ECONOMIE Lans wachten op uitkering !N(\ookonderdeel Marcel Boekhoorn: van dierentuin tot mobieltjes FNV is nieuw 'gesnuffel' zat ^stis zakenbankiers ABN o keren terug naar de polder Ahold-zaak ordinair welles-nietesspelletje c i C7 fraude-onderzoek 11 Enquête van FNV levert veel klachten op van fraude-onderzoek in VS Opmars van robots in de industrie Vrolijke blokkade bij ministerie pparaat te via internet dam - Internetwinkel com heeft de hartdefi- van Philips voor thuis- in zijn assortiment op- Voorlopig kunnen al- sumenten in de VS het tie-apparaat kopen 95 dollar. Als adviesprijs rt Philips in de VS 1900 ruim 1500 euro). Het iiicaconcern mag de de- or zonder recept in de open. Philips wil de de- or in Nederland vanaf op de markt brengen rijven met ervaring in kopen van medische ap- ir aan consumenten. Per rven in de VS 340.000 door plotselinge hart- d. Bijna 80 procent ge mis. donderdag 21 OKTOBER 2004 j akker Kamps tanen weg k - Bakkerconcem schrapt in Nederland jen wegens de moor- :oncurrentie door de jorlog van de super- i.oo l De bakkerij in het ovan Utrecht sluit en 3*35 enkele andere bakkerij- '•89 phet hoofdkantoor zal «neelsbezetting worden libtracht. In Utrecht wer- mensen. Het bedrijf, on- 5*75 van de Duitse bakkerij AG, moet nog overleg- ide vakbonden over een ',6ö plan. Volgens directeur shet nauwelijks moge mensen via natuurlijk 9^95 te laten vertrekken. Bij reorganisaties de afge- 3rie jaar zijn al 200 banen gegaan. verlaagt idstofprijzen c - Shell heeft de prij- autobrandstof gisteren 6.4; l De marktleider liet de c.': ïeen liter diesel met 'j, t zakken naar 98,9 cent. 2,a izine werd goedkoper. 2*j en daalden met 2 cent. irkwam een liter euro 7 id uit op 1,289 euro en 8 5 lerplus nu 1,343 euro. !7i rdensteun betalen Na tien jaar onder- 12 ieft de Europese Com- 17 g isteren besloten dat >9^9 andesbanken 3 miljard nten onrechte ontvan- i9 6 heidssteun moeten te- '2^6 en. De banken hebben ope geldleningen ge- i'o fan de regionale over ig et dat geld konden ze inst boeken en werden 0 enten benadeeld, oor- 2 5 iurocommissaris Monti. J iesbank Berlin, Düssel- 3Ü5 festLB en andere ban- ;ten ook de rente op de 3 f Issteun betalen, wat 4,2 i 1,3 mijard euro is. ndrukkerijen zijn te koop - Roto Smeets de IDB) wil zijn vellen- jen afstoten. Daarmee n totaal tien bedrijven a 750 werknemers in de e staan, omdat RSDB neer als kernactiviteit wt. Vorige maand ver- iDB Teleservices, dat tot het onderdeel hsparie behoorde, onbekend bedrag aan iroep. De verkoop ;el uit van een grotere turering. De kernactivi- engt het bedrijf onder ledrijfseenheden. duurdere tn verkocht in - In het derde kwar- gemiddelde verkoop een huis ten opzichte 'oorgaande kwartaal met 2,3 procent naar iuro. Ook het aantal e woningen ging om- n 47.920 naar 50.427. t uit cijfers van het Ka- egionale verschillen t. Zo daalde de gemid- ijs in Zeeland 3,36 pro- iok in Gelderland was mp. Het hoogst scoor- he met 5,78 procent, foor Utrecht met een 4,70 procent. Goed de- ijstaande huizen het 'tijging van de gemid- is van 2,79 procent. re heffing linees textiel Chinese fabrikanten 'gere uitvoerheffingen letalen voor textielex- aar de Europese Unie. t gevolg van een wijzi- heffingen voor minder 1de landen, die de Eu- Jmmissie gisteren dgekeurd. Volgens Eu- ssaris Lamy zal de il niet leiden tot prijs den. „Chinese fabri- dlen de circa 3 pro- ij extra moeten beta- ideels verrekenen in en met minder ;en nemen", aldus den haag/gpd-anp - „Na Zes maanden kreeg ik pas een klein voorschot. Ik wacht na elf maan den nog op een volledige uitke ring. Ik heb leningen moeten af sluiten en heb nog steeds geen uitzicht op bemiddeling of uitke ring." Het citaat is afkomstig uit de jongste enquête van FNV naar de ervaringen met uitke ringsinstanties. Elke twee jaar