Paul Matthijs. Vol- clubleiding van FC zag scheidsrechter Bos- wat er gebeurde. Hij hter niet in. 6.1 meer - Ondanks een tyeraad met het bestuur Nederlandse tafeltennis- VTTB) blijft Trinko Keen besluit niet te spelen in lificatiewedstrijd voor ipees kampioenschap ivember tegen Engeland, id is teleurgesteld in de nmer en ziet zijn hou- het niet nakomen van >l overleg gemaakte af- 1. De NTTB beraadt zich ituatie. Volgens de bond Keen in strijd met de ;en die op 5 oktober na 'gJrland tegen Duitsland naakt en met de onder van contracten zijn igd- Ti ïai I. e. blijft bij beslissing inho sterft artaanval door Edward Swier parijs - Het al goeddeels uitge lekte etappeschema van de Tour de France van 2005 werd gister middag in Parijs bekendge maakt. Maar hoeveel renners per ploeg en hoeveel ploegen in to taal mogen meedoen is nog on duidelijk. En verschijnt de be langrijkste renner van allemaal, zesvoudig winnaar Lance Arm strong, wel op 2 juli aan de start in de Vendée? Het zijn juist deze issues die gisteren de grootste aandacht kregen. En terecht. Want een etappeschema is pas van be lang als ook de renners van im portantie bekend zijn. Niet het traject, hoe pittig ook, maakt de koers. Dat doen de renners. Ivan Basso, afgelopen zomer de enige die nog regelmatig in het wiel van Armstrong kon blijven. „Het schema bevalt me wel, er zijn minder tijdritkilometers bijvoorbeeld. Maar de vraag is natuurlijk: doet Armstrong mee?" Rabobank-manager Theo de Rooij: „Ons zou het niet slecht uitkomen als Armstrong er niet bij zou zijn. Dat wordt de wed strijd minder gecontroleerd, is er meer plaats voor vrijbuiters." De zesvoudig winnaar zelf heeft nog geen besluit genomen, zegt ploegleider Johan Bruyneel in Parijs. De Belg ontmoette zijn kopman afgelopen week in San Francisco. De twee spraken er over de komende maanden en kwamen tot een opmerkelijk besluit. „We gaan het seizoen laten be ginnen zonder een besluit over de Tour. Armstrong zal enkele klassiekers rijden en we laten het afhangen van zijn motivatie of hij daarna dan wel of niet de Tour inplant. We zullen hem de Tour niet opdringen als hij niet honderd procent gemotiveerd is." Het zou een aanwijzing kunnen zijn dat Armstrong niet komt. De Amerikaan bereidde zich de voorgaande jaren 's winters al tijd minutieus voor op één wedstrijd. En dan nu de gok ne 92e Ronde van Frankrijk 2 t/m 24 juli 2005 totaal 3.584 km O Bramont Grand Ballon V 956. ri33Sm 1171m Gérardmer Mulhouse Cormetde—Courchevel Roselend Jk 2004m Qj) 1968m Grenoble Courchevei ®La Madeleine Le Galibier 2000m I leTélénranhp 2645m Labouret Brianl;on 1240m Le Corobin 1230m na i2/7 m 13,7 1014/7 |0 15/7 1016/7 El 17/7 18/7 P3 19/7 [020/7 na 21/7 [022/7 El 2377 0|24/7 Albi-Mende Issoire-Le Puv en Velay St. Etienne-St. Etienne Corbeil-Essonnes-Parijs ^ourde1569fw, It. Lary Soulan Aubisque Blanque 1577m Ichere 1035^1 r~1 0674ml L a |£>LeSoulor Mourenx anp - bron: A.S.O. men om pas eind april met de voorbereiding op de grootste ronde te beginnen? De geruchten dat Armstrong de Giro d'Italia en een aanval op het werelduurrecord zal laten prevaleren, worden steeds ster ker. Bruyneel: „Na de klassie kers, eind april, zal een ieder weten wat hem te doen staat." De Tourdirectie hield gisteren in de kwestie over de Pro Tour de kaken