Voetbal wordt een rommelmarkt Feyenoord tegen RKC zeer efficiënt SPORT 3 Fans van Chelsea koesteren Arjen Robben nu al an Nistelrooij eemt revanche lojé verhoogt marktwaarde (takel bij ta-Dordrecht !i in 2005 Europa itballer ^handeld na ien blikje Crisis Dortmund de - Met drie puntgave heeft Roda-spits Koné iktwaarde weer verder hroefd. Voor de ogen van internationale maakte de Ivoriaan gis- ia >het Parkstad Limburg het verschil tussen Ro- q n FC Den Bosch: 5-0. FC Dordrecht fAsteren in Rotterdam val spectaculair verslagen: ntij istapha was voor de Rot- mers de grote man door er te scoren, maar door v lies hadden die treffers ;or m een nare bijsmaak, ia Jordrecht scoorde Rig- hij ;e keer. Beide ploegen Lan n gisteren tot twee keer su voorsprong in het op- n i jjke duel. Dordrecht vijfde, Sparta zevende. en an aires - De talentvolle mlfcnse voetballer Carlos vf nag volgend jaar vertrek - gej Boca Juniors. De voor ver m de club, Mauricio iat heeft dit zaterdag ge- w Helaas moet ik vertellen Me hem laten gaan. Boca !Z eind dit jaar verkopen Europese topclub. Het tatèdoeling dat hij dan in doi 55 vertrekt", zei de pre- idn rde Argentijnse radio, ika ïft al langere tijd belang- al\ voor Tevez en zou bij niors al een bod hebben t Volgens Macri zijn er afi kandidaten. Tevez 1 voor Argentinië het ie de doelpunt in de finale ltit Olympische Spelen in iai d. en_ ip/rtr - Een opmerke- ie van voetballer Yasuto heeft tot rellen geleid bij idstrijd in de Japanse W itie. De speler van Kas- 1. itlers gooide in het duel d g awa Reds een bierblikje dei het publiek dat hem op >enar na had gemist. Een to an ruim dertig woeden- ar lorters bestormde daar- De 'eld om verhaal bij Hon- mdalen. Hij werd aan zijn en et doel ingesleurd tot de d ngreep. nei 1 spijt van mijn actie, keijat de gewelddadige fans )or gedaan is helemaal ver- iorDnder de douche stond ;de eden", zei Honda na af- v uk de Braziliaanse coach Fü Cerezo van Kashima t d elaagd door boze fans tij het stadion verliet. Zijn irloor het duel met 3-2. tie heeft na afloop 32 verhoord. Aan beleid op lange termijn lijkt geen behoefte door Henri van der Steen eindhoven - Ajax, de club die geacht wordt de Hollandse School te vertegenwoordigen, speelde gisteren met zeven buitenlanders. Het waren er waarschijnlijk acht geweest, als Galasek niet geblesseerd was geweest. PSV-Ajax had niets Hollands. PSV-Ajax had ook niets van PSV-Ajax van vorig jaar; er stonden tien andere spelers op het veld. In het voetbal is te genwoordig bijna alles anders dan het jaar ervoor, niet alleen op het veld. Een jaar geleden werd Louis van Gaal bij Ajax benoemd tot technisch directeur: hij is al weer weg. Ajax beraadt zich in tussen op de vraag of er eigen lijk wel een opvolger voor Van Gaal moet komen. Misschien is het handiger een soort tech nisch manager aan te stellen, een man die niet zo dominant is rond het eerste elftal. Tenzij natuurlijk Leo Beenhakker te rugkeert, want de man die een jaar geleden zijn buik nog vol had van Nederland, is terug en heeft alweer laten weten dol graag zijn baantje als tech nisch