Splinterlaan voert actie op de stoep WEGBIÜ REGIO Jachtwerf Zoeterwoude-Rijndijk ter ziele 1 -Ml. ickeypret op druilerige zaterdagmiddag r Dckeyers en kinderopvang onder één dak ao >tten en eien op uurwerkdag R3 Extraatje voor 'Elf-Elf Baby' v- IS Ier Duizenden mensen in nd kunnen op zaterdag iber aan de slag in het duingebied of op de Op ruim tweehonderd I in het hele land kun- uurliefhebbers terecht, deze regio krijgt de na- dkdag vorm. In onder eimuiden, Bodegraven, iar, Alphen aan den azerswoude, Lisse en kunnen geïnteresseer- dag buffelen in de bui- maandag 25 oktober 2004 Dochters Tijssen zetten watersportwinkel elders voort W, urwerkdag begint op de plekken om 10.00 en 115.00 uur. Aan Spook- 1 in Hazerswoude kun- tuurliefhebbers onder- egen aan de houtkade 0 ien zij bomen knotten. oc e Drecht bij Leimuiden «koop kunnen deelne- jerfvuil opruimen en ge- iet harken en afvoeren, idgoed Keukenhof bij innen geïnteresseerden ittig maken door het d te ontdoen van bos- in van origine Ameri- truik). Op de Meijekade naven leren de deelne- Igemene beheerswerk- iwi ien (zoals zagen toi). In het Ommedijkse p d Vassenaar worden hak- irp. jes gezaagd en ge- He Behalve deze plek is in eifcar ook het Duinwater- e ft Zuid-Holland een na- aa( kplaats. Hier onderhou- lan de duinen en de ruiter- \an de Spijkerboorseka- jhen aan den Rijn gaan uurliefhebbers wilgen Ook op het erf aan de jksedijk 2 in Boskoop ze activiteit op het pro- L nisatie van de werkdag alle leeftijden. Volgens er kinderen die nooit matuur komen. Voor deze er onder meer in deze iniiin speciale plek met een ?en mlieprogramma. Op de ebt kade tussen Bodegra- iot loskoop kunnen gezin- :t kinderen boompjes >of of uittrekken en af- tre ndi werkdag populair is, reft t de stijgende deelne- est itallen. In vier jaar is het du eelnemers landelijk ge- ran 1150 naar ongeveer it jaar verwacht Schou- oojer honderden deelne- deze regio. Voor meer tie en aanmelding kun- ;n (interesseerden bellen lefoonnummer 0900 of surfen naar de web- v.natuurwerkdag.nl. ile 'We gaan niet bij de pakken neerzitten' Margot en Lisbeth (rechts) Tijssen betreuren het dat de jachtwerf verdwijnt. „Maar wij hebben niet de kennis om de werf voort te zetten. Wij gaan puur voor de winkel. Daar ligt onze interesse." Foto: Dick Hogewoning door Judy Nihof Zoeterwoude-Rijndijk - Ze kregen de liefde voor de zeilsport van huis uit mee. Voor Lisbeth en Margot Tijssen is het dan ook logisch om de watersportwinkel van hun ouders voort te zetten. Wel ge beurt dat straks op een andere plek in de regio, want de grond van Tijssen Jacht bouw aan de Hoge Rijndijk in Zoeter woude-Rijndijk is verkocht aan een pro jectontwikkelaar. Langs het water ko men over een paar jaar appartementen. ,,We beginnen ergens anders met een schone lei, maar niet met een leeg bord. De spullen zijn er, de klanten zijn er, en de ervaring is er." De winkel blijft bestaan, maar voor de jachtwerf valt het doek. De ouders van Lisbeth en Margot konden voor deze be drijfstak geen opvolger vinden. De jacht werf overnemen was voor de zussen geen optie. „We realiseren ons dat er weer een jachtwerfje uit de regio ver dwijnt. Dat is erg. Maar wij hebben niet de kennis om de werf voort te zetten. Wij gaan puur voor de winkel. Daar ligt onze interesse en daar zijn we goed in." De zussen Tijssen zijn druk in de regio op zoek naar een andere, veel grotere winkel. Tot het zover is, blijft de winkel aan de Hoge Rijndijk open. „Toen mijn ouders twaalf jaar geleden onze huidige winkel openden, kwamen veel collega's kijken, omdat het zo'n grote zaak was. Nu zijn we met onze 300 