stijf op elkaar. De in ternationale wielrenunie UCI start komend seizoen met een prestigieuze wedstrijdenreeks voor twintig ploegen. De opzet: de beste renners, van de beste ploegen in de beste koersen. Vooralsnog hebben de grote ronden, de Tour voorop, zich echter verzet tegen de plannen van UCI-voorzitter Hein Ver- bruggen. Tourdirecteur Jean- Marie Leblanc en de zijnen de den gisteren wel opzichtig hun best de Tour te presenteren als het historische bolwerk van de wielersport, met de grootste economische waarde boven dien. De Tourorganisatie heeft echter niet alles voor het zeggen in de wielersport. Theo de Rooij: „Tijdens de vergadering van de AIGCP, de belangenvereniging van ploegen, hebben alle twin tig teams zich achter de Pro Tour geschaard. Geen enkele ploeg die daar nog aan twijfelt. Dat zou het verschil kunnen maken. De Tour wil die twintig ploegen er graag bij hebben. Bovendien heb Uc goede hoop dat Leblanc op weg naar een goede afloop een belangrijke rol zal spelen. Collega's van hem zien vooral de commercië le kant van het verhaal, maar Leblanc is renner geweest. Ik ben ervan overtuigd dat hij uit eindelijk kiest voor datgene wat het beste voor de wielersport zal zijn: toetreden tot de Pro Tour." Tour 2005 langer De Tour de France van 2005 is met 3584 kilometer langer dan de rondes van de laatste vier jaar. De trend dat wed strijden steeds korter wor den, is daarmee doorbroken. Zes etappes zijn langer dan 200 kilometer. Ook de koninginnerit in de Pyreneeën, van Lezat sur Le ze naar St.Lary-Soulan, gaat voorbij de kaap van 200 kilo meter. Deze rit, op 17 juli, voert over de Portet d'Aspet, Col de Mente, Portillon, Pey- resourde, Val Louron-Azet en Pla d'Adet Het zwaartepunt van de Tour ligt ook in de Pyreneeën. Al met al is er maar één echt loodzware Alpenetappe, tus sen Courchevel en Brian^on. Op 13 juli worden de Made- laine, Telegraphe en Galibier genomen. „Maar verder mis Ut de grote namen wel een beetje. De Alpe d'Huez of de Ventoux, daar kun je toch ei genlijk niet omheen", klaag de T-Mobüemanager Walter Godefroot. De Tour start op 2 juli in de Vendée, met een tijdrit van 19 kilometer tussen Formen- tine en het op een schierei land gelegen Noirmoutier. Nadien volgen een aantal vlakke ritten en een ploegen tijdrit tussen Tours en Blois op 5 juli. Voorafgaand aan de Alpen bezoeken de renners de Vogezen en de Elzas. Na de Alpen steekt het peloton snel over richting de Pyrene eën. In de laatste week springt vooral de individuele tijdrit, op zaterdag 23 juli, in het oog. Bij de 21 etappes zijn al met al negen vlakke ritten. „De eerste dagen moet Freire zijn mannetje staan in de eventu ele massasprints, daarna is het aan de vrijbuiters binnen onze ploeg", aldus Rabo- bank-manager Theo de Rooij. De Braziliaanse Ier Serginho is tijdens dstrijd overleden nadat hartaanval had gekre- tsen in het ziekenhuis ia 45 minuten de pogin- om de 30-jarige verdedi- ^Jeani meren. Vroeg in de helft van het competi- van zijn ploeg Sao 0 met Sao Paulo zakte 10 plotseling ineen en iwegingloos liggen. Het et om de speler op het feer tot leven te wekken, man Terol «schakeld lei ie r - FC Utrecht moet het v ken stellen zonder doel- t i ost Terol. De Noordwij- ft last van een spier- 1 je in zijn bovenbeen, a veek opgelopen in het es