SERVICE ®0 r ma f di EJ El 0 El SPEURDERS Champignonhoeden met roereieren en garnalen Enige regen m H Dé oplossing voor uw zoektocht! HDC160 zaterdag 23 OKTOBER 20 CD VAN DE DAG E ilS HEB GEBBEEE Genre: Dance/dj Future Dutch Dance Producers Push The Buttons NPI/Rough Trade NPI UNS04/06 Nederlands populairste muzikale exportproduct omvat opwinden de dj's als Tiësto, Jean, Laidback Luke, Marcello, Michel de Heij en nog een dozijn anderen. De mixcapaciteiten van een enkeling daargelaten levert het doorgaans geen cd's op die je thuis blijft draaien. Dat geldt wel voor deze sampler die het Nationaal Pop In stituut heeft gemaakt. Ze bevat werk van veertien veelbelovende Nederlandse dance-acts en elektronische thuistovenaars. En het ene werkje is nog pregnanter en in de juiste zin zelfbewuster dan de andere collage. Zo werkt onder de artiestennaam New Agent Q dj Quinten de Rozario samen met zangeres Jessica Amelia. Ze combineren in No More Thrills een kwakende synthesizer met een gestopte trompet, een raggend gitaartje en een rusteloos tempo en een groot arsenaal aan geluiden. Perro Caliente blijkt het alter ego van Guus van Vorstenbosch die in dozijnen bandjes actief was, maar nu z'n lustgevoelens met succes op apparaten botviert. En zo pruttelt en spuit de plaat voort, van minimal tot funky clubkoorts (Michiel Stoter, DJ Gomes). Mooi stukje promotie. BOEK VAN DE DAG Onderwerp: geld Adriaan Hiele Marjan Langbroek 100 Gouden Geld Tips Uitg. Balansi Prijs: 9,95 Tip 1 is niet een echte aanbeveling voor dit boekje van Hiele en Langbroek: 'Sluit ogen en oren voor valse profeten'. Want, zo schrijven de auteurs (zelf ook profeten?) over ons Nederlanders: 'Wij zijn willoze speeltuigen in de handen van valse profeten die willen profiteren van onze angst en hebzucht'. En nou moet de le zer maar geloven dat Hiele en Langbroek niet tot die categorie pro feten behoren. De lezer kan gerust zijn. Hiele heeft in zijn bijdra gen aan NRC Handelsblad bewezen goede en nuttige tips te kun nen geven over allerlei financiële kwesties, die ons geen moer inte resseren, maar waarmee we ons noodgedwongen - vrijwel dage lijks - bezig moeten houden. De bezuinigingen bijvoorbeeld dwin gen ons de hand op de knip te houden, geldelijke verplichtingen nog eens tegen het licht te houden en nog een kritisch te kijken naar wat ze ons in een rijkere tijd hebben aangesmeerd. En dan komt dit boekje uitstekend van pas. Natuurlijk, driekwart van de tips hebben niet op uw persoonlijke situatie betrekking, maar de rest maakt dit boekje al de moeite waard. De bescheiden prijs van dit werkje onderstreept nog eens dat de auteurs oprechte bedoe lingen hebben met hun adviezen. KOKKERELLEN Voor 4 voorgerechten Champignons met grote hoeden zijn in de herfst- en wintermaan den in de dagen voor het week einde niet alleen bij de groenten- specialisten maar ook in de bete re supermarkten verkrijgbaar. De gevulde champignons kunnen als voorgerechten en ook bij een groot buffet of bij een brunch worden gepresenteerd. Ingrediënten 4 champignons (porta bella's) met grote (ge opende) hoeden (door snede ca. 6 cm.). 20 gram boter; 2 eieren; 1 eetl. (koffie)room; (zee)zout; 'vleugje' (cayenne)peper; 100 - 125 gram verse ge pelde Noordzee- garnal-jn; 3 - 4 eetl. mayonaise, bij voorkeur zelf ge maakt, 1 eetl. toma tenketchup; 2 rijpe (Ita liaanse) tomaten, ont veld; vruchtvlees in mi nuscule blokjes gesneden; 3/4 eetl. fijngehakte (blad)pe- terselie; 3/4 eetl. fijngesneden bieslook; enkele slabladeren; 1 bosje bieslooksprieten. Bereiding Maak de champignons schoon. Neem de stelen voorzichtig uit de hoeden. Snijd aan de bolle kanten van 'de hoeden dunne plakjes af waardoor de hoeden, nadat ze zijn gevuld, rechtop kunnen blijven staan. Breng 1/2 liter water aan de kook. Voeg 1/2 theel. zout toe. Temper de warmtebron. Leg de hoeden in het hete water. Houd alles ge durende 3 minuten tegen de kook aan. Neem, met behulp van een schuimspaan, de hoe den uit de pan en laat ze, met de bolle kanten naar boven ge keerd, op een stuk keukenpa pier uitlekken, afkoelen en ook zoveel mogelijk opdrogen. Spoel de garnalen enkele malen met ruim koud water. Neem de na het pellen achter gebleven ongerechtighe den weg. Spoel er daar na water over waarin een beetje (zee)zout is opgelost. Laat de gar nalen op een zeef uit lekken en ook zoveel mogelijk opdrogen. Roer in een kommetje eieren en room los. Voeg er zout en (cay ennepeper aan toe. Laat de boter smelten in een pannetje met dikke bodem. Wacht tot het schuim begint weg te trekken. Voeg het eier- mengsel toe en laat alles bo ven een laag vuur, onder voortdurend roeren en om scheppen, stollen. Schep de roereieren uit de pan en laat ze in een kom koud worden. Strooi, zodra de roereieren koud zijn geworden peterselie erover en schep de garnalen er door. Roer in een kommetje mayonaise en tomatenketchup door elkaar. Schep de tomaten- blokjes er door. Voeg eventueel een beetje zout en (cayenne) peper toe. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: in beide richtin gen wordt gecontroleerd op de A27 tussen knooppunt Gorinchem en knooppunt Annabosch en op de A50 tussen knooppunt Grijs oord en Oss. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A7 bij Marum en A73 bij Horst. Zondag: A13 bij Delft en A2 bij Eijsden. Maandag: A7 bij Slochteren en A9 bij Beverwijk. Dinsdag: A2 bij Ouder-Amstel en Al7 bij Zevenbergen. Woensdag: A28 bij Haren en A67 bij Eersel. HET WEER door Jan Visser „Profeten van een strenge winter duiken ieder jaar weer op als paddestoelen in een herfstbos. Houder zij lang genoeg vol, dan komt er natuurlijk wel eeni een strenge winter en daar kan de trotse voorspelle dan weer jaren op teren" schreef KNMI'er Baltus Zwart in 1985. Zwarts woorden laten aan duidelijk heid niets te wensen over en ik kan het eigenlijk al leen maar met hem eens zijn. In een verhelderend en vooral relativerend artikel in 'het Weer!' gaat on derzoeker Van Oldenborgh, KNMI in op onder me de seizoensverwachtingen van het Europese weer- centrum. Een vergelijking met de verwachting van de afgelopen 15 jaar voor Nederland met de waarn mingen laat volgens Van Oldenborgh zien dat het Europese model het niet beter deed dan een munt opgooien ook al dacht het model dat het wel een zinvolle verwachting maakte. „We weten na veel 01 derzoek wel waarom we het niet weten, en we blij ven het proberen in de toekomst beter te doen" be richt Van Oldenborgh. De frontale zone, waarlangs depressies over de Bri se eilanden naar het noordoosten trekken, bevindi zich vandaag nabij of boven ons land. Daardoor overheerst de bèwolking en op veel plaatsen regen het enige tijd: het meest (10 tot 15 mm) in het nooi den en noordwesten van het land. De temperatuui loopt uiteen van circa 15 graden in het noorden toi 19 in het zuidoosten. In Limburg is de kans op noe menswaardige regen trouwens vrij klein. De zuid t zuidwestenwind neemt toe. Over land wordt een matige tot vrij krachtige, aan zee een harde wind verwacht. Voor morgen ben ik minder optimistiscl dan de laatste dagen. Enkele belangrijke atmosfeei modellen, waaronder het Britse, tillen het front nit naar het noorden maar laten het boven onze strek haperen. Mogelijk dus toch een grotere kans op be wolking, regen en minder hoge maxima dan zich eerst liet aanzien. Ook maandag zijn er regenkanst zo WO do r Temperatuur min/max ,7 mar. Wind ZZW4 ZW 4 ZW 4 ZO 4 Z 3 Weer 0 o d d Neerslagkans Neerslag-mm 40% 0-4 70% 3-5 70% 2-3 60% 4-6 70% 2-5 WEERSVERWACHTIt ^JG wereh Jsteden Verwachtini 5 voor morgen max max max temp. temp. temp. Bangkok 33 Jakarta JUL New Delhi 30 Beijing 18 Johannesburg O 18 New York 1? Bombay 35 Lima 17 Santiago 22 Buenos Aires 22 Los Angeles 3 20 Singapore 31 Caracas 33 Mexico City "25" Sydney 21 Chicago 15 Miami 29 Tokio 18 Hongkong 29 Nairobi di 22 Toronto O 11 Waterstanden morgen Bel de weerman het meest actu weerbericht in di 0900-1 23- (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders@hdc.nl Tel.: 072 519 68 68 Fax: 072 519 68 69 Horizontaal: 1. Beet; 5. onheilsgodin; 7. trouwbreuk; 10. voorzt 12. sprookjesfiguur; 14. op deze wijze; 15. kelner; 17. hark; 19. symbool cerium; 20. dwarsmast; 21. rechter; 23. kapitein; 25. rund; 26. lof; 28. bijwooi 31. klodder; 33. modegek; 34. gereedschap. Verticaal: 2. Klaar; 3. schil; 4. aardgordel; 5. trotse houding; 6. voorzetsel; 8. soort bom; 9. kweekbedrijf; 11. s lood; 12. broos; 13. dwaling; 14. persoonlijk vnw. 16. oude Franse munt; 18. water (Fr.); 22. boom; woord; 27. slot; 29. zangstem; 30. vreemde munt; 31. bazige vrouw; 32. file. Oplossing van vrijdag: Horizontaal: 3. Voerman; 6. twaalf; 8. tong; 10. fonds; 12. papil; 13. geland. Verticaal: 1. Jona; 2. drift; 4. azijn; 5. stoffig; 7. aanva 11. spon.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 22