vierkante me ter een van de kleinere winkels in deze branche." De zussen denken aan een winkel van 500 a 700 vierkante meter. „Aan de Hoge Rijndijk zijn we uit onze jas gegroeid. Als je meer ruimte hebt, kun je de spullen beter presenteren en het assortiment verder uitbreiden." Moeder Els Tijssen is blij dat haar doch ters de winkel voortzetten. „Ik heb het altijd bijzonder gevonden dat ze allebei zo bewust kiezen voor een toekomst in de watersport. In onze vrije tijd gingen we altijd met het hele gezin varen. Het had natuurlijk ook gekund dat ze zich ertegen waren gaan afzetten. Dat is niet gebeurd, integendeel. Ze zijn gek op zei len en ook hun vriendjes moesten van zeilen houden." Els en Willem Tijssen begonnen het be drijf aan de Hoge Rijndijk in 1969. Bij de jachtwerf zat aanvankelijk geen winkel. Wel een zeilmakerijtje, waar een kast met watersportartikelen stond. „Die kast is de winkel geworden." Van economi sche dips heeft Tijssen Jachtbouw vol gens Els Tijssen in de 35 jaar van zijn be staan nooit zo'n last gehad. „Gelukkig zijn we altijd veelzijdig geweest, met de botenbouw, de winterstalling en de win kel. Als het bij het een wat minder ging, liep het ergens anders wel goed." Het is de bedoeling dat Els en Willem Tijssen zich over ongeveer anderhalf jaar uit het bedrijf terugtrekken. Ze zijn een zeilboot aan het bouwen, waarmee ze een grote reis gaan maken. Lisbeth en Margot hebben al zoveel er varing in de winkel opgedaan, dat ze de toekomst met zijn tweetjes met vertrou wen tegemoet zien. Lisbeth: „Margot en ik zijn totaal verschillend, maar daarom vullen we elkaar goed aan. Ik ben het 'winkelbeest': het verkopen, het contact met de klanten, dat vind ik leuk. Margot is meer van de cijfers, van het boekhou den. Het is ook prettig dat we aan een half woord genoeg hebben. Ik weet wat Margot denkt, en zij weet wat ik denk." door Janneke Dijke leiderdorp - De winkeliers aan de Splinterlaan in Leiderdorp ko men in actie. Ze pikken het niet dat de gemeente heeft besloten hun geen schadevergoeding te geven, terwijl ze flink wat klan ten verloren toen de Spanjaards laan vier jaar geleden werd afge sloten voor autoverkeer. De Kamer van Koophandel is van plan voor de winkeliers naar de rechter te stappen. De winkeliers voeren daarnaast woensdag actie op de stoep van het winkelstraatje en vormen daartoe met de SP een actieco mité. Dat comité verspreidde dit weekeinde zo'n achthon derd flyers in de buurt, waarin bewoners de uitnodiging krij gen om bij de demonstratie aanwezig te zijn. Mensen kun nen aanplakbiljetten ophalen bij de bakker, de computerwin kel, de snackbar, de kapper, de bloemist en de meubelstoffeer der. De winkeliers hopen dat de aanplakbiljetten achter zoveel mogelijk ramen te zien zijn. Er staan teksten op als 'Houd de Splinterlaan levend' en 'Red de Splinterlaan'. Woensdagmiddag schenken de winkeliers tussen half vier en half vijf koffie, ze serveren er koekjes bij en kleden het win kelstraatje gezellig aan met slin gers en spandoeken. „We ho pen dat er zoveel mogelijk men sen komen. We gaan niet bij de pakken neerzitten", zegt bloe mist Jan van der Mark. De SP wil bewoners mobiliseren om de straat op te knappen en schoon te maken. Het actiecomité nodigt de loka le politici uit om bij de demon stratie aanwezig te zijn. De win keliers hebben bewust gekozen voor woensdagmiddag, omdat een dag later de algemene be schouwingen op de begroting gehouden worden. De onder nemers hopen dat de politieke partijen het daarin voor hen opnemen. Burgerbelangen Lei derdorp (BBL) doet dat in elk geval. „Dit college luistert niet naar