jekerduel tegen Real Za- Een MRI-scan maakte week duidelijk. nderzoekt man-incident - De Engelse voetbal- tnFA) heeft een onderzoek Uc ld naar een incident met i-spits Mateja Kezman, agavond in de wedstrijd Ham United (1-0). ie 1 gooide tijdens het be ta vanuit het West Ham- 2I munt in het gezicht van ;te malige aanvaller van :1 zman raakte daardoor lwond. Hij maakte na eerste treffer voor )ke titel voor tlakster Peng :uiw - Als eerste Neder- retchaakster ooit heeft rilta Peng de grootmeester- eiiregen. De internationa- ikfederatie FIDE heeft i titel verleend op grond :ör gedeelde eerste plaats bij het EK in Dresden, bdwijd zijn er slechts een 51 Touwen die de interna- grootmeestertitel dra- derland heeft nu in to rnden grootmeesters. edonische blijft aan De voetbalbond van IVpnië heeft het ontslag emdscoach Dragan Kanat- b| geweigerd. De trainer jajn funcüe neerleggen na letasende nederlaag in het met An- „Ik zal mijn best jn een andere bescha- Inederlaag te voorko- reageerde de coach op [blijven. Na 86 jaar eindelijk weer de beste in de World Series door Edward Swier den hjvag/st. louis - De 'Curse of the Bambino' is uitgewerkt. De ban gebroken. Liefst 86 jaar na het binnenhalen van de laat ste titel rekenden de Boston Red Sox in St. Louis af met het verleden. De honkbaUers van de Cardinals werden, met een 3-0 zege, op een onoverbrugba re achterstand in de World Se ries gezet. De vloek van de Babe was in de straten van de Olde Town, de stad van Ierse immigrantenzo nen, jarenlang het gesprek van de dag. Het is er zelfs al langer gespreksonderwerp dan de ge middelde Amerikaan leeft. In 1918 wonnen de Red Sox voor de vijfde keer de World Series. Niets leek een mooie toekomst in de weg te staan. Maar toen een jaar later Babe Ruth, nu al gemeen beschouwd als de meest legendarische en mis schien wel beste honkballer ooit, werd verkocht aan de New York Yankees keerden de kan sen in Boston. De World Series werden nog wel enkele malen gehaald, maar winnen bleek onmogelijk. Er leek een vloek op de club te rusten. Het zou, beweerden boze tongen, het gevolg zijn geweest van de wei nig doordachte verkoop van Ruth, die met de Red Sox drie World Series won, aan de Yan kees. Maar, zo weten ze sinds vannacht in Boston zeker: „Ba be is nu begraven." De 'century of misery', de eeuw van de el lende, is voorbij. Ze worden de Idiots genoemd, de fans en spelers van de Red Sox. Idiots streven iets einde loos na, zonder te slagen. De geuzennaam is zijn glans sinds vannacht echter kwijt, de waan zin heeft plaatsgemaakt voor succes. Clubeigenaar John W. Henry wist hoe de vloek dan toch eindelijk bestreden kon Zeist/ANP - ADO Den Haag hoeft van de openbare aankla ger van de KNVB nog maar één competitiewedstrijd zonder thuispubliek te spelen. Als het aan hem ligt, zijn supporters van de bezoekende club tijdens het bewuste duel wel welkom. De club mag volgens de nieuwe strafeis, die gisteravond in Zeist op tafel kwam, ook geen fans naar een nog nader te bepalen uitwedstrijd meenemen. ADO Den Haag kreeg eerder een schikkingsvoorstel van twee thuisduels zonder publiek aan geboden. De tuchtcommissie van de KNVB doet binnen twee weken uitspraak. ADO Den Haag dankt de stra feis aan kwetsende spreekkoren van de thuisaanhang in het duel met Ajax op 12 