toestand an Arafat kritiek' tijnland Ziekenhuis vindt kogel in hoofd taxichauffeur i Veel scholieren dupe van seksuele intimidatie igheidsdiensten paraat Waterschap Rijnland weert frauderende kandidaat Titan in volle glorie Eerste nieuwe bijbel Positie Kroes in commissie ter discussie Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad donderdag 28 oktober 2oo4 (g0 SPEURDERS Plaats nu uw speurder via wiww.speurders.nl of mail naar speurders@hdc.nl Tel.: 072 5196868 Fax: 072 5196869 Zelfkopiërende mannetjes' zitten videotheek dwars V& Richard den Os ziet titel gloren bij BS Leiden Meest ■3- g"js z 3/5 iud Sep orp - De 32-jarige taxichauffeur had al een tijdje het idee dat hij ijn hoofd had, toen er vorige onderdag in de douche ineens njel uit zijn voorhoofd viel. „Hij i ïeens uit mijn hoofd in de dou- Toen ben ik wel een beetje ge ien. Ik snapte meteen wat er aan I was. Ik had al een tijdje een ver- jl i: ik had die bult op mijn voor- n achter mijn oor kon ik iets be- werd begin juli door vijf mannen Taxi overvallen in Amsterdam- Voor zijn gevoel werd hij daarbij I achterhoofd geslagen met een oorwerp. „Ik ben achter die lui - aan. Maar ik bloedde zo dat ik naar mijn auto terug ben gegaan. Toen heb ik zelf nog de taxicentrale en 112 ge beld. Bij het Onze Lieve Vrouwe Gast huis stond ik vervolgens met een uur weer op straat. Ik vroeg nog: 'Moeten jullie geen fotootje maken? Misschien zit er wel een scheur in mijn schedel.' Maar dat was allemaal niet nodig. De wond was zo klein, er was niks aan de hand." Het duurde tot afgelopen dinsdag voor dat Michel met de losgekomen kogel naar zijn huisarts ging. „Eerder had ik geen tijd omdat ik moest werken. Ja, ik ben ook zo'n eikel joh, dat ding zat toch al drie maanden in mijn hoofd, die paar dagen konden er ook nog wel bij. De dokter vond dat ik naar het ziekenhuis moest voor foto's. Ik wilde dat donder dag laten doen, maar hij vond dat ik meteen moest gaan." Zo kwam de taxichauffeur twee dagen geleden bij het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp uit. „Ik geloof dat die arts dacht dat ik gek was. Hij heeft toch maar die foto gemaakt omdat de huisarts daar opdracht voor gegeven had. Toen hij te rugkwam met de foto, was hij wel een beetje wit. Hij zei: we hebben iets van metaal in je hoofd gevonden." Michel heeft in juli geen klap op zijn hoofd gekregen. Hij kreeg van achteren twee kogels door zijn hoofd gejaagd die pas aan de andere kant van zijn hoofd onder de huid tot stilstand kwamen. „Ja, ik heb een moordaanslag overleefd. Twee kogels zijn in verschillende rich tingen door mijn hoofd heen gegaan. Die arts vroeg of ik misschien een engel tje op mijn schouders heb zitten." Volgende week donderdag wordt de tweede kogel in het Leiderdorpse zie kenhuis uit zijn hoofd verwijderd. In dit ziekenhuis heeft Michel het volste ver trouwen, in tegenstelling tot het Amster damse ziekenhuis dat hem met twee ko gels in zijn hoofd op straat zette. „Hier werken ze tenminste volgens het boek je." De overvallers, die ervandoor gingen met een buit van zeventig euro en een onbetaalde taxirekening van dertig euro, worden binnenkort in de kraag gevat. Daar is Michel in ieder geval van over tuigd. „Een overval met een slagwapen was voor de politie een kwajongens streek. Maar nu wordt het heel hoog op gepakt. Er is inmiddels al heel goed on derzoek gedaan. Ik ben er bijna zeker van dat ze binnenkort opgepakt wor den." utrecht/anp - Ongeveer de helft van de 15- en 16-jarigen in Nederland is dader of slachtof fer van ongewenst