de raad en niet naar on dernemers", zegt BBL-fractie- voorzitter Arnold Staal. „Daar is dit een voorbeeld van. We over wegen een motie." De winkeliers proberen al jaren om de afsluiting van de Span jaardslaan ongedaan te maken. Vanuit de Leidse wijk De Kooi kunnen alleen bussen - die er niet meer rijden - en ambulan ces via de Spanjaardslaan naar de Splinterlaan rijden. Auto's kunnen het winkelstraatje al leen vanuit Leiderdorp berei ken. Veel Leidse klanten van vroeger komen niet meer. De winkeliers hebben een scha declaim ingediend bij de ge meente, maar het gemeentebe stuur heeft dat verzoek naast zich neergelegd. Daarmee gaat Leiderdorp in tegen het advies van de commissie beroep- en bezwaarschriften, die vindt dat de gemeente de zaak opnieuw tegen het licht moet houden. tot en met 18 november wordt geboren en van wie de vereni ging een geboortekaartje heeft ontvangen, komt in aanmer king. Winnaar wordt die baby die het dichtst bij 11 november ter wereld komt. noordwijk - Carnavalsvereni ging De Noortukkers in Noord- wijk stelt ook dit jaar een be drag van 44,44 euro beschik baar voor de 'Elf-Elf Baby'. Ie dere baby van een Noordwijkse ingezetene, die in de periode 9 (advertentie) opa Karres even terug op nieuwe nest :hi kia Stoelinga irp - De voorzitter van 'NSF snuift de geur op ch euwe clubhuis van de Ier rpse hockeyvereniging ?rv precies goed. Veel men- ijk zweet en een licht -ne walm van bitterballen. il ik van. Dit doet me ke ,an vroeger." Als ook Eri- tra de 'stallen' heeft ge goed bevonden kan het U sportpark De Bloemerd to i. rk *k aa N» van ^et on* or en voor de 1100 leden en zestig kinderen in d van 6 tot 12 jaar van ïoolse opvang de Vrij- /0[ verd zaterdagnuddag ,n pening in bedrijven. ifdrollen voor Terpstra, ^rdorpse hockeyinter- I Sylvia Karres, de voor- ïthouder van Leiden er Pechtold en 3 Okto- ponist Eric Filemon. jk is Terpstra er voor de „Daar ben ik berucht £t ze vrolijk als het ooi niet onmiddellijk Uit handen van de Leiderdorpse burgemeester Michiel Zonnevylle krijgt hockeyinternational Sylvia Karres de gemeentelijke speld voor al haar verrichtingen. Voorzitter Jep Karres en Erica Terpstra kijken toe. Foto: Hielco Kuipers i wonden en zij de tijd e Uen met smakelijke es over mislukte ope- 1 jj Een plaquette vast en ïn als herinnering aan wa loie dag gaat haar ech- af. „Dat is ze. Ze is niet groot en ook niet dik." Kleine meisjes storten zich op hun idool Sylvia Karres. Met een zwierig viltstif tenschrift zet ze haar naam op de gele shirts van haar eerste club. Toevallig zijn dochter, zijn trots. Jep Karres, de voorzitter van Alecto, hoort alle fraaie woorden over haar rustig aan. Inderdaad, Sylvia Karres heeft van haar zevende tot haar acht tiende jaar bij Alecto het spel onder de knie gekregen. Nu speelt ze al jaren voor de top club Amsterdam, heeft 41 inter lands op haar naam staan en won zilver op de Olympische Spelen in Athene. Ze stopt met het Nederlands elftal. „De twee jaar extra trainen voor Athene was intensief. Ik ben 28 jaar. Mijn droom is verwezenlijkt. Nu moet ik aan mijn maat schappelijke carrière denken. Ik wil binnenkort afstuderen (mo derne letterkunde) en veel an dere dingen op de rit zetten." Geen greintje hoogmoed. Op deze druilerige middag staat de ambassadeur van de club met Maartje Scheepstra, een andere international, gewoon in de wei van Alecto om honderden jon ge hockeyers les te geven. Op de loepzuivere passes van de beide vrouwen kan iedereen scoren. Alles bij elkaar genoeg reden voor nog wat extra prij zen. Karres krijgt de gemeente lijke speld voor al haar verrich tingen. Van