ondervraagt de bond cliënten van CWI, sociale dienst en UWV over de manier waarop hun aan vraag is afgehandeld. Dit jaar leidde dat veel klachten onder de 1928 ondervraagden. Zo was 46 procent ontevreden (twee jaar geleden was dat 26 procent) Bij mensen met een WW steeg het percentage van 39 naar 43. De klachten gaan vooral over de trage afhandeling. In de meeste gevallen is de wachttijd één tot drie maanden, maar er zijn gevallen gemeld waarbij het een jaar duurde voordat het geld werd toegekend. De FNV wijt dat aan de steeds verande rende regels en bureaucratie, waardoor instanties langs el kaar heen werken. „Je komt met de vaste lasten in de problemen. Je moet schul den maken. Daardoor krijg je rentebetalingen en dus nog minder geld," verwoordt een van de ondervraagden het. Vaak wordt niet verteld dat een voorschot mogelijk is. Maar ook daarmee is niet iedereen gehol pen. „Het voorschot is te laag." Het vaak ontbreken van één contactpersoon leidt ook tot er gernis. Steeds weer moet de cli ënt zijn hele situatie uitleggen. Ontevredenheid is er ook over de inspanningen die UWV en CWI verrichten om mensen den haag/gpd -De boekhoud fraudezaak bij Ahold omvat na 1,5 jaar onderzoek een strafdos sier van 15.000 pagina's, gebun deld in 50 ordners. Toch be sloot de rechter gisteren tot aanvullend onderzoek. Vast staat inmiddels dat er leuge naars zijn onder de voormalige top van Ahold. Begin april 2000 zit Ahold-top- man Cees van Hoeven in zijn maag met tegensputterende boekhouders van huisaccoun tant Deloitte in Nederland. Ze gaan niet akkoord met een con structie waardoor het super marktconcern groter lijkt, en dus meer verdient dan in wer kelijkheid het geval is. Van der Hoeven is het gezeur zat en belt Edward Kangas, een hoge piet van Deloitte in Amerika. In de hoop bij hem wel goedkeuring te krijgen voor de creatieve boekhoudmethoden van Ahold. Van der Hoeven krijgt de kous op de kop. 'You got a gun to your head and we're going to continue to hold that gun,' is volgens het openbaar ministe rie de letterlijke reactie van Kangas. Oftewel: 'Van der Hoe ven, je houdt je aan de regels, anders keuren wij de cijfers van jouw bedrijf niet goed en komt de hele affaire op straat te lig gen.' Van der Hoeven zegt nu dat hij pas in oktober 2002 op de hoogte werd gebracht van de il legale constructies bij Ahold. Geconfronteerd met de weer slag van het belastende tele foongesprek zegt Van der Hoe ven: 'Gebabbel, flauwekul.' Het was één van de inkijkjes die officier van justitie Henk-Jan Biemond de buitenwereld afge lopen week gunde tijdens de eerste juridische schermutse lingen in de zaak-Ahold. Justitie en verdediging kruisten de de gens rondom de vraag of er nog aanvullend onderzoek nodig is alvorens de zaak volgend jaar februari écht gaat beginnen. De rechtbank besloot gisteren dat er nog eens 24 getuigen ge hoord mogen worden. Het gaat daarbij vooral om de 'side letters'. Op papier deed Ahold tegenover huisaccoun tant Deloitte het voorkomen alsof het de volledige zeggen schap had bij vier bedrijven in Guatemala, Brazilië, Argentinië en Zweden. Zo kon Ahold de cijfers volledig meetellen in het totale concernresultaat. Om de top van de vier bedrijven gerust te stellen, werden met hen in het geheim ook nog eens vier Frankrijk wil naar lagere dieselaccijns luxemburg/anp - Frankrijk wil dat de Europese ministers van financiën actie ondernemen te gen de steeds stijgende olie prijs. In een brief aan voorzitter Zalm van de EU-vergaderingen van ministers van Financiën, zegt Parijs dat het mogelijk moet zijn om de accijnzen te verlagen. De Franse minister Sarkozy kondigt aan dat hij sommige dieselaccijnzen, die in Frankrijk deels samenhangen met de kale dieselprijs, teruggeeft aan de consument. Bij de vorige stij ging van de dieselprijs