(3 Stal van stier Herman wordt misschien café Infoavond [loven in Iraakse wapens 'Slap optreden politie Amsterdam' Marokkaanse straatterreur noopt echtpaar tot verhuizing Bedrijf zet de aanval in op saai, grijs toetsenbord Uitwaaien op het strand Sgl Investeer in kennis OpenUniversiteit Nederland 4» eidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad vrijdag 22 OKTOBER 2004 (g0 SPEURDERS Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders@hdc.nl Tel.: 072 5196868 Fax: 072 5196869 Middenklassers Een topkaas stelen motorshow doet meer dan in Rai-hallen goed smaken Klapstuk speelt op tiende editie van Coverbox Niels Karremans weigert nu al te capituleren I ^10/12° 116/17° Perioden met zon iton/anp - Amerikanen «lf beschouwen ais iger van president Bush nog altijd in meerder- 12 procent) dat Irak mas- igingswapens of een wapenprogramma had it de oorlog begon. Hun lingen gaan lijnrecht in een recent verschenen oek van de hoogste aanse wapeninspecteur t Charles Duelfer, die a dat er geen bewijzen ergelijke Iraakse wapens roijden. teren verschenen onder- het Program on Inter- ran national Policy Attitudes (PIPA) blijkt ook dat 57 procent van de Bush-aanhangers ten onrechte denkt dat Duelfer wel degelijk heeft geconcludeerd dat Irak een grootschalig wapenpro gramma had. Van de ondervraagden, steeds tussen de ongeveer achthon derd en 960 mensen in drie pei lingen, erkent een minderheid van 31 procent dat Bush inter nationaal geen steun heeft ge kregen voor de oorlog in Irak. Pagina Buitenland: Beleggers weten het al: Bush wint den haag/gpd - Partijen in de Tweede Kamer verwijten de politie slap optreden in de Amsterdamse Diamantbuurt. Een echtpaar verhuisde gisteren uit de straat na jarenlange terreur door Marokkaanse jongeren. Nieuwe wetgeving is volgens politiek Den Haag helemaal niet nodig om dergelijke straatterreur aan te pak ken. De politie moet zich gewoon meer inzetten voor dergelijke slachtoffers. PvdA-Kamerlid Aleid Wolfsen verwijt de politie en deelgemeente te slap optre den. „Als mensen zich onveilig voelen dan moet je dat serieus nemen. Ga naast die mensen staan. Zet er een paar we ken een politieagent neer, of hang be wakingscamera's op." Wolfsen heeft zich ook gestoord aan de houding van de Amsterdamse korpslei ding en burgemeester Cohen. „De ver antwoordelijken beginnen direct te roe pen wat er allemaal niet mogelijk is. Kijk naar wat wel mogelijk is, zeg ik dan. Zo'n defensieve houding helpt niet het probleem op te lossen." WD-Kamerlid Fadime örgü: „Als de politie beter haar best had gedaan om de identiteit van vandalen en relschop pers in de Amsterdamse Diamantstraat te achterhalen, had ze zeer waarschijn lijk kunnen voorkomen dat het echtpaar noodgedwongen moet verhuizen. Maar ook de buurtbewoners rond het echt paar zijn in gebreke gebleven." CDA-Kamerlid Sybrand van Haersma Buma betreurt de gang van zaken in Amsterdam. „Het is intriest dat rad draaiers de gelegenheid hebben het le ven van anderen zo zuur te maken dat ze besluiten te verhuizen. Dat mag ei genlijk nooit gebeuren." „De politie moet minder bonnen schrij ven en meer aandacht besteden aan dit soort terreur", meent Kamerlid Geert Wilders. „We leven hier toch niet in een bananenrepubliek? Nu betalen de slachtoffers de rekening, dat is de we reld op zijn kop. De politie moet veel meer doen aan de veiligheid in de buurt. Dat is gewoon een kwestie van prioritei ten stellen." Pagina Binnenland 1: Buurtbewoners voelen zich gevangene in eigen huis nenstad gemaakt en op zijn website - www.leiden360.nl - geplaatst. Met al meer dan elfduizend bezoekers in een halfjaar tijd als resultaat. Op de foto bo ven ontbreekt vanwege de technische onmogelijkheid een klein deel, de foto's op de site laten wel het panorama over de volledige 360 graden zien. Brands hanteert als vuistregel bij het maken van de foto's dat minimaal 75 procent van wat hij ziet als hij om zijn as draait interessant moet zijn. Alleen als dat het geval COMMENTAAR alphen aan den rijn - een 50-jarige Alphense vrouw die afgelopen maandag haar tas met 23.000 euro en gouden sieraden in een bushokje liet liggen, heeft haar verloren spulletjes weer netjes teruggekregen. De tas werd door een man bij de bushalte aangetrof fen. Hoewel hij weinig tijd had, leverde hij de tas di rect af bij het dichtstbijzijn de politiebureau. Pas daar kwam de kostbare inhoud aan het licht. Een uur nadat