Kuijt weer aanjager van Feyenoord SPORT FC Utrecht laat remise glippen rtuna Sittard in ïstige geldnood Stunt Red Sox tegen de Yankees Rotterdammers hebben geen kind aan Hearts: 3-0 gk stopt illyrijder Heerenveen mist ervaring in Lissabon nende goal Jrik Meijer J. Erik Meijer heeft zijn =«lemannia Aachen aan jte overwinning geholpen [oepsfase van de UEFA k «Nederlandse aanvaller in duel tegen het Franse t enige doelpunt van de d. In de 67ste minuut lij van dichtbij de 1-0 eeper Sylva. i iov voor goud tribunaal Voor het sporttribu- 1S in Lausanne zijn de ie Spelen van Athene jd niet voorbij. Nadat de ^fcreaanse turner Yang et ung tevergeefs probeer- Duden medaille van de aan Hamm wegens een >nt ovei 'i' over te nemen, wil nu ische wielrenner Vjats- ümov via het hoogste rgaan in de sport de dit doping betrapte Ameri- iler Hamilton onttronen. ier Rosenborg it seizoen weg f tlM - E e Noorse voet- Rosenborg neemt na ien afscheid van trainer Rise. De coach had nog itract tot het einde van aar dat zal hij wegens a llende prestaties niet en. De club verloor aevanPSV. 'aqb dsrechter h klappen ui érsburg - De Russische echter Nikolai Ivanov is ag in zijn woonplaats ersburg in elkaar gesla- ,j FIFA-arbiter hield aan f mutselingen gekneus- n, een beschadigd ge meen hersenschudding ■politie is een onder- 'eu jonnen en kon nog niet of de gewelddadigheden '71 hebben met Ivanovs scheidsrechter. Begin verd een oud-collega iov, Sergei Khusainov, achtoffer van een aan- ander werd zelfs ver te nieuwe erstrainer f irio weg e immense ie >on NEIRO - Voormalig Bra- nternational Romano ijn club Fluminense op de zet. Dat gebeurde na van aanvaringen met De oud-PSV'er trainde >g als hij zin had. (tone pikt J raken niet Formule-1-baas Ber- stone gaat Jackie Ste- dagen wegens smaad. itter van de Britse Ra- ers Club (BRDC) heeft ;d de machtige Ec- een interview op de 0 aan te pakken we- 1 rol in het verdwijnen )te Prijs van Groot van de racekalender vrijdag 22 OKTOBER 2004 Duitsland heeft een :eeperstrainer. Voor- ïits international An- Jpke wordt de opvolger Maier, die enkele we- den door bondscoach nn werd ontslagen om- jn voorkeur uitsprak rrKahn. Carlos Sainz heeft zijn rvsb n als rallyrijder na zes- e d beëindigd. „Ik wil ide besteden aan mijn ge- eei klaarde hij. Sainz be de laatste twee jaar een Ksara. Hij werd wereld- nin 1990 en '92. Met rinningen in 193 rally's ïde ordhouder. door Hans Leber Rotterdam - Als een ongestoor de boswandeling, heerlijk op één tempo, liep Feyenoord gisteren over Heart of Midlothian heen. De Rotterdammers begonnen voortvarend hun avontuur in de poule voor de UEFA Cup, met een kleine knipoog naar het doelsaldo: 3-0. Van de vooraf zo gevreesde Schotse vechtersmen taliteit bleek in De Kuip niets. Hearts miste de Nederlandse voorman Mark de Vries, de eni ge echte voetballer bij de Schot ten. De arme man, ooit spits bij FC Dordrecht, had last van een geïnfecteerde teen. De dagen voor de wedstrijd spande het erom of hij mee zou doen. Maar op de wedstrijddag was niet alleen de teen, maar zijn hele voet opgezwollen, de in fectie was 'naar binnen' gesla gen. In plaats van een riant plekje op de tribune tussen 40 vrienden voor wie hij een kaart je regelde, lag De Vries in een Schots ziekenhuis de wedstrijd