in 2000 ontstond grote heibel, omdat sommige landen de accijnzen verlaagden voor hun eigen truckers onder druk van weg blokkades. Dat leidde later tot een procedure van de Europese Commissie, die dat beschouwt als concurrentievervalsing. Als Frankrijk doorzet kan dat een schending betekenen van een afspraak die EU-ministers in juni maakten en in septem ber in Scheveningen nog eens plechtig herhaalden. Ze beslo ten toen niet op hogere prijzen te reageren. weer aan het werk te krijgen. „Ze mogen wel eens wat actie ver meewerken," luidt een klacht. Vooral 50-plussers be klagen zich, dertigers zijn posi tiever. De FNV vermoedt dat de inspanningen zich meer richten op de laatste groep omdat die meer kans maakt op de ar beidsmarkt. FNV-bestuurder Heerts vindt dat maar niets. Ook op de werkloosheidsuitkeringen van 50-plussers wordt bezuinigd om die mensen te prikkelen sneller werk te aanvaarden, be nadrukt hij. „Maar als ze aan kloppen om hulp geeft de over heid niet thuis." De vakcentrale vindt dat er voor ouderen een speciaal werkgelegenheidsplan moet komen. „Aan ouderen zal een echt perspectief op werk geboden moeten worden," staat in het verslag van de en quête. De uitkeringsinstanties krijgen niet alleen kritiek. Na de eerste uitkering toont het merendeel van de ondervraagden zich te vreden over het vervolg. Wie eenmaal 'in de molen' zit heeft weinig klachten. Ook over klantvriendelijkheid zijn uitke ringstrekkers positiever dan bij vorige enquêtes. Het UWV werkt volgens een woordvoerster juist steeds beter op tijd. Zij wijst erop dat de wettelijke termijn voor de uit betaling acht weken is. „Meer dan 90 procent valt daar nu binnen." Om klachten terug te dringen zal het UWV volgens de zegsvrouw voortaan klanten van wie na vier weken al duide lijk is dat ze recht hebben op een uitkering, erop wijzen dat ze een voorschot kunnen vra gen. amsterdam/gpd - ING heeft opdracht gekregen informatie te leve ren voor het onderzoek naar verzekeringsfraude in de VS. De bankverzekeraar zegt geen verdachte te rijn en verleent alle mede werking. Het verzoek informatie te leveren aan openbaar aankla ger Eliot Spitzer is volgens ING 'recentelijk' gedaan. Maandag zei den Aegon en ING nog niets te vrezen. Aegon en ING verkopen le vensverzekeringen in de VS en het onderzoek richtte zich in eerste instantie alleen op schadeverzekeraars. Nu rijn echter ook de le vensverzekeraars aan de beurt. Aegon zegt nog geen verzoek tot medewerking te hebben ontvangen. „We hebben een officiële brief gekregen en zijn verplicht aan het onderzoek mee te werken," zegt een ING-woordvoerder. „Zolang het onderzoek loopt, mag ik er verder niets over zeggen." Op de beurs verloor het aandeel ING gisteren bijna 3,5 procent. Dat bete kende dat de waarde van het bedrijf in één dag met ruim 1,5 mil jard euro daalde. Volgens Michael van Wegen, analist bij Fortis, is die reactie overdreven. „Mocht ING met de fraude te maken heb ben, kan het bedrijf rekenen op een boete," zegt hij. „De hoogste boete die Spitzer tot nu toe heeft uitgedeeld, was 1 miljérd dollar verdeeld over tien banken, gemiddeld 100 miljoen dollar dus. Dat staat niet in verhouding tot het koersverlies." Maar een veroordeling heeft meer consequenties. Bij het Ameri kaanse beleggingsfonds Janus dat vorig jaar door Spitzer beboet werd, liepen veel klanten weg en rij spanden rechtszaken aan te gen het management. „Als je rekening houdt met die effecten is nog niet in te schatten of de huidige koersdaling van ING buiten proportie is," zegt Van Wegen. brieven opgesteld waarin Ahold haar zeggenschap ontkende. Deze documenten werden niet aan Deloitte getoond, maar ver dwenen in een la op het hoofd kantoor in Zaandam. Wie ze ondertekend heeft, staat vast. Dat waren, wisselend, Cees van der Hoeven, rijn fi