Klusjesman in heikele familiezakei GESPREK VAN DE DAG Vloekende vrouw kan man worden Met harde hand Atkins halveert Fidget DAGELIJKS LEVEN Volgens de Russische wetei schapper Gennady Cheurii overmatig vloeken impoten veroorzaken bij mannen. V wen die veel onwelvoeglijk! uitslaan, krijgen volgens he meer last van lichaamshaai overmatige spierontwikkeli Dat meldde gisteren het Br ternetpersbureau Ananova Cheurins onderzoek was gi seerd op de theorie dat wal soort 'geheugen' heeft, dat vloed wordt door positieve gatieve krachten. Volgens d derzoeker hebben hij en zij urenlang staan schelden op glas water. Vervolgens gote dat glas leeg over een bakz Daarvan kwam minder dan helft op, terwijl in een andf waarover een glas zuiver bi ter was uitgegoten, bijna all zaadjes ontsproten. Cheurin: „Daarna zijn weg kijken naar zware vloekersi naar anderen die bijna noo scheldwoorden gebruiken, ontdekten dat als mannen woorden in het dagelijks le bruiken, dat onmiddellijk li seksuele stoornissen, bijvoi impotentie". Cheurin stelti dat vloekende vrouwen lan zaamaan beginnen te verai in mannen. Zij krijgen mee en meer spieren, anp PAT WoRirr VAsT LB kkE-R, PENK PE N/EJ" KEES MENSELIJK Een man van vijfenvijftig jaar wordt weer vader. De komst van het kind staat een rustige oude dag in de weg. Hij moet weer van voren af aan beginnen. Redt hij dat nog? Wordt het een ramp of juist een zegening? Twijfels, herinneringen aan zijn eigen jeugd en goede voornemens strijden om voorrang, in dit feuilleton leest u in dertig afleveringen hoe hij de lange weg naar nieuwe vaderschap aflegt. Vandaag aflevering 5. „Het is moeilijk uit te leggen wat ik voel", zegt Judith. Aan de ene kant ben ik erg blij. Maar het maakt me ook een beetje bang. Je kunt het niet meer terugdraai en. Het zit er in en kan er niet meer uit. „Dat kan natuurlijk wel", zeg ik voorzichtig. „Ben jij gek!" „Ho, ho", sus ik. Dat wil ik helemaal niet. Nooit van mijn leven. Mijn hand ligt op haar buik. Het vel op de handrug wordt al een beetje slap, leerachtig. Ik heb dezelfde kleine handen als mijn moeder. Nu ze op de buik van Judith liggen, ben ik daar wel gelukkig mee. Haar na vel, dat lege knoopsgat, is al wat groter geworden. „Je voelt dat er iets gaat veranderen", zegt ze. Ze kijkt ernstig. „Het is anders dan met het nemen van een kat. Die gaat zijn gang wel. Maar met een kind weet je: nu ben ik nooit meer alleen. Nu moet ik ervoor gaan zorgen. Natuurlijkzeg ik. „Maar je bent met mij toch ook niet alleen?" „Nee. Maar dat is toch anders dan met een kind. Ze is wel alleen. Zoals wij dat allemaal zijn, ook al zijn we nog zo lang samen. Als je met elkaar woont, praat je met elkaar. Zullen we straks gaan eten, maak jij de afwasmachine even leeg, hoe was je dag? Hon derdduizenden zinnen die je niet echt raken. Adem, in woorden verpakt, meer niet. Als we de kist in gaan, weet de ander nog maar de helft van ons. Als Judith alles zou weten wat ik denk, zou ze zich vol walging van me afwenden. Van boven bont en van onderen stront. Fijn zo samen, hè", zegt de ander. En je denkt: ja. En duikt weer in de krant. Een reactie die eigenlijk te schunnig is voor woordenJe zou blij moeten zijn dat die ander je hele zielige en warrige leventje nog enigs De FAMILIE van André HAZES gaat een BOEK over de overleden zanger schrijven. De zanger was voor zijn dood op 23 september zelf ook al be zig aan een boek. Wanneer zijn le vensverhaal wordt uitgebracht en door wie het wordt geschreven, is nog niet bekend. ,,Er wordt op dit mo ment zoveel onzin over ons gepubli ceerd. Dat doet pijn. Uit respect voor mijn man is het heel belangrijk dat de waarheid wordt verteld", zei we duwe Rachel Hazes. De familie noemt het erg belangrijk dat het boek er komt. Andere uitgeverijen zijn vol gens Rachel Hazes ook bezig