LEIDEN REGIO Renovatie 'Elisabeth in september 2005 Liever in Kaapstad dan op kantoor Kom uit je luie stoel voor het goede doel Krakers moeten vertrekken!; uit Van Hogendorpstraat Boulevard Noordwijk 'speels wandelgebied' R1 Rabobanken in regio fuse rei r Valkenburg goede uitvalsbasis voor model Brenda Noort HOC 972 dinsdag 26 oktober 2004 Het voormalige Elisabeth Ziekenhuis aan de Hooigracht wordt nu voornamelijk bewoond door buiten landse studenten. Archieffoto: Mark Lamers leiden - De renovatie en verbou wing van het voormalige Elisa- beth-ziekenhuis aan de Hooi gracht in Leiden moet volgend jaar september beginnen. Dat verwacht SLS Wonen (voorheen de Stichting Leidse Studenten huisvesting). De sloop- en bouwplannen lig gen momenteel ter inzage in het Stadsbouwhuis aan de Lan- gegracht. SLS Wonen verwacht komend voorjaar de vergunnin gen binnen te hebben, waarna het werk na de bouwvakvakan tie kan beginnen. Het oude ziekenhuis krijgt een grondige opknapbeurt. Voor ruim twaalf miljoen euro wil SLS Wonen het monument om toveren in een groot, levendig studentencomplex van statuur. Van wat het nu is, 'een kille ver blijfplaats' voor zo'n 230 stu denten, moet het worden tot 'een fraai en bruisend onderko men' voor 200 studenten. Op de begane grond komt een grand café, in de kelder komen een fietsenstalling en een fit nesscentrum en de kapel wordt omgebouwd tot een ruimte voor congressen en culturele activiteiten. Daaromheen ko men 182 appartementen voor één persoon en 10 apparte menten voor twee personen, elk met eigen wc, badkamer en keuken. Een kleine anderhalf jaar na het begin van de reno vatie moet de klus af zijn. Het gebouw, inmiddels een ge meentelijk monument, zou aanvankelijk worden gesloopt. Na verzet daartegen zette eige naar het Maarssens Bouwbi drijf het pand in de etalage. SI iv Wonen hapte vervolgens toe. Het vroegere Elisabeth-ziekei d huis is een van de complex! is die een eind moeten mala \i aan de kamemood onder denten. Na onderhandeling! met de universiteit heeft Wonen zich ook verplicht hef huisvesten van extra aanta r len buitenlandse studenten. 0 n dit moment wonen er al stiie denten uit het buitenland. Ei 0 gang in een van de voormalij e] vleugels is nog wel bestem voor de studentbewoners v; het eerste uur. Het ziekenht m deed al eens eerder dienst groot studentencomplex. Dei|g kleine groep bewoners zal ov rigens moeten omzien naar ternatieve huisvesting. leiden - De vijf krakers van een woning aan de Van Hogen dorpstraat in Leiden-Noord moeten er weer uit. Dat is de uitkomst van een kort geding, aangespannen door woning corporatie Portaal, die er een kraakwacht wil plaatsen. De krakers, die in augustus hun intrek namen in het pand aan de Van Hogendorpstraat, bera den zich nog of ze al dan niet vrijwillig zullen vertrekken. Zij vinden het 'onrechtvaardig' dat vijf bewoners plaats moeten maken voor één kraakwacht. Vanwege de schaarste van be taalbare woningen vinden zij de kraakactie gerechtvaardigd. De rechter denkt daar anders over, getuige zijn besluit. Huizen aan de Van Hogendorp straat die vrijkomen, worden niet langer voor de reguliere verhuurmarkt vrijgegeven. Vai wege de 'slechte techniscl n staat' moeten de panden termijn wijken voor nieui bouw. Om in de tussentijd lee stand te voorkomen, heeft Po taal het antikraakbureau Hoc in de arm genomen d kraakwachten in de woning! 