nanciële topman Michiel Meurs en oud-bestuurder Jan An- dreae. Maar wie bedacht deze constructie? Was iedereen op de hoogte van de bedoeling van de side letters toen hij er zijn handtekening onder zette? En wie hield de brieven achter voor boekhouder Deloitte? Bij de rechtbank in Amsterdam werd Meurs door de andere drie als het boze brein aange wezen. „Ik was op de hoogte van de side letters... het achter houden ervan is een ander ver haal," liet Andreae weten. Zijn raadsman was nog duidelijker. „De beslissing om ze niet aan de accountant te tonen is uit sluitend door hem (Meurs red.) genomen en daar heeft Meurs nooit met anderen over gespro ken." Ook Van der Hoeven houdt vol lange tijd niet geweten te heb ben dat er documenten werden achtergehouden. Raadsman Van Liere liet echter namens Meurs weten dat die de 'wer king en doel van de side letters met Van der Hoeven heeft be sproken'. Het is een ordinaire welles-nietesspelletje tussen de voormalige topmannen. Die ook nog eens last hebben van een slecht geheugen. Onderzoek inkt De rechtbank in Amsterdam heeft ingestemd met een verzoek om onderzoek te doen naar de hoeveelheid inktsoorten die zijn gebruikt bij het opstellen van gehei me afspraken bij super marktconcern Ahold. Dat blijkt uit een beslissing van de rechtbank van woensdag. Hef onderzoek spitst zich toe op de 'side-letters', die rijn gemaakt over de zeggen schap bij het Zweedse ICA. Er wordt gekeken naar de inkt die is gebruikt bij het zetten van de handtekenin gen en de data. Volgens de verdachten werd de eerste geheime afspraak getekend op 2 mei 2000 en de tweede op 5 mei 2000. Later zou op de eerste 'side-letter' de ver keerde datum zijn gezet. geneve/anp/dpa - Over de hele wereld wil de indu strie steeds meer robots hebben. Als gevolg van stijgende loonkosten in vesteert vooral de autoin dustrie almaar meer in 'geautomatiseerde werk nemers'. Dit staat in een rapport van de Economi sche Commissie voor Eu ropa (ECE) van de Ver enigde Naties, dat giste ren is vrijgegeven. In de eerste helft van dit jaar is de vraag naar indu striële robots 18 procent groter geweest dan in de eerste helft van vorig jaar. Japan gebruikt ze het meest, gevolgd door Duitsland, aldus het ECE- rapport. De autoprodu centen hebben de meeste robots in gebruik. Van alle robots werkt 56 procent in de autoproductie. De autofabrikanten in Japan, Duitsland en Italië gebrui ken inmiddels één robot op tien werknemers. De ECE ziet het aantal ro bots in de periode tot 2007 toenemen tot 1 mil joen. Op het ogenblik staat het aantal op onge veer 800.000. Dalende dan wel stabiele prijzen voor robots, gecombineerd met een stijging van de loonkosten en de aanhou dende ontwikkeling van de technologie zijn de be langrijkste factoren die duiden op grote investe ringen in de robotisering. den haag - „En we zwaaien met z'n allen naar De Geus en we nemen de minister bij de neus", zongen de actievoerders die gister ochtend bij het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid de ingang blokkeerden. Zo'n 200 leden van FNV Bondgenoten hiel den in alle vroegte een verrassingsactie om te protesteren tegen de omstreden kabinets plannen voor VUT en prepensioen. De FN- V'ers kwamen uit het hele land en verkeer den ondanks de regen in goede stemming. Dat zowel de minister ais de staatssecretaris met vakantie waren, mocht de pret niet drukken. De FNV'ers blokkeerden tussen ze ven uur en half tien alle ingangen met hek ken, auto's en spandoeken en verhinderden ambtenaren zo aan het werk te gaan. „Nee, ik vind het niet zo erg. Beter dit dan datje het hele land treft met een actie", zegt Je roen Vriend, een van de geduldig wachtende ambtenaren. „Ik heb een afspraak om negen uur, maar ik heb nu hier maar afgesproken." Sommige ambtenaren dronken koffie