directeur bij Ajax op te pakken. In de luwte, dat spreekt. Een jaar geleden was Mark Wotte nog coach van Willem II. Hij is inmiddels directeur technische zaken van Feyen- oord, met een contract tot zo mer 2006. Tegen die tijd of al eerder heeft Wotte naar ver wachting weer een nieuwe club, als trainer. Een jaar geleden was Frank Ar- nesen bij PSV nog manager technische zaken. Intussen is Guus Hiddink zowel coach als directeur voetbalzaken. Als het even tegenzit moet Hiddink zichzelf straks ontslaan. In de top vertrekt een coach immers maar zelden op zijn hoogte punt. Al met al is het met de tech nisch directeuren en managers in het profvoetbal een gerom mel van jewelste. Je merkt het al aan de titels. Rob Baan was bij Feyenoord bestuurslid technische zaken (de beste van de wereld totdat Baan er in eens niks meer van kon), Hans Hagelstein deed bij Feyenoord het werk voor Baan als mana ger algemene zaken, Arnesen had bij PSV bijna elk jaar een andere titel, Martin van Geel was bij Willem II eerst mana ger commerciële zaken, toen manager technische en com merciële zaken en uiteindelijk directeur voetbalzaken. Hee renveen heeft helemaal geen technisch directeur, niet eens een bestuurslid technische za ken - daar maakt voorzitter Riemer van de Velde gewoon de dienst uit. Het opportunisme in het voet balcircus komt niet zozeer voort uit een gebrek aan visie, als wel aan een gebrek aan moed om een visie overeind te houden in tijden van tegenval lende resultaten. Vroeger werd de trainer op straat geschopt na een paar nederlagen, tegen woordig is ook de technisch directeur of manager een mooi potentieel slachtoffer. Ajax heeft, net als PSV nu, eni ge tijd de trainer de titel tech nisch directeur gegeven, met de bijbehorende volmachten. De man met die dubbelrol heette Louis van Gaal. Na hem werd Morten Olsen directeur voetbal, na hem werd Jan Wouters directeur betaald voetbal, net als zijn opvolger Co Adriaanse. Ronald Koeman is weer gewoon hoofdtrainer- coach, hij kreeg een ouder wetse technisch directeur bo ven zich, Beenhakker. En de afgelopen maanden dus Van Gaal. Het zal best zijn dat Louis van Gaal wat vervelend was in de omgang, zoals Rob Baan bij Fegenoord misschien niet ver velend genoeg was. Het is wel een nederlaag voor het voetbal dat de visie van Van Gaal (Ajax moet onderscheidend voetbal spelen, liefst met een 4 en een 10 tussen de linies) wordt los gelaten. Het is veelzeggend dat Ajax de functie technisch directeur wil opgeven of herdefiniëren. Voor een beleid op langere ter mijn is in het voetbalcircus kennelijk geen behoefte; alleen de eerstvolgende voorstellin gen tellen. Je ziet het aan de opstellingen van het ene en het andere jaar. Aanvaller maakt eindelijk zijn opwachting in het shirt van de Blues door Jan Mennega londen - De supporters van Chelsea begeleidden zijn entree in het elftal met een daverend applaus. „Fantastisch was dat. Ik kreeg er kippenvel van", zegt Arjen Robben. Chelsea-Blackburn Rovers (4-0) is 62 minuten onderweg als de Groninger zijn opwachting maakt in het shirt van de Blues. Een vervelende