op een tv te bekijken. De team leiding wil hem zo snel moge lijk fit hebben, daar paste geen nostalgisch wederzien met De Kuip bij. Zonder De Vries verwordt Hearts tot een zielloos stel spe lers, er is niemand die bij de Schotten het vuurtje aansteekt. Of het moet de typisch Britse, dus fanatieke achterban op de tribune zijn. Bij Feyenoord was het weer eens Dirk Kuijt die de zaak aan joeg. Als enige leek hij zich er van het begin af aan van be wust dat een eenvoudige tegen stander als Hearts onder druk gezet moet worden. De rest van het elftal was, zeker de eerste helft, te 'gewoon'. Daarbij kwam wederom het kleine duiveltje van de gemiste kansen om de hoek kijken dat Feyenoord de laatste weken al dwars zit. Het is ook Ruud Gul- lits grote zorg. Kuijt kopte wel raak in de 21ste minuut na een voorzet van Patrick Paauwe. Het was voor de Rotterdam mers een geluk dat-ie telde, want Karim Saïdi stond meters buitenspel. Tien minuten later echter verzuimde spits in een één tegen één met de keeper doeltreffend uit te halen. Maar Kuijt brengt zo veel voor Feyen oord, dat bij hem een gemiste kans daartegen kan worden weggestreept. Dat geldt niet voor Romeo Cas- telen. Nadat hij zondag tegen Roda JC voor open doel naast schoot, kon ook hij alleen voor doelman Craig Gordon niet scoren. De man van ADO Den Haag heeft een basisplaats in Rotterdam, werd zelfs interna tional, maar komt voor een rechtsbuiten de laatste weken te weinig zijn man voorbij. Zelfs de middelmatige Schotse rechtsback Alan Maybury bracht hij niet echt in de pro blemen. Het lijkt er meer en meer op dat de 'mindere perio de' die zijn trainer Gullit voor de eerstejaars topclub-spelers al eens voorspelde, voor Caste- len is aangebroken. Zijn basis plaats bij Feyenoord is vooral verklaard met het succes van het hele aanvalstrio waar hij deel van uitmaakt. Een briljant passje van Salo mon Kalou werd in de 58ste minuut door Bart Goor in dank aanvaard en fraai meegesleept en met een stiftbal over Gordon tot doelpunt omgetoverd. De doelpunten vielen dus wel, maar Feyenoord moet toch zui niger omspringen met de kan- door Robert Jan van der Horst zaragoza - FC Utrecht heeft gisteravond niet voor een stunt kunnen zorgen. De ploeg van trainer Foeke Booy ging bij Real Zaragoza op het nippertje on deruit met 2-0. Het verlies te kende zich in de eerste helft al een beetje af, ondanks het doel puntloze part. FC Utrecht maakte aanvallend geen vuist, kon de bal niet lang in de eigen gelederen laten rondgaan en werd steeds ondeï druk gehouden. Voor FC Utrecht is er nog geen man overboord. De ploeg moet de punten vooral zien te halen in de thuiswedstrijden tegen Dnjepr, dat verraste met een 3- 2 overwinning op Club Brugge, en Austria Wien, dat op de eer ste speeldag in poule C van het UEFA Cuptoernooi vrij was. FC Utrecht streed gisteren met hart en ziel voor een goed re sultaat. De nummer drie van de eredivisie verloor van de huidi ge Spaanse nummer zeven, een ploeg die in alle linies over meer kwaliteit beschikt. Alleen was het onderscheid niet te maken tussen de beide keepers, omdat Joost Terol, die door een blessure in de slotfase werd vervangen door René Ponk, veel vaker op de proef werd gesteld dan zijn collega Luis Garcia. Booy begon met een verrassing