de tas was afgeleverd meld de de eigenaresse zich aan de balie. Zij verklaarde dat ze de tas bij het instappen was vergeten, en dat ze het geld en de sieraden bij zich droeg om te voorkomen dat de spullen uit haar huis zouden worden gestolen. is, gaat hij met camera en statief aan de slag. „Maar in de binnenstad van Leiden is het geen enkel probleem om plekken te vinden die aan die eis voldoen." Pagina Ri: Website met panorama's van Leiden trekt bezoekers uit de hele wereld SCHOL katwijk - De wind was gisteren dan wel hard, de echte liefhebbers lieten zich natuurlijk niet tegenhouden. Talloze wandelaars, onder wie veel herfstvakantievierende kinderen, een handjevol mensen met een vlieger en natuurlijk de echte durfallen, de kitesurfers, wis ten de weg naar het strand te vinden. Het jongetje op de foto was in Katwijk op zoek naar garnalen, maar moest zich tevreden stellen met schelpen. Vandaag, op de laatste herfstvakantiedag, kan ieder een het dunnetjes overdoen. Er waait een stevige zuidwestenwind, die aan zee krachtig of hard zal zijn. Foto: Dick Hogewoning rotterdam/anp - Na tientallen jaren van grijs en zwart, opent een Nederlandse onderneming onder de toepasselijke naam Greybusters de aanval op het saaie multimedia toetsenbord. Greybusters is het enige bedrijf dat wereldwijd toetsenborden met allerlei designs mag kleu ren. Vanaf 1 november komen ze op de markt met zes ver schillende designs: Sponge Bob, Looney Tunes, Harry Pot ter en voor de voetballiefheb bers Feyenoord, Ajax en PSV. Binnen de onderneming is drie jaar gewerkt aan een speciaal soort verf en procédé dat toet senborden met prints mogelijk maakt. „We hebben patent ge kregen op de verf, zodat we de enige zijn wereldwijd. Het is de bedoeling om binnen een jaar 1 miljoen toetsenborden over de hele wereld te verkopen, licht Robin Bravenboer toe. Samen met Rob Duyn is hij de beden- de visserijsector is een jke periode aangebro- /eel vissers hebben een deel van hun quota voor ar volgevist, de kosten norm gestegen door de "brandstofprijzen en het ïrloop van vissoorten als en tong is grillig. De hui- individuele scholquota j"j n niet meer toereikend I et jaar uit te vissen, vaker zijn schepen ge- saakt om voor van het jaar e kant te lig- en meldden hoeveelheid schol niet achteruit gaat door eer- angstbeperkingen, maar 'neden het gewenste ni- blijft. De biologengroep adviseert Brussel het |uotum voor volgend net veertig procent te 1. Dan kan de scholstand lerstellen tot boven de isch veilige grens. Kit deden de vissersver- gen dit advies af als 'ab- Slechts weinig vissers ■fl namelijk zo'n enorme beperking in één klap kunnen overleven. Volgens de sector bewijst de praktijk bo vendien het tegendeel van de biologische cijfers: de netten zitten vol schol. De branche is onlangs zelf begonnen met het verzamelen van discardcijfers, de vangsten die overboord gaan waaronder ondermaatse vis. Uit de eerste resultaten blijkt dat het scholbestand groter is dan de actuele schat tingen van de biologen. Na alle vangstbe perkingen zien de vissers in dat ze ac tief moeten mee werken aan het scholherstelplan dat de visserijsec tor met minister Veerman is over eengekomen. Ze rapporteren de gebieden waar meer dan de helft aan ondermaatse schol in de netten verdwijnt. Dit ge bied wordt enige tijd voor de visserij gesloten. Op die ma nier, zo is de verwachting, kan de scholstand vanzelf herstel len. Dergelijke initiatieven zijn toe te juichen en halen op den duur meer uit dan het eenzij dig afkondigen van een forse vangstbeperking. Pieter van Hove ker van het gekleurde toetsen bord. Greybusters heeft inmiddels verscheidene licenties in de wacht gesleept om opvallende prints op de toetsenborden mogelijk te maken, zoals die van Nickelodeon en Foxkids. Zo gaf ook Wamer Brothers toe stemming om plaatjes van hun films op de toetsenborden af te drukken. „Het is zelfs al zo dat Warner Brothers ons vroeg of we toetsenborden willen ma ken met prints van de nieuwe Batman-film er op. Ook de li centie van de voetbalclub Bar celona is binnen. Een van de grote Duitse toetsenbordenfa brikanten heeft al een bod op de Nederlandse onderneming gedaan. „Maar Greybusters is niet te koop", aldus Braven- boer. Ook bedrijven kunnen hun bu reaus opvallend laten kleuren door hun logo op verzoek op de toetsenborden te laten produ ceren. Zo kan iedere onderne ming zijn eigen huisstijl aan brengen of de