Gevoel bedriegt rugbyers DIOK TOP sluit de eerste veldhelft als herfstkampioen af SPORT 9 e Zijl-LGB/Vivax maakt het zich onnodig moeilijk Eerste nederlaag van BS Leiden is gelijk beschamend Scylla met maximaal verlies naar play-offs cto deelt t Cartouche Jh eholte komt "ihonden "I Limburg t lotmeesters ren naar eh« mogen maandag 25 oktober 2oo4 DIOK-speler Mark Schoon (rechts), geassisteerd door Karl Heinz Hellmann, kan hier een aanval van Bosvoorde nog afstoppen. De Leidse fullback had zijn handen vol aan de con stante stroom van offensieve Belgische daden. Foto: Mark Lamers door Pieter van der Vliet rugby - DIOK verloor zaterdag de tweede ontmoeting in de Be- Neliga met 0-36 van de Belgi sche kampioen Bosvoorde. Inzet en gedrevenheid alleen volston den voor de Leidse rugbyforma- tie niet om tot een beter resul taat te komen. De overwinning in de eerste BeNeliga-wedstrijd tegen Den- dermonde moet DIOK-coach Robert Broers het gevoel heb ben gegeven dat het wel goed zat met zijn selectie. Voor het eerst speelde zijn team zo als hij dat graag ziet. Mouwen om hoog, kop vooruit en spelen voor wat je waard bent. Het le verde een ruime overwinning op: 44-0. Tegen Bosvoorde bleek dat allemaal niet genoeg. De Brusselse landskampioen beschikt over een uitgebalan ceerde ploeg en alleskunner in ternational Peter Duchau. Hij legde voor zijn team de basis voor de ruime zege. Persoonlijke fouten van de Lei- denaars maakten al snel duide lijk maakten dat het een lastig middagje zou worden. Nadat Karl Heinz Hellmann voor de thuisclub de eerste penalty mis te, werd Bosvoorde vastgezet op eigen helft. Lang duurde dat avontuur niet. Toen het resul taat uitbleef, schakelden de Brusselaars razend snel over op plan B, waarbij Duchau de gro te leider bleek. Zijn penalty en conversie zorgden na een kwar tier voor de eerste punten en zijn messcherpe pass op Fabian Murlllo betekende zijn eerste assist van de wedstrijd. Met diep geschopte ballen zorgde Duchau voor een constante druk op de Leidse verdediging, die zich geen raad wist met het goed gegroepeerde spel van de tegenstander. Bij rust was de achterstand al 21-0. In de tweede rondgang hervond DIOK zich enigszins, mede doordat Bosvoorde een versnelling terugschakelde. De Leidse driekwarten werden ge zocht, maar ondervonden te veel tegenstand in hun aanvals opbouw. Tackles bleven een probleem voor de thuisclub, terwijl DIOK het verdedigend goed voor elkaar had. Bosvoor de legde zich er niet bij neer en bleef collectief de aanvallen van DIOK ontregelen op jacht naar balbezit. In de slotfase viel uit eindelijk de Leidse vesting. Twee foute passes van scrum- half Tim Hudson vlak voor de eigen palen werden onmiddel lijk afgestraft door de Belgen. Plasman en Jean Louis Dar amy zorgden voor vijfpunters, terwijl Duchau mét een conversie en een penalty zijn zestiende punt scoorde en de eindstand op 0- 36 bracht. The Bassets bekert verder In Sassenheim won The Bassets in de tweede ronde van de NRB-beker eenvoudig met 56-7 van de reserves van Amster dam. De thuisclub werd geen strobreed in de weg gelegd. Een storm van aanvallen mondde uit in een 24-0 ruststand. Ook in het tweede bedrijf toonden de Sassenheimers zich gretig. Met de regelmaat van de klok liet The Bassets goed uitgespeelde kansen zien, waarbij ook veteraan Perry Noordermeer zich met het scoren ging bemoeien. Met zijn tien punten leverde hij een flinke bijdrage in het totaal van 58-7. De vrouwen van DIOK verloren in Nijmegen kansloos met 45-0 van The Wasps. De Leidse rugbysters kwamen geen moment in hun spel en moesten lijdzaam toezien hoe The Wasps simpel de DIOK-verdediging