september. Haagse supporters scandeer den herhaaldelijk teksten als: Harnas, Harnas, joden aan het gas. Sylvie Meis, de vriendin van Ajax-aanvoerder Van der Vaart, werd ook ernstig bele digd. Pitcher Alan Embree gaat op de schouders na de overwinning van de Red Sox. Foto: Reuters/Mike Blake worden. Met geld, veel geld. En de wetenschap dat niet de aan val maar toch echt de defensie bij honkbal de beste verdedi ging is. Werpers, zij die van honkbal een dodelijk saai, maar boeiend kijkspel proberen te maken, spelen daarbij een hoofdrol. Topwerper Curt Schilling, die deze World Series zelfs de twee de partij won met een hevig bloedende beenwond, werd ge haald. Ook Keith Foulke - een 'closer', die menig partij in het slot gooide - kwam naar Fe nway Park. En ze waren niet de enigen die menig slagploeg de stuipen op het lijf joegen. In partij drie van de World Series was Pedro Martinez ongenaak baar en vannacht blonk Derek Lowe uit op de heuvel. Bij de St. Louis Cardinals kwa men de gekende timmerlieden, de 'sluggers' Albert Pujols, Scott Rolen en Jim Edmonds, over vièr wedstrijden niet aan hun niveau. Ze bleven er zelfs ver onder, sloegen nauwelijks of geen honkslagen. En dat terwijl de Red Sox wel menigmaal scoorden. Na de 11-9 en 6-2 van de eerste twee thuisduels, volgden uitzeges: 4-1 en 3-0. Een slaggemiddelde van 0.300 is zeker in de finaleserie, waarin de druk doorgaans van negatie ve invloed is, bewonderens waardig. De Boston Red Sox van mana ger Terry Francona zetten in Busch Stadium en passant ook nog een bijzonder record neer. Niet eerder was het een ploeg gelukt in de beslissende fase van de competitie, het post season, acht wedstrijden op rij te winnen. De Red Sox deden het. Voor de Clean Sweep tegen St. Louis was al vier keer op rij van de Yankees gewonnen. door onze sportredactie almere - Een aantal grote spon sors van FC Omniworld heeft het principebesluit genomen om een garantstelling af te ge ven voor 1,3 miljoen euro. Met dit geld kan de club het entree geld, de zogenoemde 'entrance fee', betalen die de KNVB vraagt aan kandidaat-bvo's (be- roepsvoetbalorganisaties) Deze garantstelling was een van de grootste hobbels voor de Al- meerse amateurclub om vol gend seizoen toegang te kun nen krijgen tot de eerste divisie. In de krant Almere Vandaag zegt Klaas Wilting van de stich ting betaald voetbal in Almere: „We kunnen de KNVB nu de vereiste bankgarantie van 1,3 miljoen euro overleggen. We moeten in volle vaart doorgaan om het tweede meetpunt van de KNVB te passeren." Tijd lijkt de grootste tegenstan der van FC Omniworld te wor den. Zo moet er bij aanvang van het voetbalseizoen, in au gustus, een volwaardig stadion staan. Wilting: „Daar wordt aan gewerkt: de aannemer is mo menteel volop met de gemeen te in overleg. Alle neuzen staan nu in dezelfde richting. Het wordt inderdaad een race tegen de klok. Maar we zijn er van overtuigd dat we die race gaan winnen." Ook moet de infrastructuur rond sportpark Fanny Blankers- Koen worden aangepast, want de verwachting is dat FC Omni world als betaald-voetbalclub veel meer toeschouwers gaat trekken. De gemeente heeft al toegezegd hier volledig aan mee te willen werken. De KNVB beslist in de cember of FC Omniworld ver der kan gaan met zijn voorbe reidingen op betaqfe} voetbal. Zo