toetsenborden aan Idanten aanbieden als rela tiegeschenk. Twee goals Dirk Kuijt Rotterdam - Mede dankzij twee goals van Dirk Kuijt heeft Fey enoord in de Kuip de eerste groepswedstrijd in het UEFA- bekertoemooi gewonnen. De ploeg van Ruud Gullit was met 3-0 te sterk voor het Schotse Hearts. FC Utrecht verloor met 2-0 in en tegen Zaragoza. SC Heerenveen werd in de slotfase door Benfica met 4-2 wegge speeld. Pagina sport Legionella in Amstei Hotel Amsterdam - In het Amstei Ho tel in Amsterdam zijn tijdens een routinecontrole sporen van de legionellabacterie aangetrof fen. Uit voorzorg zijn alle gas ten gisteravond elders onderge bracht. Tot de resultaten van volgende testen bekend zijn en de juiste maatregelen zijn ge troffen, worden alle werkzaam heden in het hotel opgeschort. Een woordvoerster meldde gis teravond dat het hotel tot na het weekend gesloten blijft. Werk aan N446 mag doorgaan hoogmade/leiderdorp - De HSL-projectorganisatie heeft niet netjes gehandeld door het tracé van de provinciale weg N446 te verleggen, maar het werk aan N446, A4 en HSL tus sen Hoogmade en Leiderdorp kan gewoon doorgaan. Het Hoogmadese echtpaar Post eis te vorige week een bouwstop, maar de rechter besloot giste ren dat het maatschappelijk ge zien onaanvaardbaar is als de werkzaamheden vertraging op lopen. Pagina R3 Kerstmannen in de lorum zwolle - Dertig kerstmannen hebben woensdagavond in Zwolle voor een hoop overlast gezorgd. De dertig witbehaarde mannen bleken zwaar onder invloed van alcohol te zijn. De groep was van het station lo pend onderweg naar een feest elders in de stad. De politie hield de kerstmannen aan. Na inlevering van de overgebleven biertjes mochten ze hun weg vervolgen. (advertentie) ,,0909-17181 ITIeen computerI DISCOUNT DE COMPUTER KOOPJES BEURS zondag 24 OKTOBER 10-16 uur HARD- SOFTWARE DKHTA1I FOTO A VIDfO K-IN VIDfOOAMES INFO DEMO TESTEN REPAREREN leiden - Een broodje eten of een biertje drinken in het voormali ge onderkomen van de wereld beroemde, genetisch gemani puleerde stier Herman. Wellicht behoort het binnenkort tot de mogelijkheden, want museum Naturalis overweegt om de de signstal van architect Fons Ver- heijen een horecafunctie te ge ven. Sinds stier Herman begin maart van dit jaar overleed en de ge kloonde koeien Holly en Belle elders zijn ondergebracht, staat het gebouwtje pal naast het museum aan de Darwingweg leeg. Het natuurhistorisch mu seum onderzoekt nu of het haalbaar is de stal door een ho recabedrijf te laten exploiteren. „We proberen inzicht te krijgen in het kostenplaatje", zegt woordvoerder Hans Dautzen- berg. „Ook moeten we kijken wat het effect is op ons eigen museum. Want daar hebben we ook een restauratie." Hij bena drukt dat het slechts om een plan gaat. „Niets is nog zeker." Het alternatief is dat de stal te gen de vlakte gaat. „Maar ook dat kost geld", zegt Dautzen- berg. Het gebouwtje is in 2002 gebouwd voor 227.000 euro. De hoge kosten vloeiden vooral voort uit de wettelijke eisen die aan de constructie en inrichting werden gesteld, omdat Herman de stal - als genetisch gemani puleerd dier - niet mocht verla ten. In de stal sleet stier Herman de laatste twee jaar van zijn leven. Twee bedrijven, Yarden en Ne- dap, betaalden 45.000 euro per jaar, zodat Herman van een 'rustige levensavond' kon ge nieten. Herman, die dertien jaar oud werd, kreeg begin dit jaar een spuitje omdat hij met ernstige gezondheidsklachten kampte, waaronder gewrichts vergroeiingen. Herman was het eerste genetisch gemanipuleer de dier ter wereld. (advertenties) 25 oktober Studiecentrum Amsterdam presentatie Amstelveenseweg 390,020-5788411 .30 en 19.30 uur 27 oktober Studiecentrum Alkmaar, Drechterwaard 100 sentatie 19.00 uur (De Hooge Waerder, 2e etage), 072-5155114 De ochtendkrant die weet of jouw ziekenhuis wel gezond is. Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend. 4 weken voor €9.75 BI Ja, ik ontvang graag 4 weken lang iedere Jbhtend Leidsch Dagblad voor maar 9.75. Dat is nog geen 0,41 per dag! Naam:DM DV j Adres: J Postcode/Plaats I Ttelefoon:(l.v.m. bezorgcontrole) Geboortedatum: I i emailadres i Stuur de bon in een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad. Antw.nr. 127. 1800 VB Alkmaar Gratis tel. 0800 - 1711. E-mail lezersserviceg'hdc nl of surf naar www. leidschdagblad nl Deze aanbieding is geldig tot 31 maart 2005 Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1