met boeken over de Amsterdamse zanger. „Ons boek zal het enige zijn waarin het echte verhaal over André wordt verteld. Wij, de familie, zijn namelijk de enigen die het echte verhaal ken nen", aldus de weduwe. Foto: GPD Daya Vyas, de SPIRITUELE GIDS en yogaleraar van Hollywoodsterren als Kate Winslet, Tom Cruise en Nicole Kidman, is na een kort ziekbed OVERLEDEN in haar woonplaats in India. De 'yogamoeder' zoals ze lief kozend werd genoemd is 79 jaar ge worden. Naast haar vele buitenland se reizen zochten veel beroemdhe den Vyas op in haar woonplaats Jai pur, de hoofdstad van de Indiase deelstaat Rajasthan. Twee BROERS van Portugese af komst zijn elkaar NA 53 JAAR toe vallig weer tegen het lijf gelopen. De twee herkenden elkaar meteen. „Ik keek naar hem en zag het gezicht van mijn vader", aldus de jongste. Volgens de Portugese krant Correio da Manha emigreerde de oudste in 1951 naar Argentinië en vertrok de jongste 21 jaar later naar Australië. Beiden keerden terug naar de Portu gese hoofdstad om deel te nemen aan een programma van de overheid dat immigranten stimuleert hun ge boorteland te bezoeken. De broers hebben na hun weerzien afgespro ken samen op zoek te gaan naar een derde broer die in het zuiden van Portugal is achtergebleven. De organisatie van het zesdaagse evenement LEGOWORLD verwacht dit jaar ruim 42.000 bezoekers, evenveel als vorig jaar. Inmiddels zijn 30.000 kaartjes verkocht. Le- goworld opent vandaag in Zwolle de deuren. Het is de vierde keer dat het evenement rond de speelgoedbouw steentjes in de IJsselhallen in Zwol le plaatsvindt. Dit jaar duurt het evenement zes dagen, een dag lan ger dan vorig jaar. Frederik de Grote Wij zijn als rivieren die steeds dezelfde naam houden, maar waarin het water voortdurend verandert De BRANDWEER in de Schotse hoofdstad Edinburgh is er in ge slaagd door middel van het toedie nen van zuurstof een PAPEGAAI te REANIMEREN. De vogel was in een brandende woning achtergebleven nadat zijn baasje was gered. Het komt zeer zelden voor dat huisdie ren zuurstof krijgen van de brand weer. Voor zover bekend is het de eerste keer dat dat met een pape gaai is gebeurd. Roger en zijn baas maken het overigens goed. len en geen tijd hebben vooi guliere biologielessen. Daan ruimen zijn mannen ook vei de huizen uit en bezorgen ze gelopen huisdieren terug bij baasjes. Er zijn ook opdrachten die h langer aanneemt. Hij gaat ni meer met een cliënte naarh echtparen filmen bij de liefd daad is hij mee gestopt en g nen voor woekeraars wil hij min. Dat laatste is een heike derwerp, want duidt op bant met de Japanse maffia. Okui san ziet zichzelf als een eerb zakenman. Daarmee is de gi getrokken. Zijn activiteiten zien in een behoefte die je ei aardig, maar niet crimineel i meestal ook niet immoreel noemen, zegt hij zelf. Hij spi vooral in op de 'statusgeilhe van de Japanners. „Bij zo'n trouwpartij en begrafenis wi ze zich beter voor doen dan zijn. Dat zijn grote momenti het leven en dan wordt er ui pakt. En als wij daar onze bi aan kunnen leveren, waarol niet?" Maar die arme vrouw uit he ste voorbeeld? Die kan zich terecht zwaar belazerd voeli Okunitani-san denkt evenn „Dat doe ik ook niet meer", hij kortaf, in het midden late hij er geen zin meer in heefl hij er uit scrupules met de s offers vanaf ziet. Over een p jaar stopt hij sowieso, zegtl na 25 jaar laveren tussen sc werkelijkheid is genoeg. Ziji wil de zaak niet overnemen, er zijn liefhebbers genoeg, n hij. „Dit is een business die goed zal lopen." Peter van Nuijsenburg Een Cambodjaanse familie heeft een twee meter lange PYTHON liefdevol in haar midden opgenomen. De bijgelovige gezinsleden denken dat de wurgslang de reïncarnatie is van hun overleden GROOTMOEDER. De politie waarschuwde gisteren echter dat het roofdier weieens