en langdurige blessureperiode is ten einde. „Ik ben heel blij dat ik weer kan spelen." De zucht van opluch ting is hoorbaar. Robben scoort niet bij zijn de buut en heeft ook geen aandeel in de doelpunten (Eidur Gud- johnsen is driemaal succesvol, waarvan één keer uit een straf schop, Damien Duff neemt de laatste treffer voor zijn reke ning), maar de fans op de tribu ne van Stamford Bridge genie ten met volle teugen van het spel van de speler met het rug nummer 16. In het halve uur dat hem door trainer José Mourinho is gegund kapt en draait Robben direct alweer dat het een lieve lust is en schudt hij de ene na de andere fraaie actie uit de ranke heupen. Zeven a acht keer is hij drei gend, twee keer schiet hij na een actie uit moeilijke positie voor het doel langs van Brad Friedel en één keer, na een flit sende één-twee combinatie met Tiago, zet hij Mateja Kez- man vrij voor de goalie van de Rovers. De Joegoslaaf knalt de bal tegen de lat. Robben: „Als Kezman die bal erin had ge schoten was het helemaal per fect geweest." Anderhalve week nog maar had Robben met de hoofdmacht van Chelsea getraind, toen José Mourinho hem afgelopen don derdag apart nam en hem vroeg: 'Ben je er klaar voor?' 'Ja, ik ben er klaar voor', rea geerde de oud-PSV'er dolblij. „De eerste dagen dat ik met de groep mee trainde, moest ik het nog rustig aan doen. De spelers mochten mij op de training toen ook nog niet gaan lopen schoppen. De laatste dagen mochten ze wel contact met me maken en toen ben ik ook wel aangepakt." Van de voetblessure die hem vanaf begin augustus aan de kant had gehouden, ondervindt hij geen hinder meer. „De laat ste dagen was ik fantastisch aan het trainen. Ik deed wat ik voor mijn blessure ook altijd had ge daan. Ik voel me gewoon goed, sterk ook. En wat een voordeel van mij is: ik heb nooit veel wedstrijden nodig om ritme te krijgen. Als ik er klaar voor ben, kan ik direct weer de dingen doen die ik altijd heb gedaan. Al mis ik natuurlijk nog wel wat wedstrijdconditie. Invallen is toch al zwaarder dan aan een wedstrijd beginnen. Je kunt dan niet rustig in de wedstrijd ko men, maar moet gelijk mee met de snelheid van het spel. Na twintig minuten was ik dood op." 'Enjoy it'. Geniet ervan, had Mourinho tegen hem gezegd, toen hij hem het veld had inge stuurd. En genoten had hij, ver telt Robben. „Na afloop was ie dereen heel positief. Mijn me despelers en ook de trainer. Fantastisch dat je terug bent, zei hij. Woensdag hoop ik in de basis te beginnen. We spelen dan thuis tegen West Ham Uni ted om de Carling Cup. We hebben de komende weken een speelritme van zaterdag woensdag, zaterdag-woensdag, zaterdag-woensdag, ik verheug me erop. Het is heerlijk om weer te kunnen spelen. Hier heb ik zó lang naar uitgeke ken." door Hans Leber Rotterdam - De Drie Musketiers zijn onafscheidelijk en nemen het altijd voor elkaar op. Als Sa lomon Kalou een 'offday' heeft, staat Romeo Castelen op. Mist Dirk Kuijt een gemakkelijke kans, dan is het Salomon Kalou die even later een moeilijk doel punt maakt. Gisteren tegen RKC speelde Kalou niet goed en