1 plaatst. Dit om de buurt 'lej baar' te houden, volgens ei j woordvoeder van Portaal. leiden - De Rabobank Leide- n/Oegstgeest fuseert met de Rabobank aan de Leiderdorpse Van Diepeningenlaan. Voor de rekeninghouders van de twee banken verandert er niets. Er sluiten geen vestigingen. Woordvoerster Charlotte Noor- lander zegt dat het samengaan vooral de 'kleine' Rabobank in Leiderdorp moet versterke8 „Als er iemand ziek is, kan et hele afdeling uitvallen." De den van de twee Rabobank! zijn inmiddels opgeroepen vo een algemene ledenvergaderi om over de fusie te stemme Als zij akkoord gaan, wat J,v bank verwacht, kan de fusie p 1 januari 2005 een feit zijn. AGENDA Wilt u iets melden? Bel 071-5356421, dagelijks tussen 9.00 en 12.00 |er uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: stadsredactie.ld@hdc.nl Op vrijdagochtenden is er in 16.00 uur een groep 55-plussf JJ- buurtcentrum Morschwijk de mogelijkheid om mee te doen aan de Pilates Sport - groep. Pilates bestaat uit 45 ver schillende grondoefeningen om je lichaam in vorm te krijgen. Meer informatie: 071-5765656. Vanwege de grote belangstel ling voor een bijeenkomst over de mogelijkheden die er zijn om dyslectische kinderen te helpen, op donderdag 28 okto ber in de bibliotheek in Oegst- geest, wordt er mogelijk een tweede informatieavond ge houden. Aanmelden daarvoor kan via tel. 5237351. Lichaamsgerichte therapeu ten geven woensdag 27 oktober een lezing over 'omgaan met allergie'. Dat gebeurt in buurt huis De Kooi aan de Drifstraat 49. Aanvang 19.00 uur, entree 8 euro. Voor informatie en aan meldingen: 071-3013054. In buurthuis Matilo (Zaan- straat 126) begint een kook- en bakclub voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. De zeven les sen zijn donderdag van 16 tot 18 uur en kosten 34,70 euro. Aanmelden: tel. 5412515. Bij buurthuis Vogelvlucht be gint elke donderdagmiddag om aan een sportieve wandeling. De wandeling duurt een uur. Wie een keer mee wil wandelef kan contact opnemen met de Stichting Dienstverlening Lei den, tel 071-5123744. Kaarten en sjoelen kan vrij dag 29 oktober weer in het ge bouw van wijkvereniging Akti aan de Berlagestraat 2. De zaa gaat om 19.30 uur open, de ac tiviteiten beginnen om 20 uui f SP-Eerste Kamerlid Ronald van Raak, tevens hoofd van he wetenschappelijk bureau van de partij, komt vrijdag 29 okto ber naar Leiden. In het gebou SPeer aan de Marnixstraat tH spreekt hij vanaf 20.30 uur ovlat 'Wat betekent het om anno 2004 socialist te zijn?' Op zaterdag 30 oktober is ernia De Rondedans aan de Juliana straat 74 een rommelmarkt, lle vanaf 12.00 uur. De opbrengs j1* is bestemd voor activiteiten voor ouderen in Leiden-Noor ®1. De jaarlijkse bazar van Mani v< ge Moedig Voorwaarts is op 11 zondag 31 oktober. Van tienl vier uur worden er allerlei go< 2 deren verkocht en draait het ïr- Rad van Avontuur in de mane m ge aan de Wassenaarseweg52 noordwijk - Geen aaneengesloten gla zen wand, geen extra overdekte terras sen, en voldoende ruimte op het trottoir voor wandelaars. Zo willen B en W van Noordwijk de Koningin Wilhelminabou- levard begaanbaar en aantrekkelijk hou den. Of om met wethouder Barnhoom te spreken: „Het moet een speels wan delgebied worden waar de kwaliteit van af straalt." De uitgangspunten staan in een beleids notitie, die moet uitmonden in een ter- rassennota. Daarmee moet een eind worden gemaakt aan de wildgroei van terrassen en uitstallingen. Wat begon met losse tafels en stoelen