in de opstelling. Spits Hans van de Haar, de laatste dagen ge plaagd door een opspelende enkelblessure, werd buiten het basiselftal gehouden ten gunste van Jordy Zuidam. De kleine Utrechter moest het midden veld versterken en van dyna miek voorzien. De zet sorteerde bijna effect. Zuidam kopte op slag van rust een vrije trap rich ting kruising, maar de redding was van Garcia. Door het weg vallen van Van de Haar fun geerde Stefaan Tanghe als 'val se spits', maar de frêle Belg had weinig in de brengen tegen de fysiek sterke Braziliaan Alvaro. Na rust sloop FC Utrecht op kousenvoeten bijna naar een voorsprong, maar de lange stift van Douglas had niet genoeg vaart en hoogte om Garcia te verrassen. Enkele ogenblikken later was de thuisclub dicht bij 1-0 toen Villa praktisch op de doellijn nog in de handen van Terol schoot. Hiermee leken beide ploegen hun kruit te hebben verschoten en mocht FC Utrecht nog lang dromen van een uitstekende 0- 0. Maar Savio besliste anders. Dertien minuten voor tijd vond hij met een subtiel steekpassje op de rand van het strafschop- Cornelisse en Douglas zetten de achtervolging in op Savio van Zaragozza. Foto: ANP/Robert Vos gebied Villa. Vrij voor Terol maakte de Spanjaard van dicht bij geen fout: 1-0. FC Utrecht ging op zoek naar de gelijkma ker, maar de hoop op een remi se ging al snel in rook op. Op nieuw Villa, die van trainer Mu- noz kort voor tijd nog op een publiekswissel werd getrak teerd, haalde uit en de ingeval len Ponk was kansloos: 2-0. REAL ZARAGOZA: Garcia, Ponzio, Al varo, Milito en Aranzabal; Galletti (81. Cani), Movilla, Zapater en Savio (83. Oscar): Villa (86. Genrelo) en Javi Mo reno. FC UTRECHT Terol (79. Ponk): Cor nelisse, Schut, Di Tomasso en Braaf heid; Zuidam (68. Van de Haar), De Jong en Somers; Douglas, Tanghe en Van den Bergh (66. Broerse). sen. Tijdens een rustige 'wan deling' tegen Hearts is het mis schien niet zo erg, maar er ko men spoedig zwaardere tegen standers, om maar eens namen als Schalke 04, AZ en Ajax te noemen. Feyenoords defensie rommelde ook gisteravond af en toe. Een hele wedstrijd geconcentreerd verdedigen lijkt nog niet moge lijk. En dat een speler als Kevin McKenna vooral leek te schrik ken als hij de bal kreeg, geeft al aan dat de Schotten vooral bang waren voor Feyenoord. Dat de ploeg achter Celtic en Glasgow Rangers in Schotland iets betekent, zegt veel over die competitie. De prachtige eenvoud waarmee Bart Goor in de 83ste minuut Kuijt voor de goal vrijzette, gaf cachet aan de groeiende waar dering in Rotterdam voor deze Belgische international. Gullit had toen al Thomas Buffel, Pa trick Mtiliga en Danko Lazovic ingebracht voor Bruno Basto, Castelen en Kalou. Het hoefde allemaal niet meer zo. Opval lend was de basisplaats voor de jonge Gianni Zuiverloon die daarmee Song en Gyan uit de ploeg hield. Song zat niet eens op de bank, waar ook Ebi Smo- larek ontbrak. Voor de Rotterdammers valt te hopen dat de Schotten in eigen huis meer voorstellen, zodat Feyenoord al over een paar we ken zeker is van één van de eer ste drie plaatsen in de poule van de Uefa Cup met vijf ploe gen en de volgende ronde be reikt. Alles lijkt in dat opzicht af te hangen van die ene teen van Mark de Vries, wiens 40 Neder landse vrienden zónder hem