na men dus zijn aanvalsmakkers Castelen en Dirk Kuijt de hon neurs waar: 4-0. De uitslag doet meer vermoe den dan de aanwezige toe schouwers zagen. RKC werd niet weggespeeld, integendeel. Maar Feyenoord benutte einde lijk eens de kansen die de ploeg kreeg. En dan is het al gauw 4- 0, omdat de ploeg nu eenmaal zoveel brille heeft, dat er altijd kansen komen. Trainer Ruud Gullits grote zorg van de voor bije weken, kansen missen, was dus over. Zijn aandacht richtte zich na de wedstrijd op zijn de fensie: „Ik ben teleurgesteld dat we te veel mogelijkheden weg gaven. Maar we waren ver moeid. Ik wilde zien hoe wij ons staande houden als er met het hoofd en niet met het li chaam moet worden gespeeld omdat het lichaam het eigenlijk niet kan. En daar was ik tevre den over." De kleine Castelen was de grote man bij Feyenoord. De interna tional vond weer eens de ware liefde met de bal. Anders dan de laatste weken kwam hij zijn man gemakkelijk voorbij, was beslissend in de laatste pass en scoorde zelf de 1-0. „Ik zat lek ker in de wedstrijd, de eerste actie was gelijk goed. Ik moet bij Feyenoord erg wennen aan het hoge aantal wedstrijden in de competitie, voor de UEFA- cup en bij het Nederlands elftal. De laatste tijd ging het iets min der. Maar vandaag verdedigden we goed, dan kan ik zelf voorin ook meer doen. Ik ben tevre den." Het mooiste moment beleefde Castelen bij het tweede doel punt. Babos ramde een voorzet krachtig met de vuisten weg, en lanceerde daarmee Castelen. Die keek eens links en rechts, zag niets in de eigen clubkleu ren meekomen, en zette het op een lopen. Als hij dat doet, heeft het vaak iets komisch, die korte beentjes die zo hard 'ronddraaien' als in een strip boek. Bij RKC konden ze er niet om lachen. De hele defensie so leerde hij zigzaggend voorbij. Dat uiteindelijk Bart Goor uit de rebound de bal over de doel lijn bracht, deed aan de fraai heid van de solo niet veel af. Het doelpunt in de 60ste mi nuut knakte RKC dat op dat moment de wedstrijd naar zich toe trok. Het woord counterploeg heeft doorgaans een negatieve la ding, zoals afbraakvoetbal en 'schoffie loeren', maar dat gaat niet op voor de counterploeg RKC. Het elftal van trainer Er- win Koeman staat als een huis, maar had in Rotterdam niet het geluk te scoren. Aan de kwali teit van de counters lag het niet. Razendsnel, alsof er geen mid denveld bestaat, staat een man als Rick Hoogendorp diep op de vijandelijke helft. Ongelukki ge eindpasses; net te hard, net te zacht, of niet goed geplaatst, voorkwamen doelpunten. De spitsen hadden het even niet samen en dat gebeurde vaker dit seizoen. Koeman denkt dat een betere afwerking van zijn elftal tot vijf punten meer in de competitie had geleid. De middenmoter uit Waalwijk zal ook dit seizoen weer in het midden van de ranglijst eindi gen. „Daar moet je ook niet moeilijk over doen", zegt Koe man, die zichtbaar plezier heeft als hoofdverantwoordelijke in Waalwijk na een aantal jaren als jeugd- en assistent-trainer bij PSV. „De mogelijkheden van deze club zijn natuurlijk niet oneindig. Kuijt kopte nog slim de 3-0 raak (79ste minuut) en Goor rondde vijf minuten voor tijd af nadat Thomas Buffel (die voor Kalou inviel) met zijn gretigheid de RKC-defensie had dolgedraaid. Gullit stelde opnieuw de 17-ja- rige rechtsback Gianni Zuiver- loon op. De havo-scholier deed het naar behoren. 