seksueel ge drag. Dat blijkt uit een onder zoek onder 1700 jongeren van veertien vmbo-, havo- en vwo- scholen verspreid over Neder land. De studenten Paula de Bruijn en Ingrid Burrie van de studie Algemene Sociale We tenschappen aan de Universi teit Utrecht hebben dat gisteren bekendgemaakt. De Bruijn en Burrie werkten een jaar aan hun afstudeeronderzoek Jonge ren en Seksualiteit. Daaruit blijkt dat 58 procent van de geënquêteerde jongeren soms ongewenst seksueel ge drag meemaakt. Het grootste deel daarvan is verbaal seksueel ongewenst gedrag. Bijna een op de vijf 15- en 16-jarigen maakt soms lichamelijk ongewenst seksueel gedrag mee. Een pro cent zegt te zijn gedwongen tot fysieke seksuele handelingen. Veelal blijken slachtoffers ook dader te zijn. Van de geïnter viewden geeft 46 procent aan dat ze zich soms schuldig ma ken aan seksueel ongewenst ge drag. „Vriendinnen noemen el kaar onderling gewoon slet en hoer." ah/gpd-reuters - De ge- dstoestand van de Pales- sident Yasser Arafat is ond sterk verslechterd, tijnse woordvoerder zei ond dat Arafat „erg, erg De secretaris van Ara- inet, Hassan Abu Libdeh, diens toestand zelfs iemationaal team van vocht vannacht voor leven. Volgens berich- i de Israëlische radio 75-jarige leider gister tien minuten het be- verloren, maar dat ter door een Palestijnse öerder tegengesproken, eeft Arafat - die huis ar- eft in Ram all ah - toe- ng gegeven voor vervoer in ziekenhuis „waar hij i". zou vanaf zijn ziekbed ad van drie personen aangewezen die hem in vezigheid' moet vervan- drie zijn premier Ah- urei, diens voorganger Mahmoed Abbas en de er van het Palestijnse ent Salim al-Zaanoun. deze week zou Arafat >ed Abbas als zijn twee- in hebben aangesteld, ok dat is niet bevestigd, lijfarts, de neuroloog [Kurdi, is vanuit de Jor- hoofdstad Amman naar het Palestijnse hoofdkwartier in Ramallah op de Westelijke Jor- daanoever gereisd. Rond tien uur gisteravond verscheen een ambulance voor Arafats hoofd kwartier in Ramallah. Ook pre mier Ahmed Qurei en Mah moed Abbas waren in het hoofdkwartier, waar Arafat woont sinds hij twee jaar gele den feitelijk onder Israëlisch huisarrest werd geplaatst. Rond elf uur werden ook andere Pa lestijnse voormannen naar het hoofdkwartier ontboden. Arafats vrouw Suha, die sinds het begin van de tweede intifa da in 2000 met hun dochter Zuhawa in Parijs woont, is gis teravond met spoed naar Ramallah vertrokken. Eerder deze week werd al ge meld dat het slecht ging met Arafat. Hij zou maagdarm klachten hebben gehad, maar het was onduidelijk hoe ernstig die waren. Maandag werd hij door artsen onderzocht. En en doscopic zou geen ernstige af wijkingen hebben vastgesteld. Andere berichten spraken van galstenen. De Palestijnse veiligheidsdien sten zijn gisteravond in de hoogste staat van paraatheid gebracht. De Palestijnen vrezen een bloe dige strijd over de opvolging van Arafat na 'zijn dood. De lei der heeft zelf nooit een opvol ger aangewezen. COMMENTAAR EUROPA ropees Parlement heeft een belangrijke over- behaald. De beslissing Barroso de benoeming Jki nieuwe Europese Com- J liet in stemming te bren- i s meer dan een incident s de ultieme erkenning zeggenschap over de «ie in het parlement ligt 3ens anders. i-4<|lissing van •5$ was een la- ir de enige De Portu- een stevi- op, maar am een pijnlijke neder- ant zijn poging de om- Italiaan Rocco Buttiglio- ïet parlement op te drin- d onvermijdelijk geleid afstemmen van de com- iropese Commissie. Uitmeting tussen com- in parlement was een in- iftte. Aanvankelijk dacht