gevaarlijk zou kunnen worden als de fa milie het op een dieet van slechts bananen en groenten houdt. De familie, uit het dorp Sreah Chak, trof de python begin deze week aan in de vijver van hun tuin. Twee dochters van de onlangs gestorven vrouw herkenden direct hun moe der in het koudbloedige dier. Reïncarnatie speelt een grote rol in het boeddhis tische geloof, de staatsgodsdienst van Cambodja. De politie gelooft echter niet dat de matrla'rch van de familie als slang is teruggekeerd en maakt zich ernstige zorgen om hef welzijn van de kinderen die in het huis wonen: „De python zou ze weieens op kunnen eten". Foto: Reuters Wilt u na lange saaie huwelijksja ren eindelijk van uw vrouw af? Bang dat de bruiloft van uw doch ter onvoldoende prominente gas ten trekt? Moet de begrafenis van uw grootvader extra cachet krijgen door een hooggeplaatst 'familie lid'? Voor deze en nog veel meer andere zaken, kunt u, als u Japan ner bent, de diensten inschakelen van Kazushi Okunitani. zins de moeite waard vindt. Wie ben je dan eigenlijk wel? Als een vrouw vaak bij je is, sla je niet elke dag meer acht op haar. Zoals je ook niet elke dag met her nieuwde belangstelling kijkt naar je rech tervoet, maar o wee als-ie weg is. Dan val je om. En ga je hem zoeken in alle dansscholen en schoenen winkels van de stad. Nee, het kind zal niet met harde hand worden gere geerd, Het zal veel vrijheid krijgen. Netzoals ik die heb gekregen van mijn ouders. Misschien ben ik daar om wel zo'n lapzwans geworden. Na drie weken keu rig aan mijn bureau te hebben gezeten, komt onver mijdelijk weer het moment dat ik de kroeg in ga. Even naar dat domme stadje Bazel. En dan om drie uur in de nacht, schouderduwtjes uitdelend aan de muren, terug naar huis door de Breestraat. Misschien had ik wat meer klappen moeten krijgen in mijn jeugd. Mijn vader sloeg mij nooit, maar toch heeft hij mij in zijn drift bijna een keer vermoord. Toen ik weer eens weken had gespijbeld en hij daar achter kwam tij dens het ontbijt, gooide hij het bord met zijn gebak ken ei erop naar mij toe. Ik stond voor de keukendeur en kon nog net bukken voor het op mij af suizende projectiel. Hij gooide zo hard dat het bord met het ei erop in het hout van de deur bleef staan. „Jij benteen nagel aan mijn doodskist", schreeuwde hij. Ik zag de grote kalknagel van tante Annie op een lijkkist liggen, al wist ik dat nagel hier spijker betekende. Vader schrok zelfvan zijn actie en kwam meteen naar me toe. Hij drukte me tegen zich aan. „Godverdom me", zuchtte hij, „dat heb je d'r nou van. Kom maar, zo erg is het nu allemaal ook weer niet. Als je maar belooft, dat je niet meer spijbelt". „Ja, pap", wist ik er ternauwernood uit te brengen. Ik stond te trillen op mijn benen. Mijti moeder zag het zwijgend en handen wringend aan. Ze wist dat hetgeen zin had tussenbeide te ko men als vader driftig werd, Je moest gewoon wachten tot de bui overdreef en maar hopen dat het niet al te gek werd. Door vaders verbale geweld trokken moeder en ik erg naar elkaar toe. Als hij 's morgens weer eens schel Okunitani-san (61) is de eigenaar van een benriya, vrij vertaald een 'klusjesbureau'. Al meer dan twin tig jaar verdient de voormalige beursmakelaar een fortuin met het verlenen van diensten die op zijn minst het predikaat bizar ver dienen. Daarvoor heeft hij tien man in dienst, voor de arbeidsin tensievere opdrachten doet hij een beroep op tien freelancers. In zijn op een uitdragerij lijkende kantoor in een buitenwijk van To kio vertelt hij opgeruimd over zijn veel bewogen beroepsleven. Daarbij wordt veel gelachen, alsof het een grote, nooit eindigende klucht is. Neem de man die zijn vrouw beu was. „Hij hield het niet langer met haar uit", zegt Okunitani-san. „Ze was een feeks, die hem het leven zuur maakte. Hij wilde van