'Linksback Bruno Basto ontbrak omdat die sinds zijn komst vlak voor de competitie alleen nog maar voetbalde en geen tijd had te verhuizen. Dat mocht de man van Girondins Bordeaux dit weekeinde. De Drie Musketiers zorgen toch wel dat het goed afloopt met Feyenoord. FEYENOORD: Babos: Zuiverloon, Saï- di. Paauwe en Mtiliga; Ono (54. Ghaly) Bosschaart en Goor. Castelen, Kuijt (77. Lazovic) en Kalou (67. Buffel). RKC: Sinouh; Van Diemen, Promes. Greene en Van Hintum (69. Rusten- berg); Takak, Fuchs, Krohn-Dehli en Molhoek (67. Martens): Hoogendorp (77. Janssen) en Putter. ifelT Del ipits opent score tegen Arsenal ster - Bij de laatste edi- naflanchester United - Ar- lalde Ruud van Nistel- O-O in blessuretijd een >p tegen de lat. Gister- Ireeg de Nederlandse in- 4 aal zijn revanche. Op- i ïocht hij vanaf elf meter en, ditmaal slaagde hij ide ban te breken. De |J d eindigde in 2-0. lositeit tussen Man vis United en Arsenal heeft neI open jaren nogal onge- or ormen aangenomen. me agers Ferguson en -y kunnen eikaars bloed ete ken en de spelers heb- jp ens de onderlinge wed- ;e vaak meer oog voor el- r b lematen dan voor de ir nooit ontspoorde een ste tatie tussen de twee [na ichten van het Engelse t zo als vorig jaar sep- an< lge n Nistelrooij speelde de a e I bij die allesbehalve 1 e] ize 0-0 op Old Trafford. ,en irlander miste in de gjg een strafschop en kreeg j e latste fluitsignaal de jjg, n de woedende Londe- 2r 'er zich heen. Die pgj n dat Van Nistelrooij t trvoor Arsenal-captain s v :n rode kaart had aan- ren d. Er ontstond een be- t0 ld opstootje, waarin ian e bezoekers over de iad Het kostte Arse- ac órse boete en vijf Ion 8en- ,neravond kwamen de ran 1 regelmatig bloot te ;n laar tot ernstige exces- n de vedetten zich gis- a J1 slechts sporadisch ef.' verleiden. Al speelde scheids rechter Riley met vuur door de kaarten lang op zak te houden. Pas na 35 minuten kreeg Arse- nal-back Cole de eerste, nader hand kwam het bonnenboekje van de arbiter uit Leeds nog aardig vol te zitten. Door de nederlaag tegen de aartsrivaal liep Arsenal een unieke 'half century" mis. Bij winst of een gelijkspel op Old Trafford zouden de Gunners vijftig competitieduels achter een ongeslagen zijn gebleven. Bovendien zou Manchester in dat geval praktisch uitgescha keld zijn geweest voor de Engel se titel en had Arsenal alleen nog concurrentie van stadge noot Chelsea te duchten gehad. De bezoekers uit Londen be klaagden zich na afloop hevig over de arbitrage. Scheidsrech ter Riley nam inderdaad twee cruciale beslissingen die beide in het voordeel van de thuis ploeg uitvielen. In de achttien de minuut gaf Rio Ferdinand, overigens de beste man op het veld, de doorgebroken Ljung- berg een gooi zonder dat het in een sanctie resulteerde. En twintig minuten voor tijd legde Riley de bal