bij het naburige kantoor van Siemens Nederland. Anderen schuilen in het nabijgelegen ge bouw van de Inspectie Werk en Inkomen. „Het gaat er ordelijk aan toe", constateerde Guido Kolsteren, die tijdelijk op het ministe rie werkt. Als tegen kwart voor tien de draai deuren weer in beweging komen, is vooral ambtenaar Ans Meyer dolblij: „Ik ga nu eerst naar het toilet. Ik sta hier al vanaf acht uur en ik klap bijna." Foto: GPD/Phil Nijhuis Staking bij Opel in Bochum ten einde bochum/dpa-anp - De werkne mers van de Opel-fabriek in de Duitse stad Bochum hebben hun wilde staking beëindigd na een stemming. De actie begon vorige week donderdag nadat het Amerikaanse moedercon cern General Motors aankon digde in Europa 12.000 banen te schrappen. In Duitsland staan 10.000 banen op het spel, waarvan 4000 in Bochum. Door de staking in Bochum kwam ook de autoproductie in de fabrieken in Rüsselsheim en Antwerpen stil te liggen omdat geen onderdelen werden aan gevoerd. Woensdagmiddag was ook het productiebedrijf van de Britse GM-dochter Vauxhall in Ellesmere Port door zijn onder delen heen. GM is in Europa ook eigenaar van Saab in Zwe den. De Zweedse premier Pers- son gaat volgende week vrijdag naar Zürich gaat om met de Eu ropese leiding van GM te pra ten over de saneringsplannen. den haag/gpd - De FNV wil niet langer met staatssecretaris Van der Knaap praten. De vak bond wil eerst duidelijkheid over de concessies die het kabinet bereid is te doen op het gebied van VUT en prepensioen. In de politiek groeit de irritatie over die opstelling. Het wordt tijd dat de FNV zelf eens de kaarten op tafel legt, zo is uit verschillende bronnen te horen. Van der Knaap kijkt namens het kabinet of een oplossing mogelijk is in het conflict tussen vak bonden en kabinet. Naar eigen zeggen 'snuffelt' Van der Knaap daarvoor aan alle partijen. De staatssecretaris van defensie heeft de sociale partners uitgenodigd morgenmiddag naar zijn ministerie te komen voor een tweede gesprek. De bedoeling is dat de partijen aangeven waar over onderhandeld kan worden. Verschillende politieke bronnen hekelen nu de opstelling van de FNV. Ze wijzen er op dat het kabinetsplan om vut en prepensioen direct af te schaffen al vier keer is aangepast. De FNV is vol gens hen nog niet met een eigen voorstel geko men. Op die manier is het voor Van der Knaap onmogelijk rapport uit te brengen aan het kabi net over onderhandelingspunten. De FNV moet daarom maar eens aangeven waar de ruimte ligt. FNV-topman De Waal liet dinsdagavond al weten dat de 'tijd voor verkennen nu wel voorbij is'. „De echte onderhandelingen moeten nu maar eens beginnen." Een woordvoerder van de vak centrale voegde daar gisteren aan toe dat praten met Van der Knaap geen zin meer heeft als hij al leen een 'snuffelmandaat' op zak heeft. „Hij moet op zijn minst kunnen zeggen dat hij iets te bieden heeft." CNV en MHP, de overige vakcentrales die bij het overleg zijn betrokken, gaan morgen wel naar het ministerie van defensie. „Voor ons hoeft zo'n ge sprek ook niet per se", laat het CNV weten. „Maar als het kabinet het raadzaam vindt in aan loop naar de echte onderhandelingen, schuiven we aan. Dat kan geen kwaad." Het CNV bena drukt wel dat met Van der Knaap niet wordt on derhandeld. „Hij is immers partij in het conflict." amsterdam/gpd - „Een knieval voor de klant," noemt Han de Ruiter, directeur zakelijke rela ties bij ABN Amro, de gisteren aangekondigde aanstelling van 60 zakenbankiers. „Klanten uit het midden- en kleinbedrijf doen graag zaken met iemand uit eigen stad of dorp, iemand die de omgeving kent. „Ze stel len persoonlijk contact op prijs en willen hun bankier ook graag kunnen aanschieten bij de plaatselijke sportclub of rotary." De knieval staat haaks op de in grijpende reorganisatie die ABN Amro in 