omzeilde. door Michel van Gent korfbal - TOP heeft zichzelf tot herfstkampioen van de overgangs klasse A gekroond door een degelijke 19-12 overwinning op Drachten. „Het was een mooie afsluiting, het was tactisch sterk en het spelplezier straalde er van af', constateerde coach Harold Jellema met genoegen. Zijn selectie had aanvankelijk nog be hoorlijke tegenstand te duchten, want de score ging tot de rust (10-8) gelijk op. De Sassenheimers maakten in het eerste deel van de tweede helft het verschil door naar 16-9 door te lo pen. Het was typerend voor het over wicht dat de enige tegentreffer in de ze fase een strafworp was. Alle acht spelers droegen bij tot de productie, met Steven Baart (5), Daniël Harm- zen (4), Felix van der Sommen (3) als voornaamste schutters. EERSTE KLASSE Pernix sloot de eerste veldhelft af met een overtuigende 15-22 zege bij ON- DO (G). Het leek wel alsof de Leide- naars extra gemotiveerd waren door het bekerdebacle tegen Velocitas. Zij domineerden de gehele wedstrijd op een mindere periode voor rust na vol plaatsfouten (2-5, 9-8 rust). De vrou wen hadden een belangrijk aandeel in het overwicht door tezamen tien treffers te vervaardigen. Irene van der Burg (3), Sanne Pera (2) en Frans Treur bouwden tussen de 44ste en 62ste minuut vanaf 11-11 een 12-17 voorsprong op, die vervolgens moei teloos werd vastgehouden. TWEEDE KLASSE De aanval van Fiks schoot zo onzui ver van afstand op de mand van DKV (IJ), dat het afvangen ook moeizaam verliep. Het zegt genoeg dat Fenno van den Berg (2) en Arjan Wildschut voor rust (4-7) drie goals vanaf de stip maakten. De Oegstgeestenaren hiel den het verschil tot 5-8 tot drie pun ten beperkt, maar haakten vervolgens definitief af met 5-12, mede door twee stippen te missen. Saskia van der Does, Dominique Roest en Mi- chiel Vreeken maakten de resterende goals in het 7-12 verlies. DERDE KLASSE Het zag er lange tijd naar uit dat de tweede aanval van Fluks een negatie ve hoofdrol zou vervullen in de streekderby tegen Madjoe. Het vak kwam in vier beurten niet verder dan twee gemiste en één rake strafworp van Manon Oosting en één veldgoal van Erik Caspers. Dat bood Madjoe de gelegenheid om een maximale voorsprong van 7-2 te nemen via Ste fan Grootswagers, Gordon Star (2), Wendy Heemskerk, Bas Heemskerk en Jan Pieter Sip. Na rust (7-4) kwam de Rijnsburgse aanval vast te zitten, want Grootswa gers en Heemskerk zouden enkel uit strafworpen nog weten te scoren. Bij 8-6 besloot coach Theo van der Leek in te grijpen in de tweede aanval van Fluks door Suzanne Zwanenburg en Ronald van Drongelen in te zetten. Deze bracht meer afvang en schot, wat zich in de slotminuut optimaal uitbetaalde, toen Van Drongelen van afstand 9-10 inschoot. „Het is mooi dat de wissels zo uitpak ten, maar geen goed teken dat we zo ver achterkwamen. Dat komt gewoon omdat we zo veel kansen missen. We kregen nu meer dan ik gedacht had", bleef Van der Leek nuchter na de sen sationele ontknoping. Intussen ver beet zijn collega Ron van den Berg manmoedig de teleurstelling: „Het is wel heel zuur om in de laatste secon den te verliezen, want we hadden ze ker recht op een punt. Iedereen heeft z'n stinkende best gedaan, maar als je na rust maar twee keer scoort, weet je dat je in de problemen gaat komen." basketbal - BS Leiden moest in het bekerduel tegen Pigeons verrassend de eerste nederlaag van het seizoen slikken, 74-69. Net als vorig seizoen eindigde daarmee het bekeravontuur vroegtijdig tegen een rayon- ploeg, nog voordat een moge lijk interessante ontmoeting met een promotie- of eredivi sieteam kon plaatsvinden. De tegenstander uit Duiven - net als Leiden leider in de competi tie, maar dan in rayon oost - pakte al in de eerste periode de leiding (23-19) en stond die voorsprong vervolgens niet meer af. Ondanks alle waarschuwingen van coach Richard den Os, vat te Leiden de wedstrijd veel te licht op en straalden veel te weinig Leidse spelers uit echt voor de winst te willen tekenen. Daarbij woog het gemis van routinier en leider Bob Vegter zwaar. In de eerste helft viel bo vendien tweede aanvoerder Tim Bakker met een kniebles sure uit. Scores: Hoste 14, Van Dorp 10. MSV werkte in Berlicum tegen rayonploeg Springfield een wis selvallige bekerwedstrijd af, maar won ondanks een gebrek aan inspiratie toch redelijk een voudig met 74-105. De promotiedivisionist pakte in het eerste kwart meteen een ruime voorsprong (15-34), maar verloor prompt het tweede kwart met een punt verschil, 40-58. Na een stevig gesprek in de kleedkamer kwam het kwali teitsverschil in de derde perio de weer duidelijk tot uiting (54- 90). In het laatste kwart vielen de Noordwijkers echter weer terug in hun oude fout en ge loofde de ploeg het wel. Scores: Engelhart 25, Snijders 22, Chaoui 16. Tegen Cangeroes herpakten de vrouwen van BV Leiderdorp zich na het zware verlies in de seizoensopening tegen Lely. De bekerstrijd werd in Utrecht met 53-76 gewonnen. Leiderdorp kreeg het zeker niet cadeau tegen Cangeroes, met diverse ex-eredivisiespeelsers in de ploeg, maar maakte na rust (24-33) al snel het verschil. In de aanval nam het steeds het initiatief en kwamen de af standsschoten langzaamaan beter uit de verf. Ook in verde digend opzicht klopte het aar dig bij de Leiderdorpers, die in de tweede helft wel de nodige overtredingen begingen waar door de irritaties aan beide kan ten onnodig opliepen. Scores: LeCuyer (18 punten, 13 rebounds, 10 assists), Bransz 16, Leitner 14, Van Haver 13. f-De mannen van Alecto i het uitgestelde duel in ste klasse tegen Cartou- r li een 4-4 gelijkspel afge- In de hectische ope- ise misten de Leiderdor- 1 drie corners de moge- rtej de score te openen. n( iche maakte in die perio- Be gebruik van enkele kan- u, e de Alecto-defensie zon- e„ ervaren krachten Hidde uj Thijs en Rottier en Tho- ferweij moest toestaan. ,tl Kleijne zorgde uit een re- ,e voor aansluiting. Koen A iff bracht na een derde ,a aal opnieuw de marge a treffer terug, waarna uit een strafbal de teams sl ijke hoogte bracht. Zes in voor tijd maakte Mi- )in ggen 4"4- fa ,Een volstrekt onno- jkspel." Dat was de con- van Foreholte-trainer de Klerk na terugkeer uitwedstrijd bij Bevo in :I* gen. De Voorhoutse es in kwamen in Noord - rg niet verder dan 17-17. 1 e begon slap aan het Igens De Klerk als ge- l:jan de drie uur durende „Verschrikkelijk veel balverlies", aldus de die zijn ploeg pas in de minuut een tweede treffer iren. Nog voor rust had Ite zich hersteld en in ^in van de tweede helft e ploeg een 13-10 voor- Drie gemiste strafwor- s u 1 twee tijdstraffen vlak elkaar braken Foreholte otfase op. De Treffers speelt degradatieduels tafeltennis - De tafeltennissers van Scylla liepen nog een theo retische kans de play-offs te missen. De Leidse eredivisio- nist verloor zelf met de maxi male cijfers (0-7) van nummer twee Re/Max Hendrix en zag concurrent Brandersstad met 4-3 onderuit gaan tegen Toren- stad. Daardoor hielden de Lei- denaars een voorsprong van drie punten op Brandersstad. Tegen Re/Max had Scylla niets in te brengen. Hier en daar won het een game tegen de profs, die in de Chinees Wang en de Pool Pjotr Savranek twee niet te nemen hordes had. Scylla speelt in de halve finale van de strijd om de herfsttitel tegen meervoudig landskampi