op de stip nadat Rooney wel erg vrijwillig over de knie van Campbell was ge gaan. Van Nistelrooij bleef koel: 1-0. Toch had Arsenal het verlies meer aan zichzelf dan aan de scheidsrechter te danken. De ploeg van manager Arsène Wenger speelt de laatste jaren het mooiste voetbal van Euro pa, maar vooral tegen mindere goden. Tegen echte toppers is het spel van de Londenaren Bart Goor stift de bal over RKC-doelman Khalid Sinouh heen en brengt Feyenoord op een 4-0 voorsprong. Foto: GPD/Ronald Hoogendoorn Kuua van msteirooij neen mancnester united op voorsprong gezet tegen Arsenal. Foto: Reuters/Darren Staples veel minder avontuurlijk van aard. Ook gisteravond had Ar senal weliswaar veel meer bal bezit dan de thuisclub, maar tot echte kansen leidde het over wicht nauwelijks. Afgezien van de doorbraak van Ljungberg was alleen Henry eenmaal dicht bij succes. Kort voor rust zette Edu hem met een steekbal voor het vijandelijke doel, keeper Carroll maakte de inzet van de Fransman knap onschadelijk. Wayne Rooney voorkwam in de slotfase dat de Engelse topper andermaal op 0-0 zou eindigen. In de 71ste minuut versierde het wonderkind, dat gisteren zijn negentiende verjaardag vierde, een penalty die Van Ni stelrooij van een paar hinderlij ke demonen bevrijdde. En in blessuretijd mocht Rooney zijn feestje nog wat luister bij zetten door van dichtbij 2-0 binnen te tikken. maandac 25 OKTOBER 2004 EREDIVISIE RBC Roosendaal - FC Twente 0-1 (0-0). 60. Christensen 0-1. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Hesp (RBC Roosendaal), Majstorovic, Sjoekov, Touzani, Boschker (FC Twen te). NEC - NAC 3-3 (2-1). 5. Zonneveld 0-1, 14. Barreto 1-1, 43. Boutahar 2-1, 48. Lurling 2-2, 59. Denneboom 3-2, 63. Cornelisse 3-3. Scheidsrechter: Koop man. Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Wisgerhof, Pothuizen (NEC), Van den Eede (NAC). Vitesse - AZ 0-3 (0-1). 32. Buskermo- len 0-1, 48. Van Galen 0-2, 51. Perez 0-3. Scheidsrechter: Jol. Toeschou wers: 16.970. Gele kaart: Yakubu (Vi tesse). PSV - Ajax 2-0 (1-0). 39. Lee 1-0, 50. De Jong 2-0. Scheidsrechter: Van Eg- mond. Toeschouwers: 35.000. Gele kaart: De Jong (Ajax). SC Heerenveen - FC Utrecht 2-1 (0-0). 80 Huntelaar 1-0, 83. Huntelaar 2-0, 90. Leitoe 2-1. Scheidsrechter: Tem mink. Toeschouwers: 17.752. Gele kaarten: Radomski, Selakovic (SC Hee renveen), Shew-Atjon, Zuidam (FC Utrecht). Feyenoord - RKC 4-0 (1-0).10. Castelen 1-0, 66. Goor 2-0, 70. Kuijt 3-0, 86. Goor 4-0. Scheidsrechter: Vink. Toe schouwers: 40.500. Gele kaart: Hoo gendorp (RKC). Roda JC - FC Den Bosch 5-0 (1-0). 40. Koné 1-0, 47. Koné 2-0,'64. Koné 3-0, 69. Sergio 4-0, 88. Cissé 5-0. Scheids rechter: Van der Hilst. Gele kaart: Bod nar (Roda JC), Snoyl (FC Den Bosch). Toeschouwers: 11.600. De Graafschap - ADO Den Haag 1-2 (0- 1). 15. Bodde 0-1, 60. Kalezic 1-1, 73. El Akchaoui 1-2. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Bus, Kooijman (De Graafschap). Topscorers: 1. Kalou (Feyenoord) 9, 2 Kuijt (Feyenoord) 8. 