het parlement met een Iatie van vleien en drei- dwingen om Buttiglione iteren. Barroso dacht het :t aloude machtspolitiek len. Want was het in het li niet vaker zo gegaan parlement bezwaren te il individuele kandidaat elijk wegslikte, omdat zij leiden - Het Hoogheemraad schap Rijnland laat kandidaat Hans Bremer niet toe tot het al gemeen bestuur. De verenigde vergadering van het waterschap heeft dat gisterochtend una niem besloten. De Amsterdam mer kreeg weliswaar genoeg stemmen, maar had zich met valse handtekeningen kandi daat gesteld. Toen de fraude werd ontdekt, bleek het niet meer mogelijk om Bremer van de kieslijst te halen. Het weren van de fraudeur uit het bestuur is de enige juiste beslissing, vindt de verenigde vergadering. „Bremer heeft niet alleen de re putatie van het waterschap enorme schade toegebracht, hij heeft ook de democratie in het hart getroffen", aldus bestuurs lid Cees Bremmer. Bremer heeft nog de mogelijk heid om voor maandag be zwaar aan te tekenen tegen het besluit bij de Raad van State. Volgens de juridisch adviseur van Rijnland is de kans echter klein dat hij bij de rechter als nog zijn gelijk haalt. Eerder liet Bremer weten dat hij wel degelijk zitting wil nemen in het bestuur. Hij zei dat 'ver plicht te zijn' aan zijn kiezers. Rijnland heeft samen met de waterschappen Hollandse Del ta en Schieland, waar Bremer eveneens verkozen is, aangifte gedaan van valsheid in ge schrifte. Ook proberen zij geleden finan ciële schade als gevolg van de fraude op hem te verhalen. (advertentie) het paardenmiddel van het weg stemmen van de complete com missie, niet durfde te nemen. Barroso gokte verkeerd. Hij moest gisterochtend ten langen leste vaststellen dat een over weldigende meerderheid in het Europees Parlement zijn com missie wel degelijk zou weg stemmen. Dus restte hem niets anders dan een terug trekkende beweging. Barroso staat zo voor de lastige klus een evenwichtige commis sie samen te stellen. Buttiglione, omstreden wegens diens vrouw- en homo- onvriendelijke opvattingen, zal niet voorkomen op het nieuwe lijstje. En andere kandidaten met 'een vlekje', zoals de Neder landse liberaal Neelie Kroes, moeten vrezen voor hun porte feuille. De gang van zaken in Straatsburg is voor de burgers van Europa bemoedigend. Zij hebben kunnen zien dat het Eu ropees Parlement, dat vaak zo weinig enthousiasme oproept, aan positie wint En daar is de ontwikkeling van de democratie in het Verenigd Europa alleen maar mee gediend. Kees van der Malen Kijk voor meer informatie op www.leidschdagblad.nl noordwijk - De eerste foto van de maan Titan, naar de aarde gezon den door de ruimtesonde Cassini-Huygens, die de maan gisteren tot op 1200 kilometer naderde. Titan is de grootste van de 31 manen van de planeet Saturnus en de enige met een atmosfeer. Door ultraviolet en infrarood licht zichtbaar te maken, is de honderden kilometers dikke atmosfeer rond Titan goed te zien. Titan ligt overigens niet naast de deur: 1,3 miljard kilometer om precies te zijn. De sonde deed er zeven jaar over om er te komen. Op kerstavond zal de maanlander Huygens, vernoemd naar de Nederlandse astronoom Christiaan Huy- gens, zich van de Cassini loskoppelen om op 14 januari op Titan te landen. Foto: Reuters 'Time Warner doet bod op Endemol' madrid - Endemol komt moge lijk toch in andere handen. De Spaanse krant La Gaceta meld de gisteren dat het Amerikaan se mediaconcern Time Wamer zeker 2 miljard euro voor het voormalige entertainmentbe drijf van John de Mol en Joop van den Ende wil betalen. Time