oen FvT. Een mission impossi ble beseft ook captain Gerard Bakker jr. „Plaatsing voor de play-offs was het maximaal haalbare." Voor Heemskerk Sport/De Treffers volgen nog drie degra datieduels. De club uit Roelof- arendsveen, die zes punten bij elkaar geslagen heeft, gaathet opnemen tegen Brandersstad (21 punten), De Toekomst (20) en Torenstad (17). Morgen wordt bekend gemaakt wie de eerste opponent is voor de ploeg van speler/coach Marcel Warmerdam. Gisteren verloor De Treffers voor de zesde keer. In eigen zaal bleek de nummer drie, Westa, met 7-0 te sterk. Kop man Thijs Langeveld kende een ongelukkig begin door in een bijna gewonnen positie van Daan Sliepen te verliezen. Bij 8- 8 in de vierde game ondervond hij last van twee 'zwijnballen' en verloor met 11-9, in de vijfde game was de pijp leeg (1-11) bij de Leidenaar. „Nu maar hopen dat wij in de degradatiepoule nog wat puntjes kunnen snoe pen", zei Warmerdam. Scylla 2 raakte in de eerste divi sie steeds verder achterop. De Leidse ploeg verloor zijn vijfde duel, tegen Unicum, met 7-3 en staan met negen punten vaster op de laatste plaats. In Geldrop wonnen Gerhard Kray, Martij n van Leeuwen en Pim Mosterd ieder een partij tegen de num mer drie. Avanti had in de tweede divisie tegen concurrent Amstelveen goede kansen om meer te be halen dan de uiteindelijke re mise (5-5). Martin Groenewold behield tegen de kloploper knap zijn ongeslagen status. Ronald Peeters won, naast het sterke dubbel met Groenewold, van de degelijke Eric Ernst. Jaap Schilperoort eindigde in Am stelveen zonder winstpartijen, maar was in twee partijen ake lig dichtbij de zege. Pecos verloor in de tweede divi sie flink wat terrein na de ge flatteerde 9-1 nederlaag tegen Alkmaar '71. Door de zeperd te gen de hekkensluiter zakt de Oegstgeester formatie met 25 punten naar de derde plaats, nog maar vier punten verwij derd van de laatste plaats. In de kaasstad zat het met name voor Kish Prashad en Friso Reitsma niet mee. Prashad verloor met 11 -9 in de vijfde game van Mark Beek, en Reitsma, die nog met 10-5 voor stond, kukelde met 11-13 onderuit. Beiden verloren ook de dubbbel met 11-9 in de beslissende game. Ron Schip- aanboord miste de broodnodi ge vastheid om van zich te doen spreken. In de derde divisie is Docos ver reweg de minste. Aan de Hoge Morsweg gleed de Leidse for matie voor eigen publiek op nieuw hard onderuit: 1-9. Te gen de bezoekers en medede gradatiekandidaat uit Brielle, De Sprint, kon de Leidse ploeg, die pas drie punten heeft ver gaard, alleen gas geven in het dubbel. Op de tafel ernaast moesten ook de vrouwen van Docos, uitkomend in de eerste divisie, eraan geloven. Na de 7-3 neder laag tegen het bezoekende SAR uit Zeeuws-Vlaanderen, is ook voor hen degradatie nauwelijks meer afwendbaar. Yu Ling Wu, Nadia Huizer, en de kopvrouwe van vorig jaar Dianne van der Meer konden ieder een partij aan het schamele totaal van tien toevoegen. '9 - De 'Leidse' groot pas Jan Smeets, John van de el en Dennis de Vreugt >t v de achtste editie van het s q festival te Hoogeveen de toptien geëindigd, was gedurende het )i telkens aan kop te vin door zijn enige ver- ij in de slotronde kreeg e rmee iets te weinig. De )ir jestse sportman van het t a )orde in het veld van 80 un ners uiteindelijk 5,5 jge uit negen ronden en oe. ids lange tijd weer enke- ngpunten. Voorschote- te an der Wiel speelde te ,t misepartijen tegen op 'mindere goden' om de titelstrijd te kunnen Ijin. Met zijn score van 6 verloor Van der Wiel lige ratingpunten. Lisse- Vreugt (eveneens 6 begon het toernooi ee nederlagen, herstelde ed en behaalde aan het 1 zwartremise tegen