tenminste nog Feyenoord za gen winnen. FEYENOORD: Babos; Zuiverloon, Saï di, Paauwe en Basto (64. Mtiliga); Cas telen (80. Lazovic), Bosschaart, Ono en Goor; Kalou (66. Buffel) en Kuijt. HEARTS: Gordon; Neilson, Pressley, Webster en Maybury; MacFarlane (40. Weir), Hartley, Kisnorbo (82. Stewart), Hamill en McAllister (71. Wyness); McKenna. lissabon/anp Heerenveen heeft in Estadio Da Luz op wonderbaarlijke wijze een af straffing weten te voorkomen tegen Benfica. De Friese subtopper verloor weliswaar de eerste wedstrijd in groep G van de UEFA-beker met 4-2, maar de nederlaag had na een ont luisterende eerste helft hoger kunnen uitvallen. Heerenveen leek voor rust (2-0) af te stevenen op een pijnlijk verlies, maar binnen tien minu ten na rust zorgde het elftal van trainer Verbeek voor verbijste ring op de akelig lege tribunes. Eerst Yildirim en daarna Hunte- laar (strafschop) brachten Hee renveen langszij. Toch moeten de Friezen om verder te komen in de UEFA- beker snel leren op resultaat te spelen. De naïeve manier waar op Heerenveen de eerste helft tegen Benfica aantrad, is dode lijk in het Europese voetbal. Het duel leek na ruim een half uur al beslist door treffers van Dos Santos en Nuno Gomes. Heerenveen speelde in Lissa bon alles of niets. Het werd bij na het laatste, omdat de Friese subtopper tegen Benfica wei gerde consessies te doen aan zijn aanvallende speelwijze. De Italiaanse coach Trapattoni wist niet wat hij zag toen Heeren veen in Da Luz met drie aanval lers (Yildirim, Huntelaar en Si- kora) startte. Het gevolg was dat de Portugese koploper, met zes internationals in de basis, heerste in de middenlinie. Bo vendien wankelde Heerenveen achterin voor rust door de ac ties van de steraanvallers Simao en Nuno Gomes. Het was een raadsel hoe Benfi ca na acht minuten in de twee de helft de voorsprong weg gaf. Yildirim scoorde uit een vrije trap fraai 2-1, waarna verdedi ger Miguel kort daarna hands maakte in het strafschopgebied. Huntelaar benutte vervolgens de strafschop: 2-2. Het Euro pees onervaren Heerenveen verzuimde daarna het accent op de verdediging te leggen en de gelijke stand te koesteren. Invaller Karadas en Nuno Go- mes straften die speelwijze als nog af: 4-2. UITSLAGEN HONKBAL New York. Play-offs. American League, finale: New York Yankees - Boston Red Sox 3-10. Eindstand in best-of-se ven: 3-4. National League, finale: St Louis Cardinals - Houston Astros 6-4 (12 innings). Stand na zes wedstrijden in best-of-seven: 3-3 PRIJSVRAGEN Lucky Day 3534, 21.10.2004 4.10.13 18.20.30.34.35.38.39. 43.44.49 50.51.55.58.66 68.80 Onder voorbehoud van typefouten Schalke 04 (Dui) - FC Basel (Zwi) 1-1 (1-0). 8. Kobiasjvili 1-0,82. Delgado 1-1 GROEP B Steaua Boekarest (Roe) - Standard (Bel) 2-0 (0-0). 67. Dragutinovic 1-0 (e.d.), 81. Neaga SCHAKEN Hoogeveen. Essent-toemooi, kroongroep. Vierde ronde: Carlsen (Noo) - Stellwagen (Ned) 0-1. Short (Eng) - Sokolov (Ned) 1-0. Stand: 1 Sokolov 3,-2. Stellwagen, Short 2. Carlsen 1. TAFELTENNIS Aarhus. Deens Open, kwalificaties. Vrouwen, groep 5: Li Jiao (Ned) - Pietkiewicz (Pol) 4-0 (11-5 11-2 11-5 11-4), Li Jiao - Pietarikova- Lapteva (Rus) 4-0 (11-8 11-4 11-4 11-2). TENNIS Madrid. Mannen, Masters-toernooi. Derde ron de: Ljubicic (Kro) - Henman (GBr/1) 6-4 