Wamer zou onlangs in New York hebben gepraat met de ei genaar van Endemol, de Spaan se telecomaanbieder Telefóni- ca. Die heeft toen aangegeven nu niet aan verkoop te denken, aldus La Gaceta. Vennepers gepakt voor smokkel schiphol - Twee KLM-mede- werkers uit Nieuw-Vennep zijn aangehouden in verband met mensensmokkel op Schiphol. Zij werden op heterdaad be trapt bij het binnensmokkelen van illegalen via een perso- neelsdoorgang. Het team speci alistische recherche van de Ko ninklijke Marechaussee op Schiphol heeft na een maanden durend onderzoek nog vijf an dere mensen aangehouden. Prins Bernhard kortademig soestdijk - Prins Bernhard (93) kampt met vocht in de borst holte. Hij zal hiervoor binnen kort poliklinisch worden be handeld, aldus de Rijksvoor lichtingsdienst gisteravond. De prins heeft sinds zijn terugkeer uit vakantieoord Porto Ercole begin september last van kort ademigheid. Onderzoek in het Academisch Ziekenhuis van het Universitair Medisch Centrum in Utrecht heeft nu de oorzaak aangetoond. De prins zal het de komende tijd ook wat rustiger aandoen. De artsen brachten hem gistermiddag op de hoogte van de uitslagen van de onder zoeken en bespraken de behan deling. Parkeren onder Haarlemse gracht haarlem - De gemeente Haar lem gaat onderzoeken of er een grote parkeergarage onder het water van de Nieuwe Gracht in het centrum van de stad kan komen. De nieuwe garage, met wellicht zo'n 700 plaatsen, moet de bouw van meerdere kleinere garages overbodig ma ken. Overleg kabinet en bonden vordert den haag - De top van het kabi net en de vakbeweging zijn gis teravond om 21.30 uur bijeen gekomen op een geheime loca tie om te praten over VUT, pre pensioen, WAO, WW en loon matiging. Volgens goed inge voerde bronnen was het niet uitgesloten dat er in de loop van de nacht een akkoord be reikt zou worden. Volgens een betrokkene zijn de partijen „een flink eind op streek ge raakt". Rotterdam - Koningin Beatrix heeft gisteren in Rotterdam het eerste exemplaar van de Nieuwe Bijbel vertaling (NBV) in ontvangst genomen. Links presentator Philip Freriks. De bij voorbaat bejubelde maar ook bekritiseerde oecumenische vertaling moet de standaardvertaling in het Nederlands taalgebied wor den. Pagina R5: 'Kritiek op vertaling is kleinzielig'.Foto: ANP/Robert Vos straatsburg/gpd - De grootste fractie in het europarlement, de christen-democraten, wil dat de nieuwe voorzitter van de Euro pese commissie Barroso nog eens kijkt naar de kandidatuur van Neelie Kroes voor de zware post van Mededinging. Barroso trok gistermorgen zijn ploeg terug omdat alles erop wees dat het parlement de commissie zou verwerpen van wege de omstreden Italiaanse kandidaat voor Justitie, katho liek Rocco Buttiglione. Kroes ligt onder vuur vanwege haar banden met het bedrijfsle ven en haar zwakke presentatie tijdens een hoorzitting van het parlement. Pagina Buitenland: Europarlement nu op de kaart De ochtendkrant die weet of jouw ziekenhuis wel gezond is. Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend. 4 weken voor €^.75 1 BI Ja, ik ontvang graag 4 weken lang iedere ochtend 1 Leidsch Dagblad voor maar 9,75. Dat is nog geen J €0,41 per dag! Postcode/Plaats: I Telefoon: I Geboortedatum: I l e-mailadres: J Stuur de bon in een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad. Antwnr. 127. 1800 VB Alkmaar 1 Gratis tel. 0800 -1711. 1 E-mail: lezersservice@hdc nl of surf naar I www.leidschdagblad.nl I Deze aanbieding is geldig tot 31 maart 2005 Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1