3. Huntelaar (SC Heerenveen). Van de Haar (FC Utrecht), Vennegoor of Hesselink (PSV) 6, 6. Janssen (Vitesse). Landzaat (AZ), Reu- ser (Willem II). Boutahar (NEC). Koné (Roda JC). Perez (AZ) 5. PSV 8 7 1 0 22 25- 5 Feyenoord 9 1 1 22 28- 8 AZ 9 5 3 1 18 19-10 FC Utrecht 9 5 1 3 16 18-12 Heerenveen 9 5 1 3 16 16-15 Ajax 9 4 3 2 15 20-13 NAC 9 4 2 3 14 18-25 Willem II 8 4 1 3 13 13-15 RodaJC 9 4 1 4 13 18-16 NEC 9 3 3 3 12 13-12 RKC 9 3 2 4 11 12-13 Vitesse 9 3 2 4 11 13-15 FC Twente 8 2 2 4 8 10-11 Den Bosch 9 2 2 5 8 7-23 DenHaag 8 2 1 5 7 9-15 Groningen 9 1 4 4 7 11-15 RBC 9 1 1 4 10-25 Graafschap 9 3 6 3 9-21 Programma: 27 oktober: AD0 Den Haag - FC Twente, NAC Breda - Roda JC, De Graafschap - Willem II; 29 oktober: FC Utrecht - PSV; 30 oktober: Roda JC - RKC Waalwijk, Willem II - RBC Roosen daal, FC Twente - Vitesse; 31 oktober: FC Groningen - AD0 Den Haag, Ajax - NEC, AZ - Feyenoord, FC Den Bosch - Heerenveen. EERSTE DIVISIE Sparta - FC Dordrecht 3-5 (1-1). 5 Mustapha 1-0 29. Van der Laan 1-1, 52. Den Dunnen 1-2, 55. Mustapha 2-2, 60. Mustapha 3-2, 73. El Khalifi 3-3, 75. Rigters 3-4, 83. Rigters 3-5 Scheidsrechter: Haverkort. Toeschou wers: 4732. Rode kaart: 26. Bruma (Sparta). Gele kaart: Breinburg, El Khali fi (FC Dordrecht). Topscorers: 1 El Hamdaoui (Excelsior) 11, 2. Hamming (Veendam), Derksen (Fortuna Sittard) 8, 4. Hofstede (VW Venlo), Koevermans (Sparta) 7, 6. Van Loenhout (WV Venlo) 6. Heracles 10 7 1 2 22 17- 9 FC Zwolle 11 6 4 1 22 19- 9 Volendam 11 7 1 3 22 21-13 VW 9 6 3 0 21 22- 8 Dordrecht 10 6 3 1 21 20-13 Haarlem 10 6 1 3 19 23-11 Sparta 10 4 4 2 16 19-16 AG0W 10 5 0 5 15 18-17 Excelsior 11 4 1 6 13 20-20 Veendam 10 3 3 4 12 19-16 Fortuna S. 10 3 3 4 12 13-16 MW- 11 3 3 5 12 14-14 TOP 11 4 0 7 12 15-25 Stormv. 10 2 4 4 10 12-14 Emmen 11 2 4 5 10 14-21 Helmond Sp. 10 2 3 5 9 9-17 GA Eagles 10 2 2 6 8 8-19 Cambuur L. 10 1 4 5 7 5-17 Eindhoven 11 1 4 6 7 13-26 Tweede periode FC Zwolle 2 2 0 0 6 7- 1 Dordrecht 2 2 0 0 6 7- 4 Heracles 2 2 0 0 6 6- 3 Emmen 2 2 0 0 6 5- 3 Veendam 2 1 1 0 4 5- 2 Stormv. 2 1 1 0 4 2- 0 VW 2 1 1 0 4 3- 2 MW 2 1 0 1 3 3- 1 Sparta 2 1 0 1 3 7- 6 Helmond Sp. 2 1 0 1 3 3- 2 AG0W 2 1 0 1 3 3- 3 TOP 2 1 0 1 3 2- 3 Eindhoven 2 0 1 1 1 0- 5 Haarlem 1 0 0 1 0 1- 2 GA Eagles 1 0 0 1 0 0- 2 Excelsior 2 0 0 2 0 4- 6 Fortuna S. 2 0 0 2 0 1- 5 Volendam 2 0 0 2 0 0- 4 Cambuur L. 2 0 0 2 0 2- 7 Programma: 29 oktober: Exelsior - Haar- lem, Veendam - Sparta, Fortuna Sittard - FC Zwolle, Heracles Almelo - MW, Go Ahead Eagles - Cambuur Leeuwarden, Telstar Stormvogels - VW Venlo, FC Dor drecht - Emmen, AG0W - ElrKJhoven. dortmund/anp/dpa - Een mid weeks trainingskamp moet de crisis bij Borussia Dortmund, dat zaterdag na de 2-0-neder- laag tegen HSV verder wegzakte in de Bundesliga, bezweren. Trainer Bert van Marwijk trekt zich morgen na het uitduel bij Hertha BSC met zijn spelers drie dagen terug. Dat is de uit komst van een crisisberaad, gis teren in het Westfalenstadion dat een dag eerder nog bele gerd was door boze fans. „Het zelfvertrouwen is weg bij de spelers, we moeten ze wakker schuddenzei aanstaand club president Reinhard Rauball.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15