4-6 6-2, Dent (VSt) - Haas (Dui) 7-6 (3) 6-2, Jo hansson (Zwe/7) - Dupuis (Fra) 6-1 7-6 (6), Horna (Per) - Pavel (Roe/9) 7-5 6-4, Robredo (Spa/8) - Verdasco (Spa) 2-6 6-4 6-3, Nal- bandian (Arg/4) - Srichaphan (Tha/16) 6-3 6- 1. Agassi (VSt/2) - Spadea (VSt) 6-1 6-3, Safin (Rus/3) - Koubek (Oos) 6-3 6-3. Zurich. Vrouwen. Tweede ronde: Dementjeva (Rus/3) - Bovina (Rus) 7-5 3-6 6-0, Suarez (Arg) - Loit (Fra) 6-1 2-2 opgave Loit, Venus Williams (VSt/7) - Ivanovic (SMo) 7-6 (11) 7-6 (6), Schnyder (Zwi/10) - Zuluaga (Col) 6-4 6-3. Petrova (Rus/8) - Dechy (Fra) 6-7 (6) 6-4 6-3 VOETBAL UEFA Cup Eerste wedstrijden tweede ronde GROEP A Feyenoord (Ned)Hearts (Sch) 3-0 (1-0). 21 Kuijt 1-0, 58. Goor 2-0, 83. Kuijt 3-0. Scheidsrechter: Poulsen (Den). Toeschouwers: 30 000. Gele kaart: Mtiliga, Bosschaart (Fey enoord), Maybury, Pressley, Webster (Hearts) GROEP C Real Zaragoza (Spa) - FC Utrecht (Ned) 2-0 (0- 0). 77. Villa 1-0, 82. Villa 2-0. Scheidsrech ter: Sippel (Dui) Toeschouwers: 20.000. Gele kaart: Zuidam (FC Utrecht). Dnepropetrovsk (Oek) - Club Brugge (Bel) 3-2 (2-2). 17. Venhlinskij 1-0, 37 Ceh 1-1, 44 Balaban 1-2, 45. Rikoen 2-2, 62. Venhlinskij 3-2. GROEP 0 Dinamo Tbilisi (Geo) - Sochaux (Fra) 0-2 (0-2) 18. Ilan 0-1. 37 llan0-2 Panionios (Gri) - Newcastle United (Eng) 0-1 (0-0) 87 Shearer 0-1 (strafschop) GROEP E Egaleo (Gri) - Middlesbrough (Eng) 0-1 (0-0) 77 Downing 0-1. Groep E Lazio (Ita) - Villarreal (Spa) 1-1 (0-1) 4 José Mari 0-1,84. Rocchi 1-1 Rode kaart: 75. Jo sé Mari (Villarreal). GROEP F Arnica Wronki (Pol) - Glasgow Rangers (Sch) 0- 5 (0-1). 18. Lövenkrands 0-1, 58. Novo 0-2, 69. Ricksen 0-3, 74. Arveladze 0-4 (straf schop), 89 Thompson 0-5. Auxerre (Fra) - Grazer AK (Oos) 0-0. GROEPG Beveren (Bel) - VfB Stuttgart (Dui) 1-5 (0-2) 9 Cacau 0-1, 40. Kuranyi 0-2, 53. Cacau 0-3, 77 Lahm 0-4, 87 N'Dn 1-4, 90 Szabics 1-5. Lissabon Tweede ronde, groep G. eerste wed strijd. Benfica (Por) - SC Heerenveen 4-2 (2-0). 14 Dos Santos 1-0. 32. Nuno Gomes 2-0. 49 Yil dirim 2-1, 53 Huntelaar 2-2 (strafschop), 73 Karadas 3-2, 78 Nuno Gomes 4-2 Scheids rechter: Granat (Pol) Toeschouwers 10 000 Gele kaart: Pereira (Benfica), Bruggink. Haar- ala, Radomski (SC Heerenveen) GROEP H Alemannia Aachen (Dui) - Lille (Fra) 1-0 (0-0). 67. Meijer 1-0. Zenit St. Petersburg (Rus) - AEK (Gri) 5-1(1 1). 4. Krassas 0-1, 45. Arsjavin 1-1, 48 Kerziakov 2-1, 54. Kerzjakov 3-1, 68. Kerzjak- ov 4-1, 87. Denisov 5-1. H> - Fortuna Sittard in ernstige financiële n. De noodlijdende sionist kan de spelers - al enige tijd niet be- ie van de vier leden tad van commissaris- jen, Abelshausen en houden de Limburg- alclub overeind met ignj Nuijen, Abelshausen ;n, volgens bronnen club, de 150.000 eu- cening die Fortuna last van de Maas- :htbank moet terug sponsor Emly BV. ïft het geld begin vo eleend, maar kon niet betalingsverplich tingen, waarna de directie van Emly naar de rechter stapte. Philippen zegt dat de club in li quiditeitsproblemen geko men, omdat de uitgaven bedui dend hoger zijn de inkomsten. „Op dit moment lopen bij de club voldoende mensen rond, die ten koste van alles zullen voorkomen dat de club ten on der gaat. Maar de vraag is hoe lang je dat kunt volhouden." Het is niet precies bekend hoe groot het financiële tekort