Alecto een speciaal erelidmaatschap voor het leven. En dat moet worden toegezon gen. 3-oktoberspecialist Eric Fi lemon kan het niet laten. Zijn club had hij nog niet eerder be jubeld. Op een doordeweekse nacht kreeg hij een inval voor een heus Alecto-lied. Een inval met verstrekkende gevolgen. Even geen hockey meer voor dames 1 en heren 1, maar zang les. Binnen drie dagen stond het op een harde schijf. Zater dag schalt het lied voor het eerst over de velden. Zo hard dat veilingmeester Pechtold even een adempauze moet ne men. Alexander Pechtold, bur gemeester van Wageningen, heeft alle papieren in huis om te veilen. „Ik word meer voor belangrijke veilingen ge vraagd", zegt hij bescheiden. Omdat hij één keer per maand zijn vrienden in Leiden komt opzoeken, kwam het zo uit dat hij deze keer ook feestvierend Alecto kon bedienen. Met verve schroeft burgemees ter Pechtold de prijs van het hockeyshirt van Sylvia Karres op. Voor 550 euro wordt het onder veel gejuich afgehamerd. Daarna muziek van de Tranen trekkers, 20 meter verderop. Ruimte is er immers genoeg in het nieuwe clubhuis. Aangeboden door Annemarie op Speurders.nl: Shirt en broekje €12,50 Zonnig shirt met lange mouwen en bijpassende zomerse bloemetjesbroek. Nauwelijks gedragen. Maat 74-80. Kijk op Speurders.nl voor deze en nog veel meer scherpe aanbiedingen. ist nftkia Stoelinga rei t2 »RP - Zomaar een nieuw clubhuis lieuw onderkomen voor kinderop- ni ïrzetten is niet zo eenvoudig. Het is lwl oorzitter van de hockeyclub Alecto Ta tal jaren geleden een visioen had. ceI zijn visitekaartje aan de directeur n 1 stichting Kinderopvang Leiderdorp >eifauliene Schellart, met het idee ooit et en te kunnen doen. En dat is ruim M ir later na veel overleg en inspan- -te ukt. De hockeyclub heeft voor haar eilen een mooi clubhuis dat twee 2Tjj groot is geworden en de SKL heeft Vrijbuiters, een groep van zestig i in de leeftijd van 6-12 jaar, een ie' icommodatie met veel faciliteiten, nten in het nieuwe tehuis kunnen op verschillende manieren worden ge bruikt. Met scheidingswanden kan op een doordeweekse dag de kinderopvang wor den afgeschermd, terwijl Alecto in de avonduren voor scheidsrechtercursussen of trainingsoverleg de aparte kamers van de opvang kan gebruiken. „Het is over en weer op een verstandige manier ruimte van elkaar lenen", zegt Schellart. Zij noemt de samenwerking van kinderopvang met een sportclub iets van deze tijd. „Het is voor kinderen belangrijk dat ze na school hier rustig kunnen sporten of buitenspelen. Sommige kinderen zijn zelfs lid van de hoc keyclub en kunnen nu gelijk trainen. We richten ons met de Vrijbuiters op de spor tieve activiteiten. Er staat een tafeltennista fel, ze kunnen voetballen, maar ook teke nen in een rustige kamer of in de kantine waar we ook gezamenlijk eten en drinken." Behalve dat Alecto veel meer ruimte heeft gekregen, betekent het ook dat de club nog professioneler kan handelen. Karres: „En dat is nodig met een damesteam in de overgangsklasse en een herenteam in de eerste klasse en zo'n vijftig teams daaron der. Het is fantastisch dat we nu veel kleed kamers hebben en aparte ruimtes voor scheidsrechters, trainers en de fysiothera peut.". Ook burgemeester Zonnevylle is tevreden. „Wij hebben garant gestaan voor 440.000 euro en nog wat leningen. Een fiks bedrag, maar als je dan zo'n multifunctioneel ge bouw ziet staan, merk je dat elke cent wel besteed is." „Zeker omdat je het als groot ste hangplek van Leiderdorp kunt beschou wen", aldus Jep Karres. - i*. KIDS speurders.nl jouw (ver)koopsite

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 9