is sinds het opknappen van de boulevard uitgegroeid tot overdekte voorzieningen met schermen eromheen. Daarbij heb ben de Hotels van Oranje een belangrij ke rol gespeeld. Zij zetten hun terras af met pilaren met glas ertussen, zonder dat er een bouwvergunning voor was verleend. Andere horeca-eigenaren leid den daaruit af dat ook zij hun gang kon den gaan. Als het aan het college ligt, wordt daar aan nu paal en perk gesteld. Daarbij wordt onderscheid gemaakt tussen het gedeelte waar het trottoir smaller is (tus sen Olieburg en de Lage Wurft), de pro menade daarna en het gebied dat eigen dom is van de Hotels van Oranje. In het eerste gedeelte is alleen een terras met zijschermen toegestaan. Parasols zijn hier verboden. Verderop zijn parasols wel toegestaan en mogen voor het terras (met schermen aan de zij- en voorkant) ook nog tafels en stoelen worden ge plaatst. Maar dan zonder schermen. Omdat bijvoorbeeld voor de automaten hal geen terras komt en de brandweer enkele doorgangen wil vrijhouden, is in de ogen van B en W sprake van voldoen de variatie. „Hantering van het geldende bestemmingsplan leidt tot een situatie waarbij over de volle lengte van de bou levard een glazen wand ontstaat. Dat is een doods beeld dat het aanzien en het open karakter van de boulevard niet ten goede komt." B en W willen die lijn doortrekken tot aan het einde van de boulevard. Een probleem is echter dat de grond voor de Hotels van Oranje niet van de gemeente, maar van MOBO Holding BV is. Wet houder Barnhoorn: „Op de rest van de boulevard kunnen wij eisen stellen. Bij de Hotels van Oranje kunnen wij niets afdwingen. We hopen echter in goed overleg duidelijk te maken dat het niet goed is om er één glazen wand van te maken. Dat is bepaald niet aantrekke lijk." De terrassen met pilaren met glas ertus sen voor het Hotel Oranje en grand café Het Elfde Gebod zijn zonder vergunning gebouwd. Om die reden zijn de werk zaamheden op last van de gemeente stilgelegd, overigens op een moment dat de bouw al vrijwel klaar was. De terras sen passen volgens W. van Riezen, pro jectleider badplaatsontwikkeling, bin nen de uitgangspunten van de terrras- sennota zoals die in november door de raad wordt besproken. Gaat het voor de Hotels van Oranje om vaste terrassen, elders op de boulevard mogen ze alleen tussen 1 april en 1 ok tober worden gebruikt. Bewegen voor het goede doel kan weer op 14 november in Holiday Inn Leiden. Publiciteitsfoto werken. Daarnaast zijn we ook nog met andere dingen bezig maar het LUMC is onze hoofd moot." Het programma voor 14 no vember ziet er als volgt uit. Na de inschrijving vanaf 12.00 uur volgt om kwart voor één het startschot door een bekende Nederlander. Vanaf één uur wordt het onderdeel steps ver zorgd door Eva de Haan en Chris Cappel van Fun Fit. Na een kwartiertje pauze is het om twee uur tijd voor aerobics door Borke Erades van Sport- City Leiden, gevolgd door we derom een korte pauze en een 'verrassingsles' door Sybille en Sanna van de Vlietlijn. Daarna is de trekking van de loterij en kan er gezellig worden nage praat Om vijf uur is het evene ment afgelopen. Inschrijven kan nog tot en met 7 november bij: Barends Sport 071-5174800, Eelter Sport Health Centre 071-5894572, Sportcentrum The Challenge 0182-525419, Fun Fit Sportcen trum 071-5219787, MACFit 071-3415567, Olympia Sport centrum 071-4012204, Opti- sport 0252-376241, Pro Life Factory 071-3011897, Sport