is. Fortuna Sittard overlegde de li centiecommissie enkele maan den geleden nog een sluitende begroting. Voorzitter E. Meijer van de raad van commissaris sen bevestigt dat een aantal be- stuuttiers financieel bijspringt. new york/anp - Voor de eerste keer sinds 1986 hebben de honkballers van de Boston Red Sox de World Series bereikt, de finale in het Amerikaanse honk bal. De Red Sox maakten het onmogelijke waar. In het hol van de leeuw, in de Bronx, sloe gen ze de New York Yankees in de zevende wedstrijd uit het ei gen Yankee Stadium, 3-10. Door de overwinning slaagden de Red Sox er als eerste Ameri kaanse honkbalploeg in de ach terstand van 0-3 in de best-of- seven om te buigen in winst met 4-3. Door de zege werd Boston voor de elfde keer kam pioen in de American League. De World Series werden voor het laatst in 1918 gewonnen. Sindsdien stond Boston nog vier jceer in de finale. De laatste nedèrlaag, in 1986, was tegen de New York Mets. Boston dompelde het Newyork- se publiek (56.129) rap in een rouwstemming. David Ortiz sloeg in de eerste slagbeurt een homerun met één man aan boord (0-2). Startende werper Kevin Brown van de Yankees werd al na 1 1/3 innings van de heuvel gehaald. De eerste worp van zijn opvolger Javier Vas- quez werd door Johnny Damon voor een grand slam (drie man op de honken) over de hekken geslagen. Met zijn eerste home run sinds 1 oktober vergrootte hij de voorsprong tot 0-6. De Yankees keken verslagen toe. Drie wedstrijden waren ze superieur. In de derde verne derden ze de Red Sox in Fe nway Park in Boston met 19-8. Daarna slaagden ze er niet in de knock-out toe te brengen. In het vierde duel leidden ze met 4-3 in de negende slagbeurt, in het vijfde met 4-2 in de achtste. Beide wedstrijden werden in de verlenging verloren. Boston krabbelde terug, maar de Yan kees waren nog steeds de bo venliggende ploeg. Waren de almachtige Yankees niet op weg naar de 22ste we reldtitel, naar de 40ste World Series, de zevende in de laatste negen jaar? De nederlaag in de Bronx in de zesde wedstrijd (2- 4) tegen een oppermachtige Curt Schilling sloeg een deuk in het zelfvertrouwen. In de be slissingswedstrijd zwegen de slagkanonnen van de Yankees. De ploeg produceerde slechts vijf honkslagen. Derek Lowe stond in zes innings slechts één honkslag toe. David Ortiz werd uitgeroepen tot MVP, waardevolste speler, van de Series. Hij sloeg drie ho meruns en elf man over de thuisplaat voor de Red Sox in de zeven wedstrijden. Maar Johnny Damon, het hippie uit Nazareth, was dé man in wed strijd zeven met twee home runs en zes binnengeslagen punten. Boston begint zaterdag aan de World Series met een thuiswed strijd. De tegenstander is nog niet bekend. De Cardinals dwongen in de National League op eigen veld in St Louis een zevende wedstrijd af tegen de Houston Astros door winst in het zesde duel (6-4) in twaalf innings. Jim Edmonds sloeg voor de Cards een homerun in de derde slagbeurt van de ver lenging met een man op de honk, n. Pokey Reese (links) en Mike Timlin van de Red Sox vieren feest in New York. Foto: EPA/Andrew Gomfcert Uit een voorzet van Bart Goor maakt Dirk Kuijt op knappe wijze zijn tweede en Feyenoords derde treffer. Foto: EPA/Ed Oudenaarden

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17