2001 begon. Kostenre ductie was daarbij het voor naamste doel en sindsdien wa ren ondernemers voor zakelijke dienstverlening aangewezen op een van de 78 districtskantoren. „Nu is het stof van die reorga nisatie neergedaald en merken we dat sommige maatregelen minder goed zijn uitgepakt," zegt De Ruiter. ,Nu blijkt dat onze klanten zich niet zo makkelijk laten indelen. Ondernemers vertellen ons dat in sommige regio's karrenspo ren lopen die ze niet graag oversteken." De nieuwe zaken bankiers zijn al benoemd en komen vooral bij de eigen dis tricts- en regiokantoren van daan. Volgens De Ruiter wonen ze in de regio of gaan ze dat zo snel mogelijk doen. door Henk Mees bennekom - Telfort, aanbieder van mobiele telefonie, kwam vo rige week in handen van Marcel Boekhoorn. De selfmade-miljo nair weet waar hij het geld moet halen. Eerder was hij actief in brood en verf. Naast mobieltjes 'doet' hij op dit ogenblik ook in voetballers en dieren. Tot het rijk geschakeerde impe rium van Marcel Boekhoorn behoort een bv met de naam Bowolar. Het blijkt een samen voeging te zijn van 'Boekhoorn wordt lachend rijk'. Bowolar is actief met het 'be leggen in onroerende en roe rende goederen' en dat gaat zo voorspoedig dat de bv van Boekhoorn zijn naam waarm aakt. Op de Quote-500 van vo rig jaar stond hij met een ver mogen van 275 miljoen euro op nummer 54. De bijna 45-jarige selfmade- miljonair bezit belangen in naar schatting 80 ondernemingen: vooral in de ICT-wereld. Alle maal opgebouwd in tien jaar tijd, nadat hij snel genoeg had van een carrière in de accoun tancy. „Ik was ooit de jongste vennoot bij Deloitte&Touche, maar ook de jongste die ver trok. De kick zit in het zelf bou wen van bedrijven," legde hij enkele jaren geleden uit. Nu geeft Boekhoorn uit veilig heidsoverwegingen liever geen interviews meer. Hij woont be schut in Bennekom, in de Gel derse Vallei, maar in zijn ge boortestad Nijmegen duikt Boekhoorn nog regelmatig op. Zijn eerste geld verdiende hij met Picus, een fabriek voor si garenkistjes. De grote klapper volgde met de opbouw en ver koop van bakkerijketen Bakker Bart en verffabrikant Motip Du- pli. Met zijn toenmalige com pagnons van Bakker Bart trekt Boekhoorn nog regelmatig op. Met name in de loges van stadi on De Goffert in Nijmegen tref fen ze elkaar bij voetbalwed strijden van NEC. „Je kunt je geen gewonere 'Nimweegse' jongen voorstellen. Hij is onze Selfmade-miljonair Marcel Boekhoorn. Foto: GPD/Theo van Zwam grote investeerder, maar dat is echt geen vrijblijvend suiker - oompjes-gedoe van hem," zegt NEC-voorzitter Hans van Delft. In Nijmegen belegt Boekhoorn in voetballers, op wie hij via verkoop nog eens winst hoopt te maken. Sinds eind 1999 is hij ook eigenaar van Ouwehands Dierenpark in Rhenen. Boekhoorn heeft wel meer op merkelijke interesses. Hij was de eerste die 360.000 euro uit trok om in een Spyker met Ne derlands kenteken rond te kun nen rijden. Zo maakt hij overal vrienden. Spyker-fabrikant Vic tor Muller, Roel Pieper en voor malig Ahold-topman Cees van der Hoeven behoren MB zijn za kenvrienden. Van der Hoeven trok hij vorig jaar aan als advi seur. Met Pieper was hij betrok ken bij de raadselachtige voor vallen rond de technologische uitvindingen van de plotseling overleden technicus Jan Sloot. Daarover valt te lezen in het onlangs verschenen boek De Broncode. De nieuwste activiteit van Boekhoorn is Telfort. Met ge leend geld bij ABN Amro be taalde hij 200 miljoen euro voor een belang van 52 procent. Wat Boekhoorn vooral wil, is de umts-licentie van Telfort (ooit verworven voor 430 miljoen eu ro) te gelde maken. Hij zou daarvoor al in onderhandeling zijn met de Chinese hardwa releverancier Huawei. KPN heeft er een ambitieuze concur rent bij.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 9