centrum Kuipers 0172-472617, Sportcentrum The Right Move 0252-222529, SportCity Leiden 071-5223322, Sportschool Rijnsburg 071-4020965, Stèijn Sports 071-5611906, Van Houdt Fitnesscentrum 071- 5891487, de Vlietlijn 071- 5320350 en bij het Willem- Alexander Kinderfonds 071- 5262814. Eric-Jan Berendsen door Annelieke Slappendel valkenburg - Een gespierde man doet een aantal sit-ups, neemt een douche en wordt vervolgens door een blondine op zijn buik gekust. Reclame voor Sanex douchegel, die re gelmatig langs komt op televi sie. De Valkenburgse Brenda Noort, de zoenende vrouw, is bekender van gezicht dan van naam. Al vijf jaar doet ze waar veel meisjes van dromen: ze is internationaal model. Ze werkte maandenlang in Athene, Milaan en Mexico. Maar de komende tijd slaat Brenda (21) langdurige op drachten in exotische oorden af. Begin volgend jaar trouwt ze en er moet nog een boel geklust worden aan het huis in Rijnsoe ver waar ze straks gaat wonen. „Dat was helemaal bruin, daar hadden we ons een beetje op verkeken." Milaan heeft Brenda voorgoed vaarwel gezegd. Tijdens haar verblijf daar, in een apparte ment met negen andere model len, heeft ze de keerzijde van het vak gezien. „Daar ontdek ken ze altijd wel iets aan je wat fout is. En iedereen is te dik." Het gevolg: meisjes die nauwe lijks iets eten of het anders weer uitspugen. „Sommigen worden niet meer ongesteld of komen in het ziekenhuis terecht. Na een tijdje dacht ik: 'Ik moet hier weg. Dit is niet wat ik wil'." Ook daarbuiten valt er genoeg te doen voor Brenda dankzij haar commerciële gezicht, zoals ze het zelf noemt. Op haar zes tiende, na de mavo, schreef ze zich in bij een bureau en was meteen fulltime bezig. „De eer ste twee jaar verdiende ik niet genoeg, maar ik zag wel veel van de wereld." Nu is dat an ders. De Wehkamp-catalogus staat vol foto's van Brenda in pyjama en nachthemd. „Dat is minder leuk dan poseren voor Cosmopolitan of Elle", geeft de Valkenburgse toe. Het verdient echter veel beter dan de glos sy's. „Omdat ze weten dat je het leuk vindt, krijg je er daar tien keer zo weinig voor." Brenda hoeft niet veel te doen of te laten voor haar uiterlijk. „De laatste jaren moet ik wel een beetje opletten wat ik eet. In elk geval drie maaltijden per dag, veel water en drie keer per week sporten. Op vakantie zon ik topless, want je mag natuur lijk geen streepjes zien." Flexibel zijn is ook belangrijk voor de Valkenburgse. Om vijf uur 's middags kan ze een tele foontje krijgen dat ze de vol gende dag in Spanje verwacht wordt. Dan komt het wel goed uit dat Brenda in Valkenburg woont. „Toen ik dat bij mijn eerste bureau vertelde, keken ze bedenkelijk. Ze dachten dat ik het over Limburg had. Dan kun je niet even snel naar een shooting in Amsterdam en heb je extra reiskosten waar ze niet happig op zijn." Via de A4 is Brenda ook snel in Rotterdam en Den Haag waar veel te doen is. De Valkenburgse heeft wel eens getwijfeld aan haar onregelma tige bestaan. „Ik ben drie maanden bij een bouwbedrijf achter de telefoon gaan zitten. Toen werd ik gebeld of ik drie maanden naar Kaapstad wilde. Ik heb gelijk opgezegd." Als er eens wat minder opdrachten zijn, zorgt Brenda dat ze iets anders te doen heeft. „Mijn oom is eigenaar van Triton, dus daar ben ik in de zomer vaak te vinden." Ook regelt ze haar ei gen boekhouding. Eigenlijk is ze vrij gewoon, vindt ze. „Ik eet ook vaak thuis en ga hier in Val