de !Stj elijke nummer drie van Aglijst, de Duitse groot- IQienkin. oud-leden van het Schaakgenootschap Vlarc Erwich en Dennis k, baarden tijdens dit lt >i enig opzien door ?re eesters te verslaan. Er- irsloeg onder anderen de he grootmeester Roma- z0 en eindigde op vijf pun- wich scoorde hiermee rde en beslissende IM- maar heeft vooralsnog j-Jage rating om die mees- aan te kunnen vragen. im Siera 010 - Voor De Zijl-LGB- verloopt de competitie Hj mloos. De Leidse ?en asser won zaterdag ook yj rde duel tegen Rapido: e Zijl deelt de koppositie jij IZian. I0j ig van trainer Jacob Spij- ikte het zich onnodig in Haarlem. De kwali- nindere thuisploeg kon einde van de tweede zelfs een 7-5 voor nemen. Net op tijd wist het tij te keren. Rapido, Eren door AZC werd uit- eld in de beker (15-7) tempo niet meer volgen e derde periode was de acj >eg al voorbij gestreefd n j n de laatste rondgang aanval van de Leide- j iet vier scores achtereen 'et)es- De doelpunten n van Joachim de Ruys- n Paul Verwey (3), Niels 'jfI jer en Mike van Beuke- Koen Plasmeijer en I Spijker. vancheerde zich zater- in AZPC voor de neder- [en HZ/Zian: 11-7. De nipioen begon het duel de Amersfoorters zeer onwennig (2-1 en 4-3) en vond pas zijn draai in de laatste pe riode. Trainer Andre de Jeu liet Ian Huykeshove debuteren. Kimmo Thomas maakte vier treffers. LZ 1886 staat nog steeds met lege handen. Zaterdag verloren de Leidenaars met 9-8 van Brandenburg. De uitgedunde selectie van trainer Michel van der Zeeuw dwong bewondering af met de wijze waarop het ge routineerde Brandenburg werd bespeeld. Er viel zaterdag in het 5 Meibad niets aan te merken op de strijdlust. Mathieu Spros nam hierbij het voortouw. De lange allrounder sleurde dat het een lieve lust was en was lange tijd het goede voorbeeld voor zijn ploeggenoten. Tussen de bedrijven door nam hij ook nog een prachtig doelpunt voor zijn rekening. Voor LZ 1886 scoorden Joeri Klein (4), Jolger Klein (2), Mathieu Spros en Koen Schra- ma. Katwijk bekert vrolijk verder. De formatie van trainer Ruud Wormgoor bereikte de derde ronde door eenvoudig Barracu da met 20-8 te verslaan. Halver wege het eenzijdige duel keken de gasten al tegen een 11-1 ach terstand aan. Maikel Schaap maakte zijn debuut in de hoofdmacht en scoorde direct. Alex Sieval nam acht treffers voor zijn rekening. De vrouwen van startgemeen schap ZVL doen in openingsfa se van de competitie niet veel onder voor de topploegen van Nederland. Na het nipte beker- verlies (15-14) tegen het gere puteerde Het Ravijn moest ook landskampioen Polar Bears za terdag vol aan de bak om de Leidsen van zich af te schud den. Ook hier was het verschil miniem. De Edese vrouwen wonnen met 13-12. De thuisploeg moest alle zeilen bijzetten om in het spoor van de gasten te blijven (2-3 en 6-7). Onoverbrugbaar was de achter stand nooit. In de laatste perio de kwam de ploeg van trainer André Zandvliet zelfs op gelijke hoogte. International Carla Quint gooide telkens roet in het eten door haar ploeg weer op voorsprong te zetten. Zeven se conden voor tijd kreeg ZVL nog een numerieke meerderheid maar die strandde in het zicht van de haven. De doelpunten kwamen van Noeki Klein (6), Aukje van Belkum en Biurakn Hakhverdian (2), Lorette Joachim de Ruysscher scoorde driemaal voor De Zijl-LGB/Vivax. Archieffoto: Mark Lamers Velting en Toesja Klein. kercompetitie uitgeschakeld Noortje van Haastrecht en Lin- De vrouwen van Alkemade zijn door in Zoetermeer met 5-3 van da van der Meer verzorgden de in de eerste ronde van de be- WVZ te verliezen. Merel Klein, productie.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21