haar af, zonder alimentatie. Natuurlijk had hij een jongere vriendin, maar dat vertelde hij niet. Of ik dat kon regelen? Dat kon ik. Ik legde contact met zijn vrouw. Merkte dat ze emotioneel ver waarloosd was en begon een ver houding met haar. Ik ging met haar naar bed en liet een bandje meelopen. Met dat bandje ben ik Okunitani-san in zijn 'klusjesbureau', naar haai' man gegaan. En een paar weken later was hij vrij man." En Okunitani-san een paar duizend euro rijker. Of dan de bijzetting van de urn van een vereenzaamde man met alleen maar verre familie. „Ze wil den iemand die een mooie ont roerende toespraak kon houden. Ik had de man uiteraard nog nooit gezien, maar de tranen liepen de aanwezigen over de wangen. Ze waar de zaken goed gaan. Foto: CPD/Per Bodner hadden nooit gedacht dat hun fa milielid zo'n hoogstaande per soonlijkheid was." Hij laat een vi deo zien, waarop hij in vol ornaat met de urn van de nu dierbare overledene verschijnt. Kosten voor de dankbare nabestaanden: 5000 euro. De keren dat hij als de rijke, ge leerde of anderszins geslaagde oom van een bruid of bruidegom heeft moeten opdraven zijn niet meer te tellen. Bij sommige gele genheden levert hij ook het me rendeel van de gasten, vertelt hij nonchalant. Dat zijn onderhand routineklus sen, net als het detectivewerk dat hij met zijn staf verricht voor ja loerse echtgenoten, het 'troosten' van 'emotioneel verwaarloosde huisvrouwen' en de huiswerk- dienst voor schoolmeisjes, die als 'gastvrouw' hun zakgeld aanvul- dend naar zijn werk was gegaan, installeerden we ons voor de kolenkachel en begonnen we van de weerom- stuit te lachen. „Zo, die is weg", zei moeder. „Wat een klootzak af en toe. Het is dat het je vader is, anders had ik allang een bijl in zijn hoofd gezet. „De hakbijl, hè, mam", zei ik. „Juist, jongen. De hakbijl van zolder. Kom, schenk eens een kopje thee voor ons in. Effe bijkomen. Zwijgend zaten we daar tegenover elkaar bij de ko lenkachel. De vlammen dansten achter het mica-ruit je, soms hoorde je het stiekeme geritsel van de sintels. Ik hield mijn handen om de warme kop thee, net als moeder. Het was stil in huis, er klonken geen vloeken meer, de deuren werden niet hard meer dichtgesme ten. „Wat zitten we lekker zo, hè?", zei moeder. Maar plot seling stond ze op. „Wacht even", zei ze en liep naar het dressoir, waar ze het portret van vader plat neer legde. Met zijn gezicht naar het hout toe. „Je weet maar nooit," „Wat is dat?", zei vader toen hij 's avonds jÉBÉfc thuiskwam en zijn portret plat zag liggen. „O", zei moeder, „het is zeker omgevallen. Dat zal de poes wel hebben gedaan „Ja, ja", sneerde vader. „Een poes met een jurk aan zeker. Moeder had de neiging om mensen met wie ze ruzie had van foto's af te knippen. Dat klerewijf wil ik niet meer in mijn huis hebben", zei ze toen ze ruzie had met tante Annie. En daarna haalde ze de schaar uit de keuken, v - - Na moeders dood trof ik een aantal V van die verminkte kiekjes aan. Op een ervan is vader weggeknipt. Hij is het zeker, dat weet ik. Ze heeft zijn rechter- k hand op mijn schouder laten liggen, Alleen zijn hand. Eerdere afleveringen van deze serie zijn te vinden op onze internet-site nord sheilds - Fidget, een van Engelands zwaarste katten, is afgeval len met behulp van het bekende Atkins-dieet. Dat deed het huisdier niet uit vrije wil uiteraard, zijn baasje zette de kat het speciale eten voor. Driejaar geleden woog Fidget ruim tien kilo, gisteren bleek de kat gehalveerd, toen hij op de weegschaal was gezet (foto links). Ook qua aanzien zat er heel wat minder kat op de weegschaal dan drie jaar geleden (foto rechts). Hoewel Fidget nog steeds een flink beest is, heeft hij weer normale proporties. Foto's: EPA/Owen Humphreys

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 2