moet de Almeeree club bij voorbeeld ook een sluitende begroting kunnen overleggen en bouwvergunningen van het stadion. heerenveen/anp - Ids Postma zet per direct een punt achter zijn schaatsloopbaan. De 30-jarige Fries heeft ruim tien jaar op het hoogste niveau meegedraaid. Postma schaatste in zijn lange loop baan een zeer respectabele erelijst bijeen. Als allrounder was hij twee keer Nederlands kampioen, eenmaal Europees kampioen en twee keer de beste van de wereld. De middenafstandspecialist won in 1998 tijdens de Olympische Winterspelen in Nagano verrassend goud op de 1000 meter. In Ja panse stad werd hij op de 1500 meter - doorgaans zijn specialiteit - verslagen door de Noor Adne Sondral. Daarnaast veroverde Post ma ook nog drie titels op de wereldkampioenschappen afstanden. Postma stopt omdat hij zich meer toeleggen op zijn werk op de boerderij. St. Louis. World Series. Vierde wedstrijd: St. Louis Cardinals - Bos ton Red Sox 0-3. Red Sox winnen best-of-se- ven serie met 4-0. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3540, 28.10.2004 4.5.7.9.12 16.18 27.29.31.33. 38.44.46.51.68.72.74.79.80 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS Stockholm. Mannen rweede ronde: Verdasco (Spa/8) - Sluiter (Ned) 6-4 6-2, Agassi (VSt/1) - Bjorkman (Zwe) 6-3 6-4, Ryderstedt (Zwe) - Lopez (Spa/5) 6-4 6-7 (4) 6-3, Haas (Dui/4) - Carl- sen (Den) 7-5 7-5. Basel. Mannen Tweede ronde: Koubek (Oos) - Gaudio (Arg/3) 6-1 1-6 6-3. Novak (Tsj) - Robredo (Spa/5) walk over, Uhlirach (Tsj) - Heuberger (Zwi) 6-1 6-4, Henman (GBr/2) - Moodie (ZAf) 7-6 (1) 6-7 (0) 6-4, Ljubicic (Kro) - Haehnel (Fra) 6-3 3-6 6-3, Nalbandian (Arg/4) - Spadea (VSt) 6-4 6-4. St. Petersburg. Mannen Tweede ronde: Safin (Rus/1) - Sargsian (Arm) 6-4 6-2, Llodra (Fra/7) - Kohlmann (Dui) 7-6 (3) 6-3, Karlovic (Kro) - Corretja (Spa) 7-6 (3) 6-7 (5) 7-6 (8), Joesni (Rus/5) - Mlrnii (WRu) 7-5 3-6 6-2. Luxemburg. Vrouwen Tweede ronde: Peschke (Tsj) - Daniilidou (Gri/7) 6-3 6-4, Safina (Rus) - Laine (Fin) 6-2 6-1, Medina Garrigues (Spa) - Sanchez Lo renzo (Spa) 3-6 6-3 6-4, Molik (Aus/2) - San chez Lorenzo (Spa) 7-6 (3) 7-6 (2). Llnz. Vrouwen Tweede ronde: Mauresmo (Fra/1) - Do- machowska (Pol) 6-4 6-0, Zvonareva (Rus/4) - Dechy (Fra) 7-6 (5) 6-4, Shaughnessy (VSt) - Schruff (Dui) 7-5 6-2, Jakovic (SMo) - Schett (Oos) 6-3 6-1, Sugiyama (Jap) - Hantuchova (Slw) 6-26-1. VOETBAL Italië: Juventus - Roma 2-0. wentworth/anp - Het KLM Open wordt volgend jaar ge speeld van 9 tot en met 12 juni. Het grootste Nederlandse golf toernooi was dit jaar in de eer ste week van augustus en in 2003 in oktober. De Engelsman David Lynn zegevierde dit jaar. Het toernooi komt na het Wales Open en zit in de week voor het US Open in Pinehurst, het tweede major van het golfsei- zoen. Plaats en prijzengeld voor het KLM Open 2005 stonden nog niet op de kalender. Het or ganisatiebureau 'This Is Golf heeft het verzoek neergelegd bij de Hilversumsche Golfclub om daar weer te spelen. „Het prij zengeld wordt in elk geval ho ger dan vorig jaar toen het 1,2 miljoen euro was", aldus toer nooidirecteur Daan Slooter. This Is Golf heeft van datum ge ruild met het Schotse Diageo Championship in Gleneagles. Dat toernooi moest een andere datum hebben.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15