kenburg sporten." Toch zit er wel wat glamour aan Brenda's werk. Zo liep ze niet zo lang geleden een show voor ontwerpster Monique Collig- non in Monaco, met zwemster Inge de Bruijn. Daar was ze de bruid, met grote kraag en hoge hoed. „Die jurk heb ik al vijf keer gedragen, dus voor mijn eigen bruiloft ga ik in de winkel kijken, net als iedereen." zieke kinderen die worden be handeld in het Willem-Alexan- der Kinder- en Jeugdcentrum van het LUMC zo prettig mo gelijk te maken. Voor de minimaal 50 euro ont vangen de deelnemers op 14 november naast een lot ook een tasje met consumptiebon nen, een T-shirt, een tijdschrift, zweethandjes, een horloge, een keycord en kalmerende gel voor de spieren. Mocht die gel niet werken dan kan er een be roep worden gedaan op mas seurs die aanwezig zijn om de spieren los te maken. Voor kin deren van de deelnemers tus sen de 4 en 9 jaar zijn er diver se activiteiten onder begelei- ding. Dit jaar gaat er voor het eerst een prijs naar de sportschool of instelling met de meeste in schrijvingen. En de kans is groot dat het ROC Leiden hoge ogen gooit Onder leiding van docent Paul Onstenk hebben leerlingen van de richting Zorg en Welzijn htm zinnen op de workout gezet. In hun oplei ding moeten zij namelijk ook leren zich in te zetten voor een goed doel. Zij zijn al sponsor geld aan het verzamelen, onder meer door het ophalen van le ge flessen voor het statiegeld. „De deelname aan de workout zal wel een jaarlijks terugke rend evenement worden voor de leerlingen van het ROC", verwacht Onstenk. „Want naast Zorg en Welzijn verwacht ik ook het nodige van de leer lingen van de afdeling Sport en Bewegen. Het zijn allemaal leerlingen in de leeftijd van 16 tot 20, dus ideaal om mee te Brenda Noort heeft de keerzijde van het fotomodellenvak gezien. „Ze ontdekken altijd wel iets aan je wat fout is. En iedereen is te dik." Foto: Dick Hogewoning De Blauwe Steen, die al 700 jaar in de Breestraat ligt, is het symbolische middelpunt van de stad. Onder redactie van Timoteus Waarsenburg en Eric-Jan Berendsen TELEFOON 0 71 - 53 56 424 Hij komt er weer aan, de Wïl- lem-Alexander Kinderfonds workout, en wel de zesde edi tie. Op zondag 14 november is het zo ver in Holiday Inn in Leiden. Dan zijn daar weer honderden mensen in de slag om op een sportieve manier geld bij elkaar te brengen voor het goede doel: ernstig zieke kinderen die worden behan deld in het Wïllem-Alexander Kinder- en Jeugdcentrum van het LUMC. Het evenement heeft als motto 'kom uit je luie stoel voor het goede doel' mee gekregen. Het idee is simpel. Deelnemers werken zich een middag in het zweet door mee te doen aan drie kwartier steps, drie kwar tier aerobics en drie kwartier 'verrassingsles'. De sportieve- lingen betalen 15 euro in schrijfgeld en moeten zich daarnaast voor minimaal 35 euro laten sponsoren door col lega's, vrienden, familie of be kenden. Per 50 euro sponsor geld krijgen de deelnemers een lot. De trekking van de loterij is meteen na afloop van het eve nement. Het opvallende aan de middag is dat iedereen om niet meedoet. Zo stelt Holiday Inn Leiden weer belangeloos loca tie en faciliteiten beschikbaar en doet iedereen die bij de or ganisatie is betrokken, even eens pro deo mee. Daardoor kan de gehele opbrengst van 'Kom uit je luie